Добрий формат інтерв‘ю, спонтанні питання, неструктурована, по-справжньому жива бесіда. Очікуваний погляд і цікаві спостереження. Успіху цьому хлопцеві. Як хтось вище написав: однією адекватною людиною більше.
Я багато де жив і в Україні і закордоном. У Львові дуже комфортно жити. Тут красиво і затишно, і відчуваєш себе людиною а не мурахою як в великому місті. Тут офігенні затишні парки, краще інфраструктура, здебільшого новобудови виглядають приємно і вписуються в місто, а не як у Києві максимально сьромно. Тут класно гуляти пішки, навіть у спальні райони, все одне якось затишно. Тут відчуваєш себе безпечно, не чекаєш якоїсь загрози від людей. Тому шо в основному тут люді ввічливі і ти дуже рідко можеш зтикнутись з хамством чи бидлом, порівнянно з іншими містами де це може бути кожен день. Мінуси Львова це не розвиток в такому ж культурному плані як в Києві, це шоб прийти в кафе і там грала якась супер крута музика андерграунда, а не радіо, чи кухня, концерти, виставки, вечірки, саме їх якість порівняно з Києвом. Але добре що це змінюються і стає краще, вірю у Львов. Мрію знов літати львівським аеропортом, він такий затишний.
Отак люди спочатку приїзджають у Київ ,густо його заселяють, спробували написати пару заяв на 1551 і тіквють, саме приїзджі на жаль зруйнували наше прекрасне місто Київ був зеленим з трамваями , тихим Понаїзджали всі і через них забудували місто так що навіть я що тут народилася вде не можу там жити Ось Львів тепер теж подвоївся за війну побачите що станеться тепер з ним, знаю що з нього місцеві теж тікають
@@Bliznayshka стараємось, але мер страшно краде, головне забудова, навіть в парках і то багатоповерхівки будують. Мер поставить лавочки для бабусь, і вони голосують.
@@IhorKevin суржик це круто. Я в якийсь момент свідомо почав використовувати діалектизми і всілякі цікаві слова, бо вони роблять мову значно живішою. Такі закиди одразу посилай в дупу. Чи то "в сраку" правильніше писати, щоб без запозичень?
декілька днів тому повернувся з Києва, і всі слова, котрі були проговорені в відео, тиждень тому були неодноразово сказаі мною друзям, котрим я пояснював, чому Київ це місце, куди урбаністи, котрі багато грішили, реінкарнуются замість пекла
Інтерв'ю, доречі, це зараз тренд. Що для мене особисто дивно. Не сприйміть за наглість, але хотілося би трохи кращу картинку. Тобто фон ок, але наприклад камера занизько. Ніби ефект скритої камери. І структуру розмови трохи б чьоткішу. Тобто питання відповідь. Наприклад: назви переваги Львова перед Києвом. Які мінуси Львова, що тебе вразило у Львові і т.п.
Безумовно це круто почути такі враження Киянина, але водночас це специфічне бачення людини, котра розуміє чого хоче та має можливість обирати, водночас більшість людей навіть не задаються такими питаннями та не мислять такими категоріями, що сумно звичайно. Тому важливим є формування думки людей щодо свого середовища проживання і заохочення до конструктивних змін.
Приємно вражений рівнем коментаторів тут. Приємо бути в цій тутусовці. Я після універу у Львові поїхав робити кар'єру у Київ, провів там 10 років і з радістю повернувся до Львова розвивати бізнес. Жодного разу не пожалів. Київ - урбаністична клоака. Для студенства, тусовки, кар'єри - чудове місто. Для життя сім'єю - відстій.
Отак люди спочатку приїзджають у Київ ,густо його заселяють, спробували написати пару заяв на 1551 і тіквють, саме приїзджі на жаль зруйнували наше прекрасне місто Київ був зеленим з трамваями , тихим Понаїзджали всі і через них забудували місто так що навіть я що тут народилася вде не можу там жити Ось Львів тепер теж подвоївся за війну побачите що станеться тепер з ним, знаю що з нього місцеві теж тікають
Я би теж в Києві не зміг жити,хоч був там безліч разів.Є декілька причин чому б я не зміг там жити: 1.Київ це столиця,мегаполіс і не зручне місто.2.В Києві кишить людьми,дуже великі корки на дорогах.3.Київ дуже русифікований і я відчуваю себе іноземцем та мене це дратує.Хоч володію рос.мовою не гірше за росіян,але останні 6-7 років спілкуюсь виключно укр.мовою в будь-якому регіоні України.
Дійсно я не розумів свого батька коли він з Львова хотів переїхати в Стрий. Але коли приїжджаю в Київ в мене теж таке відчута чимпошвидше звітам втекти. Хоч я в Києві був багато раз центр знаю не гірше ніж Львів і даю перевагу ходити пішки, вже на далекі відстані то дійсно сідаю в Метро в якому теж добре орієнтуюсь. Також зв'язку з роботою багато їжу у відрядження в багато міст України. Самими гіршими для мне були Миколаїв та Запоріжжя. Запоріжжя мене навіть сильно здивувало своєю "совковістю" і то що там багато мало поверхових будівель в жахливому стані. А от Вінниця мені дуже сподобалась. Там як в невеличкому місті ніхто нікуди не спішить, автомобілісти на дорозі дотримуються правил руху і не ганяють. Місцеві так і кажіть ми не Київ нам немає куди спішити.
25:58 - "біля вокзалу знову якийсь будинок знесли... якийсь історичний". Поки монтувалось відео: "Вночі 20 березня на вулиці Симона Петлюри, 29, що біля Центрального залізничного вокзалу, почали демонтувати історичний особняк" Мені сумно, що це було не випадкове передбачення, а цілком очікуваний прогноз.
1,5 роки тому переїхали з Дружиною з Дніпро у Львів. Київ навіть не розглядали. Жодного дня не жалкували про своє рішення! Львів по багатьох пунктам комфортніше ніж Дніпро.
@@marselinnm підкажіть а в чому? 2парки зробили на всі місто, і ті через одне місце. Велодоріжок, багато? Крім тц і багатоповерхівок щось розвивається?
Чудове інтерв'ю! Чим більше з Києва виїде людей, які не люблять це місто, тим більше буде тих, хто його любить і піклується. І все буде добре, улюблене місто розквітне!
@@AlexShutyuk Так, але не дуже активно. Є такі, що просто ненавидять Київ (судячи з усього), але надовго засіли десь у міських владних кабінетах. Поскоріше б і вони вже кудись переїхали.
Підтримую вас,я ще пам'ятаю Київ до напливу приїзджих, це було прекрасне зелене тихе місто,теж сподіваюсь що під час війни люди трохи порозїзджабться звідси, бо я сама вже виїхала за місто, Київ спотворили саме не кияни(
@@AlexShutyukтак ми впевнені,тому що через прихзджих в нас хаотична забудова бо всі вони не поміщаються в місто, саме через них ці мафи скрізь, маршрутки, забите метро
Я сам з Чернівців, поки студент, але надалі планую якось перебратись у Львів. Плюси Львова, які я би виділив з погляду Чернівчанина: 1. Львів'яни здаються найбільш вихованими і не агресивними людьми. Навіть порівнявши випуски ЗупиниЛося з Києва і Львова. Галичани більш поважно ведуть себе в хорошому сенсі, але є звісно мінус в надмірній релігійності і ця історія з капличками всюди. 2. Українська мова навколо і повне відчуття, що ти все таки в Україні і ти не один всюди хочеш чути українську мову. 3. Це місто на самому заході, на кордоні з ЄС, це дуже круто для подорожей і Львів має добре розвинений аеропорт для цього. 4. Це найбільше місто на заході, відповідно дуже багато всяких подій, івентів і завжди знайдеш як цікаво провести час. В цьому місті є сучасна стильна молодь, розумні люди і двіж. 5. Розвиток ресторанного бізнесу. Дуже круто, коли можеш спробувати різну їжу в різних дуже круто задизайнених місцях. 6. Австрійська архітектура. Найбільший історичний європейський центр серед українських міст. В нас в Чернівцях теж багато австрійської архітектури збереглось, але все ж суттєво менше і менших масштабів. 7. Сучасна архітектура. Кажуть це Чаплінський приніс у Львів ці сучасні благоустрої нових ЖК і круті фасади будинків. Звісно є і лайно, але сам факт того, що вже є багато хороших прикладів - це плюс. 8. Найбільший розвиток урбанізму і сталої мобільності в Україні. Немає іншого міста в Україні, де була б така кількість велодоріжок (хоч і не завжди якісних, але це вже гарний початок), острівців безпеки, перепланувань вулиць з домінантністю пішохода, а не автомобіліста. Дуже круто, що Львів почав це розвивати і у Львові є активісти, які вступляться за це. Як переїду у Львів, то приєднаюсь до вас ходити по мітингам за урбаністичний розвиток міста)) 9. Трамвай. Після того, як побував в Берліні, то дуже полюбив цей вид транспорту. Шкода звісно, що у Львові немає метро, але добре, що Львів розвиває трамвай. Трамвай на Сихів - це дуже круто, сподіваюсь ця історія буде продовжуватись. 10. Розвиток айті. Можна нормально заробляти + велика кількість людей з грошима, які будуть породжувати своїм попитом пропозиції і розвивати це місто. Думаю айтішники, як ніхто зацікавлені в урбаністичному розвитку міста, щоб він був як європейські міста.
@@andriiduben повір, чим східніше і більше впливу русского міра, тим агресивніші люди. Навіть в нас в Чернівцях люди трохи більш бикуваті, ніж на Галичині, а в Києві то взагалі, жесть. Найгірше, напевно, лише десь в Донецьку.
Олександре, дякую за відео, дуже мені близьке) Я у січні цього року також переїхала з Києва до Львова! Хоча мріяла про це і планувала вже не один рік. І, врешті, здійснилося! Для мене причинами для переїзду стало те, що: 1) Львів - культурно-інтелігентний інтелектуальний центр України та ідейне серце українства (а Київ, на жаль, поки дуже пострадянський, як за ментальністю, російськомовністю, так і за поглядами і пріоритетами містобудування і влади, і самих мешканців); 2) Львів - поєднання найбільшої в нас історичної спадщини з прекрасною архітектурою та водночас найкращої урбаністики і велоінфраструктури в Україні (хоча здавалось би, для історичного міста це найскладніше). Це найбільш партисипативне, з високою громадською активністю, і найбільш сучасне європейське місто на теренах нашої держави. У порівнянні, звісно. За поглядом зі сторони, оскільки я часто бувала у Львові, а з Києва відслідковувала, принаймні, 5 Ютуб-каналів з урабаністики, за останні приблизно років 5 Львів суттєво змінився у напрямку комфортного життя, красивих і зручних сучасних просторів. І в цьому велика заслуга Юліана Чаплінського під час його посади Головного архітектора міста. І значні заслуга активності громадських організацій та активістів (у тому числі Ваша, Олександре, дякую Вам!) Львів для мене - найкраще місто. За всіх недоліків і напрямів для вдосконалення. Хоча львів"яни, бачу, часто виглядають невдоволеними і дещо депресивними, але пожили б ви у Києві, то тут би стали оптимістами)) Та спільними зусиллями будем працювати, щоби ставало ще краще, а Львів завжди був взірцем для переймання досвіду для інших міст.
Мені теж сподобався ваш коментар.Хтось на юго-востоке України каже що:"Львов тянет всю Украину в пропасть", але насправді Львів тягне всю Україну до цивілізації.
