Onrust in Iran | Avondshow Reisbureau | De Avondshow met Arjen Lubach (S2)
Вставка
- Опубліковано 10 лют 2025
- In Iran is het al een paar weken onrustig. Je kunt daar in de gevangenis belanden als je als vrouw zonder hoofddoek naar buiten gaat. Hoe is het daar zo ver gekomen?
Kijk de hele uitzending hier: bit.ly/deavond...
'De Avondshow met Arjen Lubach' zie je iedere maandag tot en met donderdag om 22.10 uur op NPO 1 en dit kanaal.
Volg 'De Avondshow' op Instagram: / deavondshow. .
Volg 'De Avondshow' op Twitter: / deavondshowvpro
Arjen Lubach duikt in 'De Avondshow met Arjen Lubach' via de waan van de dag langs inspirerende gasten tot op de bodem van het nieuws.
www.vpro.nl/de...
#VPRO
Please bring back English subtitles for your shows! Was helping me laugh and learn Dutch.....
Use automatic translation of youtube in the settings of the video
My advice would be to skip learning Dutch, and just stick to laughing.
The video just got uploaded. I'm guessing they'll add the subtitles later
It's usually viewers that make the subtitles, not the creators of these videos (they would've used the "TV style" subtitles that you can't turn off instead of the UA-cam ones.
@@twandepan viewers cannot add subtitles anymore since last year or smthng.
Please English subtitles! Is a pity such an amazing program couldn't be shared with many more countries!
Heel veel bedankt ! U brengt voice of Iraanse volk naar buiten !
Wij Iraniërs die in Nederland wonen, danken u voor het publiceren van onze proteststem in uw goede programma. ❤🌹🌹🌹
Je bent niet een Iraniër maar een wappie die doet alsof 🤭
@@mrpepe1408aub zeg geen wappie
Dankjewel Arjen voor jouw show. dit was ook met vriendelijke grapjes tussendoor om de show leuk te houden. Ik ben op donderdag voor de Parlement geweest met mijn muziek instrumenten en enorme herrie gemaakt. In het verband met situatie in Iran. Blijkbaar had zin om daar als activiteiten out te vormen. Maar blijven door steunen AUB. En bedankt voor Hollandse mensen die hadden goed geluisterd. Ik ken de Nederlandse mensen tussen door, dat zij willen alles gezellig houden. Daarom ik hoorde hun constant lachen. Iedere geval bedankt voor het aandacht.
Ik hoop dat Iran eindelijk vrij wordt, ze verdienen het. Prachtig land met hele aardige mensen!
Bedankt voor u reactie🤞♥️Ik hoop ook.
Jaaa zeker. Roepen dat israel en amerika dood moeten. Super aardige mensen!!! Zolang ze maar in Iran blijven.
🥰😘😘merci🥲
Zelfde ik ben zelf Iran 🇮🇷
Ja vooral die man die "death to America" schreeuwde kan zo leuk moppen vertellen. Zo'n genuanceerde gezellige man.
Het is walgelijk dat een land zo mooi als Iran zo'n afgrijselijk regime heeft. Prayers up voor het volk van Iran 🙌!
Prayers? Daar hebben ze juist een beetje teveel van😢
Haha ironisch..
Erg bedankt🤞♥️
Ja viezerikken he die cia
Heb veel hogere pet op voor de cultuur in het oude Perzië* dan van die woestijn staten aan de overkant van de Perzische Golf
*Iran, dus
Zeer bedankt voor jullie steunen!
Bedankt voor show over Iran👌
perziers stinken
Het is zo fijn dat dit word aangekaart! Appreciate this so much! Please be the voice of the Iranians who are being silenced for 43 years!
Heel bedankt Arjen ،voor jouw zeer precieze toelichting over wat er gebeurd in Iran , hope the peace lands again in Iran and all over the world❤✌️
Precies? Hoe zit het dan met de Iraniërs die ik zie bij @AnonOpsSE? Ik zie daar toch heel fel taalgebruik dat past bij de Franse Revolutie (na op de knop "tweet vertalen" te hebben gedrukt). Zijn die de radicale 5% of klopt het echt dat zij de overgrote meerderheid van Iran zijn en de rest in de geheime dienst zit en beroepsdemonstranten zijn?
Geweldige aflevering!
Hey Arjan, even een vraag. Waarom zou ik in hemelsnaam op NPO Start kijken als de kwaliteit daar lager is en ik geconfronteerd wordt met meer reclame. Als de kwaliteit goed was had ik het nog wel gedaan. Maar dit!
