Instazabytki, czyli o dziedzictwie i jego instagramowalności
Вставка
- Опубліковано 17 гру 2024
- Kolejne spotkanie w ramach cyklu - "Teoretycznie praktyczne spotkania o zarządzaniu kulturą".
W czasie spotkania zostały przedstawione wyniki najnowszego raportu przygotowanego przez zespół IBOK „#Instazabytki” pod kierownictwem dr Agnieszki Konior.
Które z polskich atrakcji dziedzictwa - zarówno muzeów, jak i zabytków - są najpopularniejsze wśród użytkowników Instagrama? Czy frekwencja turystów w świecie rzeczywistym przekłada się na aktywności na Instagramie i wirtualną atrakcyjność? Które hasztagi są najczęściej używane? Który zabytek w Polsce jest najbardziej instagramowalny? Na te pytania odpowiada raport „#Instazabytki”.
Prelegentki przedstawiły założenia projektu oraz zrelacjonowały przebieg badania, a także omówiły pokrótce wyniki w zestawieniu dla całego kraju, jak i dla wybranych województw. Podsumowując, sformułowały także rekomendacje dla stosowania Instagrama przez instytucje i miejsca dziedzictwa.
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, wszystkie materiały z „Teoretycznie praktycznych spotkań o zarządzaniu kulturą” są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 4.0 (CC BY-SA). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów i Stowarzyszenia Instytut Badań Organizacji Kultury - IBOK. creativecommon...