Piecogenerator 19. Pierwsze uruchomienie

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 20 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 120

  • @Arbaql
    @Arbaql Рік тому +4

    Ten dźwięk to na 1000% powodują te karbowane przewody doprowadzające powietrze do trójnika. Koniecznie trzeba wymienić przewody na gładkie.
    Poza tym świetna robota!

  • @danielmichalski94
    @danielmichalski94 Рік тому +4

    Świetne urządzenie - z wielką chęcią ujrzałbym kiedyś takie miniaturowe, do rozstawiania w warunkach polowych. Byłoby ono idealną alternatywą dla agregatu prądotwórczego zasilającego grzejnik i światło w jakiejś przyczepie campingowej, kontenerze, albo po prostu pełniącego rolę agregatu niskonapięciowego do użytku w czasie noclegu pod namiotem zamiast zwykłego ogniska, aby naładować telefon komórkowy, akumulatory do latarki, czy zasilić niewielki łańcuch światełek LED. Życzę sukcesów z całego serca!

  • @lesnydziad7905
    @lesnydziad7905 Рік тому +3

    Ja cię kręcę widzę, że Pan włoży masę serducha w ten piecogenerator. Piękny jest, estetycznie i dokładnie wykonany.
    No właśnie widać, że silnik pracuje z trudem, patrząc na niego miałem wrażenie że ma problem pracować sam dla siebie a dopiero napędzić generator.
    Wymieniłbym te rury na gładkie miedziane, aluminiowe lub stalowe(te chyba najtaniej wyjdą lecz swoje ważą) i chyba zastosowałbym większą średnicę aby silnik swobodniej oddychał, nie jestem specem, lecz tłoki wahadłowe są ogromne a te rurki bardzo małe w stosunku do tłoków, moim zdaniem ciężko im się przepycha powietrze, lecz moje oko może być mylne w życiu żadnego silnika nie zbudowałem, Pan tu jest specem od silników.
    Popieram zastosowanie kolanek, kolanka zapewnią też lepszy przepływ powietrza, gładko kierują powietrze, będzie przepływać z mniejszymi oporami.
    Trójnik ten sprawia że powietrze się zderza i sprawia opory, niech Pan spojrzy, wyjście z trójnika do miski z membraną musiało by być dwa razy większe niż wloty do rurek aby bez oporów przepchać taką samą ilość powietrza, czyli wyjście musi być sumą przekroju dwóch rurek wejściowych a w tej chwili ten trójnik musi skompresować powietrze aby wepchać go do miski, a to stwarza opór, mówiąc prościej to wąskie gardło a raczej silniczek powinien oddychać swobodnie aby generować moc a tym bardziej aby wygenerować większe obroty.
    Gdy będą osobne kolanka raz że odchodzi problem kompresji, dwa odchodzi problem zderzania się powietrza powietrza.

  • @szcpos
    @szcpos Рік тому +11

    Z lat 80 pamiętam zabawkę, kręciło się takie karbowane plastikowe rury :) dokładnie ten sam dźwięk.
    Gratuluje projektu i wykonania !

    • @Awganmasta
      @Awganmasta Рік тому +1

      Też obstawiam, że ten dźwięk powstaje w tych karbowanych rurkach.

  • @VoltZero83
    @VoltZero83 Рік тому +2

    We wzorze na opur powierza jest kwadrat prędkości. Zwiększając średnicę rury x2, zwiększamy pole powierzchni x4 przez co prędkość przepływu spada x4 a opór powietrza spada x16. Dodatkowo masz racje z dwoma kolanami. Ale unikaj kolan 90stopni, lepiej wykonać duże łuki gładka rurą.

    • @Lechoslowianin
      @Lechoslowianin  Рік тому +3

      Myślę, że te opory głównie wytwarzają wiry, które powstają wzdłuż rury. Rzeczywiście wyraźnie się wyczuwa, że opór rośnie do kwadratu prędkości

  • @artsbikes
    @artsbikes Рік тому +12

    Kiedyś jak byłem dzieckiem to na straganach były takie rury plastikowe karbowane kręcąc nimi wydawały takie różne dźwięki. Maszyna działa i ładnie wygląda .Pozdrawiam

    • @bartniem9
      @bartniem9 Рік тому +6

      Raz wujek wziął taką rurę i zaczął nią kręcić o określonej godzinie. Ku mojemu zachwytowi rozległy się dźwięki melodii Zdrowaś Maryja. Dopiero po latach zrozumiałem że to z kościoła.

