Я згідна, світ, народ планети, бажає бачити саме українське. Творіть, трудіться, ПРАЦЮЙТЕ. Вишуковуйте таланти, в селах, по усій Україні. Бажаю щастя здоров'я і миру, успіху
Дякую, випуск надзвичайно цікавий, як і попередній на цю тему. Тут терміново потрібні субтитри, це треба поширювати ! Як би я знала, як їх додати - написала би їх (польською). У нас (Польща) досі працює стереотип, що без російської школи немає балету. Це правда, що сказано у фільмі, що у Польщі багато різноманітних стилів, що найбільші колективи танцюють дуже різноманітні вистави, але на рівні пересічного громадянина, балет високого рівня = росія. Колишні радянські колективи = російські. А також «без росії у них (тобто у інших народів російської імперії) ніякої культури би не було». Трагедія, але на жаль правда.
@@FacesOfIndependenceЄ фільм Купала , про геноцид білорусів у російській імперії та срср заборонений лукашенком , нажаль актуальний і для українців , раджу
Дякую щиро Дарка. Переглянула з задоволенням. Неймовірно цікаво. рашка може тільки нищити. Треба розвиватись в усіх напрямках. Якщо не ми то хто. Балет не моя тема але все ж. Героям Слава. Навіки Слава. Дякую Вам за все. Дякую Богу і ЗСУ за кожну прожиту мить
Дякую за прекрасний, змістовний випуск. В січні ходили з сім'єю на Сніжну королеву. Вистава неймовірна. Отримала велике емоційне задоволена. А після вашого випуску обов'язково на модерн-балет та нові балети. Дякую.
Зараз в Україні є балет😏 (Я, вже мовчу про цю "королеву", окремо🤮) Тоді ви не маєте уявлення, що таке "балет". Хоча, напевне, ви і від "95"-го задоволення отримуєте всією сім'єю?.. Ну, тоді, звичайно...🤷🏼♂️
Неймовірни випуск, грунтовний науковий підхід у дослідженні теми і чудове донесення краси, навіть, до тих хто нічогісінько не знає про балет. Дуууже дякую за Вашу працю, це треба просто подивитися!
Багато імен чую вперше, дякую вам. Те, що ви робите - це дуже важливо! Можна ще згадати Сахарова, Форрегера, Орликовського, Суліму, Вірського, Вронського, Майорова. І, звичайно, Аніко була не єдиною, хто ставив авторські балети в Україні, це не так, iмен дуже багато. До речі, важливий внесок до Американського балету зробили вихідці з України - Каринська, Юшкевич, Тарас, Тумковська, Дудіна. Але загалом дуже цікаво, це новий погляд
Дякую Вам за цей випуск! Мистецтво танцю/балету, як на мене, свідчить про високий рівень розвитку суспільства і самих людей. Тому так важливо знати яким розвинутим і давнім воно є у нації. Також важливо знати наших мистців і сподвижників. А то таке враження, що Лифар узявся ні звідки.
Вражаюча работа! Справді ретельне, глибоке дослідження, дякую! Взагалі Дарка Чапак - рідкісне явище у вітчизняній українській журналістиці. Якби всі наші журналісти та блогери саме так ставилися до матеріалу, дотримання принципів журналістики, ми б мали геть інше інформаційне поле, інший рівень інформаційної безпеки в державі.
Величезне дякую! Будучи дуже далекою від балету передивилась ваше відео на одному диханні. Масив прецікавої інформації викликав шквал емоцій і щире захоплення.!💙💛❤️
Дуже дякую 🙏🏻 Сподіваюсь що ваша праця і справжня історія, допоможе нашій країні звільнитися від окупації !!! ,та бути одним з найкращих ,серед країн з високим рівнем розвитку культури ! А плагіатори та загарбники кануть в безодню невідомості разом із їх прихильниками 🙏🏻
Дуже дякую! Багато нового дізналася. Такій радянській людині, як я важко повністю відмовитися від спектаклів дитинства. Я вважаю, що українські митці теж сприяли прославленню російського балету, перебуваючи під орудою російської імперії (та й культури в цілому). Тому ця слава спільна, чому ми маємо відмовитися від неї. Наприклад, у Чайковського є українське коріння, хоч він це і боявся визнати. Крім того, якщо повністю зняти так звані спектаклі з репертуарів глядачі почнуть метатися на гастролерів. Треба розцінювати ці спектаклі, як перлини світового рівня, бо в їх створенні приймали участь люди різних національностей. Треба просто свою позицію вміти донести до світу і відкинути наративи росіі, як і її заслуги в перемозі над німецьким фашизмом.
Навіть і не знала, що такий цікавий укр.балет. Дякую за популяризацію і нові дані про балет. А то....тільки рашкин балет попереду планети. А виявляється....навіть в балеті ми жили зі зв'язаними руками. Дуже цікаво було дізнатися. До того ж , я завжди цікавилася балетом, але про укр.балет нічого і не знала
Дарко, щиро дякую за такий потужний і ґрунтовний розбір балетної теми! Тішусь, що історія українського балету позбувається рос трактування. До речі, залюбки б подивилась випуск про Марію Березовську 🫶💋
Щиро дякую за Вашу роботу! Цей випуск потрібно терміново перекласти на іноземну мову, адже більшість світу, на жаль, досі вважає, що «вєлікій русскій балєт» це заслуга недо-країни.
