Gyepszélnyíró csapágyasítása

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 11 вер 2024
  • Tönkrement siklócsapágyazás átalakítása gördülőcsapágyazásra. Csapágyház készítése, beépítése.

КОМЕНТАРІ • 50

  • @dobosatis
    @dobosatis 3 роки тому +26

    Tervezett elavulás, fogyasztói társadalom.
    Ön Miklós a rendszer ellensége, nem véletlen lett hiánycikk manapság a jó szakember és lassan megfizethetetlen, ez volt a cél, sajnos minden területen. De majd változik ez is, mint minden.
    A munkájáról is szót ejtsek, mesteres.

  • @Bence0121
    @Bence0121 3 роки тому +4

    2 napja hasonlóképp javítottam egy konyhai keverőgép motorját, egy hibás posrszívó motor hátsó pajzs részét hegesztettem fel illetve csak csipkedtem. Így nem kellett esztergálnom viszont ez elegánsabb megoldás! Tanulságos volt.

    • @Horváth_Miklós
      @Horváth_Miklós  3 роки тому +5

      Hát, mindenki a rendelkezésére álló eszközökkel, módszerekkel javít. Meg van, aki újat vesz. :)

  • @belatoth4170
    @belatoth4170 3 роки тому +6

    Nem mondom magam elveszett embernek, de a kreativitása mindent felülmúl. És mikor ugyan ezen megoldás van egy sarokcsiszolóban is nem olcsón, akkor érik meg a világ a pusztulásra. Szóval már jó pár éve eljött az idő.

  • @roci8817
    @roci8817 3 роки тому +2

    Ismét profi munka ,látom síkerűlt a körmedre oda ütni rendeset , elő fordul aki dolgozik

    • @Horváth_Miklós
      @Horváth_Miklós  3 роки тому +3

      Ha még ráütöttem volna. De az autó csomagtartófedelét csuktam rá. :)

  • @gaborordog1440
    @gaborordog1440 3 роки тому

    Profi munka,óriási leleménnyel.Gratula.

  • @Lackooo84
    @Lackooo84 3 роки тому +6

    Mester is back! :D

  • @SenkiNevem
    @SenkiNevem 3 роки тому +1

    Tisztelettel udvozollek.
    Szeretnek feltenni egy kerdest, es ha esetleg akad idod a teli idoszakban szeretettel varnam a valaszod.
    Mi a velemenyed arrol hogy egy csapagyat " karbantartas cimen " porvedoket lepattintva tavatta zsirral feltolteni.
    Probalkoztam ilyennel, meglepoen jo eredmennyel. Peldaul flex-nel, igaz a motor csapagyat csereltem, a kihajtasnal alkalmaztam ezt a modszert. A gep sajat Hitachi, meglepo mod nagyon szepen uzemel mar lassan 2 eve.
    Elore iskoszonom ha megosztod velem a velemenyedet errol privat uzenetben.
    Nagy tisztelettel, jo munkat kivanok a tovabbiakban.

    • @Horváth_Miklós
      @Horváth_Miklós  3 роки тому +3

      Teljesen felesleges dolognak tartom. Véleményem szerint egy bármilyen gép, egy szét/összeszerelést egy sokként él meg. Tehát célszerű ezeket a minimálisra csökkenteni. Hogyan? Hát úgy, hogy csak akkor szereljük szét, ha az indokolt és szükséges. Ha a csapágy miatt szedjük szét, mert tönkrement, akkor nem kísérletezünk, hanem újat szerelünk be. Ha nem ment tönkre, nem szedjük szét kíváncsiságból. A két év üzem, szóra sem érdemes egy ilyen gépnél. A második legidősebb gépem, egy EVIG gyártmányú B&D 115-ös sarokcsiszoló. 1983-ban vásároltam, és valamikor 30 éve cseréltem benne csapágyakat. Akkor sem volt túl rossz, de gondoltam biztos ami biztos, kicserélem. A másik, egy 230mm-es Bosch, pont idén negyven éves. Sosem cseréltem benne csapágyat. Mondjuk ezt a nagy mérete miatt ma már ritkán használom. De van összesen öt, kis egykezes gépem, amelyek napi használatban vannak. A B&d-t leszámítva egyikben sem cseréltem sosem csapágyat. Ezeknél a gépeknél nem a csapágy a leggyengébb láncszem. Mondjuk nekem egyetlen sarokcsiszolóm ment tönkre, de az azért, mert hitvány Hyundai volt. A Hyundai a létező leghitványabb márka. Nekem még minden tönkrement, ami Hyundai volt, és semmilyen más gépem soha nem romlott el.