Het is Arjen met een E
de aflevering geheugenmemory tegen Tex de Wit is het kijken wel waard
Het gebruiksgemak moet echt 10.000 keer beter. Heb een aantal keer NPO Start geprobeerd maar het is net een ouwe diesel een berg op laten rijden. Voel me er zo verdwaald ook.
@@arthurlecomte8950 Erjan
@@ThePathOfEudaimonia precies
@De Avondshow met Arjen Lubach | VPRO Haha leuke video. heel erg bedankt en alles wat je zegt klopt. echt respect voor jou dat je het uitgebreid over Iran hebt. Kan @NOS op 3 wat van leren. Blijkbaar kan het hun niet veel interesseren wat er allemaal gaande is in Iran. Nogmaals Bedankt 🙏
Ik hou van je man ,heel goed gedaan. Dank je.
Bedankt voor de steun Arjen!
Het zijn heftige stressvolle dagen voor ons.
En Sjah was een weldenkende patriottische man, onder hem ontwikkelde Iran zich snel.
Vergeet niet dat de Shah Iran wilde laten Amerikaniseren, ten koste van bijvoorbeeld veel cultuur (met name in de kleinere steden en dorpen). Dat Amerikaniseren is "goed" vanuit een Westers perspectief, maar het is zo belangrijk om voorbij het eigen perspectief te kijken en te begrijpen hoe het voor de andere partij is als zoiets gebeurt.
Natuurlijk is het verschrikkelijk hoe het er nu aan toe gaat, maar het is niet zo zwart wit als veel mensen denken. Ik ben dan ook blij dat Arjen het conflict iets genuanceerder heeft gebracht!
@@stefan9819 Hi Stef, sorry jouw kijk is oppervlakkig. Ik denk niet dat jij een Iraniër bent, wel? En wij zijn ons bewust van wat er hervormd moest worden.
@@sanniran Ik ben ook een Iraniër, ik kijk er denk ik gewoon anders naar en vind jouw kijk juist oppervlakkig
@@stefan9819 tjah, als je van die ene globale zin van mij over de sjah jouw oppervlakkige conclusie trekt en je ogen niet opent voor echte (niet oppevlakkige) vergelijking tussen voor en na de revolutie, dan zegt dat genoeg ...
@@sanniran hahaha ik weet even genoeg broer, khodavez
Dankjewel voor het brengen van aandacht naar Iran en onze moedige demonstranten 🙏
Van alle dingen, is het niet heel erg dat cats in Iran geen fenomeen is
Ik zou zelf durven zeggen dat het goed is. Cats zou in geen enkel land een fenomeen moeten zijn.
goed nieuws! nergens is het een fenomeen.
@@Arthera0 de term fenomeen kan ook gebruikt worden met de strekking "het bestaat"
@@Jothamvw 🤓
Wel geluksvogels dat ze dan ook niet de film hoeven te zien.
Bedankt voor de support ✌️✌️✌️🍀🍀🍀
3:09 Hij is me niet voorbij gegaan! goeie woordspeling.
Free iran! Dank lubach voor het delen van dit nieuws
Alles wat je zei was waar. Belachelijk maar waar😔 Dank u voor uw aandacht voor de volksprotesten in Iran. Hopend op vrijheid🕊
Bedankt arjen.dat was heel leuk.🙏
Heel erg bedankt voor jullie steunen🙏
Super goed item weer! Dank Arjen voor de support 🎉
Heel goed gezegd!
GEWELDIGE AVOND
Bedank Arjen , shaam je khamenie 🙏🏼❤️
😂😂
Bedankt voor u moeite, ik ben echt blij voor dit program. 🕊️🤞
Wow zoals altijd amazing, arjan👌
*Arjen
@@sdewit228 hoofdletter kost mij extra moeite 😉
@@skyboy9816 je mist het punt
Nice! Bedankt voor je steun
Als een Iraanse vrouw die in Nederland woont en je programma's altijd leuk vindt en volgt, ben ik je dankbaar voor dit programma...
Dankjewel ❤️❤️
Weer een goeie aflevering!
Wat goed Arjen!!! Topp
Bedankt Arjen !
zeer bedenkt ariyan👏👏👏👏👏👏
Het is één Revolutie.
Steun de mensen in Iran
Dank je well 💚🤍❤
Indien je nog nooit van dat feest heb gehoord, zoek er wat filmones over op! Het is echt n bizar verhaal!
Is er misschien een manier om Engelse sub titles te krijgen bij deze videos? Ik heb een buitenlandse vriendin en zou ze graag met haar samen willen kijken. Iemand een idee hoe je dat kan doen?
