Я, звичайно, не експерт, але, здається, 1 ампер який видає плата недостатньо і для живлення роутера і для зарядки акумулятора, потрібен або потужніший контролер, або можна спробувати через діоди припаяти вихід контролера з входом підвищувача, і через проводи вхід контролера з входом підвищувача. Таким чином струм з зарядки буде йти напряму на підвищувач і окремо на батарею.
Автор просто ещё не понял что сделал. Этот вариант умеет что-то одно, или заряжать аккумуляторы или питать нагрузку, потому не является бесперебойником.
Можна ж встановити 2 такі плати заряду і запаралелити їх, відповідно і отримаємо вдвічі більший струм заряду, а можна і 3 плати.... але простіше звісно вже взяти потужнішу плату заряду..
@@TechnoDrive опять промах. Взявши более мощную плату убьете АКБ большим током заряда. Их параллелить нельзя. Ищите специальные платы ups для таких целей, они отдельно от зарядки запитают нагрузку если есть питания в сети.
Операторська робота виконана добре, а от інженерна частина повний швах. Неможна заряджати літієвий акумулятор і одночасно знімати з нього потужність. Це вам не свинець. Правильно буде впаяти, у прямому напрямку, один діод шотки між виходом ТП-ки і входом перетворювача. Далі з'єднати дротом +5В і вхід перетворювача. От тоді буде правильно - під час роботи від мережі струм ітиме на перетворювач прямо, а ТП тільки заряджатиме акумулятор. Без мережі, струм піде з акумулятора , через діод, на перетворювач. Замість діода краще поставити мосфет П-типу і закривати його, коли з'явиться +5В. Можна поставити по ТП-ці на два, обо навіть на кожен акумулятор і звести їх до купи через діоди або транзистори. Тоді заряджатися цей пристрій буде значно швидше.
Доброго дня. Знов проблеми зі світлом тож вирішив зібрати сам. Я хочу зібрати правильно тож якщо Ви маєте відео де все показано правильно то прохання його надати))
Цілком підтримую, але то трохи складніше і мабуть не всі спаяють таку схему, для цих людей теж є вихід, підключати цей саморобний повербанк вручну при зникненні електрики і так само відключати при поверненні. А ще як варіант встановити сплітер і перемикати джерело живлення простим натисканням кнопки.
Звідки ви взяли цю маячню? Все можна. Всі електромобілі та смартфони буквально так і працюють. Нічого не заважає так робити. Тим більше що якщо поставити окрему плату захисту, та взяти не тп4056, а щось більш потужне то при зарядці батареї і живленню пристрою все навантаження на себе буде брати не батарея, а плата заряду
Якщо маєте десь відео або схему як це правильно зробити, то був би дуже вдячний за неї) в електроніці не дуже розбираюсь, а зібрати щось нормальне хочеться
Привіт, також таку штуку збирав на днях, лише на 2х акумах. Поставив діоди шоткі 2 шт, щоб при наявності світла, струм на dc-dc йшов від блока живлення напряму. Наче все ок, але яка історія трапилась - після того, як появилось світло, після 4годин роботи від батарей, все перемикається, але через певний час роутер перезавантажується, певно, йому недостатньо струму, що швидше за все спричинено її недостатністю на вході в перетворювач. Можливо, в такому режимі , весь струм із блочка йде на зарядку акумів, а роутеру не вистачає... Треба детально все перевірити, я поки цю ідею відклав у сторонку 😂 Доречі, поставив 2 тпшки в паралель, але моя основна підозра, що таки потужності самого блоку зарядки не вистачає на роутер і зарядку двох акумів через дві тпшки
Хороший варіант. Дуже хороший контент, продовжуй! Не забувай контролювати акуми, щоб не розряджалися нижче ~2,85В і зверни увагу, що в тебе може бути варіант, що всі можливі 5W TP4056 підуть на живлення роутера, а акумам потужності не вистачить. З точки зору фахового електроніка пораджу одну схемку, яку собі зробив, вона буде трішки безпечніша для акумів, але і трішки дорожчою. Хоча там на 1 акум менше. Приклад наведу з 12-вольтовим роутером: Береш штатний блок живлення від роутера, заводиш його на вхід DCDC з (обов'язково) обмеженням струму, ставиш їй вихід 12В і обмеження 1А, так ти не перевантажиш БЖ , далі ті 12В 1А ведеш на BMS 3s, яка контролить три елементи послідовно і заряджає їх не повністю, а до 12В/3 = 4В чому так? Літій ДУЖЕ небажано тримати постійно на повному заряді тим більше - підключеним до зарядки. На вихід тих 3S банок кидаєш DCDC buck/boost залежно від того, яку напругу треба. Ти отримуєш безперебійник без потреби переключати вхідне джерело, бо ти заведеш акуми в режим буфера. Удачі!)
Тільки плати бмс балансують при досягненні максимального заряду, в 3s це буде 12.6, тобто заряджаючи постійно 12 можна доведеться періодично балансувати акуми у збірці
Зробив, також такий ДБЖ тільки добавив ще маленьку BMS, питання на засипку, чи можна збількиши тількість акамуляторів в 2 рази але зєднати їх послідовно? чи в такому випадку для цього потрібно буде додаткове залізо?
Питання: яку варто використоувати зарядку для цього модуля? скільки від макисмум може цей модуль заряду прийняти Вт ? чи вистаричть 20 ватної чи можливо краще взяти на 30 чи більше ?
