Суспільне які Ви круті!!!! Дякую за сюжет,поширюю,плачу від щастя що хоч якось ця пам'ятка дійшла до нас,що я доторкнулась до славетного минулого,неймовірно,дякую 🫂💛💙🫶
Яка талановита, цілеспрямована людина. Просто робив свою працю яка голосно зараз звучить - бережіть своє українське. Честь і слава людям які знайшли можливість зберегти будинки школи .
Дякую за чудове нагадування про українську памʼятку архітектури! Про ці школи вже понад 20 років не припиняють дискусії небайдужі люди, але всі заклики ігноруються і сприймаються владою дуже цинічно. Українські памʼятки руйнує русьня і українська влада - навіть не знаю хто більший ворог…
Дякую пані Герасимʼюк і всім людям , що намагаються зберегти такі цінні памʼятки архітектури. Мій рід по маминій лінії з Мармизівки Варвинського району , Чернігівської області . Мамин брат Кащенко Олександр Федорович багато років був директором школи з такою ж архітектурою в селі Озеряни . Між класами так само були деревʼяні перегородки , що відкривались , наприклад, коли проводились загальношкільні збори . Також вікна були такої ж шестигранної форми . І ззовні школа була « вдягнута у вишиванку» , а через вигін була окрема будівля де проживали вчителі . Територія школи теж була огороджена і школа стояла на узвишші . У Гнідинцях , Варвинський район теж була така школа , правда менша за Озерянську , якщо не помиляюся . В тій школі вчителювала мамина сестра Марія Федорівна Замша . Памʼятаю , коли їздили в гості в Залатиху , це вже на Сумщині , Роменський район до маминої сестри Євдокії Федорівни Телущенко , хоч вона і не працювала в школі , а жила поряд з нею . Ми з місцевими дівчатками бігали гуляти туди , лазили по старезних каштанах , мені семирічній тоді здавалось , що вони ростуть у небо . А школа в Залатисі теж була такого ж стилю . У вишиванці . Не знаю чи збереглись ті світлі та гарні школи … так багато часу спливло . Сподіваюсь , що так .
Будівлі унікальні! Мають бути відреставровані,та слугувати як школи та музеї! Не доглядати історичну спадщину,це злочин..! Дякуємо всім, хто намагається покращити ситуацію та опікується нашими пам'ятками архітектури!
Колись школи та технікуми врятували багато архітектурних перлин. Але зараз по селах немає дітей. А для музею потрібна експозиція. Треба думати, під що ці будинки підлаштувати. Шкода, що серед наших олігархів жодного Терещенка чи Тарнавського.
Які ж вони гарні! Які ж вони оригінальні! І наче з самої землі, як ті гриби після дощу, рясно вкрили простір серця України, як тільки з'явилася така можливість! Болісно, що не всі можемо зберігти, що мало уваги національному стилю будівництва, що немає обізнаності про це широкого загалу, як і про дерев'яні красені-храми, якими був вкритий український простір ще на початку 20 століття...
Дякую за привернення уваги до важливої теми. Жаль що знімальна група не доїхала до сіл Залатиха, Макушиха та Степуки Сумської, Чернігівської, та Полтавської областей. Символічні місця, що і питання збереження памяток не місцеве а регіональне і всеукраїнське
Ще одна схожа школа була у селі Вереміївка (нині Черкаської області, а раніше Золотоніського повіту Полтавської губернії) до затоплення Кременчуцьким водосховищем.
Дякую за відео) У минуломуроці дуже зацікавилася цією темою завдяки блогеру Софії Безверхій. У нас на Миргородщині теж були школи Сластьона, я впевнена в цьому. Саме у моєму селищі Комишня збереглося старовинне приміщення школи, яку і досі називають Червоною школою, там зараз проживають люди. Приміщення будинку культури у минулому мало вікна такої ж форми, як у школах Сластьона. У центрі селища є багато старовинних будівель, про історію яких, на жаль, мало що відомо.
Одна із останніх, а може і остання Сластіонова школа знаходиться у селі Брагинці на Варвинщині. Вона почала будуватись у 1913 році, а відкрилась у 1916 році. Дякую Суспільному за проєкт і збереження національної історії!
Дякую всім хто приєднався до відродження нашої архітектурної спадщини . На жаль ніколи не була в цьому регіону України тому була дуже вражена красотою шкіл і цих міст . Слава нашій нації і смерть внутрішнім і зовнішнім ворогам .
Оце і є наше теперішнє диво 😢😢😢 .... про те, що всі культурні українці знають і знали з пелюшок, "великі теперішні очільники і оцінювачі нашої культури" відкривають для себе диво, яке їхні батьтьки й діди руйнували, як то кажуть "з остєрвінєнієм"!... 😢😢😢 Недоруйнували, хвалити Бога! Але може хоч так пам'ять збережеться і відновиться! ПЕРЕМОГИ!!!❤🖤💛💙
Дякуємо вашій команді , що показуєте наш спадок. Невже місцеві громади не взмозі організувати школярів, населення для прибирання шкіл та території? Чому весь час керівники волають про нестачу грошей?
