Lidl páramentesítő a borotvahab ellen

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 27 лип 2024
  • A Parkside páramentesítőről sejtettük, hogy valamit tényleg érni fog. De a borotvahab kétszer is meglepett. Ezért aztán a tesztet egyértelműen megnyerte a...
    Ha tetszett a videónk, kérlek, nyomj egy lájkot!
    Iratkozz fel az ‪@autosimogato1877‬ csatornára és ne felejtsd el megnyomni a csengettyűt - így minden új videóról kapsz értesítést.
    Lájkolj minket Facebookon: / azautosimogato
    Kövess Instagramon: / azautosimogato
    Írott formában itt, a ‪@totalcarhun‬ olvashatod el: totalcar.hu/magazin/techno/20...
  • Авто та транспорт

КОМЕНТАРІ • 37

  • @juraj.nagy24
    @juraj.nagy24 7 місяців тому +18

    Én személy szerint borotvahabot használok évek óta és csak arra kell ügyelni hogy minnél egyszerűbb legyen. Azaz ne legyen sensitív meg egyéb marhaságok, csak sima "fapados" és jól vissza kell törölni😉.
    Ja és még valami a Lidlis páramentesítővel nem lehet borotválkozni!😂

  • @injuhasz
    @injuhasz 7 місяців тому +6

    Személy szerint engem marhára zavar, ha a szélvédőmön bármilyen "szennyeződés" van, mert a videó végén elhangzó módon bizony látható ellenfényben! ...és igen, a páramentesítő is! Legalább is én látom és engem marhára zavar! Részemről a gyakori és alapos tisztításban hiszek és inkább várok egy kicsit, hogy lefúvassam a párát, minthogy bármivel is összemaszatoljam a szélvédőmet!

    • @joanyadhatan
      @joanyadhatan 7 місяців тому

      ráadásul este (kevés fénynél) a szembejövő jobban elvakít (a kosz jobban fénylik)

  • @730221
    @730221 7 місяців тому +8

    Szuper a video, de legyetek szívesek kicsit több figyelmet fordítani a hangra.
    Az egész halkabb, mint az átlagos, de ezt könnyű megoldani. Viszont a két mikrofon hangereje is nagyon eltérő, ami már sokkal zavaróbb. Köszi

    • @autosimogato1877
      @autosimogato1877  7 місяців тому +2

      sajnos az egyik mikrofon kikapcsolt menet közben, ez okozta a galibát. Pedig az elején minden rendben volt :)

    • @joanyadhatan
      @joanyadhatan 7 місяців тому

      @@autosimogato1877 megesik, ám ilyen esetben még meg lehet próbálkozni a hangsáv feljavításával: compressor és normalize kombinációjával

  • @pitta1978hun
    @pitta1978hun 7 місяців тому +2

    Én Motipot vettem, a CarpitCare-es srác mutatta meg hogy hogy a tökéletes, isopropilos tisztítás, rendes ablakpucoló, majd a párásodásgátló és a végén mikroszálassal áttörölni. 2 klímás kocsinkban is úsztunk a párában, most végre kilátni!

  • @K.Bush94
    @K.Bush94 7 місяців тому +2

    Én a borotvahabot szoktam használni, amúgy ár-érték arànyban jó. Egy a lényeg, hogy nedves szélvődédőre nem jó felkenni, mert utána kilátni belőle😂

  • @attilazk
    @attilazk 7 місяців тому +19

    Sok a magyarázás, de ez inkább túlmagyarázás minthogy tudnátok, hogy mit is kellene megérteni és elmagyarázni.
    A belső felületen a felületi feszültséget kell megszüntetni, hidrofillé tenni, hogy vonzza a vízszemcséket. Így amikor kicsapódik a hideg üvegen a pára, akkor nem kis különálló cseppecskék jönnek létre, hanem egy összefüggő felület. Ennek egyik megoldása a fémes anyagokat tartalmazó termékek. A borotvahabból is az (olcsó) működik, amelyikben van ezekből. Természetesen léteznek profibb megoldások, amik pl. nano finomságú fémrészecskéket (pl. ónt) tartalmaznak. Ilyeneket használnak az üveg gyártók is, amennyiben ilyen tulajdonság az elvárt a terméküktől (vákum kamra, ráégetés, stb. náluk tartósságot is ad a bevonatnak).
    Ennek ellenkező hatását érdemes használni a külső felületeken, azaz hidrofób bevonatot felvinni. Ez lesz majd a "lepergető" szer. Ezek legáltalánosabb összetevője a szilícium-dioxid vagy valamilyen gyanták (pl. régi Rain-X-ben). Ez esetben az üveg taszítani fogja a vizet (és koszt) és akár a menetszél képes lefújni az üvegről a vízcseppeket (a kosszal együtt). Természetesen ezekből is a nano technológiás megoldások a hatékonyabbak, melyekből az új, hibrid-komponensűek (pl. PTFE+SiO2) már szuper-hidrofób hatást is el tudnak érni. A természetbeni legjobb példa a lótusz levél vízlepergetése. Üvegipari technológiákkal tartósabb, nano-mikrotüskés felület is kialakítható, így ugyanazt a víztaszító hatást is elérheti, mint a lótusz levele.
    UI: Anno a Volvo a csúcstípusait opcionálisan ilyen szélvédővel és első oldalablakokkal lehetett rendelni. Hadiiparban mindkettő technológiát használják, pl. optikai szenzorok külső belső felületének bevonására. Ipari területeken pl. hidrofób megoldásokkal lehet növelni a korrózióállóságot vagy csökkenteni a jegesedés/összefagyás veszélyét.