Wachten tot ze toegevoegd worden. Helaas staat youtube user-submitted subs niet meer toe (werd waarschijnlijk te veel mee getrolld), waardoor het kostbare arbeid kost, ipv gratis arbeid.
ACTUALLY, ik zie dat dit werkt:
-klik op CC voor auto-generated Dutch subtitles
-Klik op tandwieltje er naast voor instellingen
-Kies de Subtitles optie -> Auto-translate -> Kies gewenste taal.
Your mileage may vary. Eerste halve minuut deed ie nog aardig!
Ja je kan aanzetten.
Free the Iranian women 🇮🇷🙏
Mooi !
Hilarisch als altijd, maar wat een droevige tijd daar in Iran 😞
Het enige minpunt van de koning was dat hij honderd jaar voor was op zijn eigen volk, alles wat de koning had voorspeld gebeurde en hij was een zeer goede man.
Exactly. His IQ was very high. He knew too much. Citizen in Iran deserved to have the Islamic regime, because they chased away the Sjah. They did not accept him.
0:29 - 0:30: Leuk geluidseffect!
HELD!!!!
Arjen, je was vergeten op te noemen dat Khomeni aan de macht kwam met behulp van Europa. Hij vertrok letterlijk van parijs waar hij onder bescherming zat richting Iran nadat de shah regering gevallen was. Europa steunde in 1979 de islamitische republiek in Iran. Ze hadden belangen… ergens heeft de EU hun belangen niet gekregen,. En dan wordt de regering aangevallen… beetje ironisch dit 😂
Precies, Iran is al lang speelgoed van het Westen
Hopelijk gaat Iran zo snel mogelijk vrij worden.
Van de gekke wat daar plaatsvindt - hopelijk dat Iran met zijn rijke historie weer opkrabbelt.
Bro bedankt
Mooi om toe te geven hoe ze nog steeds landen inemen
Ja imperialisme is niet zomaar even opgehouden ;)
😰❤️🙏😱wat erg . Het is heel moeilijk om je leven te verliezen om kleding te bedekken, ik denk dat dit niet eerlijk is, ondanks al het moois, keerde Iran tweeduizend jaar geleden terug naar de islam.😰💔😭
Wat is er nou mooier dan achterover leunen met een biertje en het vrouwelijk schoon bewonderen? Ik snap die kerels daar niet...
Ondanks al het moois? Is there anything beautiful in Iran since the Islamic Regime?
Behalve het advies was het een goed filmpje: Khamenei heeft alle macht, niet Raeesi
Tbh een siamese-tweeling.
@@tobiasdenhollander3210 😂😂
2:52 HAHAHAHAHA😭
Selectieve verontwaardiging...
Oh ja het is natuurlijk van de NPO sorry was dat vergeten.
Het internet is al twee weken geblokkeerd, er zijn minimaal al 80 doden gevallen tijdens de protesten deze twee weken (waarschijnlijk veel meer), de provincie Koerdistan en andere Koerdische gebieden worden momenteel gebombardeerd en NOG VEEL MEER is niet verteld.
En hoe kunnen we iets betekenen?
Ik waardeer dat jullie hierover een aflevering hebben maar ik hoop echt dat dit niet het enige is wat jullie gaan uitzenden over de huidige protesten in Iran.
Ik had ook gehoopt dat daar wat over gezegd zou worden. Het is veel meer dan alleen wat vrouwenprotesten, helaas.
Goed voorbeeld van wat er gebeurt als religie en staat niet voldoende gescheiden zijn. Staat en kerk en verder de Trias politica, wat vrijheid van meningsuiting, wetenschap en je bent redelijk veilig.
Hoopte op een beetje optimisme voor een eventuele revolutie. Jammer dat het advies is, hey kap effe Reisi in plaats van iets nuttigs. Maarja als de realiteit is dat het gewoon een hopeloze kansloze situatie is dan is het ook niet anders.
Is ook de zoveelste keer dat er protesten zijn maar er verandert gewoon steeds niks. Eind 2019 waren er nog enorme protesten met honderden doden maar daar zie je een jaar later bijna niks meer van... Sneu, dat wel.
Geef je advies maar op @AnonOpsSE. Daar krijg je gegarandeerd leuk advies terug als je een softie bent als Lubach.
@@hendrikdependrik1891 Wtf, oké..
Er komt geen revolutie. Het zal zo blijven en erger worden. Vlucht uit dat land. Zie in dat religie meer kwaad dan goed doet. Nu kun je genieten van het leven. Wees realistisch.
Prima stuk, beetje eenzijdig maar war verwacht je in 10 minuten. Wel zonde van die selectieve verontwaardiging wat betreft de afschaffing van hoofddoeken in Frankrijk... komt op hetzelfde neer?
ik denk dat het meer te maken moet hebben met een echte keuze, dat een persoon mag kiezen of ie wat op zn hoofd doet of niet.