Там, де є школярі, школи у більш-менш задовільному стані. Якщо громади з одних пенсіонерів, то багато вони не зроблять. Особливо зараз. Коли всі кошти мають йти на війну.
@@ОльгаБралюктак у нас децентралізація і у громади кошти на війну не забирає держава, а вони залишаються на місцях. Скоріш за все, старости тих сіл не хочуть тим займатись і напрягатись.
@@annaandriyaka5410 Вони і до війни не хотіли. Зиску ніякого. А зараз почнуться розмови про розкрадання на ремонтах, коли гроші потрібні на фронт чи на більш нагальні потреби.
Шкода що старовинні будинки не зберігається. Громадам треба звернути увагу на такі будинки, взивати до світу людей і реконструювати. Скільки часу загублено.
То що той голова говорить «трішки в аварійному стані»? Школи занедбані. Років пʼять маю туристичні маршрути, які охоплюють школи. На більшість без сліз не можна дивитися. Місцеві не цінують того, що мають (за невеликим винятком).
В с Кизлівка навчався в такій школі кирпич обвалився в 1982 і її обклали поновому старим карпичем і трохи добавили нової узори збереглися автентичні башенька є стоїть і січас .Залазив в неї через горище було дуже цікаво .
Журналістам: поцікавтесь акуратніше архітектурними стилями . Зверніть увагу на галицьку "орнаментальну" сецесію, карпатський та закоп'янський стилі. Поцікавтесь докладніше модерном як явищем світової архітектури, і давайте якісніші коментарі. Культура й освіта мають свою вартість навіть у воєнні часи !!!
Тема дуже цікава, але слухати неможливо. Ну звідки взялася ця дурна манера розповіді? Все телебачення вже кілька років веде репортажі в цій манері. Хто впровадив цю дебільну моду серед журналістів? Блогери на ютюбі викладають свої матеріали набагато приємніше - нормальною мовою в природній манері.
Дякую за відео. Подяка п. Ользі за небайдужість
Дякую, друзі, що привертаєте увагу на таке важливе надбання українського народу.
Дякую за небайдужих людей, які піднімають важливі теми ❤
Коментар в підтримку каналу
О, пам'ятаю, раніше на Ukraїner був цілий репортаж про ці школи! Дякую вам усім за вашу працю
Дякую за вашу роботу заради збереження українських пам'яток архітектури, тема дуже важлива, поширюю відео.
Добре, що ще є в Україні небайдужі люди, які щось роблять для збереження національної культури.
Чудовий сюжет! Корисний, цікавий, інформативний і візуально приємний!
Дякуємо за роботу! Зокрема, вітання й подяка з Бодакви😊
Суспільне які Ви круті!!!! Дякую за сюжет,поширюю,плачу від щастя що хоч якось ця пам'ятка дійшла до нас,що я доторкнулась до славетного минулого,неймовірно,дякую 🫂💛💙🫶
Дууже крутий проєкт, хочу ще більше таких!!!!!
Яка талановита, цілеспрямована людина. Просто робив свою працю яка голосно зараз звучить - бережіть своє українське.
Честь і слава людям які знайшли можливість зберегти будинки школи .
Дякую за чудове нагадування про українську памʼятку архітектури! Про ці школи вже понад 20 років не припиняють дискусії небайдужі люди, але всі заклики ігноруються і сприймаються владою дуже цинічно. Українські памʼятки руйнує русьня і українська влада - навіть не знаю хто більший ворог…
Дякую за відео , освіта в Україні має бути на першому місці ! Щеб міністра нам толкового * ;)
Дякую пані Герасимʼюк і всім людям , що намагаються зберегти такі цінні памʼятки архітектури.
Мій рід по маминій лінії з Мармизівки Варвинського району , Чернігівської області . Мамин брат Кащенко Олександр Федорович багато років був директором школи з такою ж архітектурою в селі Озеряни . Між класами так само були деревʼяні перегородки , що відкривались , наприклад, коли проводились загальношкільні збори . Також вікна були такої ж шестигранної форми . І ззовні школа була « вдягнута у вишиванку» , а через вигін була окрема будівля де проживали вчителі . Територія школи теж була огороджена і школа стояла на узвишші .
У Гнідинцях , Варвинський район теж була така школа , правда менша за Озерянську , якщо не помиляюся . В тій школі вчителювала мамина сестра Марія Федорівна Замша .
