Грошек вугілля в шахті в Явожно коштує 1220 злотих за тонну без імпорту, в мішках по 20 кг. Попелу буде трохи більше, але щось окупається. У лютому буде дешевше ;)
Pani Natalio, na taki metraż gaz wyjdzie bardzo drogo, praca fizyczna tylko wzmocni Pana Piotra, moja siostra sama pali eko groszkiem już 20 lat, ma 167cm wzrostu i 53 kg wagi,pracuje jako księgowa,ale w domu i ogromnym ogrodzie robi wszystko, Polki są bardzo samodzielne. Pozdrawiam serdecznie 🙋♀️
Tak, przy takim metrażu domu będzie bardzo drogo. Niech zapytają sąsiadów, którzy ogrzewają gazem ile płacą w sezonie grzewczym i wtedy może podejmą decyzję czym najkorzystniej jest opalać dom. Oni przyzwyczajeni do tańszego gazu i do chodzenia w zimie na krótki rękaw. A ja od kiedy pamiętam, u rodziców w domu zawsze oszczędnie i w skarpetach i sweterku. Blok to co innego.
Pani Natalio jak macie ten otwór w ścianie z garażu co na końcu Pani go pokazała to zróbcie tam drzwi i kupcie taczkę a droga do pieca będzie krótsza i o wiele łatwiej będzie mężowi palić w piecu. Podejrzewam że to wąskie pomieszczenie to był składzik na węgiel bo wcześniej to na 100% dom był ogrzewany piecem węglowym.
ставте котел, що настроєний на використання сирої нафти. У нас був на старій хаті: раз в рік приїзджала машина, заливала в 3 баки, загальною ємністю на 2000 літрів (3 по 700 літрів), платили від 800 до 1500 євро за всю кількість (залежало від ціни на нафту в момент покупки), і вистачало тої нафти на цілий рік, щоб весь рік опалювати всю хату і навіть не економити. Раз в рік приїздив трубочист почистити трубу і замірити показники котла, якому ми платили 76 євро за сервіс. І все, чистий спокій, і від хуйла нема залежності, що теж важливо. Зараз у нас газ, і тепер то коштує 450 євро на місяць. Короче, дуже дорого, тому я проти газу, але Німеччина не дозволяє ставили бойлери на використання нафти. Можна їх використовувати тільки тоді, коли вони вже є, але знести газ і поставити нафту не дозволяють. Так що, якщо Польща дозволяє, ставте на нафту. І ще - раджу поставити пічку чи камін в вітальні: буде гарно, тепло, затишно і екологічно
@@emigrant4life згідна. але німці тим часом закрили 4 атомні електростанції цього року. і ще урочисто підірвали 2 теплостанції. зелені популісти рулять.
Та не буде чоловіку нічого,наші на стройках цемент тягають,старі батьки картоплю мішками в підвал спускають,то нічого не буде,якщо він лікарем працює,то фізична нагрузка йому в радість,тим більше для себе,для свого дому
@dyra4ok991 їх стільки різних цих насосів і ціна залежить від того чи будинок отеплений. Треба поцікавитись. Те що ви маєте на тепер це теж не дешево судячи по кількості. яка йде. Я просто дивлюсь часом фільми про те що зараз будують і що має сенс. Я б на вашому місці почитала, подивитись в інтернеті, на вугіллі точно б не сиділа бо на це навіть тяжко дивитись, це просто жах.
@@Silent-Mist скільки відповідь на коментар адресована мені, спробую відповісти. Я переглядаю Інтернет, але це не єдине джерело інформації. Я також читаю старі спеціалізовані газети. Польща - дивна країна в Європейському Союзі ;) де ціна опалення залежить від того, де ти живеш. Найдешевше вугілля в Сілезії, пелети в Підляшші, газ і електроенергія в решті країни. Фізику та економіку не обдуриш. Якщо пану Петру потрібно 40 кВт енергії для опалення, це неможливо обдурити за допомогою дешевого теплового насоса :)
Не знаю чому але мені цікаво про котел хоча нічого так і не зрозуміла.😆 Оо. В мене чоловік дєва.😆 Як же він любить досконалість в усьому щоб він не робив.
