Освіта в Україні таки досягла дна. Що робити? - DOU Podcast #52

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 3 тра 2024
  • 💻 Придбати новий ноутбук ASUS Zenbook S 13 OLED - ua.asus.click/UX5304_Dou
    📝 В цьому СПЕЦвипуску DOU Podcast говоримо про українську освіту. А саме, чому онлайн навчання не може замінити офлайну, ситуацію в регіонах, зарплати вчителів, рейтинг ІТ-вишів та чи замінить штучний інтелект освітян.
    В оновленому форматі подкасту ми запросили Єгора Стадного, щоб він доповнив дуо наших ведучих - Юру та Владу.
    Підписуйтеся на ведучих:
    🐥 Єгор Стадний - ексзаступник міністра освіти й науки, віцепрезидент з бакалаврських програм KSE / y.stadnyi
    🐥 Юра Федоренко - Service Manager в MacPaw / @yt-2
    🐥 Влада Зацаринна - Head of Operations в DOU.ua / vladazatsarynna
    💡 Телеграм-канал подкасту - t.me/doupodcast
    💡 Телеграм-канал "Підслухано в IT" - t.me/fivekusd
    🔔 Підписуйтесь на DOU і включіть дзвіночок, щоб першими дивитися нові випуски - / @dou_youtube
    ⏩ Навігація:
    00:00 Інтро
    04:39 Про новенький ноутбук ASUS Zenbook S 13 OLED
    07:44 Освіта на дні?
    16:33 Про важливість лабораторій в школах
    18:25 За чим приходять у ВНЗ
    28:03 Про викладачів, які виїхали за кордон
    32:28 Як організувати гібридну форму навчання
    35:45 Чи зможе новий Міністр освіти хоч щось змінити
    38:37 Яка ситуація в регіонах
    40:44 Про кадри в Міністерстві освіти
    46:14 Про зарплати вчителів
    52:20 Рейтинг ІТ-вишів
    1:02:41 Про Американський університет
    1:08:25 Про цікаві освітні стартапи та проєкти
    1:12:02 Про студентів-ухилянтів
    1:20:08 Про пільгові кредити на навчання
    1:32:08 Про освіту в Грузії
    1:34:22 Про ІТ Generation
    1:38:51 Штучний інтелект замінить освітян?
    1:52:28 Українці почали приділяти більше уваги освіті
    1:58:53 Конкурс

КОМЕНТАРІ • 726

  • @DOU_youtube
    @DOU_youtube  11 місяців тому +55

    🎁 Конкурс: Айтівці, як знайти 300 мрд грн на зарплати вчителям?

    • @artemverenko6399
      @artemverenko6399 11 місяців тому +36

      Вигнати московський патріархат а потім повернути освіту при монастирях 😀

    • @Petro_Zamkovyi
      @Petro_Zamkovyi 11 місяців тому +32

      Побороти корупцію та змусити всіх чесно платити податки. Тоді вистачить на вчителів. Ще й на медиків трохи залишиться.

    • @ramses-2
      @ramses-2 11 місяців тому +22

      Питання треба ставити правильніше: як забрати гроші зароблені тіньовими методами на адекватні зарплати вчителям?.. Гроші не шукають, а розподіляють.

    • @olexii_
      @olexii_ 11 місяців тому +3

      Податок на транзакції

    • @Youtube123Viewer
      @Youtube123Viewer 11 місяців тому +10

      Європейська країна - європейські податки 😉🥲Але не тільки так, щоб тільки фопам, а в першу чергу галєрам, шоб заводили в Україну всю виручку, а не тільки зп фонд

  • @KachurAnna
    @KachurAnna 10 місяців тому +223

    Як людина, яка не так давно пропрацювала вчителем німецької мови протягом п'яти років в школі, можу сказати, що освіта, на жаль, в дуже поганому стані.
    У мене викликає невимовний подив той факт, що є вчителі, які погоджуються працювати за таку мізерну зарплатню. Наша українська школа існує досі лише завдяки тому, що вчителі тащать її на своїх плечах. Співвідносячи ті копійки, за які вчителі ходять на роботу, і ту титанічну працю, яку вони виконують щодня, ніхто не має ніякого морального права їм дорікнути будь в чому.
    Спробую коротко пояснити очевидні причини, чому все так погано.
    1. Мізерна зарплатня вчителів не мотивує їх працювати краще. На гарну підготовку до уроків із використанням інтерактивних засобів навчання у вчителів банально немає часу, бо, щоб вижити, після уроків вони змушені займатися репетиторством.
    Тому вчителі масово з емоційним вигоранням і не вмотивовані.
    Через цю саму мізерну зарплату ставлення батьків, учнів і суспільства вцілому до вчителів зневажливе.
    "Боже, як мене вже все це дістало. Коли я вже здохну?" - це цитата моєї колишньої колеги, яку вона говорила дуже часто. І це в принципі настрій більшості вчителів, з яким вони ідуть на роботу.
    Я звільнилася за декілька років до пандемії. Можливо зараз вчителям трохи легше працювати з дому, не знаю.
    2. Навчальна програма, вибачте на слові, ідіотська. Надзвичайно перенавантажена. Від вчителя вимагають вичитати цю програму, яку дітям засвоїти просто фізично нереально. Не знаю батьків, у яких діти не ходять до репетиторів.
    3. Ще з вчителів вимагають результативності, рахують середній бал успішності в кожному класі. Це при тому, що вимоги навчальної програми не досяжні для дітей. Знайдеться якась здібна дитина в класі, і її ганяють по всім олімпіадам. Так не повинно бути. В Європейському союзі до дітей вимоги значно нижчі. Якщо дитина відстає в навчанні, яку б погану оцінку вона не заробила, її ніколи не будуть ні сварити, ні привселюдно принижувати, як у нас люблять деякі вчителі.
    5. Шкільна система абсолютно не гнучка і не сучасна. Вчителі створюють на початку року навчальні плани, щоб вони відповідали програмі, і більше ці плани не переглядаються і не корегуються.
    Спілкування в колективі для вирішення проблем або покращення умов праці чи підвищення продуктивності, відсутні взагалі. Буде так, як сказав директор і завучі і все. Така застаріла радянська система досі присутня в усіх державних школах.
    Як тільки я звільнилася зі школи, я почала стрімко розвиватися і заробляти. На жаль, школа, яка вона є в теперішньому стані, це абсолютно токсичне середовище як для вчителів, так і для дітей і їх батьків.
    Поки не буде достойної оплати тяжкої і морально виснажливої праці вчителів, корегування шкільної програми згідно з віковими особливостями і можливостями учнів, то на жаль змін на краще не може бути ніяких. Але в нашій країні фінансування освіти завжди було не на часі, а під час війни тим паче.
    Тому порада батькам: оберіть спільно з дитиною предмети, які їй знадобляться для майбутньої професії і робіть акцент в навчанні саме на цих предметах. Бажано займатися з репетиторами, якщо дозволяють фінанси.

    • @love-anime432
      @love-anime432 10 місяців тому +15

      Як на мене, ви самі собі суперечите. Ви спочатку сказали, що вчителі роблять титанічну роботу, а потім сказали, що у вчителів повна демотивація та вигорання?! Я теж працювала в школі і теж погоджуюсь з вами в тому,що в школі великий занепад. В першу чергу трагедія кадрів... ці люди йдуть сюди, тому що не можуть конкурувати з іншими, це абсолютна керована більшість, яка не має спроможності вимагати адекватних робочих умов, замовчує усі проблеми, мовчки береться виконувати роботу, яку не мають робити. Узурпатори директори, які підбирають персонал, яким легко маніпалювати. Але погоджусь з одним з коментарів, що на державному та суспільному рівні не має освітньох стратегії загалом. Якою ми бачимо освіту.

    • @KachurAnna
      @KachurAnna 10 місяців тому +33

      @@love-anime432 я мала на увазі, що вчителі виконують важку роботу із останніх сил, навіть коли вони вже вигорівші. І це ще більше усугубляє ситуацію. До речі, коли я була на курсах підвищення кваліфікації, нам розказували про опитування серед вчителів з різних міст України, яке показало великий рівень незадоволення життям, тривожності і т. д. І це я також бачила в багатьох колегах і так само почувалася. Бо мабуть інакше не буде, якщо ти своєю зарплатньою не можеш покрити навіть базові потреби. 😔

    • @user-nc2tz7bt6m
      @user-nc2tz7bt6m 10 місяців тому +25

      Додам ще коментар, що стосується мізерних зарплат. Ті, хто не є учителем лише уявіть: ви ним є, у вас зарплата трішки вища за мінімалку та ви є багатодітною сім'єю. І це не дай Боже, щоб був ще хтось хворий! Оплативши комуналку та придбавши продукти харчування ви на залишок зарплати намагаєтесь купити більш менш пристойний одяг та гаджети (типу кнопочного телефону та дешевенького ноутбука з доісторичною мишкою (і це не з області фантастики, а реальні люди, яких доводилось бачити). З усім цим добром приходите в клас, більша частина яких одягнена по останніх вимогах моди та має сучасний смартфон.
      Чи будете ви почуватися комфортно у таких умовах? І чи будуть діти поважати такого учителя, якщо висновок проситься сам: якщо учитель не може достойно забезпечити себе та свою сім'ю, то чого він може навчити інших?

