Řidič tvrdý chleba má

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 25 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 11

  • @czechcountry144
    @czechcountry144 4 роки тому +4

    00:00 - Historie téhle káry (Mirek Hoffmann)
    02:50 - Boty po strýci (Pepa Šimek)
    04:35 - Cadillac (Honza Vyčítal)
    08:38 - Dívka s vlasem medovým (Mirek Hoffmann)
    12:38 - Blues prázdného motelu (Pavel Král)
    14:56 - Cítím vůni vlasů tvých (Vítek Tučný)
    18:34 - Černá a bílá noc (Pavel Král)
    20:46 - Jó, to byl den (Mirek Hoffmann)
    23:25 - Já jedu dál (Vítek Tučný)
    25:37 - Řidič tvrdý chleba má (Honza Vyčítal)
    29:22 - Dělová koule (Milda Totter, v klipu "hraje" Mirek Hoffmann)

  • @Rh143
    @Rh143 4 роки тому +2

    Mně se to líbí víc než to "kovbojské" období, je to takové dospělejší. Mirek Hoffmann tu byl v životní formě a v kapele bylo hodně osobností a dobrých zpěváků.

  • @vladimirmudry8126
    @vladimirmudry8126 4 роки тому +2

    Mne sa toto zloženie viac páči ako s Linkom a Michalom

  • @taktrochuvinylove5993
    @taktrochuvinylove5993 4 роки тому +1

    Super ...

  • @klecal
    @klecal 4 роки тому +2

    medailon mapuje období z let 1975 - 80 (LP Silnice, řeky, tratě a stezky a Řidič tvrdý chleba má), které následovalo po Zlaté éře. Ta skončila odchodem Michala Tučného, Tomáše Linky, Josefa Dobeše a Petra Novotného. Do kapely naopak přišly nové posily: Pavel Král, Vít Tučný, Jaroslav Hnyk, Miloslav Totter, Zdeněk Kryštof, Aleš Maudr. Nebylo to špatné období, skupina se sice dost rozrostla, ale měla pořád tah, i když Vít Tučný coby zpěvák nemohl nahradit svého bratra a Pavel Král zase Tomáše Linku. Mirek Hoffmann byl ovšem stále stěžejním zpěvákem a pěvecky se začal uplatňovat i Jan Vyčítal. Některé písně vyšly na jedničku: Blues prázdného motelu snese srovnání s originálem Toma T. Halla a Vyčítalův text originál dokonce překonává, jiné: Cítím vůni vlasů tvých se s originálem (Kris Kristofferson) měřit nemohou. Zelenáči si ale stále drželi svoji úroveň a těžko by si je někdo mohl splést třeba s KTO. Podařilo se jim také posunout blíže k moderní country, přestože s elektrickými pokusy (Vít Tučný) kapela později přestala. Ještě zajímavost: Píseň Já jedu dál (I´m Movin On) měli kromě countryových hvězd jako Hank Snow (autor) nebo Willie Nelson ve svém repertoáru také The Rolling Stones (EP got LIVE if you want it!) .

    • @czechcountry144
      @czechcountry144 4 роки тому +3

      Byla škoda, že těch elektrických pokusů nechali, myslím, že to té hudbě dost dodávalo říz. A Vítek Tučný asi neměl na to plnohodnotně nahradit svého bratra, ale kdyby mu dali trochu více prostoru a hráli tu country trochu tvrdší, myslím, že by si dokázali získat i nové posluchače a ne žít jen "ze značky"…
      Jinak - Petr Novotný, stejně jako Štercl, Pokorný či Franta Kocourek nikdy nebyl členem kapely…

    • @klecal
      @klecal 4 роки тому +1

      @@czechcountry144 Vím, ale Novotný se, kromě moderování, objevil i na dvou nahrávkách: Je všechno O.K. , Amulet a přispěl i řadou textů - docela dobrých. Máte pravdu, že kdyby skupina pokračovala v elektrických pokusech, mohlo to být zajímavější. Konkuroval by jim snad jen Country beat Jiřího Brabce a Plavci, kteří už také přizvali Jiřího Kaleše coby sólového kytaristu. Takhle tu hozenou rukavici zvedl až Tučný s Tučnáky počátkem osmdesátých let. Ale i tak se jim některá alba docela povedla: určitě Oheň z dříví eukalyptu nebo Mistr čas - ten se mi líbí hlavně proto, že deska má jednotnou strukturu aranže, protože byla nahrávána v jednom období a v jednom studiu. Naproti tomu Zálesácká bowle je mišmaš který sotva drží pohromadě, neboť jde o výběr nahrávek z několika let z nichž je cítit, že kapela neměla jasný směr a při tom množství muzikantů se ocitla v pozvolném rozkladu. Nakonec se rozdělila v roce 1990.

    • @jirkakratascz
      @jirkakratascz 3 роки тому +2

      @@klecal Něco na tom bude. Jednou jsem v rádiu poslouchal rozhovor s Honzou Vyčítalem, který se v něm mimo jiné zmínil o tom, že Greenhorns, respektive v té době Zelenáči, stále hrají tradiční country s pouze maličko modernějším nádechem. To bylo možná důvodem k tomu, že na rozdíl od Country beatu zase tolik "nepřitvrdili". Kromě toho, kapela sice přibrala bicí a elektrickou sólovou kytaru, na druhou stranu však stále používala klasický kontrabas (nepřešla na baskytaru) a i další typicky bluegrasové nástroje.

  • @stanislavfiala7360
    @stanislavfiala7360 10 місяців тому

    Já zase myslím, že písničky Víta Tučného a specielně Cítím vůni vlasů tvých jsou hodně dobré a povedené. A to jsem velký fanda Krisstofersona. Je i něco méně povedeného, ale většina bezva.

  • @jirkakratascz
    @jirkakratascz 4 роки тому +1

    V titulcích pořadu není uvedeno nástrojové obsazení skupiny, tak si ho dovolím doplnit: Mirek Hoffmann - zpěv, Jan Vyčítal - kytara zpěv, Josef Šimek - kytara, mandolína, zpěv, Pavel Král - kytara, zpěv, Petr Bryndač housle, Vít Tučný - sólová kytara, zpěv, Zdeněk Krištof - dobro (z některých záznamů zní i steel-kytara), Miloslav Totter - foukací harmonika (v obraze se však neobjevuje), Vladimír Štýbr - kontrabas, Jaroslav Hnyk - bicí, Aleš Maudr - kytara, zpěv, Marko Čermák - pětistrunné banjo.

    • @jirkakratascz
      @jirkakratascz 3 роки тому +3

      Dodatečně jsem si uvědomil ještě jednu věc. Na deskách Silnice, řeky, tratě a stezky a Řidič tvrdý chleba má, ze kterých pocházejí písně uvedené v tomto recitálu, sice ještě hraje na housle Petr Bryndač, ale v obrazovém záznamu již "hraje" František Kacafírek.