В нас родичі поляки живуть в Томашові , в них теж схожа квадратура , то я питала вуйка , скільки їм обійшлось опалення минулого року - палили вуглем і то обійшлось трохи більше чим 2000 дол. Зараз він купив якісь дрібні палети і палить ними , каже то найвигідніше . Ще він казав, що в Польщі є програма Чисте повітря за якою можна встановлювати сонячні панелі, вікна , зовнішнє утеплення і вони компенсують якусь частину витрат в залежності від доходів . Але ви напевно під ту програму не попадете , бо у лікарів високі зарплати .
мне нравиться солнечный колектор для нагрева воды, когда есть солнце. летом вообще незаменимая вещь.весной и осенью кондиционеры на обогрев,это не так дорого,тем более можно обогревать то что нужно,на кухне желательно иметь печь меленькую дровяную или на угле,тоже дает тепло в межсезонье и можно что то приготовить или чугунную печь небольшую и на холода ваш котел.солнечные батареи,не знаю,пишут что дорого и хорошо если солнечных дней богато.
Я думаю, що у вашому випадку спочатку треба вирішити питання з утеплення будинку. Зараз є хороша технологія плити PIR i PUR. Ними добре утеплити дах, вони тонкі і мають дуже низьку теплопровідність. Якщо будете міняти вікна, то тільки на такі з двохкамерним склопакетом.
Теплові помпи абсолютно не окуповуються, вони ще так-сяк підходять до підлогового опалення. Але чим нижча температура назовні, тим помпа менш ефективна в фактично виходить, що опалюєте електрикою.
Польські будівельні норми не дозволяють встановлювати газовий котел в одному приміщенні з вугільною піччю. Постачальник газу в такому випадку не видасть експлуатаційний дозвіл. Газова котельня повинна мати висоту, передбачену нормативами, власну вентиляцію - з необхідними розмірами - трубу з нержавіючої сталі, вставлену в звичайний димохід для відведення вихлопних газів, і сталеві двері, що відкриваються назовні. У Польщі найдорожчим є електричне опалення, на другому - газове, значно дешевше вугілля. Тим більше, що ви живете за кілька кілометрів від шахти «Яніна» в Лібёнжі. Вугілля невисокої якості, але відносно дешеве. Купити можна безпосередньо у виробника без посередників. Вугілля брудне і вам доведеться потрудитися, але опалення у вашому випадку буде дешевше. Газ «чистий» і зручний у використанні, але дорожчий!
@@volodymytvolodymyr2324 Якщо знайомий поляк живе в центральній Польщі чи на півночі, то очевидно, що вугілля там дороге через транспорт і посередників. Лікарі з України живуть за кілька кілометрів від шахт і для них вугілля найдешевше. Тепловий насос споживає велику кількість електроенергії. А наступного року в Польщі уряд припинить субсидувати ціну на електроенергію.
Можливо з часом подумайте, про утеплення будинку пінопластом см з 15. Тепловтрати зменшаться. Аби дім став наближеним до термоса. Буде економія в паливі.
Ми зараз будуємо новий будинок в Польщі, затверджували в ужонді проект, то щоб були дотримані нормативи в нас запроектовано по-перше утеплення стін - 15 см пінопласту, підлога в підвалі- 20 см пінопласту, перекриття над гаражем -15 см пінопласту, дах -30 см мінвати. Всі вікна трьохшибові, теж мусять мати свої параметри. Опалення - обов’язково 2 джерела тепла. Ми будем робити камін з водяним плащем, газовий коте і це буде підʼєднано до буфера тепла 700 літрів. Ми ще роздумуємо щоб до цього ще поставити котел на пелети. Опалення буде підлогове на цілий будинок і плюс механічна вентиляція (рекуперація) з теплообмінником. Тільки за таких умов зможемо відповідати сучасним нормам по теплозбереженню.
