Як киянка, архітекторка та дизайнерка міського простору дуже плюсую. Щиро вдячна що підіймаєте ці теми. Вважаю що якраз дуже на часі, зважаючи на те, скільки маломобільних людей наразі живе у місті без змоги повноцінно користуватися міським простором.
Псування панорам це біль 😢 Гнітюче відчуття, що забудовник змушує тебе чи дивитись на його вбогу свічку чи відвертатися від краси міста, яку він паплюжить 😔 дякую за відео ❤
Роман Ратушний наприкінці відео.... Знищують наш цвіт нації - розумну, порядну активну молодь...💔 Щодо теми ролика - Київ дуже люблю, не дивлячись ні на що. Там я знайшла свій дім. Це місто дало мені відчуття тепла та затишку, яке я ніде не могла знайти, навіть в місті, в якому народилася. Прожила в Києві 5 щасливих років, до лютого 22-го, і все мені було зручно, бо офіс на 'Подолі. Працювала і відпочивала тільки там і в центральній частині міста. Я просто не помічала нічого з того, про що йдеться у відео, бо все перекривали набута радість життя і неймовірне щастя, що я нарешті перебралася до Києва.
@@O_b7_7e7_7y7Війна показала хто є хто. Стерненко зараз став дуже гарним волонтером і дуже багато допомагає ЗСУ. Зате такі п%^&нки типу труханових, бойків, тищенків і безуглих й багатьох інших тупо розкрадають бюджет і зливають країну. Робіть висновки.
Ніколи не ідеалізував Європу , але громадський транспорт там , це просто вау…нові , зручні , інклюзивні , усі з кондиціонерами …я як власник авто із задоволенням залишав авто щоб іхати громадським …. Надіюсь ми теж дійдемо колись до цього… бо це ж так очевидно… а за Амстердам з їх велосипедами то взагалі промовчу… не дивно що люди там набагато щасливіші …
Європа це ви маєте на увазі столиці і мільйонники? бо я вже 10 років живу в польському місті (100 тисяч населення - не зовсім маленьке) і тут з мійською комунікацією просто жахливо. Є тільки автобуси(так, вони досить зручні, хоч і тісні) які ходять раз на пів години, або годину, купа пересадок, знову чекання. На відміну від моєї Вінниці, де я можу на зручному трамваї, або в новому тролейбусі доїхати в будь яку точку міста. Порівняно дешеве таксі. Думаю , в Україні є гіганська к-ть плюсів яких у Європі нема ) Люблю Україну, колись повернуся туди жити .
І ціни на транспорт низький. Зазвичай він взагалі збитковий, але чиновники там трохи розумніші ніж у нас, і розуміють, що міський транспорт не повинен бути прибутковим, він повинен бути зручним і вирішувати задачу з ефективного переміщення містян. У нас цього не розуміють, і не хочуть
@@kolkadach6558 інфраструктура у Нідерландах, це просто топ!! У місті громадських транспортом майже не користуюсь , бо вєліком зазвичай швидше і зручніше ніж транспортом і машиною. А от на більші відстані частіше виграє автомобіль, бо транспорт і дорожче, і набагато довше , еще треба трохи далі ніж центр.
@@mmiro Міський транспорт має бути прибутковим, оскільки, коли він неприбутковий, його якість поступово знижується. Це відбувається через те, що в і без того дефіцитному міському бюджеті часто не вистачає грошей на покриття витрат громадського транспорту. Я вже мовчу про те, що це нераціональне використання ресурсів, оскільки кошти, які спрямовують на покриття витрат умовного "Київміськтрансу", можна було б використати набагато ефективніше. І те, що у ЄС є достатньо коштів на покриття витрат, не значить, що у нас така ж сама ситуація...
Дуже крутий випуск! Дякую , що піднімаєте ці теми❤ про це важливо говорити особливо зараз, коли комфортність і інклюзивність міст стає дуже критичним питанням
Дуже дякую за це відео. Боляче дивитись як будується ще трильйон висоток не в тих містах. Про транспорт це взагалі капець, дуже сподіваюсь в наступні роки це почне змінюватися мало по малу!
Я радий, що сучасна молодь все більше і більше говорить на тему містопланування. Ще 5 років тому здавалось, що ти і два твоїх друга - єдині божевільні на всю країну. Щодо "не на часі, бо війна" не зовсім так. Наземні переходи замість підземних потрібні ще більше. Бо війна, бо ветерани вже живуть у наших містах, і їм треба виходити на вулицю. Велодоріжки і велосмуги потрібні. Бо війна, бо одне з їх призначень - це рух на кріслі колісному, бо ризики відсутності пального, відключення електроенергії, необхідність бути мобільним.
Київ руйнує байдужість мешканців. На протестах - десятки людей, в основному небайдужа молодь, яка ще не поїхала і не на війні. Поки люди не зрозуміють, що поза квартирою і машиною є ще місто, нічого не зміниться. Вічна пам'ять Роману Ратушному 🙏🏼
Це тому що у Києві, як у будь якому мегаполісі, більшість населення в ньому не народились, а переїхали з інших міст. Відповідно, у більшості людей немає відношення до міста як до чогось свого, за що ти особисто відповідаєш і частинкою чого володієш, а скоріше просто як до безкоштовного сервіса, який тобі надається без жодних умов. А якщо щось не подобається, то легше просто прийти покричати під КМДА ніж створювати дієздатні місцеві організації, партії, шукати фінансування і перемагати на виборах.
@@large_hadron_collider безкоштовний сервіс? лол шо? податки це якийсь жарт для вас? ви походу просто не уявляєте яку частину своїх грошей ви віддаєте, а молодь розуміє і тому вимагає щоб ці гроші нормально використовувались, щоб місто розвивалося а не стогнувало
@@beefry Ви читати вмієте? Більшість людей *відноситься до міста як до безкоштовного сервісу* . Плати податки, не плати податки, а сервіс в їхньому розумінні має обов'язково надаватись і при тому на хорошому рівні, а куди йдуть їхні особисті податки мало кого цікавить. Це просто незручність, яку потрібно або толерувати (якщо ти сам підприємець), або ігнорувати якщо ти оформлений працівником і, все рівно, не бачиш тих податків взагалі, не можеш їх помацати, бо замість тебе їх сплачує бухгалтерія роботодавця.
@@large_hadron_collider Звісно винні "понаєхі", а "чистокровні" київляни це взірець для наслідування. Пам'ятаю як така "чистокровна" подруга моїх батьків, маючи чудову 3-кімнатну квартиру на Лук'янівці з високими стелями і значною площею на 2-му поверсі 5-хповерхівки у старому будинку, мріяла щоб її дім знесли, а замість нього побудували, як вона казала, "свєчку" на 20+ поверхів і вона в ній отримала квартиру. Її дім досі стоїть, а от поруч збудували 26 поверхову залупу, майже як вона хотіла. Сподіваюсь вона задоволена.
Київ знищили корупціонери, які дають дозволи на забудову, закривають очі на незаконну забудову і узаконюють її. Звичайно, це робиться, бо немає протидії суспільства, яке поколіннями привчене, що керівництво за них все вирішує. А будь якому керівництву своя кишеня ближче до тіла. Немає бачення механізмів дієвих впливів суспільства.
11:45 Я недавно у Вроцлав переїхав. сідаю у трамвай (на якому, до речі, ти за пів години можеш добратися практично в любу точку міста, попри те що його перетинаю від 3 річок і від вкритий мостами), бачу оголошення, де можна внести відгук/пропозицію на планування міста. Сказати, що я був у шоці - нічого не сказати
Львів та Вінниці далекі від комфортного місця, не дивлячись на те, що Вінниця виривається вперед як комфортніше місто серед всіх жахливо спланованих міст в Україні (всіх)
Не зовсім можливо порівнювати Вроцлав та Київ. Ви пишете, що за півгодини можна доїхати. Ну так, може й можна, але Вроцлав щонайменше у три рази менший за Київ, А населення менше щонайменше у 4 рази. Тому час поїздки - це неспівставні речі. А щодо іншого погоджуюсь з вами.
Як людина, яка прожила у Києві 18 років, а після того у Вроцлаві 10 років моду сказати, що тут теж не все так райдужно. Більш того, з кожним роком все гірше, ба фінансування нема, водії звільняються, тому все частіше маршрути не приїжджають. Спробуйте в годину пік доїхати до Ягодна чи на Брохув, інколи дорога може і 1.5 години зайняти. І це при тому, що Вроцлав в рази менший за Київ. А з кліматизацією транспорту? За весь час що я цього літа їздила МРК, то 4/5 трамваїв і автобусів були з зіпсованими кондиціонерами, тому була буквально сауна, і з радістю виходила на вулицю в ті +37, бо це було прохолодніше, ніж в середині. Так, в Києві вистачає проблем з транспортом, але і тут не мед. Хоча велодоріжки маю похвалити, у Вро дійсно дуже розвинена вело інфраструктура
Маршутки в Києві - суб'єктивно найгірші маршутки в Україні. Ніде не бачив більш розвалені і діряві маршутки як в Києві. Тому люди і задоволені автобусами - вони великі, не настільки завантажені (ну хоча б не всюди), з кондиціонерами влітку Це було б супер якби всі маршутки замінили автобусами. Хоча б більшість маршутів.
@@ob_dowbooshтут ви праві, то мафія страшна. Сервіс ніякий, зате у нас у Сумах до війни постійно підвищували ціни, й не так давно хотіли по 15 грн проїзд зробити, а маршрутки то взагалі корита, їх не міняють роками, їздять жовті рути корита, їх не міняють, дах тече, з салону інколи асфальт видно бо прогнило, ще й їздять без розкладу. Жах просто. Вони тендера покупляли, забрали собі самі прибуткові маршрути і заробляють. Принципово не їжджу маршрутками ніколи, або чекаю тролейбус, або їду ровером.
Була у Києві, жила у готелі Київ та могла з 15 поверху бачити місто. Я була в жаху від незрозумілих, потворних багатоповерхівок поряд з якими були архітектурні родзинки, які розчинялися в несмаку, що стоїть поруч. І згодна - Київ для автомобілів! У центрі хоч метро рятувало.
Дивлячись де саме , до прикладу я живу в Святошинському районі все життя , піша інфраструктура нормальна , хватає всього . А на рахунок авто , так і має бути , тому що я вчора був в Львові , я подумав що знаходжусь в Делі , людей купа парків 0 , продуманих проспектів 0 , ніхто правил ПДР не слухає за визначенням , машин просто через міру ( мені навіть було шкода водіїв вони мучались а не їздили ) тож дивлячись з ким порівнювати Київ ))
@@ЯрославК-х2с ты на больших развязках в машине не был. сьезд с надднепрянского шоссе на бульвар Михновского, или с Михновского на Леси Украинки. летом там часто ездил в час пик. для меня после Европы, как там народ тулится в несуществующий ряд или перестраивается через 4 полосы - кошмар. хотя, конечно, худшее что у нас есть, так это маршрутки. еще и цены... с академгородка в ирпень - 40 гривен! там без пробки, езды, минут 15.
Ещё в советские времена налепили разного рода муравейников, которые так не любит Илья Варламов и он лично не видит причин жить в таких домах. В России муравейники всё ещё лепят, зачастую в ущерб комфорту людей, без нормальной дорожной и пешеходной инфраструктуры
@@aerosock3832 Та не був , але все одно всі друг другу сигналять намагаються влізти , з розгоної в ряд одразу і іноді без поворота . Натомість Зонування Києва , дає простір для створення розв'язок
Ще слід додати, що інститут містобудування знищений, а професійні архітектори з містобудувельною спеціалізацією у кращому випадку працюють в точковому об'ємному проєктуванні. Київпроект, який був тримачем унікального архіву не тільки будівель і споруд, а і інженерних мереж також знищено
Київ - місто де жадібність перемогла естетику та здоровий глузд. Де все робиться за ради скорішого отримання грошей з наплювательским відношенням до мешканців.Київ, на жаль , місто з втраченим лицем та індивідуальністю.
