Szerintem a talajcsere felesleges pénzkidobás. Meg legtöbbször olyan talajt visznek oda ami még rosszabb, mint ami ott volt eredetileg! Akkor inkább érdemesebb lenne talajmintákkal megnézni, hogy milyen ott a talaj... és lehet ,hogy meg is lepődnétek, hogy milyen jó!
Teljesen egyetértek. A termő talajnak eladott valami tele van szeméttel és életelen.Inkább csak komposztot keverni az ott lévő talajba jobb megoldás lehet ..
Nagyon jó projekt. Lehetne majd a végén tudni hogy ezek a megoldások nagyságrendileg mennyibe kerültek? Csak érdekességképpen jó lenne tudni, hogy mennyi befektetésnek mennyi megtérülése lenne.
@@magyarosi valamint nem csak a forintos összehasonlítás számít szerintem. Vegyük alapnak a mostani állapotot. És az összes tervezés, kivitelezés, anyag valahogyan mondjuk előállítási CO2 kibocsátás mennyiségben összeszámolni. És a ház jövőbeni üzemeltetése is számolható jelenlegi és pimpelt, passzívház közeli CO2 kibocsátással mondjuk 20 éves távlatban. Arra már minden befektetésnek forintálisan is meg kell térülnie. Gondolok arra, egy ritkán használt hegyi pincét is több tízmillióból önellátóvá lehet alakítani. De minden kutat fúrni, napelemet telepíteni, ha évi két alkalommal akku és ivóvíz is kivihető, többszáz éven át a fejlesztési költségvetésből. Persze én is fejlesztek otthon, napelem, öntözés. Csak tudni kell, van e értelme. A biodiverzitás szép eszme. De azt tudni kell, akkor működik, ha nincs fűnyírás. Évente 1-2 kaszálás. Ezt lefordítom: amikor az ember kimegy a birtokra reggel derékig érő harmatos fűben kell átgázolni. Ezt manapság a városiak dzsungelnek nevezik. Ugyanis a sok nyírás kiöli a sokszínűséget. Csak pár fűféle marad.
Hiába van pénze, ha nem így állna hozzá a szakemberekhez, nem barátként kezelné őket, akkor negyed ennyi jó kedvvel dolgoznának a házon, illetve az eredmény is nyilván másabb lenne. Itt a maximumra törekszenek, és ebben az is közrejátszik ahogyan a Csaba áll hozzájuk. Jó kedvvel, egy barátnak, sokkal szívesebben, és szebben dolgozik mindenki.
@@martinhamar2057 Olyan alapvetést tettél mint én kb. Amúgy ez nem a barátságról szól de igen számít, hogyan állsz az emberekhez, de ez minden téren így van. Viszont lehetek én kedves attól nem lesz okosotthonom 60 70 milkáért:)
@@danielcsaba5 A kerdes az, hogy az alacsonyabb rezsi mennyi ido alatt hozza vissza a befektetest. Van egy olyan erzesem, hogy nem ez volt az elso szempont, inkabb a szponzoracio es az azert kapott kedvezmenyek. Viszont egy-egy otletet "ellopni" valoban jo a video.
@@ericco86 A legtöbb ember csak azt nézi, hogy milyen a megtérülés. És van akinek nem ez az első, hanem, hogy csökkentse a környezet terhelését. Lehet, hogy 30 év mire megtérül, és a "zéró rezsi" sem igaz, hiszen az akksikat időnként cserélni kell, napelemek sem örök életűek, és sok minden mást is karban kell tartani ami éves bontásban garantált költség. Ha nekem lenne rá pénzem, én sem azt számolgatnám, hogy mennyit spórolok, hanem azt, hogy mennyi gázt/áramot/vizet nem kellett miattam kitermelni/megtisztítani, stb.
Kedves Csaba, jó projektnek látszik, tetszik nagyon. Arra azért figyelj majd, hogy amikor begyújtasz egy szép, párás téli napon a környezetbarát cserépkályhába, nehogy átjöjjön a szomszéd és le-HAndrásozzon, néhány megújuló környezetbarát pofonnal, amiért megfulladt a füsttől🙂
Nagyon jók a témáid. Viszont amikor elbújsz a kamera mögé, pocsék a hang, jól jönne egynél több mikrofon. Tudom, hogy onnantól minden bonyolultabb, de ez sokat dobna az élvezeti értéken.
Kiváló projektnek tűnik! Külön tetszett hogy CEILINGROCK szigetelésből készült egy rögtönzött ideiglenes asztal :D A ROCKWOOL-nál dolgozok, meglehet hogy pont mi gyártottuk/gyártjuk a szigetelést a házra ;) Jó választás! További sok sikert!
Mivel hegyoldalban vagyunk csak gyomirtás után fog kiderülni mennyire sziklás a terület. Nem ragaszkodunk a földcseréhez, lehet elég csak átdolgozni kicsit.
@@Trobika De nem pont az a cél, hogy ne "gyommentes" pázsit, hanem természetes biodiverzitás legyen virágágyasokkal és emelt ágyásokkal? Furcsa lenne talajcserével és gyomirtással kezdeni miután ez többször is elhangzott...
@@sevranek igazad van. A gyomirtásra azèrt van szüksèg, hogy a kiszórt fűmag ès annak növènyei kerüljenek prioritásba öntözès megkezdèsekor. A talaj csere abban az esetben indokolt, ha nagyon sziklás lesz a hegyoldal. Meglátjuk ha elkezdünk öntözőt ásni ;)
Sok “gyomnöveny” inkább gyógynöveny, és azon kívül olyan nagyon agresszív gyomokat a felvételeken nem lehetett látni. Persze nem jártam ott és nem láthattuk tüzetesen a teljes “felhozatalt”, de én is ammondo vagyok, hogy a földcsere inkabb csak földpótlas vagy termőtalaj/réteg pótlas kellene legyen, ami kb amúgy is egyet jelenthet egy magaságyás normál alap kialakításával. Nem kell ahhoz nagyon megbolygatni a talajt sok esetben, hogy megtudjuk, mi van alatta, elég csak megnézni, mi nő ki belőle és értelmezni - a talajjelző növényeket és növénytársulások mind elárulnak, milyen a felső termőréteg, és sokszor az altalajra is következtethet az ember egy ásónyom nélkül is.
@@Trobika szerintem most is nagyon jol labon all a fu, azaz a talaj, ha nem is tökeletes, de mindenkeppen elö. Ha a minosegen javitani kell, en itt abszolut letjogosultsagat lagom a melymulcsos apolasnak. Emberi eroben, locsolasban is es labnyomban is kedvezobb volna, de nyilvan, ez csak ötleteles, a valosagot ti latjatok majd a helyszinen.
Kedves Csaba! A szennyvízkezelésnek kérlek szentelj akár egy külön adást, mert a vegyszerek (mosópor, öblítő, mosogatógép tabletta, tusfürdő stb...) és a szennyvíz "emberi elemeinek" komposzttá és locsoló vízzé alakítása nem ennyire egyszerű. Fontos lenne, hogy erről a témáról kicsit részletesebben legyen szó. Köszönöm! A műsorod a apple blog óta nézem lelkesen! Csak így tovább! 😊
Mosópor=mosódió gél, öblítő sok éve nincs a háztartásunkban.A mosószóda egy csoda a háztartás nagyon sok pontján a hihetetlen zsíroldó, tisztító és fehérítő képessége okán. Környezetbarát mosogatószert használunk a zöld lomb termékcsalád megalkotójától, aki gyárt mosogatógép tablettát is. A tusfürdőt kiváló házi készítésű gyógy és fűszernövényekkel és annak illóolajaival aromásított szappanokkal remekül ki lehet váltani. Domestos, hipó, cif és egyéb agresszív vegyszerek is maradéktalanul kiválthatók egy környezetbarát gondolkodásmód elsajátításával. Ezek és a biológiai lebontást segítő baktériumkészítmények használatával kiváló nitrogénben gazdag öntözővizet lehet kinyerni az emésztőből. 🙂
Szuuuper! Pontosan ez hiányzott a videóból! Ennek a hangsúlyozása, hogy ezzel szemlélettel együtt lehetséges a videóban látott szennyvíkezelés. Köszönöm!
Házi szennyvíztisztítás nagyon jó módja a víz megtartásának. Nekem hét éve működik az ökotech home rendszere. ennyi idő után elmondhatom hogy nem olyan egyszerű a kezelés mint ahogy azt leírták. Persze ha szakembert hívsz ki rendszeresen úgy nem bonyolult de ha magad csinálod a karbantartást úgy már vannak kihívások benne.Tudnék róla mesélni.. ;-)
Amit a hölgy említett, Pettson és Findus mesék, nagyon jók! Gyermekkorom egyik meghatározó meséi, csak ajánlani tudom. És szerintem mindkét gyerkőc beletartozik a célközönségbe.
egész jó, letisztult-eco- komplex okos, vezérlő ház ami teljesen automata ha jól szűröm le és teljesesn rendben van harmonizál ma külső és belső tér/környezet...remélem lesz a munkafolyamatokról timelaps ;) :)
Érdekes volt és tanulságos, ahogy az elejétől mindenkinek együtt kell (kellene) dolgozni, ami sajnos még egy fővállalkozó esetében sem szokott sajnos feltétlenül megvalósulni (költséghatékonyság???) . Én vacilláltam amikor a teraszt körülvevő és a kilátást talán beszűkítő fa árnyékoló elemeket láttam a terven, de lehet csak így a videón tűnik ez úgy, hogy kitakarja majd a valós panoráma egy részét.
