Niestety ceny używek jak szukałem 2 tygodnie temu to 5k+, ogólnie używany sprzęt krótkofalarski jest tak drogi że nie ma sensu kupować używanego chyba że ktoś trafi super okazję i od kogoś zaufanego. Pomijam niespodzianki typu przebyte naprawy, końcówka mocy smażona miesiącami FT8 powyżej 20% mocy znamionowej, PTT naciskane bez podpiętej anteny przez nieuwagę, grzebanie w środku itd. W takich cenach strach kupować cokolwiek używanego.
Ceny w Polsce są chore. W grudniu w Austrii kupiłem nowe radio (nie jakieś "używane ale jak nowe", nowe w sklepie stacjonarnym, z gwarancją) Yaesu FT-891 bez żadnego negocjowania ceny taniej niż w Polsce wołają sobie za używane.
Myślę że na początek tylko i wyłącznie nowy sprzęt. Patrząc na przepraszam za dosadność "30 letni złom" powystawiany na OLX w cenie 70% nowego urządzenia z gwarancją. No chyba, że masz zaufanego znajomego, który akurat ma coś na zbyciu.
IC7000 bardzo przyzwoite radio typu ALL Band .Na początek śmiało można polecić .Miałem używałem .Zalety .Dobry jak na takie maleństwo odbiornik. Konfigurowlane filtry , DSP radio nie uszkodzi nam słuchu ;) .Bardzo dobry tor nadawczy jest gromko i donośnie nawet na oryginalnym mikrofonie . Czytelny wyświetlacz z kompletem danych i parametrów pracy radia.Intuicyjna obsługa wszystkie ustawienia łatwo dostepne + świetny wielofunkcyjny mikrofon . Radio na biurko i świetne radio do mobila ze względu na konfigurowalność i przemyślane rozwiązania .Wady .Cena uzywanych kosmiczna .Radio mocno się nagrzewa podczas nadawania jak i odbioru ,można temu zaradzić prostym modem .Wadliwe oprawy bezpieczników koniecznie trzeba wymienić by spokojnie pracować .Bateria podtrzymująca pamięć i zegar często już w używanych do wymiany , a to wymaga już troszkę większej wiedzy jak i sama cena .Można dostać jeszcze oryginały . Sporo używek niestety jest po tzw. nasi już tam byli , proste wejście w menu serwisowe kusi wielu i potem jest info że radio jest głuche no tak patrz wczesniej ,,nasi już tam byli".Generalnie radio użytkowane przez mądrego operatora nie jest bardziej awaryjne od konkurencyjnych . Większość awari to po prostu głupota operatora , bo końcówka sama od siebie to może się spalić w 1 radiu na 1000 . 17 lat bawię się w to hobby i nigdy w żadnym posiadanym Icomie nie padł mi Driver czy tranzystor końcowy .
Niestety, "kombajny" są zawsze kompromisem pod względem parametrów jak i ergonomii. Tego typu radyjka sa fajne na wyjazdy - do domu, jako jedyne, raczej bym nie polecał... Jak już się siada za blatem, to chce się mieć nasłuch na maksymalną ilość pasm i dobrze, gdyby do każdego pasma była oddzielna grucha ;) Do tego kwestia awarii urządzenia, która w tym przypadku jest wyjątkowo bolesna, bo tracimy "wszystko" ;)
Mam takie od 2 lat może i dobre ale mało kiedy używam jest nieprzyjemne w obsłudze, wady duży jałowy pobór prądu około 2A, na akumulatorze nie da się nadawać z większą mocą ponieważ poniżej 14V wyłącza się po wcisnięciu PTT, pasmo broadcast o szeroskoci 180Khz a powinno być 100Khz, RF gain to to sciema zmniejsza tylko głosnosc a nie czułosć odbiornika ma szereg wad ale ładnie wygląda, jako kombajn na wszystkie pasma jest do zaakceptowania jak kto chce mieć wszystko w jednym radiu, zaletą jest SSB na 2m 70cm ale w tym pamie FM lepiej się sprawdza.
Poraw lub wymień bezpieczniki na przewodzie zasilającym a przestanie Ci się wyłaczać ,wada wszystkich Icom-ów zła konstrukcja bezpieczników łatwo sprawdzic jak się grzeją podczas pracy znaczy ze jest problem z stykiem gniazda.Nieprzyjemne w obsłudze toś mnie zaskoczył , radio łopatologicznie intuicyjne w obsłudze jak każdy icom .