@@dicedoom7162 correct! Daarom is het raar dat een land je verbied om die keuze zelf te maken right?
@@berso6292 ja.
@@MrLeroyFox ziek.. denk je dat echt of? Ooit wel met iemand gesproken die er eentje draagt? Hou de eer aan jezelf en stap eens eerst uit je comfortzone voordat je een oordeel velt. T zal niemand wat schelen wat jij denkt maar bedoel meer voor jezelf.. gaat een wereld voor je open beloofd
@@MrLeroyFox Je kunt precies hetzelfde andersom zeggen. Dat de vrouwen die het niet dragen geïndoctrineerd zijn.
'Alle muziek werd verboden' daar klopt dus geen reet van, er zijn trouwens ook genoeg theater voorstelleningen in Iran. Google het maar.
Waaauw thanks voor het openen van onze ogen 🙏✨🌹
@@aarond3845 Waaauw thanks voor deze ongelofelijke kut comment 🙏✨️🌹
Meest geluisterde genre in Iran is zelfs klassieke muziek, wát een land! Je zou er bijna willen wonen
@@Abcdefghijk1705 onzin
Zoek de fototentoonstelling 'May I have this dance?' van Shirin Abedi op, er zijn weldegelijk dansscholen voor vrouwen in Iran.
Katten en Iran? Leuke knipoog naar het boek "de onsterfelijken van Teheran"?
Dat was niet de Sjah in 1945. Maar sure. Iran was trouwens een Engels protectoraat tot 1952 en geen continuele monarchie
What does it mean "tot zover" at 9:39
it means till now ! or till so far !
Essentially it is a closing statement, kind of like the English "so long". In this context the meaning in Dutch implies there is more to talk about regarding the subject, but this is all we're talking about for now. Hope that helps! :)
@@Sharie_mabari @Sacha Kulmik
Appreciate your care. It is clear now.
Misschien ook even toelichten dat in Nederland de zelfde ideologie gretig verwelkomt wordt en gefinancierd.
De omvolking is een feit
Iraniërs worden niet als moslim gezien in het midden oosten en moslimwereld. Dat zijn sjieten die net zo moslim zijn als een atheist.
Let's go zittende lubach xd
Dat je terugkijkt en denkt: tsja het was een big spender en tegenstander van politieke partijen, maar verder deed hij het nog best goed
Maar ondertussen noemt Amensety international ons wel racistisch omdat wij geen nikab (helemaal gezichtsbedekkend) in openbare gebouwen willen laten.
omdat vrouwen dat vrijwillig willen dragen lul niet heel de wereld word gedwongen om gezichtbedekking te dragen vrouwen kiezen ervoor
die gast is veel te bang voor de kracht van vrouwen. hij wil niet in een ruimte zijn met een vrije vrouw omdat ie niet durft, net zoals dat ie zich niet kan inhouden als een vrouw geen hoofdoek draagt. zoals een waard is kent ie zn gasten.
👏👏👏
ik ben niet de eerste,
ik ben niet de laatste,
maar als Arjan upload,
zal ik me naar de video haaste(n).
Leonardo da-dyslexie
Ik ben hier soms vroeg
En soms pas jaren later
Maar één ding is zeker
Ik ben een grote prater.
Maar nu houd ik me in,
(anders dan andere keren)
Want ik wilde je vooral
Met je gedichtje complimenteren
Altijd leuk als mensen creatief zijn
Daarvoor hartelijk applaus,
Nu ga ik verder met mijn toetje,
Mona vanillepudding met aardbeiensaus.
*Arjen
What...the actual...fuck 😂😂😂
Persia is de best
Je bent te laat! Al 3 weken onrustig!!
Beter laat dan nooit
@@barbarabreunis7788 ✌️✌️✌️⚘️⚘️⚘️
Jullie vergeten de rol van de britten en de amerikanen
De video überhaupt gezien? 1:45
Nee? Dat hebben ze niet vergeten.
❤❤❤❤❤
Je kan veel zeggen maar hier heeft Lnks nooit een goed standpunt in genomen. Kaag ging zelfs met hoofddoek naar Iran.
Heeft dat zin? Mwa het werd 1-1. xD
Iran vooral blijven vragen om vrijheid. We hebben allemaal kunnen zien wat voor vrijheid het westen heeft gebracht.
Deze ideeën komen uit Islam niet, komen uit Ayetullah
Nou meer biased dan dit kon het niet worden denk ik.
