Доброго дня, шановний авторе! Дякую за інформативне та цікаве відео! На днях нам мають змонтувати домашню сонячну станцію з гібридним інвертором і трьома ліферними аккумами загальною ємністю близько 15 кіловат (Plyontech). Наш сценарій використання передбачає перехід в нічний час на акумуляторне живлення. За приблизними розрахунками за ніч аккуми мають віддавати 5-6 кіловат енергії. Чи має сенс обмежити рівень заряду акумуляторів до 80% щоб подовжити їх термін експлуатації? Чи допоможе це їм прожити довше і сповільнити деградацію? Дякую вам наперед за відповідь!
Добрий день. Теоретично можливо, практично - це не окупить вартість батарей. Реальний ресурс = 4000 повних циклів (11 років, а не 6000 як пише виробник). Зменшення глибини розряду на 50% збільшить кількість циклів до 6000 (розряд на 30% до 8000циклів), але це ніяк не впливає на деградацію хімії lifepo4 (1% = 1-ий рік, 2% = 2-4 рік, 5% = з 5 року). 6000циклів на протязі кожного дня = це 16 років, при цьому ліфер деградує сам по собі за 10 років на 30%, з 11 року цей процес ще пришвидшиться. Доцільність використання дешевої мережевої енергії для заряду існує тоді, коли різниця між тарифами складає 4грн і вище (наприклад тариф для ФОП = 7.00грн, для фіз. осіб вночі = 1.32), бо собівартість 1кВт батареї при умові 1 циклу заряду розряду складає 2,43грн (вартість pylontech us5000 = 70000грн / (6000 циклів * енергоємність 4.8кВт ) )
@@ЕвгенийХарковец-б9ю та послідовно, як ж ще? Ви ж хочете отримати 12В? Ну і активний БМС обовязково. Але може вам треба 3.3В тоді всі єднайте паралельно.
Дуже цікаві відео. Одне прохання. Припинить у кожному розповідати про те, який ви зайнятий, шо не можете ( не хочете ) усіх забезпечити замовленнями. Це не говорить про вашу крутость та елітність вашого продукту. Це говорить про невміння ( небажання, відсутність можливості ) влаштувати правильно бізнес.
Я це розповідаю, бо мені приходиться працювати в дуже складних умовах, постійно доводиться змінювати плани і не завжди є можливість витримати обіцянки з попереднього відео. Багато людей через це засмучуються, а деякі навіть пишуть образи.
@@alternativeenergy2022 Александр, я думаю, что комментатор выше, совершенно не намерен был вас упрекнуть. Он скорее всего хотел донести до вас мысль о том, что необходимо слегка реорганизовать рабочий процесс, в ваше же благо). В нынешней ситуации* мы все, к сожалению очень болезненно воспринимаем информацию. Извлеките для себя только "благо"). Успехов! Ваши видео обзоры - лучшее, что я нашел на просторах).
А я навпаки, шукав у відео інформацію про можливість замовити. Знайшов. Але так, було б краще, якби інформція стосовно замовлень була в окремому відео, в окремому розділі, або в закріпленому відео на ютубі. Так сталось, що про автора взнав з ютубу спершу, тому ні про олх, ні інші промоції не знав, тому добре було б окреме відео яке постійно оновлюється (раз в місяць) стосовно можливості замовлень, ну а там вже і можуть бут і скарги скарги на клієнтів, і скарги на зайнятість і відсутність часу. З повагою. Чекаю 15 березня .
Завдяки вашим відео, в яких ви постійно зайняті і не встигаєте, а банок якісних нема і не буде, якщо три роки не стояли в черзі... Вже давно зібрав сам. Ваші відео корисні, для загального розвитку
@@alternativeenergy2022 ...8200 тис переглядів за 1 день...!!! 👍👍👍. то результат Вашої роботи .....і інтерес людей до "розвитку " знань по цій темі....а вона актуальна .......Дякую навзаєм.!.
27:50 - Можно кулер подключить через ШИМ модуль управления оборотами с термопарой. Модуль маленький и внутри таких больших устройств ему найдётся место. Себе так сделал для ИБП, в котором кулер тоже гудел постоянно на 100%. Теперь обороты регулируются автоматически в зависимости от температуры. За видео спасибо! Познавательно!
Подобаються Ваші відео - все логічно і зрозуміло розказано. Але що до цього відео у мене є декілька поправок відносно паралельного об'єднання зарядних пристроїв да ще й налаштованих на різну напругу на виході. Майже всі зарядні пристрої побудовані по одному принципу заряду - постійний струм/постійна напруга ( СС/СV). Думаю, тут слід сказати про те, що літій "з'їсть" стільки струму скільки ви йому взагалі дасте ( при струмі до величини 1С він навіть помітно грітися не буде ), тому зарядні пристрої переходять в режим стабілізації струму, а не напруги і таким чином вирівнюють вихідну напругу одне одного. При переході в режим стабілізації напруги, коли струм заряду починає падати почнеться поступове виключення - зарядний пристрій з більшою напругою на виході почне "підприрати" діоди інших, які бовтаються на проводах, і виключати їх із зарядного процесу. Ну якось так...
Для себе розробив бмс,що автоматично і без виміру напруги банок вирівнює всіх по принципу один за всіх і і всі за одного.Схему не публікую, бо китайці зроблять копію і за тиждень і стандартно покажуть фігу по оплаті.Нехай і далі ставлять пасивні.
17:40 при всій повазі, але як ви визначали що може бути такий саморозряд як 1Аг за добу? Ви робили тести з вимірюванням залишкової ємності в Аг після відстоювання комірок протягом визначеного часу? І звідки дані що це відомий факт і що це допустимо як для LFP хімії?
Дуже корисні відео. Включаю щоб побачити щось одне, а знаходжу ще кілька порад. Дуже добре що Ви одночасно розповідаєте і як обійти якісь правила, але в межах розумного і з гарним знанням теорії чому це так. Дякую за ролики. Бажаю розширення і прискорення бізнесу.
Цікавий факт, в мене така ж сама BMS 4s Daly 200A як у вас на відео, запускав посудомийку через інвертор, струм деколи перевищував 200А і доходив до 205А, після чого спрацьовував захист, в налаштуваннях виставив на розряд 205А після чого все прекрасно працювало, дивно що плата 200А дозволяє виставити на розряд 205А, ще замітив що 200А і 250А у Daly мають однаковий розмір, можливо вони відрізняються тільки маркуванням, або плата може працювати з невеликим перевантаженням. Ще один цікавий факт, зробив збірку 24В з 8 елементів, 4 з однієї партії і 4 з іншої, внутрішній опір приблизно однаковий 0.2-0.21мОм, ємність партій відрізняється на 2-3%, в кінці зарядки спрацьовує захист і само собою 4 елементи з більшою ємністью трохи не дозаряджаються, різниця в напрузі в кінці заряду в районі 0.2В, активний балансир все вирівнює за ніч, але замітив що в процесі розряду після зарядки різниця між напругою кожного елемента дуже швидко зменшуєтсья до 0.002-0.005В.
@@DrBodja Якщо це короткочасно, при старті двигуна - то може бути. Але якщо це посудомийка - то це включаєтсья ТЕН, а він включаєтсся на декілька хв. То так, - БМС здохне дуже швидко.
Саме головне опір. Від опору залежить як батарея на себе буде брати, перша за всіх чи остання за всіх. А от ємність пофігу, тому що втрати ті мінімальні недозаряду - не так важливі, всеодно через 100-200 зарядок уже все вирівняється. Та і я ставлю недозаряд завжди. Краще на 1% менше - але при цьому щоб служили довше. Невірю я що продаєтсья кругом нове, а значить вже деградоване. Тому замість 3,65 ставлю 3,60-3,62
Підкажіть, чи можливо до одного аккумулятора підключати 2-3 різних інвертора (які будуть під'єднані до різних фаз)? Судячи з відео, де один аккумулятор заряджаєтся одразу кількома зарядними пристроями, то виходить що можна
Вподобайка однозначно! Цікаво скільки після цього відео буде згорівших БМС, зарядних пристроїв, і різних елементів в диванних електронщиків-ютуберів;) Українському ютубу треба більше українського, якісного контенту.
Вітаю Вас, і дякую за Ваші докладні відео. Все вірно про напруги: ССV - 3.65V, DCV - 2.5V... Але в той же час "Recommended SOC window 10%~90%", що приблизно означає - ССV - 3.285CV, DCV - 2.75V. Тобто якщо я буду використовувати JK BMS зі струмом балансування 2А, і налаштую початок балансування на 3V, моя збірка встигне збалансуватись? Мова йде про чотири комірки EVE LF230, та BMS JK B2A8S20P.
Електронне навантаження Atorch DL24 для домашніх потреб, Zketech EBC-A40L вже більш потужний з підключенням до ПК, може заряджати і розряджати, є багато модифікацій Zketech под різну напругу. Опір - YR1035+, бюджет, але працює без нарікань.
Хотілося б почути про роботу lifepo4 в буферному режимі в упсах. Поставив якраз в smart ups 1500 40аг збірку. Яку рекомендуєте напругу тримати в буфері?
Собі придбав три такі зарядки Емерсон на 50 А. Важливе зауваження: дроти не можна міняти або вкорочувати! Прилад почне неправильно показувати струм і напругу, бо чорний дріт виступає в ролі шунта, з якого паленький тоненький чорний дріт знимає показники з силового чорного.
Підкажіть будьласка - до якої напруги зяряжати щоб трішки продовжити життя , в інтернеті багато інформації і вся вона відрізніється 3.3 - 3.35 - 3.36 - 3.38 - 3.4 яка напруга буде оптимальна ?
8:33 ні, це не так. діод там не зовсім на виході, тому певний зворотній струм воно цілком може брати, я бачив на деяких аж до 50 мА при 13.6 В, хоча зазвичай менше (найменше бачив 2 мА). це можна легко виміряти. але на практиці паралелити можна, тільки треба, коли немає напруги в мережі, враховувати той струм, який вся ця купа БЖ буде тягнути з батареї, якщо вона буде в такому вигляді залишатися довго.
А где он там, если не на выходе? На видео видно что там не один провод. Может ещё управление какое-то и полевик? Потому что диод на таких токах должен иметь огромный радиатор.
@@yuriy.kostenko посмотрите типовую схему SMPS. там есть куда току уходить, неизбежный минимум это в делитель напряжения, с которого считывается уровень фидбек пином контроллера, а на практике еще и в светодиоды и бог знает куда еще в каждом конкретном случае.
@@alternativeenergy2022 я б уточнив, що ЯК ПРАВИЛО можна. але бувають екзотичні випадки, і я б за всі не розписувався. де гарантія, що мікросхема імпульсного контролера не здохне, коли їй на фідбек пін прийде напруга вище за 0.6 В, коли на VCC нуль (живлення від мережі відсутнє)? а зазвичай же на будь-яких входах на чіпах дозволяється напруга не вище ніж VCC+0.6В. на практиці я з проблемами не стикався і випадків, щоб БЖ вмирали від подачі напруги з батареї на вихідні клеми при вимкненому живленні на вході, не бачив (тільки трохи струму йде, і на тому все), але ж це не загальне правило для всіх.
Batrium, 3-16S, радіатор 70х50мм висотою 45мм приблизно. Струм 720мА, пасивний. У +40 ще не тестив, але поки нагрів лише на 3-4 градуси вище кімнатної темперетури бачив. Як це розуміти, австрійці надурили фізику, и китайці зі свохми бмс щось не те роблять? 16s збірка на єві 280. Комірки були при зімірі ємності розряджені до 2,5 під струмом 15А, тобро Bottom Balancing, розбіг від 286 до 291Аг, за 4 дні гарної погоди збалансувалися без додаткових зарядників...
