![Електрика, електроніка, техніка - Veteor](/img/default-banner.jpg)
- 59
- 491 474
Електрика, електроніка, техніка - Veteor
Ukraine
Приєднався 6 бер 2019
Техніка, своїми руками, трошки теорії, трошки фізики, обмін практичними порадами, електроніка, побутова техніка, схеми, електрика, вимірювання, технічні характеристики, відгуки.
Одна з моїх цілей - поширення української термінології у повсякденне життя. Друга - підтримка духу творчості.
УВАГА! Нагадую, що елементи деяких пристроїв працюють при досить високій напрузі. Завжди потрібно дотримуватись усіх правил безпечного користування електричними приладами.
Одна з моїх цілей - поширення української термінології у повсякденне життя. Друга - підтримка духу творчості.
УВАГА! Нагадую, що елементи деяких пристроїв працюють при досить високій напрузі. Завжди потрібно дотримуватись усіх правил безпечного користування електричними приладами.
Постійний і змінний струм - для чайників
Простими словами про постійний (DC) і змінний (AC) електричний струм. Для початківців, аматорів, усіх, хто робить перші кроки в світ електроніки.
Використано симулятор:
phet.colorado.edu/sims/html/circuit-construction-kit-dc-virtual-lab/latest/circuit-construction-kit-dc-virtual-lab_uk.html
Використано симулятор:
phet.colorado.edu/sims/html/circuit-construction-kit-dc-virtual-lab/latest/circuit-construction-kit-dc-virtual-lab_uk.html
Переглядів: 573
Відео
КСХ - що це таке?
Переглядів 51221 день тому
КСХ - коефіцієнт стоячої хвилі, важливий, але далеко не єдиний параметр антени, який впливає на дальність зв'язку (а отже дальність польоту) в системах FPV.
5,8 ГГц - спіральна антена для FPV
Переглядів 1,4 тис.Місяць тому
Своїми руками робимо спіральну антену для FPV системи. Досліджуємо антену на рефлектометр (векторному сітковому аналізаторі). Антена на частоту 5,8 ГГц призначена, в основному, для приймання відеосигналу від ФПВ дронів. За аналогією можна виготовити антену на будь-яку іншу частоту. Посилання на викройки, використан мною: www.thingiverse.com/thing:452802
Вимірюємо КСХ антен для FPV
Переглядів 939Місяць тому
Вимірювання КСХ - коефіцієнта стоячої хвил різних антен на 5,8 ГГц для приймання відеосигналу від FPV. Автор не намагається створити ідеальн умови для вимірювання, адже в реальних умовах біля антен завжди є металев деталі, люди, дерева, будівлі. А от перехідники (чи свиняч хвости)... якщо вони використовуються з антенами, то саме з ними треба проводити вимірювання. Звичайно, калібрувати прилад ...
Зигзагоподібна антена для FPV (5,8 ГГц)
Переглядів 1,6 тис.Місяць тому
Відео про те, як своїми руками зробити антену на частоту 5,8 ГГц для приймання відеосигналу, наприклад, від дрона FPV.
Синусоїда від UPS - кращі результати
Переглядів 9 тис.2 місяці тому
В цьому відео - дослідження, як детал найкраще підходять для створення фільтра до безперебійника (UPS). Для живлення деяких приладів потрібна напруга синусоїдальної форми. УВАГА! Вкотре нагадую, що елементи фільтра працюють при високій напрузі. Потрібно дотримуватись усіх правил безпечного користування електричними приладами.
Як балансувати свинцево-кислотний акумулятор
Переглядів 2,8 тис.2 місяці тому
Автомобільний чи тяговий свинцево-кислотний акумулятор, як правило, складається з шести банок. Напруга на них може бути різною. Як збалансувати акумулятор? Як збалансувати 2 акумулятори, включен послідовно? Про все це у відео.