Дуже дякую, для подальшого розвитку та розгллосу треба робити переклад для англомовної частини світу. Що не єдиним джерелом у світі є російський балет, а що він так само пішов зі шкіл які працювали набагато раніше
Дякую за надзвичайно важливий і цікавий випуск! Майже всі імена не на слуху 🥲 це треба виправляти. І посміялася з вставки про російські трупи, які знов гастролюють Україною)))
Дякую за дуже корисний матеріал! 🇺🇦🩰 Хочу додати дві фамілії в постановках яких я сама приймала участь, це Георгій Ковтун, який поставив оперу-балет Вій на музику Губаренко в Одесі і взагалі багато спектаклів за свою діяльність він зробив. І в Дніпрі Олег Ніколаєв "Княгиня Ольга" Станковича, відео якого є у Вас в матеріалі, ще "Колиска життя" ("Цвіт Папороті")
у нас мало творчих людей було, після розвалу совітів. така сама історія в будь-якій сфері, взяти художку, там такий совок розквітав. бо ті, хто дорвалися до посад не були новаторами, вони знали як партії лизати. а як щось створювати не знали, сподіваюся ми все це переживемо.
Дякую! Дуже інформативно! Але В.Верховинець був фольклористом, а не хореографом. Це принципові речі. Дуже приємно, що Г. Березова , яка вперше поставила балет "Лілея" , була педагогинею моєї першої вчительки в училищі!!!
Дуже цікаво, і навіть трохи банально в суті російської традиції. Бо все як завжди, щось вони вкрали, щось знищили, щось присвоїли, перейменували, перекрутили, перебрехали. росіяни такі росіяни.
Від імені співзасновника Insha Dance Company та автора двох танцювальних вистав, які були згадані у відео - Іллі Мірошніченка - велика вам подяка за працю. Було приємно та неочікувано побачити згадку про наші роботи. У разі бажання зробити матеріал про сучасний український танцювальний театр готові надати безліч інформації та матеріалів про діяльність багатьох митців, що зараз формують нову танцювальну сцену) А також готові надати багато важливих уточнень по деяким персоналіям з вашого матеріалу)
Дякую вам за працю, високий рівень майстерності й за готовність до співпраці! Цей випуск лише вступ до дискусії про історію українського балету, тому всіх нюансів не вдалося охопити. Тому буду вдячна за уточнення. Якщо є щось, що можна написати тут публічно, думаю і глядачам буде цікаво :)
Спробуємо деякі нюанси уточнити і дати напрямок для подальшого інформування у ваших відео. 1. Дуже хотілося б уточнити ім‘я хореографа балету «Маріуполь», у відео трапилась певна помилка адже автором хореографії є Владислав Детюченко, а не В‘ячеслав. Очевидно це трапилось через неповному доступної інформації про дану роботу і швидше за все в доступних матеріалах могли всюди бути вказані ініціали в імені😊 Також хочеться зазначити, що автором хореографії балету «Долі» для Одеського Оперного театру є Сергій Кон - відомий Київській публіці як балетмейстер Академічного Театру «Київська Опера» (в минулому КМАТОБ). Він також є автором багатьох балетів саме для дитячої авдиторії: «Копелія», «Аладін» тощо. Наразі Сергій служить в лавах Збройних Сил України і вся танцювальна спільнота зичить йому здоров‘я, наснаги, удачі та повернення у професійну діяльність неушкодженим🙏🏻 Загалом з точки зору представників сучасного танцювального танцю та театру варто згадати не одне покоління митців, виконавців та викладачів, які за часи Незалежності доклали і докладають надзусиль для розвитку танцювального мистецтва: 1. В Україні існує та активно здійснює свою діяльність «Поатформа Сучасного Танцю України». Це Громадське об‘єднання, що було створене цілою плеядою талановитих танцівників, які обрали шлях відмінний до конвенційного балету та створюють безліч цікавих та експериментальних мистецьких проєктів. Також «Платформа» регулярно проводить різноманітні заходи для промоції українських танцювальних вистав, освітніх практик як в Україні, так і за кордоном. Фінансування отримує з грантових програм що заслуговує на окрему повагу, оскільки танцювальний театр - явище дороговартісне. До створення ГО «Платформа Сучасного Танцю» причетні наступні персони: 1. Антон Овчінніков - викладач, практик та теоретик сучасного танцю, перформер, митець, засновник Black Orange dance company котра здійснювала діяльність здебільшого в Києві ще до Революції Гідності. 2. Олександр Маншилін - танцівник, викладач факультету хореографічного мистецтва у Київському Національному Університеті Культури і Мистецтв, засновник об‘єднання «Артіль», проектний менеджер, фахівець з промоції танцювального мистецтва. 3. Христина Шишкарьова - танцівниця, донька артиста балету Донецького Національного Театру Опери і Балету (в часи до Революції Гідності), топовий фахівець сучасної хореографії, хореографиня перших сезонів телепроекту «Танцюють Всі», засновниця найбільш фахової школи танцю в Україні «Totem Dance School» (де учнів готують за системами та практиками світових та визнаних технік і методів сучасного танцю), хореограф-постановник, перформерка. Зараз активно використовує досвід пережитий за час повномасштабного вторгнення у своїй перформативній практиці та активно презентує її за кордоном. 4. Ярослав Кайнар - професійний танцівник, викладач, практик, перформер, засновник театру танцю «Totem Dance Theatre». Автор перформансу «Анігіляція» та балету «Dynamic».
