🔴 Stolice snobów są rozsiane po prowincji | LIVE #8

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 25 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 81

  • @songo4950
    @songo4950 2 роки тому +5

    Nie było mnie na Livie, dotarłem do pytania o prześladowanie z powodu orientacji. Moje porady z doświadczenia. Może komus sie przydadzą:
    Nie znam konkretnie sytuacji osoby pytającej, dlatego bardziej ogólnie :
    1- Nawet jesli cie to boli- nie daj im tego zauwarzyc. Mozesz sie odgryzać albo ignorować (obie metody działają na różne grupy ludzi i przypadki), lecz wazne by nie dawać agresorom satysfakcji bo będą to wykorzystywać.
    Inna sprawa jesli to prześladowanie to tez pobicia. Wtedy mozesz walczyc, jesli nie jesteś w stanie lub atakują cie w kilku na jednego- szukaj pomocy. Na pewno nie można po prostu na to pozwolić. Choćby dlatego - nie wiesz czy za którymś razem się to nie skonczy poważnymi urazami.
    Specyficzna metoda działająca w sytuacji gdy to grupa cie wyśmiewa- mozesz spróbować pogadać z tymi ludzmi w 4 oczy. Z doświadczenia- w takiej grupie zawsze bedą osoby które A- Śmieją sie tylko bo grupa to robi. B- sami ukrywają swoją orientacje. Nie będą to wszyscy ale zawsze przez takie rozmowy mozesz zmniejszyć taką grupe albo nawet ją rozmontować od srodka.
    2 - Równie wazne jak nie najważniejsze- szukai przyjaciół jacy cie zaakceptują i z jakimi mozesz o takich problemach pogadać.
    Jesli masz kumpli którzy nie są przekonani do tego (a wiedzą o twojej orientacji)- spróbuj im wyjaśniać rożne rzeczy w temacie. Lecz gdy to nie skutkuje i ten temat zawsze bedzie miedzy wami problemem- odetnij sie i ogranicz kontakt, szukaj lepszych przyjaciół. Nawet jesli obecnie ci takie tabu nie przeszkadza- w którymś momencie sie rozczarujesz lub problem po prostu urośnie do rozmiaru, gdzie byle jaki kontakt z tym człowiekiem kończy sie dla ciebie nieprzyjemnie.
    3- Nie wiem jakie masz relacje z rodziną i czy znają ten temat. Jesli są one złe i nie wiedzą o tym- dobrze przemysl czy im mówić. W wielu takich wypadkach lepiej przeczekać i sie wyprowadzić jak już będziesz mógł/a. Jesli to ten przypadek- nie przejmuj sie zdaniem rodziców czy dalszej rodziny. Nie są tego warci
    Kiedy nie warto o tym rodzicom mówic? Jeśli jest szansa sprora ze cie wyrzucą z domu albo nawet gorzej.
    Jesli zas masz podstawy przypuszczać ze dobrze zareagują albo jakos to przetrawią z czasem- w bardzo wielu wypadkach przydatne jest tez puszczenie rodzicom filmu ,,modlitwy za bobiego" ( lecz najpierw sam zobacz i ocen czy ta metoda sie sprawdzi)
    Nie wiedząc więcej o sytuacji nie mogę nic iecej doradzić. Moze tyle - jesli jesteś w kimś zakochany/a- Nie ukrywaj tego zbyt długo. Nawet jak sie sparzysz to przynajmniej nie bedziesz tracić masy czasu na te osobę.

    • @papkin2026
      @papkin2026 2 роки тому +1

      Podbijam i dodaję, że w zasadzie punkty 1 i 2 oraz 3 w niektórych wypadkach sprawdzą się niezależnie od tego z jakiego powodu jesteś ogólnie szkalowany/na. Niestety mamy na tym świecie masę psychopatów, którzy będą zamęczać ciebie z powodu tego, że mają z tego jakąś chorą frajdę.