Добрий день! Подскажите, пожалуйста, у меня есть плата UPS 12V, есть аккумулятор Lifepo4 и BMS 1S именно для Lifepo4. Могу ли я вместо Li-ion аккумулятора поставить Lifepo4 с BMS 1S? Если нет - обоснуйте пожалуйста
Наскільки я розумію - акумулятори постійно розряджаються/заряджаються. Що я маю на увазі. Сам безперебійник коли є світло заряджає акумулятори, а підключені пристрої живляться від мережі. А в момент, коли світло пропадає - перемикає пристрої на живлення від акумуляторів. В Вашій збірці я так розумію акумулятори постійно в роботі ?
можна зробити розгалужовач на роутер/онушку (1 штекер в пристрій і 2 гнізда: в одинпідключаємо блок живлення, а в 2й - оцей пристрій через діод шотки на плюсі), на платі mt 3608 слід виставити нижчу напругу, ніж на штатному блоці живлення 12v. Тоді коли буде електроенергія в мережі, то онушка споживатиме від блока, як як не буде - зразу почне використовувати заряд батареї.
Саме сьогодні вранці сів таке збирати. Тільки у мене плата МТ3608 не реагує на викручування потенціометра. І на виході завжди те саме, що на вході. Мабуть, дефектна.
гарне і якісн відео! хотів би трохи розібратись в електро темі. Для майстування подібних речей. підкажіть, де почати? може, є канал, де вчать такому чи сайт зі статтями. Струм, напруга, комплектуючі і т.д.
Для більш менш нормального навантаження не можна підключати навантаження напряму до TP шки, треба або діодну розв'язку робити, або реле, або діод плюс P-Channel mosfet. Тай взагалі, більшість роутерів потребує 12 вольт. Можна з'єднати аккуми послідовно і живити напряму.
Можна навантажувати TP-шки до 1А (5W), не бачу проблеми. Чоловік на відео додав boost converter, можна мати хоч 12В хоч 20В, не бачу проблеми. Роутер стільки ж і бере. Реле не встигне переключитися і будуть постійні трабли з вилітанням нету. І ні, не можна живити напряму, треба контроль.
@@acdcmeter так, але ж вже не один комментатор відписав, що з такою зарядкою акб і так буде довго заряжатись. А тут ще й відняти 0.3 -0.5 А на роутер чи що там ще. А на рахунок реле от щойно затестував. Дешева китайська релюшка нормально переключає на "вкл", а от на "викл" таки 100-150мс затримки і роутер перевантажується. "Полікував" діодом, але я особисто більше люблю схему на польовику.
@@acdcmeter Tp-шки не можна навантажувати на 5Вт, самий максимум 4.2Вт (1А * 4.2В) при повністю зарядженому акумуляторі. Крім того при розрядженому акумуляторі (3.2-3.6В) можна навіть і не сподіватися на 1А від TP-шки, вона буде в постійному thermal trottling працювати і видавати значно менше 1А (ну наприклад 0.5А)
Є ще один нюанс, MT3608 Нормально працює починаючи від 4.5 вольта при меншій напрузі сильно падає ккд і вона сильно гріється ,є трохи безглуздий но досить робочий варіант , живити саму мікросхему МТ від ще одної МТ-шки
Один маленький недолік є тут. Це струм заряду який дорівнює 1 амперу... 4-и акуми нехай 2.5 ампер/годин це сумарно 10 ампер, тобто до повної зарядки збірка повинна заряджатися приблизно 10 годин, потужність цього упса 37 ватт потужність роутрера нехай 6-12 ватт. Тобто за 4-и години він буде разряжатися в ноль а заряджатися десь на половину.... Дешевше взяти одразу корпус повербанку з алішки з QC та DP та юсб тригер...
Все супер, я так само зробив, працює майже 4 місяці і норм. Тільки запитую один роутер, а блок від павера через перетворювач. А на тих унікумів що пишуть нісенітницю не дивись, бо самі нічого не роблять...
Поясніть хтось, будь ласка, чому тут немає BMS - не треба чи забули просто? Бо ніби однакові акумулятори в паралель і все ок має бути, з іншої сторони - всерівно всі говорять треба BMS...
ця та дісішка може некоректно працювати, коли напруга впаде нижче 4х вольт(наприклад, не встигли зарядитись повністю після останнього відключення). навіть якщо там і обіцяють роботу від 2 чи 3 вольт. тобто, нам з ходу потрібно живити її від якось іншої спецплатки з системою хоча б на 2с.
І доречі, обидва пристрої прекрасно працюють від 12В. Живив напряму від акума ББЖ - вивів дроти з конекторами з корпусу, не виймаючи акум, прожив минулу зиму, акум ще живий, думаю і на цю вистачить. При цьому жодних втрат на перетворювачах, яких у автора аж 2
Маю таку платку, вона заряджає мій 18650 1-н акум 2000мАг дууууже довго. Але мені не критично, оскільки я використовую в якості лише легенького світла.
Ввімкніть ONU лише від батарей, без підключеного БЖ. Скажу наперед що буде. Плата зараду батарей піде в захист так як при старті ONU заряджаються електроліти і миттєвий струм перевищує 1А. Цей UPS буде висіти в захисті поки не відключите ONU.
При подсчёте времени работы аппаратуры не учтен процент потерь на преобразователе,а это около 80%. А так всё отлично!!! P.S. есть на Али готовые платы которые питаются от 9 или 12 вольт(это блок питания роутера или онушки), с подключением аккумов 3-4,2вольта и выходом 9 или 12 вольт.
Схема хорошая но выявил 1 недостаток при подаче питания на 2-3 часа ей недостаточно времени зарядить батарею даже при 2-3 модулях,пришлось подкидывать самодельное зарядное на модуле хл4015 и ноут-блоке.