    • @witoldnol4791
      @witoldnol4791 Рік тому

      ​@@bartniem9😂😂😂

    • @10kunegunda
      @10kunegunda Рік тому +2

      @@bartniem9 To u Ciebie w kościele też kręcą taką rurą na mszę?

    • @kargulman
      @kargulman Рік тому

      Super wykonanie. Gwizd tez bym podejrzewal ze pochodzi z karbowanych rur. Sprawnosc maszyny max kilka procent. Cieplo odbierasz z zewnatrz pieca ? Nie ma rur wewnatrz?

  • @dzikakrowa
    @dzikakrowa Рік тому +1

    Świetna robota. Jestem przekonany, że ten świst pochodzi od rur. Mam takie same zamontowane na wyjściu z kozy i z wodą w środku na 3 biegu pompy grają podobnie, pomogło mocowanie co kilkanaście centymetrów do czegoś stałego (w moim wypadku do ściany) aby nie wpadały w drgania. Pamiętam też z dzieciństwa, że w latach 80-tych była moda na takie rury tylko z tworzywa. Łapało się za jeden koniec i kręciło szybko w koło a one wygrywały właśnie takie melodie.

  • @kamilmichnik2909
    @kamilmichnik2909 Рік тому +7

    Super🎉🎉🎉 Doczekałem sie !!!❤ Maszyna działa czyli moja zrzutka nie poszla na marne , super robota 👍👍👍🤗

  • @Zheka-Donetskiy
    @Zheka-Donetskiy Рік тому +2

    Bravo! Twój generator działał bardzo dobrze. Pozostaje zdecydować kilka punktów i będzie pełne zamówienie. Aż prosi się o swój wygląd, aby zainstalować go w salonie jako kominek. To będzie piękne.

  • @rafalkrawczyk1426
    @rafalkrawczyk1426 Рік тому +5

    Gratulacje. Silnik działa! Prototypy tak maja, ze trzeba pewne rzeczy poprawić. Wedlug mnie problemem jest fakt, ze dwie rurki schodzą się w jedno kolanko o tej samej średnicy. To jest wąskie gardło jak dla mnie.

    • @mateusz6798
      @mateusz6798 Рік тому +2

      wąskie gardło to miała moja ex

  • @Fabi....
    @Fabi.... Рік тому +8

    Witam, super 😎
    Można powiedzieć - maszyna gwizda 🙃

  • @geniuszK
    @geniuszK Рік тому +2

    Super jestem pod wrażeniem Maszyna żyje jeszcze kilka poprawek i trzeba złożyć dokumenty do urzędu patentowego. Pozdrawiam

    • @Lechoslowianin
      @Lechoslowianin  Рік тому +4

      To nie ma znamion wynalazku. Najwyżej można by zastrzec jako wzór użytkowy. Pozdrawiam

  • @Perun_72
    @Perun_72 Рік тому +8

    Udało się w praktyce odzyskac to co ucieka w komin.Brawo.

    • @lesnydziad7905
      @lesnydziad7905 Рік тому +4

      No nie do końca, to co uciekało w komin dalej ucieka w komin, aby ciepło z komina się nie marnowało musiało by zasilić właśnie ten silnik. Po za tym ciepło w kominie się nie marnuje a wytwarza większy cug.

    • @Perun_72
      @Perun_72 Рік тому +1

      @@lesnydziad7905 tak tak, nie do końca.Udalo się cześć odzyskać.Tak myślę, że w każdym kominie mógły by być np. drabinki z rurek z płynem do chłodnic aby podbierać ciepło ze spalin.