Далі даємо згадки про молодше покоління у секторі перформативному: Анна Герус - провідна артистка Дніпровського Театру Опери і Балету, провідна солістка театру «Київ Модерн-Балет», засновниця проектного театру танцю «Ukrainian Dance Theatre» та автора балетів «Variations of Life» і «Автор». Олексій Бусько - танцівник першого складу театру «Київ Модерн-Балет», художній керівник фестивалю професійного сучасного театру танцю «КМАТОБ fest», автор безлічі танцювальних мініатюр та лауреат міжнародних балетмейстерських конкурсів, автор балету «Видіння троянди» на музику Олександра Родіна, хореограф драматичних вистав: «Коріолан» (Нац. Драматичний театр ім. Івана Франка, Київ), «Зелені Коридори» режисерки Наталки Ворожбит, «1984» (Львівський Драматичний театр ім. Заньковецької) і ще безліч інших робіт які одразу не пригадати😂. Наразі є штатним балетмейстером у театрі Заньковецької та працює спільно з режисером Максимом Голенко над новими мистецькими проєктами. Також виокремлюємо саме танцювальні вистави за останні 5 років (приблизно) від незалежних митців, які здійснювали публічну презентацію своїх робіт саме на театральних сценах: Анатолій та Катерина Водзянські - засновники об‘єднання “Baza art people». Автори вистав: «Second floor», «Гул», «Ми», «Де ти?», «Паперові тигри», «Машрабі». Анастасія Харченко та Катерина Бишева - авторки танцювальної вистави «Люлі» Галина Пеха - авторка вистав: «Ама», «Сливовий вітер», «Косачка». Юрій Пристаєцький - режисер вистав і багатьох проєктів тісно пов‘язаних з танцем. Серед них: «Коридор», «Шлях до…» та інші які не перелічити одразу. Костянтин Томільченко. Навряд потребує окремого представлення. Але він є постановником танцювальних проєктів «Барон Мюнхаузен», «Вартові Мрій», «Дім таємничих пригод». Режисер шоу для «цирку Дю Солей». І ще можна знайти достатньо гідних і відомих проєктів за його участі. Богдан Поліщук - режисер, художник з костюмів та художник-сценограф. Постановник танцювальної вистави «Dance Macabre. Безсмертний танок».
Ще неодмінно варто зазначити надзвичайно пасіонарних меценатів зі сфери бізнесу, які дали потужний поштовх для розвитку співпраці балетмейстерів зі світовим ім‘ям з українськими театрами та антрепризними трупами. Мова йде про Олександра та Олексія Польових. Вони стали продюсерами надвеликих проєктів: балети всесвітньо відомого та шанованого хореографа Едварда Клюга «Radio&Juliet», «Quatro», «Stabat mater» до виконання яких були залучені українські зірки світового балету; також вони були продюсерами балету «The Great Gatsby» що створювався на їхнє замовлення для українського антрепризного танцювального театру, автором хореографії є Дуайт Роден - засновник найвідомішого театру сучасного танцю в США «Complexions Contemporary Ballet». Цей кейс є показовим саме у призмі промоції українського виконання та є прикладом дієвої співпраці зі світовими грандами у сфері, де українська виконавська майстерність займає провідну роль. І це ще далеко не все, що можна одразу пригадати😊 Тож, простір і матеріал для подальшого висвітлення значущості української балетної сцени достатній. Іншу інформацію буде легше вже надати детально у приватному спілкуванні для більшої продуктивності. Ще раз дякуємо за вашу працю🙏🏻
І на останок для публічного обговорення є пропозиція розглянути український сучасний танець та класичний балет не лише через призму балетмейстерів та викладачів, а й у окремих персоналіях. Адже давно панує певна соціальна несправедливість у зв‘язку з тим, що зазвичай мова ведеться про творців та втілювачів ідей але не згадують про виконавців. А варто розуміти, що танцювальна вистава неможлива без артиста, котрий візуалізує задум постановника та є невід‘ємною частиною процесу створення та реалізації кінцевого результату театральної діяльності - показу вистави. І найцікавіше, що зараз є можливість особисто познайомитися з цими неймовірними людьми, про яких через десятки років згадуватимуть вже наступні покоління.
великороси не мають власної культури, вони живлять свою імперію поневоленими народами і їх культурами - колись цьому прийде край і імперія розсипеться, дуже хочу стати свідком цих подій
Вибачте, абсолютно нефахові думки що до універсальності навичок артиста балету. На цю тему є досить навіть медичних досліджень. Не можна поширювати це невігластво
Така "промова"калька руського, тАкЄ ставлення до слухача ((ви токсична людина,я геть не люблю се поняття, але від вашого монологу моторошно. І, навчитися гварити, а не разухабно ляпати, російську кальку
Шановна авторка каналу. Ну якщо ви не компетентна в жанрі балету то може не треба робити цей м'яко кажучі не дуже правдивий контент з присмаком не зрозумілої пропаганди поганого смаку?! Казати про Аніко Рахіашвіллі, як про хоч в чомусь достойну хореографиню, це просто проявити себе повним профаном. Аніко Рахіашвіллі вкрай посередня хореографиня, яка зовсім не цюралась плагіату зокрема саме в російському(!) балеті! І створювала з цього сміття просто жахливі антибалетні, циркові однодневки, заради прибутків і дешевого успіху. Ніякого мистецького спадку вона по собі, на жаль, не залишила, тільки спотворений смак у публіки та зруйноване балетне мистецтво на головній сцені країни. Як можна було не згадати Ратманського та багатьох інших прекрасних митців балету, які саме через таких як Рахіашвіллі покинули Київ і є тепер найкращими хореографами світу, але нажаль не в Україні.....
