У Центральній Європі замки були, як правило, менші, і вони мали набагато менший гарнізон - навіть у відносно великих близько 10 солдатів. Пов'язано це з місцевістю - захистити замок на пагорбі в 10 чоловік було неважко, а невеликий екіпаж протримався запасів набагато довше. І, головне, не були потрібні такі великі кавалерійські загони, тому що замки були на стратегічних позиціях і набагато ближче один до одного. Коли ворог вирішив їх обійти, з кожного з них один лицар і два-три воїни регулярно атакували конвої постачання, чого було достатньо. Крім того, уникнення безпосередньо контрольованих з замків місць часто подовжувало маршрути постачання або практично унеможливлювало логістику (наприклад, під час транспортування по річці під замком). Що стосується археології, то в Чехії замки досліджені досить добре. Ми встигли за комунізму, коли держава мала відносно достатньо ресурсів, але рятівна археологія тільки створювалася.
Дякую за цікаве відео. Приємно чути згадки рідного Очакова, але тільки одне речення можна почути про нього в історичних відео. Переважно правобережжя, лівобережжя, а північне причорномор'я майже біла пляма в історії України. Було б цікаво можливо окреме відео, або більш детально поговорити про цей регіон.
Надзвичайно цікава розмова. Багато дізналася нового. Дякую!
Дякую - локальна історія сама змістовна передача серед інших історичних на UA-cam. Дякую вам за завжди цікавих гостів.
Дякую за цікаву розповідь!
Дякую за Вашу працю!
Super
Дякую, дуже цікаво!
Дуууже цікава розмова. Дякую вам та пану Олегу😌
Оце крутезна розмова! Дякую дуже))) хотілося б глибше копнути тему, так мало хронометражу)
Дякую за згадки Черкаського замку.
Дуже цікаве відео. Дякую
Дякую ❤була з вами в Тягіні ,вже майже 3 роки тому. Це був романтичний розкоп і неймовірні знахідки!
Дві чудові людини і два спеціаліста говорять на шикарну тему..
Цікава лекція і потужне завершення розмови. Дякую!
Цікаво, сподобалося. Над озвученими темами не задумувався.
Цікава та приємна людина!
Не можу знайти більше його інтерв'ю чи лекцій...
💙💛
Не усвідомлювала, що такі дерева старі використовували. Шкода ліс.
Дякую.
Дуже і дуже цікаво, хотілося б щоб ми зараз почали будувати фортифікації на три голови вище ніж наші предки, це зараз вкрай необхідно.
У Центральній Європі замки були, як правило, менші, і вони мали набагато менший гарнізон - навіть у відносно великих близько 10 солдатів. Пов'язано це з місцевістю - захистити замок на пагорбі в 10 чоловік було неважко, а невеликий екіпаж протримався запасів набагато довше. І, головне, не були потрібні такі великі кавалерійські загони, тому що замки були на стратегічних позиціях і набагато ближче один до одного. Коли ворог вирішив їх обійти, з кожного з них один лицар і два-три воїни регулярно атакували конвої постачання, чого було достатньо. Крім того, уникнення безпосередньо контрольованих з замків місць часто подовжувало маршрути постачання або практично унеможливлювало логістику (наприклад, під час транспортування по річці під замком).
Що стосується археології, то в Чехії замки досліджені досить добре. Ми встигли за комунізму, коли держава мала відносно достатньо ресурсів, але рятівна археологія тільки створювалася.
Дякую за цікаве відео. Приємно чути згадки рідного Очакова, але тільки одне речення можна почути про нього в історичних відео. Переважно правобережжя, лівобережжя, а північне причорномор'я майже біла пляма в історії України. Було б цікаво можливо окреме відео, або більш детально поговорити про цей регіон.
Дякую за цікаву розмову! Маю питання: чому Чортківський замок під горою, а не нагорі?
А чому пропустили замки Закарпаття?
Гість каже що Вітовт не дійшов до Чорного моря. То що, це міф, чи що?
Історик цікавий, але розмовляє суржиком😢
...сарказм чорний і гіркий.
Дякую❤