  • @aglogowskx
    @aglogowskx 2 роки тому +10

    Jako uczennica, której od małego wpajano snobistyczne podejście do wszystkiego i wszystkich jestem niesamowicie wdzięczna za filmy na kanale. Całkowicie zmieniłam swoje podejście z 'Ah głupie gry, bez sensu' do powolnego rozumienia gier i zainteresowania się światotwórstwem. Dziękuję za filmy o systemie szkodnictwa znaczy szkolnictwa, zrozumienie tego w czym żyję dało mi taki wewnętrzny spokój, że to nie ze mną jest coś nie tak, tylko system nie wyrabia. Przy okazji moim bliskim teraz się żyje lepiej, mniej snobizmu godniejsze, życie.
    Przy okazji, dzięki Panu jestem herbatkarą i w moim domu nigdy nie brakuje dobrej herbatki, pozdrawiam i Jamniki dla Pana

    • @KrzysztofMMaj
      @KrzysztofMMaj  2 роки тому

      O jak mi miło ciepło się w serduchu rozlewa, jak się czyta takie wiadomości i jeszcze zwieńczone jamnikami!!!

  • @bidiscourse1447
    @bidiscourse1447 2 роки тому +17

    kocham za niezłomny bojkot tego naczelnego polskiego producenta nieznośnych gniotów jakim był Mickiewicz, nawet w trakcie studiowania polonistyki 👑

    • @Tosycyzkiewicy
      @Tosycyzkiewicy 2 роки тому +1

      "Pana Tadeusza" uwielbiam, mogę czytać po wielekroć. Pozostałe dzieła mniej mi podchodzą.

  • @bibliotekaszkolna1038
    @bibliotekaszkolna1038 2 роки тому +2

    1:48:33 Ja na licencjacie nawet nie byłam świadoma tego, że trzeba dać jakieś kwiaty czy inne upominki. Studiowałam zaocznie, ale broniłam się ze studentami dziennymi. Oni wszyscy z bukietami, jakaś bombonierka, jakaś karafka... poczułam się wtedy dziwnie... z jednej strony jak ktoś kto nie wiedział o czymś istotnym i nie przystosował się do tego, a z drugiej strony, pojawiła się myśl "ale przecież już zapłaciłam za te studia".

  • @dzikuskask8831
    @dzikuskask8831 2 роки тому +26

    @Krzysztof M. Maj Jeeeesooo, Panie Krzysztofie - kocham Pana

    • @KrzysztofMMaj
      @KrzysztofMMaj  2 роки тому +13

      Zawsze powtarzam, że boomeryzm to stan umysłu, rodzicielka grająca w RPGi z otwartym światem sytuuje się na absolutnie przeciwnym jego biegunie Dziękuję serdecznie za te słowa! I do zobaczenia podczas streamów świątecznych, będzie się działo!

    • @joannakowalska9247
      @joannakowalska9247 2 роки тому +1

      Nasi rzadzacy sa najmniej patriotyczni I skorzy do ofiarowania wlasnego zycia w obronie kraju. I kler. Nie widzialam Aby wiekszosc walczyla za swoich parafian I wiare

  • @miszmu2892
    @miszmu2892 2 роки тому +19

    W czerwcu broniłam magistra, 2 koleżanki które pisały pracę u tej samej promotorki chcialy, żebyśmy na obronę zorganizowały dla komisji poczęstunek, catering, kwiaty i dla promotorki voucher na biżuterię. Stwierdziłam że chyba są niepoważne, wyłamałam się z tego pomysłu i kupiłam, każdemu z członków komisji po 1 kwiatku. Po co wykosztować się na prezenty dla kogoś kto na moją pracę poświęcił 2 dni przyklepał, że jest okej i dostał za to dużo kasy

    • @KrzysztofMMaj
      @KrzysztofMMaj  2 роки тому +9

      ...i jeszcze otrzymał już za to wynagrodzenie. W przypadku doktoratów za recenzje otrzymuje się ok. 1500 PLN netto.

    • @pawelzabicki7785
      @pawelzabicki7785 2 роки тому +3

      Catering, voucher na biżuterię? Skąd takie pomysły się biorą?

