Трипільські поселення-гіганти. Частина VI

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 3 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 8

  • @VseKatyaShow
    @VseKatyaShow 10 місяців тому +5

    Дуже цікаво! Дякую за відео

  • @СергійХоменко-у9я
    @СергійХоменко-у9я 10 місяців тому +6

    Дуже корисне, насправді цікаве і вкрай необхідне відео. Але обов'язково попрацюйте над звуком. Якість має бути у всьому! Зичу успіхів і багато підписників. Історія українських земель безгранично цікава але дуже мало популяризована і у нас і в навколишньому світі. Кому як не Вам лупати ту скелю. Дякую.

  • @bilash_g
    @bilash_g 10 місяців тому

    Дякую , дуже корисна інформація для розуміння , хто ми та звідки.
    Хотів би зауважити на невеличкій неточності у тексті. Ви називаєте Другою Світовою Війною події 39-45рр. Але закінчення та відновлення розкопок відносите на період 40 року та після війни , влітку 45 року. У такому випадку Ви маєте на увазі совітську версію "великої вітчизняної війни". Коректніше було б сказати - "на початку" та "на прикінці" війни.

  • @Евгений_Грабинский
    @Евгений_Грабинский 10 місяців тому +5

    Вітаю! Цікаво, дякую. Запитання:
    Чи не було знайдено випадково якогось каменя великого з позначками - при вході у поселення, або в центрі, або біля головної соборної будівлі? Хочеться дізнатися самоназви тих людей. А якщо знайдутся камені з однаковими позначками у різних містах? - То тоді буде значить, що це назва об'єднання поселень, навіть, якщо написана візерунками, а не текстом.
    Як варінт. Бо це якийсь сум - втратити назву пращурів, які тут цивілізацію під десять тисяч років тому будували.
    Гарного всім настрою!

    • @СергійХоменко-у9я
      @СергійХоменко-у9я 10 місяців тому +2

      якщо навіть знайдуть купу підписаного каміння, чи обмальованого, чи посуду - ви все рівно не будете знати звучання тих знаків чи символів. Шумерські клинописи практично всі розшифровані, ми знаємо, що там написано, але як то звучить з точки зору фонетики ніхто й гадки немає. А якщо говорити про піктографічне письмо, чи ієрогліфічне - то одні й ті ж знаки і символи з уст різних людей можуть звучати абсолютно по різному, але означати одне й те саме. Не все так просто з древньою фонетикою...))) Коли дивишся на розмаїття трипільських розписів по посуду, не залишає сумнів що то не малюнки а письмо, але як його прочитати, як віднайти зрозумілу нам логіку того письма? На подвійні тексти годі й сподіватись - ми все одно не знаємо жодної архаїчної мови того часу

    • @rodriguezsanchez4247
      @rodriguezsanchez4247 10 місяців тому +3

      Подяка за вашу працю й висвітлення цікавої й необхідної інформації !!

    • @СергійСвітправ
      @СергійСвітправ 10 місяців тому +2

      Дивіться Ю.Шилов про Трипільську цивілізацію.

  • @merchikcomua
    @merchikcomua 9 місяців тому

    Дуже цікава тема, але майже нічого не чутно :(((