    • @lesnydziad7905
      @lesnydziad7905 Рік тому +2

      @@Perun_72 Zobacz, w tej chwili piec stracił dwie ściany którymi ogrzewał pomieszczenie, to co by poszło na ogrzanie pomieszczenia idzie teraz w silnik, a spaliny dalej sobie uciekają w komin jak wcześniej, zbytnio też nie możesz odbierać ciepła z komina, ponieważ w takich śmieciuchach dopalają się resztki substancji lotnych, dlatego śmieciuchy mają gorące kominy, jest w nich ogień.
      Gdy dodasz płaszcz wodny na rurę kominową, momentalnie ostudzisz rurę, ta będzie gorzej ciągnęła dym, w konsekwencji masz gorsze spalanie, więcej dymu czyli więcej paliwa i trujących związków idzie do atmosfery, goryszy cug może powodować wydostawanie się nawet spalin z pieca do pomieszczenia.
      Jak chcesz coś odzyskać, możesz zamontować specjalny radiator do kominków, wygląda trochę on jak starodawny grzejnik.
      Spaliny w nowoczesnych piecach są chłodniejsze dlatego iż w piecu jest dopalacz, specjalna komora wirowa z powietrzem wtórnym, która kręci płomieniem przyśpieszając go i ten dłużej zostaje w piecu spalając się jednocześnie zasysa dodatkową porcję powietrza dopalającą gazy, spaliny te już mają niższą temperaturę i są bardziej czyste.
      Rada jest prosta, chcesz odzyskać ciepło, to musisz dorobić komorę wirową lub mocno zaizolowany podnośnik ciepła jak to jest w piecach rakietowych, cug ciągle, spaliny w podnośniku przyśpieszają i wzrasta tam ich temperatura, tam mieszają się z powietrzem wtórnym, są rozprężane np. w beczce i z beczki leci już jakieś 80, 90 stopni które jest potrzebne do wytworzenia cugu.
      Zawsze możesz zbudować w domu piec kuźniecowa, posiada on dopalacz, po wygrzaniu pieca gdy nie ma już w nim ognia, w dopalaczu możesz np. upiec chleb czy inne potrawy.

    • @Perun_72
      @Perun_72 Рік тому

      @@lesnydziad7905 mam piec dolnego spalania.Jedno wiaderko węgla pali się,tli przez calą dobę.To mój pierwszy piec.Jestem z bloków.

    • @lesnydziad7905
      @lesnydziad7905 Рік тому +1

      @@Perun_72 No i dobrze masz.

  • @Excray80
    @Excray80 Рік тому +1

    Gwiżdże nie trójnik a karbowane rurki. Wymień na proste i przestanie gwizdać. Poza tym super robota.

  • @paweisyn7446
    @paweisyn7446 Рік тому +2

    Kilka poprawek i będzie śmigać,czekam na dalsze modernizacje. 👍👍👍
    - Pozdrawiam ,Paweł.

  • @SP4XD
    @SP4XD Рік тому +2

    Podziwiam Ciebie za pomysł, konsekwencję w działaniu i wykonanie.Także zazdroszczę ;) Super !! pozdrawiam Jarek

  • @ZPDU
    @ZPDU Рік тому +1

    Jestem pod wrażeniem. Działa. Oczywiście i wiem to że Pan to poprawi. Ale konstrukcja wykonana perfekcyjnie.
    Pozdrawiam i trzymam kciuki za rozwój projektu.

  • @Lipa.W.Warsztacie
    @Lipa.W.Warsztacie Рік тому

    A zaczął bym najpierw od samych rur na płasko ścienne. Pomysł by zrobić niezależne też może pomoc znacznie, ale wymiana rur to w tym przypadku priorytet.
    Wykonanie urządzenia to mistrzostwo świata. Czekam na więcej😁

  • @GlampingNowiny
    @GlampingNowiny Рік тому +2

    Stary! Petarda jestem z Ciebie dumny.