@Leonid Leonid Добра і тут всякого вистачає) Але на загал, питома вага притомних за своїм рівнем тут вища, ніж, до прикладу, столиці, за моїм особистим спостереженням. Та у кожного свій фокус уваги і своє місце для щастя
Дякую за інтервью! Можна ще відео в подібному форматі? Наприклад, про порівняння Львова та Одеси. Думаю, у Львові можна знайти людину з будь-якого куточка нашої країни)
@@OlegSkalozub я, як одесит скажу, що конструктивна критика це добре. Вона лише сприяє розвитку міст. Єдине, я не люблю, коли люди просто кажуть, що все погано без об
Чому, чому,та тому що Київ це: 1 Масове знищення архітектури 19-20 ст(див.Знесення будинку Уткіна два дні тому) 2 Жахлива загазованість 3 Погане озеленення 4 150 підземних переходів 5 Відсутність нових трамвайних ліній, існуючі в жахливому стані (див.стан колій на вулиці Глибочицька, Кирилівска,Спаська, Дмитрівська) 6 Сотні розв'язок та шоссе 7 Забудова озер і зелених зон 8 Мало відокремлених велодоріжок,погані тротуари 9 Відсутність набережної,як в Європі, набережна в нас це шосе
Суб'єктивні враження після 2 тижнів Львову, проживав на Бондарівці: Плюси: 1) Відсутність підземних переходів 2) Відсутність 100500 мафів, особливо в центрі 3) Трамвайне полотно у гарному стані (у нас на подолі трамваї з рейок зходять) 4) Не така всрата автомобілецентричність (у нас в трц площа парковок втричі більша за сам трц) 5) Відсутність 25+ поверхової забудови повсюди (велкам ту Позняки-Осокорки гетто) 6) Багато зелені, дерев, парків, немає київзеленбуду зі всратими композиціями 7) Відсутність такої кількості "закритих територій жк" (в Києві часто доводиться робити величезний крюк до зупинок через закриті двори) Мінуси: 1) Дофіга машин, дуже багато, і всі вони їдуть в центр щоб попоїсти 2) Стрьомно переходити на зебрах, автомобілісти як в Одесі - не пропускають, не гальмують 3) Майже увесь громадський транспорт через центр - стоїш в пробці/тягнучці (автобуси/тролейбуси) 4) Купа маршруток та відсутність єдиного квитка (електротранспорт йде окремо від автобусів), вперше за стільки часу довелось купувати талончики 5) Спальні райони такі ж як і в Києві, потрібно до магазинів/тц йти по 10-15хв, присутні ларьки 6) Ціни як у Києві, місцями навіть дорожче, що на громадський транспорт, що на кафе/ресторани (і це при нижчих зп)
А знаєте чому??? Бо там люди вимагають цього, а ви в Києві вимагали цього чи сиділи мовчки в тряпочку, і ми хочемо купити дешеве це житло у незаконного забудовника???
Я вінничанин, але тут у нас дуже нудно, і думаю кудись після війни переїхати. Декілька років поки був студентом жив у Києві. Місто дійсно енергічне, багато можливостей, цікавих людей, івентів. Але колись дуже сильно дратували МАФи і тотальний совок (солом'янка, оболонь, дарниця, харківська, куренівка). Так як раніше без проблем спілкувався на мові окупанта, то мене це питання не цікавило, але зараз мене нудить від російської. Тому цікаво як зараз з цим в Києві? Люди трохи попереходили на українську? Якщо ні, то певно буду думати щось в сторону Львова. А так, я взагалі дуже люблю сонячний і теплий клімат, і по цим причинам, звісно десь би оселився на півдні, але з великих і недепресивних міст у нас тільки Одеса, але там мовна ситуація ще гірша ніж в Києві. Та і благоустрій міста певно ненайкращий, бо коли приїздив на відпочинок, то окрім Перлин на Аркадії та центру ніде не був, але поки їхав на таксі до центру, також совка багато було =(
Я сам з Одеси, там майже нічого не змінилось, останні декілька місяців проживаю в Києві хочу сказати шо місто досить сильно змінилось у мовному плані, якщо брати довоєнний час, або 17 рік коли я тут жив, майже ніхто не спілкувався українською, але зараз досить багато людей між собою по вулиці йдуть спілкуються мовою.
Я більшість свого досить довгого життя прожила у Одесі, і можу сказати, що мені сумно, що місто не стає українським за своїм духом, попри війну. Все, що в мене є-житло, друзі, емоційні привʼязки, все там, але я дуже часто приміряю на себе переїзд до Львову, тому що багато речей у моєму рідному місті мене обурюють.
Тобто раніше ви сам підтримували це,а тепер вас нудить? А розвивати українську не думали? Всі замість того аби змінювати середовище шукають де краще і роблять гірше там куди приїздять, як от з Києвом заселили його а нам тепер тут жити не можливо
Львів - one love, не дивлячись на те шо маю нерухомість у Києві і дуже налаштований там побут, вже 8 міс живу у Львові і відчуваю, шо динаміка життя, естетика і атмосфера міста та люди - надихають.Якість життя за рахунок компактності міста в рази вища! Якщо мати дохід Київський і жити у Львові, то взагалі ідеальне місце для здорового життя ❤
@@Bliznayshka Яким чином це руйнує Київ? А шукати вигоду, це базова людська природа : reason is a calculation of self interest. Якщо почитаєте хочаб базу політичної і економічної філософії Джона Лока, чи бодай Платона «держава» тоді будете мати мінімальне загальне уявлення, як працює демократія, капіталізм і чому країна буде занепадати доти, поки існують неосвічені люди, які мислять утопічними категоріями та не здатні створити або зрозуміти нічого, окрім поверхневого судження та генерації беззмістовних коментарів. Київ має найбільший потенціал урбанізації, тому його може зруйнувати не стільки виїзд людей, скільки великий не якісний приїзд.
@@andrewswans9200 Так ви ж і є неосвічений) шукати де краще це базова потреба тварин Базова потреба людей, як власників інтелекту, створювати краще середовище, і зберігати природу Такі як ви, вигодошукачі, вбиваєте і середовище суспільства і середовище життя загалом, це паразитична форма життя, ви не думали чого у Львові так добре? А в Відні взагалі бомба? Бо там люди довго працювали щоб створити ці міста , а ви не робите ніфіга І правильно філософи говорили, тільки ви їх не правильно зрозуміли, суспільство і влада буде працювати, коди ви піднімете свою сраку і буде е працювати, а не приходити на все готове, більшість кратих місць вже захлинаються від потоку людей і все більше перекривають можливість таким як ви приїздити і руйнувати ці міста
@@Bliznayshka ви уявлення не маєте, про обсяг користі, який я приносив Києву, або Львову і досі це роблю, бо достатньо добре усвідомлюю, що таке соціальна відповідальність, покращення інфраструктури і життя людей в силу своїх можливостей.Ваша точку зору заснована на географії місцезнаходження, що примітивне оціночне судження.Моє КПД не зменшується від географії, якщо ваше - так, то ваш вплив напевно на рівні мікрорайону і це теж добре, бо корисніше ніж ваша дешева оцінка не підкріплена інформацією. Єдине за що, я себе зневажаю в дану секунду, що опускаюсь до рівня людини, яка токсично примудрилась викрутити негатив з похвального комента Українському місту.Поляризуйте суспільство далі, це ваш неоціненний вклад в розвиток середовища.
Жили у Бердянську, Маріуполі, Львові, Борисполі, Керчі, самі кияни, зараз в Одесі - клімат чудовий, море. Поки залишаємося тут, хоча старший син мріє жити у Львові, бо там народився. Якщо обирати, то Львів однозначно. Львів ❤️
Все що роблять у Львові за останні роки - прекрасно. Але з точки зору пересічного європейця , перше що кидається в очі - нештукатурені , нефарбувані фасади. Іх масса. Щоб довести до ладу фасад треба в рази менше грошей , чим наприклад, інфрастуктурний ремонт вулиць.
більшість фасадів,які потребують реставрації, є прикладом ігнорування проблеми, жителів будинків,саме вони повинні першими бити тривогу і комунікувати з місцевими органами на цей рахунок.
Теж з КПІ, вже 5 років в Києві й в майбутньому планую переїзд до Львова.) Про підземні переходи просто в серце - уникаю їх як тільки можу) І чому я не здивована стількома згадками про ГБ від людини з політеху?😂 Дякую за відео!)
Клас! Зраділа, що вийшло таке класне інтерв‘ю з Ігорем) І вітаю Львів з ще однією класною людиною в місті) Плюсую все сказане Ігорем. Дуже люблю Львів, але один з недоліків мені здався трохи нерозкритим. Це якраз про транспорт і надто трамвай. Підтримую, що це супер зручно мати трамвай в центрі. Та от що помітила під час крайної поїздки у Львів, і що не сильно розкрив Ігор: рухомого складу мені здалось досить мало навіть як на Львів, трамваї часто стоять в заторах в центрі й не лише в центрі, трамвайна мережа ще не настільки густа, і що важливо - неможливість розрахуватися безготівково у трамваї та дискримінація за принципом Приватбанку, тобто якщо у людини не Приват, то вона не зможе розрахуватися карткою. Ще згадую негативний досвід із трамваєм на Погулянці - разом з іншими людьми чекали трамвай мало не годину через затори в центрі й невелику кількість трамваїв загалом, в результаті той трамвай, що приїхав, не схотів їхати далі: жіночка-водійка там в салоні зачинилась і сказала, що у неї обід - година, хоча насправді вона не обідала, а весь цей час грала в телефоні. І весь цей час люди змушені були чекати наступного трамваю. В Києві таких ситуацій не пригадую, хоч трамвай на Подолі й не рідко втрапляє в ситуації із заторами, але найбільше руху заважають запарковані «розумники». Тим не менш, критичних ситуацій мені практично не траплялося. Ще трошки здалось мені не зрозумілим, чому така плачевна ситуація з якістю рухомого складу трамваїв, адже у Львова є чудові трамваї Електрон, але їх чомусь дуже мало.
Щодо оплати картою, то так, жовтих турнікетів тут немає, але крім Привату ще є Ізі Пей чи щось таке... Все одно ставлю на те, що електронний квиток тут з'явиться швидше, ніж у Києві!
Круте відео. Спочатку ти хочеш десь жити та працювати. Пізніше ти хочеш мати багато грошей та жити де хочеш та подорожувати і не бути прив'язаний до міста та місця проживання, бути мобільним та незалежним. І далі хочеться жити в спокійному екологічному місці поблизу міста в тишині та на природі)))
В мене теж є думки про переїзд до львова. Але думаю що відсутність води і пляжів для мене буде проблемою. У києві багато пляжів і це найкраще місце для відпочинку для мене. Ще був в цьоиу році в Ужгороді і там така приємна атмосфера хавдяки річці. Дуже красива набережна для променаду. Сподіваюсь буде можливість трохи пожити у львові.
Я одинока мама з дитиною в Києві. Дуже тяжко жити в цьому місті. Думаю навідь не про Львів, а можливо до Трускавця переїхати. Для мене пріорітет чисте свіже повітря для дитини, зелень, майданчики дитячі. Школи. Чула в Трускавці 3 школи і всі хороші. І люди там адекватні і добрі.
Були у Львові минулої зими - центр справив дуже депресивне враження. Багато фасадів занедбано, неохайні вулички зі спонтанними парканами. Раніше поїздка у Львів була святом, але після останнього візиту туди не тягне.
Переїхав зі Львова до Києва. Більш жахливого міста для життя, ніж Київ, я не бачив. За Львовом страшенно скучаю, хоча коли жив у Львові, не розумів, як можна бути прив'язаним до міста. Але це все суб'єктивно.
Так чому ж ви всі їде е в той Київ, розвивайте свої міста, Київ вже захлинувся і потонув забудові яку роблять через те що в вічно сюди всі їдете Багато європейських столиць вже ускладнюють міграцію до їх міст
@@Bliznayshkaшось ви плутаєте. Як мешканець Києва скажу, що якби мер мав хоча б мінімальне поняття за урбанізм, це було б зовсім інше місто. А коли мери (так, не один) лише послідовно знищують те гарне що було, і замінюють його на найгірше що може бути, наслідки відповідні.
У мене протилежна ситуація - разів 5 їздив у Львів - перший раз було все супер цікаво, потім з кожним разом чудо зникає і місто видається дуже маленьким. А ще після того як захворів у цьому вологому місті і провалявся в готельному номері з температурою увесь день - вся ця нагромаджена пілястрами, карнизами, бруківкою храмами архітектура, почала дратувати мою вирощену в київських рівних панельках, свідомість. Тому ні, я люблю простір, кілометражі і Дніпро!