Що придумав я, але ще не спаяв. Все вже прийшло. 5х 21700 по 4,8Аг тесла. 5s плата "біла" з балансом. Блочок 1А на 21 вольти. Перетворювач один або два, якщо роутер і термінал мають різні вольтажі. Виходить загальна ємність десь 84 Вт. 12-15 годин повинно тримати. Зарядка за 4-5 години, якщо блочок дає 1А чесно.
все ж мінусану. Все виглядає так, наче автор пішов найпростішим шляхом, не особо розбираючись в тонкощах справи і наліпив щось що зараз працює. Загалом тут багато чого зроблено криво і можна зробити краще. По перше про потужність - підключення 3 чи 4 батарей 18650 для роутера з 5ГГц і ще й з wifi 6 (який вже давно продається повсюди) буде замало. В більшості сучасних роутерів бж на 12V та 1-1.5A (перетворити 12 на 9 буде простіше ніж на оборот, та і потужність біде більше в описаному тут варіанті), значить упс має видавати 2A (враховуйте що по живленню завжди має бути запас хоча б 25-30%). Оптимальна схема - це зробити підключення трьох блоків батарей, в кожному з яких 2 батареї йдуть паралельно. Разом це 6 акумуляторів 18650. По друге про заряд та розряд - те що автор пропонує це контроль акумуляторів як однієї батареї, краще зробити все на BMS (на балансері) що контролюватиме кожну батарею, або (як нижче описано) блок з двох паралельних акумуляторів. По третє блок живлення (БЖ) - щоб ото все працювало добре (акумулятори дійсно заряджались до повна) і при цьому паралельно працював роутер, вам потрібно не 12V (чи якщо у вас 9, то 9V) і не 1.5-2А, вам потрібно 12.6V та хоча б 3A. Всі ці контролери заряду і т.д. мають далеко не 100% Коефіцієнт Корисної Дії. Я б зробив так. Купуєте БЖ як описано вище та BMS на 20A (там і близько нема 20A, але зате він витягне послідовне підключення трьох пар 18650), його включаєте НЕ до простого зарядного (12v 2А), а до 12.6V та 3+A. До BMS підключаєте акумулятори (тут важливо щоб вони були однакові, бо якщо вони різної ємності або б/у і поношені по різному, то їх сусіди будуть погано заряджатись). І тут ще не кінець, на вихід потрібно дати якийсь стабілізатор, бо BMS вам не видасть стабільні 12V, він лише контролює заряд акумуляторів, які при повному розряді сядуть до 7.5-8V. Тому купуєте щось типу схеми XL6019 (це step up booster, що регулюється і може видати 2A) який потрібно підкрутити на 12V. Цей стабілізатор ставите після BMS. На виході маєте потужність та контроль заряду акумуляторів. На все: БЖ - 9$, акуми нові 6шт - приблизно 32$, коробки для акумів (2 по 3шт) - 2$, BMS - 2$, XL6019 - 2$. Ціни округлені з Ali. Разом 47$. Врахуйте що до такого упса можна заживити не лише потужний роутер, але і ще якийсь легкий пристрій на 12V. Акумулятори проживуть довше ніж у пристрої з відео і потужність живлення для роутера буде забезпечена.
Підвищувач 1А при виході 12В це 12Ват. Читаємо етикетку роутера, бачимо там напис 12В 800мА. Евріка. Ну але 3s збірка на BMS значно краще. Там і токи заряду вище, і на виході готові 12в
Зарядка 1.5 вата, розрядка 3 вата.... То не безперебійник. Можливо повербанк. Та платка може заряджати струмом до 1А. Струм регулюється R3. Номінали шукайте на просторах інету.
@@West_1988 1. Одна Tp4056 витримує 1А тільки з додатковим радіатором. Інакше швидкість заряду зменшується до рівня приблизно заданим наступним чином: 0,8Вт на нагрів самої мікросхеми (якщо на неї приходить 5В і напруга акумулятор 3.4В то 500мА (1.7Вт на акумулятор), якщо на неї приходить 4.6В і напруга акумулятора 3.8В то 1А (3.8Вт на акумулятор). Правильне вирішення: 3 елементи 2.9А*год-3.3А*год, з'єднані послідовно, плата захисту 3S, роутер який працює в межах 9В-12.6В і зарядка типу CN3303 2А (тут 2А -це вхідний струм) з аліекспесу.
Купити паяльник: 600-800 грн Купити флюс + припой: 300 грн Холдер + зарядник + повишайка: 200 грн 18650 4шт по 2200-2600 мАг: 500 грн Чекати з китая всі ці товари 2-3 тижні. Загальна сума від 1600 грн. Придбати павербанк на хотлайні на 20,000 мАг (наприклад базеус) - 1500 грн та 2 usb - dc дроти на роутер + 150 грн. з доставкою за 3 дні. 1600 та 1650 грн майже однаково, але час і зовнішній виглад + універсальність заводського павербанку затьмарює профіт від саморобки. Тема крута лише коли в тебе вже є щось з набору. Лайк за відео бо в цілому цікавий та приємний контент!
Все вижу, кроме бесперебойника, как вы планируете одновременно питать нагрузку и заряжать аккумуляторы? Не, понимаю что сейчас каждый лепит ибп, как говорится "кто во что горазд", но может имеет смысл делать как-то более правильно? Есть ведь и платы ибп, есть другие схемные решения, больше подходящие для подобных задач.
