Correct structure - how to build an energy-efficient house

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 5 бер 2024
  • 0:04 - Введення
    0:36 - Що таке енергоефективність будинку?
    1:20 - Яким має бути R стін?
    2:15 - Яким має бути дах?
    3:02 - Чи потрібні вентканали?
    3:49 - Приклад організації та принцип роботи вентиляції
    4:36 - Якими мають бути вікна?
    7:14 - Про теплі підлоги та утеплення підлоги
    Вас вітає компанія Альтер Ейр. Ось уже 17 років ми займаємося проєктуванням та реалізацією інженерних систем у будинках та квартирах. Однак не всі клієнти, які звертаються до нас із запитом на реалізацію систем вентиляції чи опалення, розуміють, з чого насправді починається будинок чи квартира.
    Сьогодні ми поговоримо про один із найважливіших параметрів при будівництві будинку - про енергоефективність. Даний аспект передбачає мінімальну кількість тепла та холоду, які губляться через конструктив, тобто стіни, підлогу, дах та склопакети.
    Щоб конструктив був правильним, не обов'язково використовувати якісь конкретні матеріали для будівництва будинку. Важливо лише дотриматися коректних параметрів термічного опору (R) для кожного елемента.
    Таким чином, стіни вашого будинку повинні мати показник R 5 - 5,5. До утеплення даху потрібно підійти з особливою увагою, оскільки взимку все тепло в будинку піднімається нагору, і дах з поганим термічним опором просто випустить його назовні. Тому R покрівлі має становити щонайменше 6,5.
    Державні Будівельні Норми також передбачають, що у будинку будуть присутні вентканали для вентиляції приміщення. Однак через ці канали просто виходитиме тепло, тому будь-якому майбутньому домовласнику необхідно визначитися відразу, чи буде в його будинку припливно-витяжна система вентиляції. Якщо вона буде, то вентканали будувати не потрібно.
    Якщо у ваших планах побудувати енергоефективний будинок, заздалегідь приготуйтеся до реалізації вентиляцією з рекуперацією. Без неї ні про яку енергоефективність не може йтися. Вентиляція подаватиме свіже повітря в чисті зони і забиратиме відпрацьоване з санвузлів, кухні, вбиральні. Те повітря, яке забиратиметься, прогріватиме свіжу холодну повітряну масу завдяки принципу рекуперації.
    Далі дуже важливо правильно вибрати вікна для вашого будинку. Крім показника R, який має становити як мінімум 1,8, необхідно враховувати ще один параметр - Solar factor (g), який повинен бути до 35%.
    Також бажано, щоб мешканці відчиняли вікна якомога рідше, або не відчиняли зовсім. Справа в тому, що з кожним відкриттям та закриттям ущільнювач зношується, і герметичність будівлі погіршується. І це ще одна причина, через яку необхідна система вентиляції.
    Також невід'ємним елементом енергоефективного будинку є тепловий насос, який забезпечує опалення, ГВП та все частіше - кондиціювання приміщень. Тепловий насос повинен працювати з теплою підлогою - низькотемпературною системою опалення. Однак багато безвідповідальних будівельників при утепленні підлоги першого поверху, розташованого на ґрунті, укладають лише 5 см утеплювача. Це в корені неправильний підхід, оскільки через це ви витрачатимете цінну енергію для підігріву ґрунту. Щоб тепло залишалося в приміщенні, необхідно укласти щонайменше 10 см утеплювача, який укладається у шаховому порядку для перекриття стиків попереднього шару.
    Як тільки ви вирішите побудувати власний будинок і почнете працювати з архітектором, пам'ятайте, що найголовніше - енергоефективний конструктив. Тільки так ви зможете забезпечити ефективну роботу інженерних систем та, звичайно, комфорт власного проживання.
    Знайдіть більше інформації на нашому сайті:
    alterair.ua/stati/etapy-stroi...
    alterair.ua/stati/energyeffec...
    alterair.ua/stati/kak-nayti-t...
    alterair.ua/stati/kak-i-chem-...
    Слідкуйте за нами у соціальних мережах:
    FACEBOOK - / alterair.ua
    INSTAGRAM - / alterair.ua
    TIK TOK - / alter_air_
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 5

  • @ivansmit1074
    @ivansmit1074 3 місяці тому

    Хороше відео, багато цікавих моментів! Хвилює лише момент з повітрям - вентиляція енергозалежна? Просто якщо вікна не відкриваються, і при енергозалежній вентиляції не буде електрики - як буде потрапляти повітря в будинок? Потрібен якийсь варіант на цей випадок

    • @alterairkiev
      @alterairkiev  3 місяці тому

      Вітаємо, система вентиляції залежить від електроенергії.
      Для додаткової підстраховки рекомендуємо дивитись на енергоеффективні вентиляційні машини та встановити акумуляторну систему (LOG)

  • @Pozhydaiev
    @Pozhydaiev 3 місяці тому

    Утеплювач під теплою підлогою має бути саме 10 см? Чи є сенс робити більше?

    • @alterairkiev
      @alterairkiev  3 місяці тому

      Вітаємо!Товщина утеплювача під теплою підлогою залежить від ряду факторів, але найважливішими з них є:
      1) Теплотехнічні характеристики будівлі (її тепловтрати).
      2) Фізична можливість розміщення утеплювача певної товщини, такої, щоб вона відповідала рівню підлоги під порігами, дверима, вікнами тощо.

    • @densolo2942
      @densolo2942 3 місяці тому

      Правильніше сказати так :) якщо будівлю розділити на три контури і перший контур ми маємо на увазі відстань від стіни 2 метри там мінімальний супротив далі більше і центр максимальний. Так 10 см це оптимально. Якщо ви робите відмостку утеплену, то можна вибрати 5 плюс 3 см