Rf gain działa doskonalne. W połączeniu z jego cyfrowymi filtrami pasmowymi jest bajka. Testowałem do wylapywania psk z silnych zakłóceń i się sprawdza.
@@SQ8NGV Sprawdzę te bezpieczniki i zobaczę czy co pomoże, dla mnie nie przyjemne w obsłudze z tego powodu że mam osobno radia każde na inne pasmo i do każdego osobny mike i tak jest najlepiej
Miałem to radio. Długo go miałem - 17 lat. Na KF-e głuche jak pień. Dopiero po przesiadce na na Yaesu FTdx10 zrozumiałem jak bardzo było głuche. Na Yaesu wreszcie zacząłem słyszeć KF. Fajny ten Icom był w 2006 r. i tylko dlatego, że to było radio na KF/2m/70cm. Poza tym skomplikowane menu. Skompilowana klawiszologia. U mnie przetrwało 17 lat (aż tyle - sam się dziwię w tej chwili /2024 r./) głównie z sentymentu, bo to było moje pierwsze "prawdziwe" radio. Aczkolwiek niechętnie go włączałem. Poszło w Polskę w 2023 r za bardzo dobre pieniądze (ponad 3k). Na plus kompaktowość i pasmo UKF i KF. Poza tym nie specjalnie żałuję.
Radiostacja dla wyczynowca i zamożnego. Wielu pracowników japońskiego ICOM-a nie stać na ten produkt. Tam do dziś jest dostępna, podobnie jak ogniwa Eneloop typu R20. Japonia popada w coraz większe długi przez ceny elektroniki. Rządy innych krajów dopłacają ponieważ radiostacje są potrzebne ale sprzedawane są poniżej wartości. Japonia popada w biedę. Była taka wersja IC-703 ale nie sprzedawała się, bardzo mało jest zamożnych osób pieszych a mnóstwo kierowców, zatem radiostacje sprzedają się tylko wśród ludzi zamożnych. Była także wersja IC-706 w wersji 10 W ale tylko dla Japonii. Pozostałe kraje to IC-703. Wśród Japończyków dużo stacji ma stare radiostacje powyżej 20 letnie. Sprzęt elektroniczny to głównie wyrób eksportowy, ludzie pracy są ubodzy. Japonia wewnętrznie to komunizm czyli praca i wyrzeczenia na rzecz dobra świata. Szkoda że Sony nie stać na produkcję radiostacji CB radio, zbyt wielkie koszta abyt małe zyski, "CB-stów" jest bardzo, bardzo mało i kupują sprzęt znacznie poniżej jego wartości. Sony miała bardzo dobrą jakość wsparcie naukowo USA. Oczywiście Sony produkowało wersje CB na Japonią i osobno na USA, w Japonii modulacja AM i 500 mW mocy, (1 W mocy wejściowej zasilania stopnia mocy). Ograniczenie do radiostacji przenośnych oraz 190 cm anteny. Antena nie może być rozłączna, tylko fabryczna i wewnętrzna. 8 kanałów. Podobnie jak w USA przepisy zabraniają łączność z innym krajem, teoretycznie w obu krajach jest za to kara więzienia. Niestety narastające ubóstwo powoduje że amatorzy CB-radio zmuszeni są kupować stare radiostacje Sony, Panasonic z lat 90' w coraz to wyższych cenach a części zapasowych będzie coraz mniej i właściwie już brakuje. Japonia dla dobra społecznego otworzyła program 5 W radiostacji przenośnej dużej mocy w pasmie 400 MHz , w modulacji cyfrowej, zezwolenie dostaje każdy, wystarczy wypełnić formularz. Radiostacja zawsze wysyła sygnał numeru identyfikacji aby dało się namierzyć bandyckie zachowania. Ma to na celu nie dopuszczenie do tego co zrobili np. kierowcy w Polsce niszcząc CB radio i stacje pomocy kanału 9 poprzez wulgarną mowę i przeszkadzanie na kanałach wywoławczych oraz ratunkowym. Tak więc bardzo duże możliwości ale jedna zasada by nie być przestępcą radiowym. Ponadto jest pasmo FM także 70 cm z mocą 10 mW bez zezwolenia. Bardzo popularne , zasilane bateriami - jedna sztuka R6. Bez identyfikacji. Prawie w każdej szkole jest klub radiowy, głównie służby amatorskiej. Zalecenie rządu aby szkolić operatorów na wypadek klęsk żywiołowych których jest dużo i są silne. Dobrego zdrowia.