Я не знаю якщо чесно, треба дивитись. Там може бути комбінована балансировка. Я вже таке зустрічав в збірках по типу pylontech. Тобто 720mA = це 500ma актив + 220ma пасив.
@@YarLeo Напевно достатньо. В Ant просто зовсім немає радіатора і воно від 200mA нагрівається шалено, через 5-10 хвилин спрацьовує захист по температурі. Я перестрахувався і поставив дуже великий радіатор. Напевно треба було протестувати, розрізати той алюміній на 4 частини і використати тільки 1.
Номінальний струм заряду у Li 0.2С, максимальний треба дивитись по паспоту 0.5-2С і також залежить від охолодження(при відсутності охолодження макс. струм заряду може бути 0.3С)
Добрый день, скажите пожалуйста свое мнение по поводу буферного заряда li NMC какое напряжение на ячейку можно использовать, или же правильней разрядить зарядить ? Благодарю за внимание.
Виникло запитання щодо зарядки LifePo4. Купив новий LifePo4, 100ah і китайську зарядку HTRC 20A 12V. При покупці 3 тижня тому акумулятор мав 13,20В. Акумулятором не користувався, стояв в коробці в гаражі. Сьогодні, перед зарядкою забув зробити заміри вольтажу, пишу вже під час заряджання. Зарядний пристрій заряджав переважно 16-17А. В кінці зарядки бачив, що зарядка віддала 68ah. Протягом зарядки вольтаж на зарядному був від 14.2В (на клемах акумулятора мій мультиметр показував 13.80В) на початку і зростав до 14.7В. В кінці зарядки, покази напруги майже зрівнялись і були 14.6В. Після відключення він миттєво впав до 13.53В, і потім вже через 10хвилин був 13.31В. Через 5 годин вже рівно 13В. Підкажіть, це якась проблема із акумулятор?
це нормально. після відключення зарядки та "відпочику" батареї напруга на кожній комірці знижується з 3.65 до 3.2-3.4 (залежить від виробника та конкретної моделі батареї)
Зниження напруги на ліфері після заряду - це норм. Але якщо падає за добу нижче ніж 3,3333в на банку або 13,33в на всю збірку, то всередині вживані банки з різною залишковою ємністю, яка далека від 100а
Просто красавчик! Дарма що колхоз, головне що працює так як того від нього чекаєш. Сам мріяв про LiFePO4 батарею, але після ваших відео зрозумів, що для моїх потреб вони не дуже то й треба. З початку ракетного террору змушений був будувати автономку на основі стареньких AGM, що просто були під рукою. Мабуть і в майбутньому коли буду оновлювати чи перебудовувати систему, то знов оберу саме цей тип. Вже звик до всіх їхніх нюансів, більш передбачувана якість, та й ціна більш доступна. Всім енергетичної незалежності та найскорішої перемоги!
AGM не набагато дешевше від LiFePO4 якщо рахувати для однакової кількості енергії. Крім того для AGM кількість енергії повинна бути хоча б вдвоє більше максимальної потужності споживання, щоб він віддав свою накопичену енергію. А для LiFePO4 розрядний струм 1С чи більше не така й висока проблема.Да і AGM не зарядиш швидко, свинець не засвоює енергію так швидко як літій. А це важливо для тих графіків відключень при яких ми зараз живемо.
@@serggr5657 все ок. З моїми потребами ємності має вистачати десь на неділю повного відключення. Так, заряджаються досить повільно, струмом лише до 0,3С і потім десь близько доби маленьким струмом до повного заряду. Але для мене то не така вже й проблема. Головне що вони в мене просто були, халявні. Валялись без діла майже 5 років. До того відпрацювали десь по року в UPS. Остаточна реальна ємність не відома, але ще тримаються досить бадьоро бо кожні півроку старався хочаб ніч потримати на зарядці. До того ж у найближчіх перспективах сонячна батарея. Вже все є для того, застряг на саморобному MPPT контролері. Та нічого, якось догризу. На майбутнє мрію переробити на 24В й зробити 1-1,5кВт інвертор з чистим синусом. Але то вже на далеке майбутнє, після закінчення цієї клятої війни.
Цей маленький активний балансир Daly - шняга. По-факту у нього макс струм балансування ~250mA. Той балансир Daly, що більший (з BT) трохи кращий (1,5A здається), але своїх грошей не вартує. Одна з проблем при заряді якраз те, що одна з комірок досягає максимальної напруги і BMS вирубає заряд, бо слабенькі балансири не в змозі суттєво перерозподілити великий зарядний струм. Якесь прийнятне балансування (2A) при заряді вже згадана JK BMS забезпечує, або окремий акт.балансир на 5А.
Додайте відео вимірів перетоків струмів 5а в режимі активного балансування збірки lifepo4. Daly Bluetooth 1а перевірено. Jikong також до 1а і 2а є заміри на каналі. Все інше, що працює всі на всі, залежить від різниці напруги. І при робочій різниці 0,1в більше 0,1а я не бачив. Також ніякі балансири не повинні перерозподіляти великий зарядний струм, бо дуже зросте власне споживання і тоді це буде безглуздя на рівні потужних пасивних балансирів.
@@alternativeenergy2022 при чому тут пасивні балансири, мова йде про активні. Для балансування при заряді струм має суттєво відрізнятись, різниця в 100ma при зарядному струмі в 50-100A - це на рівні похибки. Балансування _після_ заряду - то інша історія, якщо довго чекати то все збалансується малими струмами. От тільки в циклі відключеннь 4x4 так не вийде. ua-cam.com/video/wg-LA6Ka3WY/v-deo.html
Доброго дня! Під час відключення електрики в приватному будинку використовую як генератор, так і АКБ з інвертором. При використанні генератора в момент запуску холодильників на генераторі із-за навантаження на декілька секунд падають оберти двигуна і відповідно частота струму генератора також зменшується. На зменшення частоти відразу реагує газовий котел і вимикається з помилкою по напрузі. Реагує саме на частоту! Щоб запобігти даній проблемі підєдную до генератора блок живлення (БЖ) на 12 вольт, який ніяк не реагує на зміну частоти, а до нього підключаю інвертор 220 вольт для живлення котла. На виході отримуємо рівно 50Гц і правильну синусоїду, які вже не залежать від зміни обертів двигуна генератора. Котлу все подобається і працює добре. Получається аналог інверторного генератора, але за менші кошти. Виникло бажання таким же чином підключити і холодильники, щоб запобігти можливим несправностям. Там також багато електроніки і двигуни, які потребують якісного живлення. Для цього придбав БЖ 100А. Будинок споживає до 600-700Вт. Але при запуску холодильника БЖ не витримує навантаження і вимикається. При третьому підключенні БЖ вийшов з ладу. Хочу підєднати до інвертора БЖ паралельно з АКБ. Навіть зі старим автомобільним кислотним АКБ холодильник стартує нормально, але батарея швидко сідає. В момент запуску холодильника батарея не дала би БЖ вимкнутися, так як навантаження припало би на неї. Зараз придбав lifepo4 акумулятор і очікую на його доставку. Підскажіть, будь ласка, наскільки така схема підключення АКБ і БЖ життєва? Чи не вб"є це АКБ?. В принципі в автомобілі батарея під час роботи двигуна завжди підєднана до генератора. Якщо таке підключення можливе, то яку напругу бажано виставити на БЖ? Чи можна в такому режимі використовувати lifepo4 акумулятор - батарея працює з інвертором чи ДБЖ і одночасно через БЖ чи потужний 50-60А зарядний пристрій підзаряжається від генератора? Це не виведе lifepo4 акумулятор з ладу? Яку напругу в такому випадку бажано виставити на БЖ для lifepo4 акумулятора? Дякую!
Хотів дізнатись у Вас. Що означає запис на ліфері 100Ah/1280Wh(25 C.0.5C) цікавить саме 0.5С ?. В чому ситуація. Те що я вияснив, що це маркування струму зарядки 50 А. Але на самому акб написано макс струм заряду розряду 10А. Як таке може бути на Lifepo4? Замовив зарядку таку як на відео. Тепер думаю як бути . Хоча на сайті де купував( гарантію дали) написо макс струм зарядки 100А. Зараз заряджаю його зарядкой 10А. Заряджається довго. Акума вистачає на 7 годин (при споживанні 200 -250 w)
ще хочу додати, що є такі навантаження на 2 дроти - вони гірше вимірюють тому, що є втрата на дротах. а у 4х контактному 2 дроти для струму а 2 суто для вимірювання
Дякую за ваші відео! вони надихають продовжувати роботу над обладнанням для свого підприємства. підкажіть, будь ласка, назву прибору яким ви перевіряєте опір? дякую
Интересно было бы глянуть что там за диод. Даже если Шоттки какой то, то у него радиатор на токе 50 А должен быть размером с кирпич. Плюс тогда нужно не забывать из показаний вольтметра вычитать падение на диоде, которое ещё и меняется от температуры, которая меняется от тока. А для лифера важны даже сотые доли вольта. В общем не похоже на диод. Может полевик какой-то?..
@@mykolakharchenko3465 Ідеальні діоди що розраховані на струм 50А опір відкритого каналу мають 1-2 мОм. Ну і падіння напруги буде дуже малим і в результаті нагрів буде незначним.
@@rossecloud6588 а что оно такое, идеальный диод? Быстрый гуглеж говорит что это как раз и есть полевик с небольшой обвязкой. Это оно и есть или ещё что-то уже изобрели?
а иногда это может быть встроено в собственно контроллер преобразователя, остается только транзистор добавить. поскольку контроллер "знает", в какой момент цикла ключ должен быть закрыт, а в какой открыт, ему нет проблем управлять затвором транзистора, не требуя дополнительных схем.
Не працює як кажеш що будеш перевіряти. Продавець божиться що товар ідеальної якості, а потім шле тебе до іншого продавця. Як то кажуть налякав їжака голою по по ю. Скажіть краще коли спаде ажіотаж. В липні, серпні?
@@s_s-g4d бачу на олх ціна вже падає на 5 % за місяць. Це як з генераторами, вже склади забиті ними. Мені треба лише 100ампер, мені не треба жиру на всю хату
@@semsemeon та класичний баланс попиту й пропозиції. як буде краще з електропостачанням в мережі, тоді й акумулятори будуть потроху дешевшати. але так шоб стало зовсім як раніше, то не раніше, ніж я ото вище написав.
@@s_s-g4d тому і спитиав чи літом, там літом багато факторів, один з яких ви написали. Як раніше не буде..., а може і буде. Відеокарти ж подешевшали в 10 разів.
Да хоть сейчас можно купить АКБ пилонтеч 5000 48В 4560Вт уже в нормальном корпусе с встроенной бмс за 2100$, а не ждать месяцами призрачного шанса заказать дешевле.
Згоден. З часом. Зараз нестабільна ситуація в Запоріжжі, не зрозуміло взагалі що робити далі і зайвого краще не купувати. Цей набор був в причіпу, і використовувався як джерело енергії там де нема мережі.
Для получения необходимого тока заряда и скорости,особенно от солнца ,необходимо выставлять порог полки,немного выше стандартного.Заряжается быстро,достигая рабочей точки 3,6в на банку,при токе 40а.При этом по графикам акум заряжен на 99%.