    • @user-nc2tz7bt6m
      @user-nc2tz7bt6m 10 місяців тому +19

      Один із наших учнів зробив для себе висновок: батько вчився на відмінно, а зараз є начальником державного відділу фінансів одного з ОТГ, отримує мізерну зарплату. Брат у школі навчанням зацікавлений не був, закінчив на бали нижчі середнього, у вузі не навчався. Після закінчення школи поїхав працювати за кордон, де отримує зарплату в кілька разів вищу, аніж батькова.
      Можна легко здогадатися, хто із цих двох рідних є прикладом для наслідування такого учня

    • @jackharisson5598
      @jackharisson5598 10 місяців тому

      Да, как выпускник 13 года могу сказать одно - школа это хлам. Она абсолютно не готовит к поступлению, она ничему не учит ибо абсолютно не интересно преподносят предметы.

  • @romirez23
    @romirez23 11 місяців тому +92

    Я є викладачем в університеті. Працюю там просто за ідею. На ЗП взагалі не розраховую, бо то жах нажаль - 6 тис. Те що в подкасті кажуть 17 тис., а далі і 10 тис. згадали - я і в кращі часи таких грошей жодного разу не бачив. Ну 10 це може бути але якщо є повна ставка викладача. Бо в мене на кафедрі повна ставка у 5% викладачів. Тож проблема в тому що не можливо працювати тільки в університеті. А якщо і так то все одно ти переймаєшся тим де б ще трошки підробити.
    Але більш з тим… Мене особисто демонтажу більш за все це відношення студентів. Курс на якому 50-60 людей у кращому випадку здають 15, на онлайн заняття виходять 8, а приймають участь у занятті 2 студенти. Ну і от думаєш, а навіщо я розробляю програму і готую заняття якщо воно нікому не потрібно. Як це побороти поки відповіді не маю намагаюсь експериментувати і впроваджувати різні підходи до занять, поки результат без змін.

    • @paulhorbenko9560
      @paulhorbenko9560 10 місяців тому

      Мені, як студенту, не дуже цікаво сидіти на парі, навіть якщо вона з цікавого предмету. Це пов'язано із тим, що замість пари можна, наприклад, виконувати лабораторні роботи або робити свої проекти абощо

    • @irina573
      @irina573 10 місяців тому +2

      Цікаво яка якість навчання може бути з такими зп. Тому довіри до приватних ВНЗ більше

    • @romirez23
      @romirez23 10 місяців тому +13

      @@irina573 Згодний з Вами. Більшість викладачів так і працюють по інерції та викладають давно застарілий матеріал, бо не мають мотивації та часу переписати курс, бо є друга робота де платять гроші.

    • @user-gw3ln3pd8d
      @user-gw3ln3pd8d 10 місяців тому

      А попереду пенсія...

    • @romirez23
      @romirez23 10 місяців тому +9

      @@user-gw3ln3pd8d Це якщо вона взагалі буде. З тим яка та пенсія зараз вважаю, що працювати треба поки можеш.

  • @inessa4346
    @inessa4346 10 місяців тому +50

    Нам не вчителів треба підтягувати, а всіх, хто над ними. Міністерство треба підтягувати і" прокачувати", департаменти, центри проф. розвитку вчителів. А краще їх оптимізувати, тобто скоротити.
    Бо все і так тримається лише на вчительському ентузіазмі.

    • @user-jn1yr3hz9k
      @user-jn1yr3hz9k 10 місяців тому +3

      І вчителів також підтягувати. У мене 3 учня, повірте я знаю що кажу. А директори думають, що школи це їхня власність, а ми боги!!!

    • @inessa4346
      @inessa4346 10 місяців тому +2

      @@user-jn1yr3hz9k Тобто хочете сказати, що вчителі всіх ваших дітей не знають як підійти до компа?

    • @inessa4346
      @inessa4346 10 місяців тому

      Я теж маю двох учнів.

    • @user-nj1fj3zy3s
      @user-nj1fj3zy3s 10 місяців тому +1

      1000 відсотків

    • @we1082
      @we1082 10 місяців тому +3

      @@inessa4346 а хто питав чи мають вчителі гроші щоб купити сучасну апаратуру

  • @andriandemyanovskyi8842
    @andriandemyanovskyi8842 11 місяців тому +50

    Я як учень і хочу сказати що дистанційне навчання це просто неможливо ,ти зосередився слухаєш ,а в вчителя то хтось зайде то інтернет залагає то світло виключать і багато вчителів не вміють користуватись комп'ютером.
    Ще є проблема учня запитали поки він відповість поки зрозуміє що на відеокамера дуже низької якості пойме що пише то вже урок закінчиться.

    • @speedcuber-diary
      @speedcuber-diary 11 місяців тому +2

      Зате можна поступити в якись унік і нічого не робити, а диплом отримати.
      Тож я радий що можу ходити в універ онлайн

    • @user-gp1ee2cw6c
      @user-gp1ee2cw6c 11 місяців тому +9

      ​@@speedcuber-diary І толку від твого універа?

    • @speedcuber-diary
      @speedcuber-diary 11 місяців тому +1

      @@user-gp1ee2cw6c Ніякого. 12 рік навчання для вступу за кордоном, і можливо диплом

    • @julijzoria
      @julijzoria 11 місяців тому

      Якщо вчитель не вміє користуватися компом, то який то в дупу вчитель?

    • @andriandemyanovskyi8842
      @andriandemyanovskyi8842 11 місяців тому

      @@julijzoria старенький😅

  • @hontarlidia1495
    @hontarlidia1495 11 місяців тому +110

    Хочете говорити про загальну середню освіту, то покличте вчителя. От це дійсно буде цікаво.
    А то все в нас відірвано. Початкова, середня і вища освіти існують окремо(

    • @vkt2805
      @vkt2805 10 місяців тому

      єкхсп'єрті

    • @docent.butenko
      @docent.butenko 10 місяців тому +4

      А хіба це перший розрив? Не має розриву в економіці України між ЗП та посадою, між освітою та соціальним ліфтом і так далі. ЗП у вчителя теж менше ніж у бармена школяра/студента то для чого школяру/студенту "гризти науку" при такій кризі ринку праці...

    • @docent.butenko
      @docent.butenko 10 місяців тому +1

      Мінімалка в завлаба а сісадмін за такі гроші не працюватиме...

  • @amaranth7612
    @amaranth7612 10 місяців тому +8

    У нас досі дуже совкова система освіти, де основне це математика і точні науки, а мови, історія, література, мистецтво - та кому воно потрібно. Наші діти-біженці у європейських школах дають фору європейчикам у тих точних науках, але от з гуманітарними дисциплінами у нас виходить повна духовна бідність. Так і виходить, що у нас і дорослі ледь вміють формулювати свою думку, не знають іноземних мов, асболютне і повальне невігластво у знанні власної ж історії, мови і літератури. Зарплатня вчителів мізерна і ставлення дітей та батьків відповідне - як до обслуги. Це просто ганьба, коли в тих ще розвинутих країнах Європи вчителі заробляють дуже і дуже пристойно, навіть у порівнянні з іншими спецільностями. В університетах повинен бути жорстий контроль над плагіатом, за порушення правил повинні штрафувати і відчисляти.

  • @vasyllashchenko1366
    @vasyllashchenko1366 11 місяців тому +140

    Єгор Стадний, дякую Вам за те, що надаєте правдиву інформацію. Гарний подкаст. Зараз освіта в Україні - це переважно (є на щастя виключення) галочка в житті. Отримав галочку і пішов вчити самостійно те, що тобі дійсно потрібно.

    • @julywinter1872
      @julywinter1872 11 місяців тому +12

      Прикро,але так і є...((10 років навчання в школі-це нерви,купа перемішаної інформації, часто зовсім не потрібної в сучасному житті,покалічена самооцінка дитини,невпевненність і т.і....

    • @nataliianataliia7253
      @nataliianataliia7253 10 місяців тому +4

      ​@@julywinter1872 та додаткові заняття зі шкільними ж вчителями.

    • @user-kv4pi5lk4m
      @user-kv4pi5lk4m 10 місяців тому +6

      Найбільша біда, що освіту реформують всі, кому нема чим зайнятись і ті " професіонали" зовсім не розуміють про що говорять- такий собі базар жертвенників на кухні.