А мені Львів спершу взагалі не сподобався, здався холодним, чужим, непривітним, це вже потім я проникся атмосферою і почав ловити кайф. Але ваша правда: у Києві більше простору, руху, з часом починаєш скучити за широкими проспектами і рядами панельок. Тут теж є свій шарм.
Ось тут багато хто пише, Київ - мегаполіс, велике місто. Але насправді, то тільки так здається на перший погляд, що велике. Навіть мені, киянину, Київ видається невеликим.
в Європі, виходить, немає великих міст? Бо єдиним містом європи зі значно більшим населенням це Лондон) Берлін та Мадрид мають не більше ніж на 10% вище населення в Києві, а в містах як Рим чи Париж людей живе менше ніж в нашій столиці)
Я переїхала в зворотньому напрямку: зі Львова в Київ. Як раз мене більше влаштовує якість життя і комфорт у Києві. Краще набагато працює громадський транспорт, якісне нове житло, краща медицина, великий вибір гарних шкіл, якісні різні послуги. У Львові у мене залишилась квартира і я там деколи буваю з донькою. Одного разу, коли їй було 5-6 років, я запитала чи не хотіла б вона жити у Львові, яке місто їй особисто більше подобається. Вона сказала "у Львові ні, подивись, тут нема дитячих майданчиків". І точно, я подивилась на життя навколо очима дитини. У Львові тебе оточує красива архітектура, але дитячих майданчиків біля нас нема. До найближчого хвилин 30 пішки. А в Києві буквально у кожному дворі. Це просто хлопець поки що в категорії "турист", без дітей, та ще не потрапляв на Топольну лікуватись. (PS А транспорт погано працює у Львові як в 90і був проблемним, так і зараз залишився.)
Отак люди спочатку приїзджають у Київ ,густо його заселяють, спробували написати пару заяв на 1551 і тіквють, саме приїзджі на жаль зруйнували наше прекрасне місто Київ був зеленим з трамваями , тихим Понаїзджали всі і через них забудували місто так що навіть я що тут народилася вде не можу там жити Ось Львів тепер теж подвоївся за війну побачите що станеться тепер з ним, знаю що з нього місцеві теж тікають
В Києві поци роки 4 не можуть доремонтувати трамвай на ДВРЗ і відрізок від м. Лісова до проспекту Гагаріна мучають вже понад півроку. Розвитку трамваю нема, є затягнута реанімація напівмертвої мережі. Львів на цьому фоні правда радує
Ідеальний формат для львів'ян, багато з них люблять, коли їх хвалять :) Однак, місто перенаселене, багато проблем з перезавантаженим громадським транспортом, а Львів влітку - це окрема історія, яка заслуговує на окремий влог :). Думаю, влітку киянин переїде до Франківська :). Хоча у Львові культурне середовище, звісно, дуже потужне.
@@maxv3247 Спека, спека, нагріті хідники і бруковані дороги, аж пашить від них, мало затінку і зелених зон, мало води, задуха. Евакуація на природу не така легка, як у Франківську :)
Кльово, було цікаво послухати. Львів’яни , підскажіть будь ласка, розглядаю можливий варіант переїзду з дівчиною, чи вистачатиме 25000 грн на початках для життя у Львові? ( враховуючи оренду приємного житла )
Парадокс, але, чим більш привабливим для життя стає Львів, тим більше сюди буде приїжджати людей з інших міст і тим більше буде недоліків, про які говорять кияни - купа людей, купа транспорту, русифікованість, забудова.
Дуже дивують коментарі такі, особливо пункт про "русифікованість" ви не думали, що люди свідомо обирають Львів для життя в тому числі і через мову? я знаю безліч людей які дуже хочуть перейти на українську, але в своїх містах відчувають себе білою вороною, і тому переїжджають у західні регіони, аби відчувати себе комфортно у цьому плані.
@@tetianaakimochkina4159 у Львові і "своїх" росіян хватає, за статистикою їх біля 10%. Більшість з них живуть у Львові з післявоєнних років, тут народились їх діти, внуки, в декого і правнуки. Я знайома з багатьма львівськими російськомовними і можу сказати про цих людей тільки хороше. Незважаючи на все, що відбувається останні тридцять років, не знаю ні одного прикладу, що хтось з них переїхав на свою історичну батьківщину, або послав туди своїх дітей за кращою долею. Мабуть є і такі, в житті всяке буває, але я таких прикладів не знаю. Для більшості Львів і Україна стали другою батьківщиною і все життя їх тут.
@@tetianaakimochkina4159 звичайно грає. Всі кого я знаю, зараз чудово розмовляють українською з кожним, хто до них звертається на українській. На російській розмовляють між собою, в побуті, в сім" ї. Діти і внуки теж всі вже двомовні, багато і сімей україно - російських в їх середовищі, що і не дивно. Наскільки знаю, у Львові вже лишились тільки 2 школи з російською мовою навчання. Діти і внуки моїх друзів вчилися і вчаться саме в них - власне, для того, щоб не забути мову своїх дідів і батьків, бо українська їм вже знайома з дитсадка, Крім того і в школі її вивчають як другу мову. І ніяких труднощів потім в вищих учбових закладах для них немає - українською володіють вільно.
Знаю 5 людей, які переїхали сюди, - хто з Києва, хто з Дніпра, більшість з них ITшники. На питання - Чому? - "Мне здесь нравится), або "работа здесь". Нове житло через це тут стрімко дорожчає, та й землі під забудову вже майже немає, через це ціни виростуть ще більше. Тому порада для тих, хто роздумує, - думайте швидше, і приїжджайте! :)
ХОРОШО, ТАМ где нас НЕТУ!!Цены, на ЖИЗНЬ везде высокие!!!ЭТО-Украина, МОЖЕТ, парень и когда-то, пожалеет, ЧТО переехал, но во всякому случаи, я желаю ему, счастья, КРЕПКОГО здоровья,УДАЧИ!!!
Переїхали до Львова також 2 місяці тому з Харкова, причин тому безліч в один коментар не влізе. Але є питання щодо одного мінуса, який помітили у Львові - це нереальна кількість пилу та піску, і то всьо вітром прям в обличча. Як ми можемо посприяти вирішенню цієї проблеми? Вулиці підмітаються, так, але то до одного місця - пісок провалюється в щелини. Чи є у міста потужні пилососо-машини та мийки? Я б блін навіть скинулась на таку, шоб регулярно мила Замарстинівську, так можна? XD Або от ще нагуглила ручні такі дорожні пилососи, можна тим людям, що мітуть вулиці мітлами, їх закупити, це ж ефективніше?! Короче, шо робить, куди йти? XD
А може трохи перечекати коли закінчаться ремонти в районі вулиць Замарстинівська і Богдана Хмельницького.А попереду ще розпочинають поблизу будувати мікрорайон Підзамче.Так що кріпіться, важко всюди вилизати і не нанести нового піску.
Є такий мінус ( Мабуть основне джерело піску і пилу у Львові є піскосуміш, якою посипають дороги і хідники взимку. Від цього намагались відмовитись, але поки не вдалось. Потрібно знову реєструвати петицію. На друге місце я б поставив вимивання грунту від "зон зелених насаджень", які вище рівня дороги. Чому сприяють припарковані там авто, які місять це багно. А деякі забудовники вже навіть навчились мити свої авто перед виїздом з території. Автопилососи є, але працюють вони якось дивно. Піднімають цей пил у повітря і він осідає навколо. Потрібно вдосконалити техніку, або інструктаж для водія.
Можливо багато хто не погодиться, але Ігоря не можна назвати повноцінно киянином. Це хлопець, який студентські роки провів у Києві, з розмови зрозуміло, що жив він не в центральній частині і не знає місто та його історію. Зараз Ігор намагається робить порівняння промислово-спальних районів Києва з не спальним районом Львова - це не конструктивно і не коректно. І Львів і Київ мають надзвичайно багато позитивних та негативних нюансів, але саме це порівняння від Ігоря беззмістовне(((
Я так само зробила в 2014му, після 9 років у Києві. Культурне життя у Львові, нетворкінг - перші два-три роки була дуже задоволена, скучно стало через 5;)
Київ не місто для життя, і таке враження що міська влада робить все навмисно для того щоб погіршити умови проживання. водночас велика проблема в тому що дуже мало людей в Києві цікавляться містом і прагнуть змін на краще, і розуміють навіщо це
Люблю Львів, затишний та тихий. Але хлопець не зауважив,що таких парків ,як в Києві у Львові немає. Шикарний парк Погулянка,але занедбаний. І таких у Львові багато.
Цікаво чому не підняли питання сміття в місті. Адже Київ зараз дуже брудний. Сміття валяється майже всюди. А як з цим у Львові? Чи гарно прибирають вулиці???
Так так, стосовно манери водіїв , пройдіться по вул.Шевченка ,біля Семицвіту - та 20 пішохідних із світлофорами на 300 метрах дороги , коли ти їдеш вгору ,і кожних 20 метрів маєш когось пропустити не на світлофорі !!!! Задаєшся питанням , а може хтось заробляє на знаках для пішоходів ? Авто не витримують такої наруги , а пішоходи лишніх 20 м не можуть пройтись😢😢😢
'У мене свято - я вже місяць не спускався у підземні переходи' - заскрінити і повісити на стіну. Після того, як за 20 хвилин прогулянки Києвом втретє спускалася підземний перехід, я вже на повному серйозі збиралась долати чотирисмугову трасу на поверхні, лиш би не пертись в ті тунелі :( сказати, що для людини на п'ятому місяці вагітності це напряжно - нічого не сказати... Але,знову ж таки - через те, що йшлось не лише про мою безпеку, але й про безпеку ще однієї дівчини в моєму животі, я таки з бубонінням і бухтінням, і обуренням спустилася. Але відчуття було наче мені в душу плюнули... Ох, яка я була зла...
На захист Києва скажу таку річ - благоустрій в столиці завжди буде поганий, завжди буде невистачати грошей. І кияни в цьому не винні. Чому? Через лівий беріг і мости. На мости йдуть, і будуть йти колосальні кошти. Мільярди на їх постійний ремонт, на будівництво нових капітальних мостів. Для столиці це як прокляття, яке буде смоктати гроші вічно.
Хочеться іноді поскаржитися на щось у місті, або запропонувати якусь ідею але просто не знаю де це можна зробити. Думаю багато у кого так. Напрклад, дуже сподобався у Львові Молодіжний центр де молодь може проводити вільний час, попрацювати, де проходять всілякі івенти. І все це безкоштовно. Хочу теж такий у себе на районі в Києві
Згоден,у Львові ,мабуть краще.У Києві занадто погано організовано рух громадського транспорту .Забирає дуже багато часу та втомлює.Без авто дуже складно,але авто теж не вирішує проблем..До війни Київ був дуже перенасичений автомобілями, величезні затори.Київ ,на жаль перетворили на дуже перенаселене місто з поганим транспортним сполученням
На мою суб'єктивну думку, Львів білш затишний, компактний і архітектурно приємніший. Київ то взагалі сама стрьомна столиця Європи. Немає відчуття що ти в столиці, хіба що із за маштабу. А так, совдеп ще той.
Про велосипедистів - в точку;водії у Львові дійсно хамовитіші порівняно з київськими;новобудови висотою 25 і більше поверхів є у Львові;озер у Львові є багато. вул.Коновальця ,Піскові озера і т.д.-це один з найпрестижніших районів міста, тому озеро-це лише бонус.