Доброго! Якщо знайомі з ввімкненням трансформатора від мережі через ємність(конденсатор), то напруга на батареї росте , а струм залишається незмінним до початку кипіння (свинцевий варіант). Питання: замість дорогтх імпульсних струмів
Вітаю. Дозвольте спитати трохи не по темі відео. У Вас між 2s і 3s кинуто 4 перемички. Чи не буде у такому разі струм нерівномірно розподілятися між усіма 8p із 2 та 3s збірок? Оскілки 1ша комірка 2s і 8ма комірка 3s знаходятся найближче до 1 та 4s збірок відповідно і основний струм потече через них, а через "дальні" буде протікати менший струм, викликаючи дизбаланс і нерівномірне старіння Комірок. Завжди цікавило це питання і, поки що, не знайшов на нього конкретної відповіді. Чи не правильніше буде лишити лише одну дальну перемичку, адже тоді усі три з'єднання між паралельними збірками бодуть "однаковими" за перетином/опором/розміщщеням? Дякую PS: лайк за солов'їну PPS: не варто замовляти на протязі, можна застудитися, краще замовляти протягом якогось періоду (лише з добрими намірами!)
Вітаю. Не буде. Немає різниці, навіть якщо була б одна перемичка, яка з'єднувала 2s з 3s. Питання тільки в тому що вона не суцільна, тому їх декілька перемичок (4шт), щоб не було різниці в опору. Якщо акб розділити на дві частини і продовжити в 1 рядок, тоді б питання не виникло чого 1 перемичка між 2s і 3s.
Використовував такі блоки живлення під час майнінгу) Звичайні серверні блоки живлення гарячої заміни розраховані для роботи 24\7. Самий великий недолік це шум. використовувати у жилому приміщенні ще той мазахізм.
Вітаю! Не являюсь спеціалістом в цій сфері, але базові знання є, тим не менш запитаю. Є Зарядна станція на LiFePo (AC200P). Наскільки шкідливо для батарей заряджання від сонця і одночасне живлення від цих же батарей? Дякую.
Доброго дня, питання: чи може бути підключена збірка на ліф акб замість сонячної панелі, в якості зовнішнього акб, чи потрібно перервіряти окремо по місцю.
@@BoremoPoboremo-si4qn можна, яка різниця, це те саме що і сонячна панель. Тільки у всіх мппт контролерів напруга сонячної панелі повинна бути більше напруги батареї, мінімум 3 вольта, інакше не буде заряду. І не забувайте головне - як обмежити струм? На контролері обмеження - це максимум панелей скільки можна підключити по паспорту. Якщо приєднати до розрядженої lifepo4 батареї через сонячний контролер заряджену батарею з більшою напругою, неважливо якою хімією, то величина перетоку струму може бути 100а або 200а. Контролер згорить миттєво.
@@alternativeenergy2022 Щось я трохи не зрозумів. У відео ви кажете, що можна під'єднувати в паралель декілька зарядок, а тут пишете, що краще так не робити. Якщо мова про різні/неоднакові зарядки, то й у відео вони по суті теж різні. Поясніть будь ласка які можуть бути нюанси. Бо в мене теж ДБЖ віддає на заряд всього 10А і є зарядка з серверного блоку живлення на 40А. Чи безпечно все ж таки під'єднати до ДБЖ в паралель додаткову зарядку?
Цікаво, яка напруга на елемент краща для буферного режиму, для довготривалого підтримування на АКБ? Чи будуть деградувати елементи при довготривалій напрузі на елементах при 3.65 В?
Поки роблю дослідження в фабричних стійках. Дуже суперечлива інформація з різних ресурсів. Багато хто каже постійний рівень 3.65в вбиває батарею, при чому немає ніяких дослідів, тільки припущення. Висновки будуть пізніше.
Плюсую, цікаво про буферну напругу. Теоретично можна взяти як за еталон ту цифру вольтажу до якої напруга повністю зарядженого елемента знижується як мінімум через пару годин(до 24годин) після повної зарядки та від'єднання від зарядки. Так як це приймається до Pb, lipo має і до Lifepo4 теж бути. В збірках 4s lipo якщо на буфер, то я в залежності від задач залишав 4/4.1 а то і 3.8 на елемент.
Якщо я правильно зрозумів, що зарядний пристрій який був у комплекті з батареею можна включати одночасно із іншим зарядним пристроєм для прискорення часу заряду. І при цьому з акумулятором нічого нетрапиться?
Підкажіть, а який потрібен струм балансування? Я так розумію, що більше - то краще. Але який необхідний? Який вважати замалим? Який буде завеликим (у плані, що не варто переплачувати за BMS з таким великим струмом балансування). Напевно, це залежить від акумуляторів. Наприклад, якщо я цілюся на 4S EVE MB31 (314 Ah)?
Параллельно зарядные устройства можно включать, если в них есть режим ограничения тока. Иначе разбаланс токов от зарядного гарантирован. И от какого какой ток будет идти на зарядку неизвестно.
Так зарядний пристрій тим і відрізняється від звичайного блока живлення, що має одразу обидва режими CV і CC. Звичайні блоки живлення паралелити без спеціальних схемних хитрощів це безглуздя.
@@ВасилийТёркин-г3м Чому це безглуздя? Візьміть наприклад звичайні блоки живлення для діодних стрічок, виставте однакову напругу і запаралельте виходи DC, струми сумуються. А якщо навіть в БЖ не однаковий опір, можливо один буде більше давати струму, другий меньший, і що з цього.
@@alternativeenergy2022 БЖ для світлодіодів мають режим стабілізації струму. А щодо звичайних БЖ, навіть якщо ви возьмете два абсолютно однакових і виставите на них однакову напругу, то це буде дуже ненадійна конструкція. Бо ніхто не гарантує однаковість плиття їх параметрів від температури й однаковість цієї температури. Ще раз наголошую, без введення додаткових схемних хитрощів паралельне включення двох БЖ що не мають режиму СС не надійне і безглузде. В кращому випадку вони обидва в певний момент будуть валитися у захист. В найгіршому просто повиходять з ладу.
@@ВасилийТёркин-г3м Я вважаю ви плутаєте обмеження струму і стабілізацію. Наведіть приклад імпульсних зарядних пристроїв (не трансформаторних БЖ) з стабілізацією струму і без. Для заряду літію важливо стабілізована напруга, а струм може бути або максимально обмежений (наприклад з двох бж від діодних стрічок), або регульований (наприклад з двох серверних бж, як на відео). По мірі насичення акб, струм почне знижуватись, а напруга бж і акб зрівняється.
Добрий день, Олександр. Ви на зарядку паралельно підключили дві bms. А можна, дві збірки 4s зі своїми bms паралельно підключити на зарядку до контролера вітряка - зайвий струм він скидає в баласт? Дякую.
Підскажіть, будь-ласка, чи є у нас або на Алиекспрес в продажу якісь надійні блоки живлення 24-80v потужністю біля 350-450w ціною 1000-2000грн, щоб можна було підключити їх до сонячних контролерів mppt "Epever Tracer 4210AN" та "SRNE ML2440", щоб вони працювали замість сонячних панелей взимку кожного дня в режимі приблизно по 12 годин на добу заряджали акумулятор Lifepo4 280Ah 4S-збірку (12 вольтову). Тобто зимою заряд іде від мережі 220 вольтової (при відключених панелях від контролерів), а літом заряд від сонячних панелей (при відключених БЖ від контролерів).
@@alternativeenergy2022 Ви про БЖ такі як у Вас колись продавалися, де відкруткою напругу регулювати можна? Я про ті БЖ що китайці роблять із вживаних БЖ. Я вже думав може такий купити, але трохи відштовхує той момент чи ті БЖ вже не відпрацювали своє і не "помре" він в найближчий рік при частому навантажені.
Розкажи за серверні блоки живлення, які в тебе на другому плані. Точніше цікавить закріплений на ньому блок. Ви самі доробляли, чи весь блок живлення з додотковим блоком з алі?
і мені, і мені підкажіть ))) дістав серверний БЖ з пудкруткою рідним на схемі на 13,4V і струм близько 40А, чи безпечно підєднувати до збірки EVE 32 ah 4S і BMS Jkong BD4A8S4P (40A). компоненти ще в дорозі, зараз думаю як то безпечно поєднати. Бо коли говорять що БМС піде в захист, мені не зовсім зрозуміло чому? я налаштую заряд 0,5С (тобто 15А) то я так розумію що БМС мала би брати ті 15А спокійно від БЖ,... наперед дякую за відповідь )) ( роздумую над варіантом доробки БП і якийсь регулятор на обмеження струму але чи в тому є потреба)
Для ємності 32а обов'язково треба обмежити струм БЖ на рівні 15а, які візьме батарея. За допомогою бмс не можна обмежувати струм, захист може бути по напрузі елемента від перезаряду. Якщо загальний рівень 13.4в і баланс від 3.3, то наврядче він спрацює.
Щодо балансування елементів. Я періодично заряджаю кожен ряд елементів окремо до 3.6V (десь раз в місяць). Інколи заливаю до 3А на ряд (ємність акумулятора 32Аh), якщо світло вимикали часто.
В цьому немає потреби, якщо поставити якісне обладнання. За звичай bms jikong з балансуванням 1а достатньо за умови маленької різниці в міжбаночному опору (банок+з'єднання), а також приблизно однакових банок по саморазряду.
Добрий вечір ! Чи можна такий зарядний пристрій (серверний) на постійно приєднати до акумуляторної збірки ?.......щоб, коли з'явиться електроенергія в мережі, тільки включити в розетку такий зарядний пристрій і збірка заряджалась
Так. Можете включити в мережу , приєднати до акб і залишити так назавжди. З'явилась мережа - заряджає, немає мережі - не працює. Так і працює воно на серверних станціях.
@@alternativeenergy2022 і, після появи/зникнення електроенергії в мережі, налаштування по напрузі/струму не збиваються на ньому ?...умовно 14.6v/45A виставив один раз, і збиватись не буде ?
@@yuriimelnyk4490 сбиваться не будет - у меня работает в режиме буфера, никаких проблем (на лиферный аккум присоединил самодельные медные шины, к которым прикрутил клеммы на инвертор, слаботочку и, непосредственно, подобный серверный БП). Работает 24/7 без проблем
Какая обычно цена на эти зарядки из серверных блоков? На алиэкспрессе нашёл по 100 евро, а б/у блоки эти у местных можно найти по 10-20 евро. Я так понимаю их все можно настраивать на правильное напряжение и силу тока, с помощью винтиков внутри, так что эта приблуда сверху просто облегчает? 100 евро дороговато, ибо легче тогда уже Victron купить, с гарантией, качеством и умной зарядкой.
Пройшло трішки часу....Що можете сказати про якість роботи вашого блочка сірого з фіолетовим екранчиком? ) Можливо придумали щось з регулуюванням оборотів куллера?
Результат - гуде як скажений, доробляти ніколи, але працює без нарікань. Серверні нажаль були випадки виходу з ладу, і сама головна проблема - китайці припаюють дроти невідповідного перетину, нагрів при 50а шалений.
хотів собі такий замовити тільки на 2000вт, у відгуках на китайському сайті прочитав що до 100А працює дуже тихо... Тепер не знаю, може краще декілька серверних в паралель...
Чи можна БМС використовувати як вимикач зарядки батареї? - коли є світло і йде зарядка, не моніторити заряд а покласти цю функцію повністю на БМС і припускати що БМС виключить заряд і не буде його туди сюди включати/виключати поки не зламається. Чи може треба ставити ще якесь додаткове релє, яке буде відключати зарядні пристрої від акумулятора?
Звичайні LED блоки живлення на 15-50А переробляються на зарядку додаванням змінного резистора. Але є нюанс, струм варто занижувати десь на 15%, інакше перегріється. Тобто БЖ 40А можна використовувати як зарядку на 35А.