  • @LeoLeoJR
    @LeoLeoJR Рік тому

    Bardzo fajnie pracuje mimo hałasów. Za membranami w tego typu zastosowaniach nie przepadam, ale tu najwyraźniej się sprawdza dobrze, mimo pewnych obaw, o których było wspominane w poprzednich filmach. Wydaje mi się, że te luzy na niej nie przeszkadzają i całkiem sprawnie przekazuje ona energię na koło zamachowe.
    Życzę powodzenia w dalszych pracach. Projekt bardzo fajny. Oczywiście film dodany do ulubionych, nie mogło być inaczej :)

  • @rafd1617
    @rafd1617 Рік тому +1

    Co tu wiele gadać. Jest sukces i to z przytupem ;) czekam na kolejny odcinek po przeróbkach i już by fajnie było zobaczyć paląca się żarówkę ;)

  • @dotknieciemgly
    @dotknieciemgly Рік тому

    Witaj. Niezależnie od drobnych trudności jestem zachwycony tym projektem. Oglądam następny. Pozdrawiam.

  • @darkpowder2430
    @darkpowder2430 Рік тому

    Niesamowite, ciesze sie ze moge zobaczyc prawie w pelni funkcjonalny piecogenerator. Mam nadzieje, ze naprawi Pan problem z gwizdaniem w najblizszym czasie. Pozdrawiam

  • @TomaszStef123
    @TomaszStef123 Рік тому +1

    Super, czekam na ciąg dalszy z innymi rurami

  • @tsbrownie
    @tsbrownie Рік тому +1

    Really excellent job. I like it!

  • @karolsikora9255
    @karolsikora9255 Рік тому +1

    Witam . Oglądam raz któryś i jestem zachwycony , po pierwsze , to nie hałas , o którym mówisz , a przepiękną muzykę , czy klang , ma tę silnik . Podkreślam , to teraz moje prywatne myśli , jestem już przekonany o celowości zastosowania tej zamiany ruchu posuwisto zwrotnego systemem o którym już dawniej dyskutowaliśmy . Ale to wszystko jest już po nawietrznej , mówiąc językiem żeglarskim , majstersztykiem u Ciebie jest właśnie ten ruch posuwisto - zwrotny , a co i jak się z tego użere , to ile ludzi , tyle sposobów . Hej .

  • @wacawlubinski3189
    @wacawlubinski3189 Рік тому

    ...pięknie. Przy okazji, rury z gładkimi ściankami oraz większej średnicy z zewnątrz tłumione otuliną. Pomysł z kolankami bezposrednio do komory, jest dobry. W końcu to aerodynamika. Aby membrana pracowała stabilnie (jej trwałość), powinna być prowadzona. Czyli wykonywać tylko ruchy w górę i w dół. Żadne boczne, kiwające. Z zainteresowaniem czekam na kolejne eksperymenty. Oraz życzę Sukcesu. Serdecznie pozdrawiam.

  • @karolsikora9255
    @karolsikora9255 Рік тому +1

    Witam . Jak by to powiedział KOPERNIK --- A JEDNAK SIĘ KRĘCI --- . Na co chciałem zwrócić uwagę , to już wcześniej zwróciłem , a teraz to już tylko jestem pod wrażeniem działania tego Twojego silnika . Domyślam się , że jeszcze tylko zrobisz parę manewrów oskrzydlająco - frontalno - zwrotnych i robota LUKSUS . Dolegliwości wieku szczenięcego miną i będzie działało to czemu na początku za INDIAŃSKIEGO WODZA nie mogłem ani pojąć , ani zrozumieć . No to cieszy i satysfakcję już masz . Z mojej strony to tylko gratulacje . Hej i POZDRAWIAM .

  • @danpimar
    @danpimar Рік тому +1

    No "brawo Jasiu"! Projekt bardzo mi się podoba i jak każdy projekt będzie wymagał wielu poprawek.Wykonanie i pomysł - super. Czapki z głów 😀

  • @zbyszekkopec908
    @zbyszekkopec908 Рік тому +2

    Genialnie i naukowo. Dzięki.
    Aż widać, że moc jest w wodzie i to darmowej.

    • @malkontentfilantrop9897
      @malkontentfilantrop9897 Рік тому +1

      Zgadzam się. A tu Pański wynalazek w wersji przemysłowej: ua-cam.com/video/IrVlNpH0SkQ/v-deo.html Proszę o komentarz. Pozdrawiam.