ой не треба. мені не один задвигав, що йопу пофіг на інфраструктуру, садочок і парки. головне щоб урвати гарну квартиру із гарним плануванням. ці істоти раді 25поверхівкам бо село може стати "кієвляніном"
А таке скрізь. Всюди по Україні луплять висотки, псують історичні центри міст і перелічувати можна багато. Це не тільки в Києві таке. Хоча в Києві можна було хоча б вирішити проблеми з транспортом (а це одночасно зменшило б затори), але влада клала на проблеми міста
@@Usersk093 плічко прийшов на крові сотень людей, як за нього до сих пір голосують взагалі не розумію. Було питання про побудову трц оазис на оболоні, приїжджав мер хотів взнати думку мешканців, збирали підписи, зібрали декілька тисяч підписів. Але трц всеодно побудували, як результат просідання асфальту і постійні підтоплення. То є Європа? Та нас тупо намахали щ тим усим, але селюки вірять, бо у них уся краса в смартфоні.
Проблема в тому, що ці "хвороби" поширені по всій Україні, і ситуація стає дедалі гіршою. Наприклад, Житомир вже постраждав: у центрі міста будують так звані "пчеловійники", знищують залишки історичної забудови. Усе це на фоні повної відсутності глобальної візії та адекватного підходу до переосмислення життєвого простору й безгоспних територій, які ми успадкували від радянської епохи.
Я не з Житомира, але згоден з вами, така проблема по всій Україні. В багатьох містах взагалі відсутній генеральний план забудови міста і не завжди виконуються будівельні норми. Ото ж маємо те що маємо
Ага, "совок" вже давно закінчився. А все потрібно його полити брудом. Початок відео - планували, але погано. А то що за 30 років планування взагалі не було - то то "так сталось" . В Європі з таких "депресивних" районів зробили реновацію і дома як конфетки в яскравих обгортаах. Жити там може бути не дуже - панель є панель, але виглядає гарно. Це у Празі, транспорт то взагалі..🙈 @@vp6087
Ніколи не прощу владі 90х руйнування трамвайних маршрутів. Колись із Дарниці на Поділ можна було доїхати на трамваї без корок… Дуже довго чекав на подібне відео українською та ще й про українські проблеми! Топ
Ми перестали цінити переміщення. Основні події добового циклу відбуваються лише вдома та на роботі. Простір між ним наче екран завантаження. Іноді туди хочеться вийти, але нічого окрім розчарування та знецінення себе як рухової складової міста не виникає. Автомобілі як вартові цього порядку. Несуться, роздають протягнений шум від шин та бридкий сморід, так навʼязливо нагадують про своє панування. Може здатися, так було усе життя, усю історію. І ми це прийняли як даність. Смерть від цих залізних звірів - як буденність. Але так було не завжди. Колись заасфальтовані вулиці вирували життям. Три високі липи під якими збиралися сусіди, ділили горе та щастя, обмінювалися думками та почуттями, перетворилися на одно, під якою облаштували своє гніздо машини. Колись можна було просто пройтись. Але відстань між усім нам потрібним штучно розтягнули магістралі, що як стріли проходили скрізь серця громад та міста. Це проблема міст України загалом. Це проблема більшості міст світу. Півстоліття насилля над містами дуже тяжко покалічило їх, нас. Наше покоління добре аніж будь хто побачив наслідки цього каліцтва, і в наших силах, як суспільства, вилікувати ці рани, як мінімум помʼякшити біль. Були допущені помилки, і нема нічого поганого у тому, що б повернутися до того, яким була містобудування та планування раніше. Це не регрес, це переосмислення.
16:30 Чувак, ну це лукавство) Ти там не добираєшся з Троєщини на правий берег, ти відійшов кількасот метрів від Троєщини і показав що там нема переходів) А звідки ти опинився в тому місці? Очевидно що прийшов пішки. І ідучи туди- пройшов повз перехід на іншу сторону) Там позаду тебе- тупо ліс. Людина, котра йде хоч звідкись, з житлового будинку чи з магазину- вона опиняється одразу біля переходу. А отак нізвідки там люди не з'являються) Хоча так, перехід там- складний і убогий😕
Там той перехід, як і нормальний спуск зі станції зараз на ремонті. Проте там є можливість перейти на інший бік, якщо вийти зі станції та йти вздовж естакади по тротуару. Власне, якщо зняти міст з іншого боку, то перехід було б видно.
Теж зайшла написати, що перехід там є, по мостику зверху. І зупинки громадського транспорту прям під мостом обабіч дороги, не міг він їх не побачити. Тому йти кудись далеко не було жодної потреби. Він аж на Скаймолі зібрався переходити? )) То на тому відрізку нічого важливого для громадськості немає, там і не ходить ніхто, хіба у разі безнадійного затору
Жила в Святошинському районі до війни. На карті велодоріг- там все ок, по факту - на них стояли МАФи, принаймні, тоді. До цього жила на Солом'янці, Протасів Яр. Там якраз ходили трамваї і... я їх ненавиділа. Вони ходять абсолютно непередбачувано. Можна прочекати 40-50 хвилин, а може за 10 хвили приїхати 3 тупо один за одним. В результаті неможливо спланувати, коли виходити, наприклад, на роботу. Плюс, через їх розміри вони намертво стають в корках... І ось, ти 40 хвилин чекав той трамвай, якось заліз і стоїш на одній нозі... І дорога з Протасоваго Яру до метро Палац Спорту розтягується через пробки ще на 1-1,5 години. Швидше дійти пішки, але там великий шматок шляху з хаотичними незрозумілими офісами чи підприємствами, дуже незатишний, і навіть вдень виглядає небезпечним, та же й дуууже пильний та загазований((( При цьому сам район для життя дуже комфортний
Дякую, дуже важливе та конструктивне відео. Шкода, що влада міста за останні 30 років керується в першу чергу лобі бізнесу, а не здоровим глуздом. Боляче бачити, як у нас повторюють майже усі можливі містобудівні помилки, які цивілізований світ вже припустився в середині минулого століття, та для яких вже давно існують рецепти рішень. Хочеться бачити в адміністративних органах позиції не для чергових піджаків, а для людей, які розуміють як працює місто, і які зможуть впровадити деякі неочевидні, можливо непопулярні, але такі необхідні нам зміни. Нажаль, велосипеди, самокати, та інші засоби персональної мобільності в нас все ще вважаються іграшками та забавами, а не повноцінними засобами пересування(
Стосовно швидкісного трамваю повністю згоден. Приїхав на навчання в Київ в 2018 році, був приємно вражений ним. Маршрут від житла до університету був саме на ньому. Чистий, охайний, влітку-кондиціонер, взимку-пічка, USB роз'єми для телефону (і вони працюють, шо важливо). Дуже любив на ньому їздити. А за 8грн на той час так це взагалі люба справа була
Швидкісний трамвай то чудово. Але треба його розвивати, а в Києві ним навіть не з'єднали лівий і правий береги Дніпра. Києву просто необхідна нормальна трамвайна система, та й не тільки трамвайна а й транспортна в цілому.
Він більш-менш нормальний став коли реконструювали зупинки й купили нові трамваї, але головна проблема залишилася: більшість людей використовує його як пересадку, а нормальної пересадки там немає. На Індустріальному шляхопроводі ще більш-менш, бо там пересадка на автобуси/тролейбуси та станція прямо над дорогою. Але от біля Політеха та вокзалу капець. Треба пішки шкандибати по п'ять хвилин, біля Політеха ще й вгору.
Захотілось на трамваї знов покататися, зацінити покращення )) Давно ними не користувалась, хоча вирісла поруч із звичайними, а потім і зі швидкісним, і зараз вони поруч є, але жодного разу не їздила, бо якось дурнувато розташовані станції. Та й в дитинстві їх не любила - ані звичайні, ані швидкісні. Гучні дуже, а у швидкісного ще й занадто прямолінейні, якщо можна так сказати, маршрути, що часто незручно було. Й зараз, коли відвідаю ті райони, зручніше маршруткою доїхати, ніж щвидкісним трамваєм, бо довелось би робити зайві пересадки й переходи. Власне, свого часу на навчання доводилось діставатись цим трамваєм з двома пересадками (з Борщагівки на Севастопольську площу), що дуже було незручно і довго. І дуже прикро, що лише згодом, коли вже неактуально для мене було, з'явився прямісінькій маршрут від дому до універу (401 маршрутка), що скорочувало той шлях мінімум вдвічі. Тож швидкісний той трамвай хїба що порівняно зі звичайним. Я мабуть за автобуси більше, щоб без отих рельс, шпал і тролейбусних ріжок. Тролейбус ще ладно, але трамвай точно "краде" дорожню смугу і зменшує функціональність дороги
@@ovt_uaнічого він не краде. В Європі в містах розвинена інфрастпуктура трамваїв. Рельси і трамваї так зроблені що їдуть тихо, по рельсам можуть їхати машини і автобуси. Трамваї не стоять в пробках бо їх смугу не займають. Це дуже зручно
Ролик, звичайно, чудовий і піднімає дуже важливі проблеми, але, на жаль, чомусь не віриться, що наша "дуже народна" влада хоч якось збирається братися за їх вирішення. Вони ж бо не живуть у спальних районах, та й громадським транспортом не користуються... Більш того, ця влада навіть активно придушує тих діячів на місцях, які якраз дуже багато роблять для наведення ладу у своїх містах, не даючи тим самим розвернутися ділкам від забудови, як, наприклад, у Чернігові...
Мэрию прочно коррумпировала земельно-строительная мафия, да ещё на "озеленении" - миллионы отмывают. Кличко, думаю - любит Киев, но справиться с ними не сможет.
Метро взагалі не зручне для тих хто живе і працює в центрі (я тут живу 25 років, все життя). Станцій небагато і вони глибокі. Мені 15 хвилин іти до метро з дому, ще 5-7 хвилин на спуститися й дочекатися потягу, ще 10 хвилин від метро до роботи. В результаті пішки виходить швидше - 30 хвилин, але лишається спокуса таксі чи самокату. Інший громадський транспорт також мені не підходить, бо не йде в сторону роботи (золоті ворота). Словом, суцільний урбаністичний біль🥹
Я живу в Києві, дуже цікава та потрібна тема, дякую! Київ - не пристосований ніяк для пішоходів, особливо для дітей, чи то на колясці, чи то на велосипеді. З року в рік стає гірше, бюджет великий, але "розвивається" Київ в протилежний бік від здорового глузду та досвіду європейських країн. Чиновники, які здійснюють міське планування, не користуються громадським транспортом, не ходять пішки містом, їх мрія - більше рівних та швидкісних доріг, які дійсно більше нагадують злітно-посадкові смуги. А мешканці інвестують свої кошти в будівництво багатоповерхівок, які мають максимальну щільність забудови. Роман Ратушний загинув на війні, він багато зробив та ще більше міг зробити для Києва, величезна втрата для Києва, вічна п'амять Герою
Ненавиджу планування Києва. Якби не робота, давно б переїхав до Франківська чи якогось іншого обласного міста. Яке в свою чергу також навряд буде ідеальним, але у будь-якому разі ліпше, ніж Київ.
@@ДмитроБрендак як тільки у Франківську з'явиться своя кінокомпанія з виробництва фільмів, продюсерським центром і базою акторів, дайте знати, будь ласка!)
Дякую, дуже влучно сформульовані та проілюстровані вади міського розвитку. Стане в нагоді і для навчання студентства, і для власного занурення в тему ))
Як житель лівого берега погоджуюсь😢 Після появи авто якість життя виросла суттєво, хоч і стоїш в пробках, але це не те саме що робити 2-3 пересадки маршрутками Велодоріжка з лівого берега до куренівки дійсно гарна, можна спокійно доїхати за 20 хвилин не по автомобільній дорозі
Відео круте, інформативне, поширила по друзям. Більш того, дуже приємно було почути від чоловіка про ментальне здоровʼя, прям розчулило мене 😢 Дякую автору!
