Jak skarpetka Jana Pawła II wygoniła demona z opętanej dziewczyny. Czyli współczesne egzorcyzmy
Вставка
- Опубліковано 9 лют 2025
- Maciej Gutmajer, były proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Bydgoszczy i egzorcystą opowiadał o wypędzeniu szatana z młodej opętanej: „Dziewczyna gałki oczne miała wywrócone do góry, jej już w tym ciele nie było. W tamtej chwili był tylko szatan. Od razu rzuciła mi się do gardła. Wkładam jej tę relikwię pod głowę i rozlega się wściekły, męski głos: weź tego Janka, weź to białe, zabierz go, śmierdzi! To świętość szatanowi śmierdziała”. Tą relikwią była skarpeta Jana Pawła II. Okazuje się, że wiara w demoniczne opętania i potrzebę egzorcyzmów wciąż jest bardzo silna, a kilkudziesięciu oficjalnych, przeszkolonych i zatwierdzonych przez Kościół Katolicki, polskich egzorcystów ma ręce pełne roboty. Karolina Opolska zaprasza na rozmowę z Piotrem Szumlewiczem - dziennikarzem, publicystą i autorem takich książek jak: "Bezbożnik. Przeciwko władzy religii", "Ojciec nieświęty", "Niezbędnik ateisty".
/ sekielski_brothers_studio
Program powstał dzięki zbiórce przeprowadzonej na patronite.pl/sekielski
Zostań naszym Patronem
wpłaty bezpośrednie:
Kombinat Medialny Sp. z o.o.
nr konta: PL 16 1950 0001 2006 0339 0016 0002
tytuł przelewu: Darowizna na film dokumentalny
Kod SWIFT Pekao SA: PKOPPLPW
EUR
PL91 1950 0001 2033 9004 5000 0003
Kod SWIFT Pekao SA: PKOPPLPW
paypal: m.sekielski@gmail.com
USD: www.paypal.com...
AUD: www.paypal.com...
CAD: www.paypal.com...
EUR: www.paypal.com...
GBP: www.paypal.com...
Dziękujemy firmie Notto za dostarczenie mebli do studia i Sony Polska za wsparcie sprzętowe.
#teoriaspisku #spisek #jp2 #relikwie #egzorcyzmy
Bardzo dziękuję za poruszenie ważnego tematu.
Dopiero co wczoraj u Ciebie wywiad z Ks. dr Stanisław Radoniem słuchałam a tu taki temat. Bardzo ciekawa rozmowa. Nietypowy ksiądz. A jestem antyklerykalna i ciężko mi przeskoczyć uprzedzenia. Dzięki, dobra robota.
@@MamaKozy kozy na pole !!!
@@frankdrebin5861 Właśnie wjechał materiał o zmartwychwstaniu Jezusa na kanale Śmiem wątpić. To idę na to pole. 😛
@@MamaKozy nie oglądam bzdur
@@frankdrebin5861 Walcz o dobre imię Jezuska! Pozwolisz by go obrażano na tym największym ateistycznym kanale na polskim YT? Stawaj rycerzu Chrystusa!
Pani Karolino, znałem lekarza, który dysponując percepcją podprogową, wszystkie zabiegi zawsze miał udane; znałem mężczyznę, który dysponując percepcją podprogową, cierpiał na bóle miesiączkowe swojej małżonki.
Tatuaż jest pogonią za niezaspokojonym pragnieniem, róża, prezentowana w ten sposób, zdradza naturę tego pragnienia - oczekiwania.
Moja 11 lat starsza siostra uwaza ze jestem opętana. Jest zagorzałą katoliczką, a ja agnostyczką. Nie mam w domu zadnych symboli katolickich. Siostra uwaza że powinnam miec w domu krzyż! Niewazne ze ten krzyz wyprodukowały małe, biedne dzieci w jakims smutnym kraju
Bo sama jest opetana. Twórcą wszystkich regii tego świata równierz katolickiej, jest ten sam jegomość...który używa właśnie najskuteczniej fanatyków religijnych do swych celów czego byłaś świadkiem. Trzeba być opetanym w rzeczy samej aby czcić narzędzie zbrodni jakim jest krzyż. Ponadto czczenie jakichkolwiek przedmiotów materialnych jest bałwochwalstwem bez względu na to co lub kogo przedstawiają. II przykazanie w Biblii brzmi: Księga Wyjścia 20: (4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! (5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.
Tez nie mam zadnych symboli katolickich w domu, probuje sie od niej uwolnic ❤
na widok krzyza mam zle skojarzenia. Zero tolerancji... Moj dom jest bez wizerunkow religijnych od niemal zawsze, tylko byl obecny w czasie mojego dziecinstwa.
Gdyby ludzie żyli jak nauczał Pan Jezus nie było by zła na świecie nie macie pojęcia o wierze,
@@teresabadecka7030zlo czyli szatan rzadzil tym swiatem zanim Jezus nadszedl, rzadzil on szatan swiatem podczas gdy Jezus chodzil po Ziemi no I najwyrazniej szatan rzadzi swiatem nieprzerwanie po odlocie Jezusa do tatusia niebieskigo. Czyli tatus niebieski jezeli jest milosierny to nie jest wszechmogacy a jezeli jest wszechmogacy to nie jest on milosierny. Sic😊
Stary egzorcysta i młoda dziewczyna , często się o tym słyszy...
dzieci stały się trefne, trzeba rozwijać inne fronty
😮 no tak Kasiu, słyszy się niestety i to na przykład u świadków jehowych myśl nie widzę jak wiadomo doskonale panuje taki zwyczaj, biblijny, że jeśli kilka dorosłych osób gwałci na przykład właśnie małoletnią dziewczynkę no to wtedy ona czyli ta ofiara z reguły nie ma zupełnie ale to absolutnie nic do gadania jej z niej się robi od razu chorą psychicznie i w ogóle zabrania się z nią rozmawiać, a nadto w myśl słów biblijnych e których naucza właśnie wszechnica świadków Jehowy, to sama zgwałcona na przykład właśnie mała dziewczynka jest winna sobie zwłaszcza jeśli nie krzyczała podczas gwałtu - no bo tak pisze w Biblii no że takie dziewczynki czy takie kobiety to nawet można według Biblii ukamienować czyli po prostu zabić bo Bóg tak każe i jeśli dziewczynka czy kobieta nie krzyczała gdy ją zgwałcono i czyli jak na przykład jej zakryli zatkali usta tak żeby nie mogła drzwi czy krzyczeć no to też prawda skutkiem tego nie krzyczała a więc była wina no i tak to rozwiązują świadkowie Jehowy do dnia dzisiejszego niestety tak to wygląda... Humor satyra tragedia...😮
😮 no ale powiedz że nie Boże kto się Bogu przeciwstawić może?!?...❔🤔🙏🙄❓💱💱💱🤗💱💀😇☠️💱😈😵😈💱😔💱🌴😎
Jak pijany sąsiad wszedł do pomieszczenia po tym jak nie mył nóg przez ponad tydzień, to też wszyscy uciekli.