A ja polecam YAESU FT-991A. Też ma wszystko w jednym a dodatkowo c4fm. No i podłączasz przez USB to kompa i latasz na FT8. Jak ktoś jest zainteresowany to mam do sprzedania w idealnym stanie
Mam taki model, grzeje się piekielnie, ciepły dość nawet na odbiorze latem, trudny w naprawach i ma sporo błędów konstrukcyjnych przy driverze P.A, osobiście nie polecam traktuje go jako szerokopasmowy odbiornik do wyszukiwania źródeł zakłóceń w eterze, odbiornik FM wpuszcza za dużo wysokich tonów do głośnika - filtr m.cz. do korekty zmiana 3 kondensatorów przed wzmacniaczem audio. W aucie przy zapłonie iskrowym nie radzi sobie, trzaski na wysokim poziomie, filtr NB po podkręceniu wysoko zniekształca odbiór korespondenta w AM. Jak ktoś lubi cisze z głośnika przy załączonym squelch to nie ma tak, słychać cichy szum ( nieskuteczne wyciszanie szumów do zera w FM ) przy podkręconej gałce Volume wysoko. Przy 100W w FM pociągnie z zasilacza około 20A sporo jak na taki mały gabaryt. Wentylator kręci się tylko podczas nadawania, jak radio gorące i przechodzisz na odbiór to powinien się kręcić do czasu schłodzenia radia a niestety tak nie jest, kolejny błąd konstrukcyjny, radiotelefon wymaga troche modyfikacji aby było dużo lepiej. Widziałem w necie zwęglone drivery PA tego radia - koszmar. Aby z oryginalnego mikrofonu była lepsza modulacja od razu trzeba wymienić w nim kondensator co jest opisane w sieci. Co do kodów DTMF to w mikrofonie nie ma kodera DTMF tak na marginesie enkoder jest samym radiu.
Właśnie wpadło mi takie w ręce od właściciela który kupił pobawił się 1 dzień i włożył do skrzynki i zapomniał o nim . W zeszłym tygodniu sprzątał i otworzył skrzynkę a tu radyjko, teraz mam je ja i zastanawiam czy je sprzedać ponieważ jeszcze nie mam licencji a na 11m już mam 2 radyjka
@@maciejzwierzchowski5578Wiem co mówię bo mam je Robiły sie paski zebry na wyswietlaczu To była wada w tym radiu Ale radio jest przednie bo ma wszystko co powinno mieć radio Na bazę nie polecam w teren spoko Lepszego nie ma
Posiadam icom 7100 odblokowanego, jednak na modulacji SSB nadaje z niską mocą, średnio 20W z 100 możliwych i nawet dokładne dopasowanie anteny (sprawdzone SWR na tym radiu ) problem nie ustępuje. Nie wiem do kogo mogę sie zgłosić z pomocą by może zerkną do tego radia (odpłatnie) i sprawdzil o co chodzi :(
Na początek proponował bym jakieś TRX z AT ze względu na anteny nierezonansowe czyli jakieś Wire z różnym dopasowaniem , w miarę jedzenia apetyt wzrasta i po kilku latach oraz w miarę możliwości, powieszenie anten rezonansowych jeżeli będzie kontent, ale to już zależy od chęci.