Я народилася і виросла у Києві, на його окраїні, ДВРЗ. Як бачу зараз, то один з найкрутіших мікрорайонів в плані забудови, тільки наркоманів багато. Життя крутилось навколо Дарницької площі і Осокорків, де навчалась, працювала. Але я зрозуміла, що в Києві мені було некомфортно, коли переїхала в інше місто з населенням і розміром в 10 разів менше - це рай. Мені все життя було некомфортно в тому хаотичному натовпі, брудних підземних переходах, які є просто напівофіційними базарами, МАФами, багатоповерхівками.
24:00 - мушу зауважити, щодо непотрібних маршрутів, бо ви використовуєте джерело, по-перше - старе, по-друге - не релевантне. Старе, тому що це інфа за 2015 рік, нерелевантне - тому, що в дослідженні фігурував тільки громадський транспорт, без урахування даних приватних перевізників. На прикладі, на рис. вказаний як непопулярний маршрут 23 автобус, з дитинства - 23 маршрутка - найпопулярніша на районі. Автобус їздить рідко, ледь не 3 шт. на весь маршрут, маршрутки, в годину пік, курсують ледь не кожні 5 хвилин і завжди забиті. Умовно, він непопулярний у Київпастран, не тому що попиту немає, а тому що практично весь трафік перехоплюює маршрутка, яка дублює цей маршрут. Так, непопулярні маршрути є, але і коректних досліджень цієї теми немає.
Ой, прям ностальжі по 23 автобусу ) Точно, він був центровим і дуже популярним в моєму дитинстві. Хоча тоді, власне, тих маршрутів було взагалі небагато. Пам'ятаю ще 56-й, але то в зовсім інший бік і не до метро, та трамвай швидкісний
Живу в Торонто. Мрію щоб Київ, став таким же інклюзивним. Всюди є ліфти, на станціях метро. І всі офіси збудовані так, що немає сходів. Все на рівні із землею, плюс всюди є кнопки які відкривають автоматично двері. А про громадський транспорт я взагалі мовчу. Є спеціальні автобуси які обслуговують тільки людей із обмеженими можливостями. А наші маршрутки, це сором країни. Ті жовті Богдани та Еталон,и давно мають піти на вічний покій…
Ну немає такого вислову ,,вподобайка"" ну досить вже свою зараденщину нав'язувати українцям, справжня українська на Черкащині та Кіровоградщині і там ніхто так не говорить!
Прожив багато років у Києві, все сподівався, що стане краще... Але з кожним роком ставало лише гірше: більше машин, більше людей, все брудніше повітря, все хаотичніша забудова, станції метро вже більше 10 років не відкриваються, хоча гроші в бюджеті міста є, трамвайна мережа теж не розвивається. У 2023 році $36 млн Світового банку на добудову Борщагівської трамвайної лінії до Палацу спорту тупо згоріли, бо нікому це не було потрібно - грошей не розпиляєш якщо це не з бюджету міста, де сам собі виділяєш, і сам потім "контролюєш" використання. Косметичних покращень у вигляді парку Наталка чи інших дрібних скверів абсолютно недостатньо щоб нівелювати усі інші мінуси. Чим далі, тим стає все менш комфортно. І надій на покращення ситуації в найближчі десятиліття не очікується, бо ніхто ті 30-поверхові "стіни від здичавілих" зносити вже не буде найближчі 50 років. А якщо жити десь на околиці Києва і добиратись по півтори години в один бік на роботу, то всі плюси великого міста втрачаються (крім дещо вищого рівня заробітку, який відразу ж нівелюється значно вищою вартістю нерухомості). Краще вже жити в місті середнього розміру на заході країни де все порівняно неподалік, краща екологія, адекватний громадський транспорт, притомні ціни на житло, і ще існує реальна можливість модернізації міського планування у середньо-близькій перспективі за умови вступу до ЄС.
Ну і живи там на здоров'я. Тільки і чую роками від тих хто приїхав, що в Києві все не так. А все одно продовжують лізти у столицю. Я все життя на Борщагівці, і чудово жилося до 22: поруч купа магазинів, два Ашани, десятки кав'ярень, чудові парки Совки та Юність. Хоч все життя там жив би.
@@AttackUazik У кожного свій життєвий шлях. Хтось приїжджає отримати освіту, хтось заробити грошей, причин чому люди їдуть в столицю багато. Але на відміну від корінних "кієвлян", у людей, які приїжджають, вже є досвід життя у іншому місті, і є моживість провести об'єктивний порівняльний аналіз. І це порівняння далеко не завжди виходить на користь столиці. Якщо у вас викикає роздратування об'єктивна критика міста від людей із іншим життєвим досвідом ніж ваш, це говорить лише про вашу власну обмеженість, а не тих, кого ви критикуєте.
Ті 30-поверхові "стіни від здичавілих" знесуть ракети здичавілих. Якщо не в цій війні, то в наступній. Забудовників слід відправити на будівництво укріплень біля фронту (а краще на штурм посадок). Геть засрали Київ мурашниками!
Молодець, що висвітлюєш важливі теми сьогодення Києва. Єдине, що хотів би зауважити, що є чудове слово "затори", яке органічне і чудово підходить замість "корки", яке є калькою з руснявого і звучить дуже неорганічно
Головна проблема України - усім п..все одно на ВСЕ в своїй країні. У тому числі на міста, архітектуру. Чому в нас немає таких же урбаністів як варламов чи аркадій гершман?? Ні, я просто не розумію, 30 років було на будівництво України, ліворуч цілий єс, беріть приклад і робіть нову Україну, з Києва можна було за 30 років зробити місто краще за Мілан чи Берлін, як і всі міста!!! Невже було складно? ТРИДЦЯТЬ ТРИ РОКИ - нічого. Просто =(
Чесно, вже настільки дістали ці «совкові підходи» у всіх сферах , що аж тошнить… і це при цьому , що у нас є дуже багато крутих , професійних та сучасних спеціалістів у всіх сферах … і дуже подобається фраза у Сергія Стерненка : «Ми або змінимось , або загинемо» тож потрібно змінюватись та змінювати…
@@vp6087 Так в совку було так само будували де хотіли перед тим все просто віджали називаючи спільним але то це спільше і не щупав в совку чудово були свої олігархи які збагачувалися за рахунок розпродажу майна народу та країни всі читають байки про сталіна в якого з майна була люлька обшмарканий платок та один кітельна на все життя але чомусь дачі по всьому союзу сотні машин і тд. не рахують і так в совку від і до яка різниця з олігархами? Що називали все народним та колективним а ти з цього нічого не мав бо все було в руках комуністів?
Як раз "совкові" підходи це ще залишки адекватності та людиноорієнтованого планування: великі дворі, зелені насадження, хороша інсоляція, продумана інфраструктура: школи, дитсадки, магазини, кінотеатри - будувалися разом з мікрорайонами.
Із велосипедами та автомобілями все дещо складніше. 1. Велосипедні доріжки які йдуть із нікуди в ніщо - це дійсно класика, від якої хочеться когось прибити. Але є інший момент. 1.1. Київ некомфортне для велосипедистів місто через те, що він (як положено), стоїть на семи холмах. Тобто постійні перепади висот створюють умови, коли з'їхати з вітерцем із горки це удобно, але потім треба цей велосипед штовхати наверх. Наприклад, щоб доїхати від Севастопольської площі до Університету Шевченка треба спочатку комфортно їхати вниз Повітрофлотським проспектом до цирку (чи Липковського до початку Льва Толстого), а потім вверх по бульвару (чи Льва Толстого). І те саме назад. 2. Місто для автомобілістів... Це правда не до кінця. 2.1. З одного боку так, огидний публічний транспорт, старі маршрутки та нерегулярні тролейбуси створюють передумови для того, щоб їхати на авто. 2.1.1. Але тут випливає інша проблема, що в час пік місто починає стояти в заторах (особливо на мостах) і кількість нових розв'язок це не вирішує, бо старі просто не розраховані на таку кількість машин. Наприклад - міст на Дружби народів та виїзд на міст Патона (ввечері пробка може тягнутись від моста Патона до Либідської), перехрестя на Арена-Сіті та далі розв'язка біла Паруса та Гуллівера (виїзд з Руставелі, заїзд на Еспланадну (Гуллівер), початок бульвара Лесі Українки, з'їзд і виїзд на Мечникова та Шовковичну. Та багато інших де чорт ногу зломить і де пробка утворюється через неадекватне планування та потребу в перебудові. 2.2. І друге, неадекватна система (а точніше її відсутність) комунальних парковок. Центр міста тупо не вміщає в себе ту кількість авто, які в нього їдуть. 2.2.1. Те, що змогли (за допомогою корупційної системи евакуаторів) вигнати машини з полос для громадського транспорту, це добре. 2.2.2. Але нових парковок не зробили. Комунальні парковки (відмічені синім) та оплата через Київ Цифровий, працює трохи криво і багато хто просто її ігнорує. Дозволені міста для паркування вздовж вулиці (Терещінківська, Чекаленка, Льва Толстого та інші) утворює більше проблем та сприяє заторам. Перед Університетом часто можна побачити парковку в три ряди і так далі. І я вже мовчу про паркування на тротуарах, велодоріжках та інших цікавих містах, яке утворює ще більше труднощів. 3. Доставило про підземний перехід на Бесарабці. Я згоден, що більшість наших підземних переходів не адаптовані для пенсіонерів та інвалідів. Але на Бесарабці, та далі на Великій васильківській, все веселіше, бо щоб перейти на іншу сторону треба продертися через довбаний Метроград, де дуже не зручна система (вихід і вхід не симетричні) і де (особливо для немісцевих) легко загубитися. 4. Про трамвай. Старі мешканці Києва ще пам'ятають часи, коли із лівим берегом було трамвайне сполучення. Трамвай ходив вздовж набережної, від Подолу до моста Патона, потім по ньому та кудись на Дарницьку площу. Потім, вже у 2004 її демонтували, що створило додаткове навантаження на і без того нещасний міст, який зараз дихає на ладан.
2.1.1 Ну то огидний публічний транспорт, крім метро, так само стоїть в цих заторах, тільки там треба стояти затиснутим в натовпі і без кондиціонеру 2.2.1 Центр будь-якого міста не може вмістити ту кількість авто, що туди їдуть. І в тому числі і для цього потрібен комфортний громадський транспорт, щоб у людей були інші варіанти більш-менш комфортно переміщатись, окрім авто та таксі. Те ж саме з парковкою, багато де в центрі роблять дуже дорогим довге паркування, щоб ті, кому потрібно простояти там 8-9 годин - їхали іншим транспортом.
@@ДАРТАНЬЯН-з2щ а ще треба вичавлювати пішоходів бо вони заважають водіям та водіїв бо вони заважають пішоходам і велосипедистам😅 Бо заважають - що це за аргумент? Мені сусіди заважають, то треба вичавлювати?
Ідея "змінимось або помремо" дійшла тільки до невеликої частини населення. Більшості тупо похуй - шо є шо нема, головне "не зайобуй". Для багатьох набагато важливіше смачно пожрать і добре посрать, сидячи перед перемого-марафоном. Міста в країні намагаються розвивати всупереч - що влада проти, що мешканці байдужі. І тільки одиниці активних і свідомих хоч якось лупають цю глибу. Постсовкова країна живе по постсовковим правилам, нічого незвичного. Занадто глибоко корені пущені, вони за 30 років не зникнуть, а з такою пасивністю, то взагалі, дожити б до того часу, коли Україна нарешті перестане бути постсовком.
З більшою частиною сказаного у відео погоджуюсь, з дечим ні, але одну проблему взагалі не згадав - бісові тополі і продукт їх життєдіяльності. Чи це тільки мене вони бісять? От чому потрібно було садити саме їх, а не якісь інші нормальні дерева?
В своей основе засадка тополем очень крутая. Он быстро растет, дает много кислорода и поглощает много СО2. Но есть одно большое НО. У тополя есть две (может и больше разновидностей. Так вот одна из них - без пуха. Изначально (в совковые времена) был план засаживать именно таким сортом деревьев. Но потом на это положили болт с левой резьбой и садили то, что есть под рукой и не требовало специально отобраных саженцев, т.к. быстрее и дешевле
Це додається в дужках до теми про спальні райони, які проектувались за савецкім гєнпланом, за настановами Ле Корбюзьє. Однак, на фоні проблем-гігантів Києва, питання таких/не таких, алергічних/неалергічних рослин/дерев повністю губиться.