27:00 Історична чорна бруківка особливо покладена без швів не гримить. так чисто приємний масаж для авто, антистрес. А от це лайно, яке на Проспекті Свободи, Замарстинівській, Куліша до історії має таке віднощення, як Сихів до спадщини Юнеско. Історичну вкрали, на її місце понаставляли хто зна що якіськаменюки і відходи з виробництва граніту. і ще й шви по 10 СМ ! Авьо з такою "дорогою" входить в резонанс, і навіть самі комфортні іномарки гримлять як старі Жигулі. Від вібрацій руйнуються будинки і автомобілі разом з нервовими клітинами водіїв. Не можна давати цим клептоманам бруківку перекладати. Треба її в Асфальт закатувати як при Совку, щоб зберегти для наступних поколінь. Може відкопаюбть і нормально перестелять, бо ці щл зараз просто її розкрадуть і зроблять Замарстинівську і Проспект Свободи по всьому місту. Будем на конях їздити...
Дуже цікаве інтерв’ю, але дещо специфічне. Але якщо врахувати, що основні галузі Львова це туризм, послуги, торгівля та IT, то якщо ваш фах їм не відповідає у вас можуть бути проблеми з роботою мається на увазі з достойною зарплатою. Влада руйнує усі пром-зони, а разом з ними і робочі місця для промисловості. Це місто занадто велике тільки для туризму та IT, тому цілеспрямовано робиться усе щоб люди звідси тікали. Вулиці звужуються, наука вбивається, освіта деградує, промисловість нищиться, плану розвитку економіки Львова нема. Якщо не буде промисловості то не буде великих зарплат у громадян, надходжень у бюджет, а значить і у розвиток міста. В Америці штати конкурують між собою і роблять дотації (біля 1 млрд. доларів) для великих потужних фірм щоб саме у них ці розташували свої промислові виробництва. Ви чули про щось подібне в Україні не кажучи вже про окремі міста? У нас нажаль навпаки іноземні компанії обкладають хабарями замість допомоги у створенні робочих місць. Розвиток міста чи країни починається з планування, а в нас план на туризм та рекреацію ну так не дивуйтесь, що в нас так мало грошей. З іншого боку коли приїжджаєш в велике місто (Київ, Харків, Дніпро) по роботі там вирує зовсім інша енергія, там зовсім інший масштаб, ритм життя там великі проекти, великі гроші та зарплати. Після них Львів відчувається затишним селом де всі один одного знають… Усім добра та міцного здоров’я!
Я живу в Мюнхені. І маю квартиру у Львові. Відповідно їзду часто. Жахлива екологія у Львові. На вулицях. Сморід. Каналізації і машин. Відреставрований фасад через пару місяців стає сірий. Вода жахлива. В Мюнхені в і п’ють воду з крана. Джерельна. Центр примудрилися і комерцію вали а решта в страшному стані. Київ то як сказала дочка яка там раз була то є совок
@@AlexShutyuk я пять років останніх там жила. Щоб зрозуміти що робиться в украіні. По моєму то катастрофа. Всі хабарники неуки а податкова то сміх. З такими податками Німеччина би украіною стала
шо ви вихвалюєте той Мюнхен?чому не говорите яка там медицина?,просто дно,в ютобі є відео українки як Німці лікували її 10 річного сина дуже довго часу,а в кінцевому результаті хлопчика насильно забрали у мами,а муму зробили психічно хворою,відео є,прошу гляньте,там є все в про Німців,їхнє єство,а ви тут про воду пишите,напишіть яка там бюрократія яке навчання в школах,в порівнянні з Україною в них дно!!!Берлін це згагалі помийна яма,усюди наркомани бездомні
Понад двадцять років тому переїхала зі Львова до Києва. Зараз на кілька днів приїхала. Вже не моє, дочці взагалі не зайшло, нажаль … Не тільки через занедбаний центр. Кожному своє)
12:06 - Дніпро досить неоднозначне місто... на жаль, у Дніпрі погано з пошуком кваліфікованої роботи (вона є, хоч і вибір невеликий, але оплата в РАЗИ гірше за Київ). Саме місто (не цілком, але чимала частина) доволі гарне, розташування вздовж річки дає величезну набережну, що майже вся пішохідна (сам майже щодня по 7-10 км гуляю нею), пагорби додають плюсів, бо окремі локації з чудовими краєвидами від яких не втомитися ніколи. Доволі великий приватний сектор, що є одночасно і містом, і "передмістям" (немає занадто великого "двіжу", та всі блага цивілізації у 15-20 хвилинах пішки, хоч і по схилам/через балку). Громадський транспорт не на висоті... зовсім... якщо, не дай Боже, на роботу немає прямої маршрутки чи Ви на відстані більше за 25 хвилин пішки до кінцевої, то Ви у програші: навряд вийде їздити на роботу на ранню годину, а НЕ на 8-му, то хіба у IT в нас нормально сприймається, всі інші (інженери, розробники, хто завгодно з тих, хто не на заводі й без прив'язки до якихось процесів зав'язаних на години - всім все одно треба на 8, бо... "треба!" - це якийсь совок головного мозку у більшості керівників, а те шо 2-ма маршрутками можна їхати 1.5 години 20 км - це нікого не хвилює). Будували метро, для частини міста це було б суттєвим покращенням, але повномаштабка все перекреслила. Промисловість дає газу, буквально. Тож не назвав би Дніпро екологічно здоровим містом. Більш-менш добре дихається виключно у приміській зоні (де за розою вітрів напрям вітру з полів і, відповідно, приносить чисте повітря) або на пагорбах, бо там теж вітер дме майже весь час, тож трохи допомагає розбавити і здути викиди від виробництв. Це, скоріше суб'єктивна оцінка, але централізована вода теж не дуже (неоднократно помічав, шо перебуваючи у інших містах жодних проблем з розладами травлення не відчував, поки не повертався до Дніпра, й це багато моїх знайомих відмічали, тож підозра падає саме на воду, адже їжа та сама). Але й Львів, останнім часом, мене не тішить: теж якийсь депресивніший став + схожість на Київ (ніколи не хотів там жити, хоч для кар'єри саме то).
Добрий формат інтерв‘ю, спонтанні питання, неструктурована, по-справжньому жива бесіда.
Очікуваний погляд і цікаві спостереження.
Успіху цьому хлопцеві. Як хтось вище написав: однією адекватною людиною більше.
Не занадто неструктуровано?)
@@AlexShutyuk Та хз, я не експерт. Оцінюю з боку споживача, мені цікаво, значить добре.
Я багато де жив і в Україні і закордоном. У Львові дуже комфортно жити. Тут красиво і затишно, і відчуваєш себе людиною а не мурахою як в великому місті. Тут офігенні затишні парки, краще інфраструктура, здебільшого новобудови виглядають приємно і вписуються в місто, а не як у Києві максимально сьромно. Тут класно гуляти пішки, навіть у спальні райони, все одне якось затишно. Тут відчуваєш себе безпечно, не чекаєш якоїсь загрози від людей. Тому шо в основному тут люді ввічливі і ти дуже рідко можеш зтикнутись з хамством чи бидлом, порівнянно з іншими містами де це може бути кожен день. Мінуси Львова це не розвиток в такому ж культурному плані як в Києві, це шоб прийти в кафе і там грала якась супер крута музика андерграунда, а не радіо, чи кухня, концерти, виставки, вечірки, саме їх якість порівняно з Києвом. Але добре що це змінюються і стає краще, вірю у Львов. Мрію знов літати львівським аеропортом, він такий затишний.
Як на мене то кухня у Львові на голову вища ніж у Києві.
Отак люди спочатку приїзджають у Київ ,густо його заселяють, спробували написати пару заяв на 1551 і тіквють, саме приїзджі на жаль зруйнували наше прекрасне місто
Київ був зеленим з трамваями , тихим
Понаїзджали всі і через них забудували місто так що навіть я що тут народилася вде не можу там жити
Ось Львів тепер теж подвоївся за війну побачите що станеться тепер з ним, знаю що з нього місцеві теж тікають
@@Bliznayshka Нажаль те саме в Тернополі, вирізають всю зелень.
@@newua1252 дуже шкода, збирайтеся громадою відстоюйте
@@Bliznayshka стараємось, але мер страшно краде, головне забудова, навіть в парках і то багатоповерхівки будують. Мер поставить лавочки для бабусь, і вони голосують.
Столичний хлопець обрав з поміж інших саме Львів і на одну адекватну людину в місті більше стало ))
@@РоманХутко-я1ц , спасибі за зауваження. На письмі використовую, а в розмовній мові багато суржику вилазить, який з дитячих років в'ївся.
@@IhorKevin Абсолютно не звертай увагу, Друже! Щиро бажаю тобі успіху, особистісного і кар'єрного зростання. Ласкаво просимо
@@РоманХутко-я1ц ну так, ви би точно могли цілу годину говорити на камеру без жодної граматичної помилки та діалектизму)
@@IhorKevin суржик це круто. Я в якийсь момент свідомо почав використовувати діалектизми і всілякі цікаві слова, бо вони роблять мову значно живішою. Такі закиди одразу посилай в дупу. Чи то "в сраку" правильніше писати, щоб без запозичень?
@@IhorKevin насправді прекрасна українська мова
декілька днів тому повернувся з Києва, і всі слова, котрі були проговорені в відео, тиждень тому були неодноразово сказаі мною друзям, котрим я пояснював, чому Київ це місце, куди урбаністи, котрі багато грішили, реінкарнуются замість пекла
Дуже ґрунтовно і влучно Ігор розклав все по полицях. Як киянин, погоджуюсь майже з кожним словом. Цікаве вийшло інтерв'ю. Дякую.
Крутий формат. Побільше би таких інтерв'ю переїхавших х інших міст
Інтерв'ю, доречі, це зараз тренд. Що для мене особисто дивно. Не сприйміть за наглість, але хотілося би трохи кращу картинку. Тобто фон ок, але наприклад камера занизько. Ніби ефект скритої камери. І структуру розмови трохи б чьоткішу. Тобто питання відповідь. Наприклад: назви переваги Львова перед Києвом. Які мінуси Львова, що тебе вразило у Львові і т.п.
Переїду з Рясне до Львова - дам інтерв'ю :)
По-українському правильно: "які (хто, що, котрі) переїхали".
@@moment_gittya 1¹
@@moment_gittya ¹¹11
Безумовно це круто почути такі враження Киянина, але водночас це специфічне бачення людини, котра розуміє чого хоче та має можливість обирати, водночас більшість людей навіть не задаються такими питаннями та не мислять такими категоріями, що сумно звичайно. Тому важливим є формування думки людей щодо свого середовища проживання і заохочення до конструктивних змін.
Чим ми тут і займаємося)
Приємно вражений рівнем коментаторів тут. Приємо бути в цій тутусовці. Я після універу у Львові поїхав робити кар'єру у Київ, провів там 10 років і з радістю повернувся до Львова розвивати бізнес. Жодного разу не пожалів. Київ - урбаністична клоака. Для студенства, тусовки, кар'єри - чудове місто. Для життя сім'єю - відстій.
А який бізнес у Львові, якщо не секретик ?: )
Отак люди спочатку приїзджають у Київ ,густо його заселяють, спробували написати пару заяв на 1551 і тіквють, саме приїзджі на жаль зруйнували наше прекрасне місто
Київ був зеленим з трамваями , тихим
Понаїзджали всі і через них забудували місто так що навіть я що тут народилася вде не можу там жити
Ось Львів тепер теж подвоївся за війну побачите що станеться тепер з ним, знаю що з нього місцеві теж тікають
Я би теж в Києві не зміг жити,хоч був там безліч разів.Є декілька причин чому б я не зміг там жити:
1.Київ це столиця,мегаполіс і не зручне місто.2.В Києві кишить людьми,дуже великі корки на дорогах.3.Київ дуже русифікований і я відчуваю себе іноземцем та мене це дратує.Хоч володію рос.мовою не гірше за росіян,але останні 6-7 років спілкуюсь виключно укр.мовою в будь-якому регіоні України.
Дійсно я не розумів свого батька коли він з Львова хотів переїхати в Стрий. Але коли приїжджаю в Київ в мене теж таке відчута чимпошвидше звітам втекти. Хоч я в Києві був багато раз центр знаю не гірше ніж Львів і даю перевагу ходити пішки, вже на далекі відстані то дійсно сідаю в Метро в якому теж добре орієнтуюсь.