ФАЗА, НУЛЬ, ЗЕМЛЯ
Переглядів 2,4 тис.3 місяці тому
Просте пояснення не дуже простих понять електротехніки. Симулятор: phet.colorado.edu/sims/html/circuit-construction-kit-ac-virtual-lab/latest/circuit-construction-kit-ac-virtual-lab_all.html?locale=uk
Дифавтомат - будова і принцип роботи
Переглядів 7833 місяці тому
Я розібрав один диференціальний автомат щоб показати Вам, що всередині. Попутно розповів про принцип роботи дифавтомата.
Як підключити дифавтомат, ПЗВ (УЗО)
Переглядів 3,2 тис.4 місяці тому
Крім схем підключення, в цьому відео показано, як своїми руками зробити найпростіший електричний розподільчий щиток для 1-кімнатної квартири.
Дифавтомат, ПЗВ (УЗО) - чим відрізняються?
Переглядів 1,9 тис.4 місяці тому
Як відрізнити диференціальний автомат від пристрою захисного відключення (УЗО - ПЗВ) та як їх функції.
Найкраща антена для Т2
Переглядів 3,6 тис.4 місяці тому
Проста ефективна антена для приймання телебачення Т2. Подивившись відео, можна виготовити таку антену (для DVB-T2) своїми руками.
Котел від акумулятора - за 5 хвилин
Переглядів 1,2 тис.5 місяців тому
Як швидко просто підключити газовий котел автономного опалення до акумулятора через інвертор, який дає чистий синус.
Виготовляємо дросель (З циклу "Синусоїдa від UPS")
Переглядів 2,5 тис.5 місяців тому
Щоб отримати синусоїду від безперебійника, треба зробити фільтр. В цьому відео я розповів про те, як виготовити головну деталь цього фільтра - дросель.
ПОЛЕ трансформатора Тесли
Переглядів 2795 місяців тому
Це третє відео з серії ТРАНСФОРМАТОР ТЕСЛИ. Деяк особливост електромагнітного поля навколо трансформатора. Обіцяне посилання на використаний фрагмент: ІВАН ПУЛЮЙ: Біблія, Рентген Тесла. 5 серія «Книга-мандрівка. Україна»: ua-cam.com/video/m89firo_-fM/v-deo.html
Інвертор, акумулятор, сонячна батарея, генератор... Що допоможе при вимкненні світла
Переглядів 1,3 тис.6 місяців тому
Інвертор, акумулятор, сонячна батарея, генератор... Що допоможе при вимкненн світла
Холодильник від інвертора все-таки запустився
Переглядів 27 тис.7 місяців тому
Холодильник від інвертора все-таки запустився
3D принтер NEOR Junior. Підключення, налаштування.
Переглядів 37410 місяців тому
3D принтер NEOR Junior. Підключення, налаштування.
Простий пробник автомобіліста. Із серії ЯК ПАЯТИ
Переглядів 62411 місяців тому
Простий пробник автомобіліста. Із серії ЯК ПАЯТИ
Десульфатація - відновлення акумулятора
Переглядів 13 тис.Рік тому
Десульфатація - відновлення акумулятора
Резервне Живлення (для котла). Інвертор чистий синус.
Переглядів 1,5 тис.Рік тому
Резервне Живлення (для котла). Інвертор чистий синус.
Принтер EPSON L4150 - заправка, підключення, Wi-Fi. inkjet printer.
Переглядів 2 тис.Рік тому
Принтер EPSON L4150 - заправка, підключення, Wi-Fi. inkjet printer.
Гарне відео! Півтора століття так і не вирішили питання, який струм кращий... Коля Тесла вважав, що змінний)
Так, обидва типи струму мають свої переваги і недоліки. 😊
Дякую за відео, в кожному відео знаходжу щось корисне для себе, хоч теми в цілому не нові, знайомі.
Дякую за перегляд! Успіхів у вашому хобі!