@@Максьну, як сказати... Я теж не бачу нічого поганого, бо їх пух мене зовсім не обходить. Хіба що трохи дратує, коли набивається кудись, де то не потрібно (авто, наприклад). Але то дрібниці. Найбільш поганою, на мій погляд, особливістю тої тополі - це доволі крихке дерево. І їх було б непогано доглядати, вчасно прибирати сухі гілки і т.д. Бо коли то не робити, то перший же буревій наробить багато лиха.
Сучасним вилупкам начхати на історію та культуру свого народу... Готуйтесь приймати біженців з Сомалі! Вони навчать вас інклюзивності та справжньої єропейської культури...
Як би там хто не сварив радянську забудову, але у ній є і гарні сторони: планували поліклініки, садочки, школи, сквери. Теперішні забудовники думають тільки за гроші, а в результаті потім люди не мають куди дітей в садок завести і тд.
Половину маршруток в Україні, тримають колишні мусора.Тому щоб позбутися цього мотлоху,мери повинні мати "яйця", а вони жруть з однієї миски з мусорами.
ТРЕБА казати, що Київ - це жахливе місто і що воно НЕ РОЗВИВАЄТЬСЯ і не буде через фактори які ви перелічили - це нормальна теза і треба бити дзвони, щоб це все змінювалось і системно тиснути на місцеву владу. Місцева влада - це найближча влада, яка має вплив на наш з вами комфорт, а вона плювати хотіла на це , тому активна громада і обізнаність містян - це дуже важливі важелі впливу на цю імпотенту корупційну місцеву владу
Все так і є. Сучасне планування Києва - то є дніщенське дно: шо по естетеці, шо по архітектурі, шо по інфраструктурі! Двадцять років живу в старій Європі і двадцять років все більше переконуюсь в тому, що Київ перетворюється на клоаку! То є жах!!! Звичайно, в Києві є два-три несподівано приємних місць, АЛЕ це як оазис в пустелі - зустрічаєтьсі дуже несподівано і дуже рідко! До того ж в Київі, та і в Україні вцілому, ні хто не чув про те, що міський та приміський транспорт - це не про гроші і бізнес, а про інфраструктуру і зручності для людей, для громадян!!! АЛЕ ж в Україні, своїх громадян за людей не рахують та не сприймають! Якось так історично склалося, що українцям НІКОЛИ не щастило ні з президентами, ні з мерами, ні з прокурорами та іншою гидотою. Кого б не обрали - той завжди починав красти, відмивати, виводити і "мутіть" різні схемки, зловживаючи службовим становищем. Чи може всі ті злодії з Марса прилетіли?! Чи може Україна - то якась проклята територія?! Чи може з українцями шось не так?! Не знаю. Та мене це вже і не турбує. Це так, фантомні болі інколи виникають... Вибачте за правду.
багато питань, зокрема, хто вигадав будувати промзону біля Дніпра в Голосіївському районі, а також незрозуміло навіщо довге шосе прямо біля ріки в Печерському районі, там-би біля Дніпра стільки всього можна було зробити, або навіщо завод Енергія та Бортницька станція аерації біля великого озера Вирлиця, яке теж можна було-б зробити курортною зоною
дякую за відео, думаю воно повинно взлетіти, в Києві дійсно дуже багато проблем, а висотки це взагалі найгірше що є, як я люблю говорити "та це ж Гонконг" де мається на увазі що місто не має куди розширятись то росте вверх
Ті інженери, які безпосередньо займаються містобудівною справою, навіть якщо хочуть - не мають фінансування на ті речі, яку вони вважають за правильне, навіть якщо це передбачено стандартами. Вони мають чіткі рамки того, що вони можуть, а що ні, і більшість рішень приймаються не інженерами - а тими, хто інженерами керує. Так, інженери іноді "ліняться", але їх робота багатократно перевіряється і якщо огріхи проходять перевірки - то ці огріхи узгоджені поза волею інженера 😒
@@infinitelyeternal3366Де воно там європейське ти був у Європі хоч раз??? Давай зрівняємо твоє село де із історії одна маленька вуличка в центрі з Любліном чи Познанем? ІЧи з Чеським Брно, там кілометри міст з історичною забудовою а у Вінниці твоїй один совок, не сміши, навіть у Тернополі історичний центр в рази більший
Теж велосипедист, з вело інфраструктурою взагалі біда по всім містам України (хоча може виключенням є Львів, там багато велодоріжок, але не можу це стверджувати, так як я там не був). Ще й водії похамськи поводять, дуже часто порушують ПДР, це жах просто.
Чудове відео. Дяка автору, важливі теми об які спотикається кожна міська влада. АЛЕ у відео де мова йде про планування розбудови міста, як і в багато матеріалів на подібну тематику затусувався екопар Осокорки. Це у нас якраз приклад спекуляцій бізнесу у боротьбі за місця для коштовної забудови. В усьому старому плануванні міста ці території і на південь від них має бути житлова забудова. Там мав проходити трамвай і продовжуватися проспект Григоренка. Так звана екотериторія яку ледь не червонокнижним заповідником прозвал це технічні кар'єри (один з яких забруднюється колектором) і зарослий пустир. А Екопарк це черговий спосіб війни забудовників для заміни одного житлового комплексу дорожчим. 35:14
Коментар для підтримки та більшого поширення. Залишайте коментар, що складається як мінімум з 7 слів, інакше система не буде його враховувати для збільшення поширення!
Часто бачив такий формат відео на англомовному ютубі. Радий що у нас таке з'явилося.
Як киянка, архітекторка та дизайнерка міського простору дуже плюсую. Щиро вдячна що підіймаєте ці теми. Вважаю що якраз дуже на часі, зважаючи на те, скільки маломобільних людей наразі живе у місті без змоги повноцінно користуватися міським простором.
@@КатеринаМаксіменцева правильно будет архітекторкиня
Хто там в кабінетах руйнує Київ? Хто не дає розвиватися ? Ви як архітектор скажіть
Почему такая плохая архитектура в Киеве - архитекторкиня?
А скільки таких людей буде після війни. Почати треба з вокзалу, бо ці сходи з дитиною і валізами - це якесь знущання 🫠
Ну все якщо ще визнають що на бюджеті вчилась😅😅😅
Псування панорам це біль 😢 Гнітюче відчуття, що забудовник змушує тебе чи дивитись на його вбогу свічку чи відвертатися від краси міста, яку він паплюжить 😔 дякую за відео ❤
Роман Ратушний наприкінці відео.... Знищують наш цвіт нації - розумну, порядну активну молодь...💔
Щодо теми ролика - Київ дуже люблю, не дивлячись ні на що. Там я знайшла свій дім. Це місто дало мені відчуття тепла та затишку, яке я ніде не могла знайти, навіть в місті, в якому народилася. Прожила в Києві 5 щасливих років, до лютого 22-го, і все мені було зручно, бо офіс на 'Подолі. Працювала і відпочивала тільки там і в центральній частині міста. Я просто не помічала нічого з того, про що йдеться у відео, бо все перекривали набута радість життя і неймовірне щастя, що я нарешті перебралася до Києва.
Тільки коли він загинув на війні, було прийнято рішення не забудовувати сквер на Солом'янці. Щоб щось зробили, треба померти.
Так він захищав стерненка, тому отримав те до чого йшов
@@O_b7_7e7_7y7 Стерненко щось погане зробив?
@@ob_dowboosh Вбив людину, катував людей, кришував наркотрафік, розводить бидло на донати
Достатньо?
@@O_b7_7e7_7y7Війна показала хто є хто. Стерненко зараз став дуже гарним волонтером і дуже багато допомагає ЗСУ. Зате такі п%^&нки типу труханових, бойків, тищенків і безуглих й багатьох інших тупо розкрадають бюджет і зливають країну. Робіть висновки.
Ніколи не ідеалізував Європу , але громадський транспорт там , це просто вау…нові , зручні , інклюзивні , усі з кондиціонерами …я як власник авто із задоволенням залишав авто щоб іхати громадським …. Надіюсь ми теж дійдемо колись до цього… бо це ж так очевидно… а за Амстердам з їх велосипедами то взагалі промовчу… не дивно що люди там набагато щасливіші …
Європа це ви маєте на увазі столиці і мільйонники? бо я вже 10 років живу в польському місті (100 тисяч населення - не зовсім маленьке) і тут з мійською комунікацією просто жахливо. Є тільки автобуси(так, вони досить зручні, хоч і тісні) які ходять раз на пів години, або годину, купа пересадок, знову чекання. На відміну від моєї Вінниці, де я можу на зручному трамваї, або в новому тролейбусі доїхати в будь яку точку міста. Порівняно дешеве таксі. Думаю , в Україні є гіганська к-ть плюсів яких у Європі нема ) Люблю Україну, колись повернуся туди жити .
І ціни на транспорт низький.
Зазвичай він взагалі збитковий, але чиновники там трохи розумніші ніж у нас, і розуміють, що міський транспорт не повинен бути прибутковим, він повинен бути зручним і вирішувати задачу з ефективного переміщення містян.
У нас цього не розуміють, і не хочуть
@@kolkadach6558 інфраструктура у Нідерландах, це просто топ!! У місті громадських транспортом майже не користуюсь , бо вєліком зазвичай швидше і зручніше ніж транспортом і машиною. А от на більші відстані частіше виграє автомобіль, бо транспорт і дорожче, і набагато довше , еще треба трохи далі ніж центр.
@@mmiro Міський транспорт має бути прибутковим, оскільки, коли він неприбутковий, його якість поступово знижується. Це відбувається через те, що в і без того дефіцитному міському бюджеті часто не вистачає грошей на покриття витрат громадського транспорту. Я вже мовчу про те, що це нераціональне використання ресурсів, оскільки кошти, які спрямовують на покриття витрат умовного "Київміськтрансу", можна було б використати набагато ефективніше.
І те, що у ЄС є достатньо коштів на покриття витрат, не значить, що у нас така ж сама ситуація...
@@natalibarskih5840 порівнюйте з українським 100-тисячником (Вінниця ним не є). Насправді, в Вінниці один з найкращих в Україні громадський транспорт.
Дуже крутий випуск! Дякую , що піднімаєте ці теми❤ про це важливо говорити особливо зараз, коли комфортність і інклюзивність міст стає дуже критичним питанням
Дуже дякую за це відео. Боляче дивитись як будується ще трильйон висоток не в тих містах. Про транспорт це взагалі капець, дуже сподіваюсь в наступні роки це почне змінюватися мало по малу!
Я радий, що сучасна молодь все більше і більше говорить на тему містопланування. Ще 5 років тому здавалось, що ти і два твоїх друга - єдині божевільні на всю країну.
Щодо "не на часі, бо війна" не зовсім так. Наземні переходи замість підземних потрібні ще більше. Бо війна, бо ветерани вже живуть у наших містах, і їм треба виходити на вулицю. Велодоріжки і велосмуги потрібні. Бо війна, бо одне з їх призначень - це рух на кріслі колісному, бо ризики відсутності пального, відключення електроенергії, необхідність бути мобільним.
Це все класно, але хто візьметься за реформування інфраструктури Києва та України загалом?🤔
@@ПавлоСлободенюк-б5к Києву б хоч зберегти б ту інфраструктуру що лишилась, якщо таке з кличком можливо без затопленнь і рандомних жк
@@ПавлоСлободенюк-б5к більш компетентні люди які будуть зважати на думку жителів того чи іншого міста
Наземних переходів треба менше, треба більше підземних які будуть задовольняти потреби всіх верств населення, або надземні.
@@SevastopolUAGlory , треба кому?
Київ просто жахливо забудований, є лише декілька районів приємних, все інше суцільний кошмар.