    • @alexsv8144
      @alexsv8144 10 місяців тому

      Сионистский фашизм.
      Речь игоря коломойского 25 сентября в Хайфе в честь Рош ха-Шана.
      "Украинские гои - это еще более оскотинившийся народец, чем стадо русских шлепперов, доведенный до полного ослепления идеей "незалежности," превратившей их в биомассу, способную зарезать даже собственную мать во имя независимости Украинского государства.
      Мы взяли лишь языковое различие и надавили на историю, где выставили русских главными врагами процветания "незалежной", спустя 20 лет пропаганды мы получили идеальных бойцов против русских в виде их славянских братьев. ...теперь же любого представителя Украины убившего русского гоя будут называть героем.Я надеюсь мы разорвали их отношения на100 лет. Теперь будет очень легко уничтожать самих украинцев,оторвав их от России,давая им деньги под проценты на войну,а затем за долги забрать у них всё.
      Чем на большее количество племен мы раздробим Россию и принадлежащие ей ранее территории, тем быстрее приблизимся к решению "славянского вопроса." Первый шаг был СССР, теперь цель натравить и раздробить Украину, благодаря нашему взаимодействию с владимиром владимировичем путиным, уже через пару лет русские и украинские гои будут ненавидеть и презирать друг друга.
      После операции "майдан," мы наконец приступим к окончательному третьему этапу, результатом которого и будет полное и тотальное раздробление России в последующие 10 лет на десятки мелких и враждебно настроенных друг к другу государств. Ведь как говорил великий шнеерсон: "Путь к построению тысячелетнего Сиона лежит через решения вопроса с славянскими гоями. Пока они образуют тесную кооперацию в один единый народ, над Нами всегда будет висеть опасность разоблачения планов и потери власти."
      ua-cam.com/video/Ss3ug_dClhc/v-deo.html гарвардский и хьюстонский проект.
      ua-cam.com/video/jfpW6tRdjK8/v-deo.html АКТЁРЫ в роли навсегда исчезнувшего международного преступника-террориста сатаниста шеломова(Партийная кличка для гоев-карлик путин).

  • @ObserveRecordRepeat
    @ObserveRecordRepeat 11 місяців тому +26

    Я б спробував трохи змінити підхід до викладання:
    перевести учнів навчання з онлайн курсів (звичайні записані уроки), а потім група яка прослухала таку лекцію приходить на zoom дзвінок з конкретним вчителем де проговорюються незрозумілі пункти.

    • @inessa4346
      @inessa4346 10 місяців тому +1

      Так зараз так і відбувається. Є синхронні уроки, де діти спілкуються з вчителем. А є асинхронні, на яких вони вивчають відеоматеріал самостійно.

  • @user-xy7ws8ep2m
    @user-xy7ws8ep2m 11 місяців тому +82

    В освіті є багато проблем. Але головна з них - це повна відсутність свідомого державного і суспільного запиту на освіту. Немає чіткого розуміння, що повинен отримати учень/студент на виході. Іншими словами яке завдання освіти? Тому кожнен тягне у свою сторону. Для когось середня освіта потрібна щоб до вузу поступити, для когось - просто щоб діти по вулиці не тинялись, а для когось просто щоб було. Від цього виходять перевантажені навчальні програми. За принципом - впихнемо все, щось та й знадобиться.

    • @user-qp7sh5up8c
      @user-qp7sh5up8c 10 місяців тому +1

      Чітке розуміння є - читайте стратегію Нової української школи

    • @user-ec7qp7pr7o
      @user-ec7qp7pr7o 10 місяців тому +1

      Це точно! В суспільстві немає запиту на розумних, мислячих людей, і, відповідно немає запиту на освіту та освітян. Роль вчителя в суспільстві зведено до нуля. А більшисть вузів-спосіб зайняти чимось недолугих випусників шкіл. Професійна освіта \ ПТУ\ знищена. На виробництві нема кому працювати

    • @user-qp7sh5up8c
      @user-qp7sh5up8c 10 місяців тому +4

      @@user-ec7qp7pr7o ваші слова суперечать міжнародним рейтингам, у яких наша освіта займає непогані місця

    • @Art.11
      @Art.11 10 місяців тому +7

      @@user-qp7sh5up8c коли НУШ викладають совкові педагоги виходить що завгодно, але не НУШ.

    • @user-eq6mw3ed4d
      @user-eq6mw3ed4d 10 місяців тому

      ​@@user-ec7qp7pr7oВлада не хочк мати розумних людей, їми легше керувати.

  • @fugbn2
    @fugbn2 11 місяців тому +122

    А знаєте що найгірше в освіті? Це курси підвищення кваліфікації викладачів, більш ідіотського, відірваного від життя ідіотизму важко знайти...

    • @user-vm9tn8be4i
      @user-vm9tn8be4i 10 місяців тому +12

      І лікарів😢

    • @user-qv8oi4xw6b
      @user-qv8oi4xw6b 10 місяців тому +8

      Медсестер теж після 20років праці😢

    • @olena12345
      @olena12345 10 місяців тому +11

      Дивно. А для мене курси завжди були і є джерелом знань про зміни в освіті. Зараз онлайн, так часто роблю закладки в браузері, якщо якісь цікаві сайти пропонують. І потім використовую. Мабуть все залежить від викладачів.

    • @fugbn2
      @fugbn2 10 місяців тому +7

      @@olena12345 не знаю як у вас, для медичної освіти курси настільки відірвані від життя наскільки можливо. Якась псевдонаукова єресь відсотків на 80. Зроблено все абсолютно для галочки, нічого спільного з реальністю

    • @user-nc2tz7bt6m
      @user-nc2tz7bt6m 10 місяців тому +6

      @@fugbn2 у нас після проходження курсів учителям давали анкети, де можна було поділитися враженнями, а також дати поради чи зауваження.
      Особисто я обов'язково вказувала як плюси, так і мінуси таких курсів. Тому що не бачу сенсу у тому, щоб покривати викладачів, які приходять на лекцію для того, щоб пожалітися на життя чи прочитати застарілу лекцію.

  • @schuscharra902
    @schuscharra902 10 місяців тому +3

    Я працюю у школі вже більше 20-ти років. І головні проблеми, на мою думку, це:
    1) низькі зарплати вчителів. І тому вони вимушені брати більше годин, ніж це потрібно для нормальної роботи і власного здоров'я - ставку 18 годин не зі стелі взяли, але на неї просто не вижити. А якщо врахувати ще перевірку Д. З., підготовку до уроків (на одну якісну презентацію іде не менше 6 годин часу, тести теж не так швидко робляться, як це комусь може здатися), то на сон навіть часу не залишається іноді, не те що на життя.
    2) перевантаженість програми. Я вчитель зарубіжної літератури і у нас майже кожні 2-3 уроки новий текст, може і не великий за розміром, але його треба обговорити з учнями, щоб вони його зрозуміли і вчилися висловлювати свою думку, формулювати її. Коли на уроці сидить 30+ учнів, то чи багато хто з них може поговорити за ці три уроки? А саме це є головною метою уроків літератури, а не знання сюжетів якомога більшої кількості текстів.
    3) занадто великі вимоги до вчителя, який одночасно повинен бути і предметником, і вихователем, і психологом, і адміністратором. Хтось у міністерстві пробував читати опуси "Посадові обов'язки вчителя" і "Посадові обов'язки класного керівника" і розрахувати, скільки годин потрібно на всі ці обов'язки у сукупності? Тут і 24-х не вистачить. А ми, пробачте, не роботи (хоча і роботу треба час на підзарядку), а живі люди, які, в ідеалі, ідуть працювати, щоб жити, а не живуть, щоб працювати. Ці вимоги просто фізично не можливо виконувати всі і при цьому якісно, тому вчитель постійно відчуває, що у чомусь "недопрацьовує", відчуває провину за це + ще постійні обвинувачення від усіх довкола: адміністрації (як це ти не встиг зробити звіт з вечора попереднього дня на сьогоднішній ранок? у тебе ж ціла ніч була!), батьків (чому не перевірив швидко роботу МОЄЇ дитини? у тебе ж крім неї учнів немає!), учнів (а чому ви не реагуєте, що Вася мене булить? і це зовсім не важливо, що я писав йому вчора у тіктоці, що він ... - особливо круто вирішувати такі проблеми, коли повідомляєш про них батькам, а вони кажуть, що ну ніяк не можуть вплинути на свого "васю", бо він "вдома зовсім не такий" / "у нього такий характер", "ну я не знаю, що з ним робити, ви ж профі - придумайте щось"). Через декілька років чи вигораєш повністю, чи кидаєш професію, навіть якщо це твоє покликання, чи починаєш на щось забивати і пропускати дорікання повз вуха (просто для збереження психіки). Але так не повинно бути. Я і вчитель, і класний керівник одночасно, як і більшість вчителів в Україні. Це - дві роботи, які не можливо одночасно виконувати. Але я не можу відмовитися від "права" бути класним керівником, бо цю роботу просто автоматично нав'язує вчителю адміністрація. І ніхто не хоче розуміти, що на дві роботи, щоб їх якісно виконувати, потрібні дві людини, а не одна.

