Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea WiFi | Test, recenzja | Porównanie do Xiaomi SmartMi Evaporative

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 21 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 67

  • @klarta
    @klarta 2 роки тому +62

    Dziękujemy za przetestowanie produktu i konstruktywny feedback. Jest kilka rzeczy, do których musimy się odnieść.. Mocno w zespole skupiamy się na opiniach z rynku, by ulepszać produkty. Z kilkoma rzeczami już pracujemy i kilka tematów już rozwiązaliśmy.
    ★★★★★
    Komentarz do recenzji:
    1. Głośność - w warunkach domowych nie da się zmierzyć prawidłowo głośności poniżej tła akustycznego. Jeśli dobrze widzimy, to tło akustyczne Waszego pomieszczenia wynosi około 35 dB i stąd taki wynik dla najniższej prędkości, a nie inny. Decybelomierze nie mogą zmierzyć nic poniżej tła. Drugą sprawą jest to, że pomiary głośności dla urządzeń wg norm wykonuje się w procedurze mierzenia kilku punktów z odległości 1 metra i uśredniania pomiarów. Pomiar blisko urządzenia nie jest prawidłowym. Prawdopodobnie stąd wynikają duże różnice przy wyższych prędkościach zmierzone przez Was z tymi podanymi przez nas.
    2. Klapka do wlewaka - słuszna uwaga. Szukamy rozwiązania zachowującego estetykę (nie wystawanie poza obręb urządzenia) i praktyczność. Ze względu na potrzebę eksploatacji zalecamy nalewać wodę w trakcie codziennej, wskazanej w instrukcji pielęgnacji. Więcej poniżej w "jak używać". Ogólnie dzisiaj to chyba byśmy w ogóle o niej zapomnieli, by wymusić prawidłowy proces dbania o czystość urządzenia.
    3. Nowe filtry - pracujemy nad filtrem w wersji bardziej ECO, gdzie nie będzie obwolut plastikowych na górze i dole. Docelowo filtry zapewnią skuteczniejszy proces osuszania. Obwoluty techniczne izolują resztkę wody od maty ewaporacyjnej. Stąd też odpowiednio długi proces osuszania. Filtry powinny być za kilka miesięcy i będą pasowały do obecnego i wcześniejszego modelu. Obecnie jeszcze testujemy rozwiązanie.
    4. Odbarwienie filtra - wskazana "skaza" na filtrze nie jest pleśnią ani grzybem. To naturalne odbarwienie soli zabezpieczających filtr. Powinno ustąpić po włożeniu obróconego filtra po jego czyszczeniu.
    5. Słodkawy zapach - pochodzi od bakterii beztlenowych. Ich powstawanie zależy od kilku czynników, ale najczęściej nalotu kamienia, który stwarza bezpieczne środowisko namnażania się bakterii. Kamień staje się miejscem, gdzie się rozwijają. Innym powodem jest np. stojąca woda. Bakterie te są dla nas bezpieczne, ale z pewnością warto ich unikać, bo siarkowodów, który wytwarzają, odbieramy jako brzydki zapach. Sama technologia ewaporacji minimalizuje roznoszenie bakterii w kropelkach wody. Są one znacznie mniejsze niż bakterie. Jak unikać zapachu opiszemy niżej.
    Trudno powiedzieć, dlaczego zapach powstał tak szybko w Waszym teście, więc prosimy o odpowiedź, czy oczyszczacz był użytkowany zgodnie z instrukcją i czym różniła się eksploatacja względem zaleceń. Spróbujemy pomóc rozwiązać problem na przyszłość.
    6. Rozłącznie Wifi - znaleźliśmy problem i rozwiązujemy.
    ★★★★★
    Jak używać, by filtr służył długo:
    1. Używaj chłodnej wody z kranu, bo kranówka zawiera bezpieczne ilości chloru, który naturalnie unieszkodliwia wpadające do wody z powietrza bakterie.
    Nie zalecamy używania wody z filtrów dzbankowych, zdemineralizowanej lub po odwróconej osmozie, bo taka woda szybciej się psuje.
    Nie zalecamy używania wody ciepłej. Woda gorąca zniszczy filtr poprzez jego deformację.
    2. Zgodnie z instrukcją codziennie opłucz filtr, by opłukać go z osadzającego się na nim kurzu. Nawilżać staje się jednocześnie oczyszczaczem i filtr wyłapuje kurz, bakterie, sierść itp.