Підтримую Абсолютно
Підкажіть по нормальним районам
@@deviatlonГолосіївський район)
ХАХАХАХААХ@@Hleb796
@@deviatlonСвятошинський)
Київ руйнує байдужість мешканців. На протестах - десятки людей, в основному небайдужа молодь, яка ще не поїхала і не на війні. Поки люди не зрозуміють, що поза квартирою і машиною є ще місто, нічого не зміниться. Вічна пам'ять Роману Ратушному 🙏🏼
Це тому що у Києві, як у будь якому мегаполісі, більшість населення в ньому не народились, а переїхали з інших міст. Відповідно, у більшості людей немає відношення до міста як до чогось свого, за що ти особисто відповідаєш і частинкою чого володієш, а скоріше просто як до безкоштовного сервіса, який тобі надається без жодних умов.
А якщо щось не подобається, то легше просто прийти покричати під КМДА ніж створювати дієздатні місцеві організації, партії, шукати фінансування і перемагати на виборах.
@kmarfufufu "є ще місто"... А как та песня: " ...любимые, родимые поля, леса и горы..."? По Сейму мёртвая вода неделю текла, пока кто заметил...
@@large_hadron_collider безкоштовний сервіс? лол шо? податки це якийсь жарт для вас? ви походу просто не уявляєте яку частину своїх грошей ви віддаєте, а молодь розуміє і тому вимагає щоб ці гроші нормально використовувались, щоб місто розвивалося а не стогнувало
@@beefry Ви читати вмієте? Більшість людей *відноситься до міста як до безкоштовного сервісу* .
Плати податки, не плати податки, а сервіс в їхньому розумінні має обов'язково надаватись і при тому на хорошому рівні, а куди йдуть їхні особисті податки мало кого цікавить. Це просто незручність, яку потрібно або толерувати (якщо ти сам підприємець), або ігнорувати якщо ти оформлений працівником і, все рівно, не бачиш тих податків взагалі, не можеш їх помацати, бо замість тебе їх сплачує бухгалтерія роботодавця.
@@large_hadron_collider Звісно винні "понаєхі", а "чистокровні" київляни це взірець для наслідування. Пам'ятаю як така "чистокровна" подруга моїх батьків, маючи чудову 3-кімнатну квартиру на Лук'янівці з високими стелями і значною площею на 2-му поверсі 5-хповерхівки у старому будинку, мріяла щоб її дім знесли, а замість нього побудували, як вона казала, "свєчку" на 20+ поверхів і вона в ній отримала квартиру. Її дім досі стоїть, а от поруч збудували 26 поверхову залупу, майже як вона хотіла. Сподіваюсь вона задоволена.
Нарешті нове відео, 40 хв чудового нонтенту а потім знову 1-2 місяці чекати :D
Київ знищили корупціонери, які дають дозволи на забудову, закривають очі на незаконну забудову і узаконюють її.
Звичайно, це робиться, бо немає протидії суспільства, яке поколіннями привчене, що керівництво за них все вирішує. А будь якому керівництву своя кишеня ближче до тіла.
Немає бачення механізмів дієвих впливів суспільства.
ДЯкую за піднятття питання про ментальне здоров'я чоловіків! І пофігу що це реклама, це максимально важливо.
Ставлю лайк авансом бо видно, що роботи і досліджень було проведено багато. Плюс сам цікавлюсь урбаністикою.
P.S. Маршрутки - зло 😁
О, улюблений формат про планування міст. Дякую, пане❤
Чудове відео і класний монтаж. Як завжди дуже приємно дивитися 💪
Ваш канал один із найкращих в українському ютубі. Дякую вам за контент :)
@@ВладиславСобчук-щ8е щиро дякуємо 🤝
Дуже приємно читати такі коментарі
@@ВладиславСобчук-щ8еСам підписаний на канал "Базована історія". І я дуже задоволений ним.😉
11:45
Я недавно у Вроцлав переїхав. сідаю у трамвай (на якому, до речі, ти за пів години можеш добратися практично в любу точку міста, попри те що його перетинаю від 3 річок і від вкритий мостами), бачу оголошення, де можна внести відгук/пропозицію на планування міста. Сказати, що я був у шоці - нічого не сказати
Та навіть не треба за кордон переїжджати, в тому ж Львові чи Вінниці досить непогані трамвайні системи. Але нажаль не в нашій столиці
Але у Вроцлаві і людей в 3 рази менше.
Львів та Вінниці далекі від комфортного місця, не дивлячись на те, що Вінниця виривається вперед як комфортніше місто серед всіх жахливо спланованих міст в Україні (всіх)
Не зовсім можливо порівнювати Вроцлав та Київ. Ви пишете, що за півгодини можна доїхати. Ну так, може й можна, але Вроцлав щонайменше у три рази менший за Київ, А населення менше щонайменше у 4 рази. Тому час поїздки - це неспівставні речі. А щодо іншого погоджуюсь з вами.
Як людина, яка прожила у Києві 18 років, а після того у Вроцлаві 10 років моду сказати, що тут теж не все так райдужно. Більш того, з кожним роком все гірше, ба фінансування нема, водії звільняються, тому все частіше маршрути не приїжджають. Спробуйте в годину пік доїхати до Ягодна чи на Брохув, інколи дорога може і 1.5 години зайняти. І це при тому, що Вроцлав в рази менший за Київ. А з кліматизацією транспорту? За весь час що я цього літа їздила МРК, то 4/5 трамваїв і автобусів були з зіпсованими кондиціонерами, тому була буквально сауна, і з радістю виходила на вулицю в ті +37, бо це було прохолодніше, ніж в середині. Так, в Києві вистачає проблем з транспортом, але і тут не мед. Хоча велодоріжки маю похвалити, у Вро дійсно дуже розвинена вело інфраструктура
Дуже дякую вам за відео, за вашу роботу! Цікаве, пізнавальне і супер якісно зроблене відео. Дякую за якісний український контент❤
Маршутки в Києві - суб'єктивно найгірші маршутки в Україні. Ніде не бачив більш розвалені і діряві маршутки як в Києві.
Тому люди і задоволені автобусами - вони великі, не настільки завантажені (ну хоча б не всюди), з кондиціонерами влітку
Це було б супер якби всі маршутки замінили автобусами. Хоча б більшість маршутів.
Бо ними мафія володіє.
ви ще у Дніпрі не були, там кількість уїбанських спрінтерів просто вражає і ще і їздять без інтервалу
Маршрутки то зло. Треба їх позбуватися, замінивши їх на комунальний транспорт, на сучасні низько підлогові автобуси. Ніде в Європі немає маршруток
@@ob_dowbooshтут ви праві, то мафія страшна. Сервіс ніякий, зате у нас у Сумах до війни постійно підвищували ціни, й не так давно хотіли по 15 грн проїзд зробити, а маршрутки то взагалі корита, їх не міняють роками, їздять жовті рути корита, їх не міняють, дах тече, з салону інколи асфальт видно бо прогнило, ще й їздять без розкладу. Жах просто. Вони тендера покупляли, забрали собі самі прибуткові маршрути і заробляють. Принципово не їжджу маршрутками ніколи, або чекаю тролейбус, або їду ровером.
Мер Кличко начхав на транспорт маршрутки це корупцийна складова тому нема автобусов та тролебуств
Була у Києві, жила у готелі Київ та могла з 15 поверху бачити місто. Я була в жаху від незрозумілих, потворних багатоповерхівок поряд з якими були архітектурні родзинки, які розчинялися в несмаку, що стоїть поруч.
І згодна - Київ для автомобілів!
У центрі хоч метро рятувало.
Дивлячись де саме , до прикладу я живу в Святошинському районі все життя , піша інфраструктура нормальна , хватає всього . А на рахунок авто , так і має бути , тому що я вчора був в Львові , я подумав що знаходжусь в Делі , людей купа парків 0 , продуманих проспектів 0 , ніхто правил ПДР не слухає за визначенням , машин просто через міру ( мені навіть було шкода водіїв вони мучались а не їздили ) тож дивлячись з ким порівнювати Київ ))
якщо порівняти с Прагою. Київ урод.
@@ЯрославК-х2с ты на больших развязках в машине не был. сьезд с надднепрянского шоссе на бульвар Михновского, или с Михновского на Леси Украинки. летом там часто ездил в час пик. для меня после Европы, как там народ тулится в несуществующий ряд или перестраивается через 4 полосы - кошмар.
хотя, конечно, худшее что у нас есть, так это маршрутки. еще и цены... с академгородка в ирпень - 40 гривен! там без пробки, езды, минут 15.
Ещё в советские времена налепили разного рода муравейников, которые так не любит Илья Варламов и он лично не видит причин жить в таких домах. В России муравейники всё ещё лепят, зачастую в ущерб комфорту людей, без нормальной дорожной и пешеходной инфраструктуры
@@aerosock3832 Та не був , але все одно всі друг другу сигналять намагаються влізти , з розгоної в ряд одразу і іноді без поворота . Натомість Зонування Києва , дає простір для створення розв'язок
Ще слід додати, що інститут містобудування знищений, а професійні архітектори з містобудувельною спеціалізацією у кращому випадку працюють в точковому об'ємному проєктуванні. Київпроект, який був тримачем унікального архіву не тільки будівель і споруд, а і інженерних мереж також знищено
Київ - місто де жадібність перемогла естетику та здоровий глузд. Де все робиться за ради скорішого отримання грошей з наплювательским відношенням до мешканців.Київ, на жаль , місто з втраченим лицем та індивідуальністю.
ой не треба. мені не один задвигав, що йопу пофіг на інфраструктуру, садочок і парки. головне щоб урвати гарну квартиру із гарним плануванням. ці істоти раді 25поверхівкам бо село може стати "кієвляніном"
@@MrPoet-tj4vx а яке відношення має поверховість до доступності?
А таке скрізь. Всюди по Україні луплять висотки, псують історичні центри міст і перелічувати можна багато. Це не тільки в Києві таке. Хоча в Києві можна було хоча б вирішити проблеми з транспортом (а це одночасно зменшило б затори), але влада клала на проблеми міста
@@Usersk093 плічко прийшов на крові сотень людей, як за нього до сих пір голосують взагалі не розумію.
Було питання про побудову трц оазис на оболоні, приїжджав мер хотів взнати думку мешканців, збирали підписи, зібрали декілька тисяч підписів. Але трц всеодно побудували, як результат просідання асфальту і постійні підтоплення. То є Європа? Та нас тупо намахали щ тим усим, але селюки вірять, бо у них уся краса в смартфоні.
@@OlexiiZaparovanхто всравсь? А те, що й до цього все робилось так - то забули?
ТАК! Це дуже важлива тема, я не з Києва, проте хочу щоби Київ був комфортним та красивим
Та власне не тільки Київ
Кияни мають страждати 👿👿👿👹💢👹💢/s
😂 кому як.
Проблема в тому, що ці "хвороби" поширені по всій Україні, і ситуація стає дедалі гіршою. Наприклад, Житомир вже постраждав: у центрі міста будують так звані "пчеловійники", знищують залишки історичної забудови. Усе це на фоні повної відсутності глобальної візії та адекватного підходу до переосмислення життєвого простору й безгоспних територій, які ми успадкували від радянської епохи.
Я не з Житомира, але згоден з вами, така проблема по всій Україні. В багатьох містах взагалі відсутній генеральний план забудови міста і не завжди виконуються будівельні норми. Ото ж маємо те що маємо
Тому що у відео трохи натягують сову на глобус. У Києві багато проблем, але вони похідні від "голови", яка згнила і тхне.
"безгоспних територій, які ми успадкували від радянської епохи" знов у всьому винен совок)))
Ага, "совок" вже давно закінчився. А все потрібно його полити брудом. Початок відео - планували, але погано. А то що за 30 років планування взагалі не було - то то "так сталось" . В Європі з таких "депресивних" районів зробили реновацію і дома як конфетки в яскравих обгортаах. Жити там може бути не дуже - панель є панель, але виглядає гарно. Це у Празі, транспорт то взагалі..🙈 @@vp6087
Ніколи не прощу владі 90х руйнування трамвайних маршрутів. Колись із Дарниці на Поділ можна було доїхати на трамваї без корок…
Дуже довго чекав на подібне відео українською та ще й про українські проблеми! Топ
На украинском будет "затор". Какой на**н "корок"? Самим то глаз не режет?