Мінімально кип'ятити треба, просто підзаряджати за потреби і для профілактики. В кінці зарядки і відбудеться вирівнювання напруги на всіх банках.
Дякую за коментар, так, кип'ятіння акумулятора може бути шкідливим... Якщо переборщити.
дякую за дуже цікаве і доступне для розуміння пояснення!
Дякую за перегляд і за комент! Успіхів!
Так, це хороша проста антена. Але є і кращі, наприклад подвійний квадрат.
Так, подвійний квадрат має кращу спрямованість, але і трохи складніший..
Міряти напругу в мережі,потрібно однією рукою тримати щупи, задля безпеки,або по черзі вставляти в розетку
Так, є таке правило. Щоб струм не проходив через область грудної клітки, що може викликати збій у роботі серця з усіма витікаючими наслідками(
Цікавий підхід тим, що ці два види струму не порівнюються і не протиставляються. Живуть собі мирно, за потреби перетворюються без проблем)
Дякую, так і є, обидва види струму мають свої плюси і мінуси, і можуть бути взаємозамінними за потреби.
Як завжди, просто насолода для сприйняття.
Дякую! Успіхів!
AC/DC , це легенда рок-н-ролла ❤❤❤
Сергію, я знаю, я фанат. Вони навмисне взяли таку назву, можливо, тому, що почали переходити на електро. А може мали на увазі поєднання подібного і протилежного.
@veteor Кепка Браяна Джонсона відома на весь світ !!! Вона до нього приросла . Зараз таку музику на жаль не роблять . 70-80 - ті то були золоті часи Хеві Метл . та Рок-н-Ролла !!!
Сам все це знаю і зустрів найбільш лаконічне і зрозуміле пояснення для новачків. Ну і МОВА, звісно, приємно слухати, дякую, підписуюсь.
Дякую! Стараюсь! Вам успіхів!
Можна ще згадати про швидкість руху електронів, що залежно від параметрів, може варіюватись, але взявши швидкість в 0.001 м/с (що є вірогідним для реальних ситуацій, мідний провідник менше 1мм² і силі струму близько 1 ампера), то переміщення електронів для частоти 50Гц складатиме в один бік (до зміни напрямку) менше, ніж 0.2 мм.
Дякую! Опонент тут пише, шо це все таки напрямлений рух (а я і не заперечую), але з таким переміщенням у Київ не заїдеш)
Доброго здоров'я, сильно довго розряжений акумулятор стояв іста 60, не бере заряд, прозорість гарна, плотність 1.27-28, лампочка12/45 начинає засвічуватися з закипанням, мультиметоа не має, є надія дистильованою водою акум повернути до життя, чи на обмін в магазин???🙏🙏🙏🇺🇦🇺🇦🇺🇦...(
Доброго здоров'я! Важко сказати, треба міряти напругу на кожній банці. Можна спробувати 1- зарядка малим струмом підвищеною напругою. 2- десульфатація пульсуючим струмом. Це все при умові, що всі банки справні.
@veteor Плотність електроліту не означає цілісність пластин? з електролітом можна провіряти?...(
@@veteor тільки що провірив 1 і 2 по 1в.3 і 4 по 1.6в. і 5 і 6по 1.8в. спротив і плотність найвища в 3 і 4 банках. 200 ват поставив на заряд і 40 ват через діод на розяд, спостерігаю пока, на обмін по 22грн/кг. 60 ст- 540= 2600 грн. Отакі справи...
Я так і не зрозумів, про перемінний! там немає +або - !!! там фаза! - імпульс і нуль! І фаза штовхає імпульс . Чи не так!?
Не зовсім так. У змінному струмові є + і -, вони міняються місцями 50 разів на секунду. А фаза і нуль - це дещо інше. Нуль завжди заземлений, а фаза йде від трансформатора (підстанції) до споживача окремим проводом - фазовим, який є більш небезпечним при торканні до нього.