Ktos kiedyś powiedział :
„ największym podstępem szatana jest to , ze nikt nie wierzy w jego istnienie „
16:28 za dawnych czasów, kiedy kato-mitologia była mi wiarą, studiowałem teologię - nie ma w pojęciu kościoła katolickiego świeckich egzorcystów. Egzorcystą może być jedynie przedstawiciel kler-kasty. Także przytoczony przypadek, to przykład podwójnego impostora. 😉
Musisz być bardzo nieszczęśliwym trollem. Chyba bardzo nie uważałeś na zajęciach, j wogle czegokolwiek się uczyłeś, bo mylisz Katolicyzm z mitologią.
@@jjr6783 "J wogle" musisz być katomato-łem.
@@F.C.I.A. Muszę Cie rozczarować - matołem nie jestem. Pracuj nad sobą, bo obrażanie innych jest słabe i wiele obnaża, zwłaszcza brak kierunkowego wykształcenia, na które się powołujesz. J. - skrót od jeśli, wogle- błąd oczywisty, literówka i co z tego?
Zgadza sie.
Ale dużo wypocin aby udowodnić ze to wszystko nie prawda. Czy tak agresywnie bezczelnie i zaciekłe nabijać ie się z czegoś co uważacie za fikcję.
Ciekaw jestem dlaczego księża mając tylu swoich wybitnych szamanów- cudotwórców jako pierwsi pchają się do klinik pod ten szatański sprzęt z WOŚP zakupiony z datków Polaków.
Wniosek jeden, należy zrezygnować z przynależności do tej organizacji wątpliwej moralności🌷
Dokładnie tak!
Nawet można powiedzieć, że JEDYNY. Zważywszy, że
rzymsko-katolicka korporacja religijna jest w rzeczywistości ukrytym kultem Słońca i nie wiele
ma wspólnego z Bogiem i
Chrześcijństwem. Rzekoma
skuteczność egzorcystów w
wypędzaniu demonów jest
,, legendowaniem"na modłę
służb specjalnych. Tworzy to wrażenie, że katolicyzm jest dysponentem mocy danej od Boga. Mocy danej
kapłanom jedynego prawdziwego kościoła.
Organizacji odpowiedzialnej
za śmierć wielu milionów ludzi.Bluźnierczej , bałwo-chwalczej i zwodzicielskiej.
Ale mi znawcy od 7bolesci
Całość polega na tym, że przynależność do kościoła jest dobrowolna. Nikt nikogo do niczego nie zmusza.
@@KiM-vr1fj A Ty wiesz o czym piszesz?
Ty lepiej wniosków nie wyciągaj tylko się pomódl do Boga o rozum
Wydaje mi się, że zakazanie tego to najlepsze wyjście. Sprawdziłem, że niektóre kraje zakazały całkowicie, albo dozwalają pod nadzorem lekarzy. Wygląda na to, że to czy ktoś padnie ofiarą egzorcyzmów w dużej mierze zależy od rodziny i otocznia tej osoby, jednych rodzice wezmą do psychiatry, innych do egzorcysty, brzmi to strasznie. Pamiętam, że kiedy chodziłem do katolickiej szkoły mówiono nam, że egzorcyzmy są potrzebne, nawet ksiądz, który nas uczył sam miał uprawnienia do bycia egzorcystą. Kościół ma wiele takich tajemnic jak egzorcyzmy czy pedofilia, myślę, że liczba tych tajemnic jest miarą zepsucia tej instytucji.
polska ciemnota religijna stanowi klase dla siebie. Nie bez powodu Polska zawsze błąkała sie po opłotkach cywilizacji.
Jaka to była szkoła?
Bjorn ,dając cię do takiej szkoły, rodzice cię nie kochali.
@@mariazwolinska3333 miłość niejedno ma imię... "bije - znaczy kocha" na ten przykład. Upośledzeni wiarą rodzice wtłaczając to upośledzenie swoim dzieciom do mózgów nie są w stanie rozeznać co robią.
Byłam naocznym świadkiem manifestacji bliskiej mi osoby, sama miałam zniewolenia duchowe z objawami cielesnymi, które przeszły po nawróceniu i spowiedxi. Wcześniej władnemu dziecku wmawiałam, że diabeł nie istnieje. Nie wiecie o czym piszecie i jak bardzo trend apostazji obróci się przeciwko ludzkości. Idziecie w bagno po samą szyję!
Aż boję się pisać o stanie tej skarpetki bo kilka lat temu zespół kabaretowy za powiedzenie że papież puszcza bąki zapłacił karę i się rozpadł. Ciemnogród, ciemnogród szokujący
👍👏👌
Dlatego tez, miedzy innymi ministrem szkolnictwa I edukacji nie moze byc oszolom religijny - czarnek. Jest on hanba dla przecietnego rozumu, intelektu czlowieka.
Nie za to! Nie przesadzaj!
Limo się nie rozpadło tylko rozwiązało
Ciekawe, ze tzw.czarownice tez były młodymi kobietami, a , podobnie jak w egzorcyzmach, nikt postronny nie uczestniczył w brutalnych przesłuchaniach.Dobrze, że obecnie już nie wycina się języków "uratowanym" kobietom.
To nie tak . Młode to były wróżki , a te stare to jędze albo czarownice . Między wróżką a czarownicą jest 40 lat różnicy .
"Czarownice" na ogół były starymi kobietami.
czy tylko ja mam wrażenie że odcinek skończył się w połowie rozmowy? Prosimy o dłuższe odcinki Pani Karolino! :)
Dłuższe odcinki raczej nie ponieważ po pewnym czasie ludzie stracą zainteresowani i boje się że program będzie mniej oglądany a tego by Państwo nie chcieli. Powodzenia i wytrwałości 😊
Skończył się w połowie rozmowy bo przestali rozmawiać o egzorcyzmach na koszt krytyki Jana Pawła
Dziękuję za poruszenie tego tematu. To bardzo poważny problem i tragedia wielu osób, powinno się o tym mówić częściej i głośno
Do egzorcysty trafia człowiek odesłany od psychiatry lub psychologa.
Zboczeńcy katoliccy mogą się popastwić na człowieku, a szczególnie mogą się napawać młodymi kobietami, dla nich niedostępnymi w normalnym świecie swojej wiary.
Ciekawy pogląd 👍
W szczególności popastwić i wejść w dzieci.
Wszelkie religie nie mają nic wspólnego z Bogiem Biblii , proszę nie mieszać do tego Boga.Pozdrawism serdecznie.
@@agaaga6597 Mają i to bardzo wiele wspólnego, Ponieważ powstały na bazie Biblii.