    Płukanie filtra najlepiej wykonać pod bieżącą wodą kierując strumień od wewnątrz, bo to na zewnętrznej stronie filtra osiadają zanieczyszczenia.
    Nie myj filtra w zmywarce.
    3. Dobrze jest wylać resztkę wody, w której kumuluje się największa ilość kamienia i zanieczyszczeń. Można to robić razem z innymi czynnościami (płukaniem filtra i pielęgnacją zbiornika).
    4. Opłukuj w odstępach 1-2 dni zbiornik, a co tydzień przetrzyj go gąbką lub szmatką z płynem do naczyń. Następnie opłucz. Powierzchnia zbiornika stanowi naturalne miejsce rozwoju mikroorganizmów. Możesz również oczyścić pływak.
    5. Obracaj filtr za każdym razem, gdy go czyścisz. Zapewnia to bardzo dużą ochronę przed osadami kamienia. Po opłukaniu filtra odwróć go do góry nogami, by w wodzie znalazła się druga strona. W ten sposób kamień, który się osadza naturalnie na filtrze rozpuści się w wodzie, którą możesz wylać zgodnie z punktem 3.
    6. Jeżeli na filtrze pojawi się duży nalot z kamienia usuń go w kąpieli letniej wody z kwaskiem cytrynowym. Możesz wlać taki roztwór do zbiornika. Każdą stronę filtra mocz od 8 do 30 minut w roztworze. Następnie opłucz pod silnym strumieniem bieżącej wody. Roztwór można przygotować z wody kranowej i kuchennego kwasku dostępnego w każdym dyskoncie. Do 3 litrów wody wsyp około 100 gram kwasku cytrynowego.
    7. Nie zostawiaj wody w wyłączonym urządzeniu. Woda się psuje i tworzy środowisko namnażania bakterii. Bakterie mają formy aktywne i przetrwalnikowe. Te drugie po znalezieniu miejsca w nawilżaczu trudno jest później usunąć. Jeżeli masz w domu wysoką wilgotność, bo przyszły cieplejsze i bardziej wilgotne dni, to wylej pozostałą wodę i osusz filtr. Nie trzymaj wody w zbiorniku dłużej niż 48 godzin.
    8. Wiele klientów łączy zalecenia w jeden proces. Gdy woda się kończy zabierają zbiornik do umywalki. Wylewają resztkę wody. Opłukują filtr. Przecierają zbiornik. Wsadzają filtr odwrotnie. Nalewają wody. Taki proces można uznać za najszybszy i najlepiej zabezpieczający nas przed problemami z zapachem i kamieniem. Filtr w zależności od składu wody (rodzaju metali) i twardości będzie dobrze nawilżał od 3 do 6 miesięcy.
    ★★★★★
    Pamiętaj:
    1. Nawilżenie w mieszkaniu zależy przede wszystkim od: temperatury na zewnątrz i wilgotności powietrza. Przy mrozach powietrze jest najbardziej suche (rozpuszcza się w nim mało wody). Gdy zimne powietrze w procesie wentylacji wchodzi do mieszkania, to po podniesieniu temperatury wilgotność względna spada. Wysuszanie powietrza przez kaloryfery to pewien mit lub uproszczenie.
    2. Jeżeli zaczynasz nawilżać od niskiego poziomu np. 30% to proces nawilżenia wymaga czasu, bo wilgoć z powietrza będzie odbierana również przez ściany, podłogę, meble i przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. Taki proces może zająć kilka godzin lub nawet 2 dni, jeżeli suche powietrze w mieszkaniu pozwoliło wszystkiemu wyschnąć. W późniejszym okresie, gdy po wietrzeniu wilgotność spadnie, to podniesienie wilgotności powietrza będzie znacznie szybsze, bo woda nie będzie pobierana przez w/w.
    3. Niższe prędkości nawilżają wolniej, wyższe szybciej.
    4. Czym wyższa temperatura w mieszkaniu, tym więcej wody należy "wlać do powietrza", by uzyskać zadany poziom nawilżenia.
    5. Wskazania na higrometrze mogą się różnić od innych urządzeń, bo nawilżone powietrze jest cięższe i naturalnie opada w okolice nawilżacza zaburzając odczyty. Jeżeli używasz funkcji automatycznej możesz zadać nawilżaczowi pracę do poziomu powiększonemu o 5 p.p., czyli np. gdy chcesz mieć w całym pokoju 50% to zadaj mu 55%.
    Zdrowego powietrza
    BOK Klarta Poland

