Чому держава не платить людям за сонячну генерацію за «зеленим тарифом»

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 27 січ 2025
  • Децентралізація енергосистеми та розвиток «зеленої» генерації, - такі пріоритети для України виокремив Президент Володимир Зеленський. Це - один з пунктів Плану внутрішньої стійкості, який він представив у Верховній раді 19 листопада. Серед областей, які мають його реалізувати, і Черкащина. Про це розповів Суспільному очільник обласної військової адміністрації Ігор Табурець. З його слів, для людей, які хочуть збудувати сонячну чи вітрову електростанцію, а потім вироблену енергію продавати країні, держава запровадила низку пільг та кредитів. Серед них - програма «5-7-9» та «ГрінДім». Водночас, як розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко, за останні три роки власникам електростанцій та генеруючих установок держава заборгувала 27,5 мільярдів гривень. Чому так сталося? Скільки черкащан недоотримали кошти за «зеленим тарифом» і що їм робити, аби отримати зароблене?
    Авторка - Ольга Лисенко,
    Оператори - Тамаз Горозія, Анна Іщенко, Григорій Козуб
    #черкаси #суспільне #новини
    _____________________________
    Підпишіться та натисніть 🔔 щоб отримувати сповіщення про нові відео та трансляції
    Дивіться новини тут: • Новини
    Читайте новини тут: suspilne.media...
    Ми в Telegram: t.me/suspilnec...
    Ми у Facebook: / suspilne.cherkasy
    Ми в Instagram: / suspilne.cherkasy
    Ми у Viber: bit.ly/suspiln...
    ___________
    Сайт філії: ck.suspilne.media
    Усе про Суспільне читайте тут: corp.suspilne....
    ___________
    Суспільне Черкаси - це новинний канал, який висвітлює події регіону

КОМЕНТАРІ • 105

  • @кан-ъ1й
    @кан-ъ1й 14 днів тому +5

    Здивований, що вони хочь щось виплачують у такий час. Цеж така спокуса .....

  • @ІгорБудзік
    @ІгорБудзік 16 днів тому +27

    Люди не звязуйтеся з державою, вона завжди вас намахає. Коли тариф для населення був 1.40 то було чим платити , а коли підняли до 4 з копійками то вже нема чим платити? То як так виходить? 6:03

    • @pavelperehrest2966
      @pavelperehrest2966 16 днів тому +9

      з підприемців деруть 10 грвн за квт а по зеленому тарифу 6.4 не вертають

    • @STALKER5
      @STALKER5 11 днів тому +1

      100%

  • @valerijlermk556
    @valerijlermk556 15 днів тому +9

    Дивна ситуація. Державі не вистачає електроенергіі, але спрощення системи встановлення СЕС навіть не обговорюється! І при цьому, Держава "гарантує" розрахунки за отриману електроенергію по "зеленому тарифу" лише на папері.

    • @artemca
      @artemca 13 днів тому

      Підтримую, у мене є невелика станція для власного споживання, але з цим гемороєм я її не підключаю на зелений тариф. Зробили б що якщо продаєш 2 кіловати можеш 1 взяти назад безкоштовно коли генерації немає, без усіляких складних звітів - я б під'єднався. А так - не бачу сенсу.

    • @IvanLysakov-q5r
      @IvanLysakov-q5r 11 днів тому

      @@artemcanet billing це називається

    • @artemca
      @artemca 10 днів тому

      @ називатись то називаєтся, але у нас немає :) Я знаю багато людей які не приєдгуются до зеленого тарифу бо не хочуть з папірцями возитися, особливо коли у тебе там 5квт. То в сонячні дні ця генерація пропадає, хоча могла б перекривати частину вугільної генерації.

    • @vxbv9037
      @vxbv9037 7 днів тому

      Сонячна енергія не вигідна вугільним магнатам!!!!! ​@@artemca

  • @johnnyzuk5381
    @johnnyzuk5381 17 днів тому +17

    Бачим бачим як держава гарантує 😂😢😢

  • @Курт-й7е
    @Курт-й7е 11 днів тому +2

    Тому що війна !

  • @svitlanamotsna7608
    @svitlanamotsna7608 16 днів тому +6

    Куди встановлювати?????? Щоб кошти через суд забирати???? Додумайтесь ще кредит взяти на встановлення. ГАНЬБА

  • @Тарас07
    @Тарас07 16 днів тому +5

    Встановити в кредит, а потім що хату банку віддати?😅

  • @Alter70
    @Alter70 16 днів тому +7

    Що за маячня про самий високий тариф? Тариф 'зеленки' у Європі на зараз від 0,06 євро до 0,5 євро за 1 кВт. На відміну від України де програма діє до 2030 року, в багатьох державах до 2035 року, в деяких взагалі нема ніяких строків, все йде по ринковій ціні. Ніхто не говорить звісно про те що там де ціна за "сонце" нижча, то у розетці ціна за 1 кВт вишче та тримається на рівні 0,1-0,52 євро за 1 кВт. Далі про кредити... Якщо ви берете пільговий кредит на станцію то по умовам договору не маєте права продавати єл\ен у мережу, хоча є надлишки та є можливість підтримувати мережу, так великий бізнес прибирає з ринку малих гравців. Далі про "експерда" що пропонує створювати асоціації. Такі вже є, та перемагають у судових позовах як до НКРЕКП по їх НПА, так й до ПУПів з приводу виплат. Наприклад комітет Домашніх СЕС при АСЕУ.