@@Andrey_Kirich TP4056 обмежить вхідний струм до такого, щоб на акум йшов 1А, модуль може працювати з потужністю 5W. Роутер в спокійному режимі жує < 3W. 2W запас або на зарядку, або на стрибки споживання.
@@acdcmeter это в идеале, так сказать "сферический конь в ваккуме". В реальности будет все по другому. Как минимум, у автора преобразователь подключен к выходу платы защиты, а там напряжение аккумулятора и не более. Т.е. даже если мощность потребления нагрузки будет 4Вт, то от аккумулятора будет употребляться примерно 1.5-1.6А. Плата даёт 1А, какой будет ток заряда если 4056 настроена тоже на 1А?
Автор просто ещё не понял что сделал. Этот вариант умеет что-то одно, или заряжать аккумуляторы или питать нагрузку, потому не является бесперебойником.
Одне зауваження. Розрахунок часу роутера залежить выд навантаження на його мережу. Викачування торентів посадять безперебійник за 3 ,5 години, а не за 8.
Я, звичайно, не експерт, але, здається, 1 ампер який видає плата недостатньо і для живлення роутера і для зарядки акумулятора, потрібен або потужніший контролер, або можна спробувати через діоди припаяти вихід контролера з входом підвищувача, і через проводи вхід контролера з входом підвищувача. Таким чином струм з зарядки буде йти напряму на підвищувач і окремо на батарею.
Тут вообще схема плохая, через мес выкинет свои аккумуляторы.
Автор просто ещё не понял что сделал.
Этот вариант умеет что-то одно, или заряжать аккумуляторы или питать нагрузку, потому не является бесперебойником.
Можна ж встановити 2 такі плати заряду і запаралелити їх, відповідно і отримаємо вдвічі більший струм заряду, а можна і 3 плати.... але простіше звісно вже взяти потужнішу плату заряду..
@@TechnoDrive опять промах. Взявши более мощную плату убьете АКБ большим током заряда. Их параллелить нельзя. Ищите специальные платы ups для таких целей, они отдельно от зарядки запитают нагрузку если есть питания в сети.
@@СашаАлександр-ш7ъ які ще убити???
Це збірка з 4*18650, там рекомендований струм заряду 5А або і 6А і ніяке збільшення 1А -> 3А не пошкодить
Операторська робота виконана добре, а от інженерна частина повний швах. Неможна заряджати літієвий акумулятор і одночасно знімати з нього потужність. Це вам не свинець.
Правильно буде впаяти, у прямому напрямку, один діод шотки між виходом ТП-ки і входом перетворювача. Далі з'єднати дротом +5В і вхід перетворювача. От тоді буде правильно - під час роботи від мережі струм ітиме на перетворювач прямо, а ТП тільки заряджатиме акумулятор. Без мережі, струм піде з акумулятора , через діод, на перетворювач. Замість діода краще поставити мосфет П-типу і закривати його, коли з'явиться +5В.
Можна поставити по ТП-ці на два, обо навіть на кожен акумулятор і звести їх до купи через діоди або транзистори. Тоді заряджатися цей пристрій буде значно швидше.
Доброго дня. Знов проблеми зі світлом тож вирішив зібрати сам. Я хочу зібрати правильно тож якщо Ви маєте відео де все показано правильно то прохання його надати))
Цілком підтримую, але то трохи складніше і мабуть не всі спаяють таку схему, для цих людей теж є вихід, підключати цей саморобний повербанк вручну при зникненні електрики і так само відключати при поверненні. А ще як варіант встановити сплітер і перемикати джерело живлення простим натисканням кнопки.
Звідки ви взяли цю маячню? Все можна. Всі електромобілі та смартфони буквально так і працюють. Нічого не заважає так робити. Тим більше що якщо поставити окрему плату захисту, та взяти не тп4056, а щось більш потужне то при зарядці батареї і живленню пристрою все навантаження на себе буде брати не батарея, а плата заряду
а ви пробували так ставити по тп на кожен акум в такому з'єднанні? бо може вийти так, що там буде + з - замкнутий через те що всі мінуси з'єднані.
Якщо маєте десь відео або схему як це правильно зробити, то був би дуже вдячний за неї)
в електроніці не дуже розбираюсь, а зібрати щось нормальне хочеться
Дякую за гарне відео та українську )))
Привіт, також таку штуку збирав на днях, лише на 2х акумах. Поставив діоди шоткі 2 шт, щоб при наявності світла, струм на dc-dc йшов від блока живлення напряму. Наче все ок, але яка історія трапилась - після того, як появилось світло, після 4годин роботи від батарей, все перемикається, але через певний час роутер перезавантажується, певно, йому недостатньо струму, що швидше за все спричинено її недостатністю на вході в перетворювач. Можливо, в такому режимі , весь струм із блочка йде на зарядку акумів, а роутеру не вистачає... Треба детально все перевірити, я поки цю ідею відклав у сторонку 😂
Доречі, поставив 2 тпшки в паралель, але моя основна підозра, що таки потужності самого блоку зарядки не вистачає на роутер і зарядку двох акумів через дві тпшки
Дружище а можно впихнуть 8 аккумов чтоб дольше работало?
почему не сделать 12вольт сборку 3 или 6 банок потерь в два раза меньше
Підкажіть, будь ласка, який флюс використовуєте і припой?
Хороший варіант. Дуже хороший контент, продовжуй!
Не забувай контролювати акуми, щоб не розряджалися нижче ~2,85В і зверни увагу, що в тебе може бути варіант, що всі можливі 5W TP4056 підуть на живлення роутера, а акумам потужності не вистачить.