@veteor у мене в розетці є фаза і 0 , я його можу з кілка забитого у землі брати!!! Тестерна викрутка саме це і показує !! І де там +чи -?? В генераторі щоб котел запустити там теж заземляю один дріт!! Я не зрозумів ваше відео, там де ви показуєте звичайну розетку та анімаційно міняєте + та - !! Цогож на справді у мене в розетці не відбувається, один дріт постійно 0!!! Я не електик і про фізичні процеси знаю мало бо вчився на економічному факультеті! Але ж нас таких більшість! Поясніть нам якось зрозуміліше, дякую!!! Вибачте, за мою непрофесійну думку!!!
@@ОлександрКалашник-е3з розумієте, помідор може бути холодним чи теплим. Але він ще може бути червоним чи жовтим.
@@veteor не зрозумів ваш гумор про помідори! Мабуть відпишусь від ціеї спільноти бо тут трапляються агрономи !
@@ОлександрКалашник-е3з Можна це розуміти так, що +/- є в розетці і вони змінюються, бо змінний струм. Фаза/нуль теж є в розетці, але це вже інші властивості.
Дякую за відео. Чудово пояснюєте. Що це за програма в якій будується схема?
Дякую. Це один із онлайн-симуляторів, зараз я посилання на нього додам в опис цього відео.
Дякую за наочно доступний матеріал, для пригадування школи підходить чудово). Так блоки живлення тих же гаджетів, ноутбуків, комп'ютерів, телефонів і є перетворювачами зі змінного на постійний струм
Дякую за перегляд і за комент! Успіхів!
Вітаю. Один момент не сподобався: коли ви сказали, що при змінному струмі електрони не рухаються до джерела. Рухаються. То з одного боку, то з іншого, але рухаються. А як же вони можуть не рухатись: адже струм є неперервним вздовж усього кола.
Алеж вони відразу (при зміні "хвилі") рухаються в зворотньому напрямку, тобто від джерела, тому цей "рух" можна вважати "нерухомим". Я думаю, це мав на увазі автор... Всім миру!
@Poteryallika уявіть собі дві ланцюгові пилки: в одній ланцюг рухається з постійною швидкістю в одному напрямку, а в іншій він рухається спочатку в один бік, а тоді в інший. Чи можна у другій пилці ланцюг вважати нерухомим?
Так, електрони рухаються, але їхній рух не є напрямленим від одного полюса до іншого, а коливається навколо свого середнього положення. Саме це я мав на увазі.
@veteor ви ж самі на початку відео дали шикарне визначення: струм - це НАПРАВЛЕНИЙ рух електронів. А тут раптом заперечуєте себе. Бо і у випадку зі змінним струмом він таки направлений, бо підкоряється закону синуса. Не плутайте, будь ласка, поняття направлений та односпрямований.
@@dongjuang4196 Добре, є для Вас задача... Мотоцикліст із пункту А виїхав в пункт Б зі швидкістю 100 км/год. Відстань 100 км. Потім він розвернувся і поїхав назад від Б до А зі швидкістю 50 км/год (До пункту А він доїхав). Яка його середня швидкість? За весь шлях, та за весь час...
Для чайника немає різниці постійний чи змінний струм, він буде варити воду))) Шуткую в підтримку каналу.
👍😆
Дякую за підтримку! 🙂
@@veteor Завжди будь ласка !
Респект! Можна демонструвати наявність і властивості електромагнітного поля. От тільки зробити його не так просто...
Так, дякую. Тільки треба весь час не забувати, що це поле високої частоти і воно має трохи інші властивості. Наприклад стрімер не б'є струмом, але обпікає руку... А такий само розряд постійного струму вже буде небезпечним для людини.
Доброго дня, гарне пізнавальне відео. А якщо ПЗВ замість дифавтомата, то перед ПЗВ втановлюється ввідний автомат?