    • @MykolaKML
      @MykolaKML 16 днів тому +3

      Не дуріть людей. В Європі від "зеленого тарифу вже давно відмовились. В тій самій Німеччині з 2012 року. Тепер про вартість 0,0,6 ... 0,50 євро за кіловат годину. Насправді 0,06...0,08 євро або 2,7...3,6 гривні платять промисловим виробникам в Україні платять 0,12..0,15 Євро по "зеленому тарифові" що 1,2 два рази більше ніж в розвинутих Європейських країна. І це в Умовах ВІЙНИ. А от вартість в 0,4...0,5 євро 18...23 гривні чи це вартість електроенергії по якій населення Німеччини купує цю "зелену електроенергію". В П'ятеро дорожче ніж в Україні. Далі ще "краще". Почнемо з того що в приватних обісцях обмежено встановлювати СЕС потужність не більше 10 кВт і на жодний ват більше та тільки на дахах будівель. В Україні дозволили 30кВт з 2016 року, а ще в д 2019 "бариги пробивали збільшення до 50кВт. Але навіть при обмежені в 30 кВт деякі "інвестори" встановлювали на 33 і навіть деяких випадках на 38кВт що більше заробляти бабло. Зазвичай це були городи старих обість же вже ніхто не жив і відповідно не споживав електроенергії. Результат напруга в мережі до 250...260 вольт літом і згорівши техніка в сусідів. Правда цю вакханалію все ж почали обмежувати з весни 2023 року. Почали заставили демонтувати надлишкові сонячні панелі та встановлювати засоби захисту та налаштування інверторів щоб напруга не перевищувала максимально допустимих 242 вольта. Який тоді Ґвалт спричинили так звані інвестори, що обмежують їх правах. Тепер що оплати за електроенергію домашніх СЕС. Так жодної оплати живими грошима немає Є принцип взаємозаліку. Згенерував електроенергію в мережу її обліковують в кіловатах на окремому рахунку в кіловатах-годинах. Потім протягом року цю енергію можна спожити вночі чи зимою, коли як правило СЕС не порають. Притому 20% виробленої електроенергії списуєтеся за так зване "зберігання". Так як потужність домашніх СЕС обмежена 10кВт то немає жодного варіанту що виробіток перевищить споживання. Навпаки річне споживання є більше за виробіток. Тому в Україні до 2016 року ніхто і масово і не ставив домашні СЕС бо це було ЗБИТКОВО. Почали ставити тільки коли дозволили до 30кВт , в даному випадку це 20кВт. Тоді вже зелений тариф приносив НАД ПРИБУТКИ . Три...пять років відбивались вкладення а далі тільки рахуй бабло.
      Тепер що до судових позовів. В московитів є поговірка про Трішкий кавтан. Так і тут одні БАРИГИ хочуть отримати свої НАД ПРИБУТКИ за рахунок інших громадян України. Це не жодна справедливість.

    • @Alter70
      @Alter70 16 днів тому

      @@MykolaKML Те що в мене є друзі за бугром то таке... Наприклад у Греції, щойно спілкувався з ним з вашого твердження. Цитую розмову: "Сколько тариф за 1 кВт проданного 1 кВт и в розетке ?
      Платят 0,55€ за 1 кВт.
      Но это я успел заключить контракт в 2010ом на 25лет по специальной госпрограмме . Для более новых парков с тех пор цена упала до 0,14 вроде...
      Розетка от 0,12 до 0,18 днем (зависит от потребления) и от 0,07 до 0,09 ночью...
      ". То так на зараз.

    • @Alterzloy
      @Alterzloy 16 днів тому +3

      Ото пан Микола "розійшовся" з коломойсьо-бужанськими лозунгами. Дешеви тарифи - зубожілому населенню! Не ринкові-заможньому, а саме перший варіант. Так дійсно сама програма підтримки для нових станцій суттєво зменьшилася багато де, але для старих станції все йде як було згідно договорів. В Україні так само йде зниження по рокам. Знаю людей В Європі в кого програма з 10х років та їм справно все платять, деяким це буде до 2035. Тут діло не в назві "зелений тариф",програми підтримки "зеленки" є різні по суті, але вони є! Було спроба відмінити в Іспанії, але держава не тільки повернула законодавство "як було" так ще й збитки відшкодувало. Бреше як Троцький, манипулює фактами пан Микола. Маніпуляція відбувається на першому кроці по самому високому тарифу у Європі. В нас, підставляє ціфри без мінусу податків, при тому пишучі про ціну сонця за бугром, виставляє ціну на ринку, та не пише скільки реальна ціна в розетці для споживача. Гугл дає відповілі практично на всі питання. Достатньо вбити "зелений тариф в Європі" та "вартість 1 кВт в Європі", все одразу стане зрозуміло. Або комуняка , або бовдур, або на зарплаті у Бєні з Ахметкою.

