Де купувати нерухомість для здачі в довгострокову оренду в Португалії . WithPortugal

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 10 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 36

  • @elvirastrutovskaya1694
    @elvirastrutovskaya1694 Рік тому +3

    Супер аналітик і ще, багато всього!
    Мій респект та репост. )

  • @alexadamson7474
    @alexadamson7474 Рік тому +1

    Велика шана і подяка за українську мову і проукраїнську позицію. Окрема подяка за змістовний аналіз.

  • @mister_em
    @mister_em Рік тому +5

    Романе, приємно бачити чесне відео, без прикрас. На мою думку інвестиції у нерухомість, наприклад у тих двох регіонах, що ви розглядали першими зовсім не цікава, без приросту ціни нерухомості маємо 600 євро мінус 28% податок за оренду (а він є, давайте будемо порядними громадянами :)) = 432 євро мінус амортизаційні витрати (все таки ремонт періодично), нехай це буде 30 євро за місяць (так дуже скромно), маємо 402 євро, можна ще відняти певний час простою і вартість своєї роботи по пошуку орендарів, але не будемо, хай навіть не враховуючи це, рахуємо окупність - 402х12/ 90000 *100 = 5,36% (РЕАЛЬНИХ), ну тепер докинемо 2% приросту = 7,36%. Враховуючи темпи інфляції і те, про що ви вже казали (туманне майбутнє і сумнівні перспективи) маємо вихід "у НУЛЬ". Тобто це хіба що спасіння від інфляції, але враховуючи те, що квартиру не покладеш швидко у кишеню, як готівку, тобто гроші "заморожені на довго у бетоні, маємо додаткові ризики....... Ех, так собі інвестиції. Не весело. У Лісабоні виходить ще гірше по фінансам. Що робити з 150000 у кишені у Португалії? - я би розглянув такі варіанти - власний бізнес, комерційна нерухомість (у кооперації з іншими інвесторами), крипта, стартапи, фонда (якщо у цьому розбиратись)

    • @RomanStell
      @RomanStell  Рік тому +2

      власний бізнес, комерційна нерухомість (у кооперації з іншими інвесторами), крипта, стартапи, фонда (якщо у цьому розбиратись) - нехай Бог береже того, хто вважає, що це все вигідніше, ніж інвестиція в двохкімнатну квартиру в Португалії ))))
      я сам в половину цих активів сам інвестую, але то треба добре знати, що робиш і адекватно оцінювати свій рівень толерантності до ризику.
      комерційна нерухомість - все менш приваблива, як на мене (офіси пустують, бо люди по домам працюють, ТЦ - все менш цікаві, особливо з розвитком інтернет комерції), а якщо брати до уваги факт того, що треба з кимось партнеритись, то ризик виростає в рази. Хто мав фінансові відносини з партнерами, знає наскілки це непросто. Можна сказати, що дуже-дуже рідко вийде нормально працювати і ще рідше - нормально розійтись.
      крипта, стартапи - я закинув в крипту трохи, навіть в плюсах зараз, але то треба мати залізні нерви. стартапи - я не настільки багатий, щоб так ризикувати.

    • @Andreytito
      @Andreytito Рік тому

      Но если брать ипотеку в банке даже под 3.5% и только на ¼ вкладывать свои кровные, становится уже интереснее, особенно с учётом того, что это будут первые шаги для получения гражданства в дальнейшем

    • @marupnieks
      @marupnieks Рік тому +1

      1. По налогам всё очень индивидуально Как Мы уже обсудили здесь ниже может быть ставка 28%, может быть ставка 48%, a может быть ставка 0%.
      2. Гадать насколько недвижимость вырастет в следующем году или ещё через год практически бесполезнo, но в целом на длительном промежутке времени недвижимость как правило растёт примерно на одном уровне с инфляцией, то есть тот доход который вы получаете от аренды за вычетом всех расходов и есть реальная доходность.
      Высокая это в конце концов доходность или нет тут конечно каждый оценивает для себя, но сравнивать недвижимость с криптой на мой взгляд не стоит, это просто абсолютно разные вселенные с точки зрения риска)

    • @mister_em
      @mister_em Рік тому +1

      @@RomanStell Стосовно комерційної нерухомості - у європі є такі фонди як REIT, мабуть в Португалії також, це типу "кооператива", але там чітко розписані правила гри і ризиків "партнерства немає. І це не тільки ТЦ і офіси, є магазини, ресторани, паркінги, виробничі площі і т.д. Стартапи знову ж таки у кооперації з іншими.

    • @mister_em
      @mister_em Рік тому

      @@marupnieks 1. От по чесноку, у більшості тих, хто інвестує у нерухомість під оренду податок буде, якщо не 28, то від 20 до 28 точно.
      2. Не росте вартість нерухомості на рівні з інфляцією, Роман же приводив статистику, де за останні 10 років у середньому вона зростала на 2%, тоді як інфляція значно все ж таки вища за 2% в середньому за рік.