Доброго дня, дякую. Саме так, якщо ПЗВ замість дифавтомата, то перед ПЗВ втановлюється ввідний автомат. Додатково можна автоматики на окремі групи споживачів.
Так, але на освітлення можна пустити в обхід пзв, щоб якщо пзв вирубиться, то хоч світло залишалось.
Можно в одному шитку встановити дифавтомат та ПЗВ (УЗО) ?
В одному щитку встановити дифавтомат та ПЗВ немає смислу, достатньо дифавтомата. А якщо ПЗВ - то треба ще додати звичайний автомат.
Дякую за цікаве відео та український контент ) Дуже мало інфо для тих, зто не розбирається.
Дякую за перегляд! Успіхів!
Добре, це називається КСХ за 10 хвилин. Майже без формул, легко дивитись і слухати. Дякуємо за пророблену роботу.
Дякую вам!
Hola...muchas gracias por excelente didáctica en explicación de éste proyecto...puedo sustituir K805 por IRF 260 o IRF 460 ...
Привіт! Дякую за перегляд! Відповідаю на ваше запитання: ні, замінити кт805АМ на IRF 260 не можна. тому що IRF 260 це транзистор MOSFET. Для нашої схеми треба біполярний транзистор. Полярність: NPN (Pc): 30 W (Uce): 60 V (Ic): 5 A
@veteor GRACIAS...ÉXITOS.
Цікаве відео! Чекаю на нові.
Щиро дякую!)
Дякую за цікавий і доступно поданий матеріал! Чекаю на наступні.
Дякую за перегляд! Успіхів!
Цікава інформація, але в мене є питання. Як знайти резонансну частоту антени, чи вона не має ніякого значення? Як налаштувати антену в резонанс? Адже в аматорських передавачах ми робимо це з допомогою П-контура?
R134/R140 здається заборонені в ЄС по екологічним нормам, і там буде R240 або R242 точно не пам'ятаю. Про якість розробки баян повний. Автор явно плутає різницю між виробництвом і розробкою. Всі кондиціонери які спроектовані азіатами мають менший ресурс роботи аніж аналоги в ЄС, і це пов'язано з вимогами до стандарту їх сертифікації по кіл-ті годин роботи, кіл-ті пусків, і т.п. Про морози, є норми ДБН, для Києва це -22 С, але такі морози бувають 1 раз на 7-10 років, всі інші роки справді до від -5 до -12 коливається і то, в обох випадках це триває не довше пари тижнів. Тобто на кондиціонер в 30 років експлуатаціх вийде менше 10% днів з температурою -20-22 градуси.
Це відео не про розробку і не про виробництво а про використання кондиціонерів. Не в ЄС не в Азії, а в нашій країні де є свої екологічні норми.
@@veteor в нас екологічні норми завжди були гіршими аніж в ЄС, є цілі фірми які орієнтуються по виробництву своєї побутової техніки суто на країни колишнього совка, і ніде більше не продають. Бо так дешевше, аніж під ЄС
НЕ заборонені, навпаки, r134a (HFC 134a) створений на заміну застарілого фреону R12. Не пишіть у коментах що попало, вас все одно розкусять. Законодавство країн ЄС навпаки, стимулює виробників, які переходять на озонобезпечні холодагенти. За Монреальським протоколом всього лиш рекомендовано виробникам поступово переходити на нові фреони, що вони і роблять. На сьогоднішній день самим масовим фреоном є R32 (ПГП675).
@@Grzegorz_Brz На відео я бачу кониціонер Мідея, це виробник світового рівня, такий як самсунг, лижі чи електролюкс. Вони випускають продукцію для ЄС, інших країн, навіть Російської Підерасії, з однаковими характеристиками і фреонами. А Україна - це європейська держава, а не колишній совок. Викиньте совок зі своєї голови і, якщо є інтернет, подивіться, які кондиціонери продаються, наприклад, в Парижі.