Також зв'язку з роботою багато їжу у відрядження в багато міст України. Самими гіршими для мне були Миколаїв та Запоріжжя. Запоріжжя мене навіть сильно здивувало своєю "совковістю" і то що там багато мало поверхових будівель в жахливому стані. А от Вінниця мені дуже сподобалась. Там як в невеличкому місті ніхто нікуди не спішить, автомобілісти на дорозі дотримуються правил руху і не ганяють. Місцеві так і кажіть ми не Київ нам немає куди спішити.
укр. мовою? бачу скорочувати це поганий радянський спадок:)
Я киевлянка, и Вы не правы, в столице украиноязычных сейчас больше. В основном , за счёт приезжих.но это факт.
@@АнастасияКузнєцова 80/20% на користь російськомовних.Я часто буваю в Києві.Ну максимум 25% україномовних.
@@АнастасияКузнєцова якби ж то так і було, в Ірпіні більше, а в Києві 90% рос.мовні
Сміявся вголос коли згадали про схиблених на бруківці. 100% правда.
Класне відео
25:58 - "біля вокзалу знову якийсь будинок знесли... якийсь історичний".
Поки монтувалось відео: "Вночі 20 березня на вулиці Симона Петлюри, 29, що біля Центрального залізничного вокзалу, почали демонтувати історичний особняк"
Мені сумно, що це було не випадкове передбачення, а цілком очікуваний прогноз.
1,5 роки тому переїхали з Дружиною з Дніпро у Львів. Київ навіть не розглядали. Жодного дня не жалкували про своє рішення!
Львів по багатьох пунктам комфортніше ніж Дніпро.
Дніпро теж непогано розвивається останні роки
@@marselinnm підкажіть а в чому? 2парки зробили на всі місто, і ті через одне місце. Велодоріжок, багато? Крім тц і багатоповерхівок щось розвивається?
@@konovalecякщо ви не працюєте, то так, місто забігаголовок і скверів вам більше підійде
@@katesvi6038 звичайно, баристою в забігайлівці в парку. А ви мабуть в офісах Дніпра?
Круто!
Ми з дівчиною заром вже рік як переїхали з Києва до Львова ) Дуже кайфуємо!
Чим краще за Київ?
@@ІгорКовальчук-м3м не краще... просто інший і нам тут комфортніше
Можете вертатись в саоє село ..львів для людей а не для злодіів з куєва
@@dmytrohonchar2657 інший бо тут люди а там НЕЛЮДИ
Ха ,з дівчиною ..з проституткою
Чудове інтерв'ю! Чим більше з Києва виїде людей, які не люблять це місто, тим більше буде тих, хто його любить і піклується. І все буде добре, улюблене місто розквітне!
а ви впевнені, що виїжджають саме ті, хто не любить місто? Судячи з виглядуу Києва, все якраз навпаки.
@@AlexShutyuk Так, але не дуже активно. Є такі, що просто ненавидять Київ (судячи з усього), але надовго засіли десь у міських владних кабінетах. Поскоріше б і вони вже кудись переїхали.
Якраз понаєхавших ще й заражених російським язиком зомбі тільки більшає
Підтримую вас,я ще пам'ятаю Київ до напливу приїзджих, це було прекрасне зелене тихе місто,теж сподіваюсь що під час війни люди трохи порозїзджабться звідси, бо я сама вже виїхала за місто, Київ спотворили саме не кияни(
@@AlexShutyukтак ми впевнені,тому що через прихзджих в нас хаотична забудова бо всі вони не поміщаються в місто, саме через них ці мафи скрізь, маршрутки, забите метро
Я сам з Чернівців, поки студент, але надалі планую якось перебратись у Львів. Плюси Львова, які я би виділив з погляду Чернівчанина:
1. Львів'яни здаються найбільш вихованими і не агресивними людьми. Навіть порівнявши випуски ЗупиниЛося з Києва і Львова. Галичани більш поважно ведуть себе в хорошому сенсі, але є звісно мінус в надмірній релігійності і ця історія з капличками всюди.
2. Українська мова навколо і повне відчуття, що ти все таки в Україні і ти не один всюди хочеш чути українську мову.
3. Це місто на самому заході, на кордоні з ЄС, це дуже круто для подорожей і Львів має добре розвинений аеропорт для цього.
4. Це найбільше місто на заході, відповідно дуже багато всяких подій, івентів і завжди знайдеш як цікаво провести час. В цьому місті є сучасна стильна молодь, розумні люди і двіж.
5. Розвиток ресторанного бізнесу. Дуже круто, коли можеш спробувати різну їжу в різних дуже круто задизайнених місцях.
6. Австрійська архітектура. Найбільший історичний європейський центр серед українських міст. В нас в Чернівцях теж багато австрійської архітектури збереглось, але все ж суттєво менше і менших масштабів.
7. Сучасна архітектура. Кажуть це Чаплінський приніс у Львів ці сучасні благоустрої нових ЖК і круті фасади будинків. Звісно є і лайно, але сам факт того, що вже є багато хороших прикладів - це плюс.
8. Найбільший розвиток урбанізму і сталої мобільності в Україні. Немає іншого міста в Україні, де була б така кількість велодоріжок (хоч і не завжди якісних, але це вже гарний початок), острівців безпеки, перепланувань вулиць з домінантністю пішохода, а не автомобіліста. Дуже круто, що Львів почав це розвивати і у Львові є активісти, які вступляться за це. Як переїду у Львів, то приєднаюсь до вас ходити по мітингам за урбаністичний розвиток міста))
9. Трамвай. Після того, як побував в Берліні, то дуже полюбив цей вид транспорту. Шкода звісно, що у Львові немає метро, але добре, що Львів розвиває трамвай. Трамвай на Сихів - це дуже круто, сподіваюсь ця історія буде продовжуватись.
10. Розвиток айті. Можна нормально заробляти + велика кількість людей з грошима, які будуть породжувати своїм попитом пропозиції і розвивати це місто. Думаю айтішники, як ніхто зацікавлені в урбаністичному розвитку міста, щоб він був як європейські міста.
Сам з Чернівців переїхав сюди 6 років тому. Жодного разу не пожалкував. Так що велкам =)
Воувоу, цей комент тягне на окрему розповідь)
Львів не гумовий! (Сам теж приїхав до Львова жити)
Львів'яни Неагресивні, щось новеньке)
@@andriiduben повір, чим східніше і більше впливу русского міра, тим агресивніші люди. Навіть в нас в Чернівцях люди трохи більш бикуваті, ніж на Галичині, а в Києві то взагалі, жесть. Найгірше, напевно, лише десь в Донецьку.
Шкода що не можна поставити десяток лайків.
Можна порадити друзям підписатися на мій прекрасний канал)
Олександре, дякую за відео, дуже мені близьке) Я у січні цього року також переїхала з Києва до Львова! Хоча мріяла про це і планувала вже не один рік. І, врешті, здійснилося!
Для мене причинами для переїзду стало те, що:
1) Львів - культурно-інтелігентний інтелектуальний центр України та ідейне серце українства (а Київ, на жаль, поки дуже пострадянський, як за ментальністю, російськомовністю, так і за поглядами і пріоритетами містобудування і влади, і самих мешканців);
2) Львів - поєднання найбільшої в нас історичної спадщини з прекрасною архітектурою та водночас найкращої урбаністики і велоінфраструктури в Україні (хоча здавалось би, для історичного міста це найскладніше). Це найбільш партисипативне, з високою громадською активністю, і найбільш сучасне європейське місто на теренах нашої держави. У порівнянні, звісно.
За поглядом зі сторони, оскільки я часто бувала у Львові, а з Києва відслідковувала, принаймні, 5 Ютуб-каналів з урабаністики, за останні приблизно років 5 Львів суттєво змінився у напрямку комфортного життя, красивих і зручних сучасних просторів. І в цьому велика заслуга Юліана Чаплінського під час його посади Головного архітектора міста. І значні заслуга активності громадських організацій та активістів (у тому числі Ваша, Олександре, дякую Вам!)
Львів для мене - найкраще місто. За всіх недоліків і напрямів для вдосконалення. Хоча львів"яни, бачу, часто виглядають невдоволеними і дещо депресивними, але пожили б ви у Києві, то тут би стали оптимістами))
Та спільними зусиллями будем працювати, щоби ставало ще краще, а Львів завжди був взірцем для переймання досвіду для інших міст.
Дякую за цікавий коментар)
Мені теж сподобався ваш коментар.Хтось на юго-востоке України каже що:"Львов тянет всю Украину в пропасть", але насправді Львів тягне всю Україну до цивілізації.
@@НазарЛьвівський-е3с Дякую Вам, Назаре!
@Leonid Leonid Добра і тут всякого вистачає) Але на загал, питома вага притомних за своїм рівнем тут вища, ніж, до прикладу, столиці, за моїм особистим спостереженням. Та у кожного свій фокус уваги і своє місце для щастя
@@НазарЛьвівський-е3с а де таке кажуть? Просто цікаво, бо я з Херсона і я захоплююсь Львовом!
Дякую за інтервью! Можна ще відео в подібному форматі? Наприклад, про порівняння Львова та Одеси. Думаю, у Львові можна знайти людину з будь-якого куточка нашої країни)
є досвід 13 років в Одесі і 6 років у Львові, але готуйтесь, що налетять одесити з купою дізлайків
@@OlegSkalozub я, як одесит скажу, що конструктивна критика це добре. Вона лише сприяє розвитку міст. Єдине, я не люблю, коли люди просто кажуть, що все погано без об
Чому, чому,та тому що Київ це:
1 Масове знищення архітектури 19-20 ст(див.Знесення будинку Уткіна два дні тому)
2 Жахлива загазованість
3 Погане озеленення
4 150 підземних переходів
5 Відсутність нових трамвайних ліній, існуючі в жахливому стані (див.стан колій на вулиці Глибочицька, Кирилівска,Спаська, Дмитрівська)
6 Сотні розв'язок та шоссе
7 Забудова озер і зелених зон
8 Мало відокремлених велодоріжок,погані тротуари
9 Відсутність набережної,як в Європі, набережна в нас це шосе
Только 2. и 3. угрожают жизни не иллюзорно! Интересно, по цифрам шо получается с такой загазованностью? Вы не в курсе сколько лет жизни отнимает?
@@alexnoor7689 примерно -10 лет
@@DanielShurin киевляне такие смелые! хотят гореть быстро и красиво! уважение им за такое самопожертвование!
То давайте переідьте всі сюда і тут все засрайте.
@@ЮраШвидкий-с4н якщо дужэ просышь то вжэ выйижджаю, тикы билэта куплю.
Дякую за інтерв'ю, було цікаво!👍
Дякую)
Суб'єктивні враження після 2 тижнів Львову, проживав на Бондарівці:
Плюси:
1) Відсутність підземних переходів
2) Відсутність 100500 мафів, особливо в центрі
3) Трамвайне полотно у гарному стані (у нас на подолі трамваї з рейок зходять)
4) Не така всрата автомобілецентричність (у нас в трц площа парковок втричі більша за сам трц)
5) Відсутність 25+ поверхової забудови повсюди (велкам ту Позняки-Осокорки гетто)
6) Багато зелені, дерев, парків, немає київзеленбуду зі всратими композиціями
7) Відсутність такої кількості "закритих територій жк" (в Києві часто доводиться робити величезний крюк до зупинок через закриті двори)
Мінуси:
1) Дофіга машин, дуже багато, і всі вони їдуть в центр щоб попоїсти
2) Стрьомно переходити на зебрах, автомобілісти як в Одесі - не пропускають, не гальмують
3) Майже увесь громадський транспорт через центр - стоїш в пробці/тягнучці (автобуси/тролейбуси)
4) Купа маршруток та відсутність єдиного квитка (електротранспорт йде окремо від автобусів), вперше за стільки часу довелось купувати талончики
5) Спальні райони такі ж як і в Києві, потрібно до магазинів/тц йти по 10-15хв, присутні ларьки
6) Ціни як у Києві, місцями навіть дорожче, що на громадський транспорт, що на кафе/ресторани (і це при нижчих зп)
А знаєте чому??? Бо там люди вимагають цього, а ви в Києві вимагали цього чи сиділи мовчки в тряпочку, і ми хочемо купити дешеве це житло у незаконного забудовника???