Szennyvíztisztítás: rendszertelen használat mellett (nyaraló funkció) kíváncsi vagyok mit fognak enni a kis bacik, szerintem két hét alatt kipusztulnak majd, de nem akarok vészmadár lenni. Ráadásul ha minden szennyvíz belemegy, akkor abban a tenzidek (mosogatószer, tusfürdő stb) is benne vannak, az meg konkrétan kinyírja őket, ha nincs eléggé kihígulva (persze vannak környezetbarát készítmények, de erre figyelni kell). Az 500 literes szám is az égből hullott le, átlag napi 80-100 literrel lehet számolni (ún. lakosegyenérték), de mivel nem laktok ott, ez inkább 0, esőre tervezni meg gyakorlatilag lehetetlen a hektikus időjárás mellett. De mindegy is, mert annak tápértéke 0 a bacik számára (viszont a tárolása teljesen rutin, rengetegen öntöznek belőle). Szennyvíztisztításkor a lebomló fehérjék-nitrifikáció-oxidáció-denitrifikáció folyamatát viszik a bacik... Talajcsere: szvsz teljesen értelmetlen, itt biztos hogy tápanyagtartalommal nincs gond, de füves-vadvirágos pázsitnak amúgy sincs komoly szükséglete, nem agrároligarcha leszel gondolom :D PV-rendszer: nagyon sok fa veszi körbe a házat, nem látni teljesen jól, de félek az árnyékuk rávetül a tetőre, az eléggé lerontja majd a fotovoltaikok hatásfokát, én nem szeretek fákat kivágni, de ezt a témát szerintem érdemes körülszimatolni (sorba kötött panelek teljes hatásfokát rontja az egyikre vetülő árnyék, ráadásul ilyenkor az érintett rész felforrósodik)
Ugyan ezek a kérdések vetődtek fel bennem is igaz csak egy környezetvédelmi és vízgazdálkodási technikus szakma miatt, nyilván nem értek annyira tüzetesen a dolgokhoz, de ezeknek a kérdéseknek mind van alapja úgy gondolom...az aerob baciknak biztosan érdekes lesz ha nincs folyamatos víz ellátás, persze értem azért levegőztetik a vizet. Amit egyáltalán nem értek, hogy miért kell a tető túlnyúlást minimalizálni, ami védené a falat az esőtől-később mohásodik- és a naptól is árnyékolna...
Ez egy nagyon jó felvetés, köszönöm! Lenne még egy kédésem: mi van a hömérséklettel? Ez a biológiai folyamat a mikroorganizmusokkal, müködik nagy hidegben is?
Kedves Csaba igaz villanyszerelő vagyok, de szerintem a víz gazdálkodásnál nem fog keletkezni annyi szennyvíz mint amit a hölgy állít napi 500 liter. Hisz ez egy nyaraló lesz tehát ritkán fog szennyvíz keletkezni az meg nem biztos hogy kellően mérvadó lesz a locsoláshoz. Sok sok kitartást a megvalósításhoz. Ha segítség kell keress bátran.
Nekem nagyon tetszik ez az egész öko dolog én is hasonló inditatásból vettem vertfalu vályogházat. Nekem is lett volna egy hasonló kérdésem, hogy mipénz egy ilyen keco, mivel ugye nem túl nagy sacc 75-85 nm az egész 2 szinten. Zebibe elég húzósak az árak telekszinten. Én tippelek egyet az egészre. 180-220 M körül.
A Duna felőli homlokzaton, a teraszt keretező fa struktúra korlátozni fogja a perspektívát, sokkal szűkebb lesz a panoráma, mintha csak a terasz vonalában lenne ez az elem.
@@Trobika Nézd meg a látványtervet a 22:00 -nél: A látványterven szereplő esetben olyan, mintha egy 50mm-es objektíven néznél a tájra, ha leveszed külső 3-4 elemet, akkor 28mm nagylátószöged lenne és még ez is ad elég privacyt és árnyékot. Nem a fára gondoltam, hanem a terasz felőli homlokzatot keretező árnyékolóra. Nem okoskodni akarok, mert nekem is tetszik és én is terveztem hasonló kialakítást, de ez nagyon mélyen kiugrik - a fele is elég lenne.
Valóban, kicsit korlátozza. Ugyanakkor sok egyéb szempont is van itt a terasz kialakításánál. Amúgy a terv az itt bemutatotthoz képest már megváltozott, majd idővel azt is láthatjátok.
@@Trobika A Dunakanyarban születtem és itt is élek, pont emiatt... a kilátás miatt kivágni fákat? Városi ostobaság. Le lehet menni a Dunához. Nincs az a fa, amit a Duna vagy a Visegrádi vár miatt kivágatnék. Bocs, de borzalmas, ahogy a városiak gondolkoznak. Hatalmas egó és önzés.
@@Trobika A kommentek alapján... adatok, számítások...itt semmi nem szól a természet szeretetéről. Itt csak elhülyült, elkényeztetett városi emberek idiotizmusa és önzés van. Brrrr... Remélem kimaradtok az életemből, ez a hadarás sem normális. Bárcsak mind a szmogos városban maradnátok.
Ami engem legjobban érdekel, az ennek az anyagi vonzata. -mennyi volt az ingatlan -mennyi az ÖSSZES ráfordított pénz (tematikusan lebontva) -mennyi lesz az ingatlan értéke a végén
Szia Csaba. Ismét csak ámulok milyen elgondolásaid vannak! Hajrá, sok sikert hozzá. A végére csak egy kis csipkelődő mondat, de ez csak az én véleményem! Régen is voltak okosotthonok, úgy hívták anno, hogy tanya!
Sziasztok …Csaba most nézem a videót ..a hőszivattyú 2-4millioért teljesen felesleges egy ekkora házba . A padló fűtés kialakítása egy vagyon pluszba hozzá. Sokkal egyszerűbb olcsóbb jo szigetelés mellett a fűtő Folia , és nem kell a padloban a vízzel bajlódni .
Egy csinosabb üvegházzal kiegészotve akár téli vendégséget is tudsz fogadni.. amit csak akkor fűtész amikor vendégeid vannak. Vagy egy nagyobb füthető sátor és 30-50 ember vendéglátása se gond ekkora kertben
Szia Csaba! Milyen fórumon lehet ilyen házikót levadászni Zebegényben? Ingatlan pont com-on nincs ugyanis még csak hasonló sem. Köszi Csaba, ha válaszolsz!
Szia Csaba ! Szerintem a cserépkályhát felejtsd el felesleges !!!! Ilyen házba amit tervezel nincsrá szükség , a hőszivattyú dolgozik a padló fűtés elég meleget ad . Minek fűtenél be ? .....Kell kémény ( napelemek nek árnyékot adhat ) a kályha hasznos helyből fog elvenni , hamuzni kell ,szerintem büdös , jó száraz fa kell , a fát meghozzák azt be kell rakni össze vágni és szépen össze rakni azt tárolni kell legalább 3 évig lehetőleg déli oldalon, ez nem kevés munka óra , és mégegyszer megfogod és beviszed a lakásba .Az a mondás aki fával fűt annak 3 szor lesz melege. Még egyzser gondold át . És még tovább tudnám mondani én fűtöttem elégsokat most infra padló fűtésem van a mit a napelem támogat .
Szerintem fasza dolog a cserépkályha, de ez úgy néz ki mintha a Kádár korszakból lépett volna elő...főleg a bojler formájú. Nekem olyan alagsori/pince hangulatot sugall.
Az fel sem merült benned, hogy hangulat, esztètika, szèpsèg a cèl. Nèha akár egy kis romantikus estère be gyújtani egy pohár bor mellett? Az èlet apró örömei... Szerintem elèg egyèrtelmű mi a cèlja...
Szerintem az, hogy több lábon áll a fűtés, teljesen jó... Mi van, ha nincs annyi nap/valami van a hőszivattyúval? Nekünk sajnos csak gázos megoldás van itthon, esélyem sincs kandallóra, pedig jó lenne vészmegoldásnak...
Szia!Ez nagyon szuper lesz!Èn a kertben csinálnèk mèg rovarhotelt meg gyógynövènyes kertet is.Ha meg netán most 10-èn Dunaharasztin járnál akkor nèz le a Sport szigetre(Dunaharaszti Csónakház).Jó kis program lesz!Szèp napot!
@@johnnycs1288 igen pl a "nagy nyugaton" van ahol nem szabad ... De elvileg itthon is helyi önkormányzat megszabhatja hogyan legyen tárolva / elvezetve
@@SzecskoSandor ez nem teljesen igaz. Ipari létesítményeknél (ahol nagy felületen gyűlik össze csapadékvíz) rendszeresen telepítünk esővízgyűjtőt, amiből a szürkevizet pl. az szociális helyiségekben wc-k öblítésére használják. Gondolom ugyanez megtehető lakossági szinten is.
Dézsakérdésnél én megfontolnék egy elektromos fűtést, nincs kémény és nem kell órákat babrálni a felfűtéssel. Amúgy baromi szép a design, ajánlom az “Ég és Föld” vendégházat Szekszárdon inspirálódni, nagyon hasonló koncepció :)
Nagyon informatív kafa videjó, de ha szabad megemlítenem, a kommentek beszélgetések közti zene zavaróan hangos. Pedig akár jó is lenne, ha nem kellene a hangerőhöz nyúlni.😅
Halihó Csaba, nagyon szeretem a csatornádat, nem szoktam kihagyni egy részt sem. Ez a projekt különösen érdekel mivel az építőiparban dolgozom, várok minden ezzel kapcsolatos szösszenetet. Más:- a videókban ( általánosságban ) a te hangod nagyon jó, az interjú alanyok hangja viszont sokkal gyengébb szokott lenni, forogsz a kamerával stb., így néha alig hallható a másik ember hangja.