Впевнені? Власноруч це робили? Розкажіть куди цей змінний резистор паяти. У відосі ж не просто так ціла коробочка зверху блока живлення. Більшість блоків живлення - це джерела НАПРУГИ, а зарядний пристрій - це джерело СТРУМУ з обмеженням напруги. Імпульсне джерело напруги в джерело струму одним резистором не переробити, требе додати шунт, і коло вимірювання струму на ОП. Це на прикладі MeanWell 12 В 350 Вт.
Вважаю також залежить від якості БЖ. Все сміття noname для діодних стрічок дійсно може перегрітися. Якісне буде працювати, але можливо буде меньше ресурс при 100% постійного навантаження.
@@alternativeenergy2022 у ноунемів є два варіанти: номінальної потужності та "розігнані". Як на мене, то краще взяти БЖ трохи більшого номіналу та знизити потужність до потрібної.
Наскільки я зрозумів, можна ставити простий блок живлення наприклад для зарядки 4s збірки номіналом 14.6 в по струму вже який є, без цих китайських доробок які коштують як Ferrari.
Хороше питання до Вас: на вашу думку або Ви знаєте точно - яким чином BMS JiKong вимірює залишок заряду батареї у відостках? Вона орієнтується на напругу (що для ліфера зовсім не актуально) чи все таки плата рахує залиту ємність при заряді або вибрану ємність при розряді? Плата показує реальний залишок у % чи все таки це не реальна цифра?
Відсоток заряду lifepo4 некоректно відображає у всіх bms через спиціфічну криву хімії. Всі bms рахують арифмитично відносно рівня напруги (не з урахування залитої енергії). Мені постійно виносять мозок: чому зарядив на 100% (спрацював захист 3.65в по одному з елементів), через декілька годин саморазряду (без навантаження) і балансування рівень напруги по елементам буде 3.35в, а bms покаже 80% рівень заряду. Біда, шахрай, куди поділися 20%.
@@alternativeenergy2022 помиляєтесь, наприклад у мене бмс jikong, вона після стабілізації напруги до 3.35 показує 99% заряду. Також там є параметр Remain capacity в a*h, і він показує 89.1 із 90 після стабілізації до 3.35.
@@alexkpii Якщо ви заряджаєте маленьким струмом (н-д 100а акб струмом 5а), то всі елементи насичуються струмом і поступово балансуються. Якщо ви перевіряєте %заряду в BMS через декілька годин, то можливо. Але через декілька діб вже не буде відповідати. І чим більше струм заряду, чим швидше відсоток в BMS починає знижуватись. Зарядіть струмом 0.5с, не підключайте навантаження і прийдіть через добу, побачите що там буде показувати - 70% (н-д: 70а із 100а). Почнете разряджати - получите ємність 98а (98%).
@@alternativeenergy2022 заряджаю 0,3С. Я те що ви написали вже протестував, і моя jikong рахує за таким алгоритмом: заряд до 3.65 - 100%, 90аг. Чекаємо годину, або добу - показує однаково, напруга 3.35, 99% 89.1аг. Далі, починаємо розряджати: в бмс є показник відданих а*г, він починає рости, і рівно настільки ж зменшується показник відсотків і залишкової ємності. Проста арифметична дія. Коли відбувається відключення по нижньому порогу, може показувати наприклад 4% ще ємності, в цей момент ця цифра обнуляється. І почне рости коли почнемо заряд. Тому не по напрузі вона рахує, а по залитим-відданим а*г, не враховуючи втрати саморозряду.
@@alexkpii Ну я ж не придумав таке. Можливо це через те що я тестую елементи поштучно на 4 тестерах, підбираю, збираю, і до заряджаю паралельно весь пучок. Тобто я не роблю повний цикл вже на зібраному акб і відповідно воно неможе коректно порахувати залиту ємність.
Дякую за відео! Але маю запитання, я користуюся інвертором який розрахований на роботу за кислотними або гелевими акауляторами, який не є налаштовуємим на 24в. Відповідно внього запрограмовано що кінцева зарядка йде 27в. БМС показє що останні 30% ємності заряджається силою 10-11А і напругою 27в. Питання чи це нашкодить батареям, чи можна так заряджати їх?
13.5в або 27в - це 3,37 на елемент, при умові наявності активного балансиру ще буде якось балансувати з 3,3в. Пошкодити невідповідним рівнем напруги ви не можете акб. Єдина проблема - якщо елементи неоднакової ємності і різний опір, то воно почне розїзджатися і ви не доотримуєте якусь ємність, з часом цей показник буде збільшуватись. Навіть, якщо у вас елементи категорії А, з однаковим опором і ємністю, яких не продають в Україні, з часом все одно воно може деградувати по різному. Це хімічний процесс, він не може бути ідентичний на 100%.
Цікаво, довго, розумію що шариш в темі, але я так і не зрозумів, яку напругу зарядки мені виставити на інверторі ))). Особливо не зрозуміло що ставити саме для "об'ємної" та "плаваючої" (зазвичай пункти 26 та 27 на інверторах).
Добрый день! Не могу найти адекватный зарядник для 8s1p (LF105), ампер бы на 50а. Увидел Ваш зарядник, тот, что большой. Не могу найти где купить, на Али они есть, но у пару продавцов и нет отзывов, а те что есть о том , что продавец непорядочный.Поделитесь в 2 словах ссылкой и микроотзывом о заряднике. Спасибо за Ваши видео!!!
Виробник якось нормує саморозряд? В відео сказано "може бути 1% за тиждень, а може і 1% за декілька днів". Який діапазон значень для елементів з однієї партії? З різних партій?
Так. Це один з фабричних тестів на категорію А або В. Далі ці діапазони чітко впливають на розрахунок балансировки залежно від циклічності. Я веду свої розрахунки з досвіду.
По своему опыту, подскажите сколько стоит блок питания из расчета того что нужно будет условно зарядить сборку ёмкостью 3квт за три часа (элементы ваши AKYMYNATOP Lifepo4 Topband 30Ah Grade) хотелсь бы понимать для себ понимать рентабельность сборки. Прошу прощения если не уточнил по незнанию некоторые аспекты
Звідки БМСи знають, що їм треба ділити струм зарядки наполовину? Якось нелаштовували? БМС можна замінити пристроями які будуть вимикати при перезаряді та при переразряді. Балансування при таких струмах не працює. І взагалі балансування - це нісенітниця. Балансування тільки вирівнює напругу на елементах, а ємність воно не вирівнює. І воно не працює при розряді, коли саме цей розбаланс і утворюється. Якщо всі зроблять так як у вас, то елеткрики взагалі не буде бо мережи відразу ляжуть від перенавантажень. Власний генератор буде коштувати в рази дешевше такої системи.
Доброго дня, шановний авторе! Дякую за інформативне та цікаве відео! На днях нам мають змонтувати домашню сонячну станцію з гібридним інвертором і трьома ліферними аккумами загальною ємністю близько 15 кіловат (Plyontech). Наш сценарій використання передбачає перехід в нічний час на акумуляторне живлення. За приблизними розрахунками за ніч аккуми мають віддавати 5-6 кіловат енергії.
Чи має сенс обмежити рівень заряду акумуляторів до 80% щоб подовжити їх термін експлуатації? Чи допоможе це їм прожити довше і сповільнити деградацію?
Дякую вам наперед за відповідь!
Добрий день. Теоретично можливо, практично - це не окупить вартість батарей. Реальний ресурс = 4000 повних циклів (11 років, а не 6000 як пише виробник). Зменшення глибини розряду на 50% збільшить кількість циклів до 6000 (розряд на 30% до 8000циклів), але це ніяк не впливає на деградацію хімії lifepo4 (1% = 1-ий рік, 2% = 2-4 рік, 5% = з 5 року). 6000циклів на протязі кожного дня = це 16 років, при цьому ліфер деградує сам по собі за 10 років на 30%, з 11 року цей процес ще пришвидшиться. Доцільність використання дешевої мережевої енергії для заряду існує тоді, коли різниця між тарифами складає 4грн і вище (наприклад тариф для ФОП = 7.00грн, для фіз. осіб вночі = 1.32), бо собівартість 1кВт батареї при умові 1 циклу заряду розряду складає 2,43грн (вартість pylontech us5000 = 70000грн / (6000 циклів * енергоємність 4.8кВт ) )
@@alternativeenergy2022 Доброго дня, підкажіть якщо є 4 ячейки lifepo4 на 105 амп і 4 на 150 їх можна яким способом з'єднати?
@@ЕвгенийХарковец-б9ю та послідовно, як ж ще? Ви ж хочете отримати 12В? Ну і активний БМС обовязково. Але може вам треба 3.3В тоді всі єднайте паралельно.
@@sozertsatel подскажите пожалуйста можно ли два инвертера циплять на батарею ? и можно ли заряжать инверторным сварочным аппаратом
дякую
Дуже цікаві відео. Одне прохання. Припинить у кожному розповідати про те, який ви зайнятий, шо не можете ( не хочете ) усіх забезпечити замовленнями. Це не говорить про вашу крутость та елітність вашого продукту. Це говорить про невміння ( небажання, відсутність можливості ) влаштувати правильно бізнес.
Сам хотел такой же коммент оставить
Я це розповідаю, бо мені приходиться працювати в дуже складних умовах, постійно доводиться змінювати плани і не завжди є можливість витримати обіцянки з попереднього відео. Багато людей через це засмучуються, а деякі навіть пишуть образи.
@@alternativeenergy2022 Александр, я думаю, что комментатор выше, совершенно не намерен был вас упрекнуть. Он скорее всего хотел донести до вас мысль о том, что необходимо слегка реорганизовать рабочий процесс, в ваше же благо). В нынешней ситуации* мы все, к сожалению очень болезненно воспринимаем информацию. Извлеките для себя только "благо").
Успехов!
Ваши видео обзоры - лучшее, что я нашел на просторах).
Отписался
А я навпаки, шукав у відео інформацію про можливість замовити. Знайшов. Але так, було б краще, якби інформція стосовно замовлень була в окремому відео, в окремому розділі, або в закріпленому відео на ютубі. Так сталось, що про автора взнав з ютубу спершу, тому ні про олх, ні інші промоції не знав, тому добре було б окреме відео яке постійно оновлюється (раз в місяць) стосовно можливості замовлень, ну а там вже і можуть бут і скарги скарги на клієнтів, і скарги на зайнятість і відсутність часу. З повагою. Чекаю 15 березня .
Завдяки вашим відео, в яких ви постійно зайняті і не встигаєте, а банок якісних нема і не буде, якщо три роки не стояли в черзі... Вже давно зібрав сам. Ваші відео корисні, для загального розвитку
Це ж добре що зібрали, молодці.
Дякую за відео. Цікаво розповідаєте з поясненнями і прикладами
Дякую за корисну і детальну інформацію! Дуже цікаво! Найкращій контент на цю тему!
..більше тисячі переглядів ... за 53 хвилини я вийшло відео.... супер....Бажаю успіху.......👍👍👍..!
Дякую.
@@alternativeenergy2022 ...8200 тис переглядів за 1 день...!!! 👍👍👍. то результат Вашої роботи .....і інтерес людей до "розвитку " знань по цій темі....а вона актуальна .......Дякую навзаєм.!.
27:50 - Можно кулер подключить через ШИМ модуль управления оборотами с термопарой. Модуль маленький и внутри таких больших устройств ему найдётся место. Себе так сделал для ИБП, в котором кулер тоже гудел постоянно на 100%. Теперь обороты регулируются автоматически в зависимости от температуры.
За видео спасибо! Познавательно!
Так, правда, 2 бакса з алі коштує такий модуль
Лайк за українську. Як завжди по ділу!
Дякую за відео! Дякую за Українську!