    • @MikeTNK
      @MikeTNK 2 роки тому

      Jaką wodę lać jeśli w domu nie mam wodociągu tylko własną studnię, nie mam więc chloru. A może coś do tej wody w takich warunkach dodawać? Jaki wpływ na działanie i filtry może mieć wysoki poziom żelaza w wodzie?

    • @klarta
      @klarta 2 роки тому

      @@MikeTNK w takim wypadku można nalewać wodę ze studni i pilnować jej codziennej wymiany, jeśli nie zostanie zużyta. Jeszcze lepszą praktyką będzie wylanie resztki wody i obrócenie filtra przed nalaniem świeżej. Pilnuj również czystości zbiornika. Nie mamy badań wpływu większej ilości żelaza na filtr, ale nie powinien on zużywać się znacznie szybciej.

    • @patrycjagrigoryan474
      @patrycjagrigoryan474 2 роки тому

      @@klarta na nawilżaczu pokazane jest, że nawilżyło powietrze do 72%, na moim higrometrze pokazuje 44%. Nie wiem już które urządzenie kłamie? Jak mam to sprawdzić?

    • @klarta
      @klarta 2 роки тому

      @@patrycjagrigoryan474 czy taki stan rzeczy utrzymuje się cały czas?
      Jeśli tak, to czy nawilżacz stoi na otwartej przestrzeni, czy między meblami, pod półką itp? Należy mieć na uwadze, że wilgotne powietrze wychodzące z nawilżacza jest ciężkie i opada na urządzenie, jeśli nie ma dostatecznej przestrzeni do rozchodzenia się po pomieszczeniu.

    • @justyna14744
      @justyna14744 2 роки тому

      Jak umyć górny zbiornik? W miejsce, z którego wylatuje woda zebrał się kurz, przez co po włączeniu mocno czuć w powietrzu drobinki kurzu :(

  • @szk6262
    @szk6262 2 роки тому +12

    Korzystam z Klarty już 2 lata głównie w okresie grzewczym. Chciałem się odnieść co do trwałości filtra u mnie to wygląda zgoła inaczej. Nie miałem problemu z grzybem i pleśnią, nawet po dłuższym czasie użytkowania filtra jedynie to biały osad z kamienia. Co dwa dni przepłukuję filtr i myję zbiornik pod bieżącą wodą. I w moim przypadku zazwyczaj raz na dwa lub trzy tygodnie moczę filtr przez pół godziny w wodzie z dodatkiem kwasku cytrynowego zresztą tak jak podaje producent. Następnie obficie spłukuję wodą i doprowadzam do wysuszenia. Moim zdaniem bardzo duże znaczenie ma jakość wody kranowej jeśli chodzi o okres użytkowania filtra.

    • @szk6262
      @szk6262 2 роки тому +1

      I jeszcze chciałem dodać że owszem wymieniałem filtr obecie jest to trzeci od momentu zakupu urządzenia ale w momencie gdy sam nawilżasz po upłynięciu 180 dni wyświetlił powiadomienie FR o wymianie filtra. Wcześniej nie widziałem potrzeby wymiany bo oprócz białego osadu z kamienia było ok. Wydobywający się świeży zapach podczas pracy nawilżacza lub inaczej mówiąc jego brak także nie sugerował potrzebę wymiany go.

