Metrologia: Przewodnik - jaki multimetr kupić (wybrać) w 2024? (Piotr Burnos)

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 2 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 94

  • @JerzyWojciech
    @JerzyWojciech 24 дні тому +14

    Witam Pana profesora. Dzięki, że Pan tak solidnie przygotowuje wykłady dla osób pobierających naukę w szkołach: podstawowych, zawodowych, technikach, licealnych, średnich, studentów uczących się i nie uczących ale zapmietujacych jedynie wiedzę. Trudna to sprawa. Wszyscy wykłady rozumieją po swojemu . I to jest dobre dla słuchaczy. Ale pragnę aby słuchacze też myśleli logicznie a nie posługiwali się logiką rozproszoną. Przesyłam pozdrowienia dla Pana i Rodziny. Z poważaniem już 81latek elektryk od urodzenia , który korzystał w szkole podstawowej z tłumaczonych książek o elektryce z języka rosyjskiego. Takie tylko były w księgarniach. JWS z Opola.

    • @piotrburnos1004
      @piotrburnos1004  24 дні тому +4

      Dziękuję i pozdrawiam!

    • @mariusz1977
      @mariusz1977 2 дні тому

      ​​@@piotrburnos1004 Witam mam pytanie odnośnie oznaczeń multimetrów na porzełączniku obrotowym ridzaju pomiaru mam model starszy Fluke 112 na pomiarze napęcia prądu przemiennego jest żółte oznaczenie Hz i po wsiśnięciu przycisku żółtego zmienia się pomiar z napięcia na pomiar częstotliwości wiadomo w sieci 220V w naszym kraju jest 50Hz ale to oznaczenie żółte także jest na multimetrze przy pozycji pomiaru napięcia pradu stałego oraz pozycji pomiaru Amper DC i pozycji Amper AC , w jakich warunkach można wykożystać tą funkcje pomiarowa Hz na nastawie napiecia DC ? Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi a wraz z innymi zainteresowanymi z YT stwierdziliśmy ze na to pytanie tylko jedna osoba nam znana mogła by udzielić prawidłowej odpowiedzi a ta osoba jest Pan , ps elektroniką zajmujemy sie amatorsko hobbystycznie , jeżeli to możliwe bardzo prosze o udzielenie odpowiedzi , pozdrawiam

  • @MrTN_1024
    @MrTN_1024 23 дні тому +5

    10:16 bargraf ma znaczenie jak jest szybszy niż odświeżanie cyfr, wtedy widać jak są jakieś tętnienia np w zasilaczu jak już kondensatory padają, Brymen rządzi, ma odświeżanie bargrafu 50 razy na sekundę, warto zwrócić uwagę czy bargraf jest użyteczny czy tylko pokazuje wypełnienie zakresu. Super 😀👍🦊

  • @---xp1vf
    @---xp1vf 24 дні тому +6

    25 minut filmu, obejrzałem od deski do deski i uwaga... nie było odpowiedzi na najważniejsze pytanie, które jest w tytule : JAKI multimetr kupić (wybrać) w 2024?. Świetne omówienie parametrów, funkcji itd. Ale nie padła absolutnie żadna rekomendacja, żadna ocena z tych multimetrów, które widzieliśmy na stole.
    Problemem dzisiejszych produktów jest to, że na papierze absolutnie wszystkie prezentują się świetnie. Co innego w praktyce.
    Jak zobaczyłem film, to mówię "o, wreszcie ktoś mądry i z wiedzą podpowie mi, jakie urządzenie wybrać" na pierwszy multimetr, ale niestety - nikt mi nie podpowiedział.
    Serdecznie pozdrawiam i czekam na jakiś film w stylu "Wielki test multimetrów - test urządzeń za 20, 40, 60, 80, 100,150 i 200 zł!"