Не мучайтесь, говорите на нормальном.
@@user-eb4ty9nx2q на псячій мові Иванов?
@@user-eb4ty9nx2q не мучайся, сходи за русским кораблем відразу.
@@user-eb4ty9nx2q пішов на%ер!
Дякую. Дуже пізнавально та інформативно.
Подобаються Ваші відео - все логічно і зрозуміло розказано. Але що до цього відео у мене є декілька поправок відносно паралельного об'єднання зарядних пристроїв да ще й налаштованих на різну напругу на виході. Майже всі зарядні пристрої побудовані по одному принципу заряду - постійний струм/постійна напруга ( СС/СV). Думаю, тут слід сказати про те, що літій "з'їсть" стільки струму скільки ви йому взагалі дасте ( при струмі до величини 1С він навіть помітно грітися не буде ), тому зарядні пристрої переходять в режим стабілізації струму, а не напруги і таким чином вирівнюють вихідну напругу одне одного. При переході в режим стабілізації напруги, коли струм заряду починає падати почнеться поступове виключення - зарядний пристрій з більшою напругою на виході почне "підприрати" діоди інших, які бовтаються на проводах, і виключати їх із зарядного процесу. Ну якось так...
Вітаю👍. Інформативний та цікавий відео огляд щодо АКБ LiFePo4. 🔋⚡🔌💡
дуже корисно ы цыкаво. дуже дуже дякую.
Дякую пану за такий ґрунтовний лікбез! Ви мені дуже допомогли.
Для себе розробив бмс,що автоматично і без виміру напруги банок вирівнює всіх по принципу один за всіх і і всі за одного.Схему не публікую, бо китайці зроблять копію і за тиждень і стандартно покажуть фігу по оплаті.Нехай і далі ставлять пасивні.
Це найкращий канал на цю тему! Без переб.
Дякую за відео! отримав відповіді на запитання які мав!
17:40 при всій повазі, але як ви визначали що може бути такий саморозряд як 1Аг за добу?
Ви робили тести з вимірюванням залишкової ємності в Аг після відстоювання комірок протягом визначеного часу?
І звідки дані що це відомий факт і що це допустимо як для LFP хімії?
Дуже корисні відео. Включаю щоб побачити щось одне, а знаходжу ще кілька порад. Дуже добре що Ви одночасно розповідаєте і як обійти якісь правила, але в межах розумного і з гарним знанням теорії чому це так. Дякую за ролики. Бажаю розширення і прискорення бізнесу.
Дуже дякую!
Цікавий факт, в мене така ж сама BMS 4s Daly 200A як у вас на відео, запускав посудомийку через інвертор, струм деколи перевищував 200А і доходив до 205А, після чого спрацьовував захист, в налаштуваннях виставив на розряд 205А після чого все прекрасно працювало, дивно що плата 200А дозволяє виставити на розряд 205А, ще замітив що 200А і 250А у Daly мають однаковий розмір, можливо вони відрізняються тільки маркуванням, або плата може працювати з невеликим перевантаженням. Ще один цікавий факт, зробив збірку 24В з 8 елементів, 4 з однієї партії і 4 з іншої, внутрішній опір приблизно однаковий 0.2-0.21мОм, ємність партій відрізняється на 2-3%, в кінці зарядки спрацьовує захист і само собою 4 елементи з більшою ємністью трохи не дозаряджаються, різниця в напрузі в кінці заряду в районі 0.2В, активний балансир все вирівнює за ніч, але замітив що в процесі розряду після зарядки різниця між напругою кожного елемента дуже швидко зменшуєтсья до 0.002-0.005В.
Це нормально. Але струм більше 200А для неї це стресс. Може пробити транзистор в середині BMS, і тоді вона не зможе відключати АКБ
@@DrBodja Якщо це короткочасно, при старті двигуна - то може бути. Але якщо це посудомийка - то це включаєтсья ТЕН, а він включаєтсся на декілька хв. То так, - БМС здохне дуже швидко.
Саме головне опір. Від опору залежить як батарея на себе буде брати, перша за всіх чи остання за всіх. А от ємність пофігу, тому що втрати ті мінімальні недозаряду - не так важливі, всеодно через 100-200 зарядок уже все вирівняється. Та і я ставлю недозаряд завжди. Краще на 1% менше - але при цьому щоб служили довше. Невірю я що продаєтсья кругом нове, а значить вже деградоване. Тому замість 3,65 ставлю 3,60-3,62
@@DrBodja Дивно що ПЗ дозволяє виставити більше ніж розраховано.
Так, я один із тих, хто дізнався, що було бронювання з оголошення про кінець бронювання.
😂😂😂 так
Підкажіть, чи можливо до одного аккумулятора підключати 2-3 різних інвертора (які будуть під'єднані до різних фаз)? Судячи з відео, де один аккумулятор заряджаєтся одразу кількома зарядними пристроями, то виходить що можна
Вподобайка однозначно! Цікаво скільки після цього відео буде згорівших БМС, зарядних пристроїв, і різних елементів в диванних електронщиків-ютуберів;) Українському ютубу треба більше українського, якісного контенту.
Вітаю! Дякую за цікаву інформацію.
Маю потужні вентилятори для таких серверних БЖ. Розміром 40х40х28 мм і 60х60х25 мм.На заміну, не вживані.
Дякую за відео, якраз задався цим питанням....
Вітаю Вас, і дякую за Ваші докладні відео. Все вірно про напруги: ССV - 3.65V, DCV - 2.5V... Але в той же час "Recommended SOC window 10%~90%", що приблизно означає - ССV - 3.285CV, DCV - 2.75V. Тобто якщо я буду використовувати JK BMS зі струмом балансування 2А, і налаштую початок балансування на 3V, моя збірка встигне збалансуватись? Мова йде про чотири комірки EVE LF230, та BMS JK B2A8S20P.
Цікавий контент, випускайте відео частіше, за українську мову +
Цікаво як завжди) чекаю на новий випуск наче на суботній серіал)
Порекомендуйте хорошу 24-вольтову зарядку.
Доброго дня! Розкажіть, будь ласка, про вплив пульсацій зарядного току/напруги на ресурс акумуляторів.
дякую за відео
можна ще раз назви приборів для перевірки емкості\опіру
а краще зробить відео
Електронне навантаження Atorch DL24 для домашніх потреб, Zketech EBC-A40L вже більш потужний з підключенням до ПК, може заряджати і розряджати, є багато модифікацій Zketech под різну напругу. Опір - YR1035+, бюджет, але працює без нарікань.
Хотілося б почути про роботу lifepo4 в буферному режимі в упсах. Поставив якраз в smart ups 1500 40аг збірку. Яку рекомендуєте напругу тримати в буфері?
Все залежить від того яка у вас балансировка, активна або пасивна, на якому рівну спрацьовує.
@@alternativeenergy2022 стоїть активний балансир на дроселях з обіцяним струмом 1А. Тримати постійно в районі 3.5 вольта на банці не мало б нашкодити?
@@ЮрійГолубінка-з7ц Підійде. Буфер у діапазоні 3,35 - 3,5 - багато дискусій, а реальних дослідів немає.
Собі придбав три такі зарядки Емерсон на 50 А.
Важливе зауваження: дроти не можна міняти або вкорочувати! Прилад почне неправильно показувати струм і напругу, бо чорний дріт виступає в ролі шунта, з якого паленький тоненький чорний дріт знимає показники з силового чорного.
Підкажіть будьласка - до якої напруги зяряжати щоб трішки продовжити життя , в інтернеті багато інформації і вся вона відрізніється 3.3 - 3.35 - 3.36 - 3.38 - 3.4 яка напруга буде оптимальна ?
8:33 ні, це не так. діод там не зовсім на виході, тому певний зворотній струм воно цілком може брати, я бачив на деяких аж до 50 мА при 13.6 В, хоча зазвичай менше (найменше бачив 2 мА). це можна легко виміряти.
але на практиці паралелити можна, тільки треба, коли немає напруги в мережі, враховувати той струм, який вся ця купа БЖ буде тягнути з батареї, якщо вона буде в такому вигляді залишатися довго.
А где он там, если не на выходе? На видео видно что там не один провод. Может ещё управление какое-то и полевик? Потому что диод на таких токах должен иметь огромный радиатор.
@@yuriy.kostenko посмотрите типовую схему SMPS. там есть куда току уходить, неизбежный минимум это в делитель напряжения, с которого считывается уровень фидбек пином контроллера, а на практике еще и в светодиоды и бог знает куда еще в каждом конкретном случае.
Дякую за коментар, згоден. Це я узагальнив, щоб не вдаватися у дрібниці. Можна паралельно - це головне.
@@alternativeenergy2022 я б уточнив, що ЯК ПРАВИЛО можна. але бувають екзотичні випадки, і я б за всі не розписувався. де гарантія, що мікросхема імпульсного контролера не здохне, коли їй на фідбек пін прийде напруга вище за 0.6 В, коли на VCC нуль (живлення від мережі відсутнє)? а зазвичай же на будь-яких входах на чіпах дозволяється напруга не вище ніж VCC+0.6В.
на практиці я з проблемами не стикався і випадків, щоб БЖ вмирали від подачі напруги з батареї на вихідні клеми при вимкненому живленні на вході, не бачив (тільки трохи струму йде, і на тому все), але ж це не загальне правило для всіх.
@@s_s-g4d Так. Краще завжди, якщо є можливість, все ж таки зрівняти напругу при заряді від декількох пристроїв.
Batrium, 3-16S, радіатор 70х50мм висотою 45мм приблизно. Струм 720мА, пасивний. У +40 ще не тестив, але поки нагрів лише на 3-4 градуси вище кімнатної темперетури бачив. Як це розуміти, австрійці надурили фізику, и китайці зі свохми бмс щось не те роблять?
16s збірка на єві 280. Комірки були при зімірі ємності розряджені до 2,5 під струмом 15А, тобро Bottom Balancing, розбіг від 286 до 291Аг, за 4 дні гарної погоди збалансувалися без додаткових зарядників...
Я не знаю якщо чесно, треба дивитись. Там може бути комбінована балансировка. Я вже таке зустрічав в збірках по типу pylontech. Тобто 720mA = це 500ma актив + 220ma пасив.
@@alternativeenergy2022 ні, там всі 720 пасивна
@@YarLeo Напевно достатньо. В Ant просто зовсім немає радіатора і воно від 200mA нагрівається шалено, через 5-10 хвилин спрацьовує захист по температурі. Я перестрахувався і поставив дуже великий радіатор. Напевно треба було протестувати, розрізати той алюміній на 4 частини і використати тільки 1.
Номінальний струм заряду у Li 0.2С, максимальний треба дивитись по паспоту 0.5-2С і також залежить від охолодження(при відсутності охолодження макс. струм заряду може бути 0.3С)
Добрый день, скажите пожалуйста свое мнение по поводу буферного заряда li NMC какое напряжение на ячейку можно использовать, или же правильней разрядить зарядить ? Благодарю за внимание.
Виникло запитання щодо зарядки LifePo4. Купив новий LifePo4, 100ah і китайську зарядку HTRC 20A 12V. При покупці 3 тижня тому акумулятор мав 13,20В.
Акумулятором не користувався, стояв в коробці в гаражі. Сьогодні, перед зарядкою забув зробити заміри вольтажу, пишу вже під час заряджання.
Зарядний пристрій заряджав переважно 16-17А. В кінці зарядки бачив, що зарядка віддала 68ah. Протягом зарядки вольтаж на зарядному був від 14.2В (на клемах акумулятора мій мультиметр показував 13.80В) на початку і зростав до 14.7В. В кінці зарядки, покази напруги майже зрівнялись і були 14.6В. Після відключення він миттєво впав до 13.53В, і потім вже через 10хвилин був 13.31В. Через 5 годин вже рівно 13В.
