4. Symulacje Progu Rentowności BEP przy Zmianie Kilku Parametrów za Pomocą Genialnej Tabeli Danych

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 17 вер 2024
  • W tym filmie pokażę Ci Symulacje Progu Rentowności (BEP) przy Jednoczesnej Zmianie Kilku Parametrów takich jak Cena, Ilość, Koszty Zmienne za pomocą Genialnego narzędzia jakim jest Tabela Danych.
    Jest drugi film o bardzo ważnym temacie - wyliczeniu progu rentowności.
    Ten film wchodzi w zakres mojego kursu, który teraz przygotowuję o Analizie finansowej z Excelem. Ponadto przygotowuję również super ciekawy kurs o Ocenie Projektów Inwestycyjnych z Excelem. Wkrótce przedstawię Agendę obu kursów i przeprowadzę zapisy naprawdę w atrakcyjnej cenie. Treść kursów wynika z mojej ponad 30-letniej praktyki w działach finansowych i controllingowych i przekażę Ci wiedzę którą będziesz mógł wykorzystać.
    W obu kursach będziesz miał minimalną ilość teorii, potrzebnej jako wprowadzenie a nacisk położę na praktyczne wykorzystanie wiedzy w ciekawych , z życia wziętych przykładach.
    Co to Takiego jest Próg Rentowności znany również jako Break Event Point (BEP)?
    Próg rentowności to punkt graniczny, w którym badane przedsięwzięcie nie przynosi zysków ani nie powoduje strat. W punkcie tym następuje zrównanie przychodów z całkowitymi kosztami poniesionymi przez przedsiębiorstwo. Wynik operacyjny wynosi zero.
    Czyli, próg rentowności to sytuacja, w której przychody z działalności pokrywają wszystkie koszty firmy. Jeśli zatem Twój biznes osiągnie próg rentowności, będzie to oznaczało, że firma nie przynosi ani zysków, ani strat.
    Dopiero po przekroczeniu tzw. progu rentowności, kiedy przychody Twojej firmy będą wyższe niż poniesione koszty, biznes zacznie zarabiać.
    Próg rentowności jest jednym z kluczowych elementów zarządczych, które musisz bardzo dokładnie przeanalizować.
    Po co robimy analizę Progu rentowności:
    1. Tak jak Ci wyżej napisałem Próg rentowności pozwala odpowiedzieć na pytanie czy Twój biznes jest opłacalny
    2. Próg rentowności pozwoli odpowiedzieć Ci na pytanie jakie elementy procesu musisz zweryfikować i udoskonalić czy to będzie cena, sprzedaż czy koszty stałe lub/i zmienne.
    3. Dzięki wyznaczeniu BEP możesz prowadzić strategię i politykę cenową produktu . Jeśli będziesz wiedział, jakie przychody firma powinna osiągnąć, żeby pokryć koszty, będziesz mógł ustalić optymalną cenę produktu, która pozwoli Ci jak najszybciej osiągnąć określone przychody.
    W tym filmie pokażę Ci jak przeprowadzić symulację wyniku finansowego zmieniając poszczególne zmienne: ilość, cena, koszty za pomocą genialnego narzędzia Excela - Tabela danych.
    Dzięki temu będziesz mógł sterować efektywnością swojej działalności, nie tylko za pomocą jednego parametru ale kilku parametrów jednocześnie.
    Za pomocą formatowania warunkowego dodatkowo wzmocnisz przekaz symulacji BEP wykonanej za pomocą Tabeli Danych.
    pliki do filmu: bit.ly/3jVyRhk
    Serdecznie zapraszam do kontaktu - pomogę w Excelu lub przeprowadzę szkolenie indywidualne lub dla firmy:
    Wojciech Wiśniewski
    tej. 600 839 522
    email: cogito1966@gmail.com

КОМЕНТАРІ • 3

  • @justynakrzysztofik
    @justynakrzysztofik Рік тому

    Cieszę się że trafiłam na ten kanał na YT. Mega wartościowe treści i przydatnej wiedzy, nawet na studiach nie potrafią tak przekazać wiedzy :)

    • @finansowyexcel1966
      @finansowyexcel1966  Рік тому +1

      Dziękuję za tak miły komentarz. Będę się starał poruszać więcej tematów stricte związanych z finansami w Excelu takimi jak BEP, NPV, IRR, MIRR, model DCF , prognozy finansowe i obiecane przeze mnie kilka miesięcy temu praktyczne obliczenia kapitału obrotowego w prognozach finansowych. Jeszcze raz dziękuję i zapraszam do obejrzenia innych filmów. Zawsze można znaleźć coś dla siebie :)

  • @realny942
    @realny942 2 місяці тому

    Jakieś pomysły do tego jak wykonać czytelny wykres dla dwóch ostatnich tabel?