@@FacesOfIndependenceТобто ви хочете сказати цим, що якщо крім вашого відео про історію балету в Україні більше контенту бракує то нічого вам і вказувати на відверті помилки в матеріалі. Принаймні я так зрозумів ваші слова. Шановна авторка, і я це кажу без жодного сарказму, оскільки поважаю вашу роботу і бажання досліджувати маловідомі сторінки історії мистецтва. Проте вимушений вам заперечити, тим що балет це не роліки для ютюбу чи тік-току, це дуже тендітне мистецтво, яке живе мить але залишає по собі дуже глибокий слід у художній виразності та пластиці, тільки якщо це справді мистецтво, а ні підробка та сурогат.
@@markiz1009 вказувати на помилки можна звісно, але бажано менш претензійно. На початку випуску я вказую, що не зможу перелічити всі імена. А вкінці прошу поділитися іменами, які не згадала. Цей випуск справді перший на цю тему в ютубі і це всього вступ до дискусії про те, наскільки наш «тендітний» балет досі русифікований і не знає про українських фахівців, які були тут до росії. Про пані Аніко мені розповідає дослідниця балету, докторка наук та викладачка кафедри хореографії. Це не я придумала собі сама. Тому вам радше потрібно дискутувати з першоджерелом. Про те, що балет - це не роліки в тіктоку - це якась дивна маніпуляція і знецінення. Я розповідаю своєму народу історію українського балету. І використовую для цього популярні платформи.
Дякую за роботу. Дуже потрібна праця!!!
Ніколи не був компетентним у балеті, але випуск переглянув з неймовірно великим задоволенням.
Щиро дякую!!!
Теж саме. Хоч це і не моя тема але переглянула з задоволенням
Україна неймовірна! Надзвичайно талановита у всіх сферах! Дякую за чудовий випуск!
Я згідна, світ, народ планети, бажає бачити саме українське. Творіть, трудіться, ПРАЦЮЙТЕ. Вишуковуйте таланти, в селах, по усій Україні. Бажаю щастя здоров'я і миру, успіху
Аплодуєм такий чудовий етер . Вперше дізнались про витоки нашого балетного мистецтва . Слава Україні
Навіки слава!
Ви показуєте правду, виймаєте нашу культуру та історію з небуття. Дякую.
Дякую за можливість пізнати нашу культуру,дуже важливий контент❤
Молодці, що створююте такі проекти!
Щиро дякую за фільм. Його обов'язково має подивитися в.о. Директорки Київського Фахового Хореографічного Коледжу п. К Кухар.
Так покажіть їй😉
@@Marina_multiВона, все одно, буде дивитись нижче!😌
😂! 👍
Дякую за роботу. Це прекрасно!
Топ, було цікаво
Подякував!
Повернення Нашої історії, мистецтва, літератури, це надзвичайно важливо для України! Дякуємо вам за цю роботу 🙏 слава Україні 🇺🇦❤️
Героям Слава. Навіки Слава
Дякую, випуск надзвичайно цікавий, як і попередній на цю тему. Тут терміново потрібні субтитри, це треба поширювати ! Як би я знала, як їх додати - написала би їх (польською). У нас (Польща) досі працює стереотип, що без російської школи немає балету. Це правда, що сказано у фільмі, що у Польщі багато різноманітних стилів, що найбільші колективи танцюють дуже різноманітні вистави, але на рівні пересічного громадянина, балет високого рівня = росія. Колишні радянські колективи = російські. А також «без росії у них (тобто у інших народів російської імперії) ніякої культури би не було». Трагедія, але на жаль правда.
Якщо б ви переклали в тексті випуск польською, можу протитрувати ☺️
@@FacesOfIndependenceз радістю, а є транскрипція запису? Я вам написала email.
@@FacesOfIndependenceЄ фільм Купала , про геноцид білорусів у російській імперії та срср заборонений лукашенком , нажаль актуальний і для українців , раджу
Дякую щиро Дарка. Переглянула з задоволенням. Неймовірно цікаво. рашка може тільки нищити. Треба розвиватись в усіх напрямках. Якщо не ми то хто. Балет не моя тема але все ж. Героям Слава. Навіки Слава. Дякую Вам за все. Дякую Богу і ЗСУ за кожну прожиту мить
Дякую, за вашу працю. Стільки з вами дізналася. Ви робити велику працю для нашої культури.
І для України в цілому. Маємо повертати своє
Дякую , дуже захопливий випуск! Стільки інформації, неймовірно! Підтримаємо українське! Пишаємося нашим талановитим, творчим народом!
Дуже цікаво! До речі, Сойчине крило Франка нещодавно прочитала, і подумала: нічого собі, і це не екранізували?? А виявляється, балет поставили
Дякую за прекрасний, змістовний випуск. В січні ходили з сім'єю на Сніжну королеву. Вистава неймовірна. Отримала велике емоційне задоволена. А після вашого випуску обов'язково на модерн-балет та нові балети. Дякую.
