#33 - Тренування ШІ для дрона.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 23 січ 2025

КОМЕНТАРІ • 44

  • @marvinmars1609
    @marvinmars1609 16 днів тому +4

    Круто, гарна робота успіхів вам з цим проектом
    Дякую що поділились

  • @kavajno
    @kavajno 17 днів тому +2

    інформативно особливо для тих хто тереотично заточений але не має приктики і не знає з якого боку зайти. дякую за цей волшебний пендель

  • @eugenehlushin1746
    @eugenehlushin1746 18 днів тому +4

    Супер! Трекінг баундінг бокса та детекція є у всіх. Найскладніше - це система ініціації та доведення самого дрона до бажаної точки. Перехоплення - ще складніше.

    • @HerdingElectrons
      @HerdingElectrons  17 днів тому +1

      Я тут хотів показати що ця платформа в принципі працює, тепер хочу додавати функціонал.

  • @Petro_Bandera
    @Petro_Bandera 18 днів тому +1

    Це круто. Це тільки донаведення?

    • @HerdingElectrons
      @HerdingElectrons  17 днів тому

      Я хочу щоб воно працювало автономно, без оператора і на відстані до 100 км.

    • @Petro_Bandera
      @Petro_Bandera 17 днів тому +1

      @@HerdingElectrons Потрібно робити реконструкцію місцевості в 3d. Це досить складно бо потрібен 3d рушій. OpenGL може не підійти, але можна написати свою спрощену версію.

    • @HerdingElectrons
      @HerdingElectrons  17 днів тому

      От чим подобається мені ці платформа, що там є SfM та DoF прямо в SDK :)

  • @Тудисюди-э7з
    @Тудисюди-э7з 17 днів тому +1

    Ооо!

  • @kavajno
    @kavajno 17 днів тому +1

    В мене є бажання тренувати модель на пошук ідентифікацію дрона в повітрі але окрім інфи на ютуб нічого не має для навчання

    • @HerdingElectrons
      @HerdingElectrons  17 днів тому

      Я зустрічав великі дейтасети на десятки гігабайт, але потрібно дивитися що там є насправді всередині.

    • @kavajno
      @kavajno 17 днів тому +1

      @@HerdingElectrons є у воених але там тре авторизуватися

    • @HerdingElectrons
      @HerdingElectrons  17 днів тому +1

      Таких даних я не маю, точно. Через те я робив свою кіностудію. Можна збільшити масштаби, якщо є ресурс. Я думаю що це буде навіть краще, знімати відео у контрольованому енвайроменті з контрольованими варіаціями, по світлу, наприклад.
      Ось:
      www.horizonhobby.com/product/replacement-airframe-delta-ray-one/EFL9501.html
      Мені це щось нагадує. Можна пофарбувати у будь який колір і знімати під різними кутами вдень і вночі. Можна навіть прифантазувати якийсь ангар для зйомок у польоті.
      Ось є ще такого типу:
      www.ebay.com/itm/255894484902?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=hoqId8nsQeu&sssrc=4429486&ssuid=il9ANVKbR3q&var=&widget_ver=artemis&media=COPY

    • @freecake5838
      @freecake5838 16 днів тому

      @@HerdingElectrons а у вас випадково немає посилання на дейтасети про які ви згадали?

    • @HerdingElectrons
      @HerdingElectrons  16 днів тому +1

      Мабуть, непоганий початок:
      anti-uav.github.io/dataset/

  • @cliptracer
    @cliptracer 17 днів тому +1

    Ви десь в Каліфорнії живете? Запозичені слова часто використовуєте, і в ІТ продвинуті - припущення

    • @HerdingElectrons
      @HerdingElectrons  17 днів тому +2

      Живу на Східному узбережжі. Часом язик заплутується в словах, не завжди встигаю згадати значення.

    • @HerdingElectrons
      @HerdingElectrons  17 днів тому +1

      Там мало піти повідомлення на LinkedIn

    • @konstantinakhmetshin4098
      @konstantinakhmetshin4098 17 днів тому +1

      @@HerdingElectrons як вас знайти в LinkedIn?

  • @corpsebreath1029
    @corpsebreath1029 17 днів тому +1

    Варто використовувати теж ШІ автопілот тільки для наземних дронів, тому що оператору наземного дрона приходиться непереливки, коли він керує дроном і втрапляє в канаву чи застрягає в гіляках які валяються на землі, моя ідея полягає в тому щоб фпвшками знімати карту висот маршруту аби автопілот самостійно опираючись на цю карту прокладав маршрут і оператору варто лише вказати напрямок а автопілот сам вестиме дрон обїжджаючи перешкоди. Може вже таку ідею реалізовують хз але..

    • @HerdingElectrons
      @HerdingElectrons  17 днів тому

      Так це непроста задача. Я дуже мало знаю про наземні дрони. Має бути комбінація лідара і віжуал, очевидно. Але це не вирішить проблему само по собі. Спробую, як буде можливість.

  • @junveld4830
    @junveld4830 15 днів тому

    Памʼятаєте як Маск розповідав про те, що можна зняти модуль FaceID, найти людину дроном та підірвати йому обличчя? Так от в мене таке відчуття що ви заточуєте штучний інтелект саме для цього ахах

    • @HerdingElectrons
      @HerdingElectrons  15 днів тому

      То напевно маються на увазі дверні дзвінки з камерами. Я таке не досліджую і взагалі не варто звертати увагу що там говорять.