Я вінничанин, але тут у нас дуже нудно, і думаю кудись після війни переїхати. Декілька років поки був студентом жив у Києві. Місто дійсно енергічне, багато можливостей, цікавих людей, івентів. Але колись дуже сильно дратували МАФи і тотальний совок (солом'янка, оболонь, дарниця, харківська, куренівка). Так як раніше без проблем спілкувався на мові окупанта, то мене це питання не цікавило, але зараз мене нудить від російської. Тому цікаво як зараз з цим в Києві? Люди трохи попереходили на українську? Якщо ні, то певно буду думати щось в сторону Львова. А так, я взагалі дуже люблю сонячний і теплий клімат, і по цим причинам, звісно десь би оселився на півдні, але з великих і недепресивних міст у нас тільки Одеса, але там мовна ситуація ще гірша ніж в Києві. Та і благоустрій міста певно ненайкращий, бо коли приїздив на відпочинок, то окрім Перлин на Аркадії та центру ніде не був, але поки їхав на таксі до центру, також совка багато було =(
Я сам з Одеси, там майже нічого не змінилось, останні декілька місяців проживаю в Києві хочу сказати шо місто досить сильно змінилось у мовному плані, якщо брати довоєнний час, або 17 рік коли я тут жив, майже ніхто не спілкувався українською, але зараз досить багато людей між собою по вулиці йдуть спілкуються мовою.
Тільки кончені шизоїди будуть спілкуватися на язикє окупанта після всього.... насєлєніє клінічно хворе
@@latem2388 Підтверджую, як киянин) Сервіс так взагалі на 100% став україномовним...
Я більшість свого досить довгого життя прожила у Одесі, і можу сказати, що мені сумно, що місто не стає українським за своїм духом, попри війну. Все, що в мене є-житло, друзі, емоційні привʼязки, все там, але я дуже часто приміряю на себе переїзд до Львову, тому що багато речей у моєму рідному місті мене обурюють.
Тобто раніше ви сам підтримували це,а тепер вас нудить? А розвивати українську не думали? Всі замість того аби змінювати середовище шукають де краще і роблять гірше там куди приїздять, як от з Києвом заселили його а нам тепер тут жити не можливо
Капець! Я теж так хочу! Дякую за розмову з класним хлопцем! Успіху усім гарним людям!)))
зі Львова є електричка в Польшу швидкісна, так що пару годин і ти в ЄС! добрий вибір.
Перепрошую, в яке саме місто Польщі?
@@svitlanabobuleva5821 в Перемишль
Клубничку собирать и унитазики чистить - Ех, ця українська мрія...
@@Rozbinyk а ти знаєш що таке унітаз :)))?
@@andriystehnovych810 по телевізору показували
майже година відео!!
уфф, спробуємо подужати.
Вже ж постарайтеся)
Львів - one love, не дивлячись на те шо маю нерухомість у Києві і дуже налаштований там побут, вже 8 міс живу у Львові і відчуваю, шо динаміка життя, естетика і атмосфера міста та люди - надихають.Якість життя за рахунок компактності міста в рази вища! Якщо мати дохід Київський і жити у Львові, то взагалі ідеальне місце для здорового життя ❤
Отак ви всі і зруйнували мій Київ,лише в году всі шукають
@@Bliznayshka Яким чином це руйнує Київ? А шукати вигоду, це базова людська природа : reason is a calculation of self interest. Якщо почитаєте хочаб базу політичної і економічної філософії Джона Лока, чи бодай Платона «держава» тоді будете мати мінімальне загальне уявлення, як працює демократія, капіталізм і чому країна буде занепадати доти, поки існують неосвічені люди, які мислять утопічними категоріями та не здатні створити або зрозуміти нічого, окрім поверхневого судження та генерації беззмістовних коментарів.
Київ має найбільший потенціал урбанізації, тому його може зруйнувати не стільки виїзд людей, скільки великий не якісний приїзд.
@@andrewswans9200
Так ви ж і є неосвічений)
шукати де краще це базова потреба тварин
Базова потреба людей, як власників інтелекту, створювати краще середовище, і зберігати природу
Такі як ви, вигодошукачі, вбиваєте і середовище суспільства і середовище життя загалом, це паразитична форма життя, ви не думали чого у Львові так добре? А в Відні взагалі бомба? Бо там люди довго працювали щоб створити ці міста , а ви не робите ніфіга
І правильно філософи говорили, тільки ви їх не правильно зрозуміли, суспільство і влада буде працювати, коди ви піднімете свою сраку і буде е працювати, а не приходити на все готове, більшість кратих місць вже захлинаються від потоку людей і все більше перекривають можливість таким як ви приїздити і руйнувати ці міста
@@Bliznayshka ви уявлення не маєте, про обсяг користі, який я приносив Києву, або Львову і досі це роблю, бо достатньо добре усвідомлюю, що таке соціальна відповідальність, покращення інфраструктури і життя людей в силу своїх можливостей.Ваша точку зору заснована на географії місцезнаходження, що примітивне оціночне судження.Моє КПД не зменшується від географії, якщо ваше - так, то ваш вплив напевно на рівні мікрорайону і це теж добре, бо корисніше ніж ваша дешева оцінка не підкріплена інформацією. Єдине за що, я себе зневажаю в дану секунду, що опускаюсь до рівня людини, яка токсично примудрилась викрутити негатив з похвального комента Українському місту.Поляризуйте суспільство далі, це ваш неоціненний вклад в розвиток середовища.
@@andrewswans9200 тож ви не назвали жодного свого руху, висновок про вас зробила, говорити , як кажуть не мішки ворочати
Жили у Бердянську, Маріуполі, Львові, Борисполі, Керчі, самі кияни, зараз в Одесі - клімат чудовий, море. Поки залишаємося тут, хоча старший син мріє жити у Львові, бо там народився. Якщо обирати, то Львів однозначно. Львів ❤️
Все що роблять у Львові за останні роки - прекрасно. Але з точки зору пересічного європейця , перше що кидається в очі - нештукатурені , нефарбувані фасади. Іх масса. Щоб довести до ладу фасад треба в рази менше грошей , чим наприклад, інфрастуктурний ремонт вулиць.
більшість фасадів,які потребують реставрації, є прикладом ігнорування проблеми, жителів будинків,саме вони повинні першими бити тривогу і комунікувати з місцевими органами на цей рахунок.
@@svyatjacobs2674 Місто виглядає жахливо, особливо в історичній частині. але поза районом навколо ратуші.
Цікаво було б з цієї самою людиною таке інтерв'ю через рік послухати.
Нагадайте за рік)
@@AlexShutyuk Забуду)
@@AlexShutyuk Lwów - old Polish EU city. 400 years
@@henrykklex9559 LEMBERG - Österreichische alte stadt EU. Kleine Wien.
@@henrykklex9559 International sity with strong Polish influence, but on the Ukrainian ethnical territory.
Теж з КПІ, вже 5 років в Києві й в майбутньому планую переїзд до Львова.)
Про підземні переходи просто в серце - уникаю їх як тільки можу) І чому я не здивована стількома згадками про ГБ від людини з політеху?😂
Дякую за відео!)
Приємно бачити КПІшників, давай до нас)
От і добре, приїзджають в Київ, засмічують його спочатку, а потім такі типу погане місто
Памятаю його) звукач радіо КПІ колись, коли я вчився там. Я теж в Львів з Києва переіхав 2 роки назад.
Зараз вже мало хто зрозуміє, що то за посада така в титрах :)
Не в Львів, А ДО ЛЬВОВА
Не шкодуєте?)
@@OlgaIaroch важко соціалізуватись конкретно мені, а так все супер
Клас! Зраділа, що вийшло таке класне інтерв‘ю з Ігорем) І вітаю Львів з ще однією класною людиною в місті)
Плюсую все сказане Ігорем. Дуже люблю Львів, але один з недоліків мені здався трохи нерозкритим.
Це якраз про транспорт і надто трамвай. Підтримую, що це супер зручно мати трамвай в центрі. Та от що помітила під час крайної поїздки у Львів, і що не сильно розкрив Ігор: рухомого складу мені здалось досить мало навіть як на Львів, трамваї часто стоять в заторах в центрі й не лише в центрі, трамвайна мережа ще не настільки густа, і що важливо - неможливість розрахуватися безготівково у трамваї та дискримінація за принципом Приватбанку, тобто якщо у людини не Приват, то вона не зможе розрахуватися карткою. Ще згадую негативний досвід із трамваєм на Погулянці - разом з іншими людьми чекали трамвай мало не годину через затори в центрі й невелику кількість трамваїв загалом, в результаті той трамвай, що приїхав, не схотів їхати далі: жіночка-водійка там в салоні зачинилась і сказала, що у неї обід - година, хоча насправді вона не обідала, а весь цей час грала в телефоні. І весь цей час люди змушені були чекати наступного трамваю. В Києві таких ситуацій не пригадую, хоч трамвай на Подолі й не рідко втрапляє в ситуації із заторами, але найбільше руху заважають запарковані «розумники». Тим не менш, критичних ситуацій мені практично не траплялося.
Ще трошки здалось мені не зрозумілим, чому така плачевна ситуація з якістю рухомого складу трамваїв, адже у Львова є чудові трамваї Електрон, але їх чомусь дуже мало.
Щодо оплати картою, то так, жовтих турнікетів тут немає, але крім Привату ще є Ізі Пей чи щось таке... Все одно ставлю на те, що електронний квиток тут з'явиться швидше, ніж у Києві!
О, Політех. Хімфак, працював колись у цьому корпусі. Привіт з Одеси.
Вітання з Києва ✋
Круте відео.
Спочатку ти хочеш десь жити та працювати.
Пізніше ти хочеш мати багато грошей та жити де хочеш та подорожувати і не бути прив'язаний до міста та місця проживання, бути мобільним та незалежним.
І далі хочеться жити в спокійному екологічному місці поблизу міста в тишині та на природі)))
Дякую за інтерв'ю.
Але додавайте таймкоди.
було цікаво почути думку Ігоря)
Moje ukochane miasto :)
В мене теж є думки про переїзд до львова. Але думаю що відсутність води і пляжів для мене буде проблемою. У києві багато пляжів і це найкраще місце для відпочинку для мене. Ще був в цьоиу році в Ужгороді і там така приємна атмосфера хавдяки річці. Дуже красива набережна для променаду. Сподіваюсь буде можливість трохи пожити у львові.
Біля Львова є трохи невеликих озер
Цікаво посдухати. Повчально. Дякуємо автору!
Думаю над таким переїздом. Ще таких відео 🙏
В якій сфері працюєш?
Переїхав до Львова ще в 2004. і як не дивно теж поселилися спочатку біля Піскових озер. Совпадєніє??!!
Мій райончик))!
Я одинока мама з дитиною в Києві. Дуже тяжко жити в цьому місті. Думаю навідь не про Львів, а можливо до Трускавця переїхати.
Для мене пріорітет чисте свіже повітря для дитини, зелень, майданчики дитячі. Школи. Чула в Трускавці 3 школи і всі хороші. І люди там адекватні і добрі.
Так але це дуже маленьке місто і багато горбів )
Були у Львові минулої зими - центр справив дуже депресивне враження. Багато фасадів занедбано, неохайні вулички зі спонтанними парканами. Раніше поїздка у Львів була святом, але після останнього візиту туди не тягне.
Я, як киянин, можу сказати, що Сихів взагалі не типовий радянський район. Сихів дуже класний район, хоч я там так і не пожив
Переїхав зі Львова до Києва. Більш жахливого міста для життя, ніж Київ, я не бачив. За Львовом страшенно скучаю, хоча коли жив у Львові, не розумів, як можна бути прив'язаним до міста. Але це все суб'єктивно.
Що не так в Києві ?