@@michaparasol9892 Nie prawda ta religia nie ma nic wspólnego z Bogiem Prawdziwym. Watykan to wielka przetecznica opisana w Biblii w objawieniu Jana uprawia nierząd z możnymi tego świata i zwodzi wielu . Jej Biblią jest katechizm a papież stoi nawet wyżej niż sam Stwórca. To nie jest wiara to religia i t.z. tradycja ,, naszych ojców '' Nam Polakom Bóg nie błogosławi niestety ,wystarczy przyjrzeć się historii 😔
Osoby nie mające wykształcenie medycznego podważają wiedzę pani doktor, tylko dlatego, że jest gorliwą Katoliczką. Witamy w XXI wieku, gdzie im głupiej tym dalej. Czyli nie ważne, że skończyła studia medyczne, praktykuje w zawodzie, jest gorliwą Katoliczką to w związku z tym podważamy jej wykształcenie i umiejętności, a naszą podstawą jest skończenie socjologii, psychologii czy innego kierunku gier i zabaw.
Tym razem jestem zawiedziony odcinkiem -ale nie z Pani winy. Pani rozmówca uważa że zjadł wszystkie rozumy i wszystko wie najlepiej i niestety to jest jedyne założenie, z którego on wychodzi. Zazwyczaj w tym podcaście każdy rozmówca dopuszcza że może on nie ma racji a może zjawiska o których mówi są prawdziwe. Tymczasem ten człowiek wypowiada się kategorycznie w kwestiach które nie są materią wiedzy, tylko materią wiary. Albo się wierzy w Boga i demony albo się wierzy w ich nieistnienie-ale nikt nie wie na pewno jaka jest prawda. A skoro się nie wie na pewno, to nie wolno krytykować ani egzorcyzmów ani spowiedzi innych sakramentów bo tylko obraża się ludzi wierzących i wychodzi się na tak samo zakłamanego i tak samo narzucającego niesprawdzony światopogląd, jak ci, których się chce krytykować. W rezultacie zamiast rozmowy o teorii spiskowej mamy po prostu agresję.
1516 r papież Leon X w przypływie szczerości, wyznał, że na bajce o Jezusie Watykan uzyskał wielkie korzyści.
Dochodowa firma
@@bashilee Była i jest
A nie sądzicie, że warto byłoby też zaprosić dla równowagi kogoś z drugiej strony? Są dokumenty z nagranymi egzorcyzmami, z tego co wiem, to każdy przypadek najpierw jest analizowany przez lekarzy zanim egzorcyzmy zostaną podjęte.
nie licz na to tutaj ma byc jedna narracja
W jakim celu? Faktem jest, że egzorcyzmy to wyssane z palca bzdury i kłamstwa.
@@DayWalker966Rip faktem jest, że wiele ludzi, którym lekarze nie potrafili pomóc, dostali tę pomoc od egzorcysty. To, że media skupiają się na kilku przypadkach tylko potwierdza, że mają gotową tezę i nie chcą żadnej polemiki. W jednym z kolejnych odcinków Pani Redaktor zaprosiła do studia człowieka, który używał tabliczki ouija i potwierdził, że po wszystkim działy się rzeczy, których nie był w stanie wyjaśnić. Ale on wydawał się być znajomym Pani Redaktor, dlatego grzecznie kiwała głową i nie kpiła z niego.
@@bazejpenczek2346 Nie. To żadne fakty. Tylko zwykłe bzdury, efekt myślenia magicznego, błąd poznawczy: argument anegdotyczny. Mamy XXI wiek, bóg, demony, egzorcyzmy - nie istnieją. Wyjdź z jaskini.
Zapewne chodzi ci o egzorcyzmy Anelliese Michel - oszustwo. Szkoda, że ludzie którzy mieli ją leczyć doprowadzili dziewczynę do śmierci.
Polscy Egzorcyści są lepsi od niemieckich. W niemieckich diabeł siedzi. Mamy super broń. Skarpetki JP2.
To dlaczego niemcy rządzą polską przez unie ?
Kiedyś nie było wiedzy i nauki, zamiast tego była religia. Teraz mamy naukę, wiedzę i religię i wychodzi kwas. Nowoczesność kontra średniowiecze, zabobony, stereotypy. Najgorsze jest to że kościół już tak mocno się zakorzenił w istnieniu człowieka, że będzie to bardzo ciężki temat póki religia niewygaśnie.
Ale w końcu wygaśnie. Gdzieś tam zostanie banda kretynów, ale to padnie.
@@iwonakarmowska2922 Mam nadzieje że moj syn już nie będzie patrzył na ten ciemnogród.
@@mateuszrogolski2804 on już patrzy w smartfona
Byla nauka, lecz tylko w bibliotekach koscielnych.
Słabiutko. To raczej takie plotkowanie pudelkowe niż poważne zajęcie się tematem.
a dlaczego Batmany nie egzorcyzmują swoich popędów seksualnych wobec nieletnich? myślę, że relikwia w postaci obciętego prącia pedofila zasuszonego na plocie kościelnym było by odpowiednim miejscem dla takich batmanów i czarodziejów.
Pozdrawiam wszystkich słuchaczy dziekuje
Dziękuję bardzo też uważam że trzeba z tym walczyć.
Z opętaniem lewackim tak
Witam i pozdrawiam serdecznie. Dziękuję za ciekawą i merytoryczną rozmowę na takie ważne tematy. Nadal pokutują te średniowieczne przesądy o diabłach i demonach.
starożytne.
prehistoryczne może nawet
Jacy głupi ludzie....wierzą w takie bzdury....ciemny ludzie opamiętajcie się.....najlepiej przegonić tych czarnuchów w sutannach.....wiem co mówię, mam 77 lat i ponad pół wieku temu przestałam chodzić do kościoła...w nic nie wierzę i jest mi dobrze...w socjalizmie nauczyliście się pisac i czytać...a nadal praktykujecie i wierzycie w te bzdury....😮😮😮😢
To xujnia a Nie poważna rozmowa… o ile przerobiłbym te kościoły rydzykowe na sale sportowe to ci dwoje pieprzą bzdury
Jestem świadkiem naocznym. Żyje współcześnie a nie w wiekach Średnich. Nie są to bajki ani mity. Zaświadczam że jest to realny stan.
@@ipsma1465
Na tym polega upośledzenie umysłów wiarą. Miliardy matołków przez tysiąclecia wydają zaświadczenia i ich miedziane czoła lśnią pełnym blaskiem niezachwianej tępoty.
Zero dyskusji, zero dowodów. Wiele tysięcy religii w swoich piaskownicach swoje babki klepie tworząc ogromne biblioteki zaświadczeń.
Naprawdę dobre wymyślić parę paszkwili a potem się z tego smiać. Może by tak takie rozprawki z judaizmu. A nie ze swoich się nie śmiejemy a może tak z islamu a to nie to jest dopiero niebezpieczne. A jeżeli chodzi o konserwatystow to widziałem jak zakaz podróżowania za wyjątkiem wody pominięty był w taksówce z butelką pod tyłkiem. Dobre prawda? A nie ze swoich nie można
I to jest problem. Dzięki że jesteś silną.
Dlaczego pani prowadząca nazywa religię, wiarę, "mitologią"?
Dlatego, że każda religia jest mitologią.