  • @iddqd6145
    @iddqd6145 2 роки тому +9

    27:00 - przez całe liceum spodobała mi się tylko jedna książka. Dopiero jak musiałem czymś zabić czas dojazdami na studia sięgnąłem po opowiadania Frederica Forsytha. Jakie to dobre było. Okazało się, że książki mogą być ciekawe. Po czasie sie dowiedziałem ze opowiadania Forsytha były drukowane pierwotnie w Playboyu :D

  • @RobAndre88
    @RobAndre88 2 роки тому +1

    Uwielbiam Pana słuchać.

  • @tenet923
    @tenet923 2 роки тому +2

    Me serca przepełnia radość i jamniki ❤️
    Dzięki ci arycymagosie za wybór Umberto ale Eco

  • @sebastianchrosciel2317
    @sebastianchrosciel2317 2 роки тому +2

    Faust jest jednym z moich ulubionych bohaterów fantastycznych.

    • @sebastianchrosciel2317
      @sebastianchrosciel2317 2 роки тому

      W sumie to miałem pomysł na postać czarodzieja opartego na Fauście i system magiczny w którym funkcjonuje.

  • @viscron1181
    @viscron1181 2 роки тому +16

    Krzysztofie czy wiesz jak przekonać mamę do tego, że oceny jednak nie są takie ważne i że gdy dostanę czwórkę to nie musi mnie zapisywać na korepetycje z przedmiotów które i tak mi w życiu nic nie dają bo przez to muszę się uczyć kompetnie useless rzeczy i niepotrzebnie marnować czas. Pozdrawiam cieplutko i dziękuję za tak przyjemnego liva :D

    • @KrzysztofMMaj
      @KrzysztofMMaj  2 роки тому +12

      Trzeba długo rozmawiać i cierpliwie. Kropla drąży skałę, musisz pamiętać, że starsze pokolenie też zostało skrzywdzone przez szkole formatującą mózg i jeśli sporo młodych ludzi nawet myśli, że w ocenach nie ma nic złego to, cóż 😕 rodzice chcą tego, co najlepsze, no ale problem w tym, że fiksacja na ocenach absolutnie tym nie jest. Nawet na studiach liczy się tylko wynik z matury, a nie jakakolwiek ocena na świadectwie.

    • @dzikuskask8831
      @dzikuskask8831 2 роки тому +1

      Możesz spróbować podrzucać jej materiały typu: fb Budząca się szkoła czy autorów(materiały np. na yt): Marzena Żylińska, Marek Kaczmarzyk, Mikołaj Marcela, oczywiście pogadanki Krzysztofa, Anna Szulc (nauczycielka matematyki jednego LO). To są ludzie, którzy mi (jako byłej uczennicy i rodzicielce uczniów polskich szkół) pootwierali oczy i umysł na to co jest, a co nie jest potrzebne. Czasem pomaga rozmowa z normalnym pedagogiem szkolnym, który potrafi z rodzicem odpowiednio porozmawiać i ustalić priorytety. Ciężko się nam, ludziom wychowanym w systemie, od niego się odwrócić. Ale jest to możliwe - mówię po sobie ;)

    • @IcekPanNaPolin
      @IcekPanNaPolin 2 роки тому

      A moźe zrobisz przyjemność mamie I postarasz się o 5?