@@КОРИСНЕдляканалу R22/R32 не заборонені, то я тупанув. Але R134A заборонений, і там неможливо продати новий прилад з таким типом хладогену. Заборону вперше ввели в 2007 році, але потім постійно відтягували для різних категорії споживання цих хлодагенів. На сьогодні вже все реалізовано, ви його там зустріните лише на дуже старих приладах
Чим простіша схема щитка і взагалі проводки, тим краща. Чим більше проводів і з'єднань, тим більше потім буде відмов. І Ще, одножильні проводи погано зажимаються в пзв, краще обжаті багатожильні.
Функціональність теж повинна бути. Зараз всі люблять декілька видів освітлення в 1 кімнаті. А в щитку я б обов'язково ставив реле напруги, бо в нас які хоч перепади напруги можуть бути 💛💙💛💙
Так чем простіше тим надійніше. Але хто платить гроші той і замовляє музику, тобто схемотехніку.
Число відмов швидше (більше) за все залежить від якості монтажу. І ще, звичайно, від якості комплектуючих, тобто від їх марки, виробника. Є дуже складні системи енергоживлення, які працюють без особливих проблем десятиліттями.
Добрий день як з вами можна з'вязатись хочу деяку інформацвю дізнатись
В мене немає особистого телефону, але ви можете написати мені в коментарях.
В мене є станція з 4 шт. таких батарей . 12v підключені 3 шт. Послідовно і одна паралельно. Заряджаються приблизно 10год . Блок живлення 12.5 v 450-500вт.+- 40A. Стоїть dms плата без корпуса 3s. ампераж не відомий .Через неї лише зарядка , інвертор підключений напряму від батареї.Інвертор 3000 Ви. Чи можна якось зменшити час зарядки ,як що так то яким чином?
@@васярогоф-ч6б не зовсім зрозуміле у вас включення. Як це 3 шт послідовно і 1 паралельно, такого включення я не знаю. А щодо швидкості зарядки, то її може обмежувати блок живлення, якщо він не призначений для зарядки акумуляторів. БМС теж повинна відповідати таким великим акумуляторам, адже бувають бмс для маленьких акб, які обмежують струм зарядки. Так як я зрозумів, основна причина у блоці живлення, який не є спеціалізованою зарядкою.
3 пакети по 3 батареї послідовно , а для збільшення ємності підключили ще один пакет по тра батареї паралельно
А яку ви порадите BMS та зарядне та їх параметри
найкраща антена була у знайомих, простий відрізок коаксіального кабелю десь до метра довжини)
ну, це якщо телецентр близько, чи вишка ретранслятора. так, треба взяти кусок кабелю і на кінці зняти обплетення на сантиметрів 20. а ця антена на 30-40 км бере, в мене 35 км до вишки ретранслятора.
@@veteor так вони неподалік телевишки. трохи по іншій темі бачив старі антени як біквадрат,але квадратів там більше, здається 4. І в мене сусіди замінили дах на металевий і виходить на тій висоті вже немає сигналу на моїй антені, отакий прикол буває...
ну а де ж параметри підключення по навантаженню!?
будуть в іншому відео( тут схемотехніка, "як підключити")
Крім підсилення, величиною КСХ іще "жертвують" для ширшого робочого діапазону, чи спеціальної форми діаграми направленості
Дякую за комент. Цілком погоджуюсь, сучасні системи передачі інформації досить широкосмугові. А діаграма спрямованості має бути вузькою, але не занадто...
Дякую за відео. А як виміряти втрати в кабелі за допомогою приладу life vna64?
Виміряти втрати в кабелі за допомогою приладу life vna досить просто. Треба відкалібрувати перехідні кабелі, підключивши їх до обох портів, далі підключити до них кабель, шо перевіряється і в меню обрати команди: дисплей - формат S21 тру - логмак. За необхідності вибрати шкалу і масштаб... Я саме збираюсь записати відео на цю тему.