Szia Csaba ! Darázsfészekbe nyúltál ezzel a projekttel. Az ötlet szerintem nagyon jó de az átlagemberek számára nem elérhető. A te vállalkozóid a legjobb de egyben a legdrágábbak közé tartoznak. Persze a te népszerűséged minden direkt reklámuknál több nézettséget fog jelenteni nekik. Az önfentartó ház építése eddig is csak pénz kérdése volt. Egy ilyen régi ház átalakítása pedig még többe kerül arányaiban. Én is hallok olyan ötleteket amelyek egy nem állandóan lakott nyaraló épületbe teljesen felesleges kiadásoknak tűnnek. (túlzott automatizálás,talajcsere, bakteriológai szennyvízkezelés, 40kWh tároló akkupack) Nagyon érdekel engem építészként is hol jön majd el az ésszerűség pillanata és meddig vagy hajlandó elmenni ebben a projektben. üdv: Tóni
Őszintén nem értem az ilyen típusú kommenteket...Azt hiszem emiatt ül a vicc miszerint az üst mellé amiben a magyarokat főzik nem kell őr,mert ők visszahúzzák egymást.... Valóban igaz,hogy az átlag magyar nem engedhet meg ilyen volumenű házátalakítási projektet magának,de ettől még ha Csabának van erre lehetősége (ideje,energiája,pénze) miért ne tehetné azt ami neki tetszik,a realitáson túlmenően is. Ahogy a videó során többször is említette, ez egy fenevad terv,de nem kell mindenkinek mindent átemelnie, ha valakinek "csak" a napelemre van kapacitása azt emeli át, ha a szigetelésre akkor azt, vagy egyszerűen csak megnézni a műsort és szórakozik.... Ne felejtsük el,hogy Csaba tartalomgyártó...nem a privát életét mutatja be, hanem szórakoztató, informatív, olykor edukatív műsort tesz a nézői elé... Olajmezőket sem állt neki felkutatni senki csak mert megnézte a Dallast...vagy rabszolgákat felszabadítani mert megnézte az Isaurat...oh, wait🤦🏻♀️
A talajcserét mi indokolja? Kérj fel tájépítészt, ne csak az öntözőrendszeres szakival egyeztess a növényekről. Lehet, hogy sokkal olcsóbb és kevésbé természetromboló megoldásokat javasol. A meglévő vadnövényeket a német keverékkel felülvetni nem annyira menő.
Arányaiban olyan kicsi homlokzati falfelületek vannak, hogy érdemes lenne elgondolkozni a tetőfedés lefuttatására, átszellőztetett, szerel burkolatként. Így kívülről tartósabb és gondozásmentes lenne a kialakítás. Adna az épületnek egy letisztult modern megjelenést.
Szia Csaba! Mindenhez sok sikert! Olvastam már kommentben,de Én is kihagyják a talajcserét. Sőt ha nem laktok itt akkor az a szenyvíz átalakító is felesleges szerintem! Várom a fejleményeket !
@@Ch405Sszerintem egy fát sem fognak kivágni, hisz a Csaba épp arra törekszik hogy óvjuk a környezetünket. Eléggé ellentmondásos lenne, ha kivágná bármelyik fát onnan.
@@martinhamar2057 De ha nem lesz kivágva fa a napelemek nem igen fognak termelni semmit, mert déli oldalról takarnak. Amit nem értek ha passzív jellegű a ház miért nem lehet két ablakot rakni a tetőtérbe, hogy meglegyen a téli benapozás két napelem helyett. Mondjuk a fák akkor is útban lesznek. Ezekkel is kalkulálni kellene energia hatékonyság szempontjából.
Mindig jóval több szempont van egy tervezésnél, mint ami elsőre látszik. Szempont nyáron az árnyékolás, télen a szoláris nyereség növelése. De legyen a terasz kicsit védettebb, közben legyen kilátás is, miközben minden funkcionális is. Mindezt tetézi a sok építési előírás. Ezekből kell kikeverni a megoldást, miközben mindenkinek máshol vannak a hangsúlyok. Amúgy a terasz feletti árnyékoló már máshogy néz ki, ez az első variáció volt.
Nekem egy félelmem lenne, ha ilyenbe fognék, hogy ez a sok hightech kütyü mennyire időtálló? Ilyen jeladó, olyan mágneses szelep, amolyan érzékelő. Mi lesz abban az esetben, ha mondjuk öt év mulva elkezdenek bekrepálni. Persze lehet ezek nem ilyen "kütyü" szintű termékek, amik 2-3 év alatt elavulnak.
Említetted, hogy mindenhez lesz ár is. Nekem valahogy már most hiányzik az, hogy (nyilván nem pontos összeggel), de kb mennyibe fáj egy ilyen ingatlan azon a környéken, illetve mennyibe fájnak ezek a konzultációk (szakik kihívása), és a terv elkészítése mennyibe volt. A másik gondolatom az, hogy ha az ember beletol sok x millió Ft-ot egy ilyen projektbe, akkor ne az legyen a vége, hogy - hát lehetett volna egy picit nagyobb ez a ház 4 emberre...
Csaba, nyilvanos a budget terv, amivel nekiindulsz a felujitasnak? Erdekes lenne egy olyan video, ahol ezt bemutatod. Engem pl a cserepjalyha és annak a kiépítésének a költsege nagyon érdekelne. 😊
Egy régebbi családi házhoz, ahol nincs pénz egy teljes felújításra tudnátok ajánlani valamit? Mi az amit először érdemes lenne megoldani? Milyen sorrendben lehet végigvinni egy ilyen felújítást, ha nem fér bele egyszerre minden?
Szerintem úgy érti Csaba, hogy ennek a projektnek az a célja, hogy bebizonyítsa, hogy meg lehet oldani zéró rezsisre egy házat. A kandalló meg igazából élvezeti cikk télen a hangulat miatt, mivel lesz padló és mennyezet fűtés (szerintem). Vagy a fát is ő növeszti majd a kertben, kinézem belőle🤣
Itt nem feltétlen a zéró rezsin van a hangsúly, hanem a fenntarthatóságon. Látszik is, hisz arra törekszik a Csabi, hogy ez az épület, és annak a rendszere teljesen önfenntartó legyen.
Ez egy igazán megosztó projekt ahogy látom. A ház terve gyönyörű tényleg. Érdekes, mert télen lesz látvány, de már most sincs kis túlzással sehonnan vagy nem jól láttam? Élőben picit jobban kiadja gondolom. Persze nem azt mondom, hogy ki kell vágni a fákat, de ha már ilyen összegek repkednek, valami kilátó féleség jó lenne:) pont írta valaki, hogy ez a terv pont az erkély kilátásból vesz majd el sokat és tavasztól őszig sok látnivaló sajnos nem lesz. Viszont mindentől független ez a projekt rendesen felizgatta a fantáziám, előre hajolva örömmel bámultam a terveket a monitoron és mindenre rá is csodálkoztam :) Nagyon várom mik lesznek :)
Ez a szennyvíz rendszer úgy tudom nem túl életképes, a bacik kihalnak egy két hét után ha nincs használva a ház illetve az első vegyszeres takarításnál. Aztán ugyan úgy működik mint bármelyik ciszterna, jöhet a szippantós…
@@zsofiahubay1673 Szerintem Csaba még nem osztott meg velünk minden infót a ház jövőbeli hasznosításáról, de a szakemberekkel igen. Talán vendégházként is üzemelne, de ez csak találgatás a részemről. Előbb vagy utóbb úgyis ki fog minden derülni.
Én arra lennék nagyon kíváncsi, mi az, amit a srác ugy emleget, hogy "a platformunk". Mert szetintem ez a homeassistant lesz, ami egy ingyenes alkalmazás, és egy kis IT tudással bárki felteheti egy rapsberry pi-re, régi vekonykliensre, vagy akár egy használt öreg pc-re. Ez kb az összes okos eszközt tudja vezérelni gyártótól és protokolltól függetlenül, és bármilyen automatizmus beállitható, bármelyik eszköz, bármelyik szenzor alapján vezérelhető vele és hatalmas közösség van mögötte. Bocs ha rontottam az üzletet :)
Athom Homey Pro 3 lesz, ráadásul a srácok igen jók ebben, nem csak azért, mert nagyjából a kezdetektől dolgoznak vele (forgalmazzák, tlepítik), hanem azért mert napi tapasztalatuk van vele.
Jók az elképzelések, kíváncsi vagyok milyen lesz. A víztisztító rendszer hogy tud majd elbánni a vegyszerekkel? Ugye szennyvíz-tisztító telepeken nem szokott nagy koncentráció ugrás kialakulni, de egy háztartáson belül, ha pl vasárnap van nagytakarítás, akkor hirtelen megugrik a szennyvíz vegyszertartalma. Tudja-e a rendszer majd ezt is kezelni, vagy kaptatok erre egy irányelvet, hogy ne egy napra legyen az összes vegyianyag betáblázva. Illetve komolyabb csatornaduguláshoz vannak agresszívebb anyagok is a piacon (ami nem folyékony, hanem granulátumos/golyós), az tud-e kárt okoznia rendszerben? Ha ilyenről nem volt szó, inkább kérdezz rá (és írd meg vagy majd a következő videóban oszd meg velőnk is)
Csak nekem fura a sok napelem, akku pakk, szennyvíz tisztító, okosotthon cuccok mellé a cserépkályha? Elektromos fűtésért kiállt az egész ház. Hogy lesz zéró rezsis ha tűzifát kell venni?
Az nem egyértelmű számomra, hogy akkor ez most nyaralónak készül-e, vagy állandó használatra? Mert nagyon nem mindegy hogy évi néhány hét/hónap során keletkezik-e pl. szennyvíz, vagy akár 8-10 hónapon át.. Meg ha csak szezonális, akkor pár hónapért érdemes-e egész évben üzemeltetni a mindenféle okos stb. rendszereket. Passzív megoldások igen, de a rengeteg/akár ekkora ingatlanra felesleges/ aktív megoldás nem feltétlenül környezettudatos. Szép kis ház, szerintem olyan kár az okosrendszerek vezetékelése miatt szétkapni. Ilyen pici épületben nem nagy dolog felhúzni/leengedni a redőnyt pl. Irodaházaknál megértem, de egy weekendházban? Értem, hogy reklámozni szeretnéd mindezeket a rendszereket, de szerintem erre a kis házra mindez kicsit túl van gondolva. Biztos nem ásatnék és építtetnék ki öntözőrendszert a hegyoldalban. Főleg, hogy az eleve itt élő és őshonos növények az elmondásod alapján fontosak számodra.