  • @Xerces84
    @Xerces84 2 роки тому +6

    ua-cam.com/video/yoiN1y6FYxA/v-deo.html
    Krzysztofie, matematyka nie zajmuje się opisem rzeczywistości (ale faktycznie z tego wyrosła), tylko wnioskowaniem. Bada jakie twierdzenia wynikają z przyjętych za pewnik aksjomatów i pojęć pierwotnych. Bada czy dane tezy są prawdziwe przy zadanych założeniach, przy czym nie interesuje jej, czy same założenia są prawdziwe. Cały ten abstrakcyjny model (pojęcia pierwotne + aksjomaty + twierdzenia), może opisywać dowolną rzeczywistość i to nie tylko naszą. Jeżeli jakaś rzeczywistość posiada obiekty, które można zmapować do wspomnianych pojęć pierwotnych, oraz zachodzą między nimi relacje opisane w aksjomatach, to automatycznie przyjmuje się prawdziwość każdego twierdzenia w tej fizycznej rzeczywistości. Model matematyczny to szablon, a rzeczywistość fizyczna to jego instancja.
    Często rzeczywistość tylko w przybliżeniu spełnia warunki danego modelu. I tak jest też z naszą rzeczywistością i najbardziej popularnym modelem matematycznym. Weźmy np. okrąg - to jest abstrakcyjny konstrukt, ponieważ idealny okrąg nie istnieje fizycznie (zawsze znajdziesz jakąś niedoskonałość, pomijając już fakt, że to obiekt dwuwymiarowy, a także fakt, że możliwe jest że nasza przestrzeń nie jest ciągła). Nie zmienia to jednak faktu, że używamy wzoru na obwód tego doskonałego, nieistniejącego okręgu, do obliczenia obwodu okręgu, który gdzieś tam sobie skonstruujemy. Po prostu przyjmujemy, że taka dokładność nam wystarczy. Nie zmienia to jednak faktu, że sam wzór opisuje obwód bytu abstrakcyjnego, a nie rzeczywistego. Stąd się mówi, że matematyka, to nauka abstrakcyjna, a nie przyrodnicza.
    Nie wiem czy jasno to napisałem, ale o tym pisze się książki i ciężko opisać to w dwóch akapitach na YT.
    Chciałem tak tylko napisać, ponieważ wydaje mi się, że to ciekawe zagadnienie. :-)
    Myślę, że mógłbym również wiele napisać o tym jak beznadziejnie naucza się matematyki w szkole (to nie powinna być nauka o wzorach i liczbach).

  • @michabienek4489
    @michabienek4489 2 роки тому +2

    Będzie Mikołaj Marcela !!! Hype, hype, hype !!!!

  • @kubek1152
    @kubek1152 2 роки тому +1

    Właśnie dowiedziałem się że moje fraktalowe Opus Magnum nie załapało się na przegląd Agencji będąc dosłownie dwa posty powyżej
    Moje cierpienie jest niezmierzone
    Pozdrawiam serdecznie, tym bardziej żałuję że jeszcze nigdy nie oglądałem (i możności nie miałem) Q&A na żywo, może Czerwcowe mi się uda... eh marzenia

  • @youngupa6749
    @youngupa6749 2 роки тому +13

    Niestety byłem tylko na części live ale nadrobię, bo jak znam życie to pewnie ciekawe rzeczy były omawiane

  • @bibliotekaszkolna1038
    @bibliotekaszkolna1038 2 роки тому

    1:33:05 Hmmm cielesność w romantyzmie. A słyszałeś o Historii Bibliografii? :D To były tak usypiające wykłady... a jeszcze prowadził je profesor, który bardzo przypominał mi profesora Binnsa z Harry'ego Pottera.

  • @tomeknowak8149
    @tomeknowak8149 2 роки тому +2

    2:48:00 ten rant na kapitalizm i wypoczynek
    -TAK
    zgadzam się. Co więcej, ten zapierdol jest też powiązany z bankami i brakiem budowania tanich mieszkań przez państwo. Bo mamy fałszywy wybór - kredyt na 30 lat (albo więcej) albo wynajem. Ludzie najpierw wynajmują, a potem "logicznie" żeby mieć "swoje" biorą kredyt i płacą "na siebie" - problem z tym, że jak coś jebnie (pandemia,wojna) to pętla się zaciska i zwykły człowiek przegrywa (bank nigdy) - tzn bierze nadgodziny, robi wszystko na co szef naciska bo inaczej straci
    ##
    Popytałem po rodzinie, mój dziadek z pensji kierowcy pksu (żadnych studió, zawodówka) mógł utrzymać 6 osób (siebie, żonę i 4 dzieci) i wpłacać na "książeczkę na mieszkanie" - które dostał po ok 13-14 latach. Jak słyszę, że dziś "mamy więcej" to nie rozumiem - po co mamy mnóstwo bezużytecznych bzdur... Ale wiem po co - bo to się komuś opłaca ;) niestety, nie zwykłym ludziom

    • @zbigniewdoczan5916
      @zbigniewdoczan5916 2 роки тому +1

      Tak. Pamiętam jak za komuny stałem trzy godziny na mrozie w kolejce po chleb.
      A co trzeci dzień nie było prądu. Piękne czasy.