@doctors1716 Я вас розумію,сама була така!😀Але...людина зроблена так,що вчится виключно на своїх помилках.Хоча...зараз в Україні продати дом більше 120кв.м практично неможливо.Ця тенденція не від войни,напевно щось зрозуміли.😂
Раз на 2 дні можна ці 4 мішки принести. Жінки носять дітей на руках по 10 і більше кг і що? Мій знайомий поїхав у Польщу кілька років тому і дивувався що поляки взимку у квартирах сидять одягнені у світерах. Вони йому пояснювали що опалення дороге тому не огрівають до 25 градусів і не ходять у шортах.
Друзі вітаю.Мае бути продовження відео що воно по грошах виходить і що мае вийти по грошах якщо газом опалювати.В мене теж не малий будинок і я опалюю дровами.Опалював вугіллям але тепер дровами.В хаті тепло і комфртно.Все залежить від вартості купленого палива.Газом найкраще але то е задорого.P.S.маю тачку двоколісну низьку та вузьку все нею перевожу,дрова підвожу в банаках коли немае морозу то е дві три банаки на добу коли морози то чотири,спалюю на200 кв.м.
@@Sanatka А газ буде ще дорожче, у них більше 300 м2. У Польщі ставили котли на вугілля бо газ був завжди дорогий. Це в союзі всі грілися газом без обмежень. А поляки кажуть що рускі їм продавали газ за більші гроші ніж у Європу.
Na chwilę obecną gaz jest najtańszym źródłem ciepła w Polace. Robiąc kalkulację musisz wziąć pod uwagę nie tylko pieniądze, ale również komfort obsługi. Kocioł gazowy dwu funkcyjny jest zupełnie bez obsługowy. Noszenia worków na dłuższą metę jest bardzo męczące oraz czasochłonne. Zastanówcie się nad zmianą źródła zasilania.
Пані Наталя,чоловіча фізіологія вимагає фізичної праці,після 40 років особливо ,тоді мужчина буде здоровий,в нього так легко виходить ,він це цілими днями це не робить.,все добре робить,закаляйтесь ще морозів немає, власний дім,це праця.
Дійсно, 21 століття…. і так мучитися, ще й для здоров’я шкодить. Краще на газ перейти, якщо дорого, то трохи економити, не гріти на максимум, тепліше одягатися…
Я б розділила опалення на поверхах. Є варіант теплового насоса і трохи сонячних панелей (. 1 і 2 )пов. А цей поверх де котельня і гараж хай так буде . У Німеччині вже з 28 року примусово перейдуть на тепловий насос. газ нереально опалити таку махіну. Тому потрошки.
Отже,якщо я все правильно зрозумів то виходить приблизно ось така математика:отоплювати потрібно мінімум місяців п'ять,тобто 150 днів,отже: 150*2*0.25*100=7500 Сім з половиною тонн на зиму,люди тут пишуть у шахті коштує тонна 1200,плюс поїхати забрати то вийде приблизно 9000 зл. Ну то коштує трохи)))
Цей факт коштує небагато. Але газове опалення в цих умовах обійдеться втричі дорожче. Я знаю про що говорю, бо отоплюю свою хату горохом в схожому місці і маю газову піч в запасі :) Під час аварії вугільної печі грівся газом і коли побачив рахунок був у великому шоці!😲
та не смiшiть... Для чоловіка 25 кг мішок це не так уже й важко. Фiзична праця подекуди на користь. Тільки важливо, щоб поступово навантаження розподілялося по тілу, щоб спину не зiрвати
Які сонячні батареї? Щоб таку площу, а точніше кубатуру нагріти потрібно 40 kw сонячних панелей, батареї для накопичення енергії, бо вночі сонце з іншої сторони планети, + інвертори і т.д. А ще в осінньо-зимовий період світловий день короткий і переважно похмура погода, і тоді сонячні панелі нічого не виробляють. Тепловий насос до цього будинку теж не підійде тому що розрахований на низько-температурну систему опалення тобто там де є тепла підлога і звичайно солідне утеплення. Якщо хочете економити на опаленні, то потрібно було купляти будинок до 100 м² і як поляки кажуть новочесний.
