Доброго дня.Я також мріяла,що піду на пенсію,куплю таку ж хатину, намалюю на печі калинові грони.Не судилося.Дивлюся на вас і душа радіє.Ви неймовірно красиві, працьовиті.Дякую вам за такі позитивні розповіді.
Мені вже майже 70, а дивлюся ваше відео з великою насолодою і цікавістю. Ви такі молодці, діти, роботящіі завзяті. Цікаао слухати Дімона про традиції сільського життя і спостерігати, як він гарно працює. Коли була малою бачила, як моя бабуся мазала хати ( вона наймалася по-людях)в неї було правило і дощечка і виходило все рівно, особливо вугли стін і вікна. Раніше хату мазали половою, а потім кізяком. А свою ми з бабусею мазали вдвох- вона мене вчила працювати дощечкою і правильцем.Так щ о я поринаю в своє дитинство. А вам дякую, що підтримуєте наші збройні сили.бо треба вигнати ворога з нашої України.
На херсонщині мазали долівку долонею, а потім вирівнювали квачем ( саморобна щітка з вимоченого у воді льону). А ще, щоб долівка не тріскалась, в глину добавляли потовчену м'яку солому. Дякую, за відео. Мені вже майже 70 років, а коли дивлюся ваші відео, то поринаю в дитинство, згадуючи свої літні канікули в селі і свою святу бабусю.
Моя бабуся змащувала долівку долонею, а в глину додавала трохи фекалій з коня. Ні, не смерділо зовсім, коли висихало. А робило суміш глини більш липкою. Ось подивилась ваше відео і згадала, ще маленькою була, забулося...
Добрий день! Я пам'ятаю з свого дитинства, жили ми ще в старій хаті дідуся і бабусі, а мені зараз майже 60, мазали глиною , густота як сметана, з відра тряпкою, а де вилущилось глибше ямкою ( наприклад під ніжкою табуретки) то брали заміс густіший і рукою заліплювали, но перед цим намочивши водою. Мені було приблизно 6-7 рокув, і я дуже любила цим змащуванням займатись. Після такого генерального прибирання дуже гарно пахло в хаті, бо ще до долівки обов'язково білили стіни білою глиною. Ви молодці, що відродили хатинку і традиції українського буденного життя.
Яка актуальна розповідь про кубанського блогера і долівку.Не дай,Боже,щоб наші нащадки на рідній землі отак калякали.Тож,підтримуймо хто чим може в першу чергу ЗСУ. СМЕРТЬ ВОРОГАМ!!!!!🙏🙏🙏🙏
Завжди з нетерпінням чекаю на нові відео! Дімон ,Ви з дружиною ,друзями, Бубою - просто НЕЙМОВІРНІ! В даний час так бракує українського контенту! Щиро дякую Вам за вашу роботу.
Так, Дмитре, згодна з вами з перших хвилин вiдео. Бiль просто неймовiрний, заважаэ жити, хоч зараз не життя, а якесь iснування. Я себе хоч трохи можу заспокоiти тим, що комусь зараз ще гiрше ... Тримаймося... Вам всього найкращого, хай Дем'янчик росте здоровий й швидко.
Долівку мазали ганчіркою і, в основному, червоною охрою. Це так робила я і моя бабуся на Богуславщині. На стінах старалися рівненько підводити як плинтус, 3-4 см від долівки. Це робили також ганчіркою і вказівним пальцем підводили цей "плинтус."
Мої батьки строїли хату в 60-х. Грошей було не дуже багато.В залі пол,в 3-х кімнатах глина, трембували 15-20 см. ,гарно вирівнювали під ватерпас ,так тоді називали рівень.Місили глану з половою і кінським кізяком, як підсихала долівка, глину з кізяком,або з тертою половою розводили порідше і так як ви ганчіркою втирали. Потім красили звичайною половою краскою,служить дотепер.
І в моєї бабці у побудованій після війни хатці в найменшій кімнаті була фарбована долівка. А я ще бачила як робили оті цеглинки з глини полови і кінського кізяку(тоді ще була конюшня в селі). Побудували окрему літню кухоньку, бабця ще готувала на вуличній пічці під небом, але виникла потреба...
@@ВаляКотлова одного разу відколупалась,підремонтували і все ок, Було у1979 році у брата весілля.Хто пам"ятає,весілля у селі,було холодно,осінь ,і святкували в хаті.Коли після дарування на почесну ,ст. боярин б"є тарілки,з яких пригощав гостей,і на цих черепках танцювали - трохи пошкодили долівку.
Які ви позитивні! Дякую за ці хвилини . Що до долівки, моя мама колись давно перед кожним святом мазала долівку червоною глиною, розведеною до консистенції сметани віхтем із ганчірки чи льону. Цим же розчином підводила хату зовні, призьбу. Щасти вам, миру і перемоги всім нам.
Читаю цей біль і тревогу у ваших очах.Дуже мало чого і особисто мене відволікає від сумних думок,окрім фізичної праці.. Ось прочитала попередній допис,де люди в окупації і кажу собі,,все ок,все добре..
Дмитро, дуже дякуєм Вам за позитив!Якщо в нашій Країні є такі люди как Ви, Леся, Ваші друзі, Україна не може не перемогти!Який Янголочок Ваш синочок! Всім нам миру! Слава Украіні, Героям Слава!🙏🙏🙏 Продовжуйте, будь ласка, Ваші відео, ми чекаємо на них!💗
Дякую за все сказане, зроблене! Ви все правильно робите, так щиро, чесно, просто😍 люди, рідні незнайомці, Діма вірно каже- ми завдячуєм своїм сном нашим воїнам- давайте донатити хто скільки може!👏🏻💪🏻
Привіт усім!Слава Україні та ЗСУ! Які щирі та добрі молоді люди! Щастя,добра та сімейного затишку вашій родині!Дуже тепло на душі,коли молодь повертається до села,до землі,до наших українських традицій і т.п.Відродження традиційного побуту,нехай з певними сучасними нотками,це СУПЕР!💙💛
Ви неймовірні. Ваші відео дійсно відволікають і заспокоюють , і на мить повертаєшся в щасливе минуле дитинство в селі у бабусі... Чекаю на нові ваші відео.. Дякую Вам щиро і хай Бог вас береже. Слава Україні!!!
Дякую за відео, Лесюня, Діма!!! Дякую що ділитесь із нами своїми відео, навіть в такий нелегкий час.Бо всі ж ми люди, і вам теж буває складно...Тому вдячність вам просто вдвічі більша🥰🥰🥰А ще так мило....Дем'яньчик вже кличе маму!!! Хай вже врешті буде мир у нас в країні і щоб всі живі й здорові!!!
Дякую за нове відео.приємно дивитись вас.незнаю чому ,не розумію ,але весь час чомусь накочувались сльози при перегляді.якийсь дивне відчуття.лякувати Богу ,що всі живі та здорові,знімаєте ,ми переглядаємо ,коментуємо.Дай Боже ,щоб закінчилась війна і наші серця тріпотіли від радості .Миру всім ! З Богом
Таке коротке: більше би як шафку робили, малого би більше і взагалі всього всього більше , тільки зосередилась і насолоджуюсь , а вже кінець фільму.😢❤️❤️❤️❤️
Дуже, дуже дякую за вашу роботу. Серце затиснуло від спогадів про дитинство. У бабусі під Голованівском. Непорівняна і неповторна піч на пів кухні, з ліжанкою, припічком. І кучата з квокою, там на кухні. Пам'ятаю як мазали глиняну підлогу, але, на жаль, нічого підсказати не можу. Замалий був. І ремонт стріхи, підготовка для цього снопів... Наша Україна прекрасна і не повторна. Її нікому не можна віддати. Слава Україні!!!
Побачивши у відео жука пожежника, згадалося дитинство.В нас їх тоді було дуже багато і мешкали вони на квітах лілії.Ми цих жуків клали в коробки з під сірників і слухали як вони пищать і відпускали їх на волю. Дякую Вам за ваші відео.
Моя бабуся змащувала долівку рідкою сумішшю кізяка, глини і води (розчин як рідка сметана). А також шмат тканини потрібен величенький (краще мішковини) або гарний пучок конопель (паклі). І рухи були розмашисті, щоб утворювався своєрідний візерунок. А взагалі ви великі молодці! Щастя вашій родині! І доречі, моя бабуся теж з Черкащини, але Драбівського району.
У моєї бабусі теж була долівка. Вона її поновляля глиною і посипала саіжескошеною травою. В хаті пахло, мов у лісі. А в дркугій хаті, де я спала влітку, під кроваттю завжди лежали яблука. Запах був неімовірний. Спогади дитинства.
Зараз на початку червня зелені свята. Памятаю,як мої покійні Бабуні заквітчували хату клечінням ,любистком ,м'ятою,татарським зіллям,і теж на долівку осоку,і іншу траву. В нас -це зовсім поруч Городищенський район,Набоково....
Доброго дня,дуже приємно вас дивитись! Душа радіє що наша молодь повертається до села! Дивлюся вас майже регулярно,такий спокій отримую бо вже нерви не витримують від всього! Дякую вам і здоров'я вашій родині!
Я ще пам'ятаю таку долівку помазану жовтою глиною .У суботу мама мені розводила глину з водою .У відро брали глину і розводили з водою ,була вона досить рідка ,а потім брали ганчірку і мастили долівку.І запах свіжої глини на всю хату .
Дуже душевні і приємні відео у вас. Мальовнича природа і автентичний будинок, в який потрібно вкладувати купу сил і душі. Але якщо від нього ви отримуєте віддачу у вигляді щастя - ви на вірному шляху. Слава ЗСУ!
Добрий день! Пригадалось дитинство. Двічі на тиждень я підмітала долівку полиновим віником і віхтем шпарувала її, щоб зміцнити верхній шар. І єдиний лайфхак, щоб вона довше трималась це додати у глину коров'ячий гімняк. ¯\_(ツ)_/¯ )
В моєі бабусі, в кухні, теж була долівка глиняна. Запам' яталося дитинство ще тим, що перед Трійцею бабуся розкидала по долівці васильки і стояв на всю хату такий запашний дух тих квітів... І в хатинці так було затишно і запашно! Дякую вам за відео! Все так класно!
У подобайка. Вас смотрит Украина Черкассы и Польша. Большое спасибо за позитив . Всем большущее спасибо кто написал коменты, по что вспомнить из своего детства .
Моя бабуся таку глиняну долівку гладила дерев'яною дощечкою.Тоді долівка була рівніша.Так було колись у нас на Хмельниччині.Дай Бог вам мудрості і здоров'я.
Вінниччина, далеке та таке миле дитинство. Спогади такі що наче в іншому світі. Дякуючи бабусі і дідусеві бачила і як вирощували льон, тіпали його, чесали, не пам`ятаю що там по порядку але пам’ятаю як мене малу вразив ткацький станок. Бабуся з дідом завжди носили сорочки з свого льону, зберігалось все в скринях... а долівку бабуся майже кожної суботи мастила рідкою глиною з кінським кізяком. Не знаю чому але запах був приємним, зовсім не воняло і бліх ніколи не було. Щасти вам, дякую що навіяли приємні спогади з дитинства
Слава Україні! Героям Слава! Перемоги Україні як найшвидше! Трішки відволікаєте від трагічних подій в Україні. Слава богу що у вас все хорошо. Рада за вашу сім'ю.
Добрий день шановні. Дружина моя жила з дитинства в с. Кочержинці, той розказувала,що потрібно для мащення долівки. Це коров"ячі кізяки,руда або сіра глина.Розводилось це до стану густої сметани. Змащувалась долівка перед св"ятами.Хто був хоч трохи творчою людиною,то долівка змащувалась в різний колір. З повагою Ізраїльські українці Любов та Володимир.
Раді вас бачити, ви дійсно як бальзам для души. Такі молодці, і друзі ваші справжні👍Дивились відео і відволеклись від реалій війни хоч трохи. Ви сильні, майбутнє нашої рідної України, і манюній козак тому доказ. Бережіть себе, все буде Україна.🇺🇦💙💛 І Діма правий, дякувати нашім ВСУ та Богові за кожен прожитий День🙏🙏🙏. Хто в окупації тримаємось усі, перемога наша буде неодмінно.🇺🇦 Українці один за одного. Молимось за всіх і віримо шо кожна людина та наша земля буде повернена Україні, а рашистів знищемо назавжди. Слава Україні та її мужньому народу та захистникам🙏🙏🙏🇺🇦💛💙
Велике спасибі вашій маленькій сім'єчкі за підтримку моральну особливо наших захисників на передовій. Слава Україні та героям захисникам України Слава!
❗❗❗Пропоную започаткувати традицію! Усім українським блогерам на початку відео дякувати нашим хлопцям та дівчатам, що захищають нас та нашу Державу!
Це не обов'язок, а поклик серця. Якщо "зробити" це обов'язком, то це вже гра на камеру.
@@milavalya Так я і не говорю робити це обов'язково! Тільки пропоную! Тільки за власним бажанням та покликом серця! Тільки щиро та від душі!
❤️
Як приємно чути перші слова вашого
малюка!
Доброго дня.Я також мріяла,що піду на пенсію,куплю таку ж хатину, намалюю на печі калинові грони.Не судилося.Дивлюся на вас і душа радіє.Ви неймовірно красиві, працьовиті.Дякую вам за такі позитивні розповіді.
Як мало потрібно людині для щастя.Просто мир, спокій і хороша родина.Всього вам самого найкращого.
Хіба ж це мало?)
Характерна риса українців!
Працювати, виховувати дітей, цінувати сім'ю ,приймати гостей, смачно готувати!
І росіяни, пити, битися, грабувати, вбивати, гвалтувати, знищувати усе, притаманне свідомим націям!
Мені вже майже 70, а дивлюся ваше відео з великою насолодою і цікавістю. Ви такі молодці, діти, роботящіі завзяті. Цікаао слухати Дімона про традиції сільського життя і спостерігати, як він гарно працює. Коли була малою бачила, як моя бабуся мазала хати ( вона наймалася по-людях)в неї було правило і дощечка і виходило все рівно, особливо вугли стін і вікна. Раніше хату мазали половою, а потім кізяком. А свою ми з бабусею мазали вдвох- вона мене вчила працювати дощечкою і правильцем.Так щ о я поринаю в своє дитинство. А вам дякую, що підтримуєте наші збройні сили.бо треба вигнати ворога з нашої України.
На херсонщині мазали долівку долонею, а потім вирівнювали квачем ( саморобна щітка з вимоченого у воді льону). А ще, щоб долівка не тріскалась, в глину добавляли потовчену м'яку солому. Дякую, за відео. Мені вже майже 70 років, а коли дивлюся ваші відео, то поринаю в дитинство, згадуючи свої літні канікули в селі і свою святу бабусю.
🥺👍
Бабуся розповідала на Вінниччині також так змащували долівку
Моя бабуся змащувала долівку долонею, а в глину додавала трохи фекалій з коня. Ні, не смерділо зовсім, коли висихало. А робило суміш глини більш липкою. Ось подивилась ваше відео і згадала, ще маленькою була, забулося...
У нас до глини добавл,ли квнські кізяки,.виходила долівка супер
@@ДддСсс-ю7рНе фекалії,.а гівнякикінські,.глина виходила супер,.я памятаю.
Добрий день! Я пам'ятаю з свого дитинства, жили ми ще в старій хаті дідуся і бабусі, а мені зараз майже 60, мазали глиною , густота як сметана, з відра тряпкою, а де вилущилось глибше ямкою ( наприклад під ніжкою табуретки) то брали заміс густіший і рукою заліплювали, но перед цим намочивши водою. Мені було приблизно 6-7 рокув, і я дуже любила цим змащуванням займатись. Після такого генерального прибирання дуже гарно пахло в хаті, бо ще до долівки обов'язково білили стіни білою глиною. Ви молодці, що відродили хатинку і традиції українського буденного життя.
Дмитре, Леся та Дем'янчик, такі рідні, незнайомі люди. Величезна вам подяка за те що ви робите і за підтримку.
Дякуємо вам! Молодці, що відновлюєте свою хатинку. Миру нам усім! Слава Україні! Героям слава!
Чудова композиція на сопілці! Хто знає - той зацінив)))
Дмитро, дуже дякую за терапію, самі в окупації, нестерпно. Але ось такі ваші відео, як ковток свободи! Україна понад усе!)
Знаю що таке окупація, бажаю вам сил і терпіння все це пережити. Хай Бог милує.
А саме головне як після цього цінуєш нашу неньку Україну, розумієш які це різні світи.
@@Валентина-я7й3й то є правда.
Тримайтесь, любі наші
Хай скоріше Ваша окупація закінчиться🙏🙏 Бережіть себе, як це тільки можна 🙏🙏
Дмитро потрібно перейменовувати канал на " родину пройдисвітів 😇" , дякую за гарний україномовний етнічний контент...☀️
Дуже слушна пропозиція!)
Яка актуальна розповідь про кубанського блогера і долівку.Не дай,Боже,щоб наші нащадки на рідній землі отак калякали.Тож,підтримуймо хто чим може в першу чергу ЗСУ. СМЕРТЬ ВОРОГАМ!!!!!🙏🙏🙏🙏
Завжди з нетерпінням чекаю на нові відео!
Дімон ,Ви з дружиною ,друзями, Бубою - просто НЕЙМОВІРНІ! В даний час так бракує українського контенту! Щиро дякую Вам за вашу роботу.
Як гарно хлопець на сопілці грає, дуже гарно.
Дякую нашим ЗАХИСНИКАМ і ЗАХИСНИЦЯМ 💙💛🙏! Вам дякую за відео !
Щиро дякую Вам за відпочинок душі)
Молимось за воїнів і полонених ,дякуємо вам за любов до рідних традицій!!!
Спасибо ВСУ! Пусть всё будут живы и победят!
Дякую вам за чудове відео. Відпочинок для душі і тіла.І рай... для очей.🌿🌿🌿
Дякую вам за вашу роботу, дякую ЗСУ!Слава Україні!
Ця,ваша простота,зачаровує.Відродження старої хати,і те,як ви це робите, надихає на бажання жити.Дякую.
Дякую за корисний Україномовний контент ! Дякую за щире ставлення до нас із ЗСУ ! Все буде Україна ! Продовжуйте жити.
Дай Боже миру і здоров*я всім дітям.
Так, Дмитре, згодна з вами з перших хвилин вiдео. Бiль просто неймовiрний, заважаэ жити, хоч зараз не життя, а якесь iснування. Я себе хоч трохи можу заспокоiти тим, що комусь зараз ще гiрше ... Тримаймося... Вам всього найкращого, хай Дем'янчик росте здоровий й швидко.
Так люблю ваші отакі прості, побутові відео, хоч трохи відволікають від важких думок.
Сто відсотків бальзам на душу.
Долівку мазали ганчіркою і, в основному, червоною охрою. Це так робила я і моя бабуся на Богуславщині. На стінах старалися рівненько підводити як плинтус, 3-4 см від долівки. Це робили також ганчіркою і вказівним пальцем підводили цей "плинтус."
Мої батьки строїли хату в 60-х. Грошей було не дуже багато.В залі пол,в 3-х кімнатах глина, трембували 15-20 см. ,гарно вирівнювали під ватерпас ,так тоді називали рівень.Місили глану з половою і кінським кізяком, як підсихала долівка, глину з кізяком,або з тертою половою розводили порідше і так як ви ганчіркою втирали. Потім красили звичайною половою краскою,служить дотепер.
"Ватерпас" казали і у нас, на Кременеччині.
А краска не відколупується?
@@ВаляКотлова Ну, напевно, просто треба оновлювати
І в моєї бабці у побудованій після війни хатці в найменшій кімнаті була фарбована долівка. А я ще бачила як робили оті цеглинки з глини полови і кінського кізяку(тоді ще була конюшня в селі). Побудували окрему літню кухоньку, бабця ще готувала на вуличній пічці під небом, але виникла потреба...
@@ВаляКотлова одного разу відколупалась,підремонтували і все ок, Було у1979 році у брата весілля.Хто пам"ятає,весілля у селі,було холодно,осінь ,і святкували в хаті.Коли після дарування на почесну ,ст. боярин б"є тарілки,з яких пригощав гостей,і на цих черепках танцювали - трохи пошкодили долівку.
Ваші відео заспокоюють у тяжкий час
Дякую! Слава Україні!
Слава Богу за Україну,!🙏 Низький уклін,подяка захисникам України !
Дякую за відео. Ось дізнаюся в бабусі як вона долівку робила. Дим'янчику міцного здоров'я і Божої ласки , а також тату і мамі.
Дякую вам! ви зараз дуже мене підтримували або на душі сумно було...Слава нацїі нашої непереможної!
Приємне відлуння пустої кімнати. Дякую! Будьте щасливими
Все буде Україна!!! Завдяки таким людям як ви😘
Які ви позитивні! Дякую за ці хвилини . Що до долівки, моя мама колись давно перед кожним святом мазала долівку червоною глиною, розведеною до консистенції сметани віхтем із ганчірки чи льону. Цим же розчином підводила хату зовні, призьбу. Щасти вам, миру і перемоги всім нам.
дай Господь щастя Благополуччя Мирного неба,ви приклад простих щірих українців тримаймося перемога буде за правдою за нами.
Читаю цей біль і тревогу у ваших очах.Дуже мало чого і особисто мене відволікає від сумних думок,окрім фізичної праці..
Ось прочитала попередній допис,де люди в окупації і кажу собі,,все ок,все добре..
Як приємно коли люди повертаються до землі в село і живуть як раніше люди жили в гармонії з природою.Хай Бог помагає
Любимо вас. Перемоги нам всім. Слава Україні! Слава нашим Героям - воїнам і довічна подяка.
Дмитро, дуже дякуєм Вам за позитив!Якщо в нашій Країні є такі люди как Ви, Леся, Ваші друзі, Україна не може не перемогти!Який Янголочок Ваш синочок! Всім нам миру! Слава Украіні, Героям Слава!🙏🙏🙏 Продовжуйте, будь ласка, Ваші відео, ми чекаємо на них!💗
Слава Богу ,що є такі молоді люди,як Ви ,якіцінують село,життя в ньому. Молодці! Щастя вашій родині!
💙💛 Дякую ! Слава Україні !!! 💙💛
Ось такі ,МИ, українці!
Нас ніхто не зломав і не зломає.!
Щиро радію за Вас і дякую.
Ви неймовірні! Дякую за відео- це релакс.Успіхів вам.
Нестерпний біль за Україну. Допомагаймо чим можемо! Добра вашій родині❤️🇺🇦
Дякую за все сказане, зроблене! Ви все правильно робите, так щиро, чесно, просто😍 люди, рідні незнайомці, Діма вірно каже- ми завдячуєм своїм сном нашим воїнам- давайте донатити хто скільки може!👏🏻💪🏻
Привіт усім!Слава Україні та ЗСУ!
Які щирі та добрі молоді люди!
Щастя,добра та сімейного затишку вашій родині!Дуже тепло на душі,коли молодь повертається до села,до землі,до наших українських традицій і т.п.Відродження традиційного побуту,нехай з певними сучасними нотками,це СУПЕР!💙💛
Ви неймовірні. Ваші відео дійсно відволікають і заспокоюють , і на мить повертаєшся в щасливе минуле дитинство в селі у бабусі...
Чекаю на нові ваші відео..
Дякую Вам щиро і хай Бог вас береже. Слава Україні!!!
Ви неймовірно класні, дякуємо за вашу діяльність.
Дякую за відео, Лесюня, Діма!!! Дякую що ділитесь із нами своїми відео, навіть в такий нелегкий час.Бо всі ж ми люди, і вам теж буває складно...Тому вдячність вам просто вдвічі більша🥰🥰🥰А ще так мило....Дем'яньчик вже кличе маму!!! Хай вже врешті буде мир у нас в країні і щоб всі живі й здорові!!!
Леся- iм’я
@@ГрицианТаврический-у5з то я випадково, вже виправила🥰
Перший період великої війни не було змоги вас дивитись,зараз переглядаю,і дуже надихають ваші відео
Дякую, Дім. Поставленої мети ви досягаєте однозначно.
Дякую за нове відео.приємно дивитись вас.незнаю чому ,не розумію ,але весь час чомусь накочувались сльози при перегляді.якийсь дивне відчуття.лякувати Богу ,що всі живі та здорові,знімаєте ,ми переглядаємо ,коментуємо.Дай Боже ,щоб закінчилась війна і наші серця тріпотіли від радості .Миру всім ! З Богом
Таке коротке: більше би як шафку робили, малого би більше і взагалі всього всього більше , тільки зосередилась і насолоджуюсь , а вже кінець фільму.😢❤️❤️❤️❤️
Дай вам, Б-же, добра і щастя🙏
вам і всій нашій країні 💛💙
Дякую вам 🙏, дивитись ваші відео - насолода для душі!
Лайк для розвитку каналу!
💙💛 😉
Дуже, дуже дякую за вашу роботу. Серце затиснуло від спогадів про дитинство. У бабусі під Голованівском. Непорівняна і неповторна піч на пів кухні, з ліжанкою, припічком. І кучата з квокою, там на кухні. Пам'ятаю як мазали глиняну підлогу, але, на жаль, нічого підсказати не можу. Замалий був. І ремонт стріхи, підготовка для цього снопів... Наша Україна прекрасна і не повторна. Її нікому не можна віддати. Слава Україні!!!
Побачивши у відео жука пожежника, згадалося дитинство.В нас їх тоді було дуже багато і мешкали вони на квітах лілії.Ми цих жуків клали в коробки з під сірників і слухали як вони пищать і відпускали їх на волю.
Дякую Вам за ваші відео.
Моя бабуся змащувала долівку рідкою сумішшю кізяка, глини і води (розчин як рідка сметана). А також шмат тканини потрібен величенький (краще мішковини) або гарний пучок конопель (паклі). І рухи були розмашисті, щоб утворювався своєрідний візерунок.
А взагалі ви великі молодці! Щастя вашій родині!
І доречі, моя бабуся теж з Черкащини, але Драбівського району.
Дякую за поради, мотаю на вус
У моєї бабусі теж була долівка. Вона її поновляля глиною і посипала саіжескошеною травою. В хаті пахло, мов у лісі. А в дркугій хаті, де я спала влітку, під кроваттю завжди лежали яблука. Запах був неімовірний. Спогади дитинства.
Зараз на початку червня зелені свята.
Памятаю,як мої покійні Бабуні заквітчували хату клечінням ,любистком ,м'ятою,татарським зіллям,і теж на долівку осоку,і іншу траву.
В нас -це зовсім поруч Городищенський район,Набоково....
Дмитро, дякую вам за те, що душа відпочила хоч на якийсь час.
Як же я любила той запах глини , коли приходила до бабусі , коли була ще підлітком.
Якесь тепле і атмосферне відео вийшло: жучки, вогонь, сопілка, глина, килими, гості, їжа, природа і песик ♥️ Так хочеться в село поїхати 😢
Вподобайка!
Доброго дня,дуже приємно вас дивитись! Душа радіє що наша молодь повертається до села! Дивлюся вас майже регулярно,такий спокій отримую бо вже нерви не витримують від всього! Дякую вам і здоров'я вашій родині!
Колись і я в батьківській хаті мазала долівку.Глина замішана з кінським кізяком.Потрібний товщий шар, довше слугуватиме.
Я ще пам'ятаю таку долівку помазану жовтою глиною .У суботу мама мені розводила глину з водою .У відро брали глину і розводили з водою ,була вона досить рідка ,а потім брали ганчірку і мастили долівку.І запах свіжої глини на всю хату .
А "ганчірка" у нас була з витріпаного льону, щось подібне на паклю тепер.
@@ОленаШелемех Правда , а я вже й забула і в нас на цей перетертий льон казали клачя.
@@НадяУ-щ4у а в нас віхоть
А на зелену неділю утрушували травою, а на вікнах любисток. А за картинами гілочки клену - клечення. А ще лепеху розкидали по долівці.
@@IronMan-yp3mt І в нас лепеху розкидали по ній ходили і в хаті так пахло лепехою
Я вас обожнюю, ви неймовірні!!!
Дякую за те, що ділитися своїм затишком. Гріє.
Дуже душевні і приємні відео у вас. Мальовнича природа і автентичний будинок, в який потрібно вкладувати купу сил і душі. Але якщо від нього ви отримуєте віддачу у вигляді щастя - ви на вірному шляху. Слава ЗСУ!
Добрий день! Пригадалось дитинство. Двічі на тиждень я підмітала долівку полиновим віником і віхтем шпарувала її, щоб зміцнити верхній шар. І єдиний лайфхак, щоб вона довше трималась це додати у глину коров'ячий гімняк. ¯\_(ツ)_/¯ )
Боже бережи Україну!!!
Дякую за такий теплий та щирий літопис) підчас всього відео мимоволі посміхався та милувався неспішністю ваших клопомів)
В моєі бабусі, в кухні, теж була долівка глиняна. Запам' яталося дитинство ще тим, що перед Трійцею бабуся розкидала по долівці васильки і стояв на всю хату такий запашний дух тих квітів... І в хатинці так було затишно і запашно! Дякую вам за відео! Все так класно!
ВИ ДУЖЕ КРУТА СІМ'Я. МЕНІ ДУЖЕ ПОДОБАЮТЬСЯ ВАШІ ВІДЕО. НЕХАЙ ВСЕ ВДАЄТЬСЯ.
У подобайка.
Вас смотрит Украина Черкассы и Польша.
Большое спасибо за позитив .
Всем большущее спасибо кто написал коменты, по что вспомнить из своего детства .
Дякую за хвилини справжнього чуда спокою, гармонії, доброти :)
Яка ностальгія! Я родилась і росла в такій хаті , яка краса,все знайоме -мама долівку мазала,білила хату ,а природа...це неймовірно!¡Дякую!