Дякую за відео. Хотілося б дізнатися, і побачити у Ваших відео, чи дорівнює найнижчий ксх її робочій частоті? Адже помірявши ксх будь-якої кривої дротинки, з'ясується, що в неї теж є частоти з найнижчим ксх, і не одна...
Не думаю, що найнижчий ксх, який видно на екрані лайв-вна-64, обов'язково буде відповідати робочій частоті. Мабуть антену треба виготовляти за розмірами, що відповідають робочій частоті, і вже в межах робочої смуги перевіряти, який у неї ксх. Хоча... якщо ксх малий і ми впевнені, що теплові втрати малі, то антена буде випромінювати на цій сторонній частоті. Але не відомо, куди вона буде випромінювати, тобто яка в неї діаграма спрямованості.
Вітаю. Одна поправочка. Малий КСХ потрібен в першу чергу, щоб не спалити передатчик, але він зовсім не є характеристикою, що визначає ефективність випромінювання антени. Ось вам уявний експеримент: чіпляємо замість антени резистор із узгодженим активним опором. КСХ буде дорівнювати одиниці. Чи буде це ефективною антеною? Ні, бо вся енергія передатчика піде не на випромінювання, а на розігрів резистора. Тому КСХ це добре, але також слід максимізувати сигнал, що його випромінює антена. Тут мова не про коефіцієнт підсилення антени, а про мінімізацію омічних втрат в самій антені.
Вітаю! Дякую за коментар! Так, по великому рахунку, ефективність антени можна перевірити по факту випромінювання, тобто стороннім приймачем. Щодо омічних втрат. Вони зазвичай малі в таких антенах, бо розміри провідників невеликі. На таких частотах зростає роль втрат в діелектриках, в каркасах, в кабелях... Енергія хвилі при цьому витрачається тупо на коливання молекул діелектрика.
Цікава спроба розповісти широкому загалу про досить тонкі процеси, які відбуваються в антенах. Трохи не зрозуміло про антени, які працюють в режимі стоячої хвилі. Адже за будь-яких умов хвиля не повинна повертатись до передавача. Виходить, що для всіх антен ксх треба мінімізувати.
Тут мабуть мова про те, що є антени із опором, який відрізняється від 50 Ом (типове значення вихідного опору передатчика), а довга лінія в певних умовах може працювати як узгоджувальний трансформатор.
Думаю, що відбита хвиля на виході передавача повинна бути мінімальною. А що там відбувається у фідері та в самій антені нас не цікавить (хоча там повинне відбуватись узгодження вхідних і вихідних хвильових опорів).
Гарна візуалізація, добра озвучка. Трошки наклався звук при монтажі ( після 7 хв) . Але це не заважає розумінню
Дякую за перегляд і за комент. Успіхів!
Колись робив таку на 2,4,теж вкручува на пластину з оргскла,через отвори,я робив на більшу кількість витків,точно не памятаю,десь 20-22 витки,теж було складно вкручувати витки Але трохи вдосконаливши отвори під проволоку,розсверрлив їх під кутом, десь під 40-45 градусів,стало вкручувати набагато легше І узгоджувач опору,, трикутник,, він дуже важлива річ,і щоб мідь була м'якою,ії відпалюють,і охолоджують на воду,тоді не буде мороки з вигинанням І ще питання,як поводить себе ця антена,з антеною,що з'єднується?вони по полярізації не конфліктують?бо ця ,,хелікс,,має кругову поляризацію,а на іншому пристрої мабуть стоїт з лінійною поляризацією?
Це все з правою круговою поляризацією, судячи по напрямку спіралі, така як і на більшості аналогових фпв антенах
@mykolamelnychuk1523 я просто не бачив,яка стоїть на фпв,я думав що,,штирьова,,
@@ПетяВасичкин-я3д майже завжди ставлять антену типу 'конюшина' для цих частот
@@mykolamelnychuk1523 в неї підсилення меньше,в хеліксі,якщо я не помиляюся,то близько одного децибелу на виток
Дякую. Про трикутник погоджуюсь. В цієї антени поляризація правостороння кругова, І нна дроні поляризація правостороння кругова. Так що вони узгоджуються. На дроні на відео стоїть конюшина правостороння.