    • @hardlabpolska89
      @hardlabpolska89  2 роки тому +2

      @@szk6262 Być może ma się to wodą, ale takiego problemu nie miałem w innych testowanych nawilżaczach np Stadler Form lub Phipilipsa, które mają w zasadzie tak samo to rozwiązane. Filtr został wymieniony po około miesiącu używania, obecnie co 2-3 dni filtr zamieniam do góry nogami, być może to spowoduje dłuższą jego eksploatację.

    • @crejzus
      @crejzus 2 роки тому +2

      Ja używam Klarty od roku i generalnie wydajność w sezonie grzewczym jest w moim przypadku tragiczna - jakieś działanie można zauważyć tylko na najwyższych obrotach i przy świeżo zalanym zbiorniku do pełna (mokry filtr i wysoki poziom wody) ale przy takim hałasie nie da się funkcjonować nawet w dzień. Natomiast większy problem to fakt że filtr zwyczajnie wysycha w części nad powierzchnią wody i w tym momencie urządzenie przestaje spełniać kompletnie swoje zadanie - powietrze przelatuje przez suchy filtr - pomaga obracanie filtra ale chyba nie o to chodzi żeby stać nad urządzeniem i pilnować nawilżania filtra - nie tak to ma działać. Po nocy w trybie sleep wilgotność na poziomie 26%. więc działanie raczej homeopatyczne...
      Z filtrem jest jeszcze taki problem że płukanie go w gorącej wodzie bardzo go zmiękczy przez co nie zachowa już swojego pierwotnego kształtu i nie uszczelni prawidłowo przepływu powietrza - skutek taki że powietrze omija siateczkę filtra i leci od wlotu do wylotu pomijając etap nawilżenia.
      To bardzo poważne wady tego urządzenia i przed zakupem sugerowałbym rozważyć zakup nawilżacza który ma obrotowe dyski które są zawsze mokre i nie ma potrzeby ich wymiany (trzeba natomiast bardzo dbać o higienę urządzenia) - jakiś model bodajże Xiaomi

    • @szk6262
      @szk6262 2 роки тому +2

      @@crejzus Mój nawilżacz pracuje w pokoju o wymiarach 14 m2. W ciągu dnia poziom nawilżania też nie jest za wysoki zależny także od temperatury i wilgotności na zewnątrz. Często również wietrzę pomieszczenie otwierając okno. Ale po godz 15 okno jest zamykane i spokojnie do wieczora jest w stanie dobić do 50 %. A gdy pokój jest zamknięty jest w stanie dobić do 60%. Napewno duży wpływ ma wentylacja w pomieszczeniu im większa tym gorzej jest nawilżyć takie wnętrze.

    • @kingasowinska63
      @kingasowinska63 2 роки тому

      A w jaki sposób pan osusza filtr po jego umyciu ?

  • @mariajozwiak9799
    @mariajozwiak9799 2 роки тому +6

    Mija rok jak używam Klartę, jest super,teraz dopiero wymieniam filtr, wygląda nie najgorzej, mam też oczyszczacz powietrza tej samej firmy i strzał w dziesiątkę, chory mąż na płuca ma komfort w pokoju.

  • @andrzejkowalski5006
    @andrzejkowalski5006 Рік тому +2

    Super nawilżacz.Jeżeli są zarzuty połączenia po sieci,to należy czytać instrukcję i zrobić to ręcznie.Pan,który mówi o brudzącym się filtrze również nie zapoznał się z instrukcją obsługi.

  • @maciejkusek5569
    @maciejkusek5569 11 місяців тому

    Czy urządzenie można stosowac do osuszenia pomieszczenia? Czy jak nie wleje do niego wody i zaczne uzywac cos sie z nim stamie czy jest to normalna opcja ?

  • @Jacek_Deka
    @Jacek_Deka Рік тому +2

    Bardzo fajny test, ale pomiary głośności robi się wg określonej procedury. Norma mówi, żeby odsunąć miernik 1 metr od urządzenia i tak się właśnie robi badania i wpisuje wyniki. Badanie głośności bezpośrednio przy urządzeniu jest podstawowym błędem. Potem chodzą memy, że producent oszukuje, a przecież to zależy od wielu czynników. Pomieszczenie nie jest odpowiednio wygłuszone (słychać ogromny pogłos prowadzącego - co też jest nieprzyjemne w odbiorze), zatem w tym przypadku nawet metr od urządzenia będzie słychać, że jest głośniejsze.