Bardzo fajny icom 7000, mam go i mogę z czystym sumieniem polecić. Ma DSP i Notch i nie tylko, bardzo fajnie pracuje z anteną HH 9000. A co do wyświetlacza to można ściemnić albo rozjaśnić Albo zmienić kolor liter też przydatne. Można też nagrywać łączności albo nagrać swoje wywołania na różnych częstotliwościach też jest przydatne 😉 pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia 🤝🤚
problem jest taki ze tylko na KF coś sie dzieje reszta głucha zstój uhf/vhf - "można sobie kody wybierać" haha tylko po co? jak tam to w maksie na przemienniku ktoś raz na rok se pogada albo słychać dzwigowych na PMR, a to co się dzieje rzeczywiscie to w 95% to tylko znak/raport/73! , czasem coś więcej między 15 a 10m i tak że nie rozumiem jak można wydać 7000 na radio zęby sobie sprawdzać zasięg xD jeszcze jak samemu sie coś tworzy , odbiornikii/anteny/baluny/filtry/TX to mogę zrozumieć to hobby ale do tego nie trzeba radia za 7koła w dzisiejszych czasach w polsce to radio nie jest do rozmowy tylko do raportowania XD
Właśnie kupiłem to radio na początek przygody z krótkofalarstwem, czekając na znak. Bardzo fajne radio tylko bardzo prądożerne, przy podłączeniu go bezpośrednio pod akumulator praktycznie trzeba moc skręcić na minimum. W przeciwnym razie radio się wyłącza. Można by coś pokombinować z przetwornicą DC-DC, która by podniosła napięcie do tych 13.8 V, ale to jak wiadomo, generuje dodatkowe straty.
Tępe i głuche na UKF... miałem okazję popracować na nim.. ilu ludzi się go pozbywało... Podłączyłem IC240 i kompletnie inna jakość ( Radio ma 40 lat ! ) Jak ktoś nie popracował na kilku radiach to 7000 będzie dla niego ok.... dla mnie porażka
hm ... BARDZO lubię ten kanał ale w PL to radio używane kosztuje circa 5 tys PLN - w EU podobnie circa 1000 Euro "w USA tańsze bo to co my w Euro - to oni w USD" ... Biorąc pod uwagę średnią pensję w PL (a jeszcze lepiej medianę) - to jednak "radio dla bogatych"
Mam, działa. Świetne uniwersalne i małe radio. Ale na aktywacje terenowe się nie nadaje. Jedyne co mnie w nim irytuje to pasmo 50MHz na gnieźdzue anteny KF. Większość wielopasmowych anten KF jest do 30MHz, tanie skrzynki antenowe at-100 też. Tzn mam taką która niby miała być przezroczysta na 6m ale głupieje jak się pusci przez nią trochę mocy powyżej 30MHz. Zanto anten wielopasmowych z pasmem 6m na UKF kilka jest. Noni mam v2000. Tylko przez to wszystko, jak chce nadawac na 6m, to musze przepinać kable, a tam ciasno. To jedyna irytujaca cecha ic-7000. Do reszty, nawet jesli poczatkowi bylo cos irytujace, da sie przyzwyczaic, bo to rozsadne kompromisy
Niestety ceny używek jak szukałem 2 tygodnie temu to 5k+, ogólnie używany sprzęt krótkofalarski jest tak drogi że nie ma sensu kupować używanego chyba że ktoś trafi super okazję i od kogoś zaufanego. Pomijam niespodzianki typu przebyte naprawy, końcówka mocy smażona miesiącami FT8 powyżej 20% mocy znamionowej, PTT naciskane bez podpiętej anteny przez nieuwagę, grzebanie w środku itd. W takich cenach strach kupować cokolwiek używanego.
Ceny w Polsce są chore. W grudniu w Austrii kupiłem nowe radio (nie jakieś "używane ale jak nowe", nowe w sklepie stacjonarnym, z gwarancją) Yaesu FT-891 bez żadnego negocjowania ceny taniej niż w Polsce wołają sobie za używane.
prawda zgadzam się jest to zawsze ryzykowne tym bardziej że ludzie zwariowali z cenami
Myślę że na początek tylko i wyłącznie nowy sprzęt. Patrząc na przepraszam za dosadność "30 letni złom" powystawiany na OLX w cenie 70% nowego urządzenia z gwarancją. No chyba, że masz zaufanego znajomego, który akurat ma coś na zbyciu.
Mam takie samo zdanie.
