УВАГА! ШАХРАЇ на ринку нерухомості! Поради від адвоката Ольга Ґатлін

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 13 лип 2023
  • 💻Посилання на сторінку, де ви знайдете детальний опис з багатьма прикладами об’яв та переписки з шахраями. .
    www.polizei-praevention.de/ak...
    🔵 Що може вказувати на те, що об’ява скоріше за все має шахрайський характер:
    🔔 як правило це коли об’ява виглядає дуже привабливо. Фотографії складають гарне враження. Виглядають як з каталогу. Квартира здається повністю мебльована і у дуже доброму стані. Оснащення квартири виглядає дорого і гарно.
    🔔При цьому опис квартири може не співпадати з наведеними світлинами, квартири пропонуються за відносно низькою ціною, яка включає все, навіть іноді витрати на інтернет та телефонний зв’язок.
    🔔На запит про наявність квартири шукачі отримують часто відповідь, що власник постійно проживає та працює за кордоном і має досить поважну професію, як-то лікар, архітектор, професор або бізнесмен. При цьому часто також наукову ступінь. Так, наприклад, Dr. Julia Kant, Dr. Ana Lenz, Dr. Olga Heide ітд.
    🔔Тобто складається загалом дуже позитивне враження стосовно об’яви та орендодавця.
    Якщо ви побачили таке оголошення під час пошуку квартири, будьте обережним!
    Тому що квартира як правило буде вільна і власник Вас обере, але виставить декілька умов, які повинні Вас насторожити:
    вам власник запропонує зробити передоплату за можливість подивитися квартиру або за пересилку ключа чи для внесення Вас у список зацікавлених. Або він захоче отримати завдаток до підписання договору оренди.
    Власник також вишле Вам фото свого паспорта та просить Вас надіслати йому копію або фото Вашого паспорту
    Можуть надіслати симпатичні сімейні фото
    шахраї як правило пишуть довгі емейли з поясненням ситуації та планом дій. Як-то пропонують перейти на інтернетну сторінку за посиланнями, які вони надають в емейлі та оплатити через них заставу. .
    ‼️ Тобто майже всі шахрайські схеми мають одну основну спільну рису: ви повинні заплатити гроші ще до того, як побачите квартиру, не кажучи вже про підписання договору оренди.‼️
    То ж ніколи не забувайте золоте правило - якщо ви знайшли оголошення про оренду квартири або зв'язалися з власником, який вимагає гроші наперед, - "Руки геть!" від такого оголошення.
    ❗Також можна порадити зробити наступні кроки, особливо для шукачів, які намагаються зняти квартиру з за кордону.
    ✅ Користуватися спеціальними порталами, які виконують роль рієлтора або звернутися до рієлтора у місті, у якому Ви шукаєте квартиру. У цьому випадку ризик бути ошуканим при передплаті або оплаті завдатку перед тим, як Ви приїдите, буде значно знижено.
    ✅ Якщо власник - приватна особа, в жодному разі не вносьте гроші, як це часто пропонують зробити до підписання договору та отримання ключів від квартири.
    ✅ Якщо ви налаштовані скептично, ви можете скористатися зворотним пошуком даних або зображень квартири, щоб перевірити, чи вже не використовувалися світлини з оголошення в інтернеті.
    ✅ Особливо у випадку власників з нібито престижними професіями, бажано ввести ім'я або електронну адресу орендодавця в пошуковій системі. Якщо він дійсно існує, ви скоріше знайдете інформацію про нього на сайтах або у соц. мережах.. Якщо ж орендодавець вигаданий, ви часто знайдете попередження від інших жертв. У Німеччині існує, наприклад спеціальна сторінка, де зібрана інформація про відомі випадки шахрайства. Посилання на неї я надам в описі до цього відео. www.betrugsalarm.com/
    ✅ Хоча ведення переписки англійською мовою не може бути 100% знаком шахрайських об’яв, але кострубата німецька або англійська мова вказуватиме на неспівпадання створеного іміджа та рівня володіння мовою орендодавця.
    ✅ Не переказувати кошти, якщо рахунок знаходиться за не у Німеччині або paypal особливо з опцією переказу друзям.
    🔵 що ви можете зробити, якщо зіткнулися з шахраями
    ✅Якщо ви вже переказали гроші нібито орендодавцю, негайно попросіть свій банк скасувати платіж, хоча, на жаль, немає гарантії повернення коштів, коли Ви самостійно зробили переказ, спробувати все ж потрібно.
    ✅При оплаті шляхом списання з рахунку (Lastschrifteinzug) ви можете вимагати відшкодування впродовж восьми тижнів.
    ✅Якщо вас спонукали здійснити оплату за фальшивими оголошеннями про житло, це вважається шахрайством, тобто кримінальним злочином. Тому подайте заяву про вчинення злочину до поліції. Зробити це ви можете також онлайн.
    ✅Повідомте про шахрайство на відповідному порталі нерухомості, щоб захистити інших шукачів житла від тих же шахраїв.

КОМЕНТАРІ • 2

  • @vilinskay
    @vilinskay 8 місяців тому +1

    Дуже цікавий та потрібний контент, дякую ❤
    Найбільше подобається,що відео не великі 😊