Ну хоть 115 автобус ездит с Дарницы на Подол до сих пор, но редко ходит 😢
@@TvoyuMamkuMav не корок, а затор. Если так любишь видео на украинском языке, то хоть пиши правильно)
@@shevarmbzsheva2986логіка повідомлення нульова.
УРААА!!! НОВА СЕРІЯ!!!❤
Ми перестали цінити переміщення.
Основні події добового циклу відбуваються лише вдома та на роботі. Простір між ним наче екран завантаження. Іноді туди хочеться вийти, але нічого окрім розчарування та знецінення себе як рухової складової міста не виникає.
Автомобілі як вартові цього порядку. Несуться, роздають протягнений шум від шин та бридкий сморід, так навʼязливо нагадують про своє панування. Може здатися, так було усе життя, усю історію. І ми це прийняли як даність. Смерть від цих залізних звірів - як буденність.
Але так було не завжди. Колись заасфальтовані вулиці вирували життям. Три високі липи під якими збиралися сусіди, ділили горе та щастя, обмінювалися думками та почуттями, перетворилися на одно, під якою облаштували своє гніздо машини. Колись можна було просто пройтись. Але відстань між усім нам потрібним штучно розтягнули магістралі, що як стріли проходили скрізь серця громад та міста.
Це проблема міст України загалом. Це проблема більшості міст світу. Півстоліття насилля над містами дуже тяжко покалічило їх, нас. Наше покоління добре аніж будь хто побачив наслідки цього каліцтва, і в наших силах, як суспільства, вилікувати ці рани, як мінімум помʼякшити біль.
Були допущені помилки, і нема нічого поганого у тому, що б повернутися до того, яким була містобудування та планування раніше.
Це не регрес, це переосмислення.
Вас якби реально повернути в те минуле, ви там з розуму зійдете.
Зло - не автомобіль, а автомобілецентризм.
круте відео, дуже класний візуальний стиль, приємно дивитися😍
Дуже цікаве відео. Дякую вам за ваше дослідження, дуже сподобалось!
Дуже дякую пану автору за вашу працю, за ваші цікаві та корисні випуски
16:30 Чувак, ну це лукавство)
Ти там не добираєшся з Троєщини на правий берег, ти відійшов кількасот метрів від Троєщини і показав що там нема переходів)
А звідки ти опинився в тому місці?
Очевидно що прийшов пішки.
І ідучи туди- пройшов повз перехід на іншу сторону)
Там позаду тебе- тупо ліс.
Людина, котра йде хоч звідкись, з житлового будинку чи з магазину- вона опиняється одразу біля переходу.
А отак нізвідки там люди не з'являються)
Хоча так, перехід там- складний і убогий😕
Там той перехід, як і нормальний спуск зі станції зараз на ремонті. Проте там є можливість перейти на інший бік, якщо вийти зі станції та йти вздовж естакади по тротуару. Власне, якщо зняти міст з іншого боку, то перехід було б видно.
Теж зайшла написати, що перехід там є, по мостику зверху. І зупинки громадського транспорту прям під мостом обабіч дороги, не міг він їх не побачити. Тому йти кудись далеко не було жодної потреби. Він аж на Скаймолі зібрався переходити? )) То на тому відрізку нічого важливого для громадськості немає, там і не ходить ніхто, хіба у разі безнадійного затору
він напевно хоче щоб кожні метрів були переходи
Та він впринципі Трою обгадив декілька раз, ще й одичалими всіх лівобережних обізвав.
Жила в Святошинському районі до війни. На карті велодоріг- там все ок, по факту - на них стояли МАФи, принаймні, тоді.
До цього жила на Солом'янці, Протасів Яр. Там якраз ходили трамваї і... я їх ненавиділа. Вони ходять абсолютно непередбачувано. Можна прочекати 40-50 хвилин, а може за 10 хвили приїхати 3 тупо один за одним. В результаті неможливо спланувати, коли виходити, наприклад, на роботу. Плюс, через їх розміри вони намертво стають в корках... І ось, ти 40 хвилин чекав той трамвай, якось заліз і стоїш на одній нозі... І дорога з Протасоваго Яру до метро Палац Спорту розтягується через пробки ще на 1-1,5 години. Швидше дійти пішки, але там великий шматок шляху з хаотичними незрозумілими офісами чи підприємствами, дуже незатишний, і навіть вдень виглядає небезпечним, та же й дуууже пильний та загазований((( При цьому сам район для життя дуже комфортний
Дякую за цей матеріал, це дуже важлива тема для киян, так тримати!
Хороший фоторобот Андрея Романыча на аве, сам рисовал?
Хотів би побачити подібне відео про місто Одеса 😊
Дякую, дуже важливе та конструктивне відео. Шкода, що влада міста за останні 30 років керується в першу чергу лобі бізнесу, а не здоровим глуздом. Боляче бачити, як у нас повторюють майже усі можливі містобудівні помилки, які цивілізований світ вже припустився в середині минулого століття, та для яких вже давно існують рецепти рішень. Хочеться бачити в адміністративних органах позиції не для чергових піджаків, а для людей, які розуміють як працює місто, і які зможуть впровадити деякі неочевидні, можливо непопулярні, але такі необхідні нам зміни.
Нажаль, велосипеди, самокати, та інші засоби персональної мобільності в нас все ще вважаються іграшками та забавами, а не повноцінними засобами пересування(
Стосовно швидкісного трамваю повністю згоден. Приїхав на навчання в Київ в 2018 році, був приємно вражений ним. Маршрут від житла до університету був саме на ньому. Чистий, охайний, влітку-кондиціонер, взимку-пічка, USB роз'єми для телефону (і вони працюють, шо важливо). Дуже любив на ньому їздити. А за 8грн на той час так це взагалі люба справа була
Швидкісний трамвай то чудово. Але треба його розвивати, а в Києві ним навіть не з'єднали лівий і правий береги Дніпра. Києву просто необхідна нормальна трамвайна система, та й не тільки трамвайна а й транспортна в цілому.
Він більш-менш нормальний став коли реконструювали зупинки й купили нові трамваї, але головна проблема залишилася: більшість людей використовує його як пересадку, а нормальної пересадки там немає. На Індустріальному шляхопроводі ще більш-менш, бо там пересадка на автобуси/тролейбуси та станція прямо над дорогою. Але от біля Політеха та вокзалу капець. Треба пішки шкандибати по п'ять хвилин, біля Політеха ще й вгору.
Захотілось на трамваї знов покататися, зацінити покращення )) Давно ними не користувалась, хоча вирісла поруч із звичайними, а потім і зі швидкісним, і зараз вони поруч є, але жодного разу не їздила, бо якось дурнувато розташовані станції. Та й в дитинстві їх не любила - ані звичайні, ані швидкісні. Гучні дуже, а у швидкісного ще й занадто прямолінейні, якщо можна так сказати, маршрути, що часто незручно було. Й зараз, коли відвідаю ті райони, зручніше маршруткою доїхати, ніж щвидкісним трамваєм, бо довелось би робити зайві пересадки й переходи. Власне, свого часу на навчання доводилось діставатись цим трамваєм з двома пересадками (з Борщагівки на Севастопольську площу), що дуже було незручно і довго. І дуже прикро, що лише згодом, коли вже неактуально для мене було, з'явився прямісінькій маршрут від дому до універу (401 маршрутка), що скорочувало той шлях мінімум вдвічі. Тож швидкісний той трамвай хїба що порівняно зі звичайним. Я мабуть за автобуси більше, щоб без отих рельс, шпал і тролейбусних ріжок. Тролейбус ще ладно, але трамвай точно "краде" дорожню смугу і зменшує функціональність дороги
@@ovt_uaнічого він не краде. В Європі в містах розвинена інфрастпуктура трамваїв. Рельси і трамваї так зроблені що їдуть тихо, по рельсам можуть їхати машини і автобуси. Трамваї не стоять в пробках бо їх смугу не займають. Це дуже зручно
@@lyubahappy ну якщо колись і у нас так зроблять, можливо зміню свою думку, а наразі оцінюємо те що є
дуже цікаве відео! дякую!
тепер хочеться почути про Львів
Чудове та інформативне відео! Дуже актуальна тема, дякую, що знімаєте такі відео!! Хочу ще і про інші міста послухати)
Ролик, звичайно, чудовий і піднімає дуже важливі проблеми, але, на жаль, чомусь не віриться, що наша "дуже народна" влада хоч якось збирається братися за їх вирішення. Вони ж бо не живуть у спальних районах, та й громадським транспортом не користуються... Більш того, ця влада навіть активно придушує тих діячів на місцях, які якраз дуже багато роблять для наведення ладу у своїх містах, не даючи тим самим розвернутися ділкам від забудови, як, наприклад, у Чернігові...
Так, душать місцеве самоврядування.
Мэрию прочно коррумпировала земельно-строительная мафия, да ещё на "озеленении" - миллионы отмывают. Кличко, думаю - любит Киев, но справиться с ними не сможет.
Класне відео, дякую . Люблю слухати дивитись якісь розвиваючі нові канали, супер
Метро взагалі не зручне для тих хто живе і працює в центрі (я тут живу 25 років, все життя). Станцій небагато і вони глибокі. Мені 15 хвилин іти до метро з дому, ще 5-7 хвилин на спуститися й дочекатися потягу, ще 10 хвилин від метро до роботи. В результаті пішки виходить швидше - 30 хвилин, але лишається спокуса таксі чи самокату. Інший громадський транспорт також мені не підходить, бо не йде в сторону роботи (золоті ворота). Словом, суцільний урбаністичний біль🥹
В центрі взагалі щось малувато громадського транспорту (з певних місць до нього далеко).
Нема грошей на самокат?
@@ДмитроБрендак самокат - це для уйобків, з ними стало ще більше проблем, нормально по вулиці не можна пройти через них
30 хв пішки до роботи звучить як мрія, відносно не довго, + норма кроків!
Дякую за відео
Розвитку та процвітання для цього каналу
Успіхів
Вітаю, пане! Дякую за чудове відео. Чи буде подібне відео, але про інші міста України? Як от Львів чи Харків?
не буде!!!
Я живу в Києві, дуже цікава та потрібна тема, дякую!
Київ - не пристосований ніяк для пішоходів, особливо для дітей, чи то на колясці, чи то на велосипеді.
З року в рік стає гірше, бюджет великий, але "розвивається" Київ в протилежний бік від здорового глузду та досвіду європейських країн.
Чиновники, які здійснюють міське планування, не користуються громадським транспортом, не ходять пішки містом, їх мрія - більше рівних та швидкісних доріг, які дійсно більше нагадують злітно-посадкові смуги.
А мешканці інвестують свої кошти в будівництво багатоповерхівок, які мають максимальну щільність забудови.
Роман Ратушний загинув на війні, він багато зробив та ще більше міг зробити для Києва, величезна втрата для Києва, вічна п'амять Герою
Дякую велике за відео! Дуже професійно зроблено , чудова аналітика, загалом, професійно.
Ненавиджу планування Києва. Якби не робота, давно б переїхав до Франківська чи якогось іншого обласного міста. Яке в свою чергу також навряд буде ідеальним, але у будь-якому разі ліпше, ніж Київ.
Там нема роботи?
@@ДмитроБрендак як тільки у Франківську з'явиться своя кінокомпанія з виробництва фільмів, продюсерським центром і базою акторів, дайте знати, будь ласка!)
@@paranormaldeclassified то нафіга робити кінокомпанії у Києві , де жити не хочеться
@@ДмитроБрендак гадаю, питання треба ставити інакше: нафіга будувати Київ так, що в ньому жити не хочеться?