Можна ще стартовий (пусковий ) конденсатор підключити до самого компресора холодильника
Дякую за коментар, при нагоді спробую..
Дякую за відео. Треба мати на увазі, що в діапазоні 5,8 ггц є декілька підканалів, треба перевіряти антену на ті частоті на якій працює VTX. Або використовувати широкосмуговий антена фідерний пристрій
Дякую за комент, слушна думка.
Щиро дякую друже бо не в кожного є пристрої для дослідження але не забуваємо що ворог теж має доступ до цієї інформації і це наводить на різні думки, як кажуть в народі народжуються демони яких ментально дуже важко подолати.
Дякую за коментар. Мені здається що ні один кац*п не буде слухати відео українською мовою. У них своя викривлена ментальність.
Дуже цікаво як для початківця. Дякую
Дякую за перегляд
Доброго дня, дякую за корисне відео. З новим роком. Миру і міцного здоров'я.
Дякую! І Вам здоров'я, добробуту. Усім нам миру!
Дякуємо за відео і за пророблену роботу. Успіхів у антенобудуванні! Нехай всі плани реалізуються у Новому році!
Дякую. І Вам бажаю успіхів!
не експерт в цій галузі. і відео про антени в мене немає, але ! якщо не помиляюсь, в цієї антени має бути вібратор, от той маленький трикутничок міді *між спіралькою і роз'ємом, який скрізь фігурує, але чомусь в зібраної антени його нема, та й автор про нього щось вперто мовчить. з чого б то ?
Дякую за коментар. То не вібратор, то елемент узгодження хвильового опору. Він є в розрахунках калькулятора і ми його робили в тій антені, КСХ якої вимірювали (надовбались з ним, він маленький і жорсткий). А в другій антені, викройки якої взяли в інтернеті, такого елемента не було, і ми його не робили. До слова, перша антена вийшла кращою за характеристиками.
@@veteor вже не пам'ятаю, але здається саме вібратор, і якраз ним підлаштовується резонансна частота антени. теорія теорією, аналізатора того всього нема. потреби купувати поки теж не бачу. якщо експерементуєте, раджу побавитись з його розмірами, результати можуть здивувати
@@veteor так напишіть посилання на ті викройки готової антени, про які ви говорите.
@@veteor *нюанс в район вібратора можна ще вносити повітряний конденсатор. *пластинка на гвинтику. змінюючи відстань од вібратора, або посуваючи вперед назад, можна вирівняти ксв антени. антена взагалі складна штука ....
@@Victor-n4c3q добре, посилання зараз додам в опис цього відео.
Дякую за роботу
Дякую за перегляд. Успіхів!
Пілоти використовують такі антени для дронів як виносні антени - для підсилення сигналу і можливості літати на більшу відстань.
Можна і як виносні, можна і на ретрансляторах. Але ми робили як основну антену, на блок окулярів.
Дякую атору за чудове видео Все можліво все завежит вид рівня удачи васника є віпадок акб з 2010 року доси працує хоч в єго пластини по опадави і єго зарадии навпаки прічому було зроблено багато роботи з промивкою і заміни евектроїта так що гвавне кому як пощастит але треба пробувати кожень віпадок індивидуайний
+
Саме так і виміряється опір , при навантаженні а не тестерами які близько не покажуть правдивий опір
Кожен метод має свої плюси і мінуси. В цього методу є мінус - напруга пливе при навантаженні. Так що якщо є тестер, то можна користуватися і ним. Він дасть нижчі результати внутрішнбого опору.
де такі прибори можна купити?
Не обов'язково такі прилади, можна скористатись мультиметром і лампочкою від фари.