    • @Alter70
      @Alter70 16 днів тому +4

      @@Alterzloy Те що ви пишите вірно. Ну мою відповідь йому він видалив. Йому відписав про стан справ, з зеленкою на зара в Греції. Цитую розмову з власником СЕС з 2010 року у Греції: "Сколько тариф за 1 кВт проданного 1 кВт и в розетке ? 0,55€ за 1 кВт.
      Но это я успел заключить контракт в 2010ом на 25лет по специальной госпрограмме . Для более новых парков с тех пор цена упала до 0,14 вроде...
      Розетка от 0,12 до 0,18 днем (зависит от потребления) и от 0,07 до 0,09 ночью...". Троцький той Микола....

    • @ИраКрот-я4ь
      @ИраКрот-я4ь 16 днів тому +5

      @@Alter70 В Україні всього десь 50тис домашек, процент в платіжці складає мізер, десь біля 1% якщо не помиляюся. ( не путати з пром-станціями) Якби в нас кількість СЕС було хочаб як у Польші, або у Германців то пройшли би всі ці блекаути... Тілки за минулий рік Германці всановили 7 ГВт домашек (приблизно шість атомних реакторів) , Україна за весь період по 2024 рік 1,2 ГВт домашек. Ці люди будуть нам розказувати про самий дорогий тариф та треба відміняти... Здається хтось знову хоче сісти на потокі. Це ж-ж-ж неспроста.

  • @MykolaKML
    @MykolaKML 16 днів тому +5

    7:10 _ к зразу це треба було робити. Встановлювати гібридний інвертор та акумулятор. Особливо враховуючи що цю СЕС монтували вже після 24 лютого 2022 і ситуація в мережі була відома. Тут "інвестор" рішив ЗАРОБЛЯТИ БАБЛО, не про живлення свої хатиночки мова в жодному разі бо 20кіловат панелей в два-три рази перебільшують потреби на власне електроспоживання. Тому закупив виключно дешевий мережний інвертор і далі отримувати НАД ПРИБУТКИ. Тепер жалієтеся що надприбутків немає і світла хати.

    • @OlehBun
      @OlehBun 16 днів тому +3

      Трішки у Вас математика не грає - в сюжеті вказують що СЕС - 5 років, як же у Вас виходить що вона була встановлена після 24.02.22???

    • @OlehBun
      @OlehBun 16 днів тому +4

      Щодо "перебільшує" споживання - Ви десь бачили генеруючу станцію з КПД 100%???
      Особливо вночі???)))
      Ну і "надприбутки" - то топчик!)
      За Вашою логікою виходить що якщо погоджуєшся на умови, що пропонує держава - то відразу стаєш крахобором)))

    • @MykolaKML
      @MykolaKML 16 днів тому +1

      @OlehBun Ви Уважно слухали власника СЕС, а так званих журналістів які піднімають Ґвалт. він сказав що змотував СЕС за гроші які отримав кули служиві в ЗСУ тобто на форні. І вклав після того як був поранений.
      Якщо припустити що СЕС і справді пропрацювала 5-ть років. То вона за цей час повністю окупила. Тим більше що міняти треба тільки старий мережний інвертор який за пару тисяч гривень ще комусь можна перепродати. І купити новий інвертор та докупити всього навього дві акумуляторні батареї по 5 кіловат. Цього цілком хватить для автономного живлея цієї хатинки. на цілу добу.
      Ці всі розмови про кошти втрачені інвестиції. Цеяк мої сетри пять років шукали як менше платити за газ при опалені. Шукали "економні" чудо котли, пробували два місяці економити опалюючи електрикою. Тільки за електрику за обіривання лише двох кімнат (спалень) заплатили в 1,5 більше ніж за газ, це було зимою 2020-2021 року. Тільки після того погодились на то що треба спочатку утеплити будинок. І о чудо тільки утеплили пінопластом будинок замінили стару 50-літній дах на новий. Як витрати на опалення знизились в два рази, ніяких тобі шмарклів та грибка на стінах. Так не це приїлось потратити 100+ тисяч гривень, але ефект відався. Так само як я в 2022 році вклав на сонячні панелі чи тепловий насос. а так само У теплтв стіни квартири на це потратив 5 тисяч, звісно ці гроші мені не відбуються матеріально за двадцять років. Але комфорт життя важливіше. Це зробив яІ мої сусіди вище. Аот суди які жили знизу від того відмовились, бо що з того він буде мати. А от зараз верез два роки посеред зими ірішили всеж утеплити стіни.
      Що до Журналістів. Сюжет явно оплачений власниками великих СЕС та продавців обладнання. Бо вони перестають отримувати надприбутки. А для того щоб це виглядало "патріотично" знайшли людину яка наданий час находится закордоном і точно незапрошувана їх до хати. За то інвалід учасник війни. Скоріш це були продавці цього обладнання які обіцяли йому шалені надприбутки тільки вклади гроші в цю Зелену Фнансову Піраміду - Такий собі Льоня Голобков з реклами МММ.