@@loveforever8661 екологія хаотична забудова без смаку відсутність дизайн коду в історичних будівлях та знищення культурної спадщини
Так чому ж ви всі їде е в той Київ, розвивайте свої міста, Київ вже захлинувся і потонув забудові яку роблять через те що в вічно сюди всі їдете
Багато європейських столиць вже ускладнюють міграцію до їх міст
@@Bliznayshkaшось ви плутаєте. Як мешканець Києва скажу, що якби мер мав хоча б мінімальне поняття за урбанізм, це було б зовсім інше місто. А коли мери (так, не один) лише послідовно знищують те гарне що було, і замінюють його на найгірше що може бути, наслідки відповідні.
У мене протилежна ситуація - разів 5 їздив у Львів - перший раз було все супер цікаво, потім з кожним разом чудо зникає і місто видається дуже маленьким. А ще після того як захворів у цьому вологому місті і провалявся в готельному номері з температурою увесь день - вся ця нагромаджена пілястрами, карнизами, бруківкою храмами архітектура, почала дратувати мою вирощену в київських рівних панельках, свідомість.
Тому ні, я люблю простір, кілометражі і Дніпро!
А мені Львів спершу взагалі не сподобався, здався холодним, чужим, непривітним, це вже потім я проникся атмосферою і почав ловити кайф.
Але ваша правда: у Києві більше простору, руху, з часом починаєш скучити за широкими проспектами і рядами панельок. Тут теж є свій шарм.
Стокгольмський синдром
Тобто Львів винен, що ти захворів?
Маленький бо окрім центру там нема що робити
Ось тут багато хто пише, Київ - мегаполіс, велике місто. Але насправді, то тільки так здається на перший погляд, що велике. Навіть мені, киянину, Київ видається невеликим.
в Європі, виходить, немає великих міст? Бо єдиним містом європи зі значно більшим населенням це Лондон) Берлін та Мадрид мають не більше ніж на 10% вище населення в Києві, а в містах як Рим чи Париж людей живе менше ніж в нашій столиці)
Потрібно більше критики.
Можливо її буде більше, якщо свої враження про Львів розкаже людина, яка приїхала з якогось європейського міста.
Я переїхала в зворотньому напрямку: зі Львова в Київ. Як раз мене більше влаштовує якість життя і комфорт у Києві. Краще набагато працює громадський транспорт, якісне нове житло, краща медицина, великий вибір гарних шкіл, якісні різні послуги. У Львові у мене залишилась квартира і я там деколи буваю з донькою. Одного разу, коли їй було 5-6 років, я запитала чи не хотіла б вона жити у Львові, яке місто їй особисто більше подобається. Вона сказала "у Львові ні, подивись, тут нема дитячих майданчиків". І точно, я подивилась на життя навколо очима дитини. У Львові тебе оточує красива архітектура, але дитячих майданчиків біля нас нема. До найближчого хвилин 30 пішки. А в Києві буквально у кожному дворі. Це просто хлопець поки що в категорії "турист", без дітей, та ще не потрапляв на Топольну лікуватись. (PS А транспорт погано працює у Львові як в 90і був проблемним, так і зараз залишився.)
Дуже цікаве інтерв'ю
Отак люди спочатку приїзджають у Київ ,густо його заселяють, спробували написати пару заяв на 1551 і тіквють, саме приїзджі на жаль зруйнували наше прекрасне місто
Київ був зеленим з трамваями , тихим
Понаїзджали всі і через них забудували місто так що навіть я що тут народилася вде не можу там жити
Ось Львів тепер теж подвоївся за війну побачите що станеться тепер з ним, знаю що з нього місцеві теж тікають
В Києві поци роки 4 не можуть доремонтувати трамвай на ДВРЗ і відрізок від м. Лісова до проспекту Гагаріна мучають вже понад півроку. Розвитку трамваю нема, є затягнута реанімація напівмертвої мережі. Львів на цьому фоні правда радує
Так спочатку це все розвалили, зруйнували.
В радянські часи трамвай був найкращий транспорт.
Можна було проїхати по всьому Києву...
А ви що зробили щоб це змінити?
@@Bliznayshka як мінімум не голосував за Кличка.
@@V1Sh89 цього замало, це база)
Ідеальний формат для львів'ян, багато з них люблять, коли їх хвалять :) Однак, місто перенаселене, багато проблем з перезавантаженим громадським транспортом, а Львів влітку - це окрема історія, яка заслуговує на окремий влог :). Думаю, влітку киянин переїде до Франківська :). Хоча у Львові культурне середовище, звісно, дуже потужне.
А що там за проблеми влітку?
@@maxv3247 Спека, спека, нагріті хідники і бруковані дороги, аж пашить від них, мало затінку і зелених зон, мало води, задуха. Евакуація на природу не така легка, як у Франківську :)
@@РоманСливка-ъ6ь Спека, спека... Одразу помітно, що ви ніколи не жили в Херсоні)))
Такі люди не вміють покращувати міста, він так і буде їздити скрізь, і руйнувати своїми сотнями тисячами людей кожне місто
Кльово, було цікаво послухати.
Львів’яни , підскажіть будь ласка, розглядаю можливий варіант переїзду з дівчиною, чи вистачатиме 25000 грн на початках для життя у Львові? ( враховуючи оренду приємного житла )
Вистачатиме
Парадокс, але, чим більш привабливим для життя стає Львів, тим більше сюди буде приїжджати людей з інших міст і тим більше буде недоліків, про які говорять кияни - купа людей, купа транспорту, русифікованість, забудова.
Не хвилюйтесь. Не будуть масово переїжджати.
Дуже дивують коментарі такі, особливо пункт про "русифікованість" ви не думали, що люди свідомо обирають Львів для життя в тому числі і через мову? я знаю безліч людей які дуже хочуть перейти на українську, але в своїх містах відчувають себе білою вороною, і тому переїжджають у західні регіони, аби відчувати себе комфортно у цьому плані.
@@tetianaakimochkina4159 у Львові і "своїх" росіян хватає, за статистикою їх біля 10%. Більшість з них живуть у Львові з післявоєнних років, тут народились їх діти, внуки, в декого і правнуки. Я знайома з багатьма львівськими російськомовними і можу сказати про цих людей тільки хороше. Незважаючи на все, що відбувається останні тридцять років, не знаю ні одного прикладу, що хтось з них переїхав на свою історичну батьківщину, або послав туди своїх дітей за кращою долею. Мабуть є і такі, в житті всяке буває, але я таких прикладів не знаю. Для більшості Львів і Україна стали другою батьківщиною і все життя їх тут.
@@marka29-m2k Хм, цікавий фітбек, а чому вони не переходять на українську? Завжди думала, що середовище грає велику роль в цьому плані.
@@tetianaakimochkina4159 звичайно грає. Всі кого я знаю, зараз чудово розмовляють українською з кожним, хто до них звертається на українській. На російській розмовляють між собою, в побуті, в сім" ї. Діти і внуки теж всі вже двомовні, багато і сімей україно - російських в їх середовищі, що і не дивно. Наскільки знаю, у Львові вже лишились тільки 2 школи з російською мовою навчання. Діти і внуки моїх друзів вчилися і вчаться саме в них - власне, для того, щоб не забути мову своїх дідів і батьків, бо українська їм вже знайома з дитсадка, Крім того і в школі її вивчають як другу мову. І ніяких труднощів потім в вищих учбових закладах для них немає - українською володіють вільно.
дякую!приємно чути!
Знаю 5 людей, які переїхали сюди, - хто з Києва, хто з Дніпра, більшість з них ITшники. На питання - Чому? - "Мне здесь нравится), або "работа здесь". Нове житло через це тут стрімко дорожчає, та й землі під забудову вже майже немає, через це ціни виростуть ще більше. Тому порада для тих, хто роздумує, - думайте швидше, і приїжджайте! :)
Дорого зара жить у Львові ?
ХОРОШО, ТАМ где нас НЕТУ!!Цены, на ЖИЗНЬ везде высокие!!!ЭТО-Украина, МОЖЕТ, парень и когда-то, пожалеет, ЧТО переехал, но во всякому случаи, я желаю ему, счастья, КРЕПКОГО здоровья,УДАЧИ!!!
Переїхали до Львова також 2 місяці тому з Харкова, причин тому безліч в один коментар не влізе.
Але є питання щодо одного мінуса, який помітили у Львові - це нереальна кількість пилу та піску, і то всьо вітром прям в обличча. Як ми можемо посприяти вирішенню цієї проблеми? Вулиці підмітаються, так, але то до одного місця - пісок провалюється в щелини. Чи є у міста потужні пилососо-машини та мийки? Я б блін навіть скинулась на таку, шоб регулярно мила Замарстинівську, так можна? XD
Або от ще нагуглила ручні такі дорожні пилососи, можна тим людям, що мітуть вулиці мітлами, їх закупити, це ж ефективніше?! Короче, шо робить, куди йти? XD
А може трохи перечекати коли закінчаться ремонти в районі вулиць Замарстинівська і Богдана Хмельницького.А попереду ще розпочинають поблизу будувати мікрорайон Підзамче.Так що кріпіться, важко всюди вилизати і не нанести нового піску.
Тут на днях вже пилососили вулиці. Краще не треба
Той солений пісок не від ремонтів.🤔🚳
Невпевнений шо пилососи допоможуть. В нас ще багато автомобілів їздять по відкритому грунту.
Є такий мінус (
Мабуть основне джерело піску і пилу у Львові є піскосуміш, якою посипають дороги і хідники взимку. Від цього намагались відмовитись, але поки не вдалось. Потрібно знову реєструвати петицію.
На друге місце я б поставив вимивання грунту від "зон зелених насаджень", які вище рівня дороги. Чому сприяють припарковані там авто, які місять це багно.
А деякі забудовники вже навіть навчились мити свої авто перед виїздом з території.
Автопилососи є, але працюють вони якось дивно. Піднімають цей пил у повітря і він осідає навколо. Потрібно вдосконалити техніку, або інструктаж для водія.
Можливо багато хто не погодиться, але Ігоря не можна назвати повноцінно киянином. Це хлопець, який студентські роки провів у Києві, з розмови зрозуміло, що жив він не в центральній частині і не знає місто та його історію. Зараз Ігор намагається робить порівняння промислово-спальних районів Києва з не спальним районом Львова - це не конструктивно і не коректно. І Львів і Київ мають надзвичайно багато позитивних та негативних нюансів, але саме це порівняння від Ігоря беззмістовне(((
Метро КПІ - це промислово-спальний район? Там жив і таким не вважаю. За теперішнім розміром столиці це вже майже центральна частина.
Відео просто бомба !!!!!)
Дякую)
Багато було сказано про реставрацію фасадів у Львові, але майже кожен фасад у кадрі вимагає ремонту.
цікаве інтерв'ю, живу у Львові )
УСПІХУ💙💛
Не центр і не окраїна - це середмістя. Але для ріелторів ближній ЦЕНТР звичайно краще )
Я так само зробила в 2014му, після 9 років у Києві. Культурне життя у Львові, нетворкінг - перші два-три роки була дуже задоволена, скучно стало через 5;)
І де тепер?
Клас, цікава бесіда і нарешті прогулянкові формати))
Агонь 🔥
В Києві в громадському транспорті зручно користуватись Київсмарткарт і проїзд може коштувати 6,50грн на автобус, трамвай, метро, фунікулер.
Друга частина дуже затягнута.
А про недоліки Києва - правду сказав.
Особливо, що міська влада з "іншої планети" - планети корупції та забудови!
41:14 топ! (:
я переїхала з києва в березні 2021року .корінна киянка 63роки у львові класно.
Пане Alex, через ваше "ТИПУ" , кафешки ін., тяжко змусити себе дивитись ваші цікаві відео.
Та, шось прорвало, вибачайте)
Скажімо так - не кожен має достатньо розвинений словниковий запас
@@AlexShutyuk Дійсно це слово "ТИПУ" дуже дратує!
толковий!
