"Левски" - "Спартак" (Плевен) 2:0 (разширен репортаж)

• Опубліковано 21 чер 2024
  • „Левски“ спечели първата си предсезонна контрола. „Сините“ надиграха и победиха с 2:0 „Спартак“ (Плевен) в неофициалния дебют на новия треньорски щаб начело със Станислав Генчев. Головете вкараха Преслав Бачев и Марин Петков през първото полувреме. Две от новите попълнения - Майкон и Алдаир взеха участие в двубоя.
    Станислав Генчев бе подредил „Левски“ в система 3-5-2 за неофициалния си дебют. „Сините“ наложиха тотален контрол над действията и постоянно се опитваха да атакуват. Неофициален дебют направи и едно от новите попълнения - десния бранител Алдаир. Именно той имаше участие в откриващото попадение в срещата. В 6-ата минута топката стигна до него, той продължи към Асен Митков в наказателното поле, а халфът подаде към Преслав Бачев. Младият таран чукна топката през ръцете на Станислав Антонов и откри - 1:0.
    В тези минути „сините“ се понравиха с високата преса, която правиха на съперника си и успяваха почти във всяка ситуация да си възстановяват топката доста бързо. В 24-ата минута Алдаир се отличи с много хубав пробив отдясно, след който подаде към Преслав Бачев, но Антонов спаси.
    В 30-ата минута Пламен Андреев направи виртуозно спасяване след мощен шут от дистанция на Тончо Георгиев.
    В 37-ата минута Евертон Бала спечели фаул пред наказателното поле. С изпълнението се нагърби Марин Петков, който реализира много красив гол за 2:0. В последната минута на първата част Евертон Бала центрира добре от корнер и Кристиан Димитров стреля мощно с глава в напречната греда.
    На почивката логично Станислав Генчев направи много промени в своя състав. Неофициален дебют записа и бразилският ляв бранител Майкон. Положенията пред вратата на Спартак обаче бяха доста по-малко. В 63-ата минута Виктор Любенов подаде към Ел Джемили, който си освободи пространство за шут и стреля опасно. В 70-ата минута Галчев центрира на втора греда към Майкон, който свали с глава към Фадига, а френският халф стреля от движение, но стражът на Спартак се справи и изби. В 76-ата минута Майкон намери добре Джемили зад гърба на отбраната, той подаде към Фабио Лима, който беше непокрит, но ударът му бе слаб и покрай гредата.
    До края „сините“ продължиха да създават ситуации, но до нов гол така и не се стигна.
    Левски - Спартак (Плевен) 2:0
    1:0 Преслав Бачев 6′
    2:0 Марин Петков 37′