IC7000 bardzo przyzwoite radio typu ALL Band .Na początek śmiało można polecić .Miałem używałem .Zalety .Dobry jak na takie maleństwo odbiornik. Konfigurowlane filtry , DSP radio nie uszkodzi nam słuchu ;) .Bardzo dobry tor nadawczy jest gromko i donośnie nawet na oryginalnym mikrofonie . Czytelny wyświetlacz z kompletem danych i parametrów pracy radia.Intuicyjna obsługa wszystkie ustawienia łatwo dostepne + świetny wielofunkcyjny mikrofon . Radio na biurko i świetne radio do mobila ze względu na konfigurowalność i przemyślane rozwiązania .Wady .Cena uzywanych kosmiczna .Radio mocno się nagrzewa podczas nadawania jak i odbioru ,można temu zaradzić prostym modem .Wadliwe oprawy bezpieczników koniecznie trzeba wymienić by spokojnie pracować .Bateria podtrzymująca pamięć i zegar często już w używanych do wymiany , a to wymaga już troszkę większej wiedzy jak i sama cena .Można dostać jeszcze oryginały . Sporo używek niestety jest po tzw. nasi już tam byli , proste wejście w menu serwisowe kusi wielu i potem jest info że radio jest głuche no tak patrz wczesniej ,,nasi już tam byli".Generalnie radio użytkowane przez mądrego operatora nie jest bardziej awaryjne od konkurencyjnych . Większość awari to po prostu głupota operatora , bo końcówka sama od siebie to może się spalić w 1 radiu na 1000 . 17 lat bawię się w to hobby i nigdy w żadnym posiadanym Icomie nie padł mi Driver czy tranzystor końcowy .
Niestety, "kombajny" są zawsze kompromisem pod względem parametrów jak i ergonomii. Tego typu radyjka sa fajne na wyjazdy - do domu, jako jedyne, raczej bym nie polecał... Jak już się siada za blatem, to chce się mieć nasłuch na maksymalną ilość pasm i dobrze, gdyby do każdego pasma była oddzielna grucha ;) Do tego kwestia awarii urządzenia, która w tym przypadku jest wyjątkowo bolesna, bo tracimy "wszystko" ;)
To nie OLED tylko graficzny wyświetlacz LCD. Przy OLED czarne było by czarne nawet na kamerze.
Na początek, to proponuję egzamin i pozwolenie radiowe.
A po tym reszta.
Pracuję na Motoroli gm 950 UKF. ----- na KF pracuje na Bartku z mocą 50 W Serdecznie pozdrawiam SP8ECT
Mam takie od 2 lat może i dobre ale mało kiedy używam jest nieprzyjemne w obsłudze, wady duży jałowy pobór prądu około 2A, na akumulatorze nie da się nadawać z większą mocą ponieważ poniżej 14V wyłącza się po wcisnięciu PTT, pasmo broadcast o szeroskoci 180Khz a powinno być 100Khz, RF gain to to sciema zmniejsza tylko głosnosc a nie czułosć odbiornika ma szereg wad ale ładnie wygląda, jako kombajn na wszystkie pasma jest do zaakceptowania jak kto chce mieć wszystko w jednym radiu, zaletą jest SSB na 2m 70cm ale w tym pamie FM lepiej się sprawdza.
Poraw lub wymień bezpieczniki na przewodzie zasilającym a przestanie Ci się wyłaczać ,wada wszystkich Icom-ów zła konstrukcja bezpieczników łatwo sprawdzic jak się grzeją podczas pracy znaczy ze jest problem z stykiem gniazda.Nieprzyjemne w obsłudze toś mnie zaskoczył , radio łopatologicznie intuicyjne w obsłudze jak każdy icom .
Rf gain działa doskonalne. W połączeniu z jego cyfrowymi filtrami pasmowymi jest bajka. Testowałem do wylapywania psk z silnych zakłóceń i się sprawdza.
@@SQ8NGV Sprawdzę te bezpieczniki i zobaczę czy co pomoże, dla mnie nie przyjemne w obsłudze z tego powodu że mam osobno radia każde na inne pasmo i do każdego osobny mike i tak jest najlepiej
@@chrisdev1653 Z moich spostrzeżeń RFgain w tym radiu jest tylko dodatkowym pokrętłem od głosnosci
@@chrisdev1653 Przeczysciłem gniazda bezpieczników oraz bezpieczniki i pomogło dzięki za wskazówkę.
