A digitális eszközhasználat hatása a gyerekek fejlődésére (Kutatók Éjszakája 2020)

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 13 лют 2021
  • Konok Veronika, Peres Krisztina - Az Alfa Generáció nyomában: A digitális eszközhasználat hatása a gyerekek fejlődésére
    A 2010 után született gyerekeket, vagyis az alfa generációt születésüktől fogva körülveszik az okos eszközök (pl. okostelefon, tablet). Ezeket az eszközöket az érintőképernyős kezelés és az intuitív használat révén már nagyon fiatal korban (1 - 2 év) képesek kezelni a gyerekek és úgy tűnik, hogy valóban használják is: 2016-os kérdőíves kutatásunk alapján a 3-4 évesek 54%-a használ már valamilyen kütyüt. Vajon hogyan hat a digitalizáció a gyerekek fejlődésére? Milyen pozitív és negatív hatásai lehetnek a kütyüzésnek például a figyelemre vagy a társas készségekre? Előadásunkban erre próbálunk választ adni kutatásaink bemutatásán keresztül.
    Az előadókról: Pszichológusok, az ELTE Etológia Tanszék munkatársai. Kutatásaik fókuszában az áll, hogy hogyan hatnak a mobileszközök és a digitális világ a felnőttekre és a gyerekekre, valamint, hogy hogyan lehet jól használni ezeket az eszközöket, pl. készségek és emberi kapcsolatok fejlesztésére, vagy éppen bizonyos fejlődési zavarok diagnosztizálására.
    Az előadás az ELTE-n készült a Kutatók Éjszakája 2020 alkalmából.

КОМЕНТАРІ • 1