@@JohnWood-zf9cl Religia chrześcijańska nie jest mitologią, ale prawdą.
W glowie sie nie miesci... To juz nie jest sredniowiecze i ciemnota ludu. Czesc ludnosci jest po prostu niedorozwinieta !
Za to ta ,,nowoczesna" strona wieży w horoskopy, wróżki, jogę i drzewka szczęścia.
Robertb34 Najwiecej horoskopów stawiają wam synowie szatana, wasze katolickie klechy na mszach, wróżą wam pokój, a pokoju nie ma, kraj sprzedany, bo sie do gipsowych odlewów modlicie, że o satanistycznym drzewku szczęścia-choince nie wspomne...
Egzorcyzmów dokonuje się tylko wtedy, gdy lekarz psychiatra wykluczy chorobę psychiczną. A to, że osoba nad którą dokonuje się egzorcyzmów jest n.p. związywana, to nie żadne - jak to złośliwie określił gość w studio - BDSM, lecz zwykły środek zapobiegawczy, aby osoba opętana w trakcie egzorcyzmów nie zrobiła krzywdy komuś i/lub sobie. Czasami taka osoba nie jest wiązana, tylko oprócz księdza są jeszcze inne osoby, które mogą przytrzymywać osobę opętaną, gdy ta się rzuca.
Ja byłem u szamana który miał mnie cofnąć do czasów przed moim urodzeniem . Regresja hipnotyczna taka . Ale coś nie chciało działać . Jakiś odporny jestem na czary .
Egzorcysta to nie szaman.
@@katkarym No niby tak . Egzorcysta to fan samego diabła, dostaje orgazmu jak gada z samym diabłem . A szamam działa raczej po jasnej stronie "mocy". Tak czy siak obydwaj są oszustami i debilami .
Myślę, że dobry salceson wygoni demona wegetarianizmu nawet bez udziału klechy 😀👍
😂👍🏻
Na widok salcesonu wstąpilby we mnie demon i zabiłabym tego slugę bożego swym wegetariańskim oddechem.
A dobry wujaszek Ziobro jeszcze dorzuci z Funduszu Sprawiedliwości jeszcze kilka milionow egzorcyście. Ciekawe, ile ks. M.O. odpalił z tego Ziobru?
Alko schabowy😃
@@MariaKrumlowska Nie ma nic lepszego nad przeterminowaną pasztetówkę - twierdzi proboszcz Tr. z Niep. . Z niejednej Agi Agi wypędziła smrodliwego szatana bezmyślności. i niejeden "Bjorn" czy Rafał stał się bardziej katolicki niż praojciec Adam przed narodzinami.
Od 23 lat żyję w Niemczech. Moja córka tutaj została chrzczona i przystąpiła do komunii. Nie było i nie ma spowiedzi, nie ma przemocy słownej, pojęcia winy. W kościele panuje szacunek i radość.
Kościół katolicki w Niemczech jest bardzo zreflektowany, otwarty i postępowy. I za to wielkie dzięki.
Jeśli nie ma pojęcia winy to taki katolik niemiecki nie ma się z czego nawracać.
Niczym nie jest w stanie zranić Bożej miłości gdyż nie grzeszy i nie potrzebuje spowiedzi. Nie jest winny ukrzyżowania Chrystusa.
A mimo to więcej traci wiernych niz zdobywa.
To może byłoby śmieszne...gdyby nie było prawdziwe. XxI wiek! Straszne! Demon wegetarianizmu... kiedy to się skonczy. . ?
To naprawdę nie było wesołe Ludzie to XXl wiek🙉🥸👹
XXI wiek ciemnoty krześciańskiej. pierwszy wiek rozumu w Polsce dopiero kiedyś nadejdzie
Ano dwudziesty pierwszy... Dla admiratorów Jaśka Kremówki [jakichś tam "drebinów", "mirosławów" i "danusiek"] to XXI wiek PRZED NASZĄ ERĄ ,gdzieś w bagnach między Prypecią a Biebrzą, 500 lat przed roznieceniem ognia! Błogosławiona przez "bogów" ciemnota...
@@F.C.I.A. Nie siej defetyzmu. Ja myślę, że to pierwszy i to w fazie schyłkowej wiek przed nasza erą. Era ciemnoty watykańskiej w wielu społecznościach, nieraz całych krajach nawet, dobiegła końca. Stąd tez odejdzie.
Wiadomo, że czas jest względny, zależny od obserwatora. A kiedy obserwator obserwuje tylko różaniec i fotkę Wojtyły, to czas płynie dużo, dużo wolniej.....
@@Astrotaur Lecisz Einsteinem [niechrześcijanin] lub zgoła Hawkingiem [niekatolik] z tą dylatacją czasu... A tu skrzy się brylantami wiary PKS - Polski Kościół Skansenowy. Czy wiesz, niedowiarku, że jego chlubą jest największa na płaskiej Ziemi LICZBA KILKUSET egzorcystów??? I tego nam - podobno - wszyscy zazdroszczą!!!
A jak jeszcze ukoronujemy kogo trzeba, to będziemy mogli ukrzyżować kogo się zechce.
J.A.
P.S Wczoraj uroczyście rozpoczęto ogólnopolską akcję nawracania / reewangelizowania heretyków i odszczepieńców.
Do mnie nikt nie przyszedł. A mój pies się nudzi...
"Mitologii katolickiej" wypowiedziane z przekąsem... śmierdzi mi mową nienawiści.
Egzorcyzmy w normalnym państwie powinny być penalizowane jako przestępstwo pod pewnym paragrafem, gdzie i z kim my żyjemy?
„Umysł, który stoi poza obrębem kultury naukowej, naszpikowany prawdami objawionymi czyli Bliskowschodnimi Baśniami z Tysiąca i Jednej Nocy siłą rzeczy otacza się cudami i widzi wszędzie „tajemnicę" oraz „siły nadprzyrodzone".
To, że większość osób egzorcyzmowanych to młode dziewczyny, akurat normalne. Kiedyś oglądałem film jak psycholodzy wypowiadali się na temat egzorcyzmów. Był tam film powiedzmy o opętanej, który kończył się w ten sposób, że dziewczyna związała się z chłopakiem i opętanie ustąpiło. Nie chcę się wypowiadać na tematy na które się nie znam, ale moim zdaniem wina ponosi brak edukacji seksualnej i niezrozumienie procesów jakie zachodzą ciele młodej kobiety.
a ja myślę, że największym lekartwem na twoją głupotę będzie, jak sobie wsadzisz miotle w tylek na tyle głęboko, żebyś jej nie wyjął na wieki wieki amen i żeby Ci ksiądz pomagał wydostać 😂wtedy ci żadna kobieta nie będzie potrzebna, tylko ksiądz 😂😂😂
@@karolinas.7999 Nie wiem co ty masz za fetysze, ale nie interesuje mnie to. Ksiądz też mi do niczego niepotrzebny, nie wierzę w bozię i inne bóstwa, mityczne stworzenia też nie istnieją. Większość tak zwanych opętań może wyleczyć psychiatra czy psycholog. A że społeczeństwo niekiedy zabobonne, wierzy że jakiś pan bug siedzi na chmurce i patrzy się na nich. Łączą pociąg seksualny z demonem, bo przecież pomyślenie już o seksualności to grzech. Nie potrafią merytorycznie odnieść się do argumentów, tylko piszą coś o wsadzaniu miotły. To mamy to, co mamy.