Dyakuyu za Vashi tzikavi video!!!Vse bude UKRAYINA!!!❤💙💛❤🇺🇦🇺🇦🇺🇦👍👍👍
Саламалейкум из Қазақстана! Перемога за Украиной! У старых домов своя аура, есть саманник дом с маленькими оконцами в нем детство вспоминается.
Салам народу Казахстана! У вас такие хатьі должньі бьіли б тоже остаться со времен депортации украинцев большевиками
@@DimonProidysvit у нас по югу саманники, дувалы, толщиной стен см 80 а Цкраинцев расселяли по северу
Лайкос!
Моя бабуся таку глиняну долівку гладила дерев'яною дощечкою.Тоді долівка була рівніша.Так було колись у нас на Хмельниччині.Дай Бог вам мудрості і здоров'я.
Дякую вам і вашій родині за цю "медитацію", так тепло на душі! І дякую нашим хлопцям ЗСУ💙💛
Вінниччина, далеке та таке миле дитинство. Спогади такі що наче в іншому світі. Дякуючи бабусі і дідусеві бачила і як вирощували льон, тіпали його, чесали, не пам`ятаю що там по порядку але пам’ятаю як мене малу вразив ткацький станок. Бабуся з дідом завжди носили сорочки з свого льону, зберігалось все в скринях... а долівку бабуся майже кожної суботи мастила рідкою глиною з кінським кізяком. Не знаю чому але запах був приємним, зовсім не воняло і бліх ніколи не було. Щасти вам, дякую що навіяли приємні спогади з дитинства
Слава Україні! Героям Слава! Перемоги Україні як найшвидше! Трішки відволікаєте від трагічних подій в Україні. Слава богу що у вас все хорошо. Рада за вашу сім'ю.
Ви мега круті ✊😊 продовжуйте в тому ж дусі ) з нетерпінням чекатиму на наступне відео 🙏🤤☺️
Відео наповнене любов'ю . Дякую. Хай Бог вас береже🙏
💙💛Дякую за тепле та щире відео 👍. Ви бжділки українського ютюбу❤️🔥.
Дякую вам
Натрапила на це відео. В ці важкі часи, краще дивитися це, ніж ті серіали, які пропонує нам держава, та ще й за наші кошти.
Дякую за цікаве відео 💛💙🌻💛💙🌻💛💙🌻
Слава Захисникам України 🖤❤️✊🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Щиро дякую за відео! Із задоволенням слідкую за вашим життям у селі! Відпочиваю душею.
Бажаю вам мир та здоров'я..Все буде Україна і все буде добре у нас всіх,дякую за гарну українську мову.
Слава Українському Війську!!!!
Добрий день шановні. Дружина моя жила з дитинства в с. Кочержинці, той розказувала,що потрібно для мащення долівки. Це коров"ячі кізяки,руда або сіра глина.Розводилось це до стану густої сметани. Змащувалась долівка перед св"ятами.Хто був хоч трохи творчою людиною,то долівка змащувалась в різний колір. З повагою Ізраїльські українці Любов та Володимир.
Раді вас бачити, ви дійсно як бальзам для души. Такі молодці, і друзі ваші справжні👍Дивились відео і відволеклись від реалій війни хоч трохи. Ви сильні, майбутнє нашої рідної України, і манюній козак тому доказ. Бережіть себе, все буде Україна.🇺🇦💙💛 І Діма правий, дякувати нашім ВСУ та Богові за кожен прожитий День🙏🙏🙏. Хто в окупації тримаємось усі, перемога наша буде неодмінно.🇺🇦 Українці один за одного. Молимось за всіх і віримо шо кожна людина та наша земля буде повернена Україні, а рашистів знищемо назавжди. Слава Україні та її мужньому народу та захистникам🙏🙏🙏🇺🇦💛💙
Велике спасибі вашій маленькій сім'єчкі за підтримку моральну особливо наших захисників на передовій. Слава Україні та героям захисникам України Слава!
Ви робите ліпшу і ціннішу роботу ніж ті стерилізовані офіційні ТВ канали . Всього найкращого вам і перемоги нам над саранчою
Щиро заздрю комашкам! В них відбувається кохання☹️😜
Окреме дякую за уроки природознавства🤍🍀
Відпочила душевно , за що вам велика вдячність!!!
Дмитро і Леся - успіхів вам, кохання вашій родині, та дякую вам за позитиив!!