  • @szawikuznicka
    @szawikuznicka 2 роки тому +6

    Krzysztofie, być może to zboczenie zawodowe ale czy nad twoim lewym ramieniem, na półce z książkami, masz ułożone na sobie okładki w kolorach flagi osob transpłciowych?🏳️‍⚧️ Niestety nie widac a niezmiernie mnie to ciekawi

    • @KrzysztofMMaj
      @KrzysztofMMaj  2 роки тому +10

      Nawet jeśli nie, to możemy spokojnie przyjąć, że tak. Bo nigdy za mało sygnałów wsparcia

    • @szawikuznicka
      @szawikuznicka 2 роки тому +3

      @@KrzysztofMMaj kocham pana💜🏳️‍⚧️

  • @theRabi2
    @theRabi2 2 роки тому +1

    04:00:00 koniom też nie daje się chleba xd *na zakwasie przynajmniej z tego co słyszałem

    • @KrzysztofMMaj
      @KrzysztofMMaj  2 роки тому

      Cała wiedza z dzieciństwa do wyrzucenia.

  • @Martynaz-g6l
    @Martynaz-g6l Рік тому

    1:57:06 powinno być kanonem tworzenia dźwięków do gier i filmów xDDD

  • @ΡΗοβος
    @ΡΗοβος Рік тому

    Ja tu przyszedłem tylko po to żeby napisać ,że stolice Snobów to Snoblice, dobranoc.

  • @anonimowipsychopaci
    @anonimowipsychopaci 2 роки тому +2

    taka ciekawa historyjka, moja nauczycielka polskiego lubi mówić "tekst kultury" wobec wszystkiego, i zawsze jak coś nie jest tekstem to jej to wypominam, już mnie za to nienawidzi (hehe)

    • @grevel1376
      @grevel1376 2 роки тому +3

      definicja z internetu:
      Tekst kultury to każdy wytwór kultury, który może być poddany analizie i interpretacji, stworzony według określonych reguł i zrozumiały dla odbiorcy. Tekstem kultury może być dzieło utrwalone w formie pisanej, wizualnej, audialnej, a nawet wirtualnej lub architektonicznej.

    • @anonimowipsychopaci
      @anonimowipsychopaci 2 роки тому +2

      @@grevel1376 ale ja nie lubię tej definicji bo jest bez sensu :) tekst to tekst i amen.

    • @anonimowipsychopaci
      @anonimowipsychopaci 2 роки тому +1

      @@grevel1376 ale ja nie lubię tej definicji bo jest bez sensu :) tekst to tekst i amen.

    • @grevel1376
      @grevel1376 2 роки тому +1

      @@anonimowipsychopaci No ale niestety definicje są odgórne, nie możemy sobie od tak nie zgadzać się ze znaczeniem jakiegoś wyrażenia, bo komunikacja byłaby bardzo utrudniona. Rozmówcy nawet jeśli myśleliby że się rozumieją, to mogliby mieć na myśli różne koncepty.

    • @anonimowipsychopaci
      @anonimowipsychopaci 2 роки тому +1

      @@grevel1376 Tylko że definicja tekstu kultury nie jest zgodna definicją tekstu, więc to "tekst kultury" sprawia że komunikacja jest utrudniona.