Черкаси дуже гарно сплановано, його реально планували, якщо переїхав би то туди
Дякую, дуже влучно сформульовані та проілюстровані вади міського розвитку. Стане в нагоді і для навчання студентства, і для власного занурення в тему ))
Як житель лівого берега погоджуюсь😢 Після появи авто якість життя виросла суттєво, хоч і стоїш в пробках, але це не те саме що робити 2-3 пересадки маршрутками
Велодоріжка з лівого берега до куренівки дійсно гарна, можна спокійно доїхати за 20 хвилин не по автомобільній дорозі
Відео круте, інформативне, поширила по друзям. Більш того, дуже приємно було почути від чоловіка про ментальне здоровʼя, прям розчулило мене 😢 Дякую автору!
Я не знаю чому, але мені ці всі проблеми міста подобаються. Я аж хочу жити в цьому місті!
Це дуже гарний випуск!
Я народилася і виросла у Києві, на його окраїні, ДВРЗ. Як бачу зараз, то один з найкрутіших мікрорайонів в плані забудови, тільки наркоманів багато. Життя крутилось навколо Дарницької площі і Осокорків, де навчалась, працювала. Але я зрозуміла, що в Києві мені було некомфортно, коли переїхала в інше місто з населенням і розміром в 10 разів менше - це рай. Мені все життя було некомфортно в тому хаотичному натовпі, брудних підземних переходах, які є просто напівофіційними базарами, МАФами, багатоповерхівками.
24:00 - мушу зауважити, щодо непотрібних маршрутів, бо ви використовуєте джерело, по-перше - старе, по-друге - не релевантне. Старе, тому що це інфа за 2015 рік, нерелевантне - тому, що в дослідженні фігурував тільки громадський транспорт, без урахування даних приватних перевізників. На прикладі, на рис. вказаний як непопулярний маршрут 23 автобус, з дитинства - 23 маршрутка - найпопулярніша на районі. Автобус їздить рідко, ледь не 3 шт. на весь маршрут, маршрутки, в годину пік, курсують ледь не кожні 5 хвилин і завжди забиті. Умовно, він непопулярний у Київпастран, не тому що попиту немає, а тому що практично весь трафік перехоплюює маршрутка, яка дублює цей маршрут. Так, непопулярні маршрути є, але і коректних досліджень цієї теми немає.
Якраз у тому й проблема, що останнє комплексне дослідження громадського транспорту в Києві датоване 2015 роком)
@@chotyrystorony 😥 Капець, одне і ще й некоректне. Так і живемо)
Ой, прям ностальжі по 23 автобусу ) Точно, він був центровим і дуже популярним в моєму дитинстві. Хоча тоді, власне, тих маршрутів було взагалі небагато. Пам'ятаю ще 56-й, але то в зовсім інший бік і не до метро, та трамвай швидкісний
То так сумно і так злостить!
Дякую вам за це відео, за вашу працю!
Живу в Торонто. Мрію щоб Київ, став таким же інклюзивним. Всюди є ліфти, на станціях метро. І всі офіси збудовані так, що немає сходів. Все на рівні із землею, плюс всюди є кнопки які відкривають автоматично двері. А про громадський транспорт я взагалі мовчу. Є спеціальні автобуси які обслуговують тільки людей із обмеженими можливостями. А наші маршрутки, це сором країни. Ті жовті Богдани та Еталон,и давно мають піти на вічний покій…
Торонто - одне з небагатьох американський міст, що зберегло стару трамвайну мережу.
і щоб на вулицях так само як в Торонто валялись бомжі?
@@hannaboiko9840 Ти так кажеш, ніби їх зараз в Києві немає)
Дуже цікавий випуск, що однозначно заслуговує на вподобайку!
Ну немає такого вислову ,,вподобайка"" ну досить вже свою зараденщину нав'язувати українцям, справжня українська на Черкащині та Кіровоградщині і там ніхто так не говорить!
@@Sasha-r6l Точно не тобі клоуну, що навіть не володіє українською на нормальному рівні, щось мені розповідати.
Прожив багато років у Києві, все сподівався, що стане краще...
Але з кожним роком ставало лише гірше: більше машин, більше людей, все брудніше повітря, все хаотичніша забудова, станції метро вже більше 10 років не відкриваються, хоча гроші в бюджеті міста є, трамвайна мережа теж не розвивається.
У 2023 році $36 млн Світового банку на добудову Борщагівської трамвайної лінії до Палацу спорту тупо згоріли, бо нікому це не було потрібно - грошей не розпиляєш якщо це не з бюджету міста, де сам собі виділяєш, і сам потім "контролюєш" використання.
Косметичних покращень у вигляді парку Наталка чи інших дрібних скверів абсолютно недостатньо щоб нівелювати усі інші мінуси. Чим далі, тим стає все менш комфортно. І надій на покращення ситуації в найближчі десятиліття не очікується, бо ніхто ті 30-поверхові "стіни від здичавілих" зносити вже не буде найближчі 50 років.
А якщо жити десь на околиці Києва і добиратись по півтори години в один бік на роботу, то всі плюси великого міста втрачаються (крім дещо вищого рівня заробітку, який відразу ж нівелюється значно вищою вартістю нерухомості).
Краще вже жити в місті середнього розміру на заході країни де все порівняно неподалік, краща екологія, адекватний громадський транспорт, притомні ціни на житло, і ще існує реальна можливість модернізації міського планування у середньо-близькій перспективі за умови вступу до ЄС.
Ну і живи там на здоров'я. Тільки і чую роками від тих хто приїхав, що в Києві все не так. А все одно продовжують лізти у столицю. Я все життя на Борщагівці, і чудово жилося до 22: поруч купа магазинів, два Ашани, десятки кав'ярень, чудові парки Совки та Юність. Хоч все життя там жив би.
І ще важливий нюанс - купа недобудованих будинків, і надії, що їх коли-небуть добудують немає😢 а це ж столиця, обличчя держави
І кияни можуть знов проголосують за Вітальку
@@AttackUazik У кожного свій життєвий шлях. Хтось приїжджає отримати освіту, хтось заробити грошей, причин чому люди їдуть в столицю багато.
Але на відміну від корінних "кієвлян", у людей, які приїжджають, вже є досвід життя у іншому місті, і є моживість провести об'єктивний порівняльний аналіз. І це порівняння далеко не завжди виходить на користь столиці.
Якщо у вас викикає роздратування об'єктивна критика міста від людей із іншим життєвим досвідом ніж ваш, це говорить лише про вашу власну обмеженість, а не тих, кого ви критикуєте.
Ті 30-поверхові "стіни від здичавілих" знесуть ракети здичавілих. Якщо не в цій війні, то в наступній. Забудовників слід відправити на будівництво укріплень біля фронту (а краще на штурм посадок). Геть засрали Київ мурашниками!
Молодець, що висвітлюєш важливі теми сьогодення Києва.
Єдине, що хотів би зауважити, що є чудове слово "затори", яке органічне і чудово підходить замість "корки", яке є калькою з руснявого і звучить дуже неорганічно
Головна проблема України - усім п..все одно на ВСЕ в своїй країні. У тому числі на міста, архітектуру. Чому в нас немає таких же урбаністів як варламов чи аркадій гершман?? Ні, я просто не розумію, 30 років було на будівництво України, ліворуч цілий єс, беріть приклад і робіть нову Україну, з Києва можна було за 30 років зробити місто краще за Мілан чи Берлін, як і всі міста!!! Невже було складно?
ТРИДЦЯТЬ ТРИ РОКИ - нічого.
Просто =(
дякую за вашу роботу!
Дуже люблю мій Київ, але те що з нього зробили баблоруби із влади-це суцільний жах.
Київ - найкраще місто. Обожнюю його. Поєднання не поєднаного, субкультура, розмаїття
І це говорить людина з фото Держпрому в Харкові на аватарці😂.
@@reshetnykoleksandr1644 це все омана
Чесно, вже настільки дістали ці «совкові підходи» у всіх сферах , що аж тошнить… і це при цьому , що у нас є дуже багато крутих , професійних та сучасних спеціалістів у всіх сферах … і дуже подобається фраза у Сергія Стерненка :
«Ми або змінимось , або загинемо» тож потрібно змінюватись та змінювати…
Вибачте, але де ви побачили "совкові" підходи в стихійній забудові за відкати? "Совком" тут вже і не пахне, олігарагульщина по українськи.
Омельченко і Черновецький батьки цієї помийки, ніяк не СССР
@@vp6087 и Кличко там же.
@@vp6087 Так в совку було так само будували де хотіли перед тим все просто віджали називаючи спільним але то це спільше і не щупав в совку чудово були свої олігархи які збагачувалися за рахунок розпродажу майна народу та країни всі читають байки про сталіна в якого з майна була люлька обшмарканий платок та один кітельна на все життя але чомусь дачі по всьому союзу сотні машин і тд. не рахують і так в совку від і до яка різниця з олігархами? Що називали все народним та колективним а ти з цього нічого не мав бо все було в руках комуністів?
Як раз "совкові" підходи це ще залишки адекватності та людиноорієнтованого планування: великі дворі, зелені насадження, хороша інсоляція, продумана інфраструктура: школи, дитсадки, магазини, кінотеатри - будувалися разом з мікрорайонами.
Чудове відео. Мені сподобалося!❤❤❤
Із велосипедами та автомобілями все дещо складніше.
1. Велосипедні доріжки які йдуть із нікуди в ніщо - це дійсно класика, від якої хочеться когось прибити. Але є інший момент.
1.1. Київ некомфортне для велосипедистів місто через те, що він (як положено), стоїть на семи холмах. Тобто постійні перепади висот створюють умови, коли з'їхати з вітерцем із горки це удобно, але потім треба цей велосипед штовхати наверх. Наприклад, щоб доїхати від Севастопольської площі до Університету Шевченка треба спочатку комфортно їхати вниз Повітрофлотським проспектом до цирку (чи Липковського до початку Льва Толстого), а потім вверх по бульвару (чи Льва Толстого). І те саме назад.
2. Місто для автомобілістів... Це правда не до кінця.
2.1. З одного боку так, огидний публічний транспорт, старі маршрутки та нерегулярні тролейбуси створюють передумови для того, щоб їхати на авто.
2.1.1. Але тут випливає інша проблема, що в час пік місто починає стояти в заторах (особливо на мостах) і кількість нових розв'язок це не вирішує, бо старі просто не розраховані на таку кількість машин. Наприклад - міст на Дружби народів та виїзд на міст Патона (ввечері пробка може тягнутись від моста Патона до Либідської), перехрестя на Арена-Сіті та далі розв'язка біла Паруса та Гуллівера (виїзд з Руставелі, заїзд на Еспланадну (Гуллівер), початок бульвара Лесі Українки, з'їзд і виїзд на Мечникова та Шовковичну. Та багато інших де чорт ногу зломить і де пробка утворюється через неадекватне планування та потребу в перебудові.
2.2. І друге, неадекватна система (а точніше її відсутність) комунальних парковок. Центр міста тупо не вміщає в себе ту кількість авто, які в нього їдуть.
2.2.1. Те, що змогли (за допомогою корупційної системи евакуаторів) вигнати машини з полос для громадського транспорту, це добре.
2.2.2. Але нових парковок не зробили. Комунальні парковки (відмічені синім) та оплата через Київ Цифровий, працює трохи криво і багато хто просто її ігнорує. Дозволені міста для паркування вздовж вулиці (Терещінківська, Чекаленка, Льва Толстого та інші) утворює більше проблем та сприяє заторам. Перед Університетом часто можна побачити парковку в три ряди і так далі. І я вже мовчу про паркування на тротуарах, велодоріжках та інших цікавих містах, яке утворює ще більше труднощів.
3. Доставило про підземний перехід на Бесарабці. Я згоден, що більшість наших підземних переходів не адаптовані для пенсіонерів та інвалідів. Але на Бесарабці, та далі на Великій васильківській, все веселіше, бо щоб перейти на іншу сторону треба продертися через довбаний Метроград, де дуже не зручна система (вихід і вхід не симетричні) і де (особливо для немісцевих) легко загубитися.
4. Про трамвай. Старі мешканці Києва ще пам'ятають часи, коли із лівим берегом було трамвайне сполучення. Трамвай ходив вздовж набережної, від Подолу до моста Патона, потім по ньому та кудись на Дарницьку площу. Потім, вже у 2004 її демонтували, що створило додаткове навантаження на і без того нещасний міст, який зараз дихає на ладан.