  • @user-yy9ov2jc2n
    @user-yy9ov2jc2n 11 місяців тому +12

    Коли я працював кілька років у філіалі вишу ДОННМУ, який переїхав до нашого міста з тимчасово окупованого Донецька, то там я бачив, як викладачі на власному ентузіазмі та бажанні буквально піднімали свої кафедри: самі приносили чи купували потрібні прилади для лабораторних, самі придумували ще якісь речі, потрібні для навчання. Тут були і викладачі з Донецька, і були викладачі, які приходили з інших вишів нашого міста.
    А потім якось прочитав я історію того вишу, і з'ясував, що у 1940-х роках з ним відбувалось фактично те саме, - коли після війни всі інші виші та викладачі, з усіх окупованих совками країн, допомагали цьому вишу піднятись з руїн

  • @Ihor_Vashchenko
    @Ihor_Vashchenko 10 місяців тому +18

    Мій особистий досвід навчання у виші на дистанційному показує, що за півтора роки, які я був на дистанційному, я вивчив в рази більше ніж за 4 на очному. Тож важливий, напевно, індивідуальний підхід до студентів.

    • @andriysabo2130
      @andriysabo2130 10 місяців тому

      Вы на какой специальности учитесь?

    • @Ihor_Vashchenko
      @Ihor_Vashchenko 10 місяців тому

      @@andriysabo2130 Міжнародне Комерційне Право.

    • @andriysabo2130
      @andriysabo2130 10 місяців тому +4

      @@Ihor_Vashchenko Ну так для гум.наук, для математики или частично для айтишки дистанционка - +/- нормально. А вот для инженеров, естественников, медиков - без лабораторных и практических они ничему не могут научиться вообще! Т.е. кто на этих специальностях учился в эти дистанционные годы - то всё полные дрова!

    • @Ihor_Vashchenko
      @Ihor_Vashchenko 10 місяців тому +3

      @@andriysabo2130 все залежить від конкретного випадку. Маю друга, спеціальність інженерія КНУБА, йому дуже посприяла дистанційна освіта, оскільки він знайшов собі таку практику, де міг би одразу застосовувати і перевіряти свої знання. Плюс відкриті навчальні матеріали, які завжди під рукою - чого не було у часи виключно очної освіти, дуже йому допомогли. А ще можливість консультації з викладачем у будь який час доби - хоча це, певно, заслуга викладача - теж не аби як допомогли узгодити теорію із практикою. Зараз хлопець публікується у міжнародних журналах, є експертом з грунтів, і здобуває ступінь доктора філософії з тієї ж інженерії. Тож так - все залежить від конкретного випадку.
      Дистанційна освіта - це не зло, а просто ще один інструмент для здобуття знань, і ним варто користуватися.

    • @andriysabo2130
      @andriysabo2130 10 місяців тому +1

      @@Ihor_Vashchenko В описанном случае чел учится вне вузика, без вузика и почти что вопроеки вузику! Вузик только бумажку выпишет. А если кто таких опций не нашел, то тот бумажку то получит, но учится дурно... Ну Вы ж понимаете... Т.е. это - исключение, а не правило.

  • @alwnz3250
    @alwnz3250 11 місяців тому +26

    Якщо Україна не зможе модернізуватися на рівні суспільства в частині несприйняття корупції й вміння створювати суспільний запит і змушувати обранців його виконувати, то немає значення, чи повернуться ті, хто поїхав, майбутнє тут все одно навряд буде краще, ніж теперішнє.

    • @wssltekliuk8119
      @wssltekliuk8119 10 місяців тому

      Погоджуюсь!
      А бажаєш почути просте рішення, аби унеможливити корупцію?
      "Виколи око, яке спокушає(ться)"(Мт5:29)
      Звільнімось від більшої частини перенавантаженого державного апарату, пожираючого десяту долю ввп, а взамін тягнучого на дно мертвим грузом! Дерегуляція економічної сфери завжди сприяла благополуччю суспільства в цілому! Від Британії епохи індустріалізації до Сінгапура та КНР -- лише економічний успіх приваблює увагу до рідної культури, що на прикладі США, що Японії! Неможливо плановою економікою та втручанням в бізнес створити сприятливе середовище до розвитку -- навіть в сфері освіти -- підручним прикладом буде УКУ, а скільки прикладів іще є!

  • @Blimii
    @Blimii 11 місяців тому +56

    О, свіжий випуск УТ-2))

  • @mrGenius996
    @mrGenius996 10 місяців тому +35

    Більшість з того, що я почув від пана Стадного щодо рішення проблеми - це "зупинити втрати освіти", "зробити освіту менш доступною", "переглянути програму" = покласти відповідальність на самих студентів. Але ніхто не сказав ні про те, як вирішити питання вже наразі низького рівня підготовки самих викладачів. Тим, що ми будемо "не гнобити викладачів"(хоча, цього не потрібно робити), "шукати іншу мотивацію", "вводити кредити на освіту", "удосконалювати програму" - ми пустимо проблему на ще один новий виток, що тільки збільшить втрати. Потрібно вирішити це питання системно і з точки зору держави, субсидуючи освіту, вклавшись в створення матеріальної мотивації викладача, підготовку матеріальної бази для навчання і зробивши освіту більш доступною, або такою ж доступною, як зараз, а таланти самі себе проявлять, бо будуть бачити кінцеву мотивацію. А відсікати людей "кредитами" = більш багаті зможуть вступити, більш бідні не будуть мати такої можливості і таланти будуть втрачені. Так само як і "шукати викладачам мотивацію, окрім матеріальної" при тому, що основна мотивація все одно матеріальна. Щодо не створювати перепон викладачам - тут погоджуюсь.

    • @wssltekliuk8119
      @wssltekliuk8119 10 місяців тому +1

      Не маю уявлення, як це "системно" виходити із ситуації з вчителями (їх підготовкою) -- щонайменше, що поки зрозуміло, це те що державний тип організації та модерації неефектичний.
      Потрібна децентралізація та по можливості виникнення приватних (автономних) навчальних закладів, як УКУ.
      Їх було доволі багато в нульових, але законодавча влада знову сунула свій ніс в сферу [вищої] освіти своїми регуляціями, унеможлививши прогрес, звівши нанівець те що вже було започатковано.
      Навіть згаданий уже Американський Університет змушений був заходити на неймовірно зарегульований ринок, урізаючи свою програму та пристосовуючись до генералізованих методичок "звище"
      :/

  • @anastasiialebid7265
    @anastasiialebid7265 10 місяців тому +18

    Моя дитина ходила 1 в 2 клас в Українську школу. Змінили 2 школи за ці два роки, бо вона "якась хвора", не вихована, покажіть її психіатрам. Ще й дозволяють собі тварюки її тріпати, кричачи, вигоняти із класу. А директор мені на це каже, що я довіряю своїй вчительці, вона гарний спеціаліст, то у вас дитина балувана. При тому вона ходила на гуртки і там все нормально.
    На разі навчається рік у школі Нідерландів. Мало того, що ніяких сраних домашніх завдань, то вона ще й вивчила мову на початковий рівень САМА У ШКОЛІ, знайшла друзів серед голандців, від вчителя жодного зауваження, табличку множення сама вивчила і загалом отримала за цей рік табель вище за середній рівень по УСІМ предметам. Ось вам і тупа балувана дитина зі слів наших вчителів.
    Хоча для мене у школі було нормально, ніяких нарікань, окрім історика, який до мене домагався і лапав за груди.
    Так що освіта наша починається з людей. І їх треба навчити і контролювати.

    • @keyok0
      @keyok0 5 місяців тому

      Про учителя з історії мене гніває неймовірно, що за лайно?

    • @alexzander77m
      @alexzander77m 5 місяців тому

      що ніяких сраних домашніх завдань,
      Так що освіта наша починається з людей.

  • @user-dx5gr9ql1l
    @user-dx5gr9ql1l 10 місяців тому +9

    Ви зробили мій вечір! Дякую!
    Без вас я не додумалася подивитися, а хто ж саме організував УКУ. А це обожнюваний усіма студентами матфаку ЛНУ ім. Франка Ярослав Григорович.
    Це він прислухався до пропозицій студентів настільки серйозно, що змінював початок першої пари, розклад, тривалість самих пар, викладачів (!) та навіть дозволив на наш розсуд у межах основної сесії розставляти заліки та екзамени. У ті далекі 1986-1991 роки це було щось немислиме. До речі, до нас тоді приїздила з маааскви комісія з перевірки знань студентів і... нам підвищили стипендії!
    А між тим, ще ж були Дні математика, коли Ярослав Григорович особисто брав участь у змаганнях між командами викладачів та студентів.
    Як я раніше не здогадалася глянути 🤷?