З точки зору фахового електроніка пораджу одну схемку, яку собі зробив, вона буде трішки безпечніша для акумів, але і трішки дорожчою. Хоча там на 1 акум менше. Приклад наведу з 12-вольтовим роутером:
Береш штатний блок живлення від роутера, заводиш його на вхід DCDC з (обов'язково) обмеженням струму, ставиш їй вихід 12В і обмеження 1А, так ти не перевантажиш БЖ , далі ті 12В 1А ведеш на BMS 3s, яка контролить три елементи послідовно і заряджає їх не повністю, а до 12В/3 = 4В чому так? Літій ДУЖЕ небажано тримати постійно на повному заряді тим більше - підключеним до зарядки. На вихід тих 3S банок кидаєш DCDC buck/boost залежно від того, яку напругу треба.
Ти отримуєш безперебійник без потреби переключати вхідне джерело, бо ти заведеш акуми в режим буфера.
Удачі!)
Для цього потрібно добавити бмс плату, щоб контролювала
Тоді акумулятори будуть на постійній зарядці?
Тільки плати бмс балансують при досягненні максимального заряду, в 3s це буде 12.6, тобто заряджаючи постійно 12 можна доведеться періодично балансувати акуми у збірці
Є готові плати на 5,9,12 вольт, в мене на такій працює роутер в парі з gpon теміналом, не один рік, єдине збільшив ємність акумулятора...
Зробив, також такий ДБЖ тільки добавив ще маленьку BMS, питання на засипку, чи можна збількиши тількість акамуляторів в 2 рази але зєднати їх послідовно? чи в такому випадку для цього потрібно буде додаткове залізо?
Що за припій використовуєте? Просто в самого такий паяльник
Питання: яку варто використоувати зарядку для цього модуля? скільки від макисмум може цей модуль заряду прийняти Вт ? чи вистаричть 20 ватної чи можливо краще взяти на 30 чи більше ?
Запаралель дві TP4056 і при зарядці буде вже 2А, для 4-х банок це буде більш ніж нормальний струм заряду. Також і на виході буде більшим струм
Один модуль на чотири акумулятори , працює як додаткове опалення
Добрий день! Подскажите, пожалуйста, у меня есть плата UPS 12V, есть аккумулятор Lifepo4 и BMS 1S именно для Lifepo4. Могу ли я вместо Li-ion аккумулятора поставить Lifepo4 с BMS 1S? Если нет - обоснуйте пожалуйста
Умница!
Наскільки я розумію - акумулятори постійно розряджаються/заряджаються.
Що я маю на увазі.
Сам безперебійник коли є світло заряджає акумулятори, а підключені пристрої живляться від мережі.
А в момент, коли світло пропадає - перемикає пристрої на живлення від акумуляторів.
В Вашій збірці я так розумію акумулятори постійно в роботі ?
Так
Дякую, що сказали, зекономили мені хвилин 7 перегляду відео не про те, що мене цікавило))
@@VELAUTO1 і де тоді тут "безперебійник"?
можна зробити розгалужовач на роутер/онушку (1 штекер в пристрій і 2 гнізда: в одинпідключаємо блок живлення, а в 2й - оцей пристрій через діод шотки на плюсі), на платі mt 3608 слід виставити нижчу напругу, ніж на штатному блоці живлення 12v.
Тоді коли буде електроенергія в мережі, то онушка споживатиме від блока, як як не буде - зразу почне використовувати заряд батареї.
Яким чином він працюе як бесперебійник якщо акамулятори заряджені пітаніе преривается на платі чині
В мене роутер споживає 18W на скільки мені вистачить ємності тих елементів?
Саме сьогодні вранці сів таке збирати. Тільки у мене плата МТ3608 не реагує на викручування потенціометра. І на виході завжди те саме, що на вході. Мабуть, дефектна.
Можно такий замовити у вас ?
гарне і якісн відео!
хотів би трохи розібратись в електро темі. Для майстування подібних речей.
підкажіть, де почати? може, є канал, де вчать такому чи сайт зі статтями. Струм, напруга, комплектуючі і т.д.
Доброго вечора. Дякую. Шукайте англомовні відео, там є чому повчитися)
@@VELAUTO1 почав дивитись цей канал - ніби цікаво і зрозуміло. Та ще й канал український :) ua-cam.com/play/PL8uwGGI-Cxq7_82j2kLih6bspk4DkOMec.html
Для більш менш нормального навантаження не можна підключати навантаження напряму до TP шки, треба або діодну розв'язку робити, або реле, або діод плюс P-Channel mosfet. Тай взагалі, більшість роутерів потребує 12 вольт. Можна з'єднати аккуми послідовно і живити напряму.
Можна навантажувати TP-шки до 1А (5W), не бачу проблеми.
Чоловік на відео додав boost converter, можна мати хоч 12В хоч 20В, не бачу проблеми.
Роутер стільки ж і бере. Реле не встигне переключитися і будуть постійні трабли з вилітанням нету.
І ні, не можна живити напряму, треба контроль.
@@acdcmeter так, але ж вже не один комментатор відписав, що з такою зарядкою акб і так буде довго заряжатись. А тут ще й відняти 0.3 -0.5 А на роутер чи що там ще. А на рахунок реле от щойно затестував. Дешева китайська релюшка нормально переключає на "вкл", а от на "викл" таки 100-150мс затримки і роутер перевантажується. "Полікував" діодом, але я особисто більше люблю схему на польовику.
@@acdcmeter Tp-шки не можна навантажувати на 5Вт, самий максимум 4.2Вт (1А * 4.2В) при повністю зарядженому акумуляторі. Крім того при розрядженому акумуляторі (3.2-3.6В) можна навіть і не сподіватися на 1А від TP-шки, вона буде в постійному thermal trottling працювати і видавати значно менше 1А (ну наприклад 0.5А)
Є ще один нюанс, MT3608 Нормально працює починаючи від 4.5 вольта при меншій напрузі сильно падає ккд і вона сильно гріється ,є трохи безглуздий но досить робочий варіант , живити саму мікросхему МТ від ще одної МТ-шки
3,7*4=14,8в це занадто.
А резистор замінити що регулює струм зарядки до 1А при опорі 1.2к R3 у вас на платі
А коробочки, щоб гарно запакувати , нема?
Дуже охайна робота, прямо оку мило 😀. А модуль зарядки дійсно треба потужніший
2 в паралель зараз.
@@VELAUTO1 Можете сфоткати, що вийшло? Не розумію, як підпаяти 2 і як вони дадуть прискорену зарядку акумуляторів?
@@oleh5112 одна над одній, запаяні мідними стержнями через отвори.струм зарядки додається, тепер до 2А
@@VELAUTO1 Або можна замовити модуль зарядки на 3А на базі IP2312, але не знайшов такий одразу з контролером розряду акумулятора як на TP-шці
Один маленький недолік є тут. Це струм заряду який дорівнює 1 амперу... 4-и акуми нехай 2.5 ампер/годин це сумарно 10 ампер, тобто до повної зарядки збірка повинна заряджатися приблизно 10 годин, потужність цього упса 37 ватт потужність роутрера нехай 6-12 ватт. Тобто за 4-и години він буде разряжатися в ноль а заряджатися десь на половину....
Дешевше взяти одразу корпус повербанку з алішки з QC та DP та юсб тригер...
вы ролик вообще смотрели?
Все супер, я так само зробив, працює майже 4 місяці і норм. Тільки запитую один роутер, а блок від павера через перетворювач. А на тих унікумів що пишуть нісенітницю не дивись, бо самі нічого не роблять...
Я розумію, чому банки з'єднані паралельно? В цьому випадку буде тільки 3,7В. Пояснить, будь ласка, як у Вас 16В отрималося?
По-перше 12і16 то є 12.16.
Бо то вихід з повишающего дс дс перетворювача . Там можно виставити 3-15 вольт приблизно є різні
Поясніть хтось, будь ласка, чому тут немає BMS - не треба чи забули просто?
Бо ніби однакові акумулятори в паралель і все ок має бути, з іншої сторони - всерівно всі говорять треба BMS...
Функцію БМС виконує ТР4056
ця та дісішка може некоректно працювати, коли напруга впаде нижче 4х вольт(наприклад, не встигли зарядитись повністю після останнього відключення). навіть якщо там і обіцяють роботу від 2 чи 3 вольт. тобто, нам з ходу потрібно живити її від якось іншої спецплатки з системою хоча б на 2с.
А не простіше було б вікористати той самий павер банк в якості безперебійника?
Для збірки UPS потрібні:
Холдери: s.click.aliexpress.com/e/_DCcu5Ep
Плата UPS для роутера s.click.aliexpress.com/e/_DkNY9OZ
Підвищуючий DC-DC модуль: s.click.aliexpress.com/e/_DleAWLR
Плата зарядки 18650 із захистом(раджу ставити 2 паралельно): s.click.aliexpress.com/e/_DmXTcSl
Більш потужна плата зарядки(без захисту): s.click.aliexpress.com/e/_Dnop1JT
штекери для живлення роутера:s.click.aliexpress.com/e/_DlxVWml
Готовий UPS: s.click.aliexpress.com/e/_DCKVUN3
супер, мені сподобалося
І доречі, обидва пристрої прекрасно працюють від 12В. Живив напряму від акума ББЖ - вивів дроти з конекторами з корпусу, не виймаючи акум, прожив минулу зиму, акум ще живий, думаю і на цю вистачить. При цьому жодних втрат на перетворювачах, яких у автора аж 2
А балансир?
А бмс ку варто ставити?
можна для додаткового захисту, але tp4056 за ідеєю виконує цю функцію сам, щоправда без балансування, яке тут направду може дійсно й не дуже треба
Маю таку платку, вона заряджає мій 18650 1-н акум 2000мАг дууууже довго. Але мені не критично, оскільки я використовую в якості лише легенького світла.
Корисно, дякую
Дякую дуже❤❤❤❤
Я теж собі зробив такий безпепебійник, поки що мене все влаштовує. Ємність акумуляторів не перевіряв, але тримає довго.
Така плата заряду зроблена для одного акума, а не 4х.
Зарядка 4 вкти. Роутер ість 6-12ват. Схема як розрядити акумулятор .. аиконана..
Ввімкніть ONU лише від батарей, без підключеного БЖ. Скажу наперед що буде. Плата зараду батарей піде в захист так як при старті ONU заряджаються електроліти і миттєвий струм перевищує 1А. Цей UPS буде висіти в захисті поки не відключите ONU.
При подсчёте времени работы аппаратуры не учтен процент потерь на преобразователе,а это около 80%.
А так всё отлично!!!
P.S. есть на Али готовые платы которые питаются от 9 или 12 вольт(это блок питания роутера или онушки), с подключением аккумов 3-4,2вольта и выходом 9 или 12 вольт.
Там ККД в кращому випадку буде 0.6, тому омріяні 7 годин це вже 4
Як називаються такі плати?
в мене точно такий же мультиметр, і точно так само пофікшені щупи))
умнік...а скільки буде заряджатись твоє чудо???
Схема хорошая но выявил 1 недостаток при подаче питания на 2-3 часа ей недостаточно времени зарядить батарею даже при 2-3 модулях,пришлось подкидывать самодельное зарядное на модуле хл4015 и ноут-блоке.
там же ток под конец падает, это иллюзия что долго. В параллель плат заряда 10 шт соединить и норм точно.
Да її вна роутер сам потужності не вистачить..
Дякую
Що придумав я, але ще не спаяв. Все вже прийшло.
5х 21700 по 4,8Аг тесла. 5s плата "біла" з балансом. Блочок 1А на 21 вольти. Перетворювач один або два, якщо роутер і термінал мають різні вольтажі. Виходить загальна ємність десь 84 Вт. 12-15 годин повинно тримати. Зарядка за 4-5 години, якщо блочок дає 1А чесно.
все ж мінусану. Все виглядає так, наче автор пішов найпростішим шляхом, не особо розбираючись в тонкощах справи і наліпив щось що зараз працює. Загалом тут багато чого зроблено криво і можна зробити краще.
По перше про потужність - підключення 3 чи 4 батарей 18650 для роутера з 5ГГц і ще й з wifi 6 (який вже давно продається повсюди) буде замало. В більшості сучасних роутерів бж на 12V та 1-1.5A (перетворити 12 на 9 буде простіше ніж на оборот, та і потужність біде більше в описаному тут варіанті), значить упс має видавати 2A (враховуйте що по живленню завжди має бути запас хоча б 25-30%). Оптимальна схема - це зробити підключення трьох блоків батарей, в кожному з яких 2 батареї йдуть паралельно. Разом це 6 акумуляторів 18650.
По друге про заряд та розряд - те що автор пропонує це контроль акумуляторів як однієї батареї, краще зробити все на BMS (на балансері) що контролюватиме кожну батарею, або (як нижче описано) блок з двох паралельних акумуляторів.
По третє блок живлення (БЖ) - щоб ото все працювало добре (акумулятори дійсно заряджались до повна) і при цьому паралельно працював роутер, вам потрібно не 12V (чи якщо у вас 9, то 9V) і не 1.5-2А, вам потрібно 12.6V та хоча б 3A. Всі ці контролери заряду і т.д. мають далеко не 100% Коефіцієнт Корисної Дії.
Я б зробив так. Купуєте БЖ як описано вище та BMS на 20A (там і близько нема 20A, але зате він витягне послідовне підключення трьох пар 18650), його включаєте НЕ до простого зарядного (12v 2А), а до 12.6V та 3+A. До BMS підключаєте акумулятори (тут важливо щоб вони були однакові, бо якщо вони різної ємності або б/у і поношені по різному, то їх сусіди будуть погано заряджатись). І тут ще не кінець, на вихід потрібно дати якийсь стабілізатор, бо BMS вам не видасть стабільні 12V, він лише контролює заряд акумуляторів, які при повному розряді сядуть до 7.5-8V. Тому купуєте щось типу схеми XL6019 (це step up booster, що регулюється і може видати 2A) який потрібно підкрутити на 12V. Цей стабілізатор ставите після BMS. На виході маєте потужність та контроль заряду акумуляторів.
На все: БЖ - 9$, акуми нові 6шт - приблизно 32$, коробки для акумів (2 по 3шт) - 2$, BMS - 2$, XL6019 - 2$. Ціни округлені з Ali. Разом 47$.
Врахуйте що до такого упса можна заживити не лише потужний роутер, але і ще якийсь легкий пристрій на 12V. Акумулятори проживуть довше ніж у пристрої з відео і потужність живлення для роутера буде забезпечена.
Ви розписали тут те над чим я думаю останні пару тижнів!))
Цікавий контент. Дякую за гарну українську мову.
Тільки сьогодні думав відео записати з таким сетапом 😂
А можно сделать еще проще взять три аккума, BMS 3S, и врезать в кабель блок питания, гениально же) и парится за зарядку не нужно, пользуйся)
Нет, нельзя, полностью заряженный 3s, это 12,6 В, про ТC-CC-CV вообще молчу
@@jugyba А ну да роутер взорвется)
Правильніше одну BMS 4S та понижувати. По-перше довше пропрацюють, по друге втрат буде значно меньше.
Декілька пристроїв не потягне, особливо на старті.
Паралельні банки самі відбалансуються, а от ємність бажано щоб була однакова.
Підвищувач на 1А здається, тобто видсть близько 4Вт максимум
Підвищувач 1А при виході 12В це 12Ват.
Читаємо етикетку роутера, бачимо там напис 12В 800мА. Евріка.
Ну але 3s збірка на BMS значно краще. Там і токи заряду вище, і на виході готові 12в
залишай інформацію про використані предмети у відео
як наприклад плату, акуми і тому подібне
саме назви!
Зарядка 1.5 вата, розрядка 3 вата.... То не безперебійник. Можливо повербанк.
Та платка може заряджати струмом до 1А. Струм регулюється R3. Номінали шукайте на просторах інету.
або взяти готове рішення з lifepo4 яке перезаряджається за 1-1.5 години і не паритися всякою фігнею
Щоб ,заказати таку штуку,в тебе, уже в готовому вигляді,як з тобою зв'язатися...
Платку перетворювача краще через діоди до входу зарядки припаяти
а який діод?
@@navil4fun будь який
погана ідея як балансувати їх ?
Запаралеленые?
Никак, да и незачем.
Найти самое слабое звено?