Ви такі кумедні вошкаєтеся з тим чоловіком, він же мужик! Газовий котел можна ставити на старі батареї але їх треба промити і дати фільтри потужні ситкові і магнетичні щоб не засрало котла. Я так робив, перевірено на собі.
@@doctors1716 у нас багато знайомих у когось ці батареї, знаю, що їм вигідно. Щоправда не розпитувала докладніше. Але хочемо більше поцікавитися цим питанням для себе.
Заплатили 3740 зл за 2 тонни з доставкою.
Грошек вугілля в шахті в Явожно коштує 1220 злотих за тонну без імпорту, в мішках по 20 кг. Попелу буде трохи більше, але щось окупається. У лютому буде дешевше ;)
$500 в місяць йде на опаення? Яка у вас опалювальна площа?
@nikolatesla2030 370 м2
Pani Natalio, na taki metraż gaz wyjdzie bardzo drogo, praca fizyczna tylko wzmocni Pana Piotra, moja siostra sama pali eko groszkiem już 20 lat, ma 167cm wzrostu i 53 kg wagi,pracuje jako księgowa,ale w domu i ogromnym ogrodzie robi wszystko, Polki są bardzo samodzielne. Pozdrawiam serdecznie 🙋♀️
Tak, przy takim metrażu domu będzie bardzo drogo. Niech zapytają sąsiadów, którzy ogrzewają gazem ile płacą w sezonie grzewczym i wtedy może podejmą decyzję czym najkorzystniej jest opalać dom. Oni przyzwyczajeni do tańszego gazu i do chodzenia w zimie na krótki rękaw. A ja od kiedy pamiętam, u rodziców w domu zawsze oszczędnie i w skarpetach i sweterku. Blok to co innego.
Polki są super! 😘
Великий будинок потребує великих витрат,а як інакше
Pani Natalio jak macie ten otwór w ścianie z garażu co na końcu Pani go pokazała to zróbcie tam drzwi i kupcie taczkę a droga do pieca będzie krótsza i o wiele łatwiej będzie mężowi palić w piecu. Podejrzewam że to wąskie pomieszczenie to był składzik na węgiel bo wcześniej to na 100% dom był ogrzewany piecem węglowym.
ставте котел, що настроєний на використання сирої нафти. У нас був на старій хаті: раз в рік приїзджала машина, заливала в 3 баки, загальною ємністю на 2000 літрів (3 по 700 літрів), платили від 800 до 1500 євро за всю кількість (залежало від ціни на нафту в момент покупки), і вистачало тої нафти на цілий рік, щоб весь рік опалювати всю хату і навіть не економити. Раз в рік приїздив трубочист почистити трубу і замірити показники котла, якому ми платили 76 євро за сервіс. І все, чистий спокій, і від хуйла нема залежності, що теж важливо. Зараз у нас газ, і тепер то коштує 450 євро на місяць. Короче, дуже дорого, тому я проти газу, але Німеччина не дозволяє ставили бойлери на використання нафти. Можна їх використовувати тільки тоді, коли вони вже є, але знести газ і поставити нафту не дозволяють. Так що, якщо Польща дозволяє, ставте на нафту. І ще - раджу поставити пічку чи камін в вітальні: буде гарно, тепло, затишно і екологічно
А ще можна набудувати купу маленьких атомних електростанцій, у яких майже абсолютно безплатна електроенергія та вони повністю екологічні.
@@emigrant4life згідна. але німці тим часом закрили 4 атомні електростанції цього року. і ще урочисто підірвали 2 теплостанції. зелені популісти рулять.
@@mycunya так німці зараз вже давно не приклад у ЄС... у них бомжів тільки у центрі Берліну більше, ніж у всій Польщі
@@emigrant4life причому тут бомжі. Доречі, це ще і неправда. Нема бомжів в Німеччині.