  • @user-bl4xm2vt7z
    @user-bl4xm2vt7z 10 місяців тому +12

    Дійсно, говорячи про недоліки дистанційної освіти, треба починати з організованості і традицій родини. Мені як всителю доводилось розказувати батькам і дітям, коли дітям вставати, в якому порядку відкривати предмети, що потрібно записувати домашнє завдання. Доводиться розказувати, що щаджання картоплі і день народження бабусі НЕ є поважними причинами, щоб пропустити заняття. Доводилось вислуховувати історії про те, що батьки нічого не можуть зробити зі своїми 15-річними дітьми, бо не мають на них жодного впливу.

  • @user-yd7yt5vj5i
    @user-yd7yt5vj5i 11 місяців тому +31

    Дуже цікава і змістовна розмова! Я рекрутер із 7 річним вчительським бекграндом і коли зараз співбесідую джунів то перебуваю в частковому шоці, приходять молоді люди які вчаться на 2 курсі на платній формі навчання,в універі були 3 рази за весь час, батьки платять щоб діти отримували освіту, за словами дітей освіта по зуму без камери і мікрофона і ще пари можна подивитись у записі і висновок від кандидатів «так звісно я зможу комфортно поєднувати навчання із фол тайм роботою». Батьки платять щоб діти не навчались та «успішно» поєднували навчання із роботою не за фахом,часто з оплатою нижчою аніж вартість навчання, коло абсурду замкнулось.

    • @Yazon2006
      @Yazon2006 11 місяців тому +10

      Я 1989 року народження. Мої батьки наполягали на здобутті мною вищої освіти, бо вони неодноразово зтикалися з ситуацією, коли через відсутність диплому їх не брали на роботу, яку вони могли б успішно виконувати. Цей процес досі валідний. Ти приходиш на машинобудівний завод із досвідом роботи в 20 років на потрібній позиції без диплома про вишку і тобі дають мінімалку. Приходиш тільки після універу і в тебе 25к. Звісно це абсурд. Поза межами айті світ зовсім інший.

    • @oxanananieva2643
      @oxanananieva2643 11 місяців тому +10

      Цей абсурд почався вже давно. В мої часи (2005 рік) , деякі батьки платили хабар для вступу на бюджетну форму навчання, хоча його розмір перевищував вартість контракту на 5 років. Бо, бачте, бюджет це престижно. Зараз ця дитинка з "бюджетним" дипломом КНЕУ ковбасу в магазині продає. 😊

    • @Yazon2006
      @Yazon2006 11 місяців тому

      @@oxanananieva2643 точно!

    • @maitreeee
      @maitreeee 10 місяців тому

      @@oxanananieva2643 у мене одна знайома на бюджеті вчилася на економіста, така вся ходила класна, що типу у неї престижний диплом. У підсумку пішла працювати на ринок продавцем. Але їй цього здалося замало і вона поступила ще на юриста, отримала диплом і так само продовжує працювати на ринку.

    • @andriysabo2130
      @andriysabo2130 10 місяців тому

      @@maitreeee Так если людей с дипломами о якобы высшем образовании в некоторых поколениях (собственно, можно сказать - "ктородился после 1985 года") 80%, а юристов с экономистами просто девать некуда - так где ж на них взять рабочих мест, особенно с учетом того, что пром. производство упало значительно ниже того, что было при совке, когда людей вс вышкой было всего около 25%? Всё закономерно: пустых дипломов валом, но они не нужны!

  • @veric0
    @veric0 11 місяців тому +13

    Я студент, 3 курс. За 3 роки дистанційного взагалі пропало бажання вчитися, не знаю чому я досі не покинув університет. Більшість викладачів як-небудь ведуть лекції. Більшість студентів не заходять в зум, купляють готові лабки у інших студентів. Кожен викладач використовує різні системи: зум, тімс, гугл міт, мудл, корпоративна пошта, чати в тг, гугл диск. На наступний семестр я уже не хочу очного навчання, а ще якось рік потерпіти дистанційне, щоб легше отримати бумажку диплом і батькам показати.

    • @Youtube123Viewer
      @Youtube123Viewer 11 місяців тому +2

      бакалавра получіть, наявність диплому багато де може пригодитись

    • @Bestuser1234
      @Bestuser1234 11 місяців тому

      ​@@UA-cam123Viewer ні

    • @blackwood0363
      @blackwood0363 11 місяців тому +4

      Не знаю як на справді, але опис не сильно відрізняється від того що я ходив в університет ножками

    • @mykolapotyuk1582
      @mykolapotyuk1582 11 місяців тому +1

      Отримаєш фах тєрпіли гарантовано!

  • @maxymboiko
    @maxymboiko 11 місяців тому +20

    Як випускник однієї з ʼперспективних спеціальностейʼ львіської політехніки, хочу висунути тезу про те, що системно дистанційка є кращим форматом для таких несприятливих умов як зараз. Такі студенти як я, тобто абсолютна більшість, на якомусь з курсів дізнаються про закони ринку праці, не наважуються відрахуватись
    і оптимізують свою залученість натомість) У лайв форматі це просто не відвідуваність, онлайн дозволяє отримати хоча б якийсь студентський досвід будучи залученим фоново.

    • @wssltekliuk8119
      @wssltekliuk8119 10 місяців тому

      Чудесно сказано!
      Комусь вище писав уже приклад з залученістю хіміків з 2 курсу до виробництва, і то є єдиний правильний шлях, н.м.д., з повною відповідальністю на студентові.
      Кращого досвіду за спеціальністю, крім того коли ще мотивація то є сильна (с), годі получити за інших обставин, як не комбінуючи академічний проект (універ) з виробничим (завод чи лаба).

  • @user-hh5gj2ww6b
    @user-hh5gj2ww6b 11 місяців тому +35

    Дуже цікавий ефір! Дякую! А мені болить більше середня освіта, бо працюю в школі. Головною проблемою вважаю не стільки дистанційне навчання, хоча проблеми, звісно є, а перевантаженість навчальних програм, відірваність від життя, мало часу на закріплення та застосування знань на практиці. Навчальні програми з біології у 9 класі - жах! У 8 класі з хімії - жах! Треба змінювати негайно! А щодо навантаження вчителів, то ми б хотіли викладати більше годин, але де їх взяти?

    • @julywinter1872
      @julywinter1872 11 місяців тому +9

      Як мама учня,згодна з вами про перевантаження навч.програмою в школі.У дитини школа починається з 8 ранку і закінчується о 22.00!В голові просто "каша" від кількості різноманітної інформації(((І так...ніякого, майже,закріплення важливих і ,часто складних,тем...

    • @user-hh5gj2ww6b
      @user-hh5gj2ww6b 11 місяців тому +7

      @@julywinter1872 Щось треба з цим робити. Ми втрачаємо цілі покоління творчої молоді через такий підхід до освіти. Ситуація: вчитель має потенціал та хоче навчати, учень хоче вчитися, а всі учасники навчального процесу скуті по руках та ногах виконанням програм. Дійсно, досягли дна...

    • @user-nc2tz7bt6m
      @user-nc2tz7bt6m 10 місяців тому +1

      Цілком з вами згодна. Дивлячись у нудний текст підручника часто можна почути від дітей запитання: "А навіщо мені ця тема уроку здалася?"
      Багато тем та предметів дійсно можуть ніколи не знадобитися. Чому не можуть ввести, наприклад, такі предмети як психологія, логіка, основи суспільного та сімейного життя тощо. Те, що б могло знадобитися у повсякденному житті.
      До того ж і самі діти могли б прийняти участь у обговоренні питань пов'язаних із їхнім навчанням. ( Думаю, що непогана б була ідея для ведучих: запросити кілька учасників навчального процесу: учнів та студентів. І обов'язково із різним рівнем навчальних досягнень, а не лише відмінників. Як це часто роблять для показухи)

    • @user-nh7vm5il8x
      @user-nh7vm5il8x 10 місяців тому +1

      Програма з біології - це ЖАХ уже з 6 класу!

  • @ROMAN-iu2ib
    @ROMAN-iu2ib 10 місяців тому +5

    Просто сам процес навчання розвиває людину і її мозок, навіть, якщо ці знання можуть не знадобитись. Всеодно, навчання формує зв'язки між явищами і подіями, здатність діяти у невизначеній ситуації. Це головне, що мають засвоїти студенти. Вони мають вигризати знання із викладача, вміти спостерігати за життям і робити висновки, а не казати, що викладач щось там бубонить, що я не розумію. Не розуміє, бо нема бази знань і уявлень, нема до чого притулити нову інформацію. І як правило, молоді люди вважають, що вони знають більше, і роблять більш правильні висновки, ніж старше покоління. Але вони не здогадуються, наскільки вони мало знають, бо знання треба пропустити через себе, свій досвід.

