Nysa Zgorzelec - Łużyce Lubań 0:0 pierwsza połowa

• Опубліковано 29 вер 2024
  • Koniec meczu 9 kolejki II ligi wojewódzkiej .
    Nysa Zgorzelec po emocjonującym meczu wygrywa z Łużyce Lubań 2:1. Nasi trampkarze weszli w spotkanie zdeterminowani, skoncentrowani , z wiarą na zwycięstwo .Pierwsza połowa bezbramkowa ,chociaż okazji do zdobycia goli nie brakowało . Szanse mieli Antoni Pilny , Kamil Kellner trafienie w słupek , Apetyt na zwycięstwo rósł w miarę upływających minut . Drugą połowę Nysa rozpoczęła obiecująco .W 45 ' Łużyczanie w obrębie pola karnego faulują Jakuba Marczyńskiego . Rzut wolny , na gola zamienia Przemysław Łuszczyk 👏👏👏. Łużyczanie podkręcili tempo gry i coraz częściej gościli na naszej połowie . Nysa przerywała ataki i kontrowała . Jedną z takich akcji przeprowadził Kornel Góral , który pięknym strzałem z dystansu trafił w poprzeczkę . W 70' niemalże tożsama sytuacja , w podobnym miejscu , zostaje faulowany Maksymilian Woś . Rzut wolny ponownie wykonał Przemysław Łuszczyk posyłając piłkę w światło bramki . Piłka rykoszetem trafia w zawodnika Łużyc i wpada do bramki . Nysa obejmuje prowadzenie 2:0 . Kilka minut później Jakub Grzechnik forsował bramkę Łużyc oddając celny strzał , niestety bramkarz Łużyc był we właściwym miejscu . Ostatnie minuty spotkania były bardzo nerwowe , W 74' popełniamy błąd w obronie . Faul w polu karnym . Łużyczanie nie marnują takiej okazji i ustalają wynik 2:1 . Nysa wytrwała napór Łużyc do ostatniego gwizdka . Zdobywamy cenne 3 punkty . 15czerwca w meczu 14 kolejki realnie bedziemy walczyć o utrzymanie się w drugiej lidze wojewódzkiej . Naszym rywalem będzie drużyna z Bolesławca . Bobrzanie Bolesławiec .Dziekujemy naszym piłkarzom za sportowa walkę , za emocje , za bardzo dobre spotkanie na poziomie 👏👏👏💪💪💪. Brawa dla trenera Adama Łuszczyka ,za taktyczne , za fizyczne i mentalne przygotowanie naszych trampkarzy do tak trudnego meczu .👏👏👏