Hogyan hat a hőszigetelés vastagsága az épületelem hőszigetelő képességére?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 21 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 10

  • @antaltamasi9944
    @antaltamasi9944 11 місяців тому

    Szia! Nagyon igazad van a falazó anyagok szerepének a visszaállitásával kapcsolatban.

    • @demeterzsolt747
      @demeterzsolt747  11 місяців тому

      Köszönöm a visszajelzést, örvendek hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel.

  • @TopDroneFly
    @TopDroneFly Рік тому +1

    Nagyszerű videó 😊 Feliratkoztam , nagyon örülnék ha te is hasonlóképpen cselekednél, előre is köszönöm ! Nekem sokat jelent.. 😇

    • @demeterzsolt747
      @demeterzsolt747  Рік тому +1

      Köszönöm a visszajelzést, viszonoztam a gesztust :)

  • @karolyandras
    @karolyandras Місяць тому

    Szervusz! Mikor terveztem a hőszigetelés megvalósítását, találtam egy grafikont, melyben 10 cm vastagságig szinte egyenes vonalban, meredeken emelkedik a szigetelő képessége , én a grafitosat néztem, aztán centinként növelbe a vastagságot szinte ellaposodott. a 15 cm vastag már csam 1-2 %-kal volt jobb, mint a 10 cm-es.Akkor minek hülyíteni a jónépet a 25-35 cm vastag anyagokkal?Ja az építész és a gyártó lobbik!

    • @demeterzsolt747
      @demeterzsolt747  Місяць тому

      Szia. Köszönöm az észrevételt, valóban van egy hatékonyság visszaesés a szigetelés vastagság növekedésével. Ezekkel a grafikonokkal vigyázni kell, hiszen nem mindegy hogy az elkészítésüknél a hőhidasságot, a ventilációs veszteséget hogy vették figyelembe. A vastag hőburok nem lobbi. Ne keverjük össze a hatékonyság növekedést az össz fogyasztással. Ha növeljük a hőszigetelés vastagságát akkor csökken a fogyasztás, csak a csökkenés mértéke kisebb egy bizonyos vastagság felett. Mindig az a kérdés mi a cél a hőszigeteléssel, hiszen ez egy eszköz és nem a cél, a vastagságát ez szerint kell megválasztani.

  • @zoltankiss698
    @zoltankiss698 11 місяців тому

    Van egy mondás miszerint: "Szaladni is, meg szarni is egyszerre nem lehet!"
    Ezért is tűnt nekem mindig logikusabbnak, hogy a teherhordó szerkezet terhet viseljen, a hőszigetelő pedig hőt szigeteljen és nem kell eggyiknek sem a másik munkályát végeznie.
    A jövőben talán lesz olyan anyag, amelyik mind a két feladatot egyszerre tudja ellátni, de az egy teljesen új anyag lesz szerintem.
    A 2000-es években robbant be magyarországon az "önmagában is hőszigetelő falszerkezet" mítosza a "HS" téglával emlékeim szerint, de már mi is 1994-ben egy hungarocellbetétes téglából épitkeztünk ami nem meglepő módon nem vált be.
    Én is arra jutottam, hogy a legideálisabb falszerkezet (Ha már 100évre tervezünk) a 15-17,5cm-es mészhomoktégla (a magas nyomószilárdsága és ezáltal magas teherviselőképessége miatt), a falsíkon kívülre (A hőszigetelőrétegbe) épített nyílászárókkal és 25-30cm vastag külső hőszigeteléssel. Ez ~43-50cm-es falvastagságot eredményez ugyan de a 25-30cm-es hőszigetelés nem a hasznos alapterületből veszi el a helyet.

    • @demeterzsolt747
      @demeterzsolt747  11 місяців тому

      Köszönöm, hogy visszaigazoltad és példával is alátámasztottad ezt a nézőpontot. Remélem ezt a gyártók is felismerik, és lépnek az ügyben.

  • @feenuccsi
    @feenuccsi Рік тому +1

    Hasznos videok. Bar ennyire nem melyultem el az ertekekben de a ahogyan mi csinaltuk: T30-as tegla, 30-as vastagsagra rakva es 15cm grafitos iporka, labazaton 10-es lepesallo. A tervezo szerint hulyeseg, mert 25+10 eleg lett volna de ragaszkodtam ehhez. Es nem bantam meg. Fas kazannal, padlofutessel, tuz eg kb 3 orat, puffer is felfutve marad, es masnap begyujtas elott meg mindig 21 fok van bent. Odakint 0 foknal nem tobb. Szoval szerintem is a leheto legvastagabb szigetelest kell valasztani. Mar csak azert is, mert 100 ron/m2 a szigetles munkadija tok mind egy, hogy 5cm-es iporka vagy 25.

    • @demeterzsolt747
      @demeterzsolt747  Рік тому

      Köszönöm, hogy a tapasztalatoddal sok, általam is elmondott, jótékony hatására ráerősítettél a vastag hőszburoknak. A te tapasztalataid is egybevágnak az enyémekkel, illetve az általam számoltakkal. Még egyszek köszönöm a tapasztalatmegosztást.