- 104
- 149 818
Oblasny Muzei
Ukraine
Приєднався 23 жов 2013
Канал КЗ КОР "Київського обласного археологічного музею", на якому ми показуємо наші дослідження, відеорозповіді та закулісся роботи музею
Трипілля у роки Голодомору
Про жахливі роки Голодомору 1932-1933 років у селі Трипілля розповідає місцева краєзнавиця - Буренко Катерина Іванівна.
Переглядів: 372
Відео
Музейний подкаст. Говоримо з Михайлом Відейком про трипільців
Переглядів 2172 місяці тому
У черговій частин розмови з відомим дослідником трипільської культури, Михайло Відейко розповідає про ймовірних нащадків трипільців та чи знали вони колесо.
Пам'яті захисників України з с. Трипілля
Переглядів 5293 місяці тому
Кожного дня наш захисники гинуть за нас, за незалежність, за Україну. І для багатьох ц втрати ближче ніж іншим. Для близьких - це пекельний біль, який здається триватиме доти, доки ми живі. Пам'ятаємо всіх, ціну, яку вони віддали...
Музейний подкаст. Отаман Зелений та його бійці
Переглядів 694 місяці тому
105 років тому, на початку липня 1919 року відбулась трипільська розплата над окупантами, очолена отаманом Зеленим. Радянська влада возвеличувала загиблих бійців червоної армії та комсомольців. А тому довгий час її називали "Трипільська трагедія". Створювали музеї та обеліски, писали книги та знімали фільми. Сьогодн ж ми можемо розповісти як все було насправді. Але в цьому подкаст Катерина Буре...
Процес реставрації ікони ХVІІ ст
Переглядів 1525 місяців тому
Ікона «Свята Великомучениця Варвара», виконана аматором та за ознаками не була завершена. Ймовірно ХVІІ ст. Передана в музей родиною Олександренків з с.Трипілля. Реставрацію виконала Тимків Оксана Анатоліївна
Урочище Розкопана - Обухівський "Бабин Яр"
Переглядів 2355 місяців тому
Урочище Розкопана - місце безвинно розстріляних жителів Обухівщини 1 липня 1943 року
Музейний подкаст з Михайлом Відейком. Сусіди, торгівля та метали
Переглядів 2335 місяців тому
Продовжуємо розмову з Михайлом Відейком. І цього разу вона завела нас до питання, а хто ж жив по сусідству території України 6 тисяч років тому? То з ким мали справу трипільці, як торгували чи виробляли предмети з металу.
Музейний подкаст. Алкоголь і трипільці
Переглядів 2026 місяців тому
Хоч короткий, але як завжди, інформативний випуск подкасту. Тут ми говоримо про випивку, що існує вже більше 7 тисяч років.
Музейний подкаст. Так звідки ж трипільці?
Переглядів 1,4 тис.6 місяців тому
Михайло Юрійович Відейко починає з болючого питання - звідки взялися трипільці? Шкільна література та видання загальної історії не зупиняються на детальному розбор цього процесу. Та й по правді, ми теж не маємо на це часу, проводячи екскурсії. Саме тому, про шлях поширення землеробства, появу знаної всім культури та в чому досягнення трипільців - у цьому випуску.
Музейний подкаст. Роки репресій
Переглядів 2426 місяців тому
До Дня пам'ят жертв політичних репресій Буренко Катерина розповідає про репресованих трипільців. Цинічне замовчування радянської влади про розстріли "ворогів народу", як вони прикривали засланням без права листування. Самостійно знайти дан про рідних - жертв репресій можна за посиланням: www.reabit.org.ua/ на сторінц інтернет-проекту - «Національний банк даних жертв політичних репресій радянськ...
Музейний подкаст. Друга світова війна у житті мешканців Трипілля
Переглядів 466 місяців тому
В цьому випуску Буренко Катерина нагадує про події Другої світової війни. Захоплення місцевост та її визволення. Бійців армії та їх вдів. Полонених концтаборів та масов розстріли. Події ХХ ст, що відлунюють досі.
Родина Мерщіїв
Переглядів 1586 місяців тому
Загублена доля роду Мерщіїв з Германівки. Їх успіх та зневага радянською владою. Про родину Мерщіїв, їх досягнення та трагічну долю від співробітниц музею Козаччини - Тетяни Грянки
Музейний подкаст. Ліквідація наслідків аварії на ЧАЕС
Переглядів 417 місяців тому
Цього разу ми говоримо з безпосереднім учасником ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС - Буренко Анатолієм Юрійовичем. Спогади з вуст очевидця.
Музейний подкаст. Михайло Горловий
Переглядів 2037 місяців тому
Нещодавно Українській громад довелось прощатися з видатною особистістю, скульптором та.поетом - Михайлом Горловим. У нас була запланована зустріч. Ми мали записати розповідь про його життя від першої особи. На жаль, доля вирішила інакше. Тому у цьому випуску подкасту Катерина Буренко розповідає про Михайла Горлового від себе.
Музейний подкаст. Господарство трипільців
Переглядів 2267 місяців тому
Михайло Відейко розповідає чого досягли трипільц у господарств як це вплинуло на нас.Чи були у них кон та звідки вони взяли пшеницю. І на останок. Нам теж дуже хотілося б, щоб була картинка з відео, але з нашими ресурсами до неї ще далеко( Та ми продовжуємо ділитись знаннями, адже історія важлива.
Музейний подкаст. Датування трипільських пам'яток
Переглядів 2468 місяців тому
Музейний подкаст. Датування трипільських пам'яток
Музейний подкаст. Актори театру родом з Трипілля
Переглядів 1028 місяців тому
Музейний подкаст. Актори театру родом з Трипілля
Музейний подкаст. Шевченко і Трипілля
Переглядів 2558 місяців тому
Музейний подкаст. Шевченко Трипілля
Музейний подкаст. Авіаконструктор Цибка Павло Іванович
Переглядів 629 місяців тому
Музейний подкаст. Авіаконструктор Цибка Павло Іванович
Трипільські поселення-гіганти. Частина VII
Переглядів 1,3 тис.9 місяців тому
Трипільськ поселення-гіганти. Частина VII
Трипільські поселення-гіганти. Частина VI
Переглядів 4,7 тис.10 місяців тому
Трипільськ поселення-гіганти. Частина VI
Трипільські поселення-гіганти. Частина V
Переглядів 4,9 тис.Рік тому
Трипільськ поселення-гіганти. Частина V
Не зрозуміло на який знак показує
Юрій Мицик
Велика вдячність Катерині Іванівні за зібрані спогади, за збереження та розповідь. Особлива велика подяка Тоні Молотковій за це відео, та інший матеріал, за оцифрування історії нашого Трипілля. Ваша праця збереже правду історії для нащадків.
Суцільний жах більшовицької дійсності
Дякую за інформацію. А ще він розірвав у Переяслові 1919р символічно та урочисто в присутності козацтва, місцевого населення багатьох священників Переяслівську угоду 1654, яку заключив Б. Хмельницький, про те злучення з Московією. Це дууже важливо я вважаю. Бо в нас якось це не проговорюють, хоча це демонстративно було зроблено в тому ж місті.
Звук дуже не чіткій, важко слухати
Надзвичайно цікаво і глибоко, об'ємно! Вдячна за вашу роботу!!!😊
Дякую за ефір! Дуже цікаво! Нещодавно натрапила на 3д-реконструкцію чоловіка з часу бронзи, який був похований в пещері Абхазії і мав коріння з Месопотамії. Враження, що це дивиться на мене мій рідний тато, який був сильно схожим на свою маму, мою бабусю. Татовий рід з села центральної України, поруч з яким в межах 50-70 км знаходяться найвідоміші Трипільські міста: Майданецьке, Тальянки, Легедзине.
Вкрай цікаво та пізнавально! Велика подяка шановним науковцям! Особливо, мабуть, цікаво було мешканцям м.Дніпро.
Я довго і самотужки вивчав Трипільську культуру і зрозумів їх релігійно-філософську доктрину. У них не було поняття Бог в тому розумінні в якому ми - українці його розуміємо зараз. У них богом був "другий" закон філософії. А тому й маємо таку їхню архітектуру й такого типу культові предмети. У них був матріархат і возвеличення Берегині. Ми їхні нащадки в їх філософській культурі. Я можу з великою достовірностю озвучити ті слова якими вони назівали свої культові речі. Храм - це Неня. Біноклоподібна посудина - Кринач або Крина. Графічне зображення закону буття на їх храмі мало назву - Інна.
Початок 05:00
Серце країться, гинуть сини України
🕯
🙏🏻🙏🏻🙏🏻💛💙
Царство Небесне. Вічна пам'ять. Співчуття рідним. Дякую за наш захист низький уклін всім героям патріотам України.😢😢😢😢
Вічна пам'ять та земля пухом Героям. Рідним низький уклін та щирі співчуття.
Дорогенькі Ви наші соколики,нехай ГОСПОДЬ візьме Вас до себе на спочинок,прости нам наші гріхі, не допускай до смерті наших захисників,ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ЗАГИБЛИХ
Наші вчені,вони якісь трохи недолугі
Дякуємо, Катерино Іванівно! І всім, хто працює над випусками - теж спасибі! Цікаво дізнаватись про історичні події свого краю знову і знову.
Дикція просто жах!
известно, что до начала 3-го тысячелетия до Христа на Ближнем Востоке и, вообще, по всей ойкумене (включая Балканы, греческие острова и иранское плато) находили статуэтки людей (?) с головой ящера. Мужчин, женщин и даже сосоущих молоко младенцев.. Вернее, до Шумера статуэток людей почти не было - одни змеелюди (в науке принято называть ophidian figurines of Ubaid civilisation). Находили ли такие статуэтки на территории Украины?
Чудо. Ікона обновилась. Майстерність реставратора вражає
Дуже гарна ікона! Дякую за відео і за сам проект ❤
Зі слів Георга Гегеля: "Історія повторюється і нічому не вчить".