    • @altersonya
      @altersonya 16 днів тому +3

      @OlehBun Не слухай його. Микола полюбляє савєтскоє, любить рахувати чужі гроші та крічати грабують. Люмпен з теорією заговору у башці. Гадаю антівакцінатор на додачу. 😂😂😂

    • @MykolaKML
      @MykolaKML 16 днів тому

      @@altersonya Звідки Ви взяли що я люблю совкове та займаюсь теоріями змови. Навпаки більшість теорій змови про які розповідають спростоваю, як і то що земля плоска. А от рахувати люблю правда не гроші а технічні параметри. от літом думав купувати пару сонячних панелей і встановити на балконі з гібридним інвертором чи ні. Порахував і зрозумів що зимою з них жодного змісту немає. Втрати в інверторі будуть більші ніж ці панелі вироблять електроенергії . Але коли приходится рахувати гроші то це роблю звісно з таким самим методичністю як і технічні розрахунки. Не знаю чи я сам таим вродився чи тому що мати осовіті економіст та вміла рахувати гроші. Хотіла щоб я теж пішов вчитись на економіста. Бо там чоловіки швидко ростуть по карєрній драбині. Але це мене ніколи не притягувало. Завжди притягувала техніка особливо "паровозики". Залізничника з мене не вийшло як з моїх дідів та прадідів, став інженером енергетиком.

  • @PutlerXLO
    @PutlerXLO 16 днів тому +6

    Енергія має продаватись по ринковим тарифам, а не цей розпил. Для малих домашніх СЕС з підключенням стандартної потужності треба прибрати абсолютно всі дозволи і інші папірці. Нащо вони? Якщо домогосподарство отримує енергію, то вона вже має договір і лічильник, який може рахувати в зворотну сторону, якщо йому дозволити. Передав показники та і все. Якщо вироблена енергія використовується для взаєморозрахунку, без виводу реальних грошей цього достатньо. Так будь-яке домогосподарство може поставити малу СЕС на 2-5квт, та виробляти енергію в день, а в ночі її отримувати з мережі за рахунок виробленого по взаєморозрахунку. Це був би просто енергетичний бум в Україні, так як мікроінветори коштують копійки, становлення дуже просте, то будь хто міг би за умовні 25к грн, поставити собі СЕС на 2 квт.

    • @Nestor_Fremen
      @Nestor_Fremen 15 днів тому +2

      Ніякий "бум" олігархам не потрібен, їх влаштовує зубожіла країна і безправні "громадяни", бо так легше їх грабувати і паразитувати десятки років

    • @Maxim_G97
      @Maxim_G97 14 днів тому

      Бум когда генерация, а рано утром и вечером кто покроет потребление? Без аккумов только хуже может стать если в больших масштабах ставить

    • @PutlerXLO
      @PutlerXLO 13 днів тому

      @ а зараз його хто покриває? От будуть менше покривати хоч в день, коли працює бізнес, активно їздить електротранспорт, ліфти в офісах. На загальній картині енергосистеми при розподіленій сонячній генерації на всій території держави все одно не буде такого що на всі разом СЕС в один момент находить і відходять хмари, що споживання від звичайних електростанцій буде різко то збільшуватись, то зменшуватись, якщо ви про дисбаланс переживаєте через нестабільність генерації СЕС і пошкоджені ворогом маневрові електростанції.

  • @svit81
    @svit81 17 днів тому +13

    Дякую вам ВСІМ, хто висвітлює цю проблему, тільки так можна змінювати в кращу сторону.

  • @MykolaKML
    @MykolaKML 16 днів тому +3

    Ці борги результат БЕЗГЛУЗДОЇ ЗЕЛЕНОЇ ПОЛІТИКИ - субибуювання "зеленої енергетики" 1,5-2,0 рази завищеному тарифові за собівартість за рахунок державних грошей, точніше інших громадян України. Коли одним виробникам електроенергії палять за рахунок інших. Тому в Європі т-а більшості країни світу вже відмовились . Це ВЖЕ БУЛО - прочитайте про борги по зеленому тарифу і Іспанії 2008-2010 роки. Ще це безглуздіше в Україні в умовах війни. Зелений тариф треба відмінити, як такий. А купувати так звану зелену енергію на загальних підставах. Чи як це прийнято для домашніх СЕС в Європі принцип "взаємозаліку" коли в літом згенерував електрику а зимою спожив. І звісно повернути Європейську норму в 10 кіловат на будинок і тільки на даному , як в даному випадку.