    • @zbyszekkopec908
      @zbyszekkopec908 Рік тому +3

      @@malkontentfilantrop9897 Troszkę inaczej, ale może też zadziała.

  • @rudykosmo2238
    @rudykosmo2238 Рік тому +1

    Mega. Najwazniejsze ze działa.. Czekamy na nastepny filmik

  • @piotrszemraj602
    @piotrszemraj602 Рік тому +1

    Witam
    Gratulacje. Jestem pełen podziwu dla Pana.

  • @LoginusLagonow
    @LoginusLagonow Рік тому +1

    Według mnie należy zwiększyć przekrój rur doprowadzającej powietrze do cylindra ( miski metalowej z przeponą ) tak żeby przepływ powietrza był dwa lub cztery razy większy .
    Inna możliwość to zwielokrotnić ilość rur .

  • @grosik_tv1
    @grosik_tv1 Рік тому +1

    Udanego weekendu życzę i pozdrawiam serdecznie🤗 👋👋👋

  • @punisher8429
    @punisher8429 Рік тому +2

    No i super, gratulacje!

  • @sylwesters.4048
    @sylwesters.4048 Рік тому +1

    Samso w sobie jest to piękne. Rury może ciut większej średnicy spawane. Coś na zasadzie wydechu aby zmniejszyć opory.

  • @dannytobo
    @dannytobo Рік тому +2

    Wydaje mi się że to te rury. Mam takie same przy nagrzewnicy w warsztacie i też hałasują.

  • @-fazik-3713
    @-fazik-3713 Рік тому +1

    Ruchamiaj. Świetny projekt!

  • @VoltZero83
    @VoltZero83 Рік тому +2

    Ciekawe jaka moc jest z tego do uzyskania. Obawiam się że sprawność tego rodzaju silników cieplnych, silnik próżniowy albo inaczej, połykacz ognia, nie jest za wysoka. Dla mnie było by fanie gdyby taki piec sam sobie zasilił pompę obiegową, czysto mechanicznie. Moc zmierzyć można biorąc prąd z prądnicy wyprostować i dać drut oporowy i mierzyć prąd i napięcie. Dobrać długość drutu tak aby prądnica się kręciła i po pradzie i napięciu będzie znana moc. Ten silnik z hulajnogi da prąd 3fazowy, taki prostownik z 6 diód jak na alternatorze myślę będzie super. Jeżeli to magazynować, to trzeba by dodać Przetwornica step-up i ładować akumulator. Tylko trzeba by obciążenie silnika kontrolować bo zatrzyma silnik. Bardzo mi się podoba co Pan robi. Dlatego się tak udzielam. Sam lubię majsterkować.

    • @VoltZero83
      @VoltZero83 Рік тому

      Jeszcze prostrza metoda zrobienia rezystora nastawnego na duże moce to zestaw do odrdzewiania elektrycznego. Wiadro wody, wybielacz do ubrań, taki proszek vanish. I dwie elektrody ze złomu. Rezystancja zmienia się płynnie od stopnia zanurzenia i odległości między elektrodami. Odrdzewia dobrze przy 24 vdc. Ale nie odrdzewia w otworach, nie przepływu prądu ze środka otworu, lub jam. Przykładowo metalowego kubka nie odedzewi w środku.

    • @Lechoslowianin
      @Lechoslowianin  Рік тому

      @@VoltZero83 Myślę że podłączę lampy

  • @Andrzej_Ek
    @Andrzej_Ek Рік тому +7

    Coś pięknego! Brawo!

  • @hermionablokad5326
    @hermionablokad5326 Рік тому +1

    Bardzo estetyczna konstrukcja. Gwiżdżąca, karbowana rura - zabawka nosiła miano niutnia. Na razie widać, że moc wystarczająca do pokonania oporów własnych. Jeśli uda się rozkręcić do wyższych obrotów to może pojawi się moc użyteczna. Wydaje się, że duża część ciśnienia może być tracona na rozdymanie membrany. Może membrana tego typu: ua-cam.com/video/o5rsbgDv6OA/v-deo.html

  • @malkontentfilantrop9897
    @malkontentfilantrop9897 Рік тому +3

    +++ Za samokrytykę i nie tylko. Z dobrymi życzeniami.