Niestety z prawda nie wiele maja wspolnego slowa goscia, nie chce mi sie punktowac wszystkiego ani ogladac do konca wiec jedna tylko sprawa z zycia wzieta - zanim spotkasz sie z ksiedzem wyszkolonym do walki z czyms czego nie widac MUSISZ odbyc rozmowe z psychologiem. Takze wypowiada sie Pan na temat o ktorym pojecia nie ma, nie pozdrawiam
Czuje, że będzie wesolo😉
I strasznie zarazem ;)
Raczej strasznie, a nie wesoło!
Karolino, różnica wieku pomiędzy nami jest taka, że mógłbym być Twoim dziadkiem, w związku z tym, moje wnioski na temat egzorcyzmów wynikają z moich osobistych doświadczeń w tej mierze, a dla lepszego zrozumienia się na wzajem, wypowiedź w osobie trzeciej byłaby nieporozumieniem i nie prowadziłaby do zrozumienia się nawzajem.
Jest wiele nurtów postrzegania podprogowego, które Kościół zwalcza, tłumacząc to egzorcyzmami, czy też, walką z demonami. Rzeczywistość jest taka, że wiele instytutów naukowych, w wielu krajach, prowadzi badania i eksperymenty w zakresie niekonwencjonalnych form percepcji i wykorzystania tego w różnych sferach sprawowania władzy, Kościół nie jest wyjątkiem.
Jeśli interesują Ciebie niekonwencjonalne wnioski na ten temat, chętnie podpowiem trochę szczegółów.
Fajny cykl rozmów. Proszę o więcej p. Szumlewicza.
Cwaniakow i ludzi naiwnych nigdy nie zabraknie.
ze 40 lat temu w Polsce był bodaj 1 egzorcysta.
Dzisiaj minimum 100, a może i 200...
Nie wyrabiają się widocznie 😂
@@czekus5 roboty w ..uj! demony genderyzmu, ekologizmu, aborcjonizmu, wegetarianizmu... tego wszystkiego kiedyś nie było, a teraz jest.
W Niemczech nie ma żadnego.
@@robertb34 widać różni szatani są czynni najbardziej w kraju przedmurza! Tu przebiega front walki ze złem, więc tu potrzeba najwięcej czarodziejów.
@@robertb34 widać w kraju przedmurza różni szatani sa bardziej czynni i potrzeba więcej aktywistów.
Sorry, ale nie mogę się powstrzymać. Ja wiem, że nie powinno się oceniać wyglądu i że nie stanowi on o merytoryce wypowiedzi, ALE moim zdaniem tatuaże nie dodają Pani Opolskiej urody. Wręcz przeciwnie :(
Średniowiecze, totalny SZOK . Ateizm to podniesienie człowieka z kolan Samuel Beckett , dziękuję za interesujacy temat , wciąż aktualny temat setki lat 👍😥
Ateiści walczą z Panem Bogiem, mimo , że w Niego nie wierzą, ciekawe .....
@Sekretarz Jezusa Coś się zmieniło, Ateiści wierzą w istnienie Pana Boga ???.NAREŚCIE.
@Sekretarz Jezusa No witam pamiętasz mnie, kiedyś mnie obraziłeś i nie przeprosiłeś a to nieładnie.😡
@Sekretarz Jezusa Ale ja pamiętam, a internet nie jest anonimowych przypominam!!!!!!!!!
@@AndrzejKwasniewski-wm8oz Ateiści walczą z ludźmi, którzy stawiają jakieś gusła nad dobro innych osób.
Dwóch lewaków którzy w ogóle nie wiedzą o czym mówią jedynie wylewając swoje żale chcę udowodnić że Bóg jak i demony nie istnieją jak można się wypowiadać na temat na który nawet nie ma zielonego pojęcia
Co mają do tego lewicowe poglądy? Ja mam lewicowe poglądy ale sprawę egzorcyzmów i demonów traktuję poważnie.
Kościół to tylko instytucja że swoimi urzędnikami ,procedurami ,prawami majątkami. To nic nie ma wspólnego z wiarą.
bredzisz. KRK to parszywa instytucja zbudowana wyłącznie na wierze. Zaden myślący, przyzwoity człowiek w tym mentalnym chlewie sie nie uchowa. Tylko ludzie upośledzeni wiarą
@@Astrotaur tez płatny troll ? Wielu was tutaj
Ja miałem, oczywiście nie tylko ja, katechetkę, która była nieźle przemocowo odklejona. Czym zakończyły się nauki tej wiedźmy? Gdy dowiedziałem się, że parę lat temu- znaleziono ją martwą na ulicy, to moja jedyna myśl to była satysfakcja ze sprawiedliwości. Takiej miłości ta "święta" mnie nauczyła. Do dzisiaj mówię, że się szmacie należało.
Matko aż tak
XXIw. i jest cały czas wiara w mitologię chrześcijańską. 😢Masakra
Dlaczego nie zaprosicie osoby która przeszła przez egzorcyzmy i została uwolniona tylko gościem jest ktoś kto ma takie samo zdanie jak prowadząca.
A najlepiej kogoś spoza kościoła. Kk nie ma monopolu na demony i egzorcyzmy.
Tak brak profesjonalizmu widoczny od 1 minuty słuchania...
Dyskutujecie na temat rzeczywistości, która jest, ale w którą nie wierzycie, z której kpicie.
Pani Karolino, mam wrażenie, że spłyciła Pani temat. Inaczej: jestem pewien, że temat jest szerszy. Warto znaleźć świadectwa egzorcyzmowanych jak i egzorcystów.
W samo sedno
Zaproś proszę Olu księdza egzorcyste niech opowie od kuchni. Ja wiem jak to wygląda bo byłem 3x świadkiem opętania i 1x egzorcyzmów i ten gość gada głupoty..... Serio.
Demon uciekł po skarpetka za bardzo śmierdziała.
Absolwentka szkoły katolickiej, no tak! To są najcięższe przypadki nienawiści do Kościoła...skoro taka osoba się zagubi i odejdzie od wiary.
Kanał rozwija sie w dobrą demoniczną stronę pozdrawiam i czekam na kolejne odcinki 😆
ja mam w D ich spowiedzi ! i wykorzystywanie tego do swych celöw , co ja robie to tylko moja prywatna sprawa nie jakiegos chlopa, czesto Zboczenca .
Szanowni Państwo. Wszystko co jest związane z religią i ściemą religijną jest złe.
Nareszcie madre slowa
tak, też tak oceniam te audycje związane z ściemą - te audycje są złe!