    • @user-jx8nr1vw5q
      @user-jx8nr1vw5q 10 місяців тому

      Я як викладач з вами повністю погоджуюсь, але тепер в моді розповідати, як у нас все погано. Я два роки вчився закордоном в топ університеті, і хотів би побачити, що б українські студенти сказали про українську освіту, аби спробували те ж саме)

  • @olexandrash
    @olexandrash 11 місяців тому +5

    Гарна жива розмова, хоч тема сумна. Мені здається ми зараз в точці переціонення багатьох речей, які їхали по старих рейкам спадщини союзу. Тридцять років держава очі закривала, а зараз це все так відверто сиплеться, що шлях тільки доламати, щоб побудувати нове. Принаймні хочеться мати віру саме в такий фінал.

  • @BlackHill-fz7kd
    @BlackHill-fz7kd 10 місяців тому +3

    Освіта у нас - дно- правда!
    За це - дякую!
    Дякую, що я знайшла спільноту, якій болить те, що мені!
    Війна приходить туди- де програє вчитель( ну і армія, звісно ж та релігія)!!! То все про нас...
    Армія, віра, освіта( мова, математика, історія, англійська, фізика, хімія, іт!!!!!!)

  • @pmrooter
    @pmrooter 11 місяців тому +5

    Дуже сподобався минулий випуск з Єгором. Впевнений, що цей не гірше буде.
    Дякую, що знов запросили, лайк відразу не дивлячись )

  • @vivaviva5219
    @vivaviva5219 10 місяців тому +11

    На Харківщині дітям видали айпади, вчителі молодці, дуже самовіддані і майстри своєї справи. Велика їм подяка

    • @mashapokazhet
      @mashapokazhet 10 місяців тому

      Всім дітям видали до одного?

  • @CecyliaCila
    @CecyliaCila 10 місяців тому

    Дякую за те, що піднімаєте такі теми😢

  • @romul_che
    @romul_che 11 місяців тому +2

    Дуже довго і дуже пізнавально! Дякую! Більше такого!

  • @shybayholowazaporizkyi4927
    @shybayholowazaporizkyi4927 11 місяців тому +7

    Я працював викладачем свого часу. "А шо в освіті?" В освіті навчають не уміннями діяти-не дають знання, а навчають психологічним розладам через додавання дедалі більш недолугіших курсів. У мій час еКСкрементували з ДЕК і дипломною, додали якісь курси на зразок "навіювання" (точну назву не пригадаю), де старий директор якоїсь школи гладив хлопців по плечах. А зараз? Хайп щодо IT і все. Люди самі шукають, де б навчатися. Це у вас показують, які у нас соціальні інженери-пробивні. Якби вони піклувалися про державу, то створювали б безкоштовні курси, а не створювали при міністерствах фірмочки, де можна побачити хрещеного і хрещеника відомого або невідомого помічника депутата.

  • @olgatuz7442
    @olgatuz7442 10 місяців тому +2

    Дуже цікава та актуальна розмова. Дякую за працю!

  • @daigual7450
    @daigual7450 10 місяців тому

    Дуууже цікаво було послухати про освіту🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥, дякую ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  • @InezhInezh
    @InezhInezh 10 місяців тому

    Не планувала додивитись до кінця, але у вас получилось втримати мою увагу. Дякую за висвітлення ситуації

  • @vergil7185
    @vergil7185 11 місяців тому +1

    Як завжди дуже класний подкаст! Тому від мене це однозначно вподобайка!

  • @djtangess
    @djtangess 11 місяців тому +6

    Як завжди, по освіті у вас подкаст топ!

  • @user-ps1jy8fv1c
    @user-ps1jy8fv1c 10 місяців тому

    Дякую за випуск ❤❤

  • @user-gt2uy3ez9o
    @user-gt2uy3ez9o 10 місяців тому +7

    І також про 17 тисяч для викладача вищого навчального закладу дивно чути, бо в деяких випадках можна поділити цю суму на 5

  • @user-be2me4qu1l
    @user-be2me4qu1l 9 місяців тому

    Дякую Боже що в нас є такі люди.

  • @juliadizhak8397
    @juliadizhak8397 7 місяців тому

    Дякую за випуск!

  • @tevolodymyr
    @tevolodymyr 10 місяців тому +1

    Гарно дякую за розмову!

  • @vitaliyak2165
    @vitaliyak2165 11 місяців тому +2

    дякую
    гарний випуск

  • @bracer2709
    @bracer2709 11 місяців тому

    Дякую за випуск "Гарне питання"!

  • @hopeyakovleva
    @hopeyakovleva 11 місяців тому +8

    Дякую за ефір! Дуже інформативно... Стосовно 300млрд. грн якось я не зовсім зрозуміла... За розрахунками на кожного працюючого вчителя (взяла довоєнні показники) буде приходитися 56 000. Це як? Ви дійсно думаєте, що це можливо? Ви уявляєте хто буде працювати у школі... Люди, що прийшли за грошима? Чи це цифра не реальна, бо її "як завжди" розподілять між верхом та низом, й вчителі будуть з 12 000, а керівники знову з "гарними пенсіями через премії"? Вибачте, це емоції... Порахувала (приблизно), що в управлінні освіти района міста працюють 11 керівників та головних спеціалістів. Мінімальна їх ставка дорівнює приблизно 5000. Подейкують, що вони отримають кожного місяця премії до 200%від окладу, деякі кажуть, що й 300%....Перевірити не можна, бо декларації ні одної знайти не вдалося... Мабуть не випадково. А якщо це правда? Тоді за рік мінімум одне управління забирає 1 300 000 тільки для керівників! А там є ще інші спеціалісти. В Україні 94 міських районів. Навіть в середньому виходить за рік получається 124 000 000 грн. А ще є 126 районів в областях.... Так, гроші не великі... Але, якщо зробити дослідження навіщо така кількість людей в управлінні та чим вони допомогають освіті, вивчити досвід Європи... То економія може бути більшою. 😊

  • @giskavlad
    @giskavlad 11 місяців тому +2

    Дякую за роботу

  • @v.novostavskyy5291
    @v.novostavskyy5291 11 місяців тому +31

    Суперовий випуск, як завжди, Єгор розклав все по поличках)) Радий принагідно за УКУ, і як я вже писав в коментах на ДОУ - дивно що в світській і великій державі, нікому крім церкви уніатів не було діла до створення такого вузу, на який можна рівнятись і який задає планку.

  • @user-es8kc7es1m
    @user-es8kc7es1m 11 місяців тому

    Дякую. Дуже цікавий випуск.

  • @inna5490
    @inna5490 10 місяців тому

    Дякую за розбір 🔥

  • @Yizahi
    @Yizahi 11 місяців тому

    Подкаст просто вогонь!

  • @user19user19
    @user19user19 11 місяців тому

    Дуже дякую!

  • @user-sw7vf1lk3d
    @user-sw7vf1lk3d 9 місяців тому

    Дуже цікавий випуск! Дякую за вашу роботу.

  • @valeriysvystunov1003
    @valeriysvystunov1003 11 місяців тому +1

    дуже корисно послухати. трохи сумно, але цікаво. дякую. можливо треба знайти час та щось донатити в освіту (маю на увазі не тільки гроши)...

  • @mykolafedan2291
    @mykolafedan2291 11 місяців тому

    Насправді класний ефір, добре що проблеми озвучуються

  • @mandosolomon4111
    @mandosolomon4111 11 місяців тому +14

    класний подкаст, як завжди, слухаєш і отримуєш задоволення! Але що робить харківський економічний на другому місці рейтингу - так і не почув відповіді на це питання)

  • @MrKeriks
    @MrKeriks 11 місяців тому

    Дякую вам за випуск. Було цікаво ;)

  • @podcast-pro-profesii
    @podcast-pro-profesii 11 місяців тому +1

    Неймовірно цікавий випуск! Лайк лайк лайк ❤❤❤

  • @olha_bazhan
    @olha_bazhan 11 місяців тому +9

    Дуже гарний подкаст. Прям агукнулося, бо моя дитина ходить в старшу школу і деякі уроки просто для галочки. По-перше, вчителі мають застарілі погляди на те, як потрібно вчити сучасних дітей, по друге дехто ходить на роботу, щоб доробити до пенсії і про якість навчання не може бути мови.
    Було б чудово якби в нашій освіті, щось трохи змінилося, бо боляче дивитися на цю байдужість якоюсь мірою.