  • @letthemadnessspeak
    @letthemadnessspeak Рік тому +1

    Siema, ja mam takie nietypową potrzebowałbym, bo chciałbym najgłośniejszy nawilżacz?? Który jest najbardziej hałaśliwy?? Ja codziennie śpię z włączana suszarka całą noc bo kocham ten dźwięk xD chce to czymś zastąpić a wszyscy tylko chwala który model najbardziej cichy? Czy jesteś w stanie polecić mi nawilżacz który będzie jednocześnie dobry i głośny????

    • @jankowalski5914
      @jankowalski5914 Місяць тому

      Bez kitu też miałem taki moment najlepiej zimą cały czas spałem z włączoną suszarka albo farelką nie dość, że grzeje to ten szum koi nerwy a najgorzej to jak trzeba wyłączyć suszarkę i wraca cisza xd

  • @mikiosw
    @mikiosw 2 роки тому

    Macie może w planach test nawilżaczo-oczyszczacza LifaAir LAH302 ? Zastanawiam się nad urządzeniem 2w1 niżeli kupować 2 osobne urządzenia. Mam dylemat w tej kwestii 😕

  • @jacekop3180
    @jacekop3180 2 роки тому +2

    Do recenzji dodałbym jeszcze dość istotną informację na temat możliwości programowania warunkowego w aplikacji. Można ustawić harmonogram nawilżania; urządzenie włączy się i będzie pracować przez zadany czas, na zadanych parametrach, po czym wyłączy się. Następnie można np. dodać kolejny warunek dot. wilgotności, po osiągnięciu której, nawilżacz powinien się wyłączyć i może to skrócić warunek wcześniejszy. Chodzi o to, że gdy zadamy daną wilgotność, nawilżacz nie wyłącza się, ale jednak wciąż pracuje na najniższej intensywności dalej nawilża, co już niekoniecznie musi nam odpowiadać. Szkoda, że nie działa funkcja warunkowa, że nawilżacz sam uruchamia się gdy wilgotność spada np. poniżej 40% i pracuje do czasu, aż np. osiągnie 60% - byłoby to najwygodniejsze, ale rozumiem, że prawdopodobnie jest tak dlatego, że na wyłączanym urządzeniu nie działa higrometr (teoretycznie w apce można taki warunek zadać, jednak urządzenie nie włącza się). Co do wykrywania parowania urządzeń, to również w automacie miałem problem, więc potwierdzam, ale nie miałem do tej pory problemów z opóźnieniami. Co do filtra, to z tego co pamiętam w instrukcji jest zalecenie, by raz na tydzień go przepłukać.

    • @hardlabpolska89
      @hardlabpolska89  2 роки тому

      Obecnie mam ustawione, że nawilżacz działa w trybie auto, gdzie ma utrzymać odpowiednią wilgotność. Minusem ogólnie apki jest to, że dość mało urządzeń na niej działa (popularnych w Polsce). W Mi Home od Xiaomi mam sporo podpiętych urządzeń, gdzie można je między sobą ustawiać np w zalezności od czujnika wilgoci zewnętrznego na drugim końcu mieszania/domu itd.

    • @jacekop3180
      @jacekop3180 2 роки тому +2

      @@hardlabpolska89 Efekt utrzymania jest możliwy tylko, gdy warunki w pomieszczeniu są takie, że nawilżacz musi cięgle "walczyć" o te 50% (w auto), ale jeśli warunki są stabilne, to po tym jak urządzenie osiągnie te 50% to prędkość nawilżania spada do min., ale jednak w dalszym ciągu nawilża. W moim przypadku, w małym pokoiku (15m2), po nocy a automacie, rano było 72%... No więc nawilżacz co do zasady nie utrzymuje wilgotności, bo nie potrafi osuszać powierza, a działa jedynie w jednym kierunku, czyli nawilżania. Dlatego przydałaby się funkcja równoważąca funkcję automatycznego wyłączenia urządzenia po osiągnięciu odpowiedniej wilgotności - czyli funkcja automatycznego załączenia po spadku wilgotności do np. 40% - do tego czujniki musiałaby być aktywne, gdy urządzenie jest wyłączone. Obecnie automatycznie urządzenie może się włączyć tylko poprzez harmonogram włączeń - wyłączeń w kombinacji z innymi regułami.

