Dystansowanie skrzyni biegów dezamet 019. Romet 50 t1.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 25 тра 2019

КОМЕНТАРІ • 60

  • @qwer6501
    @qwer6501 Рік тому +1

    Jesteś jednym z niewielu "składaczy" tych silników który zrozumiał o co najbardziej chodzi w tych silnikach ../ Życzę dalszych sukcesów.

    • @mojsprzet8582
      @mojsprzet8582  Рік тому

      No trzeba trochę z tym posiedziec, a nie mówić że wszystko się psuje i na nowo wymieniać wszystko

    • @Mateusz_91
      @Mateusz_91 11 місяців тому

      Zgoda.
      Do tego automat. Ramię z kulką.
      Pozdrawiam

  • @pawetomczyk6631
    @pawetomczyk6631 4 роки тому

    Jak jest koło zębate to tam jest zaspawane dziura ja tak somao mam czy tom dziurę trzeba zaspawać

  • @okjsjksjizkkz2170
    @okjsjksjizkkz2170 5 років тому

    Kiedy Film ze skladania dezameta 😁

  • @nowakowsky5988
    @nowakowsky5988 Рік тому

    Cześć ! Na wałku kopniaka jaki luz musi zostać ? U mnie jest jedna podkładka i jest spory luz.

    • @Mateusz_91
      @Mateusz_91 11 місяців тому

      Fabryka nie mówi.
      0.5 zrób i będzie ok. Nie więcej.

  • @SZOTEX
    @SZOTEX 5 місяців тому

    Mozna jakis kontakt do cb bo mam pytanie

  • @michalmichal2692
    @michalmichal2692 3 роки тому

    Witam w pierwszej sekundzie filmiku masz pod palcem podkładkę nad łożyskiem jakiej ona jest grubosci

    • @mojsprzet8582
      @mojsprzet8582  3 роки тому

      wszystkie podkłądki trzeba wedle potrzeby silnika indywidualnei dobierać.

  • @mafiagorka1208
    @mafiagorka1208 5 років тому

    Super 👏👏👏 łapka oczywiście w górę 👍👍👍pozdrawiam i w wolnej chwili zapraszam do mnie na nowe filmy

  • @okjsjksjizkkz2170
    @okjsjksjizkkz2170 5 років тому

    Ej czy walek kopki startera od 023 do 019 jest taki sam czy 019 jest inny

    • @mojsprzet8582
      @mojsprzet8582  4 роки тому

      z tego co u mnie to ja zamieniłem sobie z 017 wałek tutaj i nic nie kolidowało.

  • @majsterr8868
    @majsterr8868 5 років тому

    Dorób sobie jeszcze nakrętkę kontrującą śrubę regulacji na wodziku z nakrętki M7 od szpilki cylindra wsk 125 bo jak nie zrobisz tego to będziesz miał problem z rozregulowywującą się skrzynią biegów.PS też czeka mnie dystansowanie skrzyni bo u mnie po rozebraniu silnika nie było ani jednej podkładki bo ktoś najanuszował przy składaniu i muszę kupić takie podkładki na te wszystkie wałki żeby to wszystko starannie zdystansować.Wiesz jaki mają kod
    ozmiar poszczególne podkładki?Jak je się kupuje?

    • @mojsprzet8582
      @mojsprzet8582  5 років тому

      Ja sam dorabiałem wszystkie , a na schematach są grubości według potrzeby, więc raczej słabo będzie, żeby dedykowane kupić, zrobiona już kontrujaca nakretka jest :)

    • @majsterr8868
      @majsterr8868 5 років тому

      @@mojsprzet8582 to fajnie.Ja ogólnie znalzałem stronkę gdzie wpisujesz średnicę zewnętrzną, średnicę wewnętrzną i grubość podkładki.Także suwmiarka w rękę i jutro pomierzę średnicę tych wałków i kupię różne grubościowo podkładki o średnicy zewnętrznej o 2 mm większej niż wewnętrzna i powinno być git.A jak wygląda automat u ciebie?U mnie ma luzy lekkie i będe go regenerować.Z tego co widzę bolczyki choinki na których się zazębia 2 bieg są u ciebie rozbite lekko.Ja bym je zeszlifował na prosto żeby lepiej był zazębiony 2 bieg.