    • @pavelperehrest2966
      @pavelperehrest2966 16 днів тому +3

      ти не в курсі справи у мене сес мені государство повинно патити за один квт 6.4 а з підприемців деруть 10 грвн за квт --чистого навару 3.6 грвн а ще й налог з кожного квт приблизно 1.7 грвн -якщо з арифметикою товаришуеш госудаство в чистому наварі з кожного квт 5.3 квт ну й плюс ті 6.4 на котрі государство дурить власників сес -ітого з кожного квт тих що здаються государству часними сес --11.7

    • @andriykruk7363
      @andriykruk7363 16 днів тому

      ​@@pavelperehrest2966не можна порівнювати ціну купівлі е.е. на ринку, та й ще в профіцитні години, з ціною реалізації її кінцевому споживачу, куди окрім голої ціни входять тариф на розподіл, тариф на передачу, націнка постачальника та ПДВ. Візьміть ваші 6.40 і додайте всі ці складові - скільки вийде?
      Ціна денних годин в сонячний день на ринку коливається від 0.50 до 3.00 грн/кВт. Саме оцю ціну треба порівнювати із зеленим тарифом.

    • @MykolaKML
      @MykolaKML 16 днів тому

      @@pavelperehrest2966 А не в курсі що підприємці з цих 10 гривень за кіловат годину ~2,40 за розподіл обленерго та ~2,0 Укренерго за доставку + ПДВ. Таким чином чиста ціна за виробіток електроенргі є лише біля 34.50 гривні. Вдповдно різницю 6,50- 4,50 = 2,0 хтось має покривати. а це законом про "Зеленим тарифом" покладено на державу тільки не вказано звідки брати ці гроші. Точніше вказано це з тарифу на доставу Укренерго. В Європі це є окремим пунктом в тарифі для споживача. Так і написано надбавка за зелену енергію. От тільки Укренерго для цієї компенсації треба це робити повністю за свій рахунок, тобто стати банкрутом. Або підняти тариф за дотставку, втім для населення, до 5 гривень за кіловат годину. До речі якраз про це мав мову один "чесний підприємець" який "прогнозував" що тариф для населення має зрости до 6,70 га кіловат годину. Це якраз через компенсацію по "Зеленому Тарифу". Так що нічого не буває просто за рахунок держави. Все це виключно за рахунок ВСІХ Українців.

  • @MykolaKML
    @MykolaKML 16 днів тому +6

    8:10 - Далі людей надуріють, кажучи далі встановлюйте та тип у "державні гарантії". Про жодну енергостійкість енергосистеми від цих СЕС жодної мови. Ця безглузда політика навпаки породжує одні проблеми в енергосистемі як нарівні розподільчих мереж 10/0,4кВ так в енергосистемі в цілому. Бо жодного надійно ележивлленя навіть літом показала травень-липень 2024 року. А як приклад та сама Німеччина вже де люди починають безглуздість "зеленогого енергопереходу", закриваються заводи Фольцваген та інші через найдорожчу вартість електроенергії в Європі в середньому 40..50 євроцентів або біля 20...25 гривень за кіловат годину.

    • @PutlerXLO
      @PutlerXLO 13 днів тому

      А яке повинно було бути "надійне живлення літом"? Жодна СЕС не працює самостійно без центральної мережі, вона тільки розвантажує її. Мережа якраз і виживає літом завдяки СЕС. Не знаю що там у вас закривається, але 1вт потужності панелі коштує 12-15 центів. За 30 років експлуатації вона окупиться умовно 300 разів.

    • @MykolaKML
      @MykolaKML 8 днів тому

      @@PutlerXLO Перше почнемо з того що ціна 12...15 євро центів є явно завищена. Якраз для отримання над прибутків. Але навіть при тій ціні час окупності чистої мережної СЕС потужністю в 20...30 кіловат, без споживання ля власних потреб, буде не менше 5ти років. То що вона пропрацює 30 років та буде виробляти ту саму кількість електроенергії це чистої води КАЗКА. Як що сонячні панелі про працюють 15..20 років це буде дуже добре. Притому потужність СЕС через деградацію кремнію знизися до 60% від початкової потужності. Про окупність СЕС потужністю менше 10...20 кВт є неменше 7років. Ті що мають потужність 10кВт і менше взагалі не йде мови. Що до гібридних СЕС з гібридними інверторами та акумуляторами. Вони не окупляться ніколи при потужності сонячних панелей до 20кВт.

    • @PutlerXLO
      @PutlerXLO 8 днів тому

      @@MykolaKML Хто завищений? Які надприбутки? Ціна 1 вт встановленої потужності у панелі 12-15 євро центів на невеликих партіях. 600вт панель коштує менше 100$ від одної палети. Залежність ціни СЕС від потужності майже лінійне, якщо не брати в розрахунок вартість послуг монтажу, навіть одна панель і мікроінвертор за 40$ все одно окупиться за ті ж строки, якщо не раніше через простоту монтажу. Хто каже що вона за 30 років буде виробляти те саме? самі придумали, самі сперечаєтесь. Казка це 60%, бо явно виробнику видніше, чим ютубному експерту, а вони заявлять про 80-85% через 25 років, і щоб вона не виробляла, вона все одно робить гроші, після своїх 3-5 років окупності.