@@mycunya походи 2-3 години по Берліну і побачиш їх на кожному кутку, під кожним мостом і в кожному переході.
Яке миле відео! Возиком привезти вугилля до котла, а потим покидати дрібними порціями.
Добре,що чоловік не ледачий,береться за всю роботу ще й лікар. Таких одиниці.Споавжній українець😊
Można do sufitu nad zasypem zamocować wciągarkę elektryczną. Koszt ok 250 zł.
Треба купити тачку, на яку класти мішки з вугіллям і привозити до котла. Здоров'я треба берегти.
Дуже тепло не треба))) шкодить дихальним шляхам)))) і гаманцю)))
А у вас скільки у хаті градусів?
@@emigrant4life чесно майже все життя 16 - 18 - 20. Моя свекруха привчила нас- не більше 18 . Спочатку здавалось холодно , а потім звикли.
@@ЛюдмилаНікельська я теж проти 23-24, як топить більшість... Але і 16-18 малувато.
@emigrant4life У нас постійно 22°С
@@doctors1716 у нас теж :)
Петре! Ви просто джекпот!
невиличка тачка врятує спину!
Та не буде чоловіку нічого,наші на стройках цемент тягають,старі батьки картоплю мішками в підвал спускають,то нічого не буде,якщо він лікарем працює,то фізична нагрузка йому в радість,тим більше для себе,для свого дому
Так, ваші так тягали(цементу із заводів), таку "гарну" країну збудували, в якій тільки і хочеться жити щасливо і нікуди не тікати.
Дуже погано, що діти допускають , що старі батьки мішки з картоплею до підвалу тягають. Ви думаєте їм це легко ? Просто виду не подають 😢.
@@ЛилиИванова-р3б діти вам нічого не винні.
@@emigrant4life не ті винні, що мішком тягнули в свій час, а ті що мільйонами гроші крадуть. І не тобі, сволоті, судити цю країну і тих простих людей.
Озвучте ціну на газ,електрику,воду..
Кіно про третій поверх буде?
За котел цікаво,дякую!❤
Ми ще не знаємо
Подивитися про теплові насоси, девелопери що собі будують вибирають їх.
Тепловий насос споживає велику кількість електроенергії. А наступного року в Польщі уряд припинить субсидувати ціну на електроенергію.
@dyra4ok991 їх стільки різних цих насосів і ціна залежить від того чи будинок отеплений. Треба поцікавитись. Те що ви маєте на тепер це теж не дешево судячи по кількості. яка йде. Я просто дивлюсь часом фільми про те що зараз будують і що має сенс. Я б на вашому місці почитала, подивитись в інтернеті, на вугіллі точно б не сиділа бо на це навіть тяжко дивитись, це просто жах.
@@Silent-Mist скільки відповідь на коментар адресована мені, спробую відповісти. Я переглядаю Інтернет, але це не єдине джерело інформації. Я також читаю старі спеціалізовані газети. Польща - дивна країна в Європейському Союзі ;) де ціна опалення залежить від того, де ти живеш. Найдешевше вугілля в Сілезії, пелети в Підляшші, газ і електроенергія в решті країни. Фізику та економіку не обдуриш. Якщо пану Петру потрібно 40 кВт енергії для опалення, це неможливо обдурити за допомогою дешевого теплового насоса :)
Не знаю чому але мені цікаво про котел хоча нічого так і не зрозуміла.😆
Оо. В мене чоловік дєва.😆 Як же він любить досконалість в усьому щоб він не робив.
В нас родичі поляки живуть в Томашові , в них теж схожа квадратура , то я питала вуйка , скільки їм обійшлось опалення минулого року - палили вуглем і то обійшлось трохи більше чим 2000 дол.
Зараз він купив якісь дрібні палети і палить ними , каже то найвигідніше .
Ще він казав, що в Польщі є програма Чисте повітря за якою можна встановлювати сонячні панелі, вікна , зовнішнє утеплення і вони компенсують якусь частину витрат в залежності від доходів .
