METODY TERAPII PRZETRWAŁYCH ODRUCHÓW WCZESNODZIECIĘCYCH.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 2 лют 2025

КОМЕНТАРІ • 16

  • @Raczyna
    @Raczyna 2 роки тому +2

    Dobrze, że mówi Pani o konsultacji ze specjalistą i nie uchyla za bardzo rąbka tajemnicy.

  • @patrycjabudzinska3970
    @patrycjabudzinska3970 2 роки тому

    Byłam z synem u Pani Elżbiety Cichoń w Grudziądzu, mam nadzieję, że terapia przyniesie efekty ♥️

  • @niebieskimotyl3308
    @niebieskimotyl3308 2 роки тому +2

    Mam wrażenie, że już więcej wiem o terapii dziecka niż wielu terapeutów z którymi rozmawiałam. Często patrzą bardzo wąsko, jednostronnie, nie poznają nowych metod i wyników badań. Państwowo w ogóle bez sensu chodzić, kiedy wizyta trwa 10 minut w sumie, wwr też godzina w tygodniu, co tydzień inny specjalista a w trakcie się zmieniali, dziecko opuszczało bo chorowało, przez lockdown i inne kwarantanny musiałam robić osobiście terapię miesiącami. A widzę, że jeśli pracujemy to są postępy a jeśli nie to regres i utrata umiejętności. Ale jak mam płacić minimum 100 zł za wizytę, to muszę wybrać czy to fizjoterapia czy neurologa, a czasem po prostu nie starcza na paliwo na dojazd, szczególnie przy obecnych cenach. Na razie żaden specjalista, ani integracji sensorycznej, ani fizjotetapeuta nie miał nic do powiedzenia o przetrwałych odruchach, przeczytałam książkę specjalistyczną i z badań wynika, że dotyczy to większości dzieci z problemami w nauce. Z testu przesiewowego, prawie wszystkie punkty zakreślone, od lat pytam o te odruchy poniemowlęce a każdy zbywa temat.

    • @trenerpersonalny9412
      @trenerpersonalny9412 Рік тому

      Mi się wydaje że to nie kwestia problemu terapii a nieprawidłowe myślenie co do efektów jakie ma przynieść te kilka spotkań z terapeutą. Terapeuta daje narzędzia rodzicom i wskazówki jak ma pracować bo wiadomo że jedno dwa spotkania nie będzie kształtowało układu nerwowego. To trzeba liczyć w setkach powtórzeń. Pozdrawiam serdecznie

  • @marek89
    @marek89 Рік тому +1

    Nie potrafię sobie wyobrazić ćwiczenia z dzieckiem "zdrowym" któremu zaszkodziło by ćwiczenie przeznaczone dla dziecka, które potrzebuje takiego ćwiczenia. Więc traktuje to jako wymówkę, jednakże rozumiem obawy przed "nawiedzonymi" i roszczeniowymi rodzicami, którzy zjedli i nie wydalili wszystkich rozmów.

  • @Jamgk2bx
    @Jamgk2bx 2 роки тому

    Rewelacyjny kanał😀

  • @aldabro424
    @aldabro424 2 роки тому +1

    Czy neurolog badający ogólnie dziecko, nie sprawdza przetrwałych odruchów rutynowo? Chodzi o nastoletnie dziecko...
    Córka diagnozowana była w wieku 9 lat przez terapeutę SI ale w diagnozie nie ma mowy o odruchach wczesnodziecięcych. Mogły być rutynowo badane, czy nie, bo nie było wyraźnej prośby ze strony rodzica?

  • @KasiaZM04
    @KasiaZM04 2 роки тому +2

    Przede wszystkim diagnostyka na INPP jest bazą terapeutów,dobrze poczytać też Sally Goodard...to długa terapia,która kontynuują także rodzice w domu...

  • @Helena_de_Camargo
    @Helena_de_Camargo 7 місяців тому

    A co zrobic gdy gdziecko mialo postawione diagnozy miedzy innymi: nie wygaszony ATOS, zaburzenia integracji sensorycznej, problemy ze skupieniem uwagi, problemy z koordynacja, z rownowaga itd ale jego zaburzona matka, zignorowala kwestie terapi - stwierdzajac ze jest to glupie i bez sensu. Obecnie dzieciak ma 19 lat i wszystkie te zdiagnozowane problemy nadal w nim tkwia. Co mozna teraz z tym zrobic?

    • @logospektrumkatarzynamatyasik
      @logospektrumkatarzynamatyasik  7 місяців тому

      @@Helena_de_Camargo 19-latek to już nie dzieciak,.Teraz to już on bierze odpowiedzialność za swoje życie. Można pokierować do terapeuty INPP

    • @Helena_de_Camargo
      @Helena_de_Camargo 7 місяців тому

      @@logospektrumkatarzynamatyasik Bardzo dziekuje za odpowiedz. Chlopak jest bardzo zdeterminowany zeby nadrobic zaniedbanie wyniesione z dziecinstwa i polepszyc wlasne funkcjonowanie. Dziekuje juz wiem gdzie go skierowac.