    • @MykolaKML
      @MykolaKML 8 днів тому

      @@PutlerXLO Почнемо з того що мова не йде про СЕС потужністю до 10...15 кВт та ще в себе на подвір'ї де живеш і більшу частину енергії споживаєш. Тут дійсно жодних надприбутків при встановлення гібридного інвертора та акумуляторів це взагалі збидково. Мова йде про чисто МЕРЕЖЕВІ СЕС потужністю 25...36 кіловат які побудовані на огороді садиби де давно ніхто не живе. Де відповідно 99% виробленої енергії їде в мережу, жодного споживання. Про жодне альтернативне живлення тут мови не йде. Так вони окуповувались за п'ять років далі одні прибутки ще років п'ять сім і тут це вже величезний дохід. Те саме і про промислові СЕС. Тут як все в економіці чим масштабніше виробництво тим воно прибуткове. Приклад одне бути невеликим фермером з пару гектарів землі інше Агроходінг який володіє тисячами гектарами землі.
      Ще дещо великі теплові електростанції та АЕС мали розрахунковий час окупності 8...12 років, Зараз АЕС та великі ГЕС окупляться тільки за 12...15 як мінімум. Тому 5 років окупності промислових СЕС і ВЕС це дійсно над прибудово в енергетиці. Ще так звані малі модульні АЕС це теж бздура собівартість виробництва електроенергії на них більша ніж на Вугільній чи газовій ТЕС. Тому малі АЕС потужністю менше 700...900 МВт перестали будувати ще вкінці 1970 років . Хіба що совок будував свої ВВЕР-440 в себе та "брацких странах" бо це планова економіка тай в деяких соцстрах от як Словаччина блоки по 1000 МВт були надлишкові. Тут вже грає роль інший фактор. Потужність любого блоку АЕС чи ТЕС немає бути більше 10% від середнього навантаження в мережі. Для того щоб його аварійне вимкнення не порушило стійкість роботи мережі. Це саме стосується і "зеленої енергетики" СЕС і ВЕС. Щоб в мережі не виникали проблеми з стійкістю роботи системи їх доля в генерації не має перевищувати 10% максимум 15% після чого починаюся як технічні так і фінансові проблеми в таких електросистемах. Таким прикладом може бути Німеччина але нам про це не розповідають. ЇЇ "зелений перехід" вже вилазить боком економіці, по факту вже почася спад з 2024 року. А стійкість енергосистеми тримаєтеся виключно за рахунок сусідів. Поляків, Французів та Норвегії. І то час від часу виникають проблеми.

  • @irynaskvortsova6996
    @irynaskvortsova6996 14 днів тому +1

    Так ще коли аналізувати цю ситуацію з пропозицією держави вкласти гроші і позику, зразу було ясно, що це все дурілка картонная. Це ж була димова завіса щоб "освоїти" іноземні гроші. Не зацікавлені ідеологічно так звані силовики у незалежних громадянах.

  • @yuriykot10
    @yuriykot10 16 днів тому +6

    Идея установить высокие тарифы за зеленую энергетику была не для частных хозяйств. Они были введены, чтобы миллионеры становились миллиардерами. Государству, на время военного положения, давно нужно было заморозить этот процесс, как с 1го января, с высокими пенсиями депутатам, судьям , инвалидам-прокурорам и т.д. Энергетика разбита, нам выделяют денежную помощь и мегаваты электроэнергии, и при этом, народ судится с государством по оплате за зеленый тариф. С крупными производителями зеленой энергетики, наверное нет таких проблем.

  • @Nikola-Teslavich
    @Nikola-Teslavich 9 днів тому +1

    Чому всі рвуться до влади? Бо відповідальності нема. Влада нікому нічого не винна....
    Відповідальність тільки у простого люду. Заборгував комуналку, віддай хату владі.
    Банк депозити не повернув, ну буває. Банку кредит не віддав, віддай хату.

  • @poshuk_po_zhyttiu
    @poshuk_po_zhyttiu 16 днів тому +2

    Як на мене, то не потрібно було встановлювати панелей на 20кіл тому чолов'язі, краще б зробити систему автономною в нашій ситуації. Але мабуть подумав - гарний бізнес. Нам, звичайним громадянам, ігри з державою дорого обходяться... Та ще й зараз...

    • @OlehBun
      @OlehBun 16 днів тому +4

      Так, подумав. Бо гарантом виступала держава. От тепер і маю...(((

    • @poshuk_po_zhyttiu
      @poshuk_po_zhyttiu 16 днів тому +1

      @OlehBun я собі думаю автономку зробити, але ще тільки на початку шляху. На NKON замовив акуми. Там значно дешевше аніж в Україні. Успіхів 🖐

    • @Nestor_Fremen
      @Nestor_Fremen 15 днів тому

      Тобто він дурник, бо повірив державі?😁

    • @Maxim_G97
      @Maxim_G97 14 днів тому

      @@poshuk_po_zhyttiuуспіхів, теж там замовляв

  • @linx111
    @linx111 6 днів тому

    мы Вам платить не будем но Вы устанавливайте, мы гарантируем выплату.....охренеть, они хоть поняли что наговорили ?

  • @NikolayUa24
    @NikolayUa24 17 днів тому +9

    Будь яке обленерго не зацікавлене в приватниках, тому що це конкуренти власників цих енерго.