No nieeee.. nie da się tego sluchac
podobno w wersji audycji dostępnej tylko dla patronów podają, że nie skarpetki to były a brudne majtki,
ja tam nie wiem, tak słyszałem, ale, żeby uzyskać prawdziwsze jeszcze informacje - zasponsoruję
Sprawa Annalise Michel zakończony śmiercia głodową młodej dziewczyny spowodowała zakaz egzorcyzmów w Niemczech. Nakręcony film o tej ofierze wyświetlany w tvp zupełnie inaczej pokazuje te kwestię , tj. po kościelnemu. Można go zobaczyć na UA-cam. To bardzo szkodliwe dla osób nieświadomych i młodzieży.
Mnie najbardziej zastanawia to, że w 2006 roku w Polsce właściwie nie było księży egzorcystów, a w 2018 ich było już kilkuset. Tak jakby te czary zyskały na popularności relatywnie niedawno! Bo zrozumiałbym to 20, 30, 50 czy 100 lat temu. Ale że to się tak rozwinęło w ostatnie 20 lat?
demony dżenderyzmu, wegetarianizmu, tatuażyzmu, ekologizmu... to wszystko wytwory ostatnich lat. KRK po prostu reaguje elastycznie i błyskawicznie
Kaczystan kwitnie zabobonem
@@anapogo5673 tez troll ? Ale was tu wielu
też wzrasta ilosc kołczów i szarlatanów, takie czasy jak sie coś kończy i coś zaczyna, generalnie żyjemy w ciekawych czasach, po pandemii i innych kryzysach widzimy że eksperci czy autorytety lub oficjalne kanały zawodzą, także ludzie znowu wracają do guseł lub do trybalizmu , gdzie nie mamy jednego spoleczenstwa ale kazdy wybiera co mu pasuje i zaciąga się pod "sztandar" danego lidera czy swiatopoglądu
@@veneficarius tak ci podpowiada dowódca ? Sam byś nic nie wymyślił ? Ciężka sobota co ? Kac ?
O, słynny Szumi-Nierozumi plujący ciągle jadem nienawiści. Dobrze, że Stalin umarł, choć Lenin wiecznie żywy.
Pierwszy raz poszłam na grupową terapię i od razu dostałam obuchem jak psycholożka prowadząca powiedziała że nie ma nic złego w egzorcyzmach bo podobno pomogły jednej osobie w grupie. Wyszłam i nie wróciłam lol
Egzorcyzmy to mały pikuś. Pewna pani psycholog tak skutecznie zahipnotyzowała pewną damę, że ta odkryła, iż jest reinkarnacją jakiejś kapłanki z czasów Cheopsa🤣🤣🤣
Znaczy nie przyjmujsz do wiadomości, że, ktoś mógł dostać skuteczną pomoc od egzorcysty.
nie jesteś zbyt open-minded
W mojej opinii Strasznie płytkie. Bez podstawowej wiedzy o tym, czym jest egzorcym w KK a w każdym razie Bez przedstawienia tej wiedzy. Zanim KK podejmie się egzorcyzmu wg mojej wiedzy wymagane jest wcześniejsze sprawdzenie pod względem medycznym, os somatyki, przez psychiatrię po psychologię. Egzorcyzm nie polega na ingerencję w psychikę tylko pomaga w sprawach duchowych, uwaga: osobom wierzącym. Wcale się nie dziwię niewierzącym, że nie mogą w to uwierzyć. Ja nie wierzę np w krasnoludki... O nadużyciach w rodzaju gwałtu (seksualnego lub jakiegokolwiek innego pogwałcenia granic) lepiej by było podać jakieś konkrety, żeby pomóc ofiarom. Liczę na bardziej merytoryczne rozwinięcie tematu, bo jest bardzo ciekawy
👌
Co za bzdura, że egzorcyści odwodzą od opieki zdrowotnej. Nie mogę tego słuchać. 😅
Demony są i były w kk
Ludzie chodzą na egzorcyzmy bo polska służba zdrowia, a szczególnie psychiatria jest w zapaści. Nie mówiąc o tym, że problem zostanie w papierach gdy człowiek pójdzie do psychiatry. I jest obawa, że jeśli otoczenie się dowie to w jakiś sposób osobę napiętnuje lub zwróci się przeciwko niej. A tak nie ma żadnych papierów ani dokumentów !!! I właściwie nie ma sprawy, bo obie strony chcą tajemnicy.
Gwinto Andrzej
,,... problem zostanie w papierach...".
To kk takie ,,wydarzenia" jak np.: chrzest, bierzmowanie, ślub, kolęda itp. odprawia ,,,za co łaska" nic niezaznaczając w swoich przepastnych kronikach (parafialnych!)?
@Babie lato
,,Babie lato" nie przekręca ( i nie ,,ubarwia") treści mojego komentarza. WYRAŹNIE (sic!) napisałem o pismach wytworzonych przez kk, nic (ani jedną literą) nie pisałem o jakimkolwiek lekarzu.
P.S. Wmawianie komuś na siłę czegoś, o czym się nie tylko, że nie pisało, nie pomyślało, trąci (ze strony ,,Babie lato") pewną, ale trudno wyleczlną, medyczną jednostką chorobową.
@Babie lato
Kk każe wydarzenie skrupulatnie zapisywał i zapisuje. A to, że od czasu do czasu ,,palą się biblioteki aleksandryjskie", to już ...inna historia.
@Babie lato
Podobno w Watykanie znajduje się biblioteka mająca 80 km półek.
@Babie lato
Atlantyda🤣🤣🤣
Tylko tajemnica spowiedzi to dotyczy księdza. Osoba spowiadająca się na pełnen prawo potworzyć każde słowo, jakie padło w konfesjonale. Jeśli sobie życzy może też wyznać komuś jakie podała grzechy, bo to ksiądz nie może tego wynieść, a ja swoją tajemnice mogę zdradzać
Egzorcyzm nie polega na wpychaniu sakcesonu w usta i ośmiesza procedurę.
Ja kocham demona, który mieszka we mnie i nie pozwolę nikomu go wygonić.
Wszystko zależy od tego kto człowieka opętał. Jeżeli byłby to któryś z demonów wyższych jak Azazel czy Król Paimon, to na krótką metę może to być korzystne, bo można zyskać wiedzę i siłę fizyczną. Ale w przypadku bytu pośledniejszego pozostaje tylko ból i szaleństwo, najczęściej kończące się długoletnim więzieniem, kiedy pod jego wpływem zabijasz jakiegoś łebka pod remizą. Ja nie cieszyłbym się z takiego intruza w swoim ciele.