  • @cccccccc
    @cccccccc 17 днів тому +3

    Про оверфітінг ви трохи не те щось сказали. Коли модель не може вивчити нічого корисного з великої кількісті нерелевантних даних, це не є оверфітінгом. Велика кількість даних (релевантних) це майже завжди добре. Оверфітінг - це коли модель вивчає фічі, які не генералізуються на інши дані, окрім тих, на яких модель навчалась. Для того, щоб не було оверфітінга як раз збільшують кількість даних для тренування, застосовують до зображень різноманітні трансформації/аугментації, які дозволяють штучно збільшити тренувальний датасет.

    • @HerdingElectrons
      @HerdingElectrons  17 днів тому

      Я, звичайно, не дейта сайнтіст. Я спробував узагальнити свій минулий досвід, коли модель ставала гіршою при довшому тренуванні. Мабуть це пояснюють в IBM: “Another sign of an overfit model is its decision boundaries, the model’s learned rules for classifying data points. The decision boundary becomes overly complex and erratic in overfit models, as it adapts to noise in the training set rather than capturing true underlying structures, further indicating overfitting.”

    • @cccccccc
      @cccccccc 17 днів тому +2

      @@HerdingElectrons Може ви просто не дуже чітко висловились, бо "коли модель ставала гіршою при довшому тренуванні" це саме і є оверфітінг, бо модель просто запам'ятовує ваш тренувальний датасет, якщо грубо. Але це не через збільшення кількості тренувальних данних, а через збільшення кількості тренувальних епох на одних і тих же даних. Я не знаю чи в цьому пайплайні, який ви використовуєте, є автоматичне додавання аугментацій, але якщо немає - обов'язково спробуйте їх додати.

    • @HerdingElectrons
      @HerdingElectrons  17 днів тому

      Так, подивлюсь обовʼязково, дякую :) я боюся довгих процесів ще з часів, коли ми моделювали фізичні процеси з використанням рядів. Там з певного моменту похибка починала різко зростати через обмеження точності яке виражалося як цифровий шум. Через те я вибрав 16 біт тензор, ніби працює краще.

    • @cccccccc
      @cccccccc 17 днів тому +3

      @@HerdingElectrons Так, для моделювання фіз. процесів збільшення precision-а дуже важливе, бо похибки накопичуються при обчисленнях, та ми працюємо з меншою кількістю параметрів, але їх точні значення важливі. Але для нейронних мереж на практиці precision компенсується кількістю параметрів в моделі. Тобто квантизована модель з більшою кількістю параметрів зазвичай працює краще ніж менша модель з більшою точністю вагів. Ну і швидкість обробки суттєво відрізняється. Але у вашому випадку через те, що ви використовуєте одну і ту ж модель з різною точністю, більша точність буде працювати краще, скоріше за все, а може і буде працювати так само як квантизована. Треба тестувати та шукати світспот.

    • @HerdingElectrons
      @HerdingElectrons  17 днів тому +1

      Точно. Потрібно більше тестів. Мої 331 зображення то взагалі не показово, дуже мало для висновків. Але дякую за поради! Дуже корисно :)

  • @NovaPromova
    @NovaPromova 17 днів тому +1

    А як на рахунок того щоб використовувати гугл колаб для тренування?

    • @HerdingElectrons
      @HerdingElectrons  17 днів тому

      На якомусь етапі можна використати і Гугл Колаб, але він не дає повного циклу, що включає генерацію і оптимізацію генеруємої моделі під таргет платформу. І Гугл це більше про Тензорфлов. З Торсч усе таки трохи легше працювати.

  • @СветланаАнуф
    @СветланаАнуф 16 днів тому +1

    Не діліться цим проєктом детально у відео та в інтернеті його можуть просити росіяни під виглядом українців. Показуйте краще готовий результат.

    • @HerdingElectrons
      @HerdingElectrons  15 днів тому

      Та ні. Я розказую публічно доступну інформацію. Я сподіваюсь, що це зможе зменшити вплив технічної дезінформації з російського інтернету. Це допомагає їм тримати нас на нижчому технологічному рівні. Дрон має бути не найдешевший, дрон має бути найефективніший.

  • @andrsam3682
    @andrsam3682 18 днів тому +2

    Забагато хибних детекцій снігу як машини

    • @HerdingElectrons
      @HerdingElectrons  17 днів тому

      Так, я це помітив. Надто мало було інформації для тренування. Можна було змістити поріг валідності на більш високий.

  • @ruviaukraine2013
    @ruviaukraine2013 15 днів тому +1

    Чому б Вам не запропонувати своє рішення для Збройних сил України, це переверне ситуацію на полі битви з росією де всі вороги будуть знайдені і знищені такими дронами. Звісно, якщо Ви стоїте на боці України. Бо українські розробники не можуть зробити таку систему, вони купують неякісне китайське, а Ви зібрали все самостійно з гвинтиків і розбираєтесь як воно побудоване насправді. Допоможіть МОУ зі створенням Зброї Перемоги.