Памʼятаю , коли їздили в гості в Залатиху , це вже на Сумщині , Роменський район до маминої сестри Євдокії Федорівни Телущенко , хоч вона і не працювала в школі , а жила поряд з нею . Ми з місцевими дівчатками бігали гуляти туди , лазили по старезних каштанах , мені семирічній тоді здавалось , що вони ростуть у небо . А школа в Залатисі теж була такого ж стилю . У вишиванці .
Не знаю чи збереглись ті світлі та гарні школи … так багато часу спливло .
Сподіваюсь , що так .
Нарешті зняли достойний фільм про ці школи
Школи архітектора Сластіона - чудове поєднання краси, національних мотивів і функціональності.
Які гарні будинки ...
Дякую, дуже.
Це важливо зберігати такі обєкти робити їх функціонуючими бо тоді довкола них буде розвиватись і селище.
Вперше почув про школи від каналу Хащі. як побачив ваш новий випуск одразу подивився. Дякую що поширюєте. Ви молодці!
Будівлі унікальні! Мають бути відреставровані,та слугувати як школи та музеї!
Не доглядати історичну спадщину,це злочин..!
Дякуємо всім, хто намагається покращити ситуацію та опікується нашими пам'ятками архітектури!
Колись школи та технікуми врятували багато архітектурних перлин. Але зараз по селах немає дітей. А для музею потрібна експозиція. Треба думати, під що ці будинки підлаштувати. Шкода, що серед наших олігархів жодного Терещенка чи Тарнавського.
Які ж вони гарні! Які ж вони оригінальні! І наче з самої землі, як ті гриби після дощу, рясно вкрили простір серця України, як тільки з'явилася така можливість! Болісно, що не всі можемо зберігти, що мало уваги національному стилю будівництва, що немає обізнаності про це широкого загалу, як і про дерев'яні красені-храми, якими був вкритий український простір ще на початку 20 століття...
Це дуже важлива тема. З шкіл Сластіона можно зробити крутий туристичний маршрут по українському модерну.
У мене є маршрути Школами Лохвицького земства.
@НаталіяСкорик-ч6ц привіт. Напишіть свій телефон. Я працюю в педколеджі. Хочу організувати лекцію, а потім екскурсію. Дякую
Дякую Вам за те, що робите все для нас, жаль , що люди та влада не розуміють того що ми маємо
Дякуємо "Суспільному"!!! 💛💙
Це неймовірно красиві будівлі! Дякую, що розказали про них та про Сластіона. Сподіваюсь, вийде їх зберегти та відновити 🙏
Чудовий проєкт, цікавий та красиво зроблений. Щиро раджу для перегляду.
До речі, такі школи є і на Чернігівщині.
Дякую вам за цікавий контент
Надзвичайно архітектурно приємні та естетичні будівлі. Любо глянути. Якби ще були б відреставровані, то взагалі було б супер.
Це чудово, що українці знову говорять про свою матеріальну спадщину.
Зміни обов'язково будуть, бо українцям дорогий свій дім
Моя мама теж навчалась в такій школі, в селі Білоцерківці Пирятинської громади
Дякую за привернення уваги до важливої теми. Жаль що знімальна група не доїхала до сіл Залатиха, Макушиха та Степуки Сумської, Чернігівської, та Полтавської областей. Символічні місця, що і питання збереження памяток не місцеве а регіональне і всеукраїнське
Залатиха - моє рідне село...все моє дитинство пройшло там...а школа і правда гарна, за мого дитинства там був магазин
Дуже гарний фільм!
Ще одна схожа школа була у селі Вереміївка (нині Черкаської області, а раніше Золотоніського повіту Полтавської губернії) до затоплення Кременчуцьким водосховищем.
дякую дуже цікавий та важливий випуск ! сподіваюсь ці школи встигнуть врятувати для зберігання та мноення нашої культури
ого! дякую!
Дякую за відео) У минуломуроці дуже зацікавилася цією темою завдяки блогеру Софії Безверхій. У нас на Миргородщині теж були школи Сластьона, я впевнена в цьому. Саме у моєму селищі Комишня збереглося старовинне приміщення школи, яку і досі називають Червоною школою, там зараз проживають люди. Приміщення будинку культури у минулому мало вікна такої ж форми, як у школах Сластьона. У центрі селища є багато старовинних будівель, про історію яких, на жаль, мало що відомо.
Одна із останніх, а може і остання Сластіонова школа знаходиться у селі Брагинці на Варвинщині. Вона почала будуватись у 1913 році, а відкрилась у 1916 році.
Дякую Суспільному за проєкт і збереження національної історії!
Дякую усій вашій команді за вашу працю, за цей чудовий репортаж!
Чудове відео! І дуже важливе ❤
Чудовий випуск! Хочеться побачити ці школи 😊
У селі Баранівка Шишацької громади Миргородського району до недавна функцірнувала девятирічка саме у такій будівлі. Досі в хорошому стані.