    • @МирославВей
      @МирославВей 16 днів тому +2

      А не підкажите скільки коштує 1 квт. зеленого тарифу ?

    • @MykolaKML
      @MykolaKML 16 днів тому +1

      @@МирославВей Підкажу біля 0,12..0,15 євро або 5,40...6.75 гривні. В Європі це в ДВІЧІ дешевше. А от ціна за електроенергію для приватних споживачів є 0,40...0,50 євро, або 18...23 гривні за кіловат годину що в четверо більше ніж в нас для приватних осель.
      Що до приватних власників обленерго. Так Ви та інші на їх місті так само плювались на ці зелені СЕС по 20...30кВт. Тут причини дві. ПЕРША, чисто технічна це порушує їх мережі . Бо це як гладити кота проти шерсті. Абсолютно всі розподільчі мережі в світі розраховані на то що електроенергія буде з мережі "зверху" до споживачів. Таким чином напруга на початку є вища ніж вкінці. В при масовому безконтрольному встановлені СЕС потужністю 20...30 кВт. При таких потужності в сонячний день у літку відбувається все навпаки. Електроенергія з кінця мережі починає текти в зворотному напряму. Що це сталось напруга на такій СЕС має бути більше за напругу яка живить село. Тобто вище 230 вольт що є на шинах ТП-10/0,4 кВ Чим більш потужніша така обна чи "десяток" таких СЕС тим більша має бути напруга. В результаті напруга піднімаєтеся до 250 вольт. ДРУГА фінансова. Як сказано те що по закону по зеленому тарифу має платити державне Укренерго. А обленерго в цьому відношенні посередник, як каса на підприємстві чи банкомат. Державне Укренерго не платить обленерго, обленерго не оплачує "інвесторам". Окрім того ці СЕС тільки збільшують витрати на обслуговування розподільчих мереж, обленерго жодної компенсації за це немає. Відповідно вони дійсно не зацікавлені в їх існуванні. Як писав напочатку Ви так само до цього ставились будучи власником обленерго.

    • @Alterzloy
      @Alterzloy 16 днів тому +2

      @@MykolaKML Заспокойся комуняка

    • @MykolaKML
      @MykolaKML 16 днів тому

      @@Alterzloy З якого то я Чисто кровний Бандеровець став комунякою. Ніколи не бів їх прихильником як мої батьки і діди. Так само неж нинішніх Лелених ЗАЛУПІНСЬКИХ та любої влади яка була в Україні. Бо прекрасно розумію що таке влада, незалежно як вона себе називає.
      А от до енергетики маю безпосереднє відношення. Якраз то тої частин якій часто неплатяь за виконану роботу . Що неплаттять як державний Енергоатом що приватний ДТЕК. Притому дуже багато вимагать ід мене як інженера налаштувальника систем захисту та автоматики. Тому прекрасно знаю що відбуваються в нас і закордоном. Хоч там не бував за то моїх бувших колег повно та м Зокрема в Польщі чи Канаді. Якщо ті що в Канаді недуже розповідають про свою роботу. То в Польщі більш відверті і повірите їм так солодко і багато зживеться. Намахуть їх так само як в Україні, єдине що Війни немає. І якщо десь в Німечині чи Канаді ніхто тобі не хамить але притому можеш місяцями ходити по кабінетах і тебе чемно з посмішкою посилають щ е принисти одніу доівдку. То в Польщі час від часу згадують "старі часи ПНР", хоча це не є масовим явищем.
      Також всюди дуже економлять на опалені та електроенгії . Причому слово економі я це не то що в нас. Зокрема зимою +18 в квартирі чи будинку це вже дуже "спекотно", і ходять в футболках. В нас при такій температурі піднімають ґвалт чого так холодно. Вийшов з кімнати в кухню погасив світло в кімнаті.

  • @mar1ant434
    @mar1ant434 13 днів тому

    👍👍👍👍

  • @stepanmordukoff3142
    @stepanmordukoff3142 15 днів тому

    Зато комунальники в Покровську перед окупацією отримали кошти за висаджені квіти замість викопаниз окопів. Сюр.

  • @innagurinenko2081
    @innagurinenko2081 16 днів тому +2

    А чого було еоконлмісно не вигідно ? Чому не пояснюєте : що гроші по 13 євроцентів за кіловат хотів заробляти бізнесмен, а сам платити за спожите не хотів і по ПСО ( соціалізм ) було дешевше ( бо було 1,60 грн ) то пояснюйте як намагалися надурити когось , сам продавати хоче дорого а купувати - хоче дешево . Брехнею світ обійшов , назад не вернувся

    • @Nestor_Fremen
      @Nestor_Fremen 15 днів тому +2

      В сенсі надурити? Це офіційні умови від держави, а тепер саме держава його дурить, бо не виконує свої ж умови

