Гетьманич Данило Скоропадський: вірний заповіту батька (частина І) | Тетяна Ралдугіна

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 27 кві 2024
  • Сьома розповідь історикині Тетяни Ралдугіної з циклу «Рід Скоропадських в історії України», записана для проєкту Тижня Skovoroda auditorium.
    Гетьманич Данило Скоропадський - один з найбільш харизматичних і авторитетних лідерів української політичної еміграції.
    Очоливши після смерті Павла Скоропадського гетьманський рух в еміграції, Данило гідно продовжив справу батька й до кінця життя залишився вірним його заповітам. Україна була змістом і сутністю його діяльності, його мрією, головною справою всього життя.
    Зважаючи на те, що відсутність національної єдності була одним з головних чинників поразки Української революції 1917-1921 pp., Данило робив усе можливе, щоб сконсолідувати різні українські політичні сили в еміграції. Діяльність гетьманича, спрямована на утвердження української державності, заслуговує на велику повагу і шану.
    Він був палким патріотом і свято вірив у майбутнє свого народу. У своїх численних виступах перед українською громадськістю він неодноразово підкреслював: "За майбутнє нашого народу я не боюся, бо вірю в його здорові й творчі сили. Вірю, що здорова національна стихія змете з нашого тіла заразу московського большевизму, а всі українські державники знайдуть шлях один до одного й, об'єднавшись під покровом одної керівної ідеї, у творчім пориві здобудуть і відбудують нашу Україну".
    Данило Скоропадський прожив усього 53 роки. Раптова загадкова смерть обірвала його життя в самому розквіті сил.
    У розповіді йдеться про основні віхи життя Данила Павловича Скоропадського, чиє ім’я і досі залишається ще маловідомим в Україні.

КОМЕНТАРІ • 3

  • @yuriyhrechyn6101
    @yuriyhrechyn6101 Місяць тому

    Дякую за продовження циклу про родину Скоропадських. Сподіваюся, що згадані у лекції листи гетьманича та інші архівні матеріали, пов'язані з гетьманським рухом будуть опубліковані. Український консерватизм, на жаль, залишається мало відомим для широкого загалу.

  • @maxymko
    @maxymko Місяць тому +1

    Дуже прикро, що незалежна Україна зʼявилася як наступниця УРСР, а не відновила свою державність з відповідними атрибутами. Абсолютний брак людей, для яких мораль, благородство, честь та відданість є життєвим стрижнем дуже негативно впливає на розвиток суспільства і країни.

  • @vovamalinevslij8136
    @vovamalinevslij8136 Місяць тому

    Автору "лайк" і побажання успіхів - але це не виклад 21ст