  • @C5oNtkov4C5
    @C5oNtkov4C5 3 роки тому +2

    Tisztelt Horváth Miklós. A videói számomra csemegék. Jó nézni ezeket a tartalmakat. Viszont lenne egy kérdésem. Van egy régi oszlopos fúróm,amely némi nemü kis javításra szorulna. Fel tudom venni a kapcsolatot önnel telefonon vagy emailben vagy bármely más formában javítás céljából?

  •  3 роки тому +8

    Végre!
    A videó előtt javítottam a bátyám benzines sövényvágóját.
    Majdnem bedobtam a kerti tóba.
    Olyan érzésem van mintha azért foglalkoztatnának ezek a cégek egy mérnököt, hogy valami hibát rejtsenek el ezekbe a gépekbe.
    - a fogórészt lekellett bontanom, hogy a tank alsó csavarját kitudjam szedni.
    A blokkba csak egy kicsit kellett volna odébb tervezni a helyét már nem kellene ezt csinálni plusszban.
    A berántó elszakadt.( Alig használta)
    Az ócska műanyag szívótorok leszorító csavarjai nem hatlapfejűek.
    Imbuszos! A kulcs szemből nem fér rá.
    Elköszörültem egy kulcsot úgy éppen csak de befért.
    Le kellene az egész karburátort venni amit nem merek mert kitudja, hogy milyen bajok jönnének.
    Szinte majdnem új gyertya (nem alsó polcos) állásában meghalt benne.
    2és fél órát kínlódtam vele.
    Ezt forintosítani nagyon nehéz lehet!
    Köszönöm a videót!
    (lehetne sűrűbben is😀😀😀😀)

    • @Horváth_Miklós
      @Horváth_Miklós  3 роки тому +9

      Igen. Foglalkoztatnak ilyen céllal mérnököket.

    • @adamkocso7914
      @adamkocso7914 3 роки тому +2

      Jó napot!
      A költséghatékonyságot nem a mérnök 'teszi' a géphez. Hanem a projekt menedzser aki azért kap pénzt, hogy az eszköz minél kevesebb pénzből gyártható legyen.
      Sajnos elég rossz ez a hozzáállás, de a legtöbb céget csak a profit érdekli. Az emberek többsége megveszi ezeket az olcsó dolgokat, mert azt mondja nem ad érte többet. Pedig így lesz neki drágább. (Kivéve ha testvére megcsinálja)

    • @Horváth_Miklós
      @Horváth_Miklós  3 роки тому +3

      @@adamkocso7914 Igen, tudom, hogy ma már nem szárnyalhat szabadon a mérnök gondolata, mert majd az eladási osztály megmondja, hogy az alumínium öntvény alkatrész legyen két milliméterrel vékonyabb, és tegyen bele inkább egy rakás fél millis bordát. A műanyag alkatrészek szintén. Így készülhet olyan műanyag tömlődob, amit megvettem, hazahoztam, és miután feltekertem rá a 20 méter fél colos locsolótömlőt, nem bírta el a saját súlyát, eltörött.

    • @VitanyiGyula
      @VitanyiGyula 3 роки тому +1

      @@adamkocso7914 És sok szervízes meg ezt a hibákat vissza állítja nem átalakítja jóra

  • @gyorgybalazs9730
    @gyorgybalazs9730 3 роки тому +2

    12:04 Azt hittem a szomszéd is beröffentette a verseny kaszáját! :-))

    • @Horváth_Miklós
      @Horváth_Miklós  3 роки тому +2

      A balatoni 7-es főút a "szomszéd", és ami ott megy, az be szokott hallatszani a filmekbe. :)

  • @vajkfekete2635
    @vajkfekete2635 3 роки тому +2

    Arany szíveim. Ezt lopom!

  • @otokovacs6811
    @otokovacs6811 3 роки тому +2

    szep munka

  • @oleraceaspinacia3038
    @oleraceaspinacia3038 3 роки тому +4

    Köszönjük a feltöltést! Már hiányzott.
    A csapágy ház a motor belseje felé nyitott? Értem én, hogy a helyszűke ezt engedte; hogy a fészekben amúgy is megszorul a csapágy; hogy a tekercs útját állná, ha kimozdulna és így nem tud beesni a motorba. Mindezek ellenére: az ilyen erős vibrációnak kitett helyen a fél oldalán nyitott csapágy ház ajánlott vagy megtűrt megoldás?