    • @piotrburnos1004
      @piotrburnos1004  24 дні тому +3

      Taki był zamiar, aby każdy mógł wybrać sam na podstawie filmu. A konkretnych recenzji były już dziesiątki, co gdzie mówię co warto kupić, a czego nie... Proszę obejrzeć 🙂

    • @---xp1vf
      @---xp1vf 23 дні тому +1

      @@piotrburnos1004 w dzisiejszych czasach ludzie szukają kompletnego filmu, w szczególności, że po samym tytule może tutaj trafić wielu "nowych" ludzi szukających takiej rekomendacji (bo na to wskazuje tytuł), obejrzą cały film - i jej nie znajdą. Proszę w przyszłości przy nagrywaniu pomyśleć pod tym kątem, nawet jeśli dana informacja miałaby być "zduplikowana" w tym i innym filmie.
      Szanuję za ogrom wiedzy, proszę moje komentarze potraktować jako życzliwe rady od zwykłego widza, nie ma tu ani grama uszczypliwości :)

    • @piotrburnos1004
      @piotrburnos1004  23 дні тому +4

      Dziękuję za komentarz. Lecz to nie jest kanał technologiczny czy "polecajka" 🙂 tu widzowie mają znaleźć wiedzę. Kanałów gdzie polecają konkretne modele jest wiele (najczęściej są to najtańsze i najgorsze multimetry 😁). Jeszcze raz zachęcam do wysiłku i obejrzenia moich recenzji multimetrów.

    • @i.z.4614
      @i.z.4614 21 день тому

      Jak najbardziej daje odpowiedź! Każdemu kto potrzebuje miernik dla siebie.

    • @motosystemltd
      @motosystemltd 20 днів тому +1

      A co ma być mierzone do autora pytania bez sensu, podstawowe pytanie należy zadać sobie... Instalacje w domach, naprawa Agd ? Motoryzacja, fotowoltaika Czy pomiary upalonych smd. A może naprawy baterii do hulajnogi- radzę z daleka w miejscu do tego przystosowanym. Do każdego z powyższych wybiera się odpowiedni, prąd zmienny- true RMS, Naprawa elektroniki już lepsze automaty niż z pokrętłem, do tego z większą ilością zer po przecinku.. Serwisanta jednej marki, urządzenia...multimetr z pamięcią..

  • @tjedrzejczak
    @tjedrzejczak 24 дні тому +3

    Dziękuję za dotychczasowe filmy (choć niewielką ich część obejrzałem).
    Korzystając z możliwości zasugerowania tematów przyszłych filmów chciałbym zapytać o wykorzystywanie oscyloskopów do obserwacji sygnałów w magistralach cyfrowych. Niektóre oscyloskopy mają możliwość dekodowania magistral szeregowych np. SPI czy I2C. Czy może Pan coś o tym powiedzieć? Czy poleca Pan te funkcje?
    A jeśli nie tak szczegółowo to czy można liczyć na jakiś film traktujący ogólnie temat obserwacji sygnałów cyfrowych oscyloskopem?

  • @marcinp4769
    @marcinp4769 24 дні тому +2

    Masz możliwość pokazania przynajmniej kilka klas multimetrów jak reagują na napięcie 230VAC gdy prowadzony jest inny pomiar?

  • @adamnowak3374
    @adamnowak3374 24 дні тому +3

    Panie doktorze, użył Pan pojęcia "cyfra znacząca". Proszę wyjaśnić, czym jest cyfra znacząca i czy są też "cyfry zwykłe" lub "cyfry nieznaczące" i czym się od siebie różnią. Pozdrawiam!

    • @piotrburnos1004
      @piotrburnos1004  23 дні тому +2

      Wydaje mi się, że to właśnie zrobiłem we filmie..

  • @bjwrc8
    @bjwrc8 24 дні тому +5

    Witam, co do przyszłych filmów - może przetworniki sigma-delta? Pozdrawiam

  • @wwaldes
    @wwaldes 24 дні тому +2

    * detekcja pola elektrycznego, a nie napięcia (chciałem być mądrzejszy od Mistrza)

  • @Pirx615
    @Pirx615 24 дні тому +2

    W niektórych lepszych multimetrach np. Brymen jest funkcja CREST zamiast MIN/MAX czy mógłby Pan wyjaśnić róźnicę? Chętnie dowiedziałbym się też coś więc o praktycznym zastosowaniu filtrów dolnoprzepustowych.

    • @piotrburnos1004
      @piotrburnos1004  23 дні тому +3

      O tym było przy okazji testowania Brymena i Sanwy. Mówiłem też o tym we filmie o zaawansowanych funkcjach multimetru. Faktycznie mogłem wspomnieć o tym tutaj.