    • @user-ob4hl8dk4t
      @user-ob4hl8dk4t 10 місяців тому +1

      А ви вчитель, чи просто так мнєніє с уліци?🤣🤣🤣

    • @Tetiana1301
      @Tetiana1301 9 місяців тому

      Працюють старі вчителі бо молоді не приходять

  • @OggyRok
    @OggyRok 10 місяців тому +1

    Ознайомився з поточною ситуацією у вищій освіті Україні, дякую

  • @dima-rgb
    @dima-rgb 11 місяців тому +1

    Не відірватись, цікаво про освіту, тому що це фундаментально важливо.

  • @oleksiiderkach4840
    @oleksiiderkach4840 11 місяців тому

    Дякую за відео!

  • @muravlyk
    @muravlyk 11 місяців тому +9

    Це супер, це клас, дуже вам дякую. Важка тема, кілька разів ледь не всплакнув.
    Ще було б цікаво послухати інших людей про освіту - можете покликати Олеся Добосевича, наприклад, з УКУ, або ж інший бік - когось з державного ВНЗ, хто би пояснив чому так все погано в них

  • @user-yk9wm8wi8i
    @user-yk9wm8wi8i 11 місяців тому +13

    Блін, глянув ще тільки пів години, і те, що почув, загнало мене в смуток. Мало того, що у нас і так була біда з демографічною ялинкою ще до війни, так тепер виходить, що навіть та молодь, що є, буде з жахливою освітою і з тим майже ніхто нічого не робить. 😢

    • @irynazinkiv6965
      @irynazinkiv6965 10 місяців тому +3

      Ще рік-два такої онлайн- освіти, і вона сягне дна, це факт

    • @andriysabo2130
      @andriysabo2130 10 місяців тому

      @@irynazinkiv6965 Покойник уже помер, а 3 года дистанционки - это его просто закапывают! Как, например, выучить на инженера студента, который не знает таблицы умножения? Таких после 2015 года пачками вижу!

  • @AndriyDudko
    @AndriyDudko 11 місяців тому +11

    Чудовий випуск. Дякую за змістовну бесіду. Дві години на одному диханні. Єгор топовий гість!

  • @tanya4406
    @tanya4406 11 місяців тому

    Класний випуск!

  • @monsterrare9025
    @monsterrare9025 11 місяців тому

    супер, дякую

  • @nickkulish3941
    @nickkulish3941 11 місяців тому

    Подивився відосик про освіту на УТ-2. Тепер подивимось на DOU )))

  • @yehoriliushchenko4401
    @yehoriliushchenko4401 11 місяців тому

    Єгор наш фаворит, честно і цікаво

  • @illiakyselov6913
    @illiakyselov6913 3 місяці тому

    Було б круто якби ще записати подкаст з ректором Американського Університету Київ ❤
    Дякую за працю!

  • @stepanstanchev5853
    @stepanstanchev5853 11 місяців тому +10

    Це як рятувати укрпошту, відповідь - ніяк. Вільний ринок створив Нову пошту. В освіті перший повштовх зробила Айти сфера. Проте держава ніколи добровільно не відпусте освіту, бо не витримає конкуренцію і залишиться без схематозу

  • @OlenaKu
    @OlenaKu 10 місяців тому +2

    Чудовий випуск! Давайте ще 😀 ще б хотілося почути для обговорення тему, що з вересня 2023 всі школи переходять на офлайн, принаймні в Києві.

  • @ganziarozes
    @ganziarozes 10 місяців тому +4

    Проблема сьогодення у вузах, а точніше зі школ це починається - це відсутність профілізації. Коли завдання освіти і досі є базово до чогось підготувати. В мене завжди виникає подання: до чого? До того, щоб одружитися і створити сім‘ю? - ні. До того, щоб вижити у війні? - ні. До того, щоб профільно за спеціальністю отримати теоретичні та практичні навички? - ні! То про що взагалі йде мова? Які кампуси? Які вчителі? Система вже сама себе дискредитувала. Є воля та ентузіазм людей. Але ми досі не людей поважаємо, а маємо чомусь поважати систему. Але правда у тому, що залишилась одна тільки вивіска, і прихожани по 18 тис.грн/міс. з субвенцій.

  • @latkova
    @latkova 11 місяців тому +40

    Як студентка магістратури і одночасно працююча мати 2 дітей, хочу сказати - хто бажає учитися, той вчиться.
    Не треба розказувати, що освіта на дні, бо немає очного навчання.
    Так, непросто, коли у мене за європейським часом пари починаються у 7-30. 2-3 пари кожен день. Потім працюю. Вечорами та на вихідних роблю лаби. І таких, як я, щонайменше половина групи у Харківському Політеху.
    Я рада, що в мене є така можливість через дистанційне навчання. Бо інакше я б не змогла одночасно працювати і вчитися, тем паче із Польщі.
    Дистанційна освіта - дає набагато більше можливостей. Але треба мати бажання і високий рівень самоорганізації, що не завжди є у дітей, на жаль.
    Цінність очного навчання у соціалізації і комунікації. Для молоді це повинен бути кайф. Після ковіду та війни особливо відчуваєш цінність спілкування наживо.

    • @user-gp1ee2cw6c
      @user-gp1ee2cw6c 11 місяців тому +7

      Проблеми не тільки з самоорганізацією ,але з самоконтролем .Як представник молоді скажу :"Зараз у багатьох є психологічні чи неврологічні проблеми .Зараз навіть попиту на складні комп'ютерні ігри нема .Тому є відеоролики "як повернути задоволення від ігор ?" І вони набирають сотні тисяч переглядів .Тому час витрачається на посиденьки з друзями ,залипання у тік тоці/ютубі ,читання новин ,домашні справи ,яких стало більше через умовного батька ,який на війні .

    • @vlavladick
      @vlavladick 10 місяців тому +4

      На це мати треба не тільки бажання, а й психологічний ресурс та мотивацію. Нажаль люди не можуть робити зараз навіть улюблені справи, які потребують не так багато зусиль, порівнюючи з навчанням в ВУЗі, де ти бачиш мізерну користь з того що робиш, через абсолютно не підлаштованими під реалії ринку, застарілими чи неадекватними навчальними програмами, та ще й з неможливістю повноцінно відтворити їх на дістанційці та в умовах війни. Тези про ''було б бажання'' нічого не варті, бо ніяк не стосуються проблематики реальних обставин, та ще й таким чином можна виправдовувати багато речей неналежного рівня.
      А за вас дуже рада, що в цьому плані все склалось як ви того бажаєте, це чудово.

    • @irina573
      @irina573 10 місяців тому +1

      А у вас ця вища освіта яка - перша, друга...

    • @latkova
      @latkova 10 місяців тому +1

      @@irina573 друга

    • @latkova
      @latkova 10 місяців тому +3

      @@vlavladick я не розумію проблем з дистанційкою у Computer Science, вибачте, хіба що це стосується проблем з електрикою та зв’язком внаслідок обстрілів.
      Так, не факт, що зараз з вузу вийдеш абсолютно готовим для роботи. Є предмети, які аби здати, є цікаві і корисні, є розиваючи у загальному сенсі. Усе не може бути поганим. На решту - є самоосвіта, зараз для неї безліч можливостей.

  • @user-hs5ld3ot8v
    @user-hs5ld3ot8v 10 місяців тому +4

    Вперше навштовхнулась на цей канал. Гість та Інтерв‘юєри дуже сподобались)) Успіхів

  • @ramses-2
    @ramses-2 11 місяців тому +15

    Отаке цікаве питання: коли почнуть диференціювати оплати за проведення різних уроків в школах... Для тих хто не зрозумів, зовсім спрощено: є предмети де проводиться оцінювання, також є предмети що не оцінюються, а платять однаково; також комусь треба перевіряти контрольні після уроку, а хтось провів урок і забув... Нечесна оплата праці.

    • @user-Gorrox
      @user-Gorrox 11 місяців тому

      Нічого , крім грошей ...єдина любов, єдина пристрасть...тільки гроші дають щастя

    • @user-Gorrox
      @user-Gorrox 11 місяців тому

      Бовдури

  • @dasshrs
    @dasshrs 11 місяців тому +9

    В институте обучение было года 2, дальше удаленка и я ничего не помню. Занимался своими делами, учил что-то для себя вот и все)

  • @user-yy9ov2jc2n
    @user-yy9ov2jc2n 11 місяців тому +11

    О, нарешті знову Владу побачу й почую!) Дякую усій вашій команді за вашу працю, за ваші цікаві та корисні україномовні випуски!

    • @DOU_youtube
      @DOU_youtube  11 місяців тому +2

      Дякуємо вам!