  • @VoltZero83
    @VoltZero83 Рік тому +3

    Świsty pochodzą z tej rury karbowanej do pompy membranowej. Jeżeli zamienisz te rurę na rurę gładka świsty ustaną. Powietrze przelatujące przez tą rurę wchodzi w wibracje. Taki dźwięk można peszlem na kabel wywołać jak się do niego dmuchnie.

    • @VoltZero83
      @VoltZero83 Рік тому +3

      Gładkie rury. Może pex , jest do 90stC. Najważniejsza jest w nich aerodynamika, trzeba unikac gwałtownych zmian średnicy. Dodatkowo zamienisz trójników na typ Y zamiast T. Ten trójników powinien być o średnicę wyżej.

    • @VoltZero83
      @VoltZero83 Рік тому +1

      Napisałem w połowie filmu 😅

    • @maciejmarzec3618
      @maciejmarzec3618 Рік тому +1

      Jak próbowałem odkurzaczem wessać sznurek do instalacji z karbowanego peszla to też gwizdało jak poje... znaczy głośno. Ten trójnik pewnie nie gwiżdże ale dławi przepływ, bo przekrój wlotu do "cylindra" jest mniejszy niż suma przekrojów z tych dwóch rur.

    • @lesnydziad7905
      @lesnydziad7905 Рік тому +2

      zapewne te rury też wytwarzają dodatkowe opory, mnóstwo powierzchni do turbulencji.

  • @inzynier.po.godzinach
    @inzynier.po.godzinach Рік тому

    Piękna konstrukcja! Pozdrawiam i nadrabiam inne filmy:)

  • @Radek__
    @Radek__ Рік тому +1

    nie wiem co ja oglądam i jak się tu znalazłem - ale robi to niezłe wrażenie i jestem ciekawy o co chodzi i co będzie dalej 😀

  • @ciekaweurzadzenia
    @ciekaweurzadzenia Рік тому +8

    Super robota

  • @bogdanornacki7189
    @bogdanornacki7189 Рік тому +1

    Ten świst to efekt przepływu powietrza przez rurki karbowane o małym przekroju

  • @Nissearne12
    @Nissearne12 Рік тому

    Beautiful art. And nice practical construction as well :)

  • @0804634
    @0804634 Рік тому

    Brawo, brawo, brawo!

  • @TheApokalipsa88
    @TheApokalipsa88 Рік тому

    Powodzenia życzę.

  • @alberdellbruegge7901
    @alberdellbruegge7901 Рік тому +1

    odlotowe!

  • @KominiarzTM
    @KominiarzTM Рік тому

    Ślicznie... Jeżeli mogę dodać swoje 3 grosze to polecam... PALENIE OD GÓRY- OSZCZĘDNOŚĆ OPAŁU I PALENIE 50% DŁUŻEJ.

  • @gotujesie...
    @gotujesie... Рік тому +3

    To jest mistrzostwo.

  • @ciekaweurzadzenia
    @ciekaweurzadzenia Рік тому +2

    Może zdejmij kolanko i zakręć ręką, czy też będą świsty? Obejrzałem do końca, czyli trzeba większy przekrój rury dać, może jakaś elastyczna plstikowa?

  • @GeralNaPratica
    @GeralNaPratica Рік тому +4

    Sensacional! Parabéns...🎉

  • @Wili321
    @Wili321 Рік тому +6

    Z ekscytacją podglądam wyniki Pana projektu :) Przy próbie wyhamowania obrotu "czuć moc"? Pozdrawiam !

  • @witoldolbrych3140
    @witoldolbrych3140 Рік тому

    Bomba! Super!

  • @ShanePomeroy
    @ShanePomeroy Рік тому +2

    Congratulations, it runs and looks fantastic. A completely novel design stirling engine that ran first time! Not many people can pull that off! I will look forward to how quiet it will be when the corrugated tube is rectified. How about reducing dead space in power piston? the flat type used in diaphragm pumps have little dead space.

