Портрет читача замолоду: Павло Маков

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 4 вер 2024
  • 2010 року на «Читомо» вийшла розмова з Павлом Маковим «Неможливо бути відомим митцем із невідомої країни», у якій ми поговорили про несмак в оформленні українських книжок, про явище книжки митця, проблему вибору і про те, що фільми вбивають уяву, яка розвивається завдяки книжкам. Тоді та розмова мала багато поширень і відгуків, адже до того й інтерв’ю із Маковим в просторі українського інтернету майже не було.
    Тепер ми зустрічаємося, коли Маков готується представити Україну із своїм проєктом «Фонтан виснаження. Висока вода» на Венеційському бієналле, а через кілька годин читатиме лекцію про книгу митця для дизайнерської спільноти й малих видавниців. Сьогодні він частіше погоджується на розмови в медіа, бере участь у книжкових і мистецьких виставках, і навіть має власний сайт. Все так само лишається одним із найважливіших художників сучасної України, але так само переконаний, що країна, у якій він творить, досі не відома світові, і досі не спромоглася відкрити Музей сучасного мистецтва.
    Але за ці понад 10 років сталося чимало змін: і в культурі оформлення видань, і в появі коміксів і їхній популярності, і в появі перекладів на українську. Але чи сталися зміни у читацьких знахідках Макова, і чи знаходить він сьгодні своїх авторів, які читає із запомороченням, як колись - про це ми й поговорили.
    Матеріал вийшов у межах проєкту «Портрет читача замолоду», що є спробою поглянути на відомих успішних людей саме як на досвідчених читачів, дослідити їхню читацьку біографію та вплив книжок на власні позицію і світогляд.
    Текстова версія:
    Проєкт підготовлений за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».
    Продюсування і відео: / improductionvideo

КОМЕНТАРІ • 3

  • @Vika_Makss
    @Vika_Makss 2 роки тому

    Дуже цікаво! Дякуємо!

  • @anastasiashygaieva6592
    @anastasiashygaieva6592 11 місяців тому

  • @user-wn9bh9mt4c
    @user-wn9bh9mt4c Рік тому

    Назву програми ви взяли від однойменної книги Джеймса Джойса ?