Зараз в Україні є балет😏 (Я, вже мовчу про цю "королеву", окремо🤮) Тоді ви не маєте уявлення, що таке "балет". Хоча, напевне, ви і від "95"-го задоволення отримуєте всією сім'єю?.. Ну, тоді, звичайно...🤷🏼♂️
Подяка вам за тему 💙🇺🇦✨️✨️✨️
Куди не глянь- скрізь присвоєні до расєйських українці та українки!!! Дякую за висвітлення такої теми.
Героям Слава! Дуже дякую за випуск!
Спасибі за вашу працю, стільки імен і фактів, котрі дійсно намагались стерти
Неймовірни випуск, грунтовний науковий підхід у дослідженні теми і чудове донесення краси, навіть, до тих хто нічогісінько не знає про балет. Дуууже дякую за Вашу працю, це треба просто подивитися!
Багато імен чую вперше, дякую вам. Те, що ви робите - це дуже важливо! Можна ще згадати Сахарова, Форрегера, Орликовського, Суліму, Вірського, Вронського, Майорова. І, звичайно, Аніко була не єдиною, хто ставив авторські балети в Україні, це не так, iмен дуже багато. До речі, важливий внесок до Американського балету зробили вихідці з України - Каринська, Юшкевич, Тарас, Тумковська, Дудіна. Але загалом дуже цікаво, це новий погляд
Дякую Вам !
Чудова робота !❤❤❤
Дякую Вам за цей випуск! Мистецтво танцю/балету, як на мене, свідчить про високий рівень розвитку суспільства і самих людей. Тому так важливо знати яким розвинутим і давнім воно є у нації. Також важливо знати наших мистців і сподвижників. А то таке враження, що Лифар узявся ні звідки.
Холєра, ви мене розчулили. Молодці, неймовірна студія, дякую👍🫂
Українці у світу вчаться, а потім світу дарують
Дякую!
Дууууже цікаво!!!
дякую! дуже потрібний для нашої культури контент!
Як цікаво, щоб вступав в танець той танцівник, який хоче в цей момент. Це ж прям танцювальний батл, але значно раніше
Дякую за цікавий та пізнавальний етер❤. Дякую за просвітницьку роботу ❤.
Чудове відео, дякую щиро. Я навіть і не думала, що можу так цікаво послухати і подивитись про балет🩰🩷
Дякую за цікавий, корисний, змістовний іконографічний матеріал! 👏👏👏
Вражаюча работа! Справді ретельне, глибоке дослідження, дякую! Взагалі Дарка Чапак - рідкісне явище у вітчизняній українській журналістиці. Якби всі наші журналісти та блогери саме так ставилися до матеріалу, дотримання принципів журналістики, ми б мали геть інше інформаційне поле, інший рівень інформаційної безпеки в державі.
Дякую за випуск дуже цікавої інформації! Героям слава! Смерть ворогам!
Це дуже важлива інформація
Я вражена ❤❤❤ щиро дякую за цікавий контент
Подяка за випуск, браво, респект!!!
Велика подяка та вподобайка за вашу працю. Чудовий фільм
Дякую❤️🔥 Дякую❤️🔥 Це просто суперовий, інформативний випуск, чекала на нове відео.
Величезне дякую!
Будучи дуже далекою від балету передивилась ваше відео на одному диханні. Масив прецікавої інформації викликав шквал емоцій і щире захоплення.!💙💛❤️
Дуже дякую за випуск! Скільки роботи за ним стоїть, стільки цікавої інформації, дякую ❤
Буду читати джерела, які ви вказали нижче 🙏
Дуже дякую 🙏🏻 Сподіваюсь що ваша праця і справжня історія, допоможе нашій країні звільнитися від окупації !!! ,та бути одним з найкращих ,серед країн з високим рівнем розвитку культури ! А плагіатори та загарбники кануть в безодню невідомості разом із їх прихильниками 🙏🏻
Дуже дякую! Багато нового дізналася. Такій радянській людині, як я важко повністю відмовитися від спектаклів дитинства. Я вважаю, що українські митці теж сприяли прославленню російського балету, перебуваючи під орудою російської імперії (та й культури в цілому). Тому ця слава спільна, чому ми маємо відмовитися від неї. Наприклад, у Чайковського є українське коріння, хоч він це і боявся визнати. Крім того, якщо повністю зняти так звані спектаклі з репертуарів глядачі почнуть метатися на гастролерів. Треба розцінювати ці спектаклі, як перлини світового рівня, бо в їх створенні приймали участь люди різних національностей. Треба просто свою позицію вміти донести до світу і відкинути наративи росіі, як і її заслуги в перемозі над німецьким фашизмом.
Велике прохання , переводіть , будь ласка, на різні мови світу, дякуємо!!!
Дякую за інформативний сюжет правди про український балет ❤
Супер! Дякую!
Про Авраменка треба окрему програму зробити.
уже є на каналі: ua-cam.com/video/L4Q5oO-1M5Q/v-deo.htmlsi=3Nmdvl6vz71np1xy
Дякую за випуск, дуже цікаво і хочеться дивитися ще і ще. Отримала величезне задоволення від перегляду. Чекатиму на нові випуски♥️
Навіть і не знала, що такий цікавий укр.балет.
Дякую за популяризацію і нові дані про балет.
А то....тільки рашкин балет попереду планети.