    • @igackm2515
      @igackm2515 2 роки тому +2

      @@hardlabpolska89 jakie urządzenia np nie są kompatybilne z apką?

    • @klarta
      @klarta 2 роки тому +1

      Popracujemy w tej kwestii nad aplikacją. Dzięki za komentarz.

  • @jarosawzagorny4093
    @jarosawzagorny4093 2 роки тому +4

    mam problem z połaczeniem urządzenia z apką SMART LIFE-SMART LIVING - przytrzymuje przycisk auto przez 3 sek mimo to, apka nie odnajduje urządzenia. Co mogę robić nie tak?

    • @ukaszguzioek3236
      @ukaszguzioek3236 2 роки тому +3

      Podpinam się pod problem. Dodam że ikona wi fi miga odrazu po włączeniu i niewykrywa urządzenia.

    • @studentx
      @studentx 2 роки тому

      @@ukaszguzioek3236 Dodaj ręcznie. ua-cam.com/video/H0Z8b4aUZKo/v-deo.html - tak jak tutaj tylko wybierz humidifier. U mnie łyknął :)

    • @Vividream5
      @Vividream5 2 роки тому

      Mam to samo

    • @krzemyk854
      @krzemyk854 2 роки тому

      Też miałem problem na iOS. Dodałem używając androida. Potrzebuje to czasu, aby załapać, ale działa

  • @wojtekpaka4022
    @wojtekpaka4022 Рік тому

    Ten ewaporacyjny jakas mgielke wypuszcza czy co?

  • @damianstasiak512
    @damianstasiak512 8 місяців тому

    Tak sie dzieje jak jesteś paproch i dziennie nie wypłuczesz filtra i nie wymieniasz wody na dnie z pojemnika. Serio myślałeś że tak 3 tyg bedziesz tylko dolewał i nic nie robił?

  • @cannabiolus
    @cannabiolus 2 роки тому +1

    witam, miala byc aktualizacja video nawilazacza od xiaomi po powrocie z serwisu, czy ten film jest dodany?

    • @wojciechochinski7410
      @wojciechochinski7410 2 роки тому

      Miałem dokładnie ten sam problem z Xiaomi. Zdarza mu się piszczeć, bo brak wody, a wody 1/2 zbiornika.

    • @hardlabpolska89
      @hardlabpolska89  2 роки тому

      Wspomnieliśmy o Xiaomi w tym materiale. Nawilżacz wrócił z serwisu, podziałał prawidłowo jeden dzień, następnie problem wrócił i w dalszym ciągu źle pokazuje poziom wody. Nawet jak jest pusto to pokazuje, że zbiornik jest pełny przez co też nawet w momencie braku wody cały czas pracuje w trybie nawilżania co oczywiście miejsca nie powinno mieć.

    • @MrMarcinus78
      @MrMarcinus78 2 роки тому +1

      @@hardlabpolska89 Z tego co mi wiadomo, w Polsce nie ma serwisu tych urządzeń. Jest tzw. uproszczona gwarancja, czyli wymiana urządzenia przez sprzedawcę na nowe. A po gwarancji zostaje się z problemem sam na sam.

  • @blueskymilicz
    @blueskymilicz 2 роки тому +2

    👍

  • @ukasz9170
    @ukasz9170 2 роки тому

    Mam problem z nowo zakupionym nawilżaczem klarta. Pierwszy problem - nie mogę się połączyć przez WiFi. Drugi, wydaje mi się znacznie poważniejszy - wilgotność w pomieszczenie nie spada a wręcz wzrasta przy ustawieniu wyższych poziom. Jak ustawie na 3 lub 4 to wzrasta nawet do 80. Ustawiłem na auto na caly dzien i nie spadło poniżej 60% nawet. Produkt zakupiony tydzien temu. Proszę o odpowiedz bo i się, czy go nie zwrócić.