  • @Kyasuminerai
    @Kyasuminerai 2 роки тому

    Troche komentarz po czasie, mam nadzieje ze zostanie zauważony. Pamiętam z dawnych czasów przed kablówką i dvd, ze każde osiedle mialo wypożyczalnie vhs. Na samiutkim początku wydawania filmow na DVD niektore nawet miały filmy na tym nośniku. Jak sądzisz skąd wzięło się to, że obecnie takich wypożyczalni już nie ma, a biblioteki mimo wszystko przetrwały? Dotowanie od państwa? Istniejący kanon lektur wymaganych szkolnie, gdy filmowy nie istnieje? Piractwo? Przyznam dopiero teraz wpadło mi to do głowy jak wspomniałeś o braku mediatek na uczelniach i w szkołach i trochę nie wiem od czego w ogóle zacząć zastanawianie się :D

    • @KrzysztofMMaj
      @KrzysztofMMaj  2 роки тому

      Mam wrażenie, że to jest kwestia wyłączenia wszystkiego, co ma związek z technologią, spod parasola ochronnego państwa. Wypożyczalnie śmiały na interesie zarabiać i to dobrze (Netflix też był wypożyczalną VHSów!), do tego to tylko filmy przecież były, więc nie sztuka. Myślę, że to główny powód.

    • @Kyasuminerai
      @Kyasuminerai 2 роки тому

      @@KrzysztofMMaj @Krzysztof M. Maj dzięki za odpowiedź :) nie wiedziałem że netflix zaczynał jako wypożyczalnia vhs. Mój myśli też szły w stronę parasola państwowego, ale nie jestem pewien czy to tylko to. Z mojego doświadczenia filmy długi czas łatwiej było dostać z nieoficjalnego źródła niż książki, gry podobnie. Ciekawe zagadnienie, na pewno podzielę się jeśli do czegoś dojdę.
      Oby jamniki zawsze merdały ogonkami z radości na Twój widok!

  • @akane171
    @akane171 2 роки тому

    Majowy, jeśli mogę tak zamiesięczniować pod koniec maja, weź ty chłopie jakiś audiobook nagraj xD Nie wróżę jakiś wysokich zarobków ale fani, wliczając mnie, będą zachwyceni :D

  • @theRabi2
    @theRabi2 2 роки тому +1

    [*] atak Tytanow chyba się skończyła ta część sezonu i ponoć za rok ma być dalsza czasc 😢

  • @wscamel226
    @wscamel226 2 роки тому +1

    1:02:59 - jak to BIBLIA?

    • @hater5940
      @hater5940 2 роки тому

      Normalnie!

    • @hater5940
      @hater5940 2 роки тому +1

      en.wikipedia.org/wiki/Christianity_and_violence

    • @hater5940
      @hater5940 2 роки тому +1

      ua-cam.com/video/6mXiujiChmk/v-deo.html

    • @wscamel226
      @wscamel226 2 роки тому

      @@hater5940 co to znaczy normalnie?

    • @hater5940
      @hater5940 2 роки тому +1

      @@wscamel226 To jest odpowiedź
      na twoje pytanie "jak to BIBLIA?"
      "Normalnie!" znaczy, że nie
      powinieneś się dziwić!
      A jeżeli nie potrafisz otworzyć
      linków które wstawiłem, przeczytać tych
      artykułów, przemyśleć i wyciągnąć z nich
      wniosków, no to chyba nie ma już dla ciebie
      nadziei....

  • @chalowskyy
    @chalowskyy Рік тому

    Dyplomanta brzmi jak połączenie dyplomaty i nekromanty xD

  • @songo4950
    @songo4950 2 роки тому

    Tymczasem zdalne na informatyce gdzie każdą pierdółkę kupić musi student bo uczelnia nie ma sprzętu.
    Juz jest taki film z ataku tytanów.

  • @Laburnus
    @Laburnus 2 роки тому

    Jestem na etapie fragmentu o pytaniach sokratejskich.
    No niestety nawet to pewne "ewangelizujące" środowiska nazywają to patriarchatem , protekcjonalnym podejściem i chłopjasnianiem (tak mi się mansplaining przetłumaczyło) .
    Na razie jedyne rozwiązanie jakie widzę to że to środowisko musi się wypalić we własnym ogniu

  • @wscamel226
    @wscamel226 2 роки тому +1

    1:02:30 - ahhhh dobrze że ja tego nie czytałem - zresztą samo streszczenie książki jest nudne a co dopiero to czytać! Ba powiem więcej historia albo nudna albo irytująca albo depresyjna

    • @stawe6321
      @stawe6321 2 роки тому

      No polska historia na pewno

    • @wscamel226
      @wscamel226 2 роки тому

      @@stawe6321 czemu?