  • @event151
    @event151 22 дні тому +1

    Nie wiem gdzie zapytać ale jak wzorcowo mierzyć rezystywność materiału gdy nie znam jego rezystancji? Spodziewam się że potrzeba np układu czterech rezystorów w tym jeden jest badanym. Ale musi być metoda na pomiar bardzo małych prądów. Chciałbym przykładowo zbadać rezystywność bloczka betonowego suporex na przykład. Chatgpt nie pomaga w tym.

  • @Szklana147
    @Szklana147 23 дні тому +2

    Przydatny materiał. Jako, że jestem na etapie wyboru urządzenia, to w sam raz dobrze trafiłem na ten kanał i to w dodatku prowadzony przez profesora. Fajnie byłoby zobaczyć jakieś testy polskich multimetrów FORSCHER FS8218 lub FS8216.

  • @qba2802
    @qba2802 23 дні тому +1

    Dzień dobry. Ten multimetr bez true RMS to jaki to jest model? Dziękuję.

  • @panton7842
    @panton7842 20 днів тому +1

    Tylko BRYMEN BM-869S 😅
    Pozdrawiam autora najlepszego kanału.

    • @radekb9479
      @radekb9479 15 днів тому +1

      BM887 też polecam ;)

  • @Damjes
    @Damjes 24 дні тому +1

    1. Nie każdy multimetr mierzy prąd. Np. UT118A mierzy napięcie (również NCV), rezystancję i pojemność.
    2. Wysłałbym chętnie mojego chińskiego MF-110A firmy nieznanej :) na testy, ale boję się, że dostanie Pan zawału :)
    3. Polecam jedzenie pałeczkami. Jaki to ma związek z multimetrami? Można obsługiwać obie sondy jedną ręką (zwłaszcza przy niskich napięciach bez tych dodatkowych pierścieni ograniczających) i wtedy np. pomiar pojemności już nie stanowi problemu.

  • @michawyzlic1099
    @michawyzlic1099 24 дні тому +3

    Dziękuje bardzo wyczerpująco.

  • @daro0352
    @daro0352 22 дні тому +1

    Jeżeli producent multimetru gwarantuje poprawność jego wskazań i błędy zgodne ze specyfikacją przez rok, może dwa, to jak należałoby traktować multimetr po upływie tego okresu? Nie opłaca się wysyłać multimetru za jakieś 80 zł do kalibracji, taniej wyjdzie już kupić nowy. A stary uznać za niewiarygodny kwalifikujący się tylko do zbiórki elektrośmieci? I tak to się kręci? Dobrze myślę? Te tanie multimetry do 100 zł to w zasadzie jednorazówki?

    • @piotrburnos1004
      @piotrburnos1004  22 дні тому +3

      Tanie multimetry, a konkretnie te o małej rozdzielczości i małej dokładności, zazwyczaj nie mają określonego czasu obowiązywania dokładności. Po pierwsze dla tej klasy multimetrów producentowi nie opłaca się robić takich badań, a po drugie stabilność wzorca napięcia jest na tyle dobra, że ew. dryft jest poza rozdzielczością miltimerow, powiedzmy 4 cyfry. Natomiast dla multimetrów laboratoryjnych, 5, 6, 7 cyfr już to ma znaczenie. Stąd w specyfikacji jest podana dokładność 1, 2 a czasami 3 letnia.

  • @michal_wierzbicki
    @michal_wierzbicki 24 дні тому +1

    Siemka, mogę podesłać do testu UNI-T UT61 chyba wersja E.

  • @pi00pl
    @pi00pl 22 дні тому +1

    Witam serdecznie. Proszę w miarę możliwości o opinię, test miernika BM2257. Nowość Brymena z funkcją LoZ. Czy to jest potrzebne i kiedy używać. Jeden z ciekawszych mierników moim zdaniem, przystępny cenowo i z bipkiem na teście diody (niczym Fluke). Pozdrawiam

    • @piotrburnos1004
      @piotrburnos1004  22 дні тому +2

      Nie testowałem tego przyrządu ale Brymenowi można zaufać. Tryb LoZ czyli niskiej impedancji. Chyba mówiłem o tym przy teście Brymena właśnie lub Sanwy. Proszę poszukać.