Київ не місто для життя, і таке враження що міська влада робить все навмисно для того щоб погіршити умови проживання. водночас велика проблема в тому що дуже мало людей в Києві цікавляться містом і прагнуть змін на краще, і розуміють навіщо це
Я киянка,але лише у Львові відчуваю себе в Україні.
І у Франику, Тепнополі, Луцьку, Рівному і Хмельницькому 🙂
Люблю Львів, затишний та тихий.
Але хлопець не зауважив,що таких парків ,як в Києві у Львові немає.
Шикарний парк Погулянка,але занедбаний. І таких у Львові багато.
я так само залишив Київ, коли задумався про купівлю власного житла. почав шукати варіанти, і зрозумів що я не хочу жити в Київі)
Цікаво чому не підняли питання сміття в місті. Адже Київ зараз дуже брудний. Сміття валяється майже всюди. А як з цим у Львові? Чи гарно прибирають вулиці???
Прибирають гарно. Проблема, нема куди сміття вивозити. потрібний сміттєпереробний завод.
Так так, стосовно манери водіїв , пройдіться по вул.Шевченка ,біля Семицвіту - та 20 пішохідних із світлофорами на 300 метрах дороги , коли ти їдеш вгору ,і кожних 20 метрів маєш когось пропустити не на світлофорі !!!!
Задаєшся питанням , а може хтось заробляє на знаках для пішоходів ?
Авто не витримують такої наруги , а пішоходи лишніх 20 м не можуть пройтись😢😢😢
4:34 ці всі 15 близенько і 30 рукавичок тішать лиш до пори до часу.
'У мене свято - я вже місяць не спускався у підземні переходи' - заскрінити і повісити на стіну. Після того, як за 20 хвилин прогулянки Києвом втретє спускалася підземний перехід, я вже на повному серйозі збиралась долати чотирисмугову трасу на поверхні, лиш би не пертись в ті тунелі :( сказати, що для людини на п'ятому місяці вагітності це напряжно - нічого не сказати... Але,знову ж таки - через те, що йшлось не лише про мою безпеку, але й про безпеку ще однієї дівчини в моєму животі, я таки з бубонінням і бухтінням, і обуренням спустилася. Але відчуття було наче мені в душу плюнули... Ох, яка я була зла...
лавки з парків в зимку прибирають чи взагалі їх немає?
👍👌✋🇺🇦
На захист Києва скажу таку річ - благоустрій в столиці завжди буде поганий, завжди буде невистачати грошей. І кияни в цьому не винні. Чому? Через лівий беріг і мости. На мости йдуть, і будуть йти колосальні кошти. Мільярди на їх постійний ремонт, на будівництво нових капітальних мостів. Для столиці це як прокляття, яке буде смоктати гроші вічно.
Навпаки! Вважаю, що проблема столиці у тому, що грошей надто багато. Від цього вони витрачаються не на ті потреби.
Сторінку на facebook Ігора автор каналу не позначив.Чому?
В Ігора не було побажання якось її піарити з цього приводу)
Хочеться іноді поскаржитися на щось у місті, або запропонувати якусь ідею але просто не знаю де це можна зробити. Думаю багато у кого так. Напрклад, дуже сподобався у Львові Молодіжний центр де молодь може проводити вільний час, попрацювати, де проходять всілякі івенти. І все це безкоштовно. Хочу теж такий у себе на районі в Києві
Мені сподобалося фото парку з дитячим будинком. Підкажіть, будь ласка, де можна знайти проект цього парку. Завчасно дякую за відгук.
це на якій хвилині?
@@AlexShutyuk 14:38 на Чорновола
Кому как, а мне наоборот нравятся большие мегаполисы с их суетой ежедневной, поэтому переехал в Харьков
На вас тримається баланс)
@@AlexShutyuk )
Пізніше розумієш, що суєта це лише суєта.
Згоден,у Львові ,мабуть краще.У Києві занадто погано організовано рух громадського транспорту .Забирає дуже багато часу та втомлює.Без авто дуже складно,але авто теж не вирішує проблем..До війни Київ був дуже перенасичений автомобілями, величезні затори.Київ ,на жаль перетворили на дуже перенаселене місто з поганим транспортним сполученням
А чомусь не похвалив натуральний Стрийський парк,ще не походив у ньому?
Вже ходив, але так склалось, що в погану походу, сильно змерз, тому не зміг просмакувати.
Він не так натуральний, а трохи підзакинутий, думаю Львів і за парки візьметься в найближчому майбутньому.
Взагалі він мав все критикувати, але все пішло не за планом)))
На мою суб'єктивну думку, Львів білш затишний, компактний і архітектурно приємніший.
Київ то взагалі сама стрьомна столиця Європи. Немає відчуття що ти в столиці, хіба що із за маштабу. А так, совдеп ще той.
Сам не бував, але знайомі казали, що болгарська Софія набагато стрьомніша за Київ)
Про велосипедистів - в точку;водії у Львові дійсно хамовитіші порівняно з київськими;новобудови висотою 25 і більше поверхів є у Львові;озер у Львові є багато. вул.Коновальця ,Піскові озера і т.д.-це один з найпрестижніших районів міста, тому озеро-це лише бонус.
Я.сам.водій.як.їздятькиївські.номери.це.жах.таке.враження.як.сліпі.миші.підрізають.хамлять
@@АндрійКолач-е4ш так , в Львів’ян дуже погане враження про водії з сходу. Мої батьки говорять що вони зовсім нагліють
Чисто цікаво, чому всі так не люблять підземні переходи?) Я народилася і живу в Києві і чесно не розумію чому всі їх так не люблять)
Лишнього кроку страшно зробити)))
Насправді то не зручно, маю це визнати, але все частіше в нас щявлЯються наземні переходи
ближній центр то не аптаун і не доун таун - то мідл таун)
27:00 Історична чорна бруківка особливо покладена без швів не гримить. так чисто приємний масаж для авто, антистрес. А от це лайно, яке на Проспекті Свободи, Замарстинівській, Куліша до історії має таке віднощення, як Сихів до спадщини Юнеско. Історичну вкрали, на її місце понаставляли хто зна що якіськаменюки і відходи з виробництва граніту. і ще й шви по 10 СМ ! Авьо з такою "дорогою" входить в резонанс, і навіть самі комфортні іномарки гримлять як старі Жигулі. Від вібрацій руйнуються будинки і автомобілі разом з нервовими клітинами водіїв. Не можна давати цим клептоманам бруківку перекладати. Треба її в Асфальт закатувати як при Совку, щоб зберегти для наступних поколінь. Може відкопаюбть і нормально перестелять, бо ці щл зараз просто її розкрадуть і зроблять Замарстинівську і Проспект Свободи по всьому місту. Будем на конях їздити...
Дуже цікаве інтерв’ю, але дещо специфічне.
Але якщо врахувати, що основні галузі Львова це туризм, послуги, торгівля та IT, то якщо ваш фах їм не відповідає у вас можуть бути проблеми з роботою мається на увазі з достойною зарплатою. Влада руйнує усі пром-зони, а разом з ними і робочі місця для промисловості. Це місто занадто велике тільки для туризму та IT, тому цілеспрямовано робиться усе щоб люди звідси тікали. Вулиці звужуються, наука вбивається, освіта деградує, промисловість нищиться, плану розвитку економіки Львова нема. Якщо не буде промисловості то не буде великих зарплат у громадян, надходжень у бюджет, а значить і у розвиток міста.
В Америці штати конкурують між собою і роблять дотації (біля 1 млрд. доларів) для великих потужних фірм щоб саме у них ці розташували свої промислові виробництва. Ви чули про щось подібне в Україні не кажучи вже про окремі міста? У нас нажаль навпаки іноземні компанії обкладають хабарями замість допомоги у створенні робочих місць.
Розвиток міста чи країни починається з планування, а в нас план на туризм та рекреацію ну так не дивуйтесь, що в нас так мало грошей.
З іншого боку коли приїжджаєш в велике місто (Київ, Харків, Дніпро) по роботі там вирує зовсім інша енергія, там зовсім інший масштаб, ритм життя там великі проекти, великі гроші та зарплати. Після них Львів відчувається затишним селом де всі один одного знають…
Усім добра та міцного здоров’я!
Почти все города такие, за исключением тех, что вы перечислили. Это проблема не только Львова.
Бажаю щоб всі неприбуткові держ підприємства збанкрутували. Це головна гіря яка заважає економічному чуду
Я живу в Мюнхені. І маю квартиру у Львові. Відповідно їзду часто. Жахлива екологія у Львові. На вулицях. Сморід. Каналізації і машин. Відреставрований фасад через пару місяців стає сірий. Вода жахлива. В Мюнхені в і п’ють воду з крана. Джерельна. Центр примудрилися і комерцію вали а решта в страшному стані. Київ то як сказала дочка яка там раз була то є совок
Коли ви востаннє бували у Львові?
Живу на окраїнах і спокійно все життя п'ю воду з-під крана.
@@AlexShutyuk я пять років останніх там жила. Щоб зрозуміти що робиться в украіні. По моєму то катастрофа. Всі хабарники неуки а податкова то сміх. З такими податками Німеччина би украіною стала
шо ви вихвалюєте той Мюнхен?чому не говорите яка там медицина?,просто дно,в ютобі є відео українки як Німці лікували її 10 річного сина дуже довго часу,а в кінцевому результаті хлопчика насильно забрали у мами,а муму зробили психічно хворою,відео є,прошу гляньте,там є все в про Німців,їхнє єство,а ви тут про воду пишите,напишіть яка там бюрократія яке навчання в школах,в порівнянні з Україною в них дно!!!Берлін це згагалі помийна яма,усюди наркомани бездомні
@@NonameNoname-uq6zi👍
Понад двадцять років тому переїхала зі Львова до Києва. Зараз на кілька днів приїхала. Вже не моє, дочці взагалі не зайшло, нажаль … Не тільки через занедбаний центр. Кожному своє)
12:06 - Дніпро досить неоднозначне місто... на жаль, у Дніпрі погано з пошуком кваліфікованої роботи (вона є, хоч і вибір невеликий, але оплата в РАЗИ гірше за Київ). Саме місто (не цілком, але чимала частина) доволі гарне, розташування вздовж річки дає величезну набережну, що майже вся пішохідна (сам майже щодня по 7-10 км гуляю нею), пагорби додають плюсів, бо окремі локації з чудовими краєвидами від яких не втомитися ніколи. Доволі великий приватний сектор, що є одночасно і містом, і "передмістям" (немає занадто великого "двіжу", та всі блага цивілізації у 15-20 хвилинах пішки, хоч і по схилам/через балку). Громадський транспорт не на висоті... зовсім... якщо, не дай Боже, на роботу немає прямої маршрутки чи Ви на відстані більше за 25 хвилин пішки до кінцевої, то Ви у програші: навряд вийде їздити на роботу на ранню годину, а НЕ на 8-му, то хіба у IT в нас нормально сприймається, всі інші (інженери, розробники, хто завгодно з тих, хто не на заводі й без прив'язки до якихось процесів зав'язаних на години - всім все одно треба на 8, бо... "треба!" - це якийсь совок головного мозку у більшості керівників, а те шо 2-ма маршрутками можна їхати 1.5 години 20 км - це нікого не хвилює). Будували метро, для частини міста це було б суттєвим покращенням, але повномаштабка все перекреслила. Промисловість дає газу, буквально. Тож не назвав би Дніпро екологічно здоровим містом. Більш-менш добре дихається виключно у приміській зоні (де за розою вітрів напрям вітру з полів і, відповідно, приносить чисте повітря) або на пагорбах, бо там теж вітер дме майже весь час, тож трохи допомагає розбавити і здути викиди від виробництв. Це, скоріше суб'єктивна оцінка, але централізована вода теж не дуже (неоднократно помічав, шо перебуваючи у інших містах жодних проблем з розладами травлення не відчував, поки не повертався до Дніпра, й це багато моїх знайомих відмічали, тож підозра падає саме на воду, адже їжа та сама). Але й Львів, останнім часом, мене не тішить: теж якийсь депресивніший став + схожість на Київ (ніколи не хотів там жити, хоч для кар'єри саме то).