Підкажіть, це якась проблема із акумулятор?
це нормально. після відключення зарядки та "відпочику" батареї напруга на кожній комірці знижується з 3.65 до 3.2-3.4 (залежить від виробника та конкретної моделі батареї)
Зниження напруги на ліфері після заряду - це норм. Але якщо падає за добу нижче ніж 3,3333в на банку або 13,33в на всю збірку, то всередині вживані банки з різною залишковою ємністю, яка далека від 100а
Просто красавчик! Дарма що колхоз, головне що працює так як того від нього чекаєш. Сам мріяв про LiFePO4 батарею, але після ваших відео зрозумів, що для моїх потреб вони не дуже то й треба. З початку ракетного террору змушений був будувати автономку на основі стареньких AGM, що просто були під рукою. Мабуть і в майбутньому коли буду оновлювати чи перебудовувати систему, то знов оберу саме цей тип. Вже звик до всіх їхніх нюансів, більш передбачувана якість, та й ціна більш доступна. Всім енергетичної незалежності та найскорішої перемоги!
AGM не набагато дешевше від LiFePO4 якщо рахувати для однакової кількості енергії. Крім того для AGM кількість енергії повинна бути хоча б вдвоє більше максимальної потужності споживання, щоб він віддав свою накопичену енергію. А для LiFePO4 розрядний струм 1С чи більше не така й висока проблема.Да і AGM не зарядиш швидко, свинець не засвоює енергію так швидко як літій. А це важливо для тих графіків відключень при яких ми зараз живемо.
@@serggr5657 все ок. З моїми потребами ємності має вистачати десь на неділю повного відключення. Так, заряджаються досить повільно, струмом лише до 0,3С і потім десь близько доби маленьким струмом до повного заряду. Але для мене то не така вже й проблема. Головне що вони в мене просто були, халявні. Валялись без діла майже 5 років. До того відпрацювали десь по року в UPS. Остаточна реальна ємність не відома, але ще тримаються досить бадьоро бо кожні півроку старався хочаб ніч потримати на зарядці. До того ж у найближчіх перспективах сонячна батарея. Вже все є для того, застряг на саморобному MPPT контролері. Та нічого, якось догризу. На майбутнє мрію переробити на 24В й зробити 1-1,5кВт інвертор з чистим синусом. Але то вже на далеке майбутнє, після закінчення цієї клятої війни.
Цей маленький активний балансир Daly - шняга. По-факту у нього макс струм балансування ~250mA. Той балансир Daly, що більший (з BT) трохи кращий (1,5A здається), але своїх грошей не вартує. Одна з проблем при заряді якраз те, що одна з комірок досягає максимальної напруги і BMS вирубає заряд, бо слабенькі балансири не в змозі суттєво перерозподілити великий зарядний струм.
Якесь прийнятне балансування (2A) при заряді вже згадана JK BMS забезпечує, або окремий акт.балансир на 5А.
Додайте відео вимірів перетоків струмів 5а в режимі активного балансування збірки lifepo4. Daly Bluetooth 1а перевірено. Jikong також до 1а і 2а є заміри на каналі. Все інше, що працює всі на всі, залежить від різниці напруги. І при робочій різниці 0,1в більше 0,1а я не бачив. Також ніякі балансири не повинні перерозподіляти великий зарядний струм, бо дуже зросте власне споживання і тоді це буде безглуздя на рівні потужних пасивних балансирів.
@@alternativeenergy2022 при чому тут пасивні балансири, мова йде про активні. Для балансування при заряді струм має суттєво відрізнятись, різниця в 100ma при зарядному струмі в 50-100A - це на рівні похибки. Балансування _після_ заряду - то інша історія, якщо довго чекати то все збалансується малими струмами. От тільки в циклі відключеннь 4x4 так не вийде.
ua-cam.com/video/wg-LA6Ka3WY/v-deo.html
Доброго дня! Під час відключення електрики в приватному будинку використовую як генератор, так і АКБ з інвертором. При використанні генератора в момент запуску холодильників на генераторі із-за навантаження на декілька секунд падають оберти двигуна і відповідно частота струму генератора також зменшується. На зменшення частоти відразу реагує газовий котел і вимикається з помилкою по напрузі. Реагує саме на частоту! Щоб запобігти даній проблемі підєдную до генератора блок живлення (БЖ) на 12 вольт, який ніяк не реагує на зміну частоти, а до нього підключаю інвертор 220 вольт для живлення котла. На виході отримуємо рівно 50Гц і правильну синусоїду, які вже не залежать від зміни обертів двигуна генератора. Котлу все подобається і працює добре. Получається аналог інверторного генератора, але за менші кошти. Виникло бажання таким же чином підключити і холодильники, щоб запобігти можливим несправностям. Там також багато електроніки і двигуни, які потребують якісного живлення. Для цього придбав БЖ 100А. Будинок споживає до 600-700Вт. Але при запуску холодильника БЖ не витримує навантаження і вимикається. При третьому підключенні БЖ вийшов з ладу. Хочу підєднати до інвертора БЖ паралельно з АКБ. Навіть зі старим автомобільним кислотним АКБ холодильник стартує нормально, але батарея швидко сідає. В момент запуску холодильника батарея не дала би БЖ вимкнутися, так як навантаження припало би на неї. Зараз придбав lifepo4 акумулятор і очікую на його доставку. Підскажіть, будь ласка, наскільки така схема підключення АКБ і БЖ життєва? Чи не вб"є це АКБ?. В принципі в автомобілі батарея під час роботи двигуна завжди підєднана до генератора. Якщо таке підключення можливе, то яку напругу бажано виставити на БЖ? Чи можна в такому режимі використовувати lifepo4 акумулятор - батарея працює з інвертором чи ДБЖ і одночасно через БЖ чи потужний 50-60А зарядний пристрій підзаряжається від генератора? Це не виведе lifepo4 акумулятор з ладу? Яку напругу в такому випадку бажано виставити на БЖ для lifepo4 акумулятора? Дякую!
13,8в ставте напругу. Можна використовувати батарею, як згладжуючий буфер
Хотів дізнатись у Вас. Що означає запис на ліфері 100Ah/1280Wh(25 C.0.5C) цікавить саме 0.5С ?.
В чому ситуація. Те що я вияснив, що це маркування струму зарядки 50 А. Але на самому акб написано макс струм заряду розряду 10А. Як таке може бути на Lifepo4? Замовив зарядку таку як на відео. Тепер думаю як бути . Хоча на сайті де купував( гарантію дали) написо макс струм зарядки 100А.
Зараз заряджаю його зарядкой 10А.
Заряджається довго.
Акума вистачає на 7 годин (при споживанні 200 -250 w)
Привіт. Дякую за відео! А шо то у вас за коробочки на серверних БЖ ? Регулювання струму? Де за них можна почитать? Дякую!
це вже в Китаї переробляють. В інтернеті десь бачив схему, довго шукати.
ще хочу додати, що є такі навантаження на 2 дроти - вони гірше вимірюють тому, що є втрата на дротах. а у 4х контактному 2 дроти для струму а 2 суто для вимірювання
К слову, что думаете про требование сжимать батареи с силой 300 кг? В автосборках вроде бы они сжаты ...
Вроде бы при заряде, особенно высокими токами ячейки раздувает
Ох як, складно. Добре, що хоч хтось на цьому розуміється 😄
Дякую за ваші відео! вони надихають продовжувати роботу над обладнанням для свого підприємства. підкажіть, будь ласка, назву прибору яким ви перевіряєте опір? дякую
YR1035+
Интересно было бы глянуть что там за диод. Даже если Шоттки какой то, то у него радиатор на токе 50 А должен быть размером с кирпич. Плюс тогда нужно не забывать из показаний вольтметра вычитать падение на диоде, которое ещё и меняется от температуры, которая меняется от тока. А для лифера важны даже сотые доли вольта. В общем не похоже на диод. Может полевик какой-то?..
Швидше за усе "ідеальний"
@@mykolakharchenko3465 Ідеальні діоди що розраховані на струм 50А опір відкритого каналу мають 1-2 мОм.
Ну і падіння напруги буде дуже малим і в результаті нагрів буде незначним.
@@rossecloud6588 а что оно такое, идеальный диод? Быстрый гуглеж говорит что это как раз и есть полевик с небольшой обвязкой. Это оно и есть или ещё что-то уже изобрели?
@@yuriy.kostenko оно и есть. на практике "небольшая обвязка" это специализированная микросхема, так и называется: "ideal diode controller".
а иногда это может быть встроено в собственно контроллер преобразователя, остается только транзистор добавить. поскольку контроллер "знает", в какой момент цикла ключ должен быть закрыт, а в какой открыт, ему нет проблем управлять затвором транзистора, не требуя дополнительных схем.
Все таке апетитне😍 і все хочеться хоч і не знаю чи треба😊
Не працює як кажеш що будеш перевіряти. Продавець божиться що товар ідеальної якості, а потім шле тебе до іншого продавця. Як то кажуть налякав їжака голою по по ю. Скажіть краще коли спаде ажіотаж. В липні, серпні?
коли москаль переведеться.
@@s_s-g4d бачу на олх ціна вже падає на 5 % за місяць. Це як з генераторами, вже склади забиті ними. Мені треба лише 100ампер, мені не треба жиру на всю хату
@@semsemeon та класичний баланс попиту й пропозиції. як буде краще з електропостачанням в мережі, тоді й акумулятори будуть потроху дешевшати. але так шоб стало зовсім як раніше, то не раніше, ніж я ото вище написав.
@@s_s-g4d тому і спитиав чи літом, там літом багато факторів, один з яких ви написали. Як раніше не буде..., а може і буде. Відеокарти ж подешевшали в 10 разів.
Да хоть сейчас можно купить АКБ пилонтеч 5000 48В 4560Вт уже в нормальном корпусе с встроенной бмс за 2100$, а не ждать месяцами призрачного шанса заказать дешевле.
струми більше 100А че дуже специфічна історія - простіше було продати інвертор, ніж із цим гратися, та й 12В це тема для свинця.
Згоден. З часом. Зараз нестабільна ситуація в Запоріжжі, не зрозуміло взагалі що робити далі і зайвого краще не купувати. Цей набор був в причіпу, і використовувався як джерело енергії там де нема мережі.
Для получения необходимого тока заряда и скорости,особенно от солнца ,необходимо выставлять порог полки,немного выше стандартного.Заряжается быстро,достигая рабочей точки 3,6в на банку,при токе 40а.При этом по графикам акум заряжен на 99%.
Доброго! Якщо знайомі з ввімкненням трансформатора від мережі через ємність(конденсатор), то напруга на батареї росте , а струм залишається незмінним до початку кипіння (свинцевий варіант). Питання: замість дорогтх імпульсних струмів
Вітаю. Дозвольте спитати трохи не по темі відео.
У Вас між 2s і 3s кинуто 4 перемички. Чи не буде у такому разі струм нерівномірно розподілятися між усіма 8p із 2 та 3s збірок? Оскілки 1ша комірка 2s і 8ма комірка 3s знаходятся найближче до 1 та 4s збірок відповідно і основний струм потече через них, а через "дальні" буде протікати менший струм, викликаючи дизбаланс і нерівномірне старіння Комірок. Завжди цікавило це питання і, поки що, не знайшов на нього конкретної відповіді. Чи не правильніше буде лишити лише одну дальну перемичку, адже тоді усі три з'єднання між паралельними збірками бодуть "однаковими" за перетином/опором/розміщщеням?