Але ви напевно під ту програму не попадете , бо у лікарів високі зарплати .
Як шкода хребта, то знайдіть кравчучку, та тягайте ті мішки нею.
мне нравиться солнечный колектор для нагрева воды, когда есть солнце. летом вообще незаменимая вещь.весной и осенью кондиционеры на обогрев,это не так дорого,тем более можно обогревать то что нужно,на кухне желательно иметь печь меленькую дровяную или на угле,тоже дает тепло в межсезонье и можно что то приготовить или чугунную печь небольшую и на холода ваш котел.солнечные батареи,не знаю,пишут что дорого и хорошо если солнечных дней богато.
Я думаю, що у вашому випадку спочатку треба вирішити питання з утеплення будинку. Зараз є хороша технологія плити PIR i PUR. Ними добре утеплити дах, вони тонкі і мають дуже низьку теплопровідність. Якщо будете міняти вікна, то тільки на такі з двохкамерним склопакетом.
Добре, що є такі люди, як Ви! Дякуємо ❤️
Теплові помпи абсолютно не окуповуються, вони ще так-сяк підходять до підлогового опалення. Але чим нижча температура назовні, тим помпа менш ефективна в фактично виходить, що опалюєте електрикою.
Польські будівельні норми не дозволяють встановлювати газовий котел в одному приміщенні з вугільною піччю. Постачальник газу в такому випадку не видасть експлуатаційний дозвіл. Газова котельня повинна мати висоту, передбачену нормативами, власну вентиляцію - з необхідними розмірами - трубу з нержавіючої сталі, вставлену в звичайний димохід для відведення вихлопних газів, і сталеві двері, що відкриваються назовні. У Польщі найдорожчим є електричне опалення, на другому - газове, значно дешевше вугілля. Тим більше, що ви живете за кілька кілометрів від шахти «Яніна» в Лібёнжі. Вугілля невисокої якості, але відносно дешеве. Купити можна безпосередньо у виробника без посередників. Вугілля брудне і вам доведеться потрудитися, але опалення у вашому випадку буде дешевше. Газ «чистий» і зручний у використанні, але дорожчий!
А установили тепловой насос? Знайомий поляк казав, що з ним значно дешевше за вугілля.
@@volodymytvolodymyr2324 Якщо знайомий поляк живе в центральній Польщі чи на півночі, то очевидно, що вугілля там дороге через транспорт і посередників. Лікарі з України живуть за кілька кілометрів від шахт і для них вугілля найдешевше. Тепловий насос споживає велику кількість електроенергії. А наступного року в Польщі уряд припинить субсидувати ціну на електроенергію.
Можливо з часом подумайте, про утеплення будинку пінопластом см з 15. Тепловтрати зменшаться. Аби дім став наближеним до термоса. Буде економія в паливі.
Ми зараз будуємо новий будинок в Польщі, затверджували в ужонді проект, то щоб були дотримані нормативи в нас запроектовано по-перше утеплення стін - 15 см пінопласту, підлога в підвалі- 20 см пінопласту, перекриття над гаражем -15 см пінопласту, дах -30 см мінвати. Всі вікна трьохшибові, теж мусять мати свої параметри. Опалення - обов’язково 2 джерела тепла. Ми будем робити камін з водяним плащем, газовий коте і це буде підʼєднано до буфера тепла 700 літрів. Ми ще роздумуємо щоб до цього ще поставити котел на пелети. Опалення буде підлогове на цілий будинок і плюс механічна вентиляція (рекуперація) з теплообмінником. Тільки за таких умов зможемо відповідати сучасним нормам по теплозбереженню.
Ого🤔
Ви станете заручниками свого дому.Трошки пізніше зрозумієте про що я.
Ви думаєте ми про це не думали! Але всеодно хочемо!🤭
@doctors1716 Я вас розумію,сама була така!😀Але...людина зроблена так,що вчится виключно на своїх помилках.Хоча...зараз в Україні продати дом більше 120кв.м практично неможливо.Ця тенденція не від войни,напевно щось зрозуміли.😂
Ти, головне, за свою д.-пу переживай.