    • @dzixe
      @dzixe 17 днів тому

      Gdy na jakimś przewodzie nie powinno być napięcia, a jest. Obniża się celowo impedancję multimetru by obciążyć badany obwód i zobaczyć, czy mamy rzeczywiście napięcie, czy napięcie widmowe. Przydaje się na rozległych instalacjach, gdzie napięcia widmowe są na porządku dziennym np. branża HVAC

  • @elektryka-elektronika
    @elektryka-elektronika 7 днів тому

    Jak zwykle ciekawy materiał, i chociaż tym razem dla początkujących to i tak obejrzałem od deski do deski.
    Jak zwykle mam kilka sugestii - nie odrzucałbym tanich supermarketowych multimetrów - one też mają swoją grupę odbiorców - np. jak ktoś potrzebuje raz w roku na wiosnę sprawdzić czy akumulator w motocyklu ma 12 czy 2V - będą wystarczające. Podobnie do prostego sprawdzenia baterii do pilota, itp.
    Smart multimetry - to co wydaje się wadą może okazać się zaletą - ten automatyczny wybór może być przydatny - np. tam gdzie nie wiemy czego się spodziewać lub sytuacja nagle może się zmienić - mam tu na myśli głownie elektrykę i taka funkcja jest np. w dwubiegunowym UNI-T. I także jeśli prosimy kogoś o pomiar a wiemy że nie ma o tym pojęcia :).
    A ponieważ dzisiaj spotkałem się zarzutem trzymania rezystora w rękach - chciałbym poddać pod ocenę moje podejście - wiem, mało "laboratoryjne" - na pomiar powinniśmy patrzeć z punktu widzenia prawidłowości wyciąganych wniosków - i na tej podstawie dobierać sposób wykonania. W każdym pomiarze będziemy mieli do czynienia z błędami, ale nie zawsze będą one miały wpływ na wnioski. Jeśli mierzę rezystancję rzędu 1 OHm - i chcę tylko wiedzieć czy jest sprawny - nie ma znaczenia czy trzymam rezystor w palcach - wniosek będzie poprawny, a na krokodylki szkoda czasu :). Warto wiedzieć kiedy ma to znaczenie i wtedy stosować, a jak mamy pewność że nie ma znaczenia - szkoda czasu.
    P.S. alternatywą dla drogich logerów czy rejestratorów może być multimetr z USB + PC - w tej chwili mój UT61B+ od już kilkunastu godzin rejestruje wartości napięcia sieciowego - co minutę.

  • @hubertz3049
    @hubertz3049 24 дні тому +1

    Może coś o mostkach RLC, jaki wybrać itd. :)

  • @januszbentzwal3946
    @januszbentzwal3946 23 дні тому +1

    Keysight HD3 fajny jest i ma fajną cenę. xd Ale recenzję obejrzę z przyjemnością.

  • @JawoReu
    @JawoReu 3 дні тому

    Dzień dobry. Super kanał trafiający w pewną niszę 🙂👍
    Spotkałem się z urządzeniami firmy CEM. Wydaje się że to Indyjska duża firma. Osoby stosujące urządzenia CEM wyrażają pochlebne opinie na YT❗ Czy mógłby Pan zweryfikować np zestaw CEM DT-375BT, sporo funkcjonalności i rzekomo współpracą z aplikacją⁉🤔

  • @januszmakuch1557
    @januszmakuch1557 13 днів тому

    Panie profesorze, świetny odcinek trafiających w stu procentach w moje aktualne oczekiwania.

  • @tivi5977
    @tivi5977 19 днів тому

    Ciekaw jestem opinii o popularnym i tanim DT9208A przy założeniu zastosowań domowych.

  • @mariusz1977
    @mariusz1977 17 днів тому

    Ohh smutno mi Fluke zabrakło 😢 , A tak serio jak zwykle świetny materiał

  • @tyler1086
    @tyler1086 11 днів тому

    Świetny material tyle ze nie odpowiada na tytułowe pytanie a i nie odpowiada na mój dylemat jaki multimetr z pomiarem indukcyjności kupić....

  •  23 дні тому +1

    Dzięki za Pańską pracę. Pana wkład jest bardzo pomocny w naszym hobby. Serdeczne pozdrowienia!