Miałem to radio. Długo go miałem - 17 lat. Na KF-e głuche jak pień. Dopiero po przesiadce na na Yaesu FTdx10 zrozumiałem jak bardzo było głuche. Na Yaesu wreszcie zacząłem słyszeć KF. Fajny ten Icom był w 2006 r. i tylko dlatego, że to było radio na KF/2m/70cm. Poza tym skomplikowane menu. Skompilowana klawiszologia. U mnie przetrwało 17 lat (aż tyle - sam się dziwię w tej chwili /2024 r./) głównie z sentymentu, bo to było moje pierwsze "prawdziwe" radio. Aczkolwiek niechętnie go włączałem. Poszło w Polskę w 2023 r za bardzo dobre pieniądze (ponad 3k). Na plus kompaktowość i pasmo UKF i KF. Poza tym nie specjalnie żałuję.
Radiostacja dla wyczynowca i zamożnego. Wielu pracowników japońskiego ICOM-a nie stać na ten produkt. Tam do dziś jest dostępna, podobnie jak ogniwa Eneloop typu R20. Japonia popada w coraz większe długi przez ceny elektroniki. Rządy innych krajów dopłacają ponieważ radiostacje są potrzebne ale sprzedawane są poniżej wartości. Japonia popada w biedę.
Była taka wersja IC-703 ale nie sprzedawała się, bardzo mało jest zamożnych osób pieszych a mnóstwo kierowców, zatem radiostacje sprzedają się tylko wśród ludzi zamożnych.
Była także wersja IC-706 w wersji 10 W ale tylko dla Japonii. Pozostałe kraje to IC-703.
Wśród Japończyków dużo stacji ma stare radiostacje powyżej 20 letnie. Sprzęt elektroniczny to głównie wyrób eksportowy, ludzie pracy są ubodzy. Japonia wewnętrznie to komunizm czyli praca i wyrzeczenia na rzecz dobra świata.
Szkoda że Sony nie stać na produkcję radiostacji CB radio, zbyt wielkie koszta abyt małe zyski, "CB-stów" jest bardzo, bardzo mało i kupują sprzęt znacznie poniżej jego wartości. Sony miała bardzo dobrą jakość wsparcie naukowo USA. Oczywiście Sony produkowało wersje CB na Japonią i osobno na USA, w Japonii modulacja AM i 500 mW mocy, (1 W mocy wejściowej zasilania stopnia mocy). Ograniczenie do radiostacji przenośnych oraz 190 cm anteny. Antena nie może być rozłączna, tylko fabryczna i wewnętrzna. 8 kanałów. Podobnie jak w USA przepisy zabraniają łączność z innym krajem, teoretycznie w obu krajach jest za to kara więzienia.
Niestety narastające ubóstwo powoduje że amatorzy CB-radio zmuszeni są kupować stare radiostacje Sony, Panasonic z lat 90' w coraz to wyższych cenach a części zapasowych będzie coraz mniej i właściwie już brakuje.
Japonia dla dobra społecznego otworzyła program 5 W radiostacji przenośnej dużej mocy w pasmie 400 MHz , w modulacji cyfrowej, zezwolenie dostaje każdy, wystarczy wypełnić formularz. Radiostacja zawsze wysyła sygnał numeru identyfikacji aby dało się namierzyć bandyckie zachowania. Ma to na celu nie dopuszczenie do tego co zrobili np. kierowcy w Polsce niszcząc CB radio i stacje pomocy kanału 9 poprzez wulgarną mowę i przeszkadzanie na kanałach wywoławczych oraz ratunkowym. Tak więc bardzo duże możliwości ale jedna zasada by nie być przestępcą radiowym. Ponadto jest pasmo FM także 70 cm z mocą 10 mW bez zezwolenia. Bardzo popularne , zasilane bateriami - jedna sztuka R6. Bez identyfikacji.
Prawie w każdej szkole jest klub radiowy, głównie służby amatorskiej. Zalecenie rządu aby szkolić operatorów na wypadek klęsk żywiołowych których jest dużo i są silne.
Dobrego zdrowia.
FT-991A wychodzi za 6400 nówka na 5 letniej gwarancji. Za to radio minimum 5000 więc to jest zakup pozbawiony jakiegokolwiek sensu według mnie.
Xiegu g90 i to nie tylko na początek.
Bardzo dobry film
A ja polecam YAESU FT-991A. Też ma wszystko w jednym a dodatkowo c4fm. No i podłączasz przez USB to kompa i latasz na FT8. Jak ktoś jest zainteresowany to mam do sprzedania w idealnym stanie
Jestem zainteresowany
Jest jeszcze gwarancja?