    • @klarta
      @klarta 2 роки тому

      Dzień dobry, zapewniamy, że wszystko działa jak należy. Nawilżacz ma za zadanie podnosić wilgotność powietrza także według Pana opisu urządzenie działa prawidłowo. Jeśli chodzi o połączenie z WiFi w razie problemów zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego z Działem Obsługi Klienta Klarta.

    • @maciejkusek5569
      @maciejkusek5569 11 місяців тому

      Czy urządzenie można stosować do osuszania powietrza ? Czy jak nie wleje wody i włączę urządzenie coś się z nim stanie czy jest to normalna opcja ?

  • @RybaBukowo
    @RybaBukowo 11 місяців тому

    Podłączenie tego szajsu do wifi to mordęga ;) sam sprzęt ok. W moim przypadku trzeba było odłączyć 5ghz, zmienić nazwę sieci, zmienić kod zabezpieczeń, wyłączyć wps... generalnie kilka godzin kombinowania. Nie polecam jeśl ktoś nie ma cierpliwości

  • @agnieszkamorot5446
    @agnieszkamorot5446 Рік тому

    mi się wydawało że 400 zł za sam nawilżacz to za dużo. mam 2w1 oczyszczacz i nawilżacz razem z tężnią- zasadzonymi roślinami zielonymi. bo samo nawilżenie to można ręcznik mokry na grzejnik zarzucić. a jak jest oczyszczone przefiltrowane i do tego nawilżone to jest o wiele inna jakość.firma Mateko (Lavender)

  • @MissGabby222
    @MissGabby222 Рік тому

    Jestem świeżo po zakupie i odradzam. Bardzo mnie rozczarowała Klarta. W pokoju 15 m2 w ogóle nie dało się poczuć nawilżenia po kilku dniach działania 24h. Rozumiem, że na początku meble, ściany etc pochłaniają, ale bez przesady ;) Jest faktycznie cichy na programach 1-3, ale mógłby być bezdźwięczny przy naciskaniu przycisków czy zmienianiu funkcji w aplikacji, a tak to za każdym razem jest piknięcie. Potrafił po nocy pokazać, że pokój jest na poziomie 84% wilgotności, a powietrze było tak suche jak i przed używaniem nawilżacza. Urządzenie zwracam i będę kupować 2w1, bo patrząc na produkty na rynku to nie ma co inwestować w same nawilżacze ewaporacyjne, bo każdy niby spoko, ale gdy się wczytać w opinie to zazwyczaj jest coś „nie tak"

    • @klarta
      @klarta Рік тому

      Dzień dobry, Jest nam niezmiernie przykro w związku z niezbyt pozytywnym odczuciem po skorzystaniu z naszego urządzenia. Bez przeanalizowania dokładnie sytuacji jest nam ciężko ocenić z czego wynikał problem czy był to błąd pomiaru czy inny czynnik. Niemniej jednak nasz Dział Obsługi Klienta zawsze chętnie odpowiada na wszelkie pytania i jest gotowy do podjęcia działań w przypadku wątpliwości.

    • @maks4913
      @maks4913 7 місяців тому

      ​@@klartaczy naprawiliscie błędne czujniki wilgotności w obecnych modelach? Czy jest obiecany filmik z mycia góry?

  • @bartekotoja
    @bartekotoja 2 роки тому +3

    U mnie pokój 12m2
    Wilgotność 20%
    Po całym dniu pracy 30%
    Szału nie ma.