    • @piotrburnos1004
      @piotrburnos1004  23 дні тому

      Dziękuję i nieśmiało polecam się na przyszłość 🙂

  • @wwaldes
    @wwaldes 24 дні тому +2

    💙

  • @qba2802
    @qba2802 23 дні тому +1

    Panie Piotrze, co to jest za model multimetru, ten bez true RMS?

    • @piotrburnos1004
      @piotrburnos1004  23 дні тому +1

      Bodajże MC61B? Stary model już niedostępny.

    • @qba2802
      @qba2802 23 дні тому +1

      @@piotrburnos1004 Dziękuję.

  • @geniusoze
    @geniusoze 22 дні тому

    23:20 napiecia sieciowego tez tak lepiej nie mierzyc😁

  • @MichalMit
    @MichalMit 24 дні тому +2

    A ja się zastanawiam czy multimetr i oscyloskop czy skopometr typu owon hds2202s? Z oscyloskopu będę korzystał pewnie 2-3 razy w roku do prostych diagnostyk, regulacji itp. Mam wrażenie, że taki skopometr wystarczy ale cały czas się waham...

    • @piotrburnos1004
      @piotrburnos1004  24 дні тому +1

      O Owonie był już film na moim kanale. Polecam 🙂

    • @MichalMit
      @MichalMit 24 дні тому +1

      @@piotrburnos1004 Widziałem film o owonie i wypadł całkiem pozytywnie :) stąd moja uwaga w kierunku tego skopometru :)

    • @taki_maciek4799
      @taki_maciek4799 24 дні тому +1

      @@MichalMit ja mam Zeeweii DSO3D12. Jest w porządku - bardzo podstawowy miernik, ale niczym nie irytuje. Wyzwalanie jest podstawowe, tylko zboczem. Pasmo - realnie około 50 MHz. Nie zauważyłem istotnych artefaktów ani idiotyzmów w obsłudze. Jak się dobrze przyczaić, to można go kupić za 300...320 zł na Aliexpress. Multimetr i oscyloskop są odizolowane elektrycznie. Multimetr może mierzyć jednocześnie z oscyloskopem. Na pokładzie jest też generator (może być aktywny razem z oscyloskopem i multimetrem) oraz częstościomierz. Niemal na pewno OWON jest lepszy, ale jest również droższy. Pozdrawiam

    • @chasm0
      @chasm0 24 дні тому +2

      Jest jeszcze tani zoyi 703s, czy 702s

    • @taki_maciek4799
      @taki_maciek4799 24 дні тому +1

      ​​@@chasm0miałem wersję 703 i odradzam. Jeżeli producent by poprawił soft i automat FPGA, to sprzęt byłby przed konkurencją. Ale mnie osobiście bardzo rozczarował. Przede wszystkim - na pewnych nastawach podstawy czasu, około 1 us/dz, jest jakiś problem z odczytam bufora próbek i pojawiają się artefakty przebiegu. Funkcja "auto" działa jak chce. Generator to w sumie nieśmieszny żart - kiedy jest aktywny, to nie można ustawić podstawy czasu oscyloskopu mniejszej niż 100 us/dz, jak również częstotliwość generatora ustawia się na zasadzie: wiecej/mniej zamiast podawać wartość. Jest to o tyle irytujące, że w przypadku generatora DDS (tak się zazwyczaj implementuje) częstotliwość jest niejako naturalnym parametrem. Multimetr jest generalnie dokładny i sprawia dobre wrażenie (poza bar-graphem, który jest bezużyteczny), ale nie pracuje jednocześnie z oscyloskopem. Myślę, że drużyny tworzące software były nie skoordynowane, stąd testowanie na klientach. Z drugiej strony to tylko moja opinia - jeżeli ktoś chce używać głównie multimetru i od czasu do czasu skorzystać z oscyloskopu, to może być całkiem zadowolony.

  • @hubertz3049
    @hubertz3049 23 дні тому +1

    I trzeba pamiętać, że funkcja NCV wykrywa przewody pod napięciem. 😊

    • @piotrburnos1004
      @piotrburnos1004  23 дні тому +1

      A nie powiedziałem? 😅

    • @hubertz3049
      @hubertz3049 23 дні тому +1

      @@piotrburnos1004 nie i dlatego dodałem komentarz. 😉

    • @b0rewlc224
      @b0rewlc224 21 день тому +1

      @@hubertz3049 Było to powiedziane, ale być może nie tak jednoznacznie. Pan profesor powiedział "bezprzewodowe wykrywanie napięcia" co dla mnie w logiczny sposób oznacza przewody pod napięciem. Domyśliłem się więc, że tych nie będących pod napięciem nie wykrywa -bo de facto musiałby to być wykrywacz metali a nie multimetr.