Ja też 😈👹👺🎃
Nauka wciąż nie pojmuję potęgi imienia JEZUS. Błąd
@Sekretarz Jezusa czyżby? Na imię JEZUS każde kolano się ugina. Szatan nie jest głupi, demony także, tylko nosiciele demonów mają niski iloraz inteligencji.. zapytaj siebie komu sluzysz? Bo sluzysz i nawet nie wiesz.. ja chcę służyć Bogu i wybrałam. W mocy języka jest blogoslawienstwo i przekleństwo. Bóg dał swoim dzieciom moc wyrzucania demonów przez Słowo Boże.. tylko zbójcy ,którzy siłą chcą wejść do Królestwa Bożego robią dziwne rytuały, stosują przemoc wobec dreczonych. Głupotą jest ,kiedy szatan chce wyrzucić szatana... swój swemu nic nie zrobi😏
@@martamarta7771 za to nieuki są w tym oblatane!
To jest chore, że przemoc i patologię można sobie ubrać w religie i jest ok i nikt odpowiedzialności nie ponosi, wolno wszystko 🤬
Dawno już nie słyszałem takich głupot
To idź do kościoła. Albo mity biblijne poczytaj... Dopiero padniesz ze śmiechu...
Szanowna Pani, slucham czesto i z zainteresowaniem prowadzonych przez Pania audycji. Z ciekawoscia podeszlam tez do powyzszej. Niestety, ta rozmowa byla dla mnie rozczarowaniem. Nie dowiedzialam sie niczego konkretnego na temat egzorcyzmow i egzorcystow. Chetnie dowiedzialabym sie, skad praktyka tych obrzędów, czy sa w polskim kosciele jakies warunki bycia egzorcysta itp. Gosc programu mowil o tajemniczosci obrzedu i samych egzorcystow (wlacznie z informacjami o mozliwosci popelnienia przestepst na osobach poddawanych egzorcyzmowi). Kiedy rzuca sie takie zarzuty to , moim zdaniem, powinno sie mowic o konkretach. Z przykroscia stwierdzam, ze ta rozmowa brzmiala jak wymiana plotek, a nie faktow. Chetnie wysluchalabym wypowiedzi kogos, kto potrafilby bardziej rzeczowo i szerzej przedstawic to zjawisko. Pozdrawiam Pania i dziekuje za dotychczasowe programy.
Uwielbiam grzech, zwłaszcza ten przyjemny...
Jak będziesz wiedział że piekło szatan demony opętania to nie bajki TK by ci się odechciało grzeszyć ponieważ większość dusz idzie na potępienie wieczne ! Wiem ponieważ doświadczyłem tego zmieniaąc życie. Ja nie muszę już w to wierzyć widziałem to na własne oczy !
@@rafald.2106 Uwierzyłeś w bajki religijne, a myśl jest twórcza. Nic nie może zaistnieć, co wpierw nie było myślą.
@@mariazwolinska3333 Ja nie muszę w to wierzyć ! Ja widziałem na własne oczy życie wieczne które przyszło z królestwa Chrystusa ! Przyszedł też do mnie szatan upadły anioł i byłem fizycznie atakowany przez niego. Ja dostałem ogromną łaskę nawrócenia bo do 40 roku żyłem z daleka od Boga prostytucja związki niesakramentalne itp. i szatan miał mnie w kieszeni . On się nie ujawnią do póki nie musi . To nie są żarty! Wiem co piszę do ludzi. Św. Ojciec Pio był fizycznie atakowany św Jan Maria Vianey również jak i św Siostrą Faustyna która opisuję to w swoim dzienniczku była po drugiej stronie widziała wizję piekła gdzie idzie wiele dusz. Dlaczego Matka Boża pokazała w Fatimie dzieciom piekło? Bo dorosłemu by nie uwierzyli ! Świąt duchowy istnieje widziałem i doświadczyłem ataki złego . Polecam mocne świadectwo ks. Piotra Glasa pt,, co szatan mówi na egzorczmach " cz1 i cz2. Obejrzyj film dokumentalny egzorcyzmy Annelise Mitchell przerażający! Lub zmień życie to się przekonasz jak działa ten mechanizm ! A się przekonasz ! Jest tysiące świadectw którzy tego doświadczyli ! To nie są żarty! Ludzie niechcący w to wierzyć bo życie się im podoba ! Tu na ziemi jest wszystko oszukane i zakłamane przez MASONERIĘ !! JAK BY BOGA NIE BŁO NASZE ŻYCIE BYŁO BY BEZ SENSU !! BĘDZIEMY ODDZIELENI ZIARNO OD PLEWU ZBAWIENIE LUB POTĘPIENIE ! NIECHCESZ TO NIEWIERZ PO DRUGIEJ STRONIE BĘDZIE JUŻ ZA PÓŹNO ! EWANGELIA CHRYSTUSA JEST PRAWDZIWA ! !
@OBYWATEL ŚWIECKIEJ REPUBLIKI ŚWIĘTEGO KLECHISTANU Tak jezus Chrystus mnie leczy i cuda są wielkie jest lekarzem duszy i ciała :-) są choroby psychiczne i duchowe tak samo jak jest niebo i piekło zbawienie lub potępienie jasnosc i ciemnosć wszystko ma dwie strony drzewo które nie wydaje zdrowych owoców będzie wycięte i wrzucone w ogień ! proszę bardzo nie chcesz to nie wiesz nie musisz ale podrugiej stronie będziesz widział swoje życie na sądzie Bożym albo zachwasz albo stracisz nie ma zbawienia z automatu !! . Możesz pisać że jestem psychiczny proszę bardzo , ale ewangelia Chrystusa jest prawdziwa czy Ci się podoba czy nie ! ! Tu wszystko jest oszukane i zakłamane ! Przez globalistów i masonerię A Chrystus jest prawdą ! Nie musisz w to wierzyć człowiek nie walczy z człowiekiem tylko ze złymi duchami w przestworzach pomiędzy aniołami a demonami . Bo świąt duchowy istnieje! Człowiek krytykuje i ośmiesza wszystko czego nie rozumie jesteśmy ułomni dopóki nie poznamy prawdy ! Wszystkiego błogosławionego 🙏 🙏
Mnie bogowie stworzyli do tego żebym grzeszył . Bogom się nie sprzeciwiam , robię co mogę żeby ich zadowolić .
Bywałam na Mszach prowadzonych przez egzorcystę i tam wszem i wobec przy ludziach się odbywały egzorcyzmy. Niestety nie jestem osobą medialną, próbowałam swych sił na yt ale nie jestem tego typu osobą którą ludzie lubią a szkoda bo by było co opowiadać,
Chętnie usłyszę więcej na ten temat. Gdzie to się odbywało? Czy możesz napisać do mnie na adres ze strony? Paweł Kostowski
Moze sprobuj
@@egzorcyzmypolskie10:12 ....Byłam również na mszy egzorcystycznej ,,i już więcej nie pójdę...było niemiło...
Bydgoszcz Klaryski ul. Gdańska.
@@dkokd4837 Dlaczego było niemiło?
@@egzorcyzmypolskie Podczas mszy i gdy ksiądz chodził z monstrancja,były osoby które "wyły" rzucały się ....krzyczały..miały straszne oczy..Jestem osoba wrażliwa i bardzo to przeżyłam,po prostu strach i nieprzyjemne odczucia..Nie poszłam już więcej .Zaspokoilam swą ciekawość i chęć sprawdzenia tego, co opowiadała koleżanka..Mój kuzyn który nas podwiozł,nie wszedł..