    • @mojsprzet8582
      @mojsprzet8582  5 років тому

      @@majsterr8868 tragedii z nimi jeszcze nie ma.silniczek elegancko chodzi :)

    • @majsterr8868
      @majsterr8868 5 років тому

      @@mojsprzet8582 to dobrze, mam nadzieję że mój też będzie chodzić :D Dzisiaj rozebrałem automat i winą luzów na wybieraku była luźna stalowa tulejka w aluminiowej podstawie automatu.Wkleiłem ją na kleju 2 składnikowym i zero luzów.Luz na wybieraku i tym dynskie go którego przykręca się wodzik rozwiązałem napawająć ten łącznik, wyszlifowałem dokładnie spaw pilnicziem a otwór w wybieraku nawierciłem nowy większy i zero luzu.Mam jeszcze problem z luźnymi gniazdami.Kupiłem klej cx80 zielony do łożysk, wkleiłem je i gówno-klej nie zasechł...Myślę żeby je wkleić na kleju "spaw na zimno" bo gniazda są już dosyć zużyte i możliwe że dlatego klej nie wysechł.

    • @mojsprzet8582
      @mojsprzet8582  5 років тому

      @@majsterr8868 na gniazda wyrobione loctite 630 albo 638 nie pamiętam teraz dokładnie I nie ma, że puści :)

  • @marcinstoker3435
    @marcinstoker3435 5 років тому +1

    W simsonie S51 skrzynia jest fajnie zrobiona na stałym zazębieniu, bieg załączając się blokuje odpowiednie koło z wałkiem zdawczym. Szkoda, że nie było to stosowane na większą skalę, bo w MZ jak kły się starły to zaraz wodzik szlak trafiał.

    • @mojsprzet8582
      @mojsprzet8582  5 років тому

      no simson to już inna półka jest ;p
      człowiek chce też simsona kupic, ale nic nie ma co by było w miarę przyzwoitej kasie, a jak jest to zawsze coś z papierami nie tak niestety ;/

  • @Gebels4444
    @Gebels4444 5 років тому +1

    1 fajny film

  • @remigiuszpolanski1689
    @remigiuszpolanski1689 3 роки тому

    Część wiesz czemu ja aby mam w 019 drugi bieg a jedynki i trójki nie ma.Jak by ci coś przyslo na myśl to podziel się wiedzą

  • @fjdjjdkdjdjdjdjdj9179
    @fjdjjdkdjdjdjdjdj9179 3 роки тому

    2 bieg był bolączką tych silników nie 1

    • @mojsprzet8582
      @mojsprzet8582  3 роки тому

      A nie wiem, wiem ze koło zębate 1 pekało na kawałki, a 2 nie działała często ale kwestia regucji przewaznie

  • @konradkowalski9487
    @konradkowalski9487 5 років тому +3

    Adi co ty robisz podkładki się kupuje

    • @mojsprzet8582
      @mojsprzet8582  5 років тому

      Gdzie tam,nie ma czasu na jakieś kupowanie 2 dniowe, ciekawe ktoś Ty jest.

    • @konradkowalski9487
      @konradkowalski9487 5 років тому +2

      Jak to nie ma czasu

    • @mojsprzet8582
      @mojsprzet8582  5 років тому

      hehe, a co ja teraz rb u Ciebie ;p

  • @okjsjksjizkkz2170
    @okjsjksjizkkz2170 5 років тому

    Przez te ciulowe automaty biegow w tych 019 biegi byly wadliwe

    • @mojsprzet8582
      @mojsprzet8582  5 років тому

      Jak jest dobrze zdystansowane to automat nawet z luzem daje radę :)

    • @okjsjksjizkkz2170
      @okjsjksjizkkz2170 5 років тому

      @@mojsprzet8582 oczywiscie ale przyznasz racje ze te automaty to nieudane jak wychodzily z fabryki xd

    • @mojsprzet8582
      @mojsprzet8582  5 років тому

      @@okjsjksjizkkz2170 coś w tym jest tak jak tryb od 1.

    • @okjsjksjizkkz2170
      @okjsjksjizkkz2170 5 років тому +1

      @@mojsprzet8582 1 tryb cos jest nie tak typu ze z plasteliny te tryby czy cos xd

    • @mojsprzet8582
      @mojsprzet8582  5 років тому

      @@okjsjksjizkkz2170 no rozpada się 😅