  • @konradchojnacki3865
    @konradchojnacki3865 18 днів тому

    Ja mam Brynena prywanie ;) Pozdrawiam

  • @fejkfejkowy8241
    @fejkfejkowy8241 20 днів тому

    Ciekawe :)

  • @MrTN_1024
    @MrTN_1024 23 дні тому

    22:10 ho ho, ile razy ja się tak pomyliłem, teraz dla mnie ostrzeganie o nieprawidłowym podłączeniu to podstawowa funkcja, choć od jakiegoś czasu nauczyłem się mierzyć prąd na rezystorze , żeby nie blokować sobie miernika 👍😀

  • @januszbentzwal3946
    @januszbentzwal3946 23 дні тому

    Wszystkie multimetry są tak zaprojektowane (celowo) żeby nie mieć wszystkiego. Bo jak będą mierzyć pojemność to już indukcyjności nie. Jak ma pojemność i indukcyjność to znowu czegoś nie będzie albo będzie o marnej dokładności i zakresie.

  • @przemo13067
    @przemo13067 21 день тому

    Zabrakło w tej kolekcji jednego z najlepszych multimetrów, z którego korzystają elektronicy, w tym i ja. A mianowicie Fluk’a 85 V. Ponadto nic również nie zostało powiedziane nt. okresowych kalibracji multimetrów ?

    • @piotrburnos1004
      @piotrburnos1004  21 день тому

      Zabrakło pewnie wielu. Ale to nie jest film, który multimetr wybrać, tylko jak wybrać 🙂

    • @przemo13067
      @przemo13067 21 день тому

      @@piotrburnos1004 Zgadza się, ale są tam pokazane przynajmniej dwa topowe multimetry Sanwa 7000 i Bryman. Mógłby być również topowy Fluk 87 koło tej Sanwy 7000.

  • @krystekkr
    @krystekkr 4 дні тому

    P.Piotrze mała prośba ,czy może Pan coś przygotować na temat mierników firmy FNIRSI .

    • @piotrburnos1004
      @piotrburnos1004  4 дні тому

      Raczej nie. Fnirsi to scam. Oszukują ludzi. Nie spełnia to specyfikacji. Internet jest pełen negatywnych recenzji.

    • @krystekkr
      @krystekkr 4 дні тому

      @@piotrburnos1004 Dziękuję za odpowiedź ,potwierdził Pan moje podejrzenia że raczej to ładnie wyglądające zabawki .Życzę spokojnej nocy .

  • @i.z.4614
    @i.z.4614 21 день тому

    Nie piszę by się popisywać. Znam to wszystko, o czym Pan tu mówi, ale...Sposób w jaki Pan opowiada, wiedza i nienaganna polszczyzna powodują, że z przyjemnością obejrzę jeszcze raz. Z niecierpliwością czekam na następne odcinki. Dzięki i pozdrawiam.

  • @Cyborg91Ninja
    @Cyborg91Ninja 23 дні тому

    Ciekawe jak w tym teście wypadłby nowy chiński cudowny tani i rzekomo dokładny Aneng AN870 True RMS.

    • @marekbohdan
      @marekbohdan 20 днів тому

      Nie taki nowy. Bardzo dobry multimetr dla amatora. Jest dokładny. Posiadam. Polecam.

  • @pietia3434
    @pietia3434 24 дні тому +2

    O multimetrach zostało już dawno powiedziane absolutnie wszystko. Wchodzi Pan i mówi jeszcze raz to co już wiemy ale w swoim niesamowitym stylu. Świetny film. Bardzo dobry w odbiorze. Oby tak dalej.

    • @piotrburnos1004
      @piotrburnos1004  24 дні тому +1

      Dziękuję 🙂

    • @GallAnonim1
      @GallAnonim1 22 дні тому

      Proponuję napisać wszystko co Kolega wie, aby Pan Profesor mógł to uwzględnić. 😊

    • @piotrburnos1004
      @piotrburnos1004  22 дні тому +1

      Może książka?