Lesz egy ERŐSEN (gondolom) hőszigetelt nem túl nagy ház. Amit néhány kW kifűt -15 fokban is :-) Mert kicsi a fűtési igénye. Átlagos téli időben pedig talán csak 1-1,5 kW kell a fűtésnek. Minek ebbe egy sok kW-os kandalló? Ami csak túlfűti a házat és még kéményt is kér, nomeg helyet is a nappaliból. A padlófútéssel is ez a gond az erősen hőszigetelt kicsi kW igényű épület esetén >> túlfűt hamar. A vizes fűtés helyett el is gondokodnék a légbefúvásos fűtésen/hűtésen és Mellé egy CO2+pára% szabályozású gépi szellőzésen... ---- Tartós (1 napnál hosszabb) áramszünet esetén a vészfűtés kérdése merül fel. Ha van éppen lakó is.... és napelem+akku sem elég már. Üres ház esetén ez a kérdés csak 3--5 után merül fel, mert >> hűlhet ki akár 7 fokra is. Avagy a kandalló árából inkább több akkut vennék.... ***** A fűtés/hűtés egy kis energia igényű épület esetén NEM kíván komoly gépészetet szerintem.
Home Assistant - nyílt forráskódú rendszert tudnám neked ajánlani, és máris tudod az otthoni 12 alkalmazásodat egy rendszerbe integrálni. Felhasználóbarát, személyre szabható és ingyen van 😊👍
Dehogy van ingyen. Azt a rengeteg munkaórát is számítsd bele a költségbe, amíg turkálsz a yaml fájlokban, guglizod, hogy hol a hiba benne és mit csinálj, hogy működjön. A HA (vagy bármely más FLOSS rendszer, pl openhab vagy domoticz) akkor jó alternatíva, ha hobbinak tekinted és nem számolod, hogy a rá fordított rengeteg időben mennyit tudtál volna dolgozni. Ha ezzel is számolni kezdesz, máris kiderül, hogy mennyire drága a HA és mellette milyen olcsó a Homey, amit a srácok használni fognak és amíg ők összerakják a rendszert, Csaba tud videókat gyártani és pénzt keresni velük.
@@GaborZalai Egyetértek veled Csaba csinálja a videókat, a srácok az automatizálást, nem tudom milyen rendszert fognak alkalmazni, de majd kíváncsian várom Csaba beszámolóját a projektről. Én az otthoni 12 alkalmazásáról beszéltem, csak ajánlás volt részemről egy olyan rendszerről ami működik, személyre szabható és ingyen van 😊
@@GaborZalai Az Istenért nem szeretnék akadékosdokni DE ami te mondasz az a szerkezet 1. meg se jelent - vagyis csak előrendezésben szerepel egy ideje.. már aki követi 2. Ha ilyen belső infóid vannak az szuper, de megvárom Csaba videóját és véleményét a végeredményt illetően 👍
@@justforfun-b6e az égvilágon semmi belsős infóról nincs szó. Az Okosotthon Labor a Homey hazai forgalmazója. Az előrendelésekből az Athom most szállítja ki az utolsó batcheket, utána már elérhető lesz viszonteladóknál is a cucc, valószínűleg július környékétől. Fent van a timeline az Athom honlapján. És nyilván, a végén az fog számítani, mi a felhasználó véleménye a cuccról 🙂
Ilyenre biztos vannak softwarek. Mi filmezésnél használunk hasonlót. Megadod a koordinátákat és 365 nap minden órájára lebontja hogy mikor milyen szögben jön a fény és meg lehet adni terep tárgyakat is. Szóval biztos vagyok benne hogy van hasonló program kertekhez
@@Stangler96 Van olyan ami cím alapján betájol. És nincs más dolgod mint a térképen kijelölni a pontos telekméretet. A többit a software intézi. Még csapadékmennyiséget is számol.
Nem akarok rosszmajú lenni, de egy nagyon körülbelüli árkategóriát összehasonlítás képpen lehetne hozzá tenni... Mert első körben nekem az jutott eszembe, 20 méter zsalukövet 6 sorban egy millió nettó munkabérrel akartak nekünk vállalni... Mostmár kb ott vannak az árak ahogyan én tapasztalom, hogy megmozdulni senki nem hajlandó egy millió alatt és erről a projektről is at jutott eszembe egyből, hogy hány csillió lesz ez a ház...
Nem értem miért nem vett Csaba Pest közelében egy családi házat, ahol a mindennapjaikat is élhetik? A pesti lakást és a másik nyaralót eladni vagy kiadni.
én is ilyen vidám lennék és szárnyalna a fantáziám, ha max egy minimális beugroval elkezdve a felujitást és a többit meg a sponzorok tolják bele, hogy megmutassák a termékeiket, aztán a végén a kész terméket meg saját használatra átvenném. Ez igy elég könnyu. csak sokmindenkinek már ez sem adatna meg, hogy ezeket a szakembereket odahivja, nem az , hogy megbizza munkával, mert már csak a felméréssel többet kéne fizetni ,mint amibe a ház felujitására jutna pénz. igy én is bármikor belevágnék egy házfelujitásba, hogy az olyan legyen amilyet szeretnék.
Érdekel mit hoznak ki belőle, de jobban szeretem azokat a projekteket ami olcsóbb költségvetésből hozza ki a maximumot… sok pénzből nem nagy kunszt ezt megcsinálni a mai világban. Ez amit itt felsorolt és a terveket látva, anyag+ munkadíj legalább 25-30M + ingatlan ára… Pár házzal menj odébb 😉és nézd meg a “Hegyikabint” kb. így néz ki
Szerintem a talajcsere felesleges pénzkidobás. Meg legtöbbször olyan talajt visznek oda ami még rosszabb, mint ami ott volt eredetileg! Akkor inkább érdemesebb lenne talajmintákkal megnézni, hogy milyen ott a talaj... és lehet ,hogy meg is lepődnétek, hogy milyen jó!
Egyetértek! Kinn vagytok a természetben, a helyi adottságokhoz kellene igazodni. Ilyen mértékű kertépítés nem feltétlenül környezetbarát.
Teljesen egyetértek. A termő talajnak eladott valami tele van szeméttel és életelen.Inkább csak komposztot keverni az ott lévő talajba jobb megoldás lehet ..
Tök jó csapatot építettél itt egy csoda fog épülni, de hogy emiatt a gatyádat is ott hagyod, mert akkora lesz a végösszeg az szinte fix.
szerintem a videóknak köszönhetően és a szponzori megjelenésnek még keresni is fog vele ...
Nagyon jó projekt. Lehetne majd a végén tudni hogy ezek a megoldások nagyságrendileg mennyibe kerültek? Csak érdekességképpen jó lenne tudni, hogy mennyi befektetésnek mennyi megtérülése lenne.
Persze!
@@magyarosi valamint nem csak a forintos összehasonlítás számít szerintem. Vegyük alapnak a mostani állapotot. És az összes tervezés, kivitelezés, anyag valahogyan mondjuk előállítási CO2 kibocsátás mennyiségben összeszámolni. És a ház jövőbeni üzemeltetése is számolható jelenlegi és pimpelt, passzívház közeli CO2 kibocsátással mondjuk 20 éves távlatban. Arra már minden befektetésnek forintálisan is meg kell térülnie.
Gondolok arra, egy ritkán használt hegyi pincét is több tízmillióból önellátóvá lehet alakítani. De minden kutat fúrni, napelemet telepíteni, ha évi két alkalommal akku és ivóvíz is kivihető, többszáz éven át a fejlesztési költségvetésből.
Persze én is fejlesztek otthon, napelem, öntözés. Csak tudni kell, van e értelme.
A biodiverzitás szép eszme. De azt tudni kell, akkor működik, ha nincs fűnyírás. Évente 1-2 kaszálás. Ezt lefordítom: amikor az ember kimegy a birtokra reggel derékig érő harmatos fűben kell átgázolni. Ezt manapság a városiak dzsungelnek nevezik.
Ugyanis a sok nyírás kiöli a sokszínűséget. Csak pár fűféle marad.
Sándorunk összetévesztette a reggeli kávét a Glialkával. Ez lett az eredménye. 💁♂️
@@magyarosi Ennek nagyon örülök, mivel hasonlóba tervezek éppen belevágni egy régi tanyán, és már most rengeteget jegyzeteltem!
@@sandorpallosi5006 Sanya viselkedj mert elveszem a számítógépet.
Nagyon jó lesz! Minden csak pénz kérdése a mai világban. Ha sok van mindent megcsinálnak amit kérsz. Nem kell bizonyítani, hogy lehetséges😊
Hiába van pénze, ha nem így állna hozzá a szakemberekhez, nem barátként kezelné őket, akkor negyed ennyi jó kedvvel dolgoznának a házon, illetve az eredmény is nyilván másabb lenne.
Itt a maximumra törekszenek, és ebben az is közrejátszik ahogyan a Csaba áll hozzájuk.
Jó kedvvel, egy barátnak, sokkal szívesebben, és szebben dolgozik mindenki.
@@martinhamar2057 Olyan alapvetést tettél mint én kb. Amúgy ez nem a barátságról szól de igen számít, hogyan állsz az emberekhez, de ez minden téren így van. Viszont lehetek én kedves attól nem lesz okosotthonom 60 70 milkáért:)
@@martinhamar2057 Azért ez nekik is reklám, nem hiába mindenki a legjobb oldalát mutatja!
@@danielcsaba5 A kerdes az, hogy az alacsonyabb rezsi mennyi ido alatt hozza vissza a befektetest. Van egy olyan erzesem, hogy nem ez volt az elso szempont, inkabb a szponzoracio es az azert kapott kedvezmenyek. Viszont egy-egy otletet "ellopni" valoban jo a video.
@@ericco86 A legtöbb ember csak azt nézi, hogy milyen a megtérülés. És van akinek nem ez az első, hanem, hogy csökkentse a környezet terhelését. Lehet, hogy 30 év mire megtérül, és a "zéró rezsi" sem igaz, hiszen az akksikat időnként cserélni kell, napelemek sem örök életűek, és sok minden mást is karban kell tartani ami éves bontásban garantált költség. Ha nekem lenne rá pénzem, én sem azt számolgatnám, hogy mennyit spórolok, hanem azt, hogy mennyi gázt/áramot/vizet nem kellett miattam kitermelni/megtisztítani, stb.