Щіра подяка вам, що піднімаєте такі важливі теми, хай прокидаються чиновники, щоб зберігати таких будівль для нащядків.
дякую!
Дякую всім хто приєднався до відродження нашої архітектурної спадщини . На жаль ніколи не була в цьому регіону України тому була дуже вражена красотою шкіл і цих міст . Слава нашій нації і смерть внутрішнім і зовнішнім ворогам .
Дуже шкода,що не цінуємо і втрачаєм таку красу!!!
Дуже цікаво .
Дякую, дуже цікаво і пізнавально.
Вподобайку встановлено і коментарі до розвитку каналу і подяка за інформацію 🎉🎉
Мені здається,що зараз архітектура в занепаді,судячи по Києву,Черкасам...та і іншім містам.А всі чудові прєкти з минулого.
Оце і є наше теперішнє диво 😢😢😢 .... про те, що всі культурні українці знають і знали з пелюшок, "великі теперішні очільники і оцінювачі нашої культури" відкривають для себе диво, яке їхні батьтьки й діди руйнували, як то кажуть "з остєрвінєнієм"!... 😢😢😢 Недоруйнували, хвалити Бога!
Але може хоч так пам'ять збережеться і відновиться! ПЕРЕМОГИ!!!❤🖤💛💙
Дякуємо вашій команді , що показуєте наш спадок. Невже місцеві громади не взмозі організувати школярів, населення для прибирання шкіл та території? Чому весь час керівники волають про нестачу грошей?
Там, де є школярі, школи у більш-менш задовільному стані. Якщо громади з одних пенсіонерів, то багато вони не зроблять. Особливо зараз. Коли всі кошти мають йти на війну.
@@ОльгаБралюктак у нас децентралізація і у громади кошти на війну не забирає держава, а вони залишаються на місцях. Скоріш за все, старости тих сіл не хочуть тим займатись і напрягатись.
@@annaandriyaka5410 Вони і до війни не хотіли. Зиску ніякого. А зараз почнуться розмови про розкрадання на ремонтах, коли гроші потрібні на фронт чи на більш нагальні потреби.
@@ОльгаБралюк ну так отож(
Не вміємо зберігати, що є😢
😍❤️❤️так цікаво
Я в такій школі навчався, але ж вона вже зруйнована(...
Треба пойорзати пикою того, що говорить нам, що вони принесли культуру в Україну із северо-востока.
Прикро за нашу байдужість до своєї спадщини😢
Хтось мурує, хтось руйнує , одні народжуються Майстрами , а інші браконьєри😢
Тетяна Георгіївна чудова!
Шкода що старовинні будинки не зберігається. Громадам треба звернути увагу на такі будинки, взивати до світу людей і реконструювати. Скільки часу загублено.
То що той голова говорить «трішки в аварійному стані»? Школи занедбані. Років пʼять маю туристичні маршрути, які охоплюють школи. На більшість без сліз не можна дивитися. Місцеві не цінують того, що мають (за невеликим винятком).
Яка краса! Україна земля творчих. Але і запроданців вистачає яким все ʼкакая разницаʼ
В с Кизлівка навчався в такій школі кирпич обвалився в 1982 і її обклали поновому старим карпичем і трохи добавили нової узори збереглися автентичні башенька є стоїть і січас .Залазив в неї через горище було дуже цікаво .
Влітку спеціально об'їздив за 2 дні половину шкіл. Було дуже цікаво побачити. Але на жаль багато з них в занедбаному стані
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Хто стукає, тому відчиняють. Це стосується і місцевої влади ...
Міністрам і тим хто потонули в кріслах нічого непотрібно, покладіть гроші на стіл і зацікавляться а якщо і в подальшому їм вигода буде о діло піде..
Головне аби вам щось потрібно було
Є Заводська громада та місто Заводське щось я не побачив на карті міста Заводське де було показано з початку відео!
Всі знайомі люди, місця і ці споруди всі поруч
Журналістам: поцікавтесь акуратніше архітектурними стилями . Зверніть увагу на галицьку "орнаментальну" сецесію, карпатський та закоп'янський стилі. Поцікавтесь докладніше модерном як явищем світової архітектури, і давайте якісніші коментарі. Культура й освіта мають свою вартість навіть у воєнні часи !!!
Тема дуже цікава, але слухати неможливо. Ну звідки взялася ця дурна манера розповіді? Все телебачення вже кілька років веде репортажі в цій манері. Хто впровадив цю дебільну моду серед журналістів?
Блогери на ютюбі викладають свої матеріали набагато приємніше - нормальною мовою в природній манері.
ще не декомунізували? А мали б вже доламати, щось непатріотичненько так...