@@gryf1882 musiałbym sprawdzić w papierach ale albo niewiele zostało albo skończyła się niedawno
Skoro takie super, to czemu sprzedajesz?
@@radoslew Bo nie mam obecnie warunków antenowych. Radio leży nieużywane
@@krzysztofo8722 a jak kupowałeś to miałeś warunki ?
Moje pierwsze radio, mam nadal choć rzadko używam.
Mam 857d i fajne do pracy terenowej
Mam taki model, grzeje się piekielnie, ciepły dość nawet na odbiorze latem, trudny w naprawach i ma sporo błędów konstrukcyjnych przy driverze P.A, osobiście nie polecam traktuje go jako szerokopasmowy odbiornik do wyszukiwania źródeł zakłóceń w eterze, odbiornik FM wpuszcza za dużo wysokich tonów do głośnika - filtr m.cz. do korekty zmiana 3 kondensatorów przed wzmacniaczem audio. W aucie przy zapłonie iskrowym nie radzi sobie, trzaski na wysokim poziomie, filtr NB po podkręceniu wysoko zniekształca odbiór korespondenta w AM. Jak ktoś lubi cisze z głośnika przy załączonym squelch to nie ma tak, słychać cichy szum ( nieskuteczne wyciszanie szumów do zera w FM ) przy podkręconej gałce Volume wysoko. Przy 100W w FM pociągnie z zasilacza około 20A sporo jak na taki mały gabaryt. Wentylator kręci się tylko podczas nadawania, jak radio gorące i przechodzisz na odbiór to powinien się kręcić do czasu schłodzenia radia a niestety tak nie jest, kolejny błąd konstrukcyjny, radiotelefon wymaga troche modyfikacji aby było dużo lepiej. Widziałem w necie zwęglone drivery PA tego radia - koszmar. Aby z oryginalnego mikrofonu była lepsza modulacja od razu trzeba wymienić w nim kondensator co jest opisane w sieci. Co do kodów DTMF to w mikrofonie nie ma kodera DTMF tak na marginesie enkoder jest samym radiu.
Właśnie wpadło mi takie w ręce od właściciela który kupił pobawił się 1 dzień i włożył do skrzynki i zapomniał o nim . W zeszłym tygodniu sprzątał i otworzył skrzynkę a tu radyjko, teraz mam je ja i zastanawiam czy je sprzedać ponieważ jeszcze nie mam licencji a na 11m już mam 2 radyjka
YAESU FT-857D lub FT-818ND - Yaesu jest specyficzne w obsłudze ale solidnie wykonane
Tak, miałem FT-857D i bardzo polecam. Jak jeszcze wpadnie w moje ręce - nagram test.
Tylko 857d miało po czasie wady wyswietlaczy
Ic7000 wersja USA kupiona w 2015 pracuje w tirze i nic mu nie jest spisuje się rewelacyjnie
@@mirosawszewczyk7681 857 chyba nie. 897 to wiem.
@@maciejzwierzchowski5578Wiem co mówię bo mam je Robiły sie paski zebry na wyswietlaczu To była wada w tym radiu Ale radio jest przednie bo ma wszystko co powinno mieć radio Na bazę nie polecam w teren spoko Lepszego nie ma
Posiadam icom 7100 odblokowanego, jednak na modulacji SSB nadaje z niską mocą, średnio 20W z 100 możliwych i nawet dokładne dopasowanie anteny (sprawdzone SWR na tym radiu ) problem nie ustępuje. Nie wiem do kogo mogę sie zgłosić z pomocą by może zerkną do tego radia (odpłatnie) i sprawdzil o co chodzi :(
Na początek proponował bym jakieś TRX z AT ze względu na anteny nierezonansowe czyli jakieś Wire z różnym dopasowaniem , w miarę jedzenia apetyt wzrasta i po kilku latach oraz w miarę możliwości, powieszenie anten rezonansowych jeżeli będzie kontent, ale to już zależy od chęci.
AT można zawsze dokupić
Mam i jestem zadowolony z tego radyjka
Dzieki za prezentacje Andrzeju. Robisz jak zwykle dobra robote. Tak trzymaj.