Közös projekt = tehát akkor mehetünk heti váltásban dézsafürdőzni a Dunában gyönyörködve. Deal. (Talajcsere ne legyen, hacsak nem szennyezett a talaj)
Brutál lesz ez a projekt, kiváncsian várom hogy mi lesz az átfutási ideje, mire minden meglesz. Izgalmas!
Ilyen lakást akarok! Szuper projekt.
Kedves Csaba, jó projektnek látszik, tetszik nagyon. Arra azért figyelj majd, hogy amikor begyújtasz egy szép, párás téli napon a környezetbarát cserépkályhába, nehogy átjöjjön a szomszéd és le-HAndrásozzon, néhány megújuló környezetbarát pofonnal, amiért megfulladt a füsttől🙂
Szuper kis ház lesz és sorba fognak állni a bérlők, egész évben foglalt lesz, így hamar meg is térül a befektetés. Hajrá!
Nagyon jók a témáid. Viszont amikor elbújsz a kamera mögé, pocsék a hang, jól jönne egynél több mikrofon. Tudom, hogy onnantól minden bonyolultabb, de ez sokat dobna az élvezeti értéken.
Kíváncsian várom a projektet. Nagyon extra a kályha 🎉
Kiváló projektnek tűnik! Külön tetszett hogy CEILINGROCK szigetelésből készült egy rögtönzött ideiglenes asztal :D A ROCKWOOL-nál dolgozok, meglehet hogy pont mi gyártottuk/gyártjuk a szigetelést a házra ;) Jó választás! További sok sikert!
Csaba, az erdös környezet adott, a föld valoszinuleg most is jo, es elö, miert kellene kicserelni a földet, ha lehet melymulcsozni is?
Mivel hegyoldalban vagyunk csak gyomirtás után fog kiderülni mennyire sziklás a terület. Nem ragaszkodunk a földcseréhez, lehet elég csak átdolgozni kicsit.
@@Trobika De nem pont az a cél, hogy ne "gyommentes" pázsit, hanem természetes biodiverzitás legyen virágágyasokkal és emelt ágyásokkal? Furcsa lenne talajcserével és gyomirtással kezdeni miután ez többször is elhangzott...
@@sevranek igazad van. A gyomirtásra azèrt van szüksèg, hogy a kiszórt fűmag ès annak növènyei kerüljenek prioritásba öntözès megkezdèsekor. A talaj csere abban az esetben indokolt, ha nagyon sziklás lesz a hegyoldal. Meglátjuk ha elkezdünk öntözőt ásni ;)
Sok “gyomnöveny” inkább gyógynöveny, és azon kívül olyan nagyon agresszív gyomokat a felvételeken nem lehetett látni. Persze nem jártam ott és nem láthattuk tüzetesen a teljes “felhozatalt”, de én is ammondo vagyok, hogy a földcsere inkabb csak földpótlas vagy termőtalaj/réteg pótlas kellene legyen, ami kb amúgy is egyet jelenthet egy magaságyás normál alap kialakításával. Nem kell ahhoz nagyon megbolygatni a talajt sok esetben, hogy megtudjuk, mi van alatta, elég csak megnézni, mi nő ki belőle és értelmezni - a talajjelző növényeket és növénytársulások mind elárulnak, milyen a felső termőréteg, és sokszor az altalajra is következtethet az ember egy ásónyom nélkül is.
@@Trobika szerintem most is nagyon jol labon all a fu, azaz a talaj, ha nem is tökeletes, de mindenkeppen elö. Ha a minosegen javitani kell, en itt abszolut letjogosultsagat lagom a melymulcsos apolasnak. Emberi eroben, locsolasban is es labnyomban is kedvezobb volna, de nyilvan, ez csak ötleteles, a valosagot ti latjatok majd a helyszinen.
Kedves Csaba! A szennyvízkezelésnek kérlek szentelj akár egy külön adást, mert a vegyszerek (mosópor, öblítő, mosogatógép tabletta, tusfürdő stb...) és a szennyvíz "emberi elemeinek" komposzttá és locsoló vízzé alakítása nem ennyire egyszerű. Fontos lenne, hogy erről a témáról kicsit részletesebben legyen szó. Köszönöm! A műsorod a apple blog óta nézem lelkesen! Csak így tovább! 😊
Mosópor=mosódió gél, öblítő sok éve nincs a háztartásunkban.A mosószóda egy csoda a háztartás nagyon sok pontján a hihetetlen zsíroldó, tisztító és fehérítő képessége okán. Környezetbarát mosogatószert használunk a zöld lomb termékcsalád megalkotójától, aki gyárt mosogatógép tablettát is. A tusfürdőt kiváló házi készítésű gyógy és fűszernövényekkel és annak illóolajaival aromásított szappanokkal remekül ki lehet váltani. Domestos, hipó, cif és egyéb agresszív vegyszerek is maradéktalanul kiválthatók egy környezetbarát gondolkodásmód elsajátításával.
Ezek és a biológiai lebontást segítő baktériumkészítmények használatával kiváló nitrogénben gazdag öntözővizet lehet kinyerni az emésztőből. 🙂
Szuuuper! Pontosan ez hiányzott a videóból! Ennek a hangsúlyozása, hogy ezzel szemlélettel együtt lehetséges a videóban látott szennyvíkezelés. Köszönöm!
Házi szennyvíztisztítás nagyon jó módja a víz megtartásának. Nekem hét éve működik az ökotech home rendszere. ennyi idő után elmondhatom hogy nem olyan egyszerű a kezelés mint ahogy azt leírták. Persze ha szakembert hívsz ki rendszeresen úgy nem bonyolult de ha magad csinálod a karbantartást úgy már vannak kihívások benne.Tudnék róla mesélni.. ;-)
Amit a hölgy említett, Pettson és Findus mesék, nagyon jók!
Gyermekkorom egyik meghatározó meséi, csak ajánlani tudom. És szerintem mindkét gyerkőc beletartozik a célközönségbe.
Legkisebb ökológiai lábnyom nevében újra hasznositható használt bútorokkal fogod be rendezni ?
Nagyon klasszak a tervek és főleg az a rengeteg lelkesedés, amit az emberek hoztak. De nekem nagyon tetszik ilyen "szoknyásan" a ház...
egész jó, letisztult-eco- komplex okos, vezérlő ház ami teljesen automata ha jól szűröm le és teljesesn rendben van harmonizál ma külső és belső tér/környezet...remélem lesz a munkafolyamatokról timelaps ;) :)
Érdekes volt és tanulságos, ahogy az elejétől mindenkinek együtt kell (kellene) dolgozni, ami sajnos még egy fővállalkozó esetében sem szokott sajnos feltétlenül megvalósulni (költséghatékonyság???) . Én vacilláltam amikor a teraszt körülvevő és a kilátást talán beszűkítő fa árnyékoló elemeket láttam a terven, de lehet csak így a videón tűnik ez úgy, hogy kitakarja majd a valós panoráma egy részét.
Szennyvíztisztítás: rendszertelen használat mellett (nyaraló funkció) kíváncsi vagyok mit fognak enni a kis bacik, szerintem két hét alatt kipusztulnak majd, de nem akarok vészmadár lenni. Ráadásul ha minden szennyvíz belemegy, akkor abban a tenzidek (mosogatószer, tusfürdő stb) is benne vannak, az meg konkrétan kinyírja őket, ha nincs eléggé kihígulva (persze vannak környezetbarát készítmények, de erre figyelni kell). Az 500 literes szám is az égből hullott le, átlag napi 80-100 literrel lehet számolni (ún. lakosegyenérték), de mivel nem laktok ott, ez inkább 0, esőre tervezni meg gyakorlatilag lehetetlen a hektikus időjárás mellett. De mindegy is, mert annak tápértéke 0 a bacik számára (viszont a tárolása teljesen rutin, rengetegen öntöznek belőle). Szennyvíztisztításkor a lebomló fehérjék-nitrifikáció-oxidáció-denitrifikáció folyamatát viszik a bacik...
Talajcsere: szvsz teljesen értelmetlen, itt biztos hogy tápanyagtartalommal nincs gond, de füves-vadvirágos pázsitnak amúgy sincs komoly szükséglete, nem agrároligarcha leszel gondolom :D
PV-rendszer: nagyon sok fa veszi körbe a házat, nem látni teljesen jól, de félek az árnyékuk rávetül a tetőre, az eléggé lerontja majd a fotovoltaikok hatásfokát, én nem szeretek fákat kivágni, de ezt a témát szerintem érdemes körülszimatolni (sorba kötött panelek teljes hatásfokát rontja az egyikre vetülő árnyék, ráadásul ilyenkor az érintett rész felforrósodik)
Ugyan ezek a kérdések vetődtek fel bennem is igaz csak egy környezetvédelmi és vízgazdálkodási technikus szakma miatt, nyilván nem értek annyira tüzetesen a dolgokhoz, de ezeknek a kérdéseknek mind van alapja úgy gondolom...az aerob baciknak biztosan érdekes lesz ha nincs folyamatos víz ellátás, persze értem azért levegőztetik a vizet.
Amit egyáltalán nem értek, hogy miért kell a tető túlnyúlást minimalizálni, ami védené a falat az esőtől-később mohásodik- és a naptól is árnyékolna...
Én is egyetértek, a talajcsere nonszensz ráadásul.
Ez egy nagyon jó felvetés, köszönöm! Lenne még egy kédésem: mi van a hömérséklettel? Ez a biológiai folyamat a mikroorganizmusokkal, müködik nagy hidegben is?
@@Elys1823 azt nem tudom pontosan milyen bacikat alkalmaznak, de a "hagyományos", városi szv.tisztítótelepek télen jó, ha fele hatásfokkal üzemelnek.
Kedves Csaba igaz villanyszerelő vagyok, de szerintem a víz gazdálkodásnál nem fog keletkezni annyi szennyvíz mint amit a hölgy állít napi 500 liter. Hisz ez egy nyaraló lesz tehát ritkán fog szennyvíz keletkezni az meg nem biztos hogy kellően mérvadó lesz a locsoláshoz. Sok sok kitartást a megvalósításhoz. Ha segítség kell keress bátran.