  • @adredy
    @adredy 23 дні тому

    pytanie , czy nie ma znaczenia jaka opornosc ma bezpieczkik ? ps . oscyloskop za tyle kasy a odswierzanie ma 5hz DLACZEGO !!!! ? czaly czas jest to yyyyyyyyyyyyyyyy bo wiesz yyyyyyyyyyyyyyyyyyyy wiecie yyyyyyyyyyyyyyy ale yyyyyyyyyyy zobaczcie to yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy bo yyyyyyyyyy mmmmmmmmmmmm wiesz masz mmmmmmmmmmmmm yyyyyyyyyyyyyyyyyyy

    • @piotrburnos1004
      @piotrburnos1004  23 дні тому +2

      Nie rozumiem... Proszę sprecyzować pytanie

    • @b0rewlc224
      @b0rewlc224 21 день тому +2

      @@piotrburnos1004 Google też ma problem z zakwalifikowaniem tego komentarza jako język polski -pojawiła się pod nim opcja "Przetłumacz na polski"

    • @adredy
      @adredy 21 день тому

      @@piotrburnos1004 tak, mam miernik i tam jest bezpiecznik no ustalmy ze ten do 1A czy ma znaczenie czy ma on 30ohm czy 270ohm ?

  • @jarokowalski3355
    @jarokowalski3355 24 дні тому +3

    Powie Pan coś o Aneng AN-870 ?

    • @piotrburnos1004
      @piotrburnos1004  24 дні тому +4

      Chyba muszę zdobyć ten multimetr do testów. Wiele osób pyta. Wtedy coś będę mógł powiedzieć.

    • @pm_1
      @pm_1 24 дні тому +3

      @@piotrburnos1004 albo zotek ZT219 lub pokrewny? Zdaje się że on jest pierwowzorem.

    • @dzixe
      @dzixe 24 дні тому +2

      Do Smart multimetrów bym jeszcze wrzucił Testo 760. Też super mądry, wybiera, co nie trzeba. Brak funkcji rel, jeszcze przekaźniki wewnątrz i brak ekranowania powodują samoistnie przełączanie funkcji w pobliżu pól magnetycznych... Typowy przykład, gdy marketing robi urządzenie nie inżynier:/

    • @skibagrzes
      @skibagrzes 24 дні тому +1

      Witam ja kupiłem na Ali bardziej dla zabawy za około 30zl AN8205C napięcie stałe z zasilacza laboratoryjnego od 1V do 20V stałego w porównaniu z jakimś średnim Unit-T wyszło akceptowalne ale rezystancja to już jakieś bzdury pokazuje nawet użyłem sąd od FLUKE ale nie zmieniło to wartości pomiaru

    • @bjwrc8
      @bjwrc8 23 дні тому

      @@piotrburnos1004 Witam, mogę podesłać nowego AN870 do testów. Pozdrawiam

  • @krystekkr
    @krystekkr 4 дні тому +1

    Ludzie opamiętajcie się ,film zrobiony profesjonalnie .Dokładnie wszystko wyjaśnione .A to Wy musicie zdecydować do czego będziecie używać .Czy amatorsko, półprofesjonalnie czy do profesjonalnych napraw elektroniki.Myślcie samodzielnie .Dziękuję P.Profesorze za wszechstronne wyjaśnienie .Chcecie dobry multimetr i macie kasę to FLUKE

    • @piotrburnos1004
      @piotrburnos1004  4 дні тому +1

      To jest przewodnik, a nie jak wybrać konkretny model. Takich filmów o super multimetrach za 50zl jest mnóstwo w Internecie. Ja stawiam na świadomy wybór. 🙂

    • @krystekkr
      @krystekkr 4 дні тому

      @@piotrburnos1004 I o to chodzi .Oglądam wszystkie Pana filmy i są naprawdę świetne .Potrafi Pan w bardzo przystępny i prosty sposób objaśnić .Trudno jak nie wszyscy potrafią ze zrozumieniem to odebrać .Pozdrawiam i czekam na następne prezentacje .

    • @piotrburnos1004
      @piotrburnos1004  4 дні тому

      Dziękuję