Bardzo fajny icom 7000, mam go i mogę z czystym sumieniem polecić. Ma DSP i Notch i nie tylko, bardzo fajnie pracuje z anteną HH 9000. A co do wyświetlacza to można ściemnić albo rozjaśnić Albo zmienić kolor liter też przydatne. Można też nagrywać łączności albo nagrać swoje wywołania na różnych częstotliwościach też jest przydatne 😉 pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia 🤝🤚
problem jest taki ze tylko na KF coś sie dzieje reszta głucha zstój uhf/vhf - "można sobie kody wybierać" haha tylko po co? jak tam to w maksie na przemienniku ktoś raz na rok se pogada albo słychać dzwigowych na PMR, a to co się dzieje rzeczywiscie to w 95% to tylko znak/raport/73! , czasem coś więcej między 15 a 10m i tak że nie rozumiem jak można wydać 7000 na radio zęby sobie sprawdzać zasięg xD jeszcze jak samemu sie coś tworzy , odbiornikii/anteny/baluny/filtry/TX to mogę zrozumieć to hobby ale do tego nie trzeba radia za 7koła
w dzisiejszych czasach w polsce to radio nie jest do rozmowy tylko do raportowania XD
Właśnie kupiłem to radio na początek przygody z krótkofalarstwem, czekając na znak. Bardzo fajne radio tylko bardzo prądożerne, przy podłączeniu go bezpośrednio pod akumulator praktycznie trzeba moc skręcić na minimum. W przeciwnym razie radio się wyłącza. Można by coś pokombinować z przetwornicą DC-DC, która by podniosła napięcie do tych 13.8 V, ale to jak wiadomo, generuje dodatkowe straty.
Tępe i głuche na UKF... miałem okazję popracować na nim.. ilu ludzi się go pozbywało...
Podłączyłem IC240 i kompletnie inna jakość ( Radio ma 40 lat ! )
Jak ktoś nie popracował na kilku radiach to 7000 będzie dla niego ok.... dla mnie porażka
a co mozesz powiedzieć o icom ic-r7000?
ic-r7000 to calkiem fajny odbiornik ale z lat osiemdziesiatych. Posiadam, czulosc i pozosale parametry sa dobre.
Ft-818
hm ... BARDZO lubię ten kanał ale w PL to radio używane kosztuje circa 5 tys PLN - w EU podobnie circa 1000 Euro "w USA tańsze bo to co my w Euro - to oni w USD" ...
Biorąc pod uwagę średnią pensję w PL (a jeszcze lepiej medianę) - to jednak "radio dla bogatych"
To radio ma zwykły tft lcd i z tyłu ma wyjście video w rozdielczości pal 576p
Mam, działa. Świetne uniwersalne i małe radio. Ale na aktywacje terenowe się nie nadaje. Jedyne co mnie w nim irytuje to pasmo 50MHz na gnieźdzue anteny KF. Większość wielopasmowych anten KF jest do 30MHz, tanie skrzynki antenowe at-100 też. Tzn mam taką która niby miała być przezroczysta na 6m ale głupieje jak się pusci przez nią trochę mocy powyżej 30MHz.
Zanto anten wielopasmowych z pasmem 6m na UKF kilka jest. Noni mam v2000.
Tylko przez to wszystko, jak chce nadawac na 6m, to musze przepinać kable, a tam ciasno. To jedyna irytujaca cecha ic-7000. Do reszty, nawet jesli poczatkowi bylo cos irytujace, da sie przyzwyczaic, bo to rozsadne kompromisy
Nie polecam. Drogie aż do przesady. Nie umiejętne użytkowanie i po driver-ach mocy. Drogie w naprawie.
Tego andzej zapomniał dodać 😅
Dla początkującego za drogie chyba ze jest bogaty bo raczej nie bedzie tym radiem szpanował gdzie kolwiek
lepiej kupić smartfon
gruszka identyczna jak w xiegu G90
A moze YAESU 991-a, jak juz ma mieć wszystko w jednym to tu masz tez c4fm, no i polatasz na FT8
IC-7000 też polatasz na FT8. Do Jaśka trzeba dołożyć kilka cebulionów.
W tej cenie lepiej ft991a kupić
Szkoda, że tak krótka była ta recenzja. Pewnie wiele osób czekało, a może i nadal czeka na dłuższe próby łączności z tym radiem.
Nowa jednostka miary - 1 Baofeng 🤣
Nie taka nowa :)
SQ9RNW witam Andrzeju