Po mszy" opowiadaliśmy mu podkręcone i przestraszone i on nie wierzył..Po czym stwierdził,że to może ustawka..
Niewiem ,jaka prawda,ale wywarło to na mnie ogromny oddźwięk..przez kilka dni musiałam oddalać to co słyszałam i zobaczyłam..
To było ładnych parę lat temu..😔😊
Cofamy się w rozwoju. Egzorcyści to jacyś ludzie przeszłości.
Ile dziś płaca ? 200 czy 300% ?
@@frankdrebin5861 Za co?
@@benkruczek8182 za jajco
@@frankdrebin5861 Święcone mniam 🤤🐣
Witam wszystkich fanów kanału życzę powodzenia w głoszeniu prawdy Stary Baca Po prostu jestem grzesznikiem i to jest prawda ale staram się lecz nie zawsze wychodzi Dobrego Dnia życzy Stary Baca który kocha Ludzi i Ojczyznę Normalną Amen
Bardzo przepraszam za mój pomysł, ale ciekawi mnie, czy tatuaże znikają po egzorcyzmach. Nie ma ktoś czegoś do usunięcia, jakiegoś "Kocham Radka" czy coś?
Wypraszam sobie, jakom Radek. Jeśli dziewczyna zakochała się we mnie, to musi być na wieki.
@@gkl2197 Tatuaż tej treści którejś z TWOICH byłych dziewczyn wymagałby zatem, jak przypuszczam, co najmniej papieskiej skarpety, jeśli nie majtek.
Haha...dobre...
Komu przeszkadza wegetarianizm??? To przerażające ,że kościół nawet decyduje co mamy jeść.
Już sam wygląd salcesonu sprawia, że nie trzeba być weganinem, żeby się bronić rękami i nogami przed jedzeniem go. Wizja takiego zmuszania do jedzenia jest przerażająca, a wizja takiego zmuszania do jedzenia salcesonu to już zwłaszcza. Ja dopiero próbuję być weganką, ale salcesonu bym nawet kijem nie tknęła, a żadnych objawów opętania nie mam.
A ja uwielbiam salceson, jest bardzo zdrowy. Zwłaszcza dla mnie po operacji przepukliny. Poza tym salcesony są różne, jeżeli zrobiono z jakiś odpadów i w nie zbyt higienicznych warunkach to może być niesmaczny lub wyglądać nie apetycznie. Trzeba wiedzieć co kupować. Ja czasami próbuje z ciekawości wegańskie nowości i przeważnie są dla mnie obrzydliwe, pozbawione smaku i zapachu. Weganizm to ideologia. Przy okazji po co w fast foodach i w sklepach używa sie nazw "kurczak po wegańsku" albo "ser żółty, twarożek wegański"? Jadłem tez kotlety mielone po wegańsku. Zero prawdziwego mięsa, nie były takie złe, ale nie kupie drugi raz. Przecież to wszystko jest zrobione głównie ze soi GMO. Przypomina z wyglądu niemal prawdziwe jedzenie, trzeba naprawdę dużo samozaparcia by tym się żywić. Wielu wegan prędzej czy później i tak wraca do normalnego jedzenia. Nawet muszą, gdy zaczynają chorować, podupadać na zdrowiu lub nawet grozi śmierć z niedożywienia, czy przedawkowania pewnych substancji z roślin i owoców.
@@czerwonypantofelekweganskie kotlety z soczewicy/ciecierzycy/straczkowych sa cudowne
Ile osób sie zabiło pod ścisłą kontrolą lekarza??
Boże nawet ciężko to komentować. Pomieszanie z poplątaniem. Stek pomówień bez jakiegokolwiek zaznajomienia się z tematem. Szkoda że taką miałkość dziennikarska spotyka się na tym do tej pory dobrym kanale
Dobry kanał ? Przecież to odnoga open society do walki z wiarą … pomysł trochę
Koleś jest oderwany od rzeczywistości. Gdyby tak to wyglądało jak on mówi to kościół już dawno by nie istniał.
Swoją drogą gdyby egzorcyzmy nie pomagały temat by nie istniał.
Po pierwsze ksiac nie mogl miec calej skarpetki J.P poniewaz kardynal Dziwisz pociol wszystko na paski i spredawal jako relikwie 2 stopnia. oraz inne.Natomiast moja skarpetka po calym dniu pracy.wygonil bym nie tylko demona z opentanej a caly sejm..pozdrowienia swietne programy m...
Proszę zaprosić do programu prawdziwego egzorcystę, albo ludzi, którzy zajmują się takimi sprawami. Ciekawy temat. Pozdrawiam
Nie widze potrzeby.
@@michaelpoc9755 ja widzę, no trochę znam temat 😊
Pisząc grzecznie 😊
@@lucynagorska1958 byc moze psychiatrzy i prawnicy. Ksieza niepotrzebni.
@@michaelpoc9755, ja uczę się nie oceniać i nie generalizować. Znam księży z powołania
i takich, których nie chce znać
Jedna uwaga: O ile wiem popularny "egzorcysta" z social mediów, o którym mowa nie jest katolikiem/reprezentantem kościoła katolickiego.
Zaproscie prawdziwego egzorcystę to wam powie jak jest naprawdę
A tak naprawdę to oboje nadajecie się do egzorcyzmu
Uważaj, bo cię opęta Św. Mikołaj
Niesamowicie stronnicza „dziennikarka”
Ręce opadają, jak się was słucha.
A czego się spodziewasz po Szumlewiczu? XD
prawde möwia o koscielnych Bajkach i przemocy w kosciele .
Nie ma szatana, nie ma opętań, więc czemu ktoś miałby dokonać czegoś co nie istnieje i nie może działać?
Nie ma zła ? To skąd tyle wojen ? Same z siebie ?
A ósmego dnia rzecze Pan:
- Murphi, wygrałeś !!
Jeśli już pojawiają się takie autorytety jak Szumi to znaczy że pora kończyć działalność kanału
Ale bzdury i to ma być merytoryczna rozmowa?. Przecież to są pomówienia ,a pan ciągle mówi " wydaje mi się" . Wasza rozmowa też jest mocno przemocowa i nasycona nienawiścią.
21:50 I tu jest właśnie clou problemu , zmowa milczenia i zaszczucie do tego stopnia ofiary że gdy dochodzi do tragedii to nawet najbliższa rodzina boi się otworzyć usta i dalej żyje z piętnem tych złych .
Pan specjalista bardzo niekompetentny..przeinacza kazdy fakt..chodzi mu tylko o ośmieszenie kosciola..
Faktem jest, że egzorcyzmy to wyssane z palca bzdury i kłamstwa.
Bardzo ciekawy wywiad
Nie ma skiteczniejszej broni przed demonami jak prącie egzorcysty 👍😁
Zasuszone i zawieszone u wezgłowia.