2.1.1 Ну то огидний публічний транспорт, крім метро, так само стоїть в цих заторах, тільки там треба стояти затиснутим в натовпі і без кондиціонеру
2.2.1 Центр будь-якого міста не може вмістити ту кількість авто, що туди їдуть. І в тому числі і для цього потрібен комфортний громадський транспорт, щоб у людей були інші варіанти більш-менш комфортно переміщатись, окрім авто та таксі. Те ж саме з парковкою, багато де в центрі роблять дуже дорогим довге паркування, щоб ті, кому потрібно простояти там 8-9 годин - їхали іншим транспортом.
Живу в Черкасах, а в Київ доводилося їздити на заробітки. Кожен раз з жахом приїздив в столицю і з радістно повертався в своє "село".
1. ТАК ВАМ І ТРЕБА, ВЕЛОСИПЕДИСТІВ ТРЕБА ВИЧАВЛЮВАТЬ, ВОНИ ЗАВАЖАЮТЬ І ВОДІЯМ І ПІШОХОДАМ
Дуже багато занадто широких тротуарів обгороджують, забираючи таким чином багато паркувальних місць які нікому не заважали
@@ДАРТАНЬЯН-з2щ а ще треба вичавлювати пішоходів бо вони заважають водіям та водіїв бо вони заважають пішоходам і велосипедистам😅
Бо заважають - що це за аргумент? Мені сусіди заважають, то треба вичавлювати?
Дякую що піднімаєте теми. Це дуже необхідно для суспільства ! Думаю Українці дадуть раду цьому з часом
Ідея "змінимось або помремо" дійшла тільки до невеликої частини населення. Більшості тупо похуй - шо є шо нема, головне "не зайобуй". Для багатьох набагато важливіше смачно пожрать і добре посрать, сидячи перед перемого-марафоном.
Міста в країні намагаються розвивати всупереч - що влада проти, що мешканці байдужі. І тільки одиниці активних і свідомих хоч якось лупають цю глибу.
Постсовкова країна живе по постсовковим правилам, нічого незвичного. Занадто глибоко корені пущені, вони за 30 років не зникнуть, а з такою пасивністю, то взагалі, дожити б до того часу, коли Україна нарешті перестане бути постсовком.
Дякую за важливу роботу!
З більшою частиною сказаного у відео погоджуюсь, з дечим ні, але одну проблему взагалі не згадав - бісові тополі і продукт їх життєдіяльності. Чи це тільки мене вони бісять?
От чому потрібно було садити саме їх, а не якісь інші нормальні дерева?
В своей основе засадка тополем очень крутая. Он быстро растет, дает много кислорода и поглощает много СО2. Но есть одно большое НО. У тополя есть две (может и больше разновидностей. Так вот одна из них - без пуха. Изначально (в совковые времена) был план засаживать именно таким сортом деревьев. Но потом на это положили болт с левой резьбой и садили то, что есть под рукой и не требовало специально отобраных саженцев, т.к. быстрее и дешевле
Це додається в дужках до теми про спальні райони, які проектувались за савецкім гєнпланом, за настановами Ле Корбюзьє. Однак, на фоні проблем-гігантів Києва, питання таких/не таких, алергічних/неалергічних рослин/дерев повністю губиться.
Не бачу в тополі нічого поганого
@@Максьну, як сказати... Я теж не бачу нічого поганого, бо їх пух мене зовсім не обходить. Хіба що трохи дратує, коли набивається кудись, де то не потрібно (авто, наприклад). Але то дрібниці. Найбільш поганою, на мій погляд, особливістю тої тополі - це доволі крихке дерево. І їх було б непогано доглядати, вчасно прибирати сухі гілки і т.д. Бо коли то не робити, то перший же буревій наробить багато лиха.
Дуже цікаве відео! Дякую за якісний український контент!
До речі, старе місто у Києві зберігло планування часів Русі, таким чином вулиці у центрі Києва ідуть так само як 1000 років тому
Сучасним вилупкам начхати на історію та культуру свого народу... Готуйтесь приймати біженців з Сомалі! Вони навчать вас інклюзивності та справжньої єропейської культури...
@@kuroneko9710 біженці з Сомалі не поїдуть так близько до росії
Відео неймовірне, дякую за роботу
Як би там хто не сварив радянську забудову, але у ній є і гарні сторони: планували поліклініки, садочки, школи, сквери. Теперішні забудовники думають тільки за гроші, а в результаті потім люди не мають куди дітей в садок завести і тд.
Чудовий матеріал! Твій голос має стати майбутнім звучанням українських науково популярних програм!)
Половину маршруток в Україні, тримають колишні мусора.Тому щоб позбутися цього мотлоху,мери повинні мати "яйця", а вони жруть з однієї миски з мусорами.
класний випуск! дуже цікаво. дякую за роботу і якісну подачу! тішусь розвитку українського ютубу
Ну яких мерів обираємо так і живемо.
Чудове відео . Чекаємо 2 частину відео . Дуууже хочу
Просто катастрофа не можу на це дивитись. Віддали бандитам місто і нічо не міняється
Віддали бандитам - і міняється ж! Знищується.
@@yaroslavpiddubnyak2025 ну так, з цим можна погодитись.
Дякую за дуже цікаву теми. Неймовірно актуально
ТРЕБА казати, що Київ - це жахливе місто і що воно НЕ РОЗВИВАЄТЬСЯ і не буде через фактори які ви перелічили - це нормальна теза і треба бити дзвони, щоб це все змінювалось і системно тиснути на місцеву владу.
Місцева влада - це найближча влада, яка має вплив на наш з вами комфорт, а вона плювати хотіла на це , тому активна громада і обізнаність містян - це дуже важливі важелі впливу на цю імпотенту корупційну місцеву владу
😂
Дякую за це відео! Дуже гарно та детально пояснено доволі складну тему
Все так і є.
Сучасне планування Києва - то є дніщенське дно: шо по естетеці, шо по архітектурі, шо по інфраструктурі!
Двадцять років живу в старій Європі і двадцять років все більше переконуюсь в тому, що Київ перетворюється на клоаку! То є жах!!!
Звичайно, в Києві є два-три несподівано приємних місць, АЛЕ це як оазис в пустелі - зустрічаєтьсі дуже несподівано і дуже рідко!
До того ж в Київі, та і в Україні вцілому, ні хто не чув про те, що міський та приміський транспорт - це не про гроші і бізнес, а про інфраструктуру і зручності для людей, для громадян!!!
АЛЕ ж в Україні, своїх громадян за людей не рахують та не сприймають!
Якось так історично склалося, що українцям НІКОЛИ не щастило ні з президентами, ні з мерами, ні з прокурорами та іншою гидотою.
Кого б не обрали - той завжди починав красти, відмивати, виводити і "мутіть" різні схемки, зловживаючи службовим становищем.
Чи може всі ті злодії з Марса прилетіли?! Чи може Україна - то якась проклята територія?! Чи може з українцями шось не так?! Не знаю. Та мене це вже і не турбує. Це так, фантомні болі інколи виникають... Вибачте за правду.
Україна захоплена мафіями та некомпетентними людьми…
Круто що ця тема нарешті почала просуватись, бо дуже шкода за нашу столицю
багато питань, зокрема, хто вигадав будувати промзону біля Дніпра в Голосіївському районі, а також незрозуміло навіщо довге шосе прямо біля ріки в Печерському районі, там-би біля Дніпра стільки всього можна було зробити, або навіщо завод Енергія та Бортницька станція аерації біля великого озера Вирлиця, яке теж можна було-б зробити курортною зоною
Дууууже цікавий матеріал! Подивився з захопленням хоч сам і не з Київа) але люблю столицю)
дякую за відео, думаю воно повинно взлетіти, в Києві дійсно дуже багато проблем, а висотки це взагалі найгірше що є, як я люблю говорити "та це ж Гонконг" де мається на увазі що місто не має куди розширятись то росте вверх
Ті інженери, які безпосередньо займаються містобудівною справою, навіть якщо хочуть - не мають фінансування на ті речі, яку вони вважають за правильне, навіть якщо це передбачено стандартами. Вони мають чіткі рамки того, що вони можуть, а що ні, і більшість рішень приймаються не інженерами - а тими, хто інженерами керує. Так, інженери іноді "ліняться", але їх робота багатократно перевіряється і якщо огріхи проходять перевірки - то ці огріхи узгоджені поза волею інженера 😒
Дякую за підняття важливої теми та ретельно підібрані відео матеріали
База, ґрунт, фундамент. Дякую за ролик. Київ - жахливе місто. Сподіваюся на нову владу у найближчому майбутньому. Або просто переїду до Львова
Давно було переїхати до кудись. Нащо було сюди їхати?
@@ДмитроБрендакбо всі дороги ведуть сюди)) Тут робота.
@@serhii_lebidНу то їдь швидше, поприїжджали, у Києві бендерчуків не потрібно! Ви інші якісь, селюхи ніби
Супер відео. Дякую
38:44 Київ треба любити за трамвайчік та за булочку ржанную
Стільки часу і зусиль для цього відео, приємно дивитись, дякуємо!
Київ із потенціалом найкрасивішого міста, вчинений в балаган.
Дякую за вашу роботу та відео!
Нажаль, така ж ситуація поширена по всіх містах України😢 До прикладу Луцьк.
А найбільше обурюють нові забудови в історичних центрах😡
В Україні тільки Вінниця виключення і дійсно європейське місто, нажаль
В Луцьку хоча б транспорт міняють активно, реконструкція Волі непогана
@@МішаМарчак-д7ж Та, мова йде про загальне планування міста, а не про центральні вулиці.
@@infinitelyeternal3366Де воно там європейське ти був у Європі хоч раз??? Давай зрівняємо твоє село де із історії одна маленька вуличка в центрі з Любліном чи Познанем? ІЧи з Чеським Брно, там кілометри міст з історичною забудовою а у Вінниці твоїй один совок, не сміши, навіть у Тернополі історичний центр в рази більший
Прекрасне відео! Зроби таке, будь ласка, про Харків❤
Как велосипедист скажу что инфраструктуры тупо нет нормальной. На дорогах такой трафик что передвигаться там очень опасно
....А нафик ВЕЛСПЕД??ВАЗМИ нормалнова ЕЛЕКТР САМОКАТА ШОБ 40-50КМ/Ч ПО норм ДАРОГЕ
....И УГУ,НИ КАКИХ ПРАВ НЕ ДЛЖНЫ СПРАШВАТ
@@robotnikkkk001а тогда какой смысл? Чтобы на самокате 2 часа вместе с машинами в пробке стоять?
Теж велосипедист, з вело інфраструктурою взагалі біда по всім містам України (хоча може виключенням є Львів, там багато велодоріжок, але не можу це стверджувати, так як я там не був). Ще й водії похамськи поводять, дуже часто порушують ПДР, це жах просто.
ТАК ВАМ И НАДО, ВЕЛОСИПЕДИСТОВ НАДО ВЫДАВЛИВАТЬ ОНИ МЕШАЮТ И ВОДИТЕЛЯМ И ПЕШЕХОДАМ
Чудове відео. Дяка автору, важливі теми об які спотикається кожна міська влада.
АЛЕ у відео де мова йде про планування розбудови міста, як і в багато матеріалів на подібну тематику затусувався екопар Осокорки.
Це у нас якраз приклад спекуляцій бізнесу у боротьбі за місця для коштовної забудови.
В усьому старому плануванні міста ці території і на південь від них має бути житлова забудова. Там мав проходити трамвай і продовжуватися проспект Григоренка. Так звана екотериторія яку ледь не червонокнижним заповідником прозвал це технічні кар'єри (один з яких забруднюється колектором) і зарослий пустир. А Екопарк це черговий спосіб війни забудовників для заміни одного житлового комплексу дорожчим.
35:14
Коментар для підтримки та більшого поширення. Залишайте коментар, що складається як мінімум з 7 слів, інакше система не буде його враховувати для збільшення поширення!