Nagyon szuper lesz várom a többi videót.
Nekem nagyon tetszik ez az egész öko dolog én is hasonló inditatásból vettem vertfalu vályogházat.
Nekem is lett volna egy hasonló kérdésem, hogy mipénz egy ilyen keco, mivel ugye nem túl nagy sacc 75-85 nm az egész 2 szinten. Zebibe elég húzósak az árak telekszinten. Én tippelek egyet az egészre. 180-220 M körül.
Legyen fürdőtó csobogóval, öntisztul a beültetett “nád-sásoktól”! Gyönyörű, és pancsi- pancsi nyáron, korizás télen!
A Duna felőli homlokzaton, a teraszt keretező fa struktúra korlátozni fogja a perspektívát, sokkal szűkebb lesz a panoráma, mintha csak a terasz vonalában lenne ez az elem.
Éppen ezért lesz kivágva ha a két tiszafára gondolsz. Ellenben hátulra sövénynek vissza fogunk ültetni kb. 20 tövet :)
@@Trobika Nézd meg a látványtervet a 22:00 -nél:
A látványterven szereplő esetben olyan, mintha egy 50mm-es objektíven néznél a tájra, ha leveszed külső 3-4 elemet, akkor 28mm nagylátószöged lenne és még ez is ad elég privacyt és árnyékot.
Nem a fára gondoltam, hanem a terasz felőli homlokzatot keretező árnyékolóra. Nem okoskodni akarok, mert nekem is tetszik és én is terveztem hasonló kialakítást, de ez nagyon mélyen kiugrik - a fele is elég lenne.
Valóban, kicsit korlátozza. Ugyanakkor sok egyéb szempont is van itt a terasz kialakításánál. Amúgy a terv az itt bemutatotthoz képest már megváltozott, majd idővel azt is láthatjátok.
@@Trobika A Dunakanyarban születtem és itt is élek, pont emiatt... a kilátás miatt kivágni fákat? Városi ostobaság.
Le lehet menni a Dunához. Nincs az a fa, amit a Duna vagy a Visegrádi vár miatt kivágatnék.
Bocs, de borzalmas, ahogy a városiak gondolkoznak. Hatalmas egó és önzés.
@@Trobika A kommentek alapján... adatok, számítások...itt semmi nem szól a természet szeretetéről.
Itt csak elhülyült, elkényeztetett városi emberek idiotizmusa és önzés van.
Brrrr... Remélem kimaradtok az életemből, ez a hadarás sem normális.
Bárcsak mind a szmogos városban maradnátok.
Cserépkályha nagyon menő!
Sokba lesz :) De szuper lesz!!! Nagyon várom a többi videót is Csaba! Ment a like :) Köszi!!!
Ami engem legjobban érdekel, az ennek az anyagi vonzata.
-mennyi volt az ingatlan
-mennyi az ÖSSZES ráfordított pénz (tematikusan lebontva)
-mennyi lesz az ingatlan értéke a végén
Szia Csaba. Ismét csak ámulok milyen elgondolásaid vannak! Hajrá, sok sikert hozzá. A végére csak egy kis csipkelődő mondat, de ez csak az én véleményem! Régen is voltak okosotthonok, úgy hívták anno, hogy tanya!
Sziasztok …Csaba most nézem a videót ..a hőszivattyú 2-4millioért teljesen felesleges egy ekkora házba .
A padló fűtés kialakítása egy vagyon pluszba hozzá.
Sokkal egyszerűbb olcsóbb jo szigetelés mellett a fűtő Folia , és nem kell a padloban a vízzel bajlódni .
Jé, Glamify Kriszta férje, Gergő 😊🏡💙
Egy csinosabb üvegházzal kiegészotve akár téli vendégséget is tudsz fogadni.. amit csak akkor fűtész amikor vendégeid vannak.
Vagy egy nagyobb füthető sátor és 30-50 ember vendéglátása se gond ekkora kertben
Gratulálok. Szuper lesz. Sok sok erőt a munkához 🎉🎉🎉🎉
Szia Csaba! Milyen fórumon lehet ilyen házikót levadászni Zebegényben? Ingatlan pont com-on nincs ugyanis még csak hasonló sem. Köszi Csaba, ha válaszolsz!
Amikor jé, ez Glamify Hu Gergője :) nekik is van videójuk a házuk okosításáról. A redőny a kedvencem :)
Én is kiszúrtam a Gergőt😊 Nagyon jó házuk van nekik is. 😊
Valahogy lejjebb kellene venni az összekötőzenék hangerejét!, 🙏
...azzal elveszne a "tartalom" hatvan százaléka...
Szia Csaba ! Szerintem a cserépkályhát felejtsd el felesleges !!!! Ilyen házba amit tervezel nincsrá szükség , a hőszivattyú dolgozik a padló fűtés elég meleget ad . Minek fűtenél be ? .....Kell kémény ( napelemek nek árnyékot adhat ) a kályha hasznos helyből fog elvenni , hamuzni kell ,szerintem büdös , jó száraz fa kell , a fát meghozzák azt be kell rakni össze vágni és szépen össze rakni azt tárolni kell legalább 3 évig lehetőleg déli oldalon, ez nem kevés munka óra , és mégegyszer megfogod és beviszed a lakásba .Az a mondás aki fával fűt annak 3 szor lesz melege. Még egyzser gondold át . És még tovább tudnám mondani én fűtöttem elégsokat most infra padló fűtésem van a mit a napelem támogat .
Szerintem fasza dolog a cserépkályha, de ez úgy néz ki mintha a Kádár korszakból lépett volna elő...főleg a bojler formájú. Nekem olyan alagsori/pince hangulatot sugall.
Az fel sem merült benned, hogy hangulat, esztètika, szèpsèg a cèl. Nèha akár egy kis romantikus estère be gyújtani egy pohár bor mellett? Az èlet apró örömei... Szerintem elèg egyèrtelmű mi a cèlja...
Szerintem az, hogy több lábon áll a fűtés, teljesen jó... Mi van, ha nincs annyi nap/valami van a hőszivattyúval? Nekünk sajnos csak gázos megoldás van itthon, esélyem sincs kandallóra, pedig jó lenne vészmegoldásnak...
Szia!Ez nagyon szuper lesz!Èn a kertben csinálnèk mèg rovarhotelt meg gyógynövènyes kertet is.Ha meg netán most 10-èn Dunaharasztin járnál akkor nèz le a Sport szigetre(Dunaharaszti Csónakház).Jó kis program lesz!Szèp napot!
Túl sok ott az ember, érzik a pénzszagot. :)
Van is penz
Az esővíz gyűjtése engedélyezett Magyarországon?
Igen.
Miért van ahol nem?
@@johnnycs1288 Amerikában pl tilos
@@johnnycs1288 igen pl a "nagy nyugaton" van ahol nem szabad ...
De elvileg itthon is helyi önkormányzat megszabhatja hogyan legyen tárolva / elvezetve
@@SzecskoSandor ez nem teljesen igaz. Ipari létesítményeknél (ahol nagy felületen gyűlik össze csapadékvíz) rendszeresen telepítünk esővízgyűjtőt, amiből a szürkevizet pl. az szociális helyiségekben wc-k öblítésére használják. Gondolom ugyanez megtehető lakossági szinten is.
jól fog kinézni amikor kész lessz :)
Dézsakérdésnél én megfontolnék egy elektromos fűtést, nincs kémény és nem kell órákat babrálni a felfűtéssel. Amúgy baromi szép a design, ajánlom az “Ég és Föld” vendégházat Szekszárdon inspirálódni, nagyon hasonló koncepció :)
Igen, a fatüzelés kéménye vs. elektromos fűtés még egy nem eldöntött dilemma.
Csaba ismetelten egy remek video.
Lehet én nem figyeltem, a korábbi adások alatt, így kérdezek: ezt magatoknak csináljátok Csaba? ide költözöl a családdal? vagy nyaraló lesz?
Nagyon informatív kafa videjó, de ha szabad megemlítenem, a kommentek beszélgetések közti zene zavaróan hangos. Pedig akár jó is lenne, ha nem kellene a hangerőhöz nyúlni.😅
Halihó Csaba, nagyon szeretem a csatornádat, nem szoktam kihagyni egy részt sem. Ez a projekt különösen érdekel mivel az építőiparban dolgozom, várok minden ezzel kapcsolatos szösszenetet. Más:- a videókban ( általánosságban ) a te hangod nagyon jó, az interjú alanyok hangja viszont sokkal gyengébb szokott lenni, forogsz a kamerával stb., így néha alig hallható a másik ember hangja.
Nagyon kíváncsi vagyok a végeredményre.Jó projekt.
Meg hogy hol áll meg a belefektetett pénz is 50-60, 60--80 millió?
46.000.000 volt az ingatlan ára, higy mennyiért sikerült megvenni azt nem mondta , a belefeccölt pénz határa a csillagos ég.
@@HolloZoltan82 Na cakum-pak lehet 60.
@@Order89Hun több lesz az 😉 kb ingatlan ára+ 35
Szia Csaba ! Darázsfészekbe nyúltál ezzel a projekttel. Az ötlet szerintem nagyon jó de az átlagemberek számára nem elérhető. A te vállalkozóid a legjobb de egyben a legdrágábbak közé tartoznak. Persze a te népszerűséged minden direkt reklámuknál több nézettséget fog jelenteni nekik. Az önfentartó ház építése eddig is csak pénz kérdése volt. Egy ilyen régi ház átalakítása pedig még többe kerül arányaiban. Én is hallok olyan ötleteket amelyek egy nem állandóan lakott nyaraló épületbe teljesen felesleges kiadásoknak tűnnek. (túlzott automatizálás,talajcsere, bakteriológai szennyvízkezelés, 40kWh tároló akkupack) Nagyon érdekel engem építészként is hol jön majd el az ésszerűség pillanata és meddig vagy hajlandó elmenni ebben a projektben. üdv: Tóni
Őszintén nem értem az ilyen típusú kommenteket...Azt hiszem emiatt ül a vicc miszerint az üst mellé amiben a magyarokat főzik nem kell őr,mert ők visszahúzzák egymást....
Valóban igaz,hogy az átlag magyar nem engedhet meg ilyen volumenű házátalakítási projektet magának,de ettől még ha Csabának van erre lehetősége (ideje,energiája,pénze) miért ne tehetné azt ami neki tetszik,a realitáson túlmenően is.
Ahogy a videó során többször is említette, ez egy fenevad terv,de nem kell mindenkinek mindent átemelnie, ha valakinek "csak" a napelemre van kapacitása azt emeli át, ha a szigetelésre akkor azt, vagy egyszerűen csak megnézni a műsort és szórakozik....
Ne felejtsük el,hogy Csaba tartalomgyártó...nem a privát életét mutatja be, hanem szórakoztató, informatív, olykor edukatív műsort tesz a nézői elé...
Olajmezőket sem állt neki felkutatni senki csak mert megnézte a Dallast...vagy rabszolgákat felszabadítani mert megnézte az Isaurat...oh, wait🤦🏻♀️
teljesen egyet értek a leírtakkal! Egy szintén "zenész"...
Nem arról szól ez a projekt, hogy átlag ember megtudja csinálni, ezt nem mondta. Bemutatja, hogy hogyan is lehet ezt megcsinálni. Pont.
Ez a ház kiadásra készűl?
Csaba de minek a kályha ha lesz hőszivattyú?
Okos otthonban nem tudok elkepzelni egy dezsas faval futheto cuccot xd
A talajcserét mi indokolja? Kérj fel tájépítészt, ne csak az öntözőrendszeres szakival egyeztess a növényekről. Lehet, hogy sokkal olcsóbb és kevésbé természetromboló megoldásokat javasol. A meglévő vadnövényeket a német keverékkel felülvetni nem annyira menő.
Mikor várható a sorozat következő epizódja?
Szia! Szerintem a Zéró Kéró jobb cím lenne a sorozatnak😁😉
Ajánlom a Kertész kertje videóit, főleg a talaj javítás videókat, TALAJ CSERE NÉLKÜL. 😊
Ez annyira f@sza terv,hogy becsokizok! Hajrá Hajrá!❤ Magyarósi Vendég és Zarándokház😊(A bánat foglalkozna a kandallóval ha hitec bungalóm van)
Dísznek lesz az oda
@@sevranek
Rendben de nem lesz drága dísz?
Ez kicsit ellent mond számomra a tervekkel szemben.
@@laszlokenyo9151 De. Viszont rekreációs célú ház, a design fontosabbnak tűnik.
Arányaiban olyan kicsi homlokzati falfelületek vannak, hogy érdemes lenne elgondolkozni a tetőfedés lefuttatására, átszellőztetett, szerel burkolatként. Így kívülről tartósabb és gondozásmentes lenne a kialakítás. Adna az épületnek egy letisztult modern megjelenést.
Szia Csaba!
Mindenhez sok sikert!
Olvastam már kommentben,de Én is kihagyják a talajcserét.
Sőt ha nem laktok itt akkor az a szenyvíz átalakító is felesleges szerintem!
Várom a fejleményeket !
Szia Csaba! Az Öcotech-hez nincs kuponod? Vásárolnék náluk.
A terasz fedése pont a legnagyobb nyári melegben nem fog árnyékot adni... minden jót srácok!
Szerintem sem, de ha bizonyos fákat meghagynak, akkor nem lesz gond 2:10
@@Ch405Sszerintem egy fát sem fognak kivágni, hisz a Csaba épp arra törekszik hogy óvjuk a környezetünket.
Eléggé ellentmondásos lenne, ha kivágná bármelyik fát onnan.
@@martinhamar2057 De ha nem lesz kivágva fa a napelemek nem igen fognak termelni semmit, mert déli oldalról takarnak. Amit nem értek ha passzív jellegű a ház miért nem lehet két ablakot rakni a tetőtérbe, hogy meglegyen a téli benapozás két napelem helyett. Mondjuk a fák akkor is útban lesznek. Ezekkel is kalkulálni kellene energia hatékonyság szempontjából.
Mindig jóval több szempont van egy tervezésnél, mint ami elsőre látszik.
Szempont nyáron az árnyékolás, télen a szoláris nyereség növelése.
De legyen a terasz kicsit védettebb, közben legyen kilátás is, miközben minden funkcionális is.
Mindezt tetézi a sok építési előírás.
Ezekből kell kikeverni a megoldást, miközben mindenkinek máshol vannak a hangsúlyok.
Amúgy a terasz feletti árnyékoló már máshogy néz ki, ez az első variáció volt.
@@balazssinoros-szabo4020 Okos, logikus válasz. Értékelni kell az ilyen pozitív kommentet!
Nekem egy félelmem lenne, ha ilyenbe fognék, hogy ez a sok hightech kütyü mennyire időtálló? Ilyen jeladó, olyan mágneses szelep, amolyan érzékelő. Mi lesz abban az esetben, ha mondjuk öt év mulva elkezdenek bekrepálni. Persze lehet ezek nem ilyen "kütyü" szintű termékek, amik 2-3 év alatt elavulnak.
De.
hamar tönkremennek, de itt ugye mindenben kb a szponzor játszik, mint akár Handrásnál....
Említetted, hogy mindenhez lesz ár is. Nekem valahogy már most hiányzik az, hogy (nyilván nem pontos összeggel), de kb mennyibe fáj egy ilyen ingatlan azon a környéken, illetve mennyibe fájnak ezek a konzultációk (szakik kihívása), és a terv elkészítése mennyibe volt.
A másik gondolatom az, hogy ha az ember beletol sok x millió Ft-ot egy ilyen projektbe, akkor ne az legyen a vége, hogy - hát lehetett volna egy picit nagyobb ez a ház 4 emberre...
Nagyságrendileg egy 50 millás házat pimpel még olyan 40-ből, plusz minusz 5-7 milla. Ha van pénzed, akkor minden van.
Csaba, nyilvanos a budget terv, amivel nekiindulsz a felujitasnak? Erdekes lenne egy olyan video, ahol ezt bemutatod. Engem pl a cserepjalyha és annak a kiépítésének a költsege nagyon érdekelne. 😊
Egy régebbi családi házhoz, ahol nincs pénz egy teljes felújításra tudnátok ajánlani valamit?
Mi az amit először érdemes lenne megoldani? Milyen sorrendben lehet végigvinni egy ilyen felújítást, ha nem fér bele egyszerre minden?
Rezsnyák Péter 😊 a szakiellenőr
De ennek hogyan lesz zéró rezsije, ha kályhával fűtitek? Vagy a tűzi fát majd lopjátok hozzá? 😀
Ez az amire én is kiváncsi lennék
Szerintem úgy érti Csaba, hogy ennek a projektnek az a célja, hogy bebizonyítsa, hogy meg lehet oldani zéró rezsisre egy házat. A kandalló meg igazából élvezeti cikk télen a hangulat miatt, mivel lesz padló és mennyezet fűtés (szerintem). Vagy a fát is ő növeszti majd a kertben, kinézem belőle🤣
Eleve nincs olyan hogy zéró rezsi! Ez egy befektetés ami vagy megtérül vagy nem🤣🤣🤣
Itt nem feltétlen a zéró rezsin van a hangsúly, hanem a fenntarthatóságon.
Látszik is, hisz arra törekszik a Csabi, hogy ez az épület, és annak a rendszere teljesen önfenntartó legyen.
Nem ők fogják lopni. Nekik fogják "lopni".
Ez egy igazán megosztó projekt ahogy látom. A ház terve gyönyörű tényleg. Érdekes, mert télen lesz látvány, de már most sincs kis túlzással sehonnan vagy nem jól láttam? Élőben picit jobban kiadja gondolom. Persze nem azt mondom, hogy ki kell vágni a fákat, de ha már ilyen összegek repkednek, valami kilátó féleség jó lenne:) pont írta valaki, hogy ez a terv pont az erkély kilátásból vesz majd el sokat és tavasztól őszig sok látnivaló sajnos nem lesz.
Viszont mindentől független ez a projekt rendesen felizgatta a fantáziám, előre hajolva örömmel bámultam a terveket a monitoron és mindenre rá is csodálkoztam :)
Nagyon várom mik lesznek :)
Ez a szennyvíz rendszer úgy tudom nem túl életképes, a bacik kihalnak egy két hét után ha nincs használva a ház illetve az első vegyszeres takarításnál. Aztán ugyan úgy működik mint bármelyik ciszterna, jöhet a szippantós…
Igen ez engem is érdekelne, hogy hogyan lesz működőképes a rendszer ha mondjuk egy hétig nem vagytok ott. Van erre valami megoldás?
@@zsofiahubay1673 Szerintem Csaba még nem osztott meg velünk minden infót a ház jövőbeli hasznosításáról, de a szakemberekkel igen. Talán vendégházként is üzemelne, de ez csak találgatás a részemről. Előbb vagy utóbb úgyis ki fog minden derülni.
Mizu azóta? Új részek? :)
Rohadtul tetszik ez a projekt, de csak úgy pörögtek a milliók a szemem előtt 😅
Én arra lennék nagyon kíváncsi, mi az, amit a srác ugy emleget, hogy "a platformunk". Mert szetintem ez a homeassistant lesz, ami egy ingyenes alkalmazás, és egy kis IT tudással bárki felteheti egy rapsberry pi-re, régi vekonykliensre, vagy akár egy használt öreg pc-re. Ez kb az összes okos eszközt tudja vezérelni gyártótól és protokolltól függetlenül, és bármilyen automatizmus beállitható, bármelyik eszköz, bármelyik szenzor alapján vezérelhető vele és hatalmas közösség van mögötte. Bocs ha rontottam az üzletet :)
Az okosotthon központ az Athom Homey Pro-ja lesz.
Athom Homey Pro 3 lesz, ráadásul a srácok igen jók ebben, nem csak azért, mert nagyjából a kezdetektől dolgoznak vele (forgalmazzák, tlepítik), hanem azért mert napi tapasztalatuk van vele.
Jók az elképzelések, kíváncsi vagyok milyen lesz.
A víztisztító rendszer hogy tud majd elbánni a vegyszerekkel?
Ugye szennyvíz-tisztító telepeken nem szokott nagy koncentráció ugrás kialakulni, de egy háztartáson belül, ha pl vasárnap van nagytakarítás, akkor hirtelen megugrik a szennyvíz vegyszertartalma.
Tudja-e a rendszer majd ezt is kezelni, vagy kaptatok erre egy irányelvet, hogy ne egy napra legyen az összes vegyianyag betáblázva.
Illetve komolyabb csatornaduguláshoz vannak agresszívebb anyagok is a piacon (ami nem folyékony, hanem granulátumos/golyós), az tud-e kárt okoznia rendszerben?
Ha ilyenről nem volt szó, inkább kérdezz rá (és írd meg vagy majd a következő videóban oszd meg velőnk is)
tetszett :)
A szennyvíztisztítást sokkal egyszerűbb lenne megoldani úgy, hogy komposzt toalettet használunk.
Csak nekem fura a sok napelem, akku pakk, szennyvíz tisztító, okosotthon cuccok mellé a cserépkályha? Elektromos fűtésért kiállt az egész ház. Hogy lesz zéró rezsis ha tűzifát kell venni?
Az csak kiegészítés lesz.
Én szerintem a tetőt úgy is le kell dobni, így meglehetne magasítani az emelet parapet fal magasságát igy tágasabb szellősebb lenne a tetőtér.
Az nem egyértelmű számomra, hogy akkor ez most nyaralónak készül-e, vagy állandó használatra? Mert nagyon nem mindegy hogy évi néhány hét/hónap során keletkezik-e pl. szennyvíz, vagy akár 8-10 hónapon át..
Meg ha csak szezonális, akkor pár hónapért érdemes-e egész évben üzemeltetni a mindenféle okos stb. rendszereket.
Passzív megoldások igen, de a rengeteg/akár ekkora ingatlanra felesleges/ aktív megoldás nem feltétlenül környezettudatos. Szép kis ház, szerintem olyan kár az okosrendszerek vezetékelése miatt szétkapni. Ilyen pici épületben nem nagy dolog felhúzni/leengedni a redőnyt pl. Irodaházaknál megértem, de egy weekendházban?
Értem, hogy reklámozni szeretnéd mindezeket a rendszereket, de szerintem erre a kis házra mindez kicsit túl van gondolva. Biztos nem ásatnék és építtetnék ki öntözőrendszert a hegyoldalban. Főleg, hogy az eleve itt élő és őshonos növények az elmondásod alapján fontosak számodra.
Vagy b2b-re készül pl
Lesz egy ERŐSEN (gondolom) hőszigetelt nem túl nagy ház.
Amit néhány kW kifűt -15 fokban is :-)
Mert kicsi a fűtési igénye.
Átlagos téli időben pedig talán csak 1-1,5 kW kell a fűtésnek.
Minek ebbe egy sok kW-os kandalló?
Ami csak túlfűti a házat és még kéményt is kér, nomeg helyet is a nappaliból.
A padlófútéssel is ez a gond az erősen hőszigetelt kicsi kW igényű épület esetén >> túlfűt hamar.
A vizes fűtés helyett el is gondokodnék a légbefúvásos fűtésen/hűtésen
és
Mellé egy CO2+pára% szabályozású gépi szellőzésen...
----
Tartós (1 napnál hosszabb) áramszünet esetén a vészfűtés kérdése merül fel.
Ha van éppen lakó is.... és napelem+akku sem elég már.
Üres ház esetén ez a kérdés csak 3--5 után merül fel, mert >> hűlhet ki akár 7 fokra is.
Avagy a kandalló árából inkább több akkut vennék....
*****
A fűtés/hűtés egy kis energia igényű épület esetén NEM kíván komoly gépészetet szerintem.
Home Assistant - nyílt forráskódú rendszert tudnám neked ajánlani, és máris tudod az otthoni 12 alkalmazásodat egy rendszerbe integrálni. Felhasználóbarát, személyre szabható és ingyen van 😊👍
Dehogy van ingyen. Azt a rengeteg munkaórát is számítsd bele a költségbe, amíg turkálsz a yaml fájlokban, guglizod, hogy hol a hiba benne és mit csinálj, hogy működjön.
A HA (vagy bármely más FLOSS rendszer, pl openhab vagy domoticz) akkor jó alternatíva, ha hobbinak tekinted és nem számolod, hogy a rá fordított rengeteg időben mennyit tudtál volna dolgozni. Ha ezzel is számolni kezdesz, máris kiderül, hogy mennyire drága a HA és mellette milyen olcsó a Homey, amit a srácok használni fognak és amíg ők összerakják a rendszert, Csaba tud videókat gyártani és pénzt keresni velük.
@@GaborZalai Egyetértek veled Csaba csinálja a videókat, a srácok az automatizálást, nem tudom milyen rendszert fognak alkalmazni, de majd kíváncsian várom Csaba beszámolóját a projektről. Én az otthoni 12 alkalmazásáról beszéltem, csak ajánlás volt részemről egy olyan rendszerről ami működik, személyre szabható és ingyen van 😊
@@justforfun-b6e Athom Homey pro lesz a központ, az Okosotthon Labor arra építi a rendszereit.
@@GaborZalai Az Istenért nem szeretnék akadékosdokni DE ami te mondasz az a szerkezet 1. meg se jelent - vagyis csak előrendezésben szerepel egy ideje.. már aki követi 2. Ha ilyen belső infóid vannak az szuper, de megvárom Csaba videóját és véleményét a végeredményt illetően 👍
@@justforfun-b6e az égvilágon semmi belsős infóról nincs szó. Az Okosotthon Labor a Homey hazai forgalmazója. Az előrendelésekből az Athom most szállítja ki az utolsó batcheket, utána már elérhető lesz viszonteladóknál is a cucc, valószínűleg július környékétől. Fent van a timeline az Athom honlapján. És nyilván, a végén az fog számítani, mi a felhasználó véleménye a cuccról 🙂
👌👌👌
Akkumulátor nem lesz kispályás! kíváncsi vagyok!
"ez itt a kert" 😂😂
Nem tudom mennyire ismerik tervező urak,és hölgyek Országh József munkáját a víz önellátásról?
A tervek ígéretesek, csak a kivitelezés is menjen ilyen gördülékenyen
Jó lesz Csaba!
Ez a vendégház kiadás megéri még? Annyi ilyen van már a Duna kanyarban is, mint a nyű.
Kezd a kerttel Csaba de ahhoz ott kell egész nap lenned... Sőt egész évben.
Hol megy le a nap oktoberben. Melyik növény takarja el a napt
Ilyenre biztos vannak softwarek.
Mi filmezésnél használunk hasonlót. Megadod a koordinátákat és 365 nap minden órájára lebontja hogy mikor milyen szögben jön a fény és meg lehet adni terep tárgyakat is. Szóval biztos vagyok benne hogy van hasonló program kertekhez
@@Stangler96 Van olyan ami cím alapján betájol. És nincs más dolgod mint a térképen kijelölni a pontos telekméretet. A többit a software intézi. Még csapadékmennyiséget is számol.
@@R3t3k Ez elég jól hangzik. Sejtettem hogy van rá valami
Nem akarok rosszmajú lenni, de egy nagyon körülbelüli árkategóriát összehasonlítás képpen lehetne hozzá tenni... Mert első körben nekem az jutott eszembe, 20 méter zsalukövet 6 sorban egy millió nettó munkabérrel akartak nekünk vállalni... Mostmár kb ott vannak az árak ahogyan én tapasztalom, hogy megmozdulni senki nem hajlandó egy millió alatt és erről a projektről is at jutott eszembe egyből, hogy hány csillió lesz ez a ház...
Nem értem miért nem vett Csaba Pest közelében egy családi házat, ahol a mindennapjaikat is élhetik? A pesti lakást és a másik nyaralót eladni vagy kiadni.
Gondolom mert szeretnek ott élni ahol élnek :) Ezen nincs mit érteni.
@@zotya322 Ja, hogy kiadja! Bevallom erre nem gondoltam. Ebben az esetben tényleg nagyon jó befektetés.
Gondolom csak van valami költségvetés, hogy max mennyit lehet erre elkölteni?! Vagy ez teljes egészében szponzor projekt és belefér bármi?
Viszont a hidegburkolat legalább diagonálba van rakva, azért ez menő bárhogy is nézem, na erre iszom egy házit 😁😆
Vagány lesz!
én is ilyen vidám lennék és szárnyalna a fantáziám, ha max egy minimális beugroval elkezdve a felujitást és a többit meg a sponzorok tolják bele, hogy megmutassák a termékeiket, aztán a végén a kész terméket meg saját használatra átvenném. Ez igy elég könnyu. csak sokmindenkinek már ez sem adatna meg, hogy ezeket a szakembereket odahivja, nem az , hogy megbizza munkával, mert már csak a felméréssel többet kéne fizetni ,mint amibe a ház felujitására jutna pénz. igy én is bármikor belevágnék egy házfelujitásba, hogy az olyan legyen amilyet szeretnék.
Igen, ennek a projektnek maximum annyi elonyet latom a legtobb nezo szamara en is, hogy esetleg egy-egy otletet atvehet.
Érdekel mit hoznak ki belőle, de jobban szeretem azokat a projekteket ami olcsóbb költségvetésből hozza ki a maximumot… sok pénzből nem nagy kunszt ezt megcsinálni a mai világban. Ez amit itt felsorolt és a terveket látva, anyag+ munkadíj legalább 25-30M + ingatlan ára… Pár házzal menj odébb 😉és nézd meg a “Hegyikabint” kb. így néz ki
Azt a pókhullás szemüvegszárat a szádba veszed?!
2023.05.31. 13:20
🤯🤯🤯🤯
Ha nekem egyszer annyi pénzem lesz hogy egy ilyen házat vegyek/felújítsak...
és menyibe fog kerulni ?
Vajon rá tudtok rakni egy mini horizontális szél erőmű, meg lehetne ilyen harmat gyűjtő cucc ami vizet gyűjt extrán? Frankó lenne.