We Lwowie powstał budynek pomocowy dla uchodźców. W sumie zajęło to 23 godziny

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 27 чер 2023
  • Budynek zaprojektowany został w systemie SHS (Styrofoam Housing System) przez japońskiego architekta Shigeru Bana. W jego stworzenie zaangażowani byli dr inż. arch. Jerzy Łątka z Wydziału Architektury i studenci i studentki z Koła Naukowego Humanizacja Środowiska Miejskiego PWr.
    SHS opiera się o prefabrykowane elementy, lekkie i niedrogie w produkcji, które następnie są ze sobą łączone w całość. System tworzą panele typu „sandwicz” wypełnione styropianem pokrytym włóknem szklanym i żywicą. Tego typu rozwiązanie sprawia, że budynek można postawić w ok. 24 godziny.
    - Dom o takim samym rozkładzie i powierzchni 36 m kw. powstał właśnie we Lwowie, gdzie będzie pełnił funkcję świetlicy. Dzieci i młodzież będą się tam uczyć języków obcych i gry na instrumentach. Składa się z aneksu kuchennego, toalety i pomieszczenia głównego. Powstał na osiedlu kontenerowców dla osób, które w wyniku wojny straciły dach nad głową. Jego oficjalne otwarcie zaplanowano na 30 czerwca - mówi dr inż. arch. Jerzy Łątka.
    wroclaw.tech/budynek-we-lwowie
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ •