Ahh, jó kis Arduino. Nagyjából 7 éve ez indított el az IT útján: egy adóvevős kisautót csináltam NRF24L01 modul segítségével, és egy C++-ban írt asztali program irányította egy másik Arduinón keresztül (WASD stb. stb.). Az akkori informatika tanárom hatalmas elme volt, neki köszönhetem azt, hogy hamarosan végzek a mérnökinformatikus mesterképzéssel. Szóval kedves szülők ha mutat rá hajlandóságot a gyerek akkor támogassátok, nem biztos, hogy IT-ban fog elhelyezkedni, de a problémamegoldó képesség és a logikus gondolkodás nagyon jól fejleszthető vele.
Nagyon jó videó, mikor ezzel foglalkoztam, jól jött volna egy ilyen összerakott csomag. Régebben volt valami állásfoglalása az aurdinonak, hogy hány ilyen kicsi szervót bír el egyszerre, de egyet biztosan. Valaha én is teszteltem, ha jól emlékszem, talán a 3.-nál kezdődnek a gondok, ha mindhárom mozgott. Az ilyen ultrabookokon gondolom nincs power USB, és az USB szabvány szerinti 500mA-t jó ha tudja, ezért nem megy rendesen.
Szükség lenne-e Arduino videókra? Hogyne!!! Az egész kitt-ek és a videód is hiánypotló. Ilzen oktató cuccból kellene száz meg ezer, a kölyköknek próbálkozni, tanulni. Jajj, de jó lett volna ha lett volna ilyen az én időmben....
Engem érdekel az arduino, beszerztem egy starter készletet de kevés időm van vele foglalkozni, így egy-egy olyan malőr mit te is találtál, teljesen megakasztja az ismerkedési folyamatot. Nagy segítség lehet egy hasonló őszinte észrevételekkel dolgozó bemutató.
Szia Walter, Engem eddig csak távolról érdekelt az Arduinok világa, de most meghoztad a kedvem.😄Elborzasztott ami velem szembe jött, hogy ez az egész mennyire komplex és bonyolult. Szóval teljesen kezdő vagyok e téren. Mondtad a videó végén, hogy ki lehet egészíteni a készleteket, én egy Starter kitet rendelek be mindenképp, de még hozzá tennék aktuátorokat, mint a ventilátor vagy a servo, pluszban logikai kapcsolókat és mofsetet ill. encodert. Gondolom teljesen kompatibilis, hiszen ugyanahhoz a laphoz gyártják őket, de a kódokat és a használatit hogy egyáltalán hogyan lehet beüzemelni ezeket a plusz dolgokat hol lehet találni? Mert ugye a starter ezeket nem tartalmazza. Bocsi ha kicsit hosszú komment lett, ha csinálnál még ezzel kapcsolatban videókat annak én is nagyon örülnék😁
Szia Walter! Igen Szerintem is jó ötlet , hogy bemutasd ezeket a kis projekteket! Ezek a készletek nagyon hasznosak lehetnek azoknak a kezdőknek, fiataloknak akiket érdekel az elektonika, és a szoftverek kapcsolata. Szerintem nekik nagy segítség ha láthatják a gyakorlati megvalósulást, és esetleg könnyeben elkerülhetik azokat az apró buktatókat , amit már mid átélhettün akik ezzel a területtel foglalkoztunk már. Szóval nagyon jó gondolat őket támogatni , és ehhez sok sikert kívánok Neked!
3 éve beszippantott az arduino téma. Sajnos nagyon kevés a magyar tartalom . Jelenleg egy robot kart építek léptető motorokkal és hogy bonyolítsak rajta nagyon sok modult felhalmoztam.
Annó mikor tanulni kezdtem..na az már történelem..🤣😂 2011. környékén még csak arduino 1.0 releases létezett 😊 Emlékszem annó még nem igazán árultak ilyen kiegészítő nyalánkságokat sem hanem mindent magunknak kellett "barkácsolni" ha eszköz modulokhoz akartunk hozzá jutni illetve a kódok írásához érteni kellett. Rengeteg ilyen próba és teszt modult voltam kénytelen elkészíteni magamnak és másoknak is. Ehhez képest még elő szedem néha napján de már teljesen más világ hiszen IDE 2 realeses-nél tartunk és mindent IS készen meg lehet vásárolni,a példa kódok is letölthetőek nagy ugrás ez az én "régi" fapados vergődéseimhez képest. Így jár az ember ha öregszik 🤣😂
Őszintén, szerintem igen jó játékokat lehetne összedobni arduinoval, ami határozottan izgalmas lehet, egy komolyabb Ták-Ól-Lak és 3d nyomtató közt. Csak támogatni tudom :D Főleg, ha azt meg tudod spékelni kis 3d tervezéssel. #fusion360 vagy épp okosotthon kialakítással(már ha ilyen tervben van).
Szia! Én régóta foglalkozom arduinoval és számtalan helyen használóm. Redőnyöket, szerver ventilátorokat , autóba okos index, de még a grill sütőt is arduino vezérli. Igaz én ESP8266, mivel alapból wifis és sok a hasznos láb. De egy elmélet frissítés mindig jól jön, én is szívesen nézném az arduinos videokat.
22:10 Ha nem is ezeket a leckéket, de valami számodra hasznos/reális projectben szívesen megnézném. Just vidman csinált arduino - val kreatív ötleteket,ha nem is ilyen léptékűre, de hasonlóra gondolok.
Igen igen igen! Csinálj légy szíves ilyen oktató videókat. Marhára megtetszett ez a készlet, pedig eddig tartottam ezektől. Iskolás koromban nagyon megutáltatták velem a programozást(kivéve flash), de ez most nagyon megtetszett.
Ajánlom figyelmedbe a tinkercad softvert. Az alapvető cad funkciók mellet arduíno áramkörök epítése és tesztelése is lehetséges benne és rádásul teljesen ingenes
Szia! Egy léptetős step-dir - es osztófej forgató beállítást megnéznék fogaskerék maráshoz! Lehetne fogankénti maráshoz egy változat, és egy másik lefejtő maráshoz!
Szia Walter! Jók ezek a csomagok, nem kerülnek többe, mint egy PC-s játék (vagy bármilyen gyerekjáték), és még tanul is valamit az ember. Ha meg a te csatornádon találja meg, amire nem jön rá, az csak jó neked is. Szerintem folytasd, akkor még én is beruházok az elsőre, és kipróbálom. Üdv. P.
Jó téma! Hasznos! ötlet: Mosógép vezérlése arduinoval... magyar nyelvű kijelzővel, hőmétséklet, fordulatszám, idő...amivel szabadon lehetne "mosni" egy- két mentett programmal... mosógépet adok hozzá ... ha érdekel.
hello, egy újabb hasznos videó, mert minden temához alapos videót készítesz biztos sokan szeretni fogják az arduinós videókat is . Igen a gyakorlati haszna az arduinonak az is érdekelne, okos otthon ötletek , lehetõségek a felhasznalásban... elõre is köszi. persze ha te is örömmel készíted.
A kérdésedre meg a válaszom hogy szükség lehet-e ilyen videó tartalomra egy határozott igen,mivel a "fiatalság" pontosan úgyan olyan érdeklődő kíváncsi maradt és ez szerencsére nem változik szóval hajrá toljad,akit érdekel biztos vagyok benne hogy meg fogja nézni 😊
Teljesen beindultam. A kezdő készletet már meg is rendeltem. Engem érdekelne az oktató videó. Esetleg arról is szívesen hallanék néhány szót, hogy Schrach-el hogyan lehet programozni.
Jó dolog ez az Arduino.Én csak azt nem értem hogy mi van azzal akinek nem megy a C nyelv.A legtöbb PLC programozható Funkcióblokkban vagy Létrában.Ehhez miért nem csináltak egy ilyen fejlesztőkörnyezetet ? Pedig jó lenne ha egy pár ezer forintos eszközt lehetne úgy programozni.
Szívesen fogadnék egy arduinos sorozatot. Sőt, egy komplett ház okosítás sorozatot is. Szerintem lenne rá igény. Kíváncsi vagyok, hogy hogy oldanál meg bizonyos dolgokat.
Én egy lilgo t display s3 prot néznék meg amire a qwiic csatlakozokkal lehet bármilyen modult csatlakoztatni, akás nintendo kontrollert, meg a T-eEmbedet de akás a T-Glasst is
Kicsit fura, hogy ESP-hez LUA-t használnak... kb 10 másodpercig használtam LUA-val, utána ment rá a megszokott "Arduino like C". Amúgy nagyon jó kezdőkészlet, ajándéknak tökéletes. :)
Szia, szeretnék egykis segítséget kérni tőled.Korábban mutattál egy ic ellenőrző kapcsolást a labortáp panelen szereplő ic-vel.Nekem egy másik tipust az LM3914-est kellene leellenőriznem, h jók-e.Ugyanis a történet a következő:Szepi féle napkapcsoló panelja. Működött, aztán tönkretettem fordított táppal,rendeltem kínából 5db-ot, nem úgy műkodnek ahogy kellene.Aggodalmam , h vettem már kínából ic-t,a labortáphoz, amivel te is küzdöttél,de 10db - ból csak kettő volt jó. Hátha a panel itt is hibátlan csak ic problémavan.Ezért szeretnék biztosat ic ügynen. Előre is köszi a választ.Üdv.
Oktatásra szerintem nagyon jó cucc lehet. Bennem az merült fel, hogy minden perifériát standardizáltak 4 pines csatira, az azt jelenti, hogy valami gyártói custom libekkel lehet használni őket? Vagy minden egy standard protokollon kommunikál pl. i2c? A libekkel teljesen igazad van, az arduino-ban ez az egyik legnagyobb szívás. A store tele van mindenféle félig működő libekkel, amik egy része még fordulni sem képes.
Logikus következtetés, de szerintem az volt az elképzelés, hogy nem akartak többféle kábelt legyártani és pl. a LED modul a 4-ből csak 2 pint használ. A maradék meg csak ott van.
@@andraswizard1 Persze, nem is a nyomógombra vagy ledre gondolok, hanem az advanced cuccokra. Kijelző, mátrixok, stb. Mondjuk a 1602-nek van i2c változata, a led mátrixnak a chip select lábát meg nem kell használni gondolom, így annak is 4 lesz.
Az arduino IDE eléggé okádék, nem értem miért erőltetik. Gondolom a kevesebb gomb, hogy a hülyébbek is értsék, de pont a kód írás részéhez nem ad semmit.
Mennyire megbízható dolog ez? Most bővítem a házam fűtési rendszerét egy puffer tartállyal és vezérelni kéne 4db motoros szelepet a visszatérő víz hőmérséketétől függően. Rábízhatom ezt egy Arduino-ra szerinted, szerintetek?
Szia! Nagyon királyak ezek a dolgok, és klassz, ahogy bemutatod őket. Meg tudnád mondani, melyik csomagra volna szükségem? 230-at szeretnék kapcsolgatni, de úgy, hogy egy sima kapcsolóval leállítok egy áramkört, és az ajtóra tett érzékelőre pedig bekapcsol az áram. Ha azt a kapcsolót az ajtó mellé rakom, akkor a ház adott szekcióját tudom áramtalanítani, így a stand-by módban lévő eszközeim sem fognak fogyasztani, amíg nem vagyok otthon. Szerinted ez hülyeség, vagy érdemes ilyet megépíteni?
Megnéztem a Crowduino oldalát és bizony a fotókat is alaposan szemügyre kell venni ahol bizony a másik kettőbe nincs arduino így onnan még pluszba rendelni kell mert külön van. Volt már nekem is hasonló vásárlásom ahol csak átsiklottam és a postázás után kellet még egy rendelés. Amúgy kezdőknek hasznos dolog leszámítva egy-két bosszantó dolgot amit elmondtál.
Nagyobbiknak (10 éves) úton van a kezdő készlet. Ugyan tud angolul, de mennyivel menőbb lenne, ha az segítene neki a videóival, akk miatt egyáltalán megvettük a cuccot!
Üdv Az arduino egy csapda. Amint belejössz pár dologba mérés, vezérlés, kijelzés már kicsi, lassú és bosszantó. Vacak az ethernet illeszthetősége, instabil, simán lepingelhető. A wifi modul is veszti a kapcsolatot. A bluetooth az használható, de mire? Ha letöltöd az IDE-t már alapból kapsz egy rakás példaprogramot és még tölthetsz le az IDE-n át is eljárásgyűjteményeket i2c, LCD, sőt még canbus-os dolgokat is. Ez helyet inkább érdemes egy orange pi zero-t használni. Sokkal kényelmesebb, bármilyen nyelven programozhatod, mert oprendszer (linux, android) van rajta és sokkal gyorsabb mint az arduino. Alapból van wifi, USB, ethernet, ( hang csak shield-el), és egy 40 tűs csatlakozó amit úgy használhatsz mint az arduino IO portjait. Akár még arduino-t is köthetsz rá, mondjuk I2C-n. 🙂 Minden jót.
Szia! Úgy tűnik, a kommentelőknek semmi sem drága! :) Különösen nem a te időd! :D Ha valaki el akar merülni az Arduino világában, az rengeteg oktatóanyagot talál a neten. Jót és rosszat is. Valaki említette itt a TÁVIR ingyenes anyagát. Akinek kell, nézze azt!!! Szerintem fölösleges időpazarlás lenne egy Arduino oktatósorozat.
Játékra és tanulgatni jó az arduino de komolyabb célokhoz nem ajánlott. Senki ne akarjon ezekkel pl egy okosotthont vezérelni, mert csúnya meglepetések érhetik. (Ahogy Walter is utalt rá, pl. ezekkel a relékkel még véletlenül se akarj 230V-ot kapcsolgatni mert szószerint életveszélyes!!) Ára, ha ajándékot keresel valakidnek, nem vészes. De, ha magamnak kell megvennem akkor inkáb a kicsi kínait választom. :) Abbó a kb. 16E forintos kezdőcsomag árból mind a három doboz tartalma kijönne. (Több éves tapasztalatom van kínai arcu cuccokkal, nem volt gondom velük.) Ami a tanfolyamot illeti, rengetek oktató anyag elérhető magyar nyelven is, nem biztos hogy kel még egy. :) (Bátran ajánlom a TavIr ingyenes Arduinó kezdő szintű tanfolyamát!) Sokkal több értelmét látom viszont egy ESP32 oktatásnak. Azzal már "dolgozni" is lehet. :) Szerintem. :)
Kedves Walter Igen ! Szerintem oktatónak, jó vagy és nem locsogsz feleslegesen ! Ha el mész egy oktatásra , nem az ajtótól kezdik. Sok a felhasználó, de sokan azt sem tudják , hogy mi történik a gépen belül, a szoftver egymásba ágyazásokról ne is beszéljek. Én sok videót néztem , és csak eltántorított attól ,hogy bízzak a kis gondolkodó ördögöktől , pedig öt CNC-t építettem , de mind vásárolt szoftverrel működik, (Mach 3) más egy teljesítmény vezérlés elkészítése és beállítása , meg más szoftvert írni. Már én is monitor PC-ben gondolkodom, vagy Raspberry PI-ben magyarul, de nem elég megbízható ! Nem láttam jó oktató videót ebben a témában. Sok sikert, szerintem itt az ideje egy komoly irányváltásnak, ez az út nagyon messzire vezethet, ha komolyan gondolod. HAJRÁ !!!
Szia Walter, sziasztok! Én is nagyon örülnék egy magyarázós sorozatnak.
Én is
Ahh, jó kis Arduino. Nagyjából 7 éve ez indított el az IT útján: egy adóvevős kisautót csináltam NRF24L01 modul segítségével, és egy C++-ban írt asztali program irányította egy másik Arduinón keresztül (WASD stb. stb.). Az akkori informatika tanárom hatalmas elme volt, neki köszönhetem azt, hogy hamarosan végzek a mérnökinformatikus mesterképzéssel. Szóval kedves szülők ha mutat rá hajlandóságot a gyerek akkor támogassátok, nem biztos, hogy IT-ban fog elhelyezkedni, de a problémamegoldó képesség és a logikus gondolkodás nagyon jól fejleszthető vele.
Ez egy nagyon hasznos kis videó volt. Az Arduinos tanító videó pedig nagyon jól jönne.
Szia! Engem érdekelne a folytatás. De nem csak a készlet, hanem más, hasznos alkalmazások is. Kösz!
Négy-öt éve öltem volna egy ilyenért.
Szerintem nagyon jó lenne.
Szia, Walter! Én szívesen néznék ilyen videókat!
Nagyon jó videó, mikor ezzel foglalkoztam, jól jött volna egy ilyen összerakott csomag.
Régebben volt valami állásfoglalása az aurdinonak, hogy hány ilyen kicsi szervót bír el egyszerre, de egyet biztosan. Valaha én is teszteltem, ha jól emlékszem, talán a 3.-nál kezdődnek a gondok, ha mindhárom mozgott. Az ilyen ultrabookokon gondolom nincs power USB, és az USB szabvány szerinti 500mA-t jó ha tudja, ezért nem megy rendesen.
Szükség lenne-e Arduino videókra? Hogyne!!! Az egész kitt-ek és a videód is hiánypotló. Ilzen oktató cuccból kellene száz meg ezer, a kölyköknek próbálkozni, tanulni. Jajj, de jó lett volna ha lett volna ilyen az én időmben....
szerintem érdekes lenne ez az arduino téma
Engem érdekel az arduino, beszerztem egy starter készletet de kevés időm van vele foglalkozni, így egy-egy olyan malőr mit te is találtál, teljesen megakasztja az ismerkedési folyamatot. Nagy segítség lehet egy hasonló őszinte észrevételekkel dolgozó bemutató.
Szia Walter, Engem eddig csak távolról érdekelt az Arduinok világa, de most meghoztad a kedvem.😄Elborzasztott ami velem szembe jött, hogy ez az egész mennyire komplex és bonyolult. Szóval teljesen kezdő vagyok e téren. Mondtad a videó végén, hogy ki lehet egészíteni a készleteket, én egy Starter kitet rendelek be mindenképp, de még hozzá tennék aktuátorokat, mint a ventilátor vagy a servo, pluszban logikai kapcsolókat és mofsetet ill. encodert. Gondolom teljesen kompatibilis, hiszen ugyanahhoz a laphoz gyártják őket, de a kódokat és a használatit hogy egyáltalán hogyan lehet beüzemelni ezeket a plusz dolgokat hol lehet találni? Mert ugye a starter ezeket nem tartalmazza. Bocsi ha kicsit hosszú komment lett, ha csinálnál még ezzel kapcsolatban videókat annak én is nagyon örülnék😁
Szia Walter! Igen Szerintem is jó ötlet , hogy bemutasd ezeket a kis projekteket!
Ezek a készletek nagyon hasznosak lehetnek azoknak a kezdőknek, fiataloknak akiket érdekel az elektonika,
és a szoftverek kapcsolata. Szerintem nekik nagy segítség ha láthatják a gyakorlati megvalósulást,
és esetleg könnyeben elkerülhetik azokat az apró buktatókat , amit már mid átélhettün akik ezzel a területtel foglalkoztunk már.
Szóval nagyon jó gondolat őket támogatni , és ehhez sok sikert kívánok Neked!
Szuper lenne ez az arduino sorozat😊
3 éve beszippantott az arduino téma. Sajnos nagyon kevés a magyar tartalom . Jelenleg egy robot kart építek léptető motorokkal és hogy bonyolítsak rajta nagyon sok modult felhalmoztam.
Hát igazából a youtube már tud fleiratot forditani magyarra
6:50, mi hangja van annak a kapcsolónak :D
Jöhet az arduino sorozat :D
Annó mikor tanulni kezdtem..na az már történelem..🤣😂 2011. környékén még csak arduino 1.0 releases létezett 😊 Emlékszem annó még nem igazán árultak ilyen kiegészítő nyalánkságokat sem hanem mindent magunknak kellett "barkácsolni" ha eszköz modulokhoz akartunk hozzá jutni illetve a kódok írásához érteni kellett. Rengeteg ilyen próba és teszt modult voltam kénytelen elkészíteni magamnak és másoknak is. Ehhez képest még elő szedem néha napján de már teljesen más világ hiszen IDE 2 realeses-nél tartunk és mindent IS készen meg lehet vásárolni,a példa kódok is letölthetőek nagy ugrás ez az én "régi" fapados vergődéseimhez képest. Így jár az ember ha öregszik 🤣😂
Őszintén, szerintem igen jó játékokat lehetne összedobni arduinoval, ami határozottan izgalmas lehet, egy komolyabb Ták-Ól-Lak és 3d nyomtató közt. Csak támogatni tudom :D Főleg, ha azt meg tudod spékelni kis 3d tervezéssel. #fusion360 vagy épp okosotthon kialakítással(már ha ilyen tervben van).
Szia Walter! Jók a videóid,hasznosak! A folytatás engem is érdekelne!
Köszi az érdekes tartalmat!
Szia!
Én régóta foglalkozom arduinoval és számtalan helyen használóm.
Redőnyöket, szerver ventilátorokat , autóba okos index, de még a grill sütőt is arduino vezérli.
Igaz én ESP8266, mivel alapból wifis és sok a hasznos láb.
De egy elmélet frissítés mindig jól jön, én is szívesen nézném az arduinos videokat.
Jó videó lett! Engem az RTC modul érdkelne nem csak mint program ként hanem mint a modul működésében.
22:10 Ha nem is ezeket a leckéket, de valami számodra hasznos/reális projectben szívesen megnézném.
Just vidman csinált arduino - val kreatív ötleteket,ha nem is ilyen léptékűre, de hasonlóra gondolok.
Igen igen igen! Csinálj légy szíves ilyen oktató videókat. Marhára megtetszett ez a készlet, pedig eddig tartottam ezektől. Iskolás koromban nagyon megutáltatták velem a programozást(kivéve flash), de ez most nagyon megtetszett.
Jöhet ezekről még videó... Egy ismerősöm távirányítós tamiya alapú 1:14es kamiont csinált meg elektronika terén aeduinóból!
Láttam arduino gyujtású 601-es trabantot. Álítólag jól mükszik
Végre, erre vártam már 🙂. Remélem lesz olyan oktató videó ami a végén meg lett említve.
Ajánlom figyelmedbe a tinkercad softvert. Az alapvető cad funkciók mellet arduíno áramkörök epítése és tesztelése is lehetséges benne és rádásul teljesen ingenes
Szia!
Egy léptetős step-dir - es osztófej forgató beállítást megnéznék fogaskerék maráshoz!
Lehetne fogankénti maráshoz egy változat, és egy másik lefejtő maráshoz!
Igen csináld
Szia Walter! Jók ezek a csomagok, nem kerülnek többe, mint egy PC-s játék (vagy bármilyen gyerekjáték), és még tanul is valamit az ember. Ha meg a te csatornádon találja meg, amire nem jön rá, az csak jó neked is. Szerintem folytasd, akkor még én is beruházok az elsőre, és kipróbálom.
Üdv. P.
Jó téma! Hasznos! ötlet: Mosógép vezérlése arduinoval... magyar nyelvű kijelzővel, hőmétséklet, fordulatszám, idő...amivel szabadon lehetne "mosni" egy- két mentett programmal... mosógépet adok hozzá ... ha érdekel.
Csatlakozom a többiekhez, engem is érdekelne az Arduino videó-sorozat!
Igen! Köszi. 😊
hello, egy újabb hasznos videó,
mert minden temához alapos videót készítesz biztos sokan szeretni fogják az arduinós videókat is .
Igen a gyakorlati haszna az arduinonak az is érdekelne, okos otthon ötletek , lehetõségek a felhasznalásban...
elõre is köszi.
persze ha te is örömmel készíted.
Érdekes lenne! 👍👍
Szia Walter! Szeretnénk ilyen videót. :)
Szia! En szivesen néznék még videokat a témában.
A kérdésedre meg a válaszom hogy szükség lehet-e ilyen videó tartalomra egy határozott igen,mivel a "fiatalság" pontosan úgyan olyan érdeklődő kíváncsi maradt és ez szerencsére nem változik szóval hajrá toljad,akit érdekel biztos vagyok benne hogy meg fogja nézni 😊
Teljesen beindultam. A kezdő készletet már meg is rendeltem. Engem érdekelne az oktató videó. Esetleg arról is szívesen hallanék néhány szót, hogy Schrach-el hogyan lehet programozni.
Üdvözletem, szerintem igen.
Engem is érdekel a téma, jo szájba rágósan.
Szeretnék látni oktató videót Walter, mondjuk lehetne, hogy külön- külön csomagonként feldolgozd?
Jó dolog ez az Arduino.Én csak azt nem értem hogy mi van azzal akinek nem megy a C nyelv.A legtöbb PLC programozható Funkcióblokkban vagy Létrában.Ehhez miért nem csináltak egy ilyen fejlesztőkörnyezetet ? Pedig jó lenne ha egy pár ezer forintos eszközt lehetne úgy programozni.
Igen. érdekes lenne egy sorozat róla
Szia! Igen, nagyon jó lenne egy vagy több (sorozat) oktató videó.
Még ESP32 bemutató is jöhetne :)
A 3. link neve el van írva, az mutat az advanced csomagra
Jöhet a rengeteg arduino tartalom! Én kiváncsi lennék, hogyan lehet összerakni egy füttyszóra működő relé vezérlést!
Szívesen fogadnék egy arduinos sorozatot. Sőt, egy komplett ház okosítás sorozatot is. Szerintem lenne rá igény. Kíváncsi vagyok, hogy hogy oldanál meg bizonyos dolgokat.
Én egy lilgo t display s3 prot néznék meg amire a qwiic csatlakozokkal lehet bármilyen modult csatlakoztatni, akás nintendo kontrollert, meg a T-eEmbedet de akás a T-Glasst is
Kicsit fura, hogy ESP-hez LUA-t használnak... kb 10 másodpercig használtam LUA-val, utána ment rá a megszokott "Arduino like C". Amúgy nagyon jó kezdőkészlet, ajándéknak tökéletes. :)
Szia, szerintem is jo lenne a folytatas, akar elvinni az egesze pl egy okosotthon vezerles iranyaba.Sajnos a link nem mukodik....
Szia, szeretnék egykis segítséget kérni tőled.Korábban mutattál egy ic ellenőrző kapcsolást a labortáp panelen szereplő ic-vel.Nekem egy másik tipust az LM3914-est kellene leellenőriznem, h jók-e.Ugyanis a történet a következő:Szepi féle napkapcsoló panelja. Működött, aztán tönkretettem fordított táppal,rendeltem kínából 5db-ot, nem úgy műkodnek ahogy kellene.Aggodalmam , h vettem már kínából ic-t,a labortáphoz, amivel te is küzdöttél,de 10db - ból csak kettő volt jó. Hátha a panel itt is hibátlan csak ic problémavan.Ezért szeretnék biztosat ic ügynen. Előre is köszi a választ.Üdv.
Hello! De a legnagyobb keszletben ott az ESP32, azt meg lehet az Arduino rendszeren programozni. Szoval vegulis van ket Arduino.
Jó lett a videó ismét.. memória foglalat mire való?
Oktatásra szerintem nagyon jó cucc lehet. Bennem az merült fel, hogy minden perifériát standardizáltak 4 pines csatira, az azt jelenti, hogy valami gyártói custom libekkel lehet használni őket? Vagy minden egy standard protokollon kommunikál pl. i2c?
A libekkel teljesen igazad van, az arduino-ban ez az egyik legnagyobb szívás. A store tele van mindenféle félig működő libekkel, amik egy része még fordulni sem képes.
Logikus következtetés, de szerintem az volt az elképzelés, hogy nem akartak többféle kábelt legyártani és pl. a LED modul a 4-ből csak 2 pint használ. A maradék meg csak ott van.
@@andraswizard1 Persze, nem is a nyomógombra vagy ledre gondolok, hanem az advanced cuccokra. Kijelző, mátrixok, stb. Mondjuk a 1602-nek van i2c változata, a led mátrixnak a chip select lábát meg nem kell használni gondolom, így annak is 4 lesz.
Az arduino IDE eléggé okádék, nem értem miért erőltetik. Gondolom a kevesebb gomb, hogy a hülyébbek is értsék, de pont a kód írás részéhez nem ad semmit.
Lehetnének komolyabb projektek is arduino témában! Pl. Laser gravírozó, dobkészlet, stb.
Szia! Engem is érdekelne egy ilyen jellegű sorozat, nagyon örülnék neki.
Mennyire megbízható dolog ez?
Most bővítem a házam fűtési rendszerét egy puffer tartállyal és vezérelni kéne 4db motoros szelepet a visszatérő víz hőmérséketétől függően.
Rábízhatom ezt egy Arduino-ra szerinted, szerintetek?
Szia Walter! Tényleg jó lenne egy oktató video magyar nyelven is.
Szia! Nagyon királyak ezek a dolgok, és klassz, ahogy bemutatod őket. Meg tudnád mondani, melyik csomagra volna szükségem? 230-at szeretnék kapcsolgatni, de úgy, hogy egy sima kapcsolóval leállítok egy áramkört, és az ajtóra tett érzékelőre pedig bekapcsol az áram. Ha azt a kapcsolót az ajtó mellé rakom, akkor a ház adott szekcióját tudom áramtalanítani, így a stand-by módban lévő eszközeim sem fognak fogyasztani, amíg nem vagyok otthon. Szerinted ez hülyeség, vagy érdemes ilyet megépíteni?
Megnéztem a Crowduino oldalát és bizony a fotókat is alaposan szemügyre kell venni ahol bizony a másik kettőbe nincs arduino így onnan még pluszba rendelni kell mert külön van. Volt már nekem is hasonló vásárlásom ahol csak átsiklottam és a postázás után kellet még egy rendelés. Amúgy kezdőknek hasznos dolog leszámítva egy-két bosszantó dolgot amit elmondtál.
A cimezhető leddel kellett volna a jelzőlámpát
Nagyobbiknak (10 éves) úton van a kezdő készlet. Ugyan tud angolul, de mennyivel menőbb lenne, ha az segítene neki a videóival, akk miatt egyáltalán megvettük a cuccot!
Üdv
Az arduino egy csapda. Amint belejössz pár dologba mérés, vezérlés, kijelzés már kicsi, lassú és bosszantó. Vacak az ethernet illeszthetősége, instabil, simán lepingelhető. A wifi modul is veszti a kapcsolatot. A bluetooth az használható, de mire?
Ha letöltöd az IDE-t már alapból kapsz egy rakás példaprogramot és még tölthetsz le az IDE-n át is eljárásgyűjteményeket i2c, LCD, sőt még canbus-os dolgokat is.
Ez helyet inkább érdemes egy orange pi zero-t használni. Sokkal kényelmesebb, bármilyen nyelven programozhatod, mert oprendszer (linux, android) van rajta és sokkal gyorsabb mint az arduino. Alapból van wifi, USB, ethernet, ( hang csak shield-el), és egy 40 tűs csatlakozó amit úgy használhatsz mint az arduino IO portjait. Akár még arduino-t is köthetsz rá, mondjuk I2C-n. 🙂
Minden jót.
Nem lenne rossz az oktató videó hozza.
Nagyon jó! 🤑🤩
Erősen elgondolkodtam rajta ...
Jó volna egy video, ami beszel kicsit az Arduino es a PLC témakörökről !
Szia, engem érdekelne az összes lecke.
nagyon-nagyon hasznos lenne
kérlek csináld meg..!
❤
Jó lenne az oktató videó 😊
Szia!
Úgy tűnik, a kommentelőknek semmi sem drága! :)
Különösen nem a te időd! :D
Ha valaki el akar merülni az Arduino világában, az rengeteg oktatóanyagot talál a neten. Jót és rosszat is.
Valaki említette itt a TÁVIR ingyenes anyagát. Akinek kell, nézze azt!!!
Szerintem fölösleges időpazarlás lenne egy Arduino oktatósorozat.
én nagyon örülnék egy ilen aruinos sorozatnak mert el tudnám dönteni hogy akarok-e programozással törödni vagy inkább maradok a cmos áramköröknel :D
Játékra és tanulgatni jó az arduino de komolyabb célokhoz nem ajánlott. Senki ne akarjon ezekkel pl egy okosotthont vezérelni, mert csúnya meglepetések érhetik. (Ahogy Walter is utalt rá, pl. ezekkel a relékkel még véletlenül se akarj 230V-ot kapcsolgatni mert szószerint életveszélyes!!) Ára, ha ajándékot keresel valakidnek, nem vészes. De, ha magamnak kell megvennem akkor inkáb a kicsi kínait választom. :) Abbó a kb. 16E forintos kezdőcsomag árból mind a három doboz tartalma kijönne. (Több éves tapasztalatom van kínai arcu cuccokkal, nem volt gondom velük.) Ami a tanfolyamot illeti, rengetek oktató anyag elérhető magyar nyelven is, nem biztos hogy kel még egy. :) (Bátran ajánlom a TavIr ingyenes Arduinó kezdő szintű tanfolyamát!) Sokkal több értelmét látom viszont egy ESP32 oktatásnak. Azzal már "dolgozni" is lehet. :) Szerintem. :)
Ha nem a többi videó rovására menne akkor mindenképp. /De a videóid minősége miatt szerintem azt sem bánnánk/
Inkább csinálj egy Raspberry videót is és majd meglátjuk melyiknél nagyobb az érdeklődés. Így tudod melyik témakörbe érdemes mélyebben elmerülni.
Kedves Walter Igen ! Szerintem oktatónak, jó vagy és nem locsogsz feleslegesen ! Ha el mész egy oktatásra , nem az ajtótól kezdik.
Sok a felhasználó, de sokan azt sem tudják , hogy mi történik a gépen belül, a szoftver egymásba ágyazásokról ne is beszéljek.
Én sok videót néztem , és csak eltántorított attól ,hogy bízzak a kis gondolkodó ördögöktől , pedig öt CNC-t építettem , de mind vásárolt szoftverrel működik, (Mach 3) más egy teljesítmény vezérlés elkészítése és beállítása , meg más szoftvert írni. Már én is monitor PC-ben gondolkodom, vagy Raspberry PI-ben magyarul, de nem elég megbízható ! Nem láttam jó oktató videót ebben a témában. Sok sikert, szerintem itt az ideje egy komoly irányváltásnak, ez az út nagyon messzire vezethet, ha komolyan gondolod. HAJRÁ !!!
Kínai szórólapra került a videód ajánlója: ua-cam.com/video/7IjZU7IJfmk/v-deo.html
Rögös? Ajaj... :) Most tervezek venni egyet...
inkább a fusion360 videokra kéne rágyúrni, az eléggé félbemaradt
Bármi jöhet, ami arduino
Szerintem ne állj le a három készlet után! Tud ez a ketyere többet is!