Цікаво. Дякую за розпововідь. І запитання: Чи могла бути тоді вже у трипільців присутня ієрархічна будрва суспільства, класова? Хай всім щастить!
Цікавий співрозмовник. Дякую!
Корисний контент
Исторические паралели. В Переяславе московиты брали обязательство воевать на стороне Украины против Речи Посполитой и предали уже через два года подписав за спиной Хмельницкого с поляками раздел Украины по Днепру. Такой подлости Хмельницкий не выдержал и получив инфаркт вскоре умер. Если до этого у нас был один враг - Речь Посполита то после Вильнюского предательства со стороны Московского царства нам пришлось дальше воевать на два фронта истекая кровью и против московитов и против поляков. Точно так и сейчас. РФия подписали Большой договор о Дружбе и границах 31 мая 1997г и ратифицировали его. Верховная рада ратифицировала договор 14 января 1998 года, Госдума - 25 декабря 1998 года. Обмен грамотами о ратификации Договора состоялся в Москве 1 апреля 1999 года, с этого дня он вступил в силу. Но 24 февраля 2022г РФия наплевав на него начали вероломную и кровавую войну против Украины. Во имя всех погибшей в этой подлой российской войне против нас, украинцам нужно плюнуть на все прежние отношения с россиянами, запретить все российское на своей земле и забыть их как недоговороспособный народ!
Дякую вам! Кожен раз Михайло Відейко дивує глибокими науковими знаннями та новими відкриттями.
Щиро дякую вам робите Величезну справу для УКРАЇНИ 👍💕🙏🇺🇦 ГЕРОЯМ СЛАВА УКРАЇНИ 🇺🇦👍🙏💕 ще ближче до Перемоги 💕🇺🇦🙏👍
1:58 - 2:17 Боги! Горы Саудовской Аравии, шо щас називають Сахарою! Бл!!!!!! Галоперидолу и географический атлас этому дядьке!!!
Щиро дякую вам робите Величезну справу для УКРАЇНИ 🇺🇦💕🙏👍 ГЕРОЯМ СЛАВА УКРАЇНИ 🇺🇦👍🙏💕 ще ближче до Перемоги 💕🇺🇦🙏👍
Скажіть, будь ласка, чи варили кукутень-трипільці борщ (у Молдові - борш)? Звісно, що не червоний з буряки, але його різновиди. Як на мене, ця кисла перша страва з додаванням квасу походить саме з тих часів, а етимологія слова "борщ" - це або звуки бродіння "брщ", або реакція на кислий смак - "брщ".
Дякую! Як зазвичай, дуже цікаво, обгрунтовано, науково.
Завжди із задоволенням слухаємо, дякуємо 💙💛
Дякую вам за зустріч з чудовим дослідником Михайлом Відейко! Слухати його завжди приємно, бо він спирається на наукові факти, а не на припущення чи міфи.
Щиро дякую вам робите Величезну справу для УКРАЇНИ 👍💕🙏🇺🇦 ГЕРОЯМ СЛАВА УКРАЇНИ 🇺🇦👍🙏💕 ще ближче до Перемоги 👍💕🙏🇺🇦
Щиро дякую вам робите Величезну справу для УКРАЇНИ 🇺🇦💕🙏🇺🇦🇺🇦👍 ГЕРОЯМ СЛАВА УКРАЇНИ 👍🇺🇦🙏💕 ще ближче до Перемоги 💕🇺🇦🙏👍
Щиро дякую вам робите Величезну справу для УКРАЇНИ 👍💕🙏🇺🇦 ГЕРОЯМ СЛАВА УКРАЇНИ 🇺🇦👍🙏💕 ще ближче до Перемоги 👍🇺🇦🙏💕
Щиро дякую вам робите Величезну справу для УКРАЇНИ 👍💕🙏🇺🇦 ГЕРОЯМ СЛАВА УКРАЇНИ 🇺🇦👍🙏💕 ще ближче до Перемоги 👍🇺🇦🙏💕
Багато фактів, яких ми не знали. Дякуємо за розповідь, Катерино Іванівно 💙💛.
Будемо тебе памьятати!
Дуже дякую автору за дуже потрібну роботу, українці на своїй землі живуть вже десяток тисяч років, а де московія, то там ще лежав льодовик, бігали мамонти і жили попередники андрофагів
Дуже цікавий виклад!
Було цікаво. Дякую
Звідки взято що шаровари були обов’язковими у козаків?
Земля пухом і Царство небесне видатній і шановній людині нашому земляку. Світла пам'ять.
Все буде Україна !!!
Дуже дякуємо за цікаву розповідь. Як завжди пізнавально, з масою історичних цікавинок 💙💛
Це як «лоток» для роздільного харчування. Трипільці рубали дрова, виписали худобу, сіяли поля, добували глину, полювали. Знаходячись далеко від дому, треба було брати полуданок. Біноклі найкраще підходили для переносу їжі для її одноразового прийому. Наче є технології, щоб на молекулярному рівні вияснити вміст біноклів. Вангую, що там була їжа