А виявляється....навіть в балеті ми жили зі зв'язаними руками.
Дуже цікаво було дізнатися.
До того ж , я завжди цікавилася балетом, але про укр.балет нічого і не знала
дивлюсь вас і плачу. Мені моторошно усвідомлювати весь жах на який готові окремі групи людей
Героям слава!
Яка важлива ваша робота, дякую.
Цікаво та змістовно.
Дарко, щиро дякую за такий потужний і ґрунтовний розбір балетної теми! Тішусь, що історія українського балету позбувається рос трактування. До речі, залюбки б подивилась випуск про Марію Березовську 🫶💋
Дякую за вашу працю та надзвичайно цікае висвітлення історії українського балету!
❤️ Дякуємо за чудове відео про украінський балет!!! 🇺🇦✌️🇨🇦 Вітання з Канади! 🍁🌻
Боже, як цікаво👍😍
Мої знання про балет дорівнюють нулю але було дуже цікаво почути про початок історії Українського балета.
Дякую Вам за роботу ❤
Щиро дякую за Вашу роботу! Цей випуск потрібно терміново перекласти на іноземну мову, адже більшість світу, на жаль, досі вважає, що «вєлікій русскій балєт» це заслуга недо-країни.
Дуже дякую, для подальшого розвитку та розгллосу треба робити переклад для англомовної частини світу. Що не єдиним джерелом у світі є російський балет, а що він так само пішов зі шкіл які працювали набагато раніше
Неймовiрно цiкаво, дякую!❤
Чекаю на продовження!
дякую за вашу працю! ви робите дуже важливу справу!
З постановки балету на музику великого Українського композитора П.Чайковського розпочати творчу діяльність театру було логічно.
Дякую! Героям слава!
Як завжди - грунтовно і професійно!
Дякую за відео.
Дуже важливо поширювати .
Дякую
як завжди надзвичайно потужно! ви неймовірна! рада, що колись підписалась на вас!
Дякую. На київській сцені був чудовий балет на муз. Губаренка Камінний господар в постановці Шекери.
Мені подобався балет «Світанкова поема» на музику В. Косенка, хореограф Г. Майоров.
Дуже важлива робота! 🙌
Дякую вам за працю, хай щастить 😊😊❤
Дякую за цікаву інформацію, за правдиву історію❤
Щиро дякую,з мене вподобайка і комент.
Дякую!
Дякую за цікавезний випуск
Дякую за надзвичайно важливий і цікавий випуск! Майже всі імена не на слуху 🥲 це треба виправляти.
І посміялася з вставки про російські трупи, які знов гастролюють Україною)))
Дуже цікаво. Дякую.
цікаво, дякую
Дякую дуже!
Дякую за дуже корисний матеріал! 🇺🇦🩰
Хочу додати дві фамілії в постановках яких я сама приймала участь, це Георгій Ковтун, який поставив оперу-балет Вій на музику Губаренко в Одесі і взагалі багато спектаклів за свою діяльність він зробив. І в Дніпрі Олег Ніколаєв "Княгиня Ольга" Станковича, відео якого є у Вас в матеріалі, ще "Колиска життя" ("Цвіт Папороті")
у нас мало творчих людей було, після розвалу совітів. така сама історія в будь-якій сфері, взяти художку, там такий совок розквітав. бо ті, хто дорвалися до посад не були новаторами, вони знали як партії лизати. а як щось створювати не знали, сподіваюся ми все це переживемо.
Ураааа! Сьогодні друга важливіша частина ❤
Чекаю з нетерпінням!
❤
Дякую за випуск. А де можна подивитися старі матеріали?
Вітаю! Які саме?
@@FacesOfIndependence у вас багато кадрів з давніших балетів, ще від часів совіцької окупації
Дякую! Дуже інформативно! Але В.Верховинець був фольклористом, а не хореографом. Це принципові речі. Дуже приємно, що Г. Березова , яка вперше поставила балет "Лілея" , була педагогинею моєї першої вчительки в училищі!!!
Цікаво 😊❤
Оце найкраще: зараз в Україні теж гастролюють російські трупи, але є нюанс! 😂 Дякую вам за це відео!
Дуже цікаво, і навіть трохи банально в суті російської традиції.
Бо все як завжди, щось вони вкрали, щось знищили, щось присвоїли, перейменували, перекрутили, перебрехали.
росіяни такі росіяни.
Було б дивно, що Україна, перебуваючи в центрі Європи, була осторонь світового балету. Але ми цього досі не знали.
Від імені співзасновника Insha Dance Company та автора двох танцювальних вистав, які були згадані у відео - Іллі Мірошніченка - велика вам подяка за працю. Було приємно та неочікувано побачити згадку про наші роботи.
У разі бажання зробити матеріал про сучасний український танцювальний театр готові надати безліч інформації та матеріалів про діяльність багатьох митців, що зараз формують нову танцювальну сцену)
А також готові надати багато важливих уточнень по деяким персоналіям з вашого матеріалу)
Дякую вам за працю, високий рівень майстерності й за готовність до співпраці! Цей випуск лише вступ до дискусії про історію українського балету, тому всіх нюансів не вдалося охопити. Тому буду вдячна за уточнення. Якщо є щось, що можна написати тут публічно, думаю і глядачам буде цікаво :)
Спробуємо деякі нюанси уточнити і дати напрямок для подальшого інформування у ваших відео.