    • @autosimogato1877
      @autosimogato1877  7 місяців тому +6

      Kösz a kifejtést, de azért a működés mikéntjét elég jól elmondta Kakuszi. Ami neked, aki tudja, mi miért és hogyan működik, nem új info. Másoknak talán igen.
      De mindenképpen hasznos a kommented, köszönjük!

    • @ridl893
      @ridl893 7 місяців тому

      En a Te es a Kakuszi okfejtesenek is orultem..
      Sztem mindketto hiteles volt..
      Koszi, a kommented!

    • @csabakertesz3
      @csabakertesz3 7 місяців тому +1

      Tetszik amit írsz, nekem csak a vegyülettel, a PTFE-vel van gondom. Ez egyfajta teflon és a legfontosabb tulajdonsága, hogy se kémiailag, se hőre nem bomlik le könnyen. Ha meg igen, akkor van egészségügyi kockázata, meg a le nem bomlásával környezeti terhelése is. Valaki itt egy hozzászólásában a szilikonról mondta hogy betiltaná. Én meg a teflonokat (is).

    • @attilazk
      @attilazk 7 місяців тому

      ​@@csabakertesz3 Igazad van. A PTFE alapvetően rákkeltő anyag és tényleg nem bomlik le, viszont évtizedek óta használják nagyon sok területen. Mivel nano, nagyon kis mennyiségben van ezekben a speciális hibrid bevonatokban. (Csak érdekességként írtam, hogy már a "sima" nano-SiO2 technológiánál is van fejlettebb.) A használatukhoz pedig megfelelő védőfelszerelésre van szükséges. Kizártnak tartom, hogy egy LIDL vízlepergető sprayben ilyet használnának. Azért legyünk vele tisztában, hogy a legtöbb szintetikus nano szemcse potenciálisan rákkeltő.
      Az ipar, kereskedők és üzletemberek pedig gazdagodni akarnak. Az egyszerű civilek pedig (tudatlanul) használva az előnyöket, éveken át használták az alumínium eszközöket az élelmiszerek körül, ugyanúgy, mint a PTFE bevonatú edényeket. Amíg nem válnak (váltak) egyértelműen bizonyíthatóak, hogy megbetegedéseket okoznak, addig termelték a hasznot. A titán-dioxidról is csak az elmúlt kb. 1 évre gyűlt össze elég bizonyíték, hogy rákkeltő (én legalább 8 éve fújtam "riadót"), mégis szinte mindenben használta (és használja még mindig sok helyen) az ipar, legyen az gyógyszer (vagy táp.kieg.), kozmetikai ipar (legtöbb napvédő összetevője). A titán-dioxid (TiO2) nano formáját pedig megfelelő védőfelszerelés nélkül használták sok éven át pl. Japánban... és az ezzel dolgozó munkások, tudtuk nélkül, halálra voltak/vannak ítélve. Jah... 2 éve még volt olyan napvédő spray, ami büszkén reklámozta, hogy nano-TiO2-t használ = bőrrák (ha napra mennek vele... de ezt nem reklámozták).
      Magyarán, kedves Csaba, a nagyvállalatoknak a profit a lényeg... az emberek pedig mára szinte korlátlan számban állnak rendelkezésre, hogy bármit teszteljenek magukon (pl. mRNS)... és még fizetnek is érte. Ha más nem, utólag megfizetnek érte. Aggódni lehet... de minek?! tinyurl.com/4s33hhet

    • @joanyadhatan
      @joanyadhatan 7 місяців тому +1

      @@csabakertesz3 igen, a teflon elég para egészségügyi kockázat szempontjából. mert a maga módján persze pöpec anyag, nekem is van sprém műanyag kenésre, de nem mertem még használni :)
      EZ VESZÉLYES!