    • @Lechoslowianin
      @Lechoslowianin  Рік тому +1

      Thank you. The diaphragm going up takes the shape of a truncated cone. The bowl is also shaped like this. Maybe it could be a little shallower. I'm glad you're looking at my project. My pipes are choking the flow and making a lot of noise. I will have to change something.

  • @darek21
    @darek21 Рік тому +2

    Najważniejsze to mieć pasję.

  • @dubledaglas
    @dubledaglas Рік тому

    GRATULACJE!!! Jestem pełen podziwu!Ten dźwięk może powodować powietrze które przechodzi przez karbowane przewody

  • @andrzejsyldatk6669
    @andrzejsyldatk6669 Рік тому +1

    WIELKI SZACUNEK DLA WYNALAZCY zastanawiam się czy dla celów badawczych nie przydały by się termometry oraz miarkownik spalania natomiast ramiona koła zamachowego były by wyposażone w łopatki wiatraka a na tyle piecyka była by wężownica z np.miedzi połączona z chłodnicami to sprawność była by bardziej stabilna POZDRAWIAM SERDECZNIE FAN PANA PRACY Andrzej z PIĘKNEGO KOŁOBRZEGU

  • @qwertyqwertyx8188
    @qwertyqwertyx8188 Рік тому +4

    Спасибо за новое видео 👏

  • @litsteve1968
    @litsteve1968 Рік тому +5

    Odpaliło ! Super ! Pytanie ? czy wodę używa Pan odfiltrowaną ( tak aby kamień nie osadzał się w instalacji )

  • @user-sy2mv6my8l
    @user-sy2mv6my8l Рік тому +1

    Rura karbowana - tak, to może być przyczyna.
    Producenci okapów kuchennych zalecają gładkie rury a nie spiro właśnie ze względu na hałas.

  • @marcinwawrowski7572
    @marcinwawrowski7572 Рік тому

    To rury gwizdają i stawiają opór przepływowi powietrza. Normalne przy rurach karbowanych. Zacząłbym od zmiany rur a dopiero jeśli to nie da efektu kombinowałbym z kolankami i usuwał trójnik.

  • @vepo24
    @vepo24 Рік тому

    Efekt świstu to przewody karbowane. Kiedys na odpuscie były takie rurki karbowane z gwizdkiem. Im mocniej sie dmuchalo to zmieniala sie tonacja

  • @1fryderyk
    @1fryderyk Рік тому +1

    Trochę niezręcznie mi Tobie radzić. Przy Twojej wiedzy i fachowości, to mnie, Tobie buty pucować. Ale przyczepię się jednak, do proporcji krążka i gumy. To przepaść. Stąd to chlupanie gumy. To chlupanie, to strata energii. Guma, gdyby miała świadomość, pomyślała by; te dwa wahliwe wyporniki pracują dla mnie. A krążek wołał by; zabierz mnie ze sobą, zabierz, zabierz…. A mają mieć świadomość że tworzą duet stworzony do synchronicznej pracy.
    Wydaje mi się że średnica krążka powinna być przynajmniej tak dobrana, aby jej zagięcia zaczynały się w miejscu maksymalnej średnicy obecnego krążka, wraz z jej zagięciami.
    W tej chwili, zespół ładnie kręci kołem. Ale to za mało żeby napędzić prądnicę.

    • @Lechoslowianin
      @Lechoslowianin  Рік тому +2

      Twoje uwagi są jak zwykle bardzo trafne. Jak uporam się z gwizdami i oporem przepływu powietrza to z pewnością się tym zajmę

  • @marcin9363
    @marcin9363 Рік тому +1

    Brawo niech pan sie niepoddaje

  • @laboratoriumrecyklingu1709
    @laboratoriumrecyklingu1709 Рік тому

    te rory z pieca powinny byc minimum 2 cale do tej membrany to by nie bylo oporu takiego jak przyspiesza bo teraz ma taka moc ze zwalnia to przeplyw i wytwarza nadcisnienie sprzezenie zwrotne tak jak by przytkac waz ogrodowy

  • @kyrnole
    @kyrnole Рік тому +3

    Nie wiem jaka temperatura docelowa ma być w tych rurach, jeżeli nie wieksza niż 90 stopni to w miejsce tych perforowanej rury wstaw pex. Powinno to rozwiązać problem z oporem i gwizdaniem.