1. Дуже хотілося б уточнити ім‘я хореографа балету «Маріуполь», у відео трапилась певна помилка адже автором хореографії є Владислав Детюченко, а не В‘ячеслав. Очевидно це трапилось через неповному доступної інформації про дану роботу і швидше за все в доступних матеріалах могли всюди бути вказані ініціали в імені😊
Також хочеться зазначити, що автором хореографії балету «Долі» для Одеського Оперного театру є Сергій Кон - відомий Київській публіці як балетмейстер Академічного Театру «Київська Опера» (в минулому КМАТОБ). Він також є автором багатьох балетів саме для дитячої авдиторії: «Копелія», «Аладін» тощо. Наразі Сергій служить в лавах Збройних Сил України і вся танцювальна спільнота зичить йому здоров‘я, наснаги, удачі та повернення у професійну діяльність неушкодженим🙏🏻
Загалом з точки зору представників сучасного танцювального танцю та театру варто згадати не одне покоління митців, виконавців та викладачів, які за часи Незалежності доклали і докладають надзусиль для розвитку танцювального мистецтва:
1. В Україні існує та активно здійснює свою діяльність «Поатформа Сучасного Танцю України». Це Громадське об‘єднання, що було створене цілою плеядою талановитих танцівників, які обрали шлях відмінний до конвенційного балету та створюють безліч цікавих та експериментальних мистецьких проєктів. Також «Платформа» регулярно проводить різноманітні заходи для промоції українських танцювальних вистав, освітніх практик як в Україні, так і за кордоном. Фінансування отримує з грантових програм що заслуговує на окрему повагу, оскільки танцювальний театр - явище дороговартісне.
До створення ГО «Платформа Сучасного Танцю» причетні наступні персони:
1. Антон Овчінніков - викладач, практик та теоретик сучасного танцю, перформер, митець, засновник Black Orange dance company котра здійснювала діяльність здебільшого в Києві ще до Революції Гідності.
2. Олександр Маншилін - танцівник, викладач факультету хореографічного мистецтва у Київському Національному Університеті Культури і Мистецтв, засновник об‘єднання «Артіль», проектний менеджер, фахівець з промоції танцювального мистецтва.
3. Христина Шишкарьова - танцівниця, донька артиста балету Донецького Національного Театру Опери і Балету (в часи до Революції Гідності), топовий фахівець сучасної хореографії, хореографиня перших сезонів телепроекту «Танцюють Всі», засновниця найбільш фахової школи танцю в Україні «Totem Dance School» (де учнів готують за системами та практиками світових та визнаних технік і методів сучасного танцю), хореограф-постановник, перформерка. Зараз активно використовує досвід пережитий за час повномасштабного вторгнення у своїй перформативній практиці та активно презентує її за кордоном.
4. Ярослав Кайнар - професійний танцівник, викладач, практик, перформер, засновник театру танцю «Totem Dance Theatre». Автор перформансу «Анігіляція» та балету «Dynamic».
Далі даємо згадки про молодше покоління у секторі перформативному:
Анна Герус - провідна артистка Дніпровського Театру Опери і Балету, провідна солістка театру «Київ Модерн-Балет», засновниця проектного театру танцю «Ukrainian Dance Theatre» та автора балетів «Variations of Life» і «Автор».
Олексій Бусько - танцівник першого складу театру «Київ Модерн-Балет», художній керівник фестивалю професійного сучасного театру танцю «КМАТОБ fest», автор безлічі танцювальних мініатюр та лауреат міжнародних балетмейстерських конкурсів, автор балету «Видіння троянди» на музику Олександра Родіна, хореограф драматичних вистав: «Коріолан» (Нац. Драматичний театр ім. Івана Франка, Київ), «Зелені Коридори» режисерки Наталки Ворожбит, «1984» (Львівський Драматичний театр ім. Заньковецької) і ще безліч інших робіт які одразу не пригадати😂. Наразі є штатним балетмейстером у театрі Заньковецької та працює спільно з режисером Максимом Голенко над новими мистецькими проєктами.
Також виокремлюємо саме танцювальні вистави за останні 5 років (приблизно) від незалежних митців, які здійснювали публічну презентацію своїх робіт саме на театральних сценах:
Анатолій та Катерина Водзянські - засновники об‘єднання “Baza art people». Автори вистав: «Second floor», «Гул», «Ми», «Де ти?», «Паперові тигри», «Машрабі».
Анастасія Харченко та Катерина Бишева - авторки танцювальної вистави «Люлі»
Галина Пеха - авторка вистав: «Ама», «Сливовий вітер», «Косачка».
Юрій Пристаєцький - режисер вистав і багатьох проєктів тісно пов‘язаних з танцем. Серед них: «Коридор», «Шлях до…» та інші які не перелічити одразу.
Костянтин Томільченко. Навряд потребує окремого представлення. Але він є постановником танцювальних проєктів «Барон Мюнхаузен», «Вартові Мрій», «Дім таємничих пригод». Режисер шоу для «цирку Дю Солей». І ще можна знайти достатньо гідних і відомих проєктів за його участі.
Богдан Поліщук - режисер, художник з костюмів та художник-сценограф. Постановник танцювальної вистави «Dance Macabre. Безсмертний танок».