    • @wojciechochinski7410
      @wojciechochinski7410 2 роки тому +2

      Spotykam się z tego typu komentarzami często, a wilgotność powietrza jest dość skomplikowana. Sam szukam dla siebie ewaporacyjnego, a mam doświadczenie z ultradźwiękami i:
      - Za częsta wentylacja sprawia, że nawilżanie powietrza jest nieefektywne, bo powietrze ucieka.
      - Jeśli nawilżamy nieregularnie, to najpierw nawilżamy elementy otoczenia np. ściany, meble (tak, też absorbują wodę) i dopiero potem powietrze, więc może być tak, że nawilżamy cały dzień i efekt słaby
      - źle dobrany metraż
      Ps. wymiana ultradźwięków spowodowana obsługą, podczas intensywnej pracy nawilżacza, wszystko dookoła się moczy. Włącznie z podłogą..

    • @p4w318
      @p4w318 Рік тому +1

      Mam to samo. wszedzie opinie tylko pochlebne, a u mnie to ledwo działa. Przy temp 21-23* lata nonstop i nawilzenie 40%. To juz po kąpieli, czy wywieszeniu prania mam więcej... Nie polecam

    • @bartekotoja
      @bartekotoja Рік тому

      Czuje się naciągnięty, ten nawilżacz najprościej można opisać. Kubeł na wodę z wiatrakiem u góry. Oczywiście marketingowcy wymyślili niezrozumiałe słowo EWAPORYZACYJNY…

    • @klarta
      @klarta Рік тому

      @@bartekotojaUrządzenie Klarta Humea WiFi wyposażone jest w wiatrak, który wymusza przepływ powietrza przez zanurzony w wodzie filtr nawilżający . Później trafia ono z powrotem do otoczenia.
      Ewaporacja uznawana jest za najbardziej naturalną i zdrową metodę nawilżania powietrza. Jest to po prostu rodzaj nawilżacza a nie wymyślona nazwa przez marketing :)

  • @martajarosz9776
    @martajarosz9776 2 роки тому

    Niestety u mnie ten nawilżacz działał ok 2 tygodnie, po czym się zepsuł. Co prawda wykrywa wilgotność w pomieszczeniu i jej zmiany, ale nie jest w stanie samo zwiększyć poziomu wilgotności - a szkoda, bo urządzenia działało bardzo dobrze przez te 2 tygodnie

    • @wojciechochinski7410
      @wojciechochinski7410 2 роки тому

      Mają dobrą obsługę klienta, zadzwoń do nich, na pewno wymienią od ręki jeśli rzeczywiście się coś popsuło :)

    • @martajarosz9776
      @martajarosz9776 2 роки тому

      @@wojciechochinski7410 przeszłam proces raz, przysłano mi nowy filtr. Po 2 tygodniach z nowym filtrem, problem powrócił :(

  • @wookie0dud
    @wookie0dud 2 роки тому

    Szczerze nie ogarniam tej kuwety.... nawilżacz powietrza ewaporacyjny to woda, wentylator + filtr z kartonu lub plastiku. Zero profesjonalnej mechaniki. Filtr to sitko i nic więcej.
    Jakim cudem to ma kosztować 500 zł i w górę?
    Najtańszy ewaporacyjny nawilżacz kosztuje ok 200 zł. Jakim cudem?

    • @hardlabpolska89
      @hardlabpolska89  2 роки тому

      hehe, miałem tą sama myśl jak prosty to mechanizm. No ale wiele jest prostych rozwiązań za które płacimy, jak i na tym przykładzie, istotne są detale -czy to łatwo się obsługuje, czyści, czy nie hałasuje, no i jednak to część naszej przestrzeni życiowej, więc - czy dobrze wygląda. Patrząc na sama, jak wspominasz profesjonalną mechanikę, możesz kłaść mokre ręczniki na kaloryferze;) Ja rocznik '86 tak sobie radziłem z suchym powietrzem.

  • @PawełSiemianowski-c6t
    @PawełSiemianowski-c6t 3 місяці тому

    Otrzymane urządzenie miało uszkodzony wlew na wodę, odchodził od płaszczyzny urządzenia. Przy niewielkim poruszeniu zupełnie się otwierał. Po odesłaniu towaru Klarta pomniejszyło kwotę zwrotu o wartość nieużywanego filtra. Nie polecam produktu oraz samego serwisu tego sklepu.