    • @Horváth_Miklós
      @Horváth_Miklós  3 роки тому +6

      Valójában a kérdést sem értem. Feltételezem, hogy nem műszaki jellegű végzettsége van, vagy egészen más területre specializálódott. A villanymotorok döntő többségében a csapágyház a motorok belseje felé nyitott. Tehát ez teljesen szokványos megoldás. Csak hadi alkalmazásra, vagy nagyon speciális motorokban van a csapágyfészeknek belülről is deklije. Én csak gépjármű generátoroknál találkoztam belső deklivel, elvétve pár nagyon régi GANZ/DINAMO motoron, illetve a Szovjetunióban gyártott kis méretű motoroknál volt elterjedt módszer. Ma már kiveszett ez is mert csak drágítja az előállítást, és különben sem jó az, ha valami sokáig tart. Szóval az általam készített megoldás a mai motorgyártásban standard.
      A csapágy útját nem a tekercs állja, hanem a tengelyen lévő váll. Ez akadályozza meg, hogy a motor belseje felé el tudjon vándorolni. Kifelé pedig azért nem tud menni, mert a csapágyházban van egy váll. Ez éppen a szükséges kényszerekkel rendelkezik. A túlkényszerezés feszültségeket hoz létre, ami a csapágy idő előtti tönkremenetelét okozza.

    • @oleraceaspinacia3038
      @oleraceaspinacia3038 3 роки тому +4

      @@Horváth_Miklós Ördöge van, biotechnológusnak tanultam az egyetemen, a villanymotorokhoz pontosan annyit értek, mint tyúk a harangöntéshez. A kérdés azért született, mert jól emlékeztem egy korábbi videóra bő két évvel ezelőttről (Cserélhetetlen csapágyak cseréje) ahol az ékszíjfeszítő görgő csapágyának rögzítéséhez egy laposvasból készült fedelet gyártott. Ha ott jó volt a fedél, vajon itt miért nem szükséges? Való igaz, ott szó sincs tengelyen kiképzett vállról. Ennek a ténynek az ismeretében már valóban fura a kérdés. De kitől tanuljon az ember, ha nem attól, akitől van mit tanulni? Öntől van mit! Köszönöm, hogy időt fordított a kérdés megválaszolására!

    • @Horváth_Miklós
      @Horváth_Miklós  3 роки тому +6

      @@oleraceaspinacia3038 A villanymotor más, mint a görgő. A motornak mindkét végén vagy egy csapágy. Mindkét csapágy a maga oldalán a csapágyházban lévő váll miatt nem tud kicsúszni. A másik irányban azért nem tud, mert a tengelyen van egy váll, amibe támaszkodik. Legyen a tengely bármilyen hosszú, a másik végén is van egy váll, amibe a másik csapágy támaszkodik. Tehát bármilyen furcsa, a két csapágy egymást támasztja, és tartják a helyükön magukat. Ha csak egy csapágy van, mint például az ékszíjfeszítő kerékben, ott bizony meg kell oldani a csapágy mindkét irányú támasztását, hiszen nincs a tengely másik végén egy másik csapágy, ami támasztaná.
      A biotechnológia útvesztőjében meg bizonyára én tennék nagyon esetlen lépéseket. :) De nincs ezzel semmi baj.

    • @zoltanpapp1170
      @zoltanpapp1170 3 роки тому +2

      @@oleraceaspinacia3038 Oda kellett, mert ott nem támasztotta más abból az irányból, menet közben az egy szem támasztott oldal felé el tudna mozdulni.
      A villanymotorban mindkét oldalról meg van támasztva a csapágy (on keresztül a tengely), egyik támasz a hátsó fedél ami a csapágy külső gyűrűjét támasztja, másik pedig maga a forgó rész tengelye. Azon van egy váll (lépcső), ami a csapágy belső felét nem engedi a motor belseje felé elmozdulni.
      Ettől érthetőbben nehéz fogalmazni rajz nélkül.

    • @oleraceaspinacia3038
      @oleraceaspinacia3038 3 роки тому +6

      @@Horváth_Miklós Úgy fest, akarta vagy sem, oktató csatornát teremtett a hozzám hasonló érdeklődő kibicek számára (is) :) Akárhogy is, velem együtt bizonyára sokan hálásak a részletes magyarázatokért és az értékes tanításért. Újfent köszönet érte, hogy fáradhatatlanul újabb filmeket készít és okít minket!