    • @stawe6321
      @stawe6321 2 роки тому

      No dobra, to irytująca i depresyjna

    • @zbigniewdoczan5916
      @zbigniewdoczan5916 2 роки тому

      @@stawe6321 Równie irytująca i depresyjna jak czeska, węgierska, rumuńska, bułgarska, itp.

    • @stawe6321
      @stawe6321 2 роки тому

      @@zbigniewdoczan5916 Mnie interesuje polska bardziej. Tak już mam.

  • @sebastianchrosciel2317
    @sebastianchrosciel2317 2 роки тому

    Cierpienia młodego wertera przeczytałem z zapartym techem w dwa wieczory, oba zarywając.
    Też mam tak, zwłaszcza, gdy coś rozprasza moją uwagę, że zapisuję dźwięki nie litery i potrafię stworzyć ,,rze" albo ,,ktury", bo myślę o dźwięku, który mam zapisać, a nie o kontekście, w jakim występuje.

  • @sebastianchrosciel2317
    @sebastianchrosciel2317 2 роки тому

    ja z kolei nie słyszę sound tracku. Oglądaliśmy film i kolega mi mówi, że teraz taka fajna piosenka leci, a ja miałem takie ,,zaraz, jaka piosenka?".

  • @nerinxian1
    @nerinxian1 2 роки тому

    Krzysztofie, oto prawda o klątwie dymu z ogniska która Cię nęka: ua-cam.com/video/WgxO7vhlF7A/v-deo.html

  • @phridax
    @phridax 2 роки тому +1

    Przepraszam ale kobieta mag to mażka.

  • @FearEnforcer11
    @FearEnforcer11 2 роки тому +3

    Co do oderwania łatki dziecinnego i odczarowania anime dla przeciętnego odbiorcy, zdaje mi się że problem ma środek ciężkości w innym miejscu. W moim doświadczeniu największym przeciwnikiem tego procesu są osoby próbujące go wspomóc. Poza wyjątkami w postaci m. in. autora live'a większość argumentacji popierającej tezę o przeznaczeniu anime dla dorosłego odbiorcy opiera się na brutalności lub szczególnej potworności cytowanych scen. Co, ponownie w moim przekonaniu, robi więcej złego niż dobrego. Zupełnie nie dziwię się osobom, które są atakowane takimi treściami, że jeszcze bardziej zamykają się na odmienne medium. Szczególnie, że w follow-upie do takiej topornej próby pokazania swojej pasji przychodzi elitarystyczna dyskusja o tym jak ograniczone są jednostki niezdolne do przyjęcia ww treści.
    To co skutecznie zachęcało moich znajomych do przyjrzenia się szeroko pojętej kulturze azjatyckiej to dzieła "mosty" albo nawiązania tematyczne. Po Cyberpunku polecałem Ghost in the shell i Akirę, ale w nawiązaniu do wątków transhumanistycznych. W dyskusjach o postapo pojawiało się Ergo Proxy, a dla bardziej wrażliwych estetycznie tytuły o atrakcyjnej kresce. Dodatkowo nawet paździerze typu live action czy adaptacji filmowych mają tutaj swoją pozytywną rolę w delikatnej konwersji i powolnym przyzwyczajaniu do innego sposobu obrazowania. Kluczowe zdaje mi się nawiązanie na zasadzie podobieństwa, a nie kontry. Gdzie w przypadku prób nawracania na anime to ostatnie zdarza mi się widzieć częściej.
    TL;DR: "Anime nie jest dla dzieci? To zobacz tę brutalną scenę z anime." to argumentacja, która bardziej szkodzi niż pomaga, a zdaje się być najpowszechniejszą.

  • @sebastianchrosciel2317
    @sebastianchrosciel2317 2 роки тому

    Taaak. W minecrafcie tak z raz na rok porywam się na budowę fortyfikacji lub miasta.