Дякую
PS: лайк за солов'їну
PPS: не варто замовляти на протязі, можна застудитися, краще замовляти протягом якогось періоду (лише з добрими намірами!)
Вітаю. Не буде. Немає різниці, навіть якщо була б одна перемичка, яка з'єднувала 2s з 3s. Питання тільки в тому що вона не суцільна, тому їх декілька перемичок (4шт), щоб не було різниці в опору. Якщо акб розділити на дві частини і продовжити в 1 рядок, тоді б питання не виникло чого 1 перемичка між 2s і 3s.
@@alternativeenergy2022 тобто декілька їх виключно щоб компенсувати додатковий опір через "несуцільність" перемички?
@@YarLeo так.
Бачив на АТТ як підключали кілька зарядок,ви підтвердили,значить схема точно робоча.
Дякую за українську,про бронювання дізнався пізно,чекаю наступного.шукати нікого не хочу,бо вам довіряю,тому буду чекати.дякую
Дякую. Буде багато, всім вистачить.
Є такі зарядки на 2кв, я собі придбав, дають 135 амп, що вистачає. Але шумить правда трохи) Постійно мотлошить)
Доброго. Дайте ссилку.
Використовував такі блоки живлення під час майнінгу) Звичайні серверні блоки живлення гарячої заміни розраховані для роботи 24\7. Самий великий недолік це шум. використовувати у жилому приміщенні ще той мазахізм.
згоден, дуже гучні
Вітаю! Не являюсь спеціалістом в цій сфері, але базові знання є, тим не менш запитаю. Є Зарядна станція на LiFePo (AC200P). Наскільки шкідливо для батарей заряджання від сонця і одночасне живлення від цих же батарей? Дякую.
Вітаю. Без проблем.
@@alternativeenergy2022 Вдячний!
Доброго дня, питання: чи може бути підключена збірка на ліф акб замість сонячної панелі, в якості зовнішнього акб, чи потрібно перервіряти окремо по місцю.
Не зрозумів питання, поясніть детальніше
@@alternativeenergy2022 чи можна сторонній акумулятор використати як додоткову ємність енергії, підключивши через розєм сонячної панелі?
@@BoremoPoboremo-si4qn можна, яка різниця, це те саме що і сонячна панель. Тільки у всіх мппт контролерів напруга сонячної панелі повинна бути більше напруги батареї, мінімум 3 вольта, інакше не буде заряду. І не забувайте головне - як обмежити струм? На контролері обмеження - це максимум панелей скільки можна підключити по паспорту. Якщо приєднати до розрядженої lifepo4 батареї через сонячний контролер заряджену батарею з більшою напругою, неважливо якою хімією, то величина перетоку струму може бути 100а або 200а. Контролер згорить миттєво.
Дякую, цікаво, лайк!
А чи є якісь обмеження чи перестороги, щодо паралельного підключення різних зарядок?
нюанси є, краще так не робити
@@alternativeenergy2022 Щось я трохи не зрозумів. У відео ви кажете, що можна під'єднувати в паралель декілька зарядок, а тут пишете, що краще так не робити. Якщо мова про різні/неоднакові зарядки, то й у відео вони по суті теж різні. Поясніть будь ласка які можуть бути нюанси. Бо в мене теж ДБЖ віддає на заряд всього 10А і є зарядка з серверного блоку живлення на 40А. Чи безпечно все ж таки під'єднати до ДБЖ в паралель додаткову зарядку?
дякую
Вітаю. Як ви підключали паралельно дві плати BMS? Як вони працюють в паралельному режимі? Потрібно щось додавати в схему підключення?
Нічого додатково непотрібно. Підключити всі дроти паралельно. Тоді струм заряду і розряду збільшиться в два рази.
@@alternativeenergy2022 а з іншими платами BMS можливо таке робити? Наприклад з платами у яких пасивний режим балансування
@@7kri5a4 з пасивними можна, з активним не можна, як наприклад jikong, на одній платі треба виключати баланс.
@@alternativeenergy2022 дякую
Цікаво, яка напруга на елемент краща для буферного режиму, для довготривалого підтримування на АКБ? Чи будуть деградувати елементи при довготривалій напрузі на елементах при 3.65 В?
Поки роблю дослідження в фабричних стійках. Дуже суперечлива інформація з різних ресурсів. Багато хто каже постійний рівень 3.65в вбиває батарею, при чому немає ніяких дослідів, тільки припущення. Висновки будуть пізніше.
Плюсую, цікаво про буферну напругу. Теоретично можна взяти як за еталон ту цифру вольтажу до якої напруга повністю зарядженого елемента знижується як мінімум через пару годин(до 24годин) після повної зарядки та від'єднання від зарядки.
Так як це приймається до Pb, lipo має і до Lifepo4 теж бути.
В збірках 4s lipo якщо на буфер, то я в залежності від задач залишав 4/4.1 а то і 3.8 на елемент.
Дякую вам за відео 😊
Якщо я правильно зрозумів, що зарядний пристрій який був у комплекті з батареею можна включати одночасно із іншим зарядним пристроєм для прискорення часу заряду. І при цьому з акумулятором нічого нетрапиться?
Підкажіть, а який потрібен струм балансування? Я так розумію, що більше - то краще. Але який необхідний? Який вважати замалим? Який буде завеликим (у плані, що не варто переплачувати за BMS з таким великим струмом балансування). Напевно, це залежить від акумуляторів. Наприклад, якщо я цілюся на 4S EVE MB31 (314 Ah)?
Залежить від різниці міжбаночного опору (банка + з'єднання). Чим більше різниця, тим більше треба балансування
@@alternativeenergy2022 Поняття не маю яке там буде з'єднання, акуми ще їдуть, а БМС замовив 2Амперне
Прикольна подача - я Дартаньян...
Приветствую. Какую бмс с активным балансиром лучше использовать на 4s сборке? Чёрную как у вас в одном из видео или красную как тут
Обе прекрасно работают. Jikong уже со встроенным активным балансом, к Daly необходимо ставить внешний активный балансир.
@@alternativeenergy2022 спасибо
Параллельно зарядные устройства можно включать, если в них есть режим ограничения тока. Иначе разбаланс токов от зарядного гарантирован. И от какого какой ток будет идти на зарядку неизвестно.
Так зарядний пристрій тим і відрізняється від звичайного блока живлення, що має одразу обидва режими CV і CC. Звичайні блоки живлення паралелити без спеціальних схемних хитрощів це безглуздя.
@@ВасилийТёркин-г3м дійсно, але не усі зарядні пристрої мають такій функционал.
@@ВасилийТёркин-г3м Чому це безглуздя? Візьміть наприклад звичайні блоки живлення для діодних стрічок, виставте однакову напругу і запаралельте виходи DC, струми сумуються. А якщо навіть в БЖ не однаковий опір, можливо один буде більше давати струму, другий меньший, і що з цього.
@@alternativeenergy2022 БЖ для світлодіодів мають режим стабілізації струму. А щодо звичайних БЖ, навіть якщо ви возьмете два абсолютно однакових і виставите на них однакову напругу, то це буде дуже ненадійна конструкція. Бо ніхто не гарантує однаковість плиття їх параметрів від температури й однаковість цієї температури. Ще раз наголошую, без введення додаткових схемних хитрощів паралельне включення двох БЖ що не мають режиму СС не надійне і безглузде. В кращому випадку вони обидва в певний момент будуть валитися у захист. В найгіршому просто повиходять з ладу.
@@ВасилийТёркин-г3м Я вважаю ви плутаєте обмеження струму і стабілізацію. Наведіть приклад імпульсних зарядних пристроїв (не трансформаторних БЖ) з стабілізацією струму і без. Для заряду літію важливо стабілізована напруга, а струм може бути або максимально обмежений (наприклад з двох бж від діодних стрічок), або регульований (наприклад з двох серверних бж, як на відео). По мірі насичення акб, струм почне знижуватись, а напруга бж і акб зрівняється.
Добрий день, Олександр. Ви на зарядку паралельно підключили дві bms. А можна, дві збірки 4s зі своїми bms паралельно підключити на зарядку до контролера вітряка - зайвий струм він скидає в баласт? Дякую.
Добрий. Звичайно. Паралельно все можна.
@@alternativeenergy2022 , дякую, Олександр.
Підскажіть, будь-ласка, чи є у нас або на Алиекспрес в продажу якісь надійні блоки живлення 24-80v потужністю біля 350-450w ціною 1000-2000грн, щоб можна було підключити їх до сонячних контролерів mppt "Epever Tracer 4210AN" та "SRNE ML2440", щоб вони працювали замість сонячних панелей взимку кожного дня в режимі приблизно по 12 годин на добу заряджали акумулятор Lifepo4 280Ah 4S-збірку (12 вольтову). Тобто зимою заряд іде від мережі 220 вольтової (при відключених панелях від контролерів), а літом заряд від сонячних панелей (при відключених БЖ від контролерів).
Не мудруйте, підключайте паралельно разом з сонячним контролером до батареї БЖ регульований і виставляйте рівень напруги мппт контролера.
@@alternativeenergy2022 Ви про БЖ такі як у Вас колись продавалися, де відкруткою напругу регулювати можна? Я про ті БЖ що китайці роблять із вживаних БЖ. Я вже думав може такий купити, але трохи відштовхує той момент чи ті БЖ вже не відпрацювали своє і не "помре" він в найближчий рік при частому навантажені.
Розкажи за серверні блоки живлення, які в тебе на другому плані. Точніше цікавить закріплений на ньому блок. Ви самі доробляли, чи весь блок живлення з додотковим блоком з алі?
Це вже у Китаї доробляють, в інтернеті десь зустрічав схему переробки.
і мені, і мені підкажіть ))) дістав серверний БЖ з пудкруткою рідним на схемі на 13,4V і струм близько 40А, чи безпечно підєднувати до збірки EVE 32 ah 4S і BMS Jkong BD4A8S4P (40A). компоненти ще в дорозі, зараз думаю як то безпечно поєднати. Бо коли говорять що БМС піде в захист, мені не зовсім зрозуміло чому? я налаштую заряд 0,5С (тобто 15А) то я так розумію що БМС мала би брати ті 15А спокійно від БЖ,... наперед дякую за відповідь )) ( роздумую над варіантом доробки БП і якийсь регулятор на обмеження струму але чи в тому є потреба)
Для ємності 32а обов'язково треба обмежити струм БЖ на рівні 15а, які візьме батарея. За допомогою бмс не можна обмежувати струм, захист може бути по напрузі елемента від перезаряду. Якщо загальний рівень 13.4в і баланс від 3.3, то наврядче він спрацює.
@@alternativeenergy2022 дякую, просвітили =) успіхів у новому сезоні
Щодо балансування елементів. Я періодично заряджаю кожен ряд елементів окремо до 3.6V (десь раз в місяць). Інколи заливаю до 3А на ряд (ємність акумулятора 32Аh), якщо світло вимикали часто.
В цьому немає потреби, якщо поставити якісне обладнання. За звичай bms jikong з балансуванням 1а достатньо за умови маленької різниці в міжбаночному опору (банок+з'єднання), а також приблизно однакових банок по саморазряду.
Добрий вечір ! Чи можна такий зарядний пристрій (серверний) на постійно приєднати до акумуляторної збірки ?.......щоб, коли з'явиться електроенергія в мережі, тільки включити в розетку такий зарядний пристрій і збірка заряджалась
Також цікавить це питання
так, приєднайте до АКБ та в розетку на постійно
Так. Можете включити в мережу , приєднати до акб і залишити так назавжди. З'явилась мережа - заряджає, немає мережі - не працює. Так і працює воно на серверних станціях.