@@ТатьянаВысоцкая-м2сбагаті і так по 10 квартир мають,а бідний грошей не має ще й у війні вкладатись це тупість.
Ви це кому пишете?
Співчуваю Петру, така морока з опаленням ,треба щось єкологічне , хата дуже велика.
100%
Про підставку щоб вище було жінка молодець вона мудра
Раз на 2 дні можна ці 4 мішки принести. Жінки носять дітей на руках по 10 і більше кг і що? Мій знайомий поїхав у Польщу кілька років тому і дивувався що поляки взимку у квартирах сидять одягнені у світерах. Вони йому пояснювали що опалення дороге тому не огрівають до 25 градусів і не ходять у шортах.
Молодці поляки, гроші у відкриті кватирки не викидають,як деякі зимою.
Друзі вітаю.Мае бути продовження відео що воно по грошах виходить і що мае вийти по грошах якщо газом опалювати.В мене теж не малий будинок і я опалюю дровами.Опалював вугіллям але тепер дровами.В хаті тепло і комфртно.Все залежить від вартості купленого палива.Газом найкраще але то е задорого.P.S.маю тачку двоколісну низьку та вузьку все нею перевожу,дрова підвожу в банаках коли немае морозу то е дві три банаки на добу коли морози то чотири,спалюю на200 кв.м.
Буде продовження, як освоїмся
Вітаю!Дивлюся відео,цікаво.І спадає мені на думку,а скільки то те опалення коштує.Надіюся,не за всі гроші.
2 тонни 2700 зл з доставкою в мішках, насипом дешевше на 300 зл. На тиждень 250 кг
@@doctors1716то на сезон буде приблизно 1500 доларів . Дофіга .
@@Sanatka А газ буде ще дорожче, у них більше 300 м2. У Польщі ставили котли на вугілля бо газ був завжди дорогий. Це в союзі всі грілися газом без обмежень. А поляки кажуть що рускі їм продавали газ за більші гроші ніж у Європу.
Na chwilę obecną gaz jest najtańszym źródłem ciepła w Polace. Robiąc kalkulację musisz wziąć pod uwagę nie tylko pieniądze, ale również komfort obsługi. Kocioł gazowy dwu funkcyjny jest zupełnie bez obsługowy. Noszenia worków na dłuższą metę jest bardzo męczące oraz czasochłonne. Zastanówcie się nad zmianą źródła zasilania.
Пані Наталя,чоловіча фізіологія вимагає фізичної праці,після 40 років особливо ,тоді мужчина буде здоровий,в нього так легко виходить ,він це цілими днями це не робить.,все добре робить,закаляйтесь ще морозів немає, власний дім,це праця.
Поцікавтеся тепловими насосами. Вони дорогі в установці, але експлуатація дешево обходиться
Дійсно, 21 століття…. і так мучитися, ще й для здоров’я шкодить. Краще на газ перейти, якщо дорого, то трохи економити, не гріти на максимум, тепліше одягатися…
Я б розділила опалення на поверхах. Є варіант теплового насоса і трохи сонячних панелей (. 1 і 2 )пов. А цей поверх де котельня і гараж хай так буде . У Німеччині вже з 28 року примусово перейдуть на тепловий насос. газ нереально опалити таку махіну. Тому потрошки.
Отже,якщо я все правильно зрозумів то виходить приблизно ось така математика:отоплювати потрібно мінімум місяців п'ять,тобто 150 днів,отже:
150*2*0.25*100=7500
Сім з половиною тонн на зиму,люди тут пишуть у шахті коштує тонна 1200,плюс поїхати забрати то вийде приблизно 9000 зл.