Ще неодмінно варто зазначити надзвичайно пасіонарних меценатів зі сфери бізнесу, які дали потужний поштовх для розвитку співпраці балетмейстерів зі світовим ім‘ям з українськими театрами та антрепризними трупами. Мова йде про Олександра та Олексія Польових. Вони стали продюсерами надвеликих проєктів: балети всесвітньо відомого та шанованого хореографа Едварда Клюга «Radio&Juliet», «Quatro», «Stabat mater» до виконання яких були залучені українські зірки світового балету; також вони були продюсерами балету «The Great Gatsby» що створювався на їхнє замовлення для українського антрепризного танцювального театру, автором хореографії є Дуайт Роден - засновник найвідомішого театру сучасного танцю в США «Complexions Contemporary Ballet». Цей кейс є показовим саме у призмі промоції українського виконання та є прикладом дієвої співпраці зі світовими грандами у сфері, де українська виконавська майстерність займає провідну роль.
І це ще далеко не все, що можна одразу пригадати😊
Тож, простір і матеріал для подальшого висвітлення значущості української балетної сцени достатній.
Іншу інформацію буде легше вже надати детально у приватному спілкуванні для більшої продуктивності.
Ще раз дякуємо за вашу працю🙏🏻
І на останок для публічного обговорення є пропозиція розглянути український сучасний танець та класичний балет не лише через призму балетмейстерів та викладачів, а й у окремих персоналіях. Адже давно панує певна соціальна несправедливість у зв‘язку з тим, що зазвичай мова ведеться про творців та втілювачів ідей але не згадують про виконавців. А варто розуміти, що танцювальна вистава неможлива без артиста, котрий візуалізує задум постановника та є невід‘ємною частиною процесу створення та реалізації кінцевого результату театральної діяльності - показу вистави.
І найцікавіше, що зараз є можливість особисто познайомитися з цими неймовірними людьми, про яких через десятки років згадуватимуть вже наступні покоління.
великороси не мають власної культури, вони живлять свою імперію поневоленими народами і їх культурами - колись цьому прийде край і імперія розсипеться, дуже хочу стати свідком цих подій
Росіяни постійно акцентують на свій балет,що вони його створили і т.д.
Георгій Ковтун.
І, то, правда!☝️
Є фільм Купала , про геноцид білорусів у російській імперії та срср заборонений лукашенком , нажаль актуальний і для українців , раджу
Вибачте, абсолютно нефахові думки що до універсальності навичок артиста балету. На цю тему є досить навіть медичних досліджень. Не можна поширювати це невігластво
Поділіться, будь ласка, медичними дослідженнями
asdasd
Вона педагогиня , історикиня ,фізкультурикиня - як же ріжуть слух і паплюжать красу Мови оті фемінізми ( не знаю чим замінити цей англізм !)...
Така "промова"калька руського, тАкЄ ставлення до слухача ((ви токсична людина,я геть не люблю се поняття, але від вашого монологу моторошно.
І, навчитися гварити, а не разухабно ляпати, російську кальку
Шановна авторка каналу. Ну якщо ви не компетентна в жанрі балету то може не треба робити цей м'яко кажучі не дуже правдивий контент з присмаком не зрозумілої пропаганди поганого смаку?! Казати про Аніко Рахіашвіллі, як про хоч в чомусь достойну хореографиню, це просто проявити себе повним профаном. Аніко Рахіашвіллі вкрай посередня хореографиня, яка зовсім не цюралась плагіату зокрема саме в російському(!) балеті! І створювала з цього сміття просто жахливі антибалетні, циркові однодневки, заради прибутків і дешевого успіху. Ніякого мистецького спадку вона по собі, на жаль, не залишила, тільки спотворений смак у публіки та зруйноване балетне мистецтво на головній сцені країни.
Як можна було не згадати Ратманського та багатьох інших прекрасних митців балету, які саме через таких як Рахіашвіллі покинули Київ і є тепер найкращими хореографами світу, але нажаль не в Україні.....
Надішліть, будь ласка, список достойних ютуб-відео про історію українського балету. Обовʼязково ознайомлюся.
@@FacesOfIndependenceТобто ви хочете сказати цим, що якщо крім вашого відео про історію балету в Україні більше контенту бракує то нічого вам і вказувати на відверті помилки в матеріалі. Принаймні я так зрозумів ваші слова. Шановна авторка, і я це кажу без жодного сарказму, оскільки поважаю вашу роботу і бажання досліджувати маловідомі сторінки історії мистецтва. Проте вимушений вам заперечити, тим що балет це не роліки для ютюбу чи тік-току, це дуже тендітне мистецтво, яке живе мить але залишає по собі дуже глибокий слід у художній виразності та пластиці, тільки якщо це справді мистецтво, а ні підробка та сурогат.
@@markiz1009 вказувати на помилки можна звісно, але бажано менш претензійно. На початку випуску я вказую, що не зможу перелічити всі імена. А вкінці прошу поділитися іменами, які не згадала. Цей випуск справді перший на цю тему в ютубі і це всього вступ до дискусії про те, наскільки наш «тендітний» балет досі русифікований і не знає про українських фахівців, які були тут до росії. Про пані Аніко мені розповідає дослідниця балету, докторка наук та викладачка кафедри хореографії. Це не я придумала собі сама. Тому вам радше потрібно дискутувати з першоджерелом.
Про те, що балет - це не роліки в тіктоку - це якась дивна маніпуляція і знецінення. Я розповідаю своєму народу історію українського балету. І використовую для цього популярні платформи.