@@alternativeenergy2022 і, після появи/зникнення електроенергії в мережі, налаштування по напрузі/струму не збиваються на ньому ?...умовно 14.6v/45A виставив один раз, і збиватись не буде ?
@@yuriimelnyk4490 сбиваться не будет - у меня работает в режиме буфера, никаких проблем (на лиферный аккум присоединил самодельные медные шины, к которым прикрутил клеммы на инвертор, слаботочку и, непосредственно, подобный серверный БП). Работает 24/7 без проблем
Какая обычно цена на эти зарядки из серверных блоков? На алиэкспрессе нашёл по 100 евро, а б/у блоки эти у местных можно найти по 10-20 евро. Я так понимаю их все можно настраивать на правильное напряжение и силу тока, с помощью винтиков внутри, так что эта приблуда сверху просто облегчает? 100 евро дороговато, ибо легче тогда уже Victron купить, с гарантией, качеством и умной зарядкой.
Там в нужных местах припаивают нужные резисторы. Только это знать нужно. К тому же не все блоки подходят.
Пройшло трішки часу....Що можете сказати про якість роботи вашого блочка сірого з фіолетовим екранчиком? ) Можливо придумали щось з регулуюванням оборотів куллера?
Результат - гуде як скажений, доробляти ніколи, але працює без нарікань. Серверні нажаль були випадки виходу з ладу, і сама головна проблема - китайці припаюють дроти невідповідного перетину, нагрів при 50а шалений.
хотів собі такий замовити тільки на 2000вт, у відгуках на китайському сайті прочитав що до 100А працює дуже тихо... Тепер не знаю, може краще декілька серверних в паралель...
напевно краще два серверних в паралель, швидкість кулерів захмарна, його чути в сусідньому приміщенні.@@samsined5600
Вони не дають ГАРАНТІЮ 10 років, вони пропонують нам вірити що акум пропоацює 10 років 😂
Чи можна БМС використовувати як вимикач зарядки батареї? - коли є світло і йде зарядка, не моніторити заряд а покласти цю функцію повністю на БМС і припускати що БМС виключить заряд і не буде його туди сюди включати/виключати поки не зламається. Чи може треба ставити ще якесь додаткове релє, яке буде відключати зарядні пристрої від акумулятора?
Bms і були для цього створені, щоб мільйон разів включати і виключати заряд в автоматичному режимі.
Звичайні LED блоки живлення на 15-50А переробляються на зарядку додаванням змінного резистора. Але є нюанс, струм варто занижувати десь на 15%, інакше перегріється.
Тобто БЖ 40А можна використовувати як зарядку на 35А.
Впевнені? Власноруч це робили? Розкажіть куди цей змінний резистор паяти. У відосі ж не просто так ціла коробочка зверху блока живлення. Більшість блоків живлення - це джерела НАПРУГИ, а зарядний пристрій - це джерело СТРУМУ з обмеженням напруги. Імпульсне джерело напруги в джерело струму одним резистором не переробити, требе додати шунт, і коло вимірювання струму на ОП. Це на прикладі MeanWell 12 В 350 Вт.
@@alexanderzabolotnyi6513 саме так, я зробив джерело струму. Схемотехніка буває різна, у мене був R26, відео у мене на каналі.
Вважаю також залежить від якості БЖ. Все сміття noname для діодних стрічок дійсно може перегрітися. Якісне буде працювати, але можливо буде меньше ресурс при 100% постійного навантаження.
@@alternativeenergy2022 у ноунемів є два варіанти: номінальної потужності та "розігнані". Як на мене, то краще взяти БЖ трохи більшого номіналу та знизити потужність до потрібної.
@@Shilik згоден, робоча схема в житті.
Дякую за український технічний контент! Приємно слухати і цікаво дивитись.
Наскільки я зрозумів, можна ставити простий блок живлення наприклад для зарядки 4s збірки номіналом 14.6 в по струму вже який є, без цих китайських доробок які коштують як Ferrari.
Хороше питання до Вас: на вашу думку або Ви знаєте точно - яким чином BMS JiKong вимірює залишок заряду батареї у відостках? Вона орієнтується на напругу (що для ліфера зовсім не актуально) чи все таки плата рахує залиту ємність при заряді або вибрану ємність при розряді? Плата показує реальний залишок у % чи все таки це не реальна цифра?
Відсоток заряду lifepo4 некоректно відображає у всіх bms через спиціфічну криву хімії. Всі bms рахують арифмитично відносно рівня напруги (не з урахування залитої енергії). Мені постійно виносять мозок: чому зарядив на 100% (спрацював захист 3.65в по одному з елементів), через декілька годин саморазряду (без навантаження) і балансування рівень напруги по елементам буде 3.35в, а bms покаже 80% рівень заряду. Біда, шахрай, куди поділися 20%.
@@alternativeenergy2022 помиляєтесь, наприклад у мене бмс jikong, вона після стабілізації напруги до 3.35 показує 99% заряду. Також там є параметр Remain capacity в a*h, і він показує 89.1 із 90 після стабілізації до 3.35.
@@alexkpii Якщо ви заряджаєте маленьким струмом (н-д 100а акб струмом 5а), то всі елементи насичуються струмом і поступово балансуються. Якщо ви перевіряєте %заряду в BMS через декілька годин, то можливо. Але через декілька діб вже не буде відповідати. І чим більше струм заряду, чим швидше відсоток в BMS починає знижуватись. Зарядіть струмом 0.5с, не підключайте навантаження і прийдіть через добу, побачите що там буде показувати - 70% (н-д: 70а із 100а). Почнете разряджати - получите ємність 98а (98%).
@@alternativeenergy2022 заряджаю 0,3С. Я те що ви написали вже протестував, і моя jikong рахує за таким алгоритмом: заряд до 3.65 - 100%, 90аг. Чекаємо годину, або добу - показує однаково, напруга 3.35, 99% 89.1аг. Далі, починаємо розряджати: в бмс є показник відданих а*г, він починає рости, і рівно настільки ж зменшується показник відсотків і залишкової ємності. Проста арифметична дія. Коли відбувається відключення по нижньому порогу, може показувати наприклад 4% ще ємності, в цей момент ця цифра обнуляється. І почне рости коли почнемо заряд. Тому не по напрузі вона рахує, а по залитим-відданим а*г, не враховуючи втрати саморозряду.
@@alexkpii Ну я ж не придумав таке. Можливо це через те що я тестую елементи поштучно на 4 тестерах, підбираю, збираю, і до заряджаю паралельно весь пучок. Тобто я не роблю повний цикл вже на зібраному акб і відповідно воно неможе коректно порахувати залиту ємність.
Інвертор Deye і акб Deye, чи є сенс обмежувати заряд до 90%?
Дякую за відео!
Але маю запитання, я користуюся інвертором який розрахований на роботу за кислотними або гелевими акауляторами, який не є налаштовуємим на 24в. Відповідно внього запрограмовано що кінцева зарядка йде 27в. БМС показє що останні 30% ємності заряджається силою 10-11А і напругою 27в. Питання чи це нашкодить батареям, чи можна так заряджати їх?
13.5в або 27в - це 3,37 на елемент, при умові наявності активного балансиру ще буде якось балансувати з 3,3в. Пошкодити невідповідним рівнем напруги ви не можете акб. Єдина проблема - якщо елементи неоднакової ємності і різний опір, то воно почне розїзджатися і ви не доотримуєте якусь ємність, з часом цей показник буде збільшуватись. Навіть, якщо у вас елементи категорії А, з однаковим опором і ємністю, яких не продають в Україні, з часом все одно воно може деградувати по різному. Це хімічний процесс, він не може бути ідентичний на 100%.
Добрий день! А є така біленька коробочка окремо? Або як правильно обмежити струм зарядки. Дякую
Теж шукав таку інфу. Маю 2 серверних, хотілось би зколхозити з них зарядку
Підозрюю там тільки ампервольтметр та два резистора
@@ЮрійГолубінка-з7ц не все так просто, там плата і кілька дротів ідуть в середину
Кажуть це потенціометр звичайний
Коробку і блок з'єднує 6 проводів, розпаяні вони на різні плати в блоці, також всередині деякі доробки.
Ви елементи купуєте нові чи бу.?
Якщо не помиляюсь, Daly BMS балансує тільки під час зарядки, тому ніякого балансування 30мАг не буде. Це не стосується активного балансира.
У Daly пасивне балансування в кінці заряду 30ma (після 3,5в)
Цікаво, довго, розумію що шариш в темі, але я так і не зрозумів, яку напругу зарядки мені виставити на інверторі ))). Особливо не зрозуміло що ставити саме для "об'ємної" та "плаваючої" (зазвичай пункти 26 та 27 на інверторах).
Добрый день! Не могу найти адекватный зарядник для 8s1p (LF105), ампер бы на 50а. Увидел Ваш зарядник, тот, что большой. Не могу найти где купить, на Али они есть, но у пару продавцов и нет отзывов, а те что есть о том , что продавец непорядочный.Поделитесь в 2 словах ссылкой и микроотзывом о заряднике. Спасибо за Ваши видео!!!
Добрий. Ми на аліку нічого не купуємо, тому на жаль не знаю посилання
А где можно купить такой как у Вас, большой с ампервольтметром на плоскости, зарядник?
@@subvender самостійно збирати
Як щодо зарядки кожної секції, послідовно з'єднаних батарей, окремим зарядним пристроєм. Чи практикується таке десь?
Таке можливо але тоді потрібно по бмс на кожну секцію, і ще одну загальну бмс, бо заряджати такі акуми без захисту небезпечно
Доброго дня. За яку ціну можливо заказати даний зарядний пристрій?
Виробник якось нормує саморозряд? В відео сказано "може бути 1% за тиждень, а може і 1% за декілька днів". Який діапазон значень для елементів з однієї партії? З різних партій?
Так. Це один з фабричних тестів на категорію А або В. Далі ці діапазони чітко впливають на розрахунок балансировки залежно від циклічності. Я веду свої розрахунки з досвіду.
Вітаю
Підкажіть,чи є такіє мощьні зарядки для 24в. Збірки?
Так, є на аліекспрес.
Какое сечение кабелей ? Не греются при длительном заряде током 190а?
На 200а що не поставити, все буде грітися, навіть 50квадрат 0.5м. Це було тимчасове рішення, давно вже перероблено на 48в.
По своему опыту, подскажите сколько стоит блок питания из расчета того что нужно будет условно зарядить сборку ёмкостью 3квт за три часа (элементы ваши AKYMYNATOP Lifepo4 Topband 30Ah Grade) хотелсь бы понимать для себ понимать рентабельность сборки. Прошу прощения если не уточнил по незнанию некоторые аспекты
Серверна зарядка zxd2400, 3000Вт, 0-60в, 0-50а. Всі продані. Шукати. Були по 7000грн. Поки не плануються.
@@alternativeenergy2022
Звідки БМСи знають, що їм треба ділити струм зарядки наполовину? Якось нелаштовували? БМС можна замінити пристроями які будуть вимикати при перезаряді та при переразряді. Балансування при таких струмах не працює. І взагалі балансування - це нісенітниця. Балансування тільки вирівнює напругу на елементах, а ємність воно не вирівнює. І воно не працює при розряді, коли саме цей розбаланс і утворюється.
Якщо всі зроблять так як у вас, то елеткрики взагалі не буде бо мережи відразу ляжуть від перенавантажень. Власний генератор буде коштувати в рази дешевше такої системи.
Здравствуйте! Соеденивши ячейки в параллель произойдет самовыравнивание(балансировка) напряжения на всех ячейках соедененных в паралель???
Вітаю. Так.
@@alternativeenergy2022 Спасибо!