    • @Lechoslowianin
      @Lechoslowianin  Рік тому +1

      Urządzenie przewidziane jest do pracy ciągłej, więc można się spodziewać że będzie więcej

  • @PP.EKOTECH
    @PP.EKOTECH Рік тому +1

    Bravo Mistrzu ! Świetna robota ! Pięknie się prezentuje ! Maszyna gwizda ! ;) Mała kosmetyka i będzie śmigał bezszelestnie ! ;)
    Ta rura zrobi świetną robote.. - ogrzeje 2 x więcej powierzchni nić sam piecogenerator ! ;) Przerabiałem temat ... jak osuszałem tynki i wylewki ... mają do dyspozycji mały piecyk , koze.. rusy dałem chyba z 8m.. :) Grzało super !!! ;) Czy będzie wypuszczony wał ,,, dla podłączenia prądnicy.. , aby był lepszy dostęp do szajb i paska klinowego.. ? ;)
    Pozdrawiam serdecznie z Podhala . Hej ! :)

    • @Lechoslowianin
      @Lechoslowianin  Рік тому +1

      Do tej tarczy z tyłu będzie przykręcone koło pasowe. Pozdrawiam

  • @Dj-Magik86
    @Dj-Magik86 Рік тому +1

    Mi się wydaje że na 90% to wina tych rurek

  • @VlogMati
    @VlogMati Рік тому

    jakieś pomysły na następny projekt ?

  • @szalenstwamaegowkuchni5585
    @szalenstwamaegowkuchni5585 Рік тому

    Moja pompka do materaca takie gwiazdy wydaje gdy jest wpompowywane powietrze do materaca to tak gwiżdże

  • @Arbaql
    @Arbaql Рік тому

    Jest zamysł żeby przez "kaloryfer" w piecu puścić wodę do grzania ciepłej wody w domu? Chłodniejsza woda w tych wymiennikach to większą sprawność silnika, a ciepła woda w domu zawsze się przyda...

    • @Lechoslowianin
      @Lechoslowianin  Рік тому +2

      Oczywiście, przy dłuższej pracy to jest konieczność

  • @ArturZagaj-Izraelita
    @ArturZagaj-Izraelita Рік тому +1

    Trochę za szybko płomień ucieka do komina. *Podejrzewam że gdyby był szklany to cały by świecił.🤨

  • @Patrykus131
    @Patrykus131 Рік тому +1

    moim zdaniem gwizd powoduje ta karbowana rura

  • @krzysiek407
    @krzysiek407 Рік тому

    Mi się wydaje, że źródłem gwizdów jest mechanizm koła zamachowego od strony pieca, lub łożyska.

  • @grzegorzmenzel6895
    @grzegorzmenzel6895 Рік тому

    Świsty tworzą się w tej rurze karbowanej

  • @1ZGG
    @1ZGG Рік тому

    Róry daj grubsze

  • @qwertyqwertyx8188
    @qwertyqwertyx8188 Рік тому +3

    Лех поздравляю, вы пытались сделать двигатель стирлинга :но получилась скрипка поганини😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂Почему Она так скрипит

    • @Tamerlan_Hajiyev
      @Tamerlan_Hajiyev Рік тому

      Если смажет этот чудо-механизм, то КПД станет выше 100% и за ним начнут охоту ящеро-головые.

    • @bartniem9
      @bartniem9 Рік тому +1

      nie skrzypi tylko gwiżdże

    • @qwertyqwertyx8188
      @qwertyqwertyx8188 Рік тому +1

      @@bartniem9 😄😄😄не знал что гофра шланги могут так шуметь

  • @qwertyqwertyx8188
    @qwertyqwertyx8188 Рік тому +3

    ua-cam.com/video/lsysqpVoDak/v-deo.html скажите как думаете это будет работать ???

  • @wojtekkowal2652
    @wojtekkowal2652 Рік тому

    Z komuny takie rury tylko plastikowe były sprzedawane na festynach , można było nimi machając wydawać podobny gwizd...