[093] [Podcast]] Jakie jest ryzyko genetyczne ZZSK lub spondyloartropatii osiowej?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 4 жов 2024
  • #reumatologia #podcast #interna #ŁZS #ZZSK #łuszczyca #zapalenie #stawów #kręgosłup #reaktywne #zesztywniające #spondyloarthritis #spondylitis #ból #pleców #kręgosłup #antygen #HLAB27 #immunologia #spondyloartropatia #osiowa #stawy #krzyżowo #biodrowe #genetyka #potomek #geny #dziedziczenie
    UWAGA!
    Informacje zawarte w nagraniu mają charakter edukacyjny. Treści nie powinny być stosowane w praktyce bez uwzględnienia obowiązującej wiedzy medycznej i indywidualnego stanu pacjenta. Nagrania nie są poradą lekarską w myśl obowiązujących przepisów.
    Profil na Znanym Lekarzu: www.znanylekar...
    Twitter: / reumatologia_mk
    Zachęcam również do oglądania i obserwowania kanału wEBMed w którym również możecie obejrzeć filmy w którym wypowiadam się na tematy medyczne:
    / @webmedpl
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 2

  • @MsSturbuck
    @MsSturbuck 7 місяців тому +1

    Dzien dobry,czy noglby Pan Doktor wypowoedziex sie albo nagrać filmy jak to jest z treningiem silowym podnoszeniem ciezarow przy ZSSK? Opinie wsrod lekrzy sa rozne ale zwykle bo nie wiedza albo odradzaja ciezary absolutnie.Ale przeciez budowa miesni wydaje sie byc istotna przy slabym kregoslupie wiec jak to zrobic nie trenujac silowo? Mozna nie mozna? Czy to niebezpieczne?Jak p.Doktor to widzi ?

    • @reumatologia_mk
      @reumatologia_mk  7 місяців тому +1

      To zależy od tego czy są utrwalone zmiany w kręgosłupie, bo wtedy kręgosłupa staje się mniej elastyczny i robi się "duża dźwignia" na niektórych stawach przez co łatwo o uszkodzenie - zwłaszcza złamania kompresyjne. Natomiast SpA / niewielkie zmiany to kwestia dobrej techniki ćwiczeń.