  • @seekerofsense
    @seekerofsense 11 місяців тому

    приємно слухати гостя

  • @user-yy9ov2jc2n
    @user-yy9ov2jc2n 11 місяців тому +1

    18:00 щодо технічного оснащення міських шкіл у 90-ті роки: в моїй школі був наче як непоганий хімічний кабінет (мабуть, і фізичний теж). Але, для нашого "звичайного" класу ніяких технічних засобів для лабораторних ніхто не діставав. Я так здогадуюсь, що ті засоби діставали тільки на уроках "своїх" класів (тобто, тих класів, в яких ті відповідні вчительки були класними керівничками). В іншій школі нашого ж міста, був непогано оснащений фізичний кабінет, і ми працювали з технічними засобами на уроках фізики. Я так розумію, що уся ця совкова тенденція залишилась мабуть і дотепер в багатьох міських школах України, - де наявні технічні засоби для лабораторних робіт тримають тільки "для своїх"

  • @vesna291
    @vesna291 10 місяців тому +1

    Хто ж ще не полачв на нашу освіту? А я пишаюся своїми учнями, батьками учнів. Спочатку нас випробовував Ковід, а потім почалася війна. Дітки миттєво подорослішали, стали набагато відповідальнішими і результати маємо чудові) А мені дводилося самостійно вчитися проводити уроки дистанційно, ввечері проводити уроки з дистанційниками -європейцями. У вихідні пізно ввечері - уроки з дистанційниками в Америці. В Києві навчання змішане- тиждень - у школі, тиждень- онлайн. Ніяких ґаджетів не отримала. Зарплатні аж 8 тисяч. За березень та квітень взагалі по 2 тисячі, бо треба було написати заяву на простій та проводити уроки дистанційно. Запропонували оформити є Підтримку в Дії, зраділи та накупили собі ліків і вітамінів. А цього року прийшов наказ повернути ці 6500, бо виявилися, що бюджетники отримали їх незаконно) Мотивація працювати- це тільки радість від спілкування з дітьми. Держава з вчителями спілкується тільки безглуздими наказами!

  • @anastasiiasamoilova9807
    @anastasiiasamoilova9807 10 місяців тому

    Класний український конструктор онлайн уроків Ready To! ❤

  • @user-eo1ju3uu9x
    @user-eo1ju3uu9x 11 місяців тому +5

    Про "ми не потягнемо і фізиків, і хіміків". Як матеріалознавець, що проживає за кордоном, скажу, що ні ми, ні особливо Грузія не потягнемо фінансово імпортувати якісних інженерів. Треба розуміти ринок вступників у Західній Європі, де навіть в топові університети тупо недобір на технічні спеціальності, який закривається азійськими студентами (і теж лише частково). А тепер уявіть скільки треба запропонувати інженеру з Німеччини щоб він щось виробляв в Україні?
    Такі зарплати можуть собі дозволити лише арабські нафтові країни і Китай.

    • @user-gp1ee2cw6c
      @user-gp1ee2cw6c 11 місяців тому

      У Китаї дешева робоча сила .Не далеко від нас пішли

  • @frog_men.
    @frog_men. 11 місяців тому +8

    Як круто коли з ут 2 перейшов на DOU , а тут знову пан Юрко представляє пана Єгора )

  • @semeniutin
    @semeniutin 11 місяців тому +1

    Підтримую коментом, важлива тема!

  • @hamsterua
    @hamsterua 11 місяців тому +8

    Який топовий гість, дякую. Все по поличкам розклав.

  • @egorfo1096
    @egorfo1096 10 місяців тому

    Приємно слухати🌝

  • @RiienBlue
    @RiienBlue 10 місяців тому

    Дуже класний гость!

  • @Misha.Hrynko
    @Misha.Hrynko 11 місяців тому

    Дуже дякую за цікаву розмову!
    Юра, будьласка, не лайтеся, вам не личить.

  • @sigmanor
    @sigmanor 11 місяців тому +1

    Цікава та актуальна дискусія. Дуже розумні ідеї щодо покращення освіти в Україні.

    • @wssltekliuk8119
      @wssltekliuk8119 10 місяців тому

      Робот Олександр?
      Один з якісних ботів для просування контенту на основі гпт?

  • @user-xw7uk4qo6v
    @user-xw7uk4qo6v 10 місяців тому +15

    Запросіть того, хто відповідає за друковані підручники для НУШ, минулий рік 5 клас був без підручників, був дурдом. Якщо і 6 такий буде, це буде повна трагедія😢

  • @in_your_pc
    @in_your_pc 11 місяців тому +1

    Дуже дякую за випуск! Нещодавно в рекомендаціях з'явилася перша частина, і я із задоволенням передивився її, бо вже бачив її ще в 2021 році. Щодо вирішення питань з пошуком грошей. Я знаю про те, що деякі IT-компанії домовляються з ВУЗами та створюють свої лабораторії на базі цих ВУЗів. А чому не зробити так, щоб посприяти соціальній відповідальності підприємств та надати їм можливість взяти під керівництво школи? Тобто ці підприємства можуть надавати своє обладнання (навіть якщо воно старе для підприємства, але не старе для школи), комп'ютери (дякую Google за створення ChromeOS Flex, яка працює на залізі 2005 року), а також можуть надавати нехай невелику, але фінансову підтримку. З одного боку це вирішить проблему забезпечення шкіл всім необхідним для продовження освітнього процесу в умовах дистанційного навчання + створить фундамент до повернення навчання офлайн. А з іншого боку воно вирішить проблему профорієнтації та забезпечить підприємства кадрами. Зокрема це буде корисно для IT-компаній, оскільки буде додатковий напрямок для створення спеціалістів на більш ранніх етапах. Я сам вчитель інформатики з Харкова. Впевнений, що в цій моделі можуть бути недоліки, тому готовий вислухати критику

  • @hevak17
    @hevak17 11 місяців тому +10

    Єгор як минулий раз, так і зараз на висоті. Прекрасна людина яка розбирається. Ше би йому повноваження і можливості....

  • @viljna
    @viljna 10 місяців тому

    Онук ще маленький і важке питання освіти в Україні не на часі. Попалося ваше відео, думаю, гаразд, хвилин 5 послухаю про наші проблеми. А ні, я відірватися не могла, яка чудова і оптимістична бесіда. Дякую.

  • @koliakoshun4121
    @koliakoshun4121 11 місяців тому +6

    Потрібно зробити канал по типу "Підслухано в ІТ", тільки для освіти. Думаю було б чимало цікавої інформації)

  • @baykarka
    @baykarka 10 місяців тому

    Дякую, було цікаво послухати (вчуся на філології, тепер мені страшно ахахаа)

  • @annakoshel8051
    @annakoshel8051 11 місяців тому +24

    Про преподавание когда часть студентов онлайн , часть офлайн. У меня мама учитель младших классов и они реально устраивали всю эту тему. Своими силами. Персонал в лице одной учительницы) очень сложно, но выбора особо небыло. Имхо, с студентами это сделать сильно проще чем с детьми восьми лет)

    • @svinatraktore
      @svinatraktore 11 місяців тому +3

      и я в начале ковида это сделал в нашем классе (я родитель, не учитель). Помогло то, что учительница реально хотела учить. В соседнем классе просто выдала задания на 3 месяца вперёд и свалила.

    • @lenaklimenko1966
      @lenaklimenko1966 10 місяців тому +3

      Не варто сприймати те що тут говорили за аналіз реальності. Чувак прийшов просувати та рекламувати бакалавську програму КШЕ, трохи похвалив УКУ, все інше не дуже, або погано. Подивіться на ціни на навчання в них! Це не про освіту - це про особисте бажання заробляти, на жаль (

    • @andriysabo2130
      @andriysabo2130 10 місяців тому

      @@lenaklimenko1966 Ну, Егор у нас еще тот могилянский спец по всем вопросам, хотя бывают еще и хуже.

  • @user-gs2nq1tb2t
    @user-gs2nq1tb2t 10 місяців тому +3

    У нас проходив онлайн зріз знань тільки що весною в 10 класах. Це просто жах був, не знаю, як можна користуватись потім тими даними. Через погану доступність сайтів той нещасний тест виконували годинами! Неможливо було забезпечити самостійність виконання. Якщо так буде і восени - то просто фарс((

  • @user-yy9ov2jc2n
    @user-yy9ov2jc2n 11 місяців тому +6

    4:10 ні, Єгора не перебивали, все чудово) дякую за вашу працю

  • @yuraneroba66
    @yuraneroba66 11 місяців тому +1

    Єгор дуже крутий, звіть його ще до себе!

  • @quppeqf
    @quppeqf 11 місяців тому

    Класний випуск. А що по розкриттю теми науки в різних універах? А то звучить що в нас лише технікуми а не універи. Можна прийти до висновку що нам взагалі не треба універи, краще технікуми.
    Умовно, яка ситуація з Математиками, Фізиками, Хіміками? Всі друзі далі закордон щось йдуть( Але хтось й повертається