Eerst als westen het land verneuken en dan er kritiek op hebben lol
Ik weet niet of je het filmpje hebt gekeken, maar de man die het westen aan het roer had gezet zorge juist voor veel stabiliteit.
Maar er werd niks gedaan aan het democratisch houden van Iran. Nee, ze braken het alleen maar af zodat hij goedkope olie onze kant uit bleef sturen.
Iran was onder Pahlavi niet verneukt en de sjah was niet als een marionet neergezet. Niet alles is zo zwartwit zoals het gezegd wordt. Ja, er waren zeker veel hervormingen nodig, maar de sjah was een weldenkende patriottische man. Iran was onder hem vol in ontwikkeling.
@@epicbanana4317 zoveel stabiliteit dat hij het land moest ontvluchten lol
We need Singapore. Is het een politiestaat? Westers? Allebei? !?
Je zult er in ieder geval niet snel in kauwgom trappen...
"gewoon normaal".. lekker dan.
Viva monarkey vrijheid en democratie.
Hey Arjen, vertel je er ook bij dat de vader van de Shah, Reza Shah al benoemd werd door de Iraanse mensen als de koning? En dat de ‘coup’ van 1943 een strijd was tegen Britse en communistische invloeden van de Tudeh partij waar diezelfde Mossadegh de leider van was? Die samen met de ayatollahs van toen Opium rookte? Wist je dat die feest waar je het over hebt de 2500 jaar oude monarchie vierden? Wist je dat bij de overstromingen van 1953 in Nederland de Fransen jullie lingerie stuurden en de Shah 9,000 kilo rijst? Wist je dat het Europeanen en Jimmy Carter was die de ayatollahs hebben geplant vanuit Frankrijk? Die titels van de koning waar je het over hebt zijn titels die al eeuwen oud zijn en niet iets wat hij zelf heeft verzonnen? Leer wat meer geschiedenis over Iran voordat je onze Shah zwart maakt met humorloze grapjes.😉
je zei goed , goed gedaan 💯
Wat mis is met Iran is dat de Islam daar in de regering gepenetreerd is.
Dat meisje was Koerdisch en ze was van Koerdische afkomst en ze was uit Koerdistan,, snap je!!!
Free Iran
Ga is naar yemen
Je ziet dus Beatrix zich vermaken, maar worden er wel 70 mensen per dag dood gemarteld, om het feest door te laten gaan.
Achterlijke cultuur in die landen!!
'We worden niet onderdrukt'
"Er worden geen moellahs overreden."
Marokkaanse en Turkse vrouwen worden zoiezo niet onderdrukt. Meeste moslimas in NL komen uit die landen. Iraniërs worden ook niet als moslims gezien in de moslimwereld he. Dat weet je wel toch? Een Christen is meer moslim dan een Iraniër
brain wash,blijf dan ion islamitische landen dan.
Er is nu ook al een 17 jarig meisje gevonden, waarschijnlijk mishandeld
Daar willen ze er van af, en hier in nl pleiten mensen weer voor een hoofd doek
Ik ben werkelijk nog nooit iemand in Nederland tegen gekomen die pleitte voor een hijab voor mensen zonder daar zelf keuze in te hebben
@@ScheveSneeuwSchuifSchep vaak worden bekeerde vrouwen onderdrukt door hun ouders. Maar dat zal de media aandacht nooit bereiken.
echt hea het gaat hier om de keus om het te dragen denk je dat al die vrouwen in nederland gedwongen hoofddoek dragen even serieus wonen er alleen nog mongolen in nederland
uh wat wel goed is aan een islamitisch land, minder criminaliteit, minder kapitalisme, meer geloofsvrucht, geen rente, minder regenboogvlaggen
Alle dames zonder hoofddoek uit Iran zijn hier van harte welkom
Ook als hun man mee komt?
@@iliasb2988 Nee alles dames, weet niet hoe ik het specifieker moet omschrijven.
Waarom moet iedereen hier komen wonen? Is het misschien niet beter dat ze geholpen worden in eigen land met het afzetten van de Islamitische Republiek? Iran heeft net zoveel inwoners als Duitsland. Waar laat je die miljoenen mensen hier dan?
@@hendrikdependrik1891 Niet iedereen, "alleen de vrouwen". Met andere woorden, "J" is nog een puber...
Hitsige hollander
op Robbie Jetten zijn bucket lijst al afgestreept....
Je vergeet de Mosadheg hoofdstuk
15 jaar jappie propaganda 😻😻😻😻
Ik ben Ali .ik ga jullie zeggen als jullie Willen mijn land helpen nu is tijd .
Moeten jullie nu iets doen ,want later is te laat.
Aub .Aub