Ну то коштує трохи)))
Цей факт коштує небагато. Але газове опалення в цих умовах обійдеться втричі дорожче. Я знаю про що говорю, бо отоплюю свою хату горохом в схожому місці і маю газову піч в запасі :) Під час аварії вугільної печі грівся газом і коли побачив рахунок був у великому шоці!😲
Та скільки там тої зими))) утепляйтеся.😂❤
з жовтня по квітень треба спалити в печі (1.10-30.04)
Зробіть собі деревяні три сходинки і четверту як площатку заносити ставитити мішок на площатку розрізаєте і просто висипаєте непіднімаючи.
Краще поставте тепловий насос. А то кочегаром потрібно цілу зиму бути біля цього котла
Що лікуєте?
Ендоскопіст
Щось треба робити бо шкода пана Петра
100%
та не смiшiть... Для чоловіка 25 кг мішок це не так уже й важко. Фiзична праця подекуди на користь. Тільки важливо, щоб поступово навантаження розподілялося по тілу, щоб спину не зiрвати
Ага,такой нежный. Мой и дрова колит,пилит,таскает. Атут подумаешь мешек принёс. Он же мужик не баба!🫣🤔🙈
Слухайте,люди добрі,може вам, якійсь возик придумати на ті мішки, по закавулках возити
В якому місці ви живете у польші
Chrzanów
Сонечні батареі вам треба все порахувати
Які сонячні батареї? Щоб таку площу, а точніше кубатуру нагріти потрібно 40 kw сонячних панелей, батареї для накопичення енергії, бо вночі сонце з іншої сторони планети, + інвертори і т.д. А ще в осінньо-зимовий період світловий день короткий і переважно похмура погода, і тоді сонячні панелі нічого не виробляють. Тепловий насос до цього будинку теж не підійде тому що розрахований на низько-температурну систему опалення тобто там де є тепла підлога і звичайно солідне утеплення. Якщо хочете економити на опаленні, то потрібно було купляти будинок до 100 м² і як поляки кажуть новочесний.
Половину хати перевести на 5 гр цельсію.
Ви такі кумедні вошкаєтеся з тим чоловіком, він же мужик!
Газовий котел можна ставити на старі батареї але їх треба промити і дати фільтри потужні ситкові і магнетичні щоб не засрало котла. Я так робив, перевірено на собі.
Дякуємо велике, прислухаємося. Будемо чекати на Ваші підказки.☺️
пiдходять роки, коли один за одного все більше починаєш турбуватися ☺
Все правильно пані робить,чоловіку приємно коли про нього піклуються і хвалять,є стимул дивувати щє більше свою дружину.
Електро робіть,навіщо вам газ
Ми ще думаємо, що вигідніше.
будете мати де діти гроші- електро коштує тож за подорожі нетурбуйтеся
@@annalegenka6412 раз вложиться в солнечные батареи и будет спокуй на всю оставшуюся жизнь, тем более государство помогает с этим
@masyal5713 ні, Ви не праві. Зараз змінюються закони, взагалі не вигідно. І сонячні батареї швидко виходять з ладу. Не окупляються.
@@doctors1716 у нас багато знайомих у когось ці батареї, знаю, що їм вигідно. Щоправда не розпитувала докладніше. Але хочемо більше поцікавитися цим питанням для себе.
Обьем води в системі опалення ні як не впливає на економію.
носити ті мішки то не діло, треба носити 20-річних дівчат
Поляки все экономят на отоплении. У них зимой в домах холодно. Им легче в кожухах ходить,чем нормально топить. 🙈🫣
Не знаю як у будинках приватних, а в квартирах дуууже тепло! У нас взимку батареї на мінімальну включена
Що ляхи мало платять лікарям, що ведеш ютуб канал
🤣
Та то щоб вас розумних і заможних упевнити,що у вас краще
Ти за все своє недолуге життя і стільки не заробиш, скільки вони за останні пару років.
100 кг на два дні? То такі будинок певно так метрів з 300 кв.? Чи може ще більше? Тоді звикайте.
у нас газовий котел Вейланд увельбям- вже років 7 працює
ой ні-більше
Ми в Україні мали Вайлант. Працює вже 14 років