  • @knogabi
    @knogabi 3 роки тому +1

    Tisztelt Miklós!
    Segítségre lenne szükségem esetleg fel tudom venni önnel a kapcsolatot?

    • @mrpalko76
      @mrpalko76 2 роки тому

      Reménytelen sajnos....

    • @Vaszilij80Szopjlejev
      @Vaszilij80Szopjlejev 2 роки тому

      Nézd meg az összes videót, az egyikben látszik a címe a mesternek! 😁

  • @VitanyiGyula
    @VitanyiGyula 3 роки тому +2

    Nagyon jó lett a javítás Miklós van nekem is egy ilyen el vállalod ha elküldőm?

    • @mrpalko76
      @mrpalko76 2 роки тому +1

      Sajnos nem javít másnak... én is szerettem volna egy tengely egyengetést de nem jött össze...

  • @zsolttelekes6509
    @zsolttelekes6509 3 роки тому +2

    Most már a motor túl fogja élni a többi részét a nyírónak.

  • @veszettmokus534
    @veszettmokus534 3 роки тому +3

    Mester látom neked is negyed éves hüvelyk ujjad van.
    Három hónap mire lenő....
    Nálam is rendszeres, minden évben legalább kétszer elkapom valamelyik körmöm.
    Mióta láttam egy videót a youtube-on azóta forró tűvel kiolvasztom a közepét, és így legalább az első héten már nem fáj.

    • @Horváth_Miklós
      @Horváth_Miklós  3 роки тому +2

      Igen, de a tetejére én nem is a melóval szereztem. Rácsuktam az Astra csomagtér ajtaját. Gondoltam oldalt állva, majd megfogom, hogy ne huppanjon akkorát, amikor lecsukom. Csakhogy oldalt álltam, és a forgásponthoz viszonylag közelebb fogtam az ajtót. Naná, hogy nem tudtam lefékezni, és rácsukódott az ujjamra. :)

    • @veszettmokus534
      @veszettmokus534 3 роки тому +3

      @@Horváth_Miklós Szóval egy mesterember tipikusan nem mesterségbeli sérülést szerzett....:)
      Ez tipikus.
      Engem égtett cunder, hegesztőelektróda, lapos - gömb-henger acél amiket munkáltam...és én is vesztem össze autóval, nekem a Suzukim nyúzta le a mutató ujjam, kékítette a gyűrűsujjam körmét de amire azért nem számítottam:
      Még egy hűtő is bántott!
      Na persze ez bosszantott a legjobban!!!
      Mert az előzőekre számítottam, de azért, hogy egy hűtő megégesse a tenyerem, az messze állt az általam előre sejtett balesetekről.
      A feleségem először röhögött, majd leápolt, majd lecseszett, azután megint röhögött.
      Na azóta szemöblítő kivételével (Ez lesz a következő beruházás) minden van ápoló eszköz, és a legáltalánosabb munkavédelmi eszköz is van itthon. És használom is őket.
      Például védőszemüveg nélkül még fúrni sem vagyok hajlandó.

    • @veszettmokus534
      @veszettmokus534 3 роки тому +2

      @@Horváth_Miklós Ja és persze nagyon vártam az újabb videót, mert sokat tanulok belőlük, rengeteg időt és bosszúságot spórolok meg a munkád bemutatása által,.
      Például a hegesztés összehúzó hatását a videóid után kifejezetten beleszámoltam a az általam elkövetett taknyolásokba, és jóval használhatóbb munka került ki a kezem alól.
      Úgyhogy bármilyen fáradtságos filmezz mindent, mert órákat sőt néha rendesen napokat spórolsz sok embernek az ötleteiddel, és a rutinoddal!

    • @Horváth_Miklós
      @Horváth_Miklós  3 роки тому +3

      @@veszettmokus534 Örülök, ha gyakorlati haszna is van a filmjeimnek, és apró segítség tud lenni.

    • @balumacci2747
      @balumacci2747 3 роки тому +1

      @@Horváth_Miklós Egyik ismerősöm is hasonlóan járt! Csak neki az első ujjperce beesett az autóba...Diszkó baleset! Van ilyen...A motor tökéletes lett! A gyártó meg meg lett károsítva :D