    • @innagurinenko2081
      @innagurinenko2081 15 днів тому

      @ а в держави гроші звідки ? З кооось відьми йому віддай , бо самі б ця кіловати не продавалися ніколи споживачам за 13 євроцентів і не держава абстрактна бере , а конкретні посадовці , які такі умови виписали , прикриваючись державними посадами . Жоден бізнесмен справжній не буде виробляти щось дорожче, ніж воно на ринку продається. А ті шо наставили СЕС і по підключалися до мережі - якісь особливі атракціон невиданої щедрості для них за рахунок кого і чогт ? Гроші держави з неба палають, чи щ одних збирають з білих зарплат і бізнесів , а іншим треба подарувати ? Хотів вскочити у вагон , промазав перші на халтурі більше шаробили

    • @Nestor_Fremen
      @Nestor_Fremen 15 днів тому +1

      @@innagurinenko2081 ти дурень чи да ? Це була офіційна пропозиція від держави, а тепер виявилося що це лохотрон і держава як завжди кинула

    • @Ihor_1777
      @Ihor_1777 14 днів тому +1

      ​@@innagurinenko2081выходит наше государство ничего гарантировать не может?то зачем же нам такое государство?

    • @innagurinenko2081
      @innagurinenko2081 14 днів тому

      @ «государство» за поребриком, а дії конкретних чиновників - це ще не держава, не маніпулюйте , як вам щось не треба - то базар вокзал і на всі чотири сторони , а не російські наративи тут писати

  • @ОлексаШумейко-ш5р
    @ОлексаШумейко-ш5р 16 днів тому +4

    Коли при владі аферисти і продимці то про яку оплату ви говорите.

  • @Drillmechanic
    @Drillmechanic 14 днів тому

    Зелений тариф - розвод для наївних. Монополія на мережі анулює всю СТІЙКІСТЬ

  • @СерегаКотенко-ю2з
    @СерегаКотенко-ю2з 6 днів тому

    Бизисмени поставляйте по соседям . А потом такие же шось втирают как их обижают

  • @НикольКидман-г9у
    @НикольКидман-г9у 12 днів тому +2

    Сумно бачити, що коменти людей, які правду написали і тут видаляють 😥. Що не так людина написала про гіперінфляцію карбованців і про наші гіперборги перед мвф?

  • @Explore_new_places_and_things
    @Explore_new_places_and_things 14 днів тому

    Зрада

  • @ВикторА-в1т
    @ВикторА-в1т 16 днів тому +3

    Отобрать у людей последнее, нет более важной задачи.

  • @hertsyk
    @hertsyk 12 днів тому +1

    Зелений тариф, це велика корупційна авантюра, яку колись започаткували регіонали. Люди, що продають згенеровану сонячну енергію хочуть отримати за неї більше ніж вони споживають з міської мережі. На мою думку, виправити ситуацію може встановлення двох напрямних лічильників. Бо багато українців встановили собі зараз панелі для використання енергії для власних потреб. Літом, коли кондиціонери будуть ввімкнені, а сонця буде вдосталь, енергосистема могла би доотримати надлишки від таких хатніх сонячних станцій.

  • @user6513-r1i
    @user6513-r1i 15 днів тому

    Перш ніж кіпішувати щодо боргів і невиплат поцікавтеся, звідки і як взявся отой зелений тариф.
    Олег спробував обіграти казино ))) Але щось пішло не так...

    • @Nestor_Fremen
      @Nestor_Fremen 15 днів тому +1

      І чому Ахмєтову все вчасно виплачується, а дурнику Олегу кукіш з маком😁

    • @OlehBun
      @OlehBun 15 днів тому

      @@user6513-r1i Ви державу назвали "казино"?!) Ну тоді так)))

  • @Курт-й7е
    @Курт-й7е 15 днів тому

    Треба відмінити зелений тариф повністю. Йде війна, а заробити всім хочеться за рахунок інших людей !

  • @ultimodesigner9497
    @ultimodesigner9497 11 днів тому

    Шо за нісенітниці??? Ви взагалі на цифри дивились??? Там такі кабальні умови для продажу енергії державі, що якщо 10% отримаєш назад від держави то вже супер буде.... 😂😂😂😂 Тарифи зависокі 😂🤣😂🤣🤣

  • @andyhood8654
    @andyhood8654 17 днів тому +7

    Бо "аби не Порошенко". Думай-ТЕ...

    • @DrAleksej
      @DrAleksej 16 днів тому +4

      Тобто при гетьману було все Ок?))

    • @МиколаКуцько
      @МиколаКуцько 16 днів тому +1

      При гетьману платили справно

    • @DrAleksej
      @DrAleksej 16 днів тому

      @@МиколаКуцько Кому, Ахметову?)

    • @МиколаКуцько
      @МиколаКуцько 16 днів тому

      @@andyhood8654 Хто вклав гроші в зелену енергетику,всім справно виплачували.

    • @Alter70
      @Alter70 16 днів тому +2

      @@МиколаКуцько Ото насмішили. Були борги й до. На моїй пам"яті два митингу за виплати при Петрі, це не враховуючі "випадкові" помилки у правках до законцу про З.Т звісно на користь великих гравців. Презіки змінюються, апетити олігархів ні. Це буде вічно, то вони нас, то ми їх. То шлях.