  • @marioruivo6836
    @marioruivo6836 Рік тому +5

    como sempre muito bom🤝obrigado

  • @elenastalena
    @elenastalena Рік тому +3

    Я зараз шукаю нерухомість в Іспанії. Але недавно у нас прийняли закон згідно з яким купувати нерухомість щоб здавати перестало бути вигідним. Idealista реально бреше. Треба перераховувати все те, що вони рахують. Наприклад мені їх разрахунки показали перегрітий ринок в тому місці, де по перерахункам з реальних доступних зараз об'єктів він виявився " синім" . І навпаки по провінції Мадрид. Думала що в такій нестабільній ситуації як зараз, треба купувати в складчину якійсь покинутий хутор ( таке теж продається) і робити щось подібне до комуни по виживанню.

    • @RomanStell
      @RomanStell  Рік тому

      купити в складчину, мені здається, чи не найгірше... були вже комуни в совєтському союзі - нічого доброго з того не вийшло.

    • @elenastalena
      @elenastalena Рік тому +2

      @@RomanStell То не ті комуни;). Я сама не потяну. Ну купити то ще якось можна б було, але цю макіну ще треба до ума довести. До того ж вижити в тому, що нас може очікувати, можливо тільки разом. Тобто я назвала це комуна, тому що не бачу іншої назви. Можна назвати це по іншому. В Іспанії це називають urbanization. Це як поселення, де мешканці самі платять за обслуговування та ремонт якщо потрібно. Наскільки я знаю, в Норвегії це називають комуна. Тобто мешканці самі відповідальні за все.

    • @dmytrosorokin5383
      @dmytrosorokin5383 Рік тому +1

      Бачив подібне в Німеччині, але якщо буде конфлікт- дуже складно потім знаходити спільний вихід .

    • @RomanStell
      @RomanStell  Рік тому

      це перше, що приходить в голову... )

    • @elenastalena
      @elenastalena Рік тому +1

      @@dmytrosorokin5383 Це так, нема нічого ідеального нажаль.

  • @svitlanabortnyk8241
    @svitlanabortnyk8241 9 місяців тому

    Чи є можливість повернути квартиру яку у нас відібрала в день перед підписання купівлі Камара мунісіпал, бо їм сподобалась ціна яку ми вторгували. Це була наша тяжка робота 3 місяців щоб купити квартиру, а вони її заблокували щоб купити. нам об'яснили що як би була перша, то б не було б проблем, а секондарію мають право купити вони по закону?

  • @НаталиИльченко-у1б

    Ответ на вопрос: Вкладывать в открытие собственного бизнеса по производству и продаже товаров или услуг. Или покупать землю

    • @RomanStell
      @RomanStell  Рік тому

      так, а що виробляти чи які послуги надавати? ))) ну і "інвестиції в нерухомість" зазвичай передбачають пасивний дохід - типу працюєш на роботі або вже займаєшся бізнесом і пасивно отримуєш копієчку.
      Ну і з землею що робити?

    • @mister_em
      @mister_em Рік тому +1

      @@RomanStell що виробляти, або які послуги надавати? - правильна відповідь на це питання цікавить усіх)), я би за неї навіть заплатив), але немає того, хто відповість(

    • @elvirastrutovskaya1694
      @elvirastrutovskaya1694 Рік тому +2

      Супер аналітика і ще, багато всього!
      Мій респект та репост. )

    • @RomanStell
      @RomanStell  Рік тому

      дякую )

  • @yurii938
    @yurii938 Рік тому

    вартість 1м2..... а інфляція?)))

  • @alexey7673
    @alexey7673 Рік тому +2

    Вы не учитываете налог в 28%. Вот и доходность сразу сильно упадет

    • @RomanStell
      @RomanStell  Рік тому +2

      Податок може бути меншим - він залежить від терміну контракту на оренду. До того ж, зараз уряд переглядає ставки податку по цьому типу доходу.
      Це відео дає приблизне уявлення про інвестиції в нерухомість. Податки і інши витрати це вже деталі і вони залежать від ситуації кожного. Наприклад, я купував квартиру для здачі в оренду на юридичну особу, там немає 28% податку. Ну і таких різних моментів є багато.

    • @mister_em
      @mister_em Рік тому +1

      @@RomanStell юридична особа, що здає у оренду нерухомість не платить з цього податок? непогано, але ж платить податки інші, мабуть не вигідно таки створювати юр. особу, щоб піти від 28 відсотків за оренду, хіба що юр особа потрібна для іншої діяльності...

    • @RomanStell
      @RomanStell  Рік тому

      звичайно для здачі квартири відкривати ЮО немає сенсу. Я приводжу цей приклад для того, щоб показати, що в кожного своя історія з податками. Про 28% - всі говорять про 28%, але якщо контракт на 2 роки, наприклад, то це вже 26%, напевно зменшать до 25%
      Потім, якщо немає іншого доходу (або він невеликий), то можна цей дохід включити в загальну корзину доходів і платити по відповідній шкалі, попередньо зменшивши податкову базу за рахунок різних витрат. Ось тут стара стаття withportugal.com/immigration/taxes-irs

    • @marupnieks
      @marupnieks Рік тому +1

      налоги индивидуальны, если нет другого дохода и есть семья, то с учётом налоговых вычетов (за детей, за разные типы трат типо медицины, образования и т.д.) налог может быть около 0% - это индивидуально

    • @RomanStell
      @RomanStell  Рік тому

      шариш )

  • @SMKirovograd
    @SMKirovograd 3 місяці тому

    Цікавить