Не працює
І не повинен працювати
Роутер споживає майже 4Вт і акумулятор не заряджається взагалі, навіть при наявності напруги в мережі.
3а треба на заряд.. 3шт тпешрк.. а краще. На 12в перейти
@@West_1988 1. Одна Tp4056 витримує 1А тільки з додатковим радіатором. Інакше швидкість заряду зменшується до рівня приблизно заданим наступним чином: 0,8Вт на нагрів самої мікросхеми (якщо на неї приходить 5В і напруга акумулятор 3.4В то 500мА (1.7Вт на акумулятор), якщо на неї приходить 4.6В і напруга акумулятора 3.8В то 1А (3.8Вт на акумулятор).
Правильне вирішення: 3 елементи 2.9А*год-3.3А*год, з'єднані послідовно, плата захисту 3S, роутер який працює в межах 9В-12.6В і зарядка типу CN3303 2А (тут 2А -це вхідний струм) з аліекспесу.
я б зробив 2с чи 3с з бмс і перемиканням і двома дс-дс ..а
Дякую, але воно не робе
Потужності зарядки буде тільки вистачати на живлення роутера
Спробуй запаралелити TP4056 щоб відвищити потужність зарядки
Ці плати паралельно не працюють. Якщо знаєте спосіб пишіть
@@VELAUTO1 ua-cam.com/video/PRYDsV2ueWE/v-deo.html
Сподіваюсь посилання робе)
@@east_alex Цікаво що дивився інші відео, в людей не працювало. Треба спробувати
А за те, що по посиланню з алі-експрес хтось купує товар, автору відео щось платять?
Купити паяльник: 600-800 грн
Купити флюс + припой: 300 грн
Холдер + зарядник + повишайка: 200 грн
18650 4шт по 2200-2600 мАг: 500 грн
Чекати з китая всі ці товари 2-3 тижні. Загальна сума від 1600 грн.
Придбати павербанк на хотлайні на 20,000 мАг (наприклад базеус) - 1500 грн та 2 usb - dc дроти на роутер + 150 грн. з доставкою за 3 дні.
1600 та 1650 грн майже однаково, але час і зовнішній виглад + універсальність заводського павербанку затьмарює профіт від саморобки.
Тема крута лише коли в тебе вже є щось з набору. Лайк за відео бо в цілому цікавий та приємний контент!
А як буде працювати роутер, якщо павербанк видає 3,7в а роутеру потрібно 9в??
@@Seventh-vg9hy павербанки видають 5v, а по type-c 12v
@@CookTrisengerАга, зараз, видасть він тобі 12V на те, що не підтримує QC. Тріггер потрібен.
@@svin-jq3uu те, которые поддерживают QC выдают 12v на выход. У меня таких 2 павера.
Все вижу, кроме бесперебойника, как вы планируете одновременно питать нагрузку и заряжать аккумуляторы?
Не, понимаю что сейчас каждый лепит ибп, как говорится "кто во что горазд", но может имеет смысл делать как-то более правильно?
Есть ведь и платы ибп, есть другие схемные решения, больше подходящие для подобных задач.
А шо заважає запхати блок живлення USB і постійно їх заряджати?
@@acdcmeter выходной ток этого БП и сама схемотехника данной конструкции.
@@Andrey_Kirich TP4056 обмежить вхідний струм до такого, щоб на акум йшов 1А, модуль може працювати з потужністю 5W. Роутер в спокійному режимі жує < 3W. 2W запас або на зарядку, або на стрибки споживання.
@@acdcmeter это в идеале, так сказать "сферический конь в ваккуме". В реальности будет все по другому.
Как минимум, у автора преобразователь подключен к выходу платы защиты, а там напряжение аккумулятора и не более.
Т.е. даже если мощность потребления нагрузки будет 4Вт, то от аккумулятора будет употребляться примерно 1.5-1.6А.
Плата даёт 1А, какой будет ток заряда если 4056 настроена тоже на 1А?
Для настоящего бесперебойника есть готовые платы(написал под этим видео в комментах)
Теж варіант.
Цей балансір на 1 акум, треба ставити балансір на 4 виводи.
Це все можна зробити набагато проще і лешее до того ж ресур акамуляторів хвате місяця на 2
Автор просто ещё не понял что сделал.
Этот вариант умеет что-то одно, или заряжать аккумуляторы или питать нагрузку, потому не является бесперебойником.
Бесполезно. Ток разряда больше чем заряда
Будьте уважні! Як тільки на акумах напруга падає меньше 3.5v ТПешка втрачає розум і видає 30-40v !! Рабоча контрольована напруга TПешкі 5v
тпешка - це лінейна зарядка, вона не може дати більше на виході ніж на вході...Будьте уважні!
ну как бы это не правильный ups-роутер
ККД такої приблуди буде 60-70% - ніяких 7 годин на виході не буде.
Одне зауваження. Розрахунок часу роутера залежить выд навантаження на його мережу. Викачування торентів посадять безперебійник за 3 ,5 години, а не за 8.
почитал комены шо видео шо половина коментов помойка! Ну ребята вы серьезно?...
Сделано красиво,а модернизация она бесконечна...
Автор не показав найголовнішого. Старту обладнання від батарей.
онушка от 9 вольт может и не работать, лучшеуже 9вольтовій роутер питать 12 вольтами, чем онушку 9 вольтами
нє, струм 1А мало. Це тіки для живлення ону/роутер. Треба ставить 3 плати, тоді буде шось.
Сейчас лучше купить на джуме так как есть скидки. аллиэкспрес не работает из Российской агрессии
Пцщрнпа2д великого м на наш
Дякую