  •  7 місяців тому +2

    amit még hozzátennék: ha valami borzalmasan tudja párásodásra hajlamosítani a szélvédőt belülről, az a szilikonos műszerfaltisztító, amit ész nélkül fújkodnak mindenhova némely kézi mosónál (mert pl. benne van a csomagban, hogy műszerfal ápolás, és akkor had szóljon... :/ ).
    még akár nyáron is, egy hűvösebb este, ha nem megy a klíma (és az ablak sincs leengedve), nagyon hamar meg tud indulni a párásodás.

    • @robertvaczko
      @robertvaczko 7 місяців тому

      Törvényileg tiltanám a szilikontartalmú autókozmetikai szerek árusítását. Talán még a vért meg az olajos mocskot sem olyan nehéz eltüntetni mint az évek alatt egymásra rakódott, kitartóan fújkált szilikonos borzalmat... Gusztustalan. Pláne nyáron mikor átmelegszik a felület. Meg még bűzlik is. Ha vaníliás, akkor is.

    • @csabakertesz3
      @csabakertesz3 7 місяців тому +1

      @@robertvaczko Arról már ne is beszéljünk, hogy savas kémhatású, tehát korróziót okoz. Nem is véletlen, hogy az Audi nem engedi be a gyáraiba. Még tűzjelző kábel szigetelése formájában se, nekik oda más hőálló bevonat kell a vezetékre.

  • @Lacipapa.55
    @Lacipapa.55 7 місяців тому +1

    JAR mosogató szer tőményen rákenni az üvegre egy mikrószálas kendővel!
    Nekem bejött!

  • @tundekovacs4585
    @tundekovacs4585 7 місяців тому

    Túl sok információt kaptunk a pára lecsapódásról. Nem ez lenne a lényeg. A technikai megoldàsra kevés idő maradt.

  • @joanyadhatan
    @joanyadhatan 7 місяців тому

    12:46 őszinte összefoglaló, majd 14:06 beérkezett a lidl válasza is, még "lapzárta" előtt 😉
    akárhogyis: ezen a teszten a lidl páramentesítője csúnyán elbukott. ami nem baj, söt KÖSZÖNJÜK az őszinte beszámolót!
    az ilyen borotvahabok sem emberi bőrre valók, 🥵
    inkább kenném a szélvédőre és kilátnék nappal, mielőtt átmelegedne reggel a kocsi ablaka..

  • @ferenctoth788
    @ferenctoth788 7 місяців тому +1

    Legyen tiszta az üveg és akkor hamarabb lejön a pára ! Külső felületre mehet a vízlepergető, abból a Turtle zöldflakonos terméket tudom ajánlani.

    • @robertvaczko
      @robertvaczko 7 місяців тому +1

      Nem rossz, de a RainX tovább tart, tapasztalataim szerint.

    • @ferenctoth788
      @ferenctoth788 7 місяців тому +1

      @@robertvaczko köszi, akkor kipróbálom👍

  • @BalazsSzucs333
    @BalazsSzucs333 7 місяців тому

    Nekem nem vált be a Parkside páramentesítő. Ugyan olyan párás a szélvédőm pedig már 2-szer lekezeltem vele.

  • @istvan3146
    @istvan3146 7 місяців тому +1

    Lehet, elsiklottam valami felett, de a légkondi elég jól tud páramentesíteni, nem?

    • @autosimogato1877
      @autosimogato1877  7 місяців тому +4

      Dehogynem. De van, hogy nincs légkondi egy autóban, vagy mondjuk nem működik.

  • @demenypeter
    @demenypeter 7 місяців тому

    Valaki látott ilyet valamelyik Lidl-ben? Jártam egy pár üzletben, de hírből sem hallottak a termékről.

    • @autosimogato1877
      @autosimogato1877  7 місяців тому

      Nem tudom, mennyi ideig volt, lehet, hogy ezek is elfogytak pár nap alatt. Úgy emlékszem, november első felében vettem.

    • @demenypeter
      @demenypeter 7 місяців тому

      Járom a Lidliket, de még hírből sem ismerik

  • @zoltanpekk3790
    @zoltanpekk3790 7 місяців тому +1

    Én krumlis tésztával szoktam bedörgölni, és használ!De a túl nagy kockatészta nemjó, mert nemlátsz ki megfelelően!

  • @pazmandipeter
    @pazmandipeter 7 місяців тому +1

    A fogkrém a megoldás.

    • @biojohn12
      @biojohn12 7 місяців тому

      Miért, hogyan?

    • @gaboredes9315
      @gaboredes9315 7 місяців тому +2

      A fogszuvasodás ellen? 😇

    • @pazmandipeter
      @pazmandipeter 7 місяців тому

      A párásodás ellen, hogy átlatható legyen.