Pontosan! Volt ilyennel dolgom a családban és pont a tekerős "útválasztó" kapcsoló hullott szét. Persze semmit nem lehetett hozzá kapni, ezért a tekerős szelep maradt a kv. főző állásba és egy külön billenőkapcsolóval az oldalába beiktatva még működött talán 1-2 évig.
Szia. Egy eszrevetel. Epito jellegu. En hasonlo dolgokkal foglalkozom. Ez az ecet tema mar sokszor elokerult a kornyezetemben. En fontosnak tartanam kiemelni hogy ez a modszer nem alkalmazhato rezgoszivattyus kavefozokre. Megzabalja a muanyagot a szivattyuban. Jura, Saeco gepeknel kerultem szembe az ecetimado mesterekkel. Epito jelleggel jegyeztem csak meg. Koszonom a videot!!
@@rb65146514 citrom sav otthoni felhasználásra tökéletes. az ecettől bedagadnak a tömítések és megszorulhat a pumpa.. plusz az ecet nem vízkőoldó hanem vízkő leválasztó hatása miatt eldugulhatnak a tefloncsövek
Ha már van ilyen, olyan konyhai videó, lehetne kávékészítős is..annyira jól el tudsz magyarázni mindent hogy csak élvezet nézni a videóid.. köszönjük a videókat
Kedves "majdnem anyósom" volt ugyanilyen kv fogyasztó aki lusta volt a lefőtt kávét a gázon vagy micróba megmelegíteni, éppen ezért mindig visszaöntötte a jó öreg szarvasiba és újra lefőzte az idiótája. Ez ment is addig, amíg nem talált meg a szerkezettel. Mikor szétbontottam, hirtelen nem tudtam,hogy ez most kávéfőző, vagy szurok gyártó készülék. Hasonlóan kipucoltam, csili-vili lett, de megmondtam neki az volt az első és az utolsó is !
Nagyon jó az Intród! Ecet helyett aszkorbinsavat (c vitamin por) használok. Nincs kellemetlen utóhatása. Jó nagyot küzdöttél. Azt nem sejtettem, hogy ennyire "bonyolult" egy ilyen!
király videó lett! Egy ilyen állapotban lévő gépet már ki szoktak dobni, tettél egy kicsi szívességet a környezetnek :)
4 роки тому+5
Az a baj ezekkel az olcsó készülékekkel, hogy miután lefőtt a kávé nem engedi el a nyomást és visszajut a tartályba a zaccos vízből. Súlyosbítja a helyzetet, ha a filterben még hagyjuk is kihűlni a zaccot. A takarításból kimaradt a felső filter leszedése és tisztítása. Az is rendesen el tud dugulni és onnan a kávé maradványt az ecet sem szedi ki.
Ügyes vagy. A szétszedés talán, talán nekem is menne... 🙂 De az összerakása, na ott már bizonyára ismertetném én is az összes bibliai alak jogait..... 😅 Köszönöm a videót.
@@yangyin3207 Teljesen jogos a kerdes, de sajnos nem vagyok vegyesz, es nem is talaltam meg az elemi okot. De az info igaz, eszerint a tablazat szerint a citromsav kb minden gumit es muanyagot megkimel, hatha valaki bekommenteli, hogy az ecet miert nem. mykin.com/rubber-chemical-resistance-chart-2
@@szakeetm A citromsavnak háromszor akkora a molekulája, mint az ecetsavé. Elképzelhető, hogy így nehezebben jut el a gumi - makromolekuláit összetartó - belső kötéseihez. De ez persze csak spekuláció.
Kedves Walter! Tetszett a videó és meghozta a kedvem, hogy a kb. 5 éve félre tett Orion márkájú kávéfőzőnket szétszedjem - rosszabb már úgysem lehet - és kipucoljam (a vízkőtelenítés nem segített akkor, így azóta csak a helyet foglalta, mert kidobni meg nem volt szívem). Feleségem annyira boldog volt, hogy sikerült, azonnal főzni kellett egyet finom kávét. Happy Wife, happy Life. :-)
Köszönöm, ez a videó jó lett ! Nekem is ilyen kávéfőzőm van. A belseje ilyen, talán elektronika nélküli. Hausmeister névre hallgat. ennyire még nem kellett szétszednem, de lehet eljön annak is az ideje egyszer.
Köszönöm a videót, épp most van itt nálam javításra egy hasonló, így már könnyebb lesz! Ha esetleg egy kapszulás gépről is lenne egy ilyen videód az ismét sokat segítene! :-D
szia! rendszerint ecettel takarítom a kávéfőző gépem, és nekem a vizes oldat is beválik. legutóbb egy a tízhez arányban oldottam ecetet vízben, de emlékszem a korábbi takarításaim alkalmával nem is számoltam, hanem csak úgy felöntöttem valamennyi ecettel a vizet, és az is bevált. szerencsére nem kellett egy éjszakán keresztül úgy tartanom a kávéfőzőgépet, mivel annak van öntisztító berendezése. egy-két óra alatt a vízben oldott ecet remekül fel tud oldani minden vízkövet, még az erősen elhanyagolt készülékeknél is.
@@kristof476 Hazai kávégépes szerelők hülyesége a "kazán". De a magyar nyelvben vannak más példák is ilyen "nagyzolós" fogalmazásra. Valamiért ez egy ilyen fura szokás. Külföldön boiler, thermoblock, ilyesmi.
Mért nem kóstoltad meg? Lehet, h nem KV hanem barna sör 🤣🤣🤣 Viccet félre téve, Nagyon Pro vagy!!! Mindig várom a videóid, mert sokat lehet belőle tanulni!
Két napja néztem meg ezt a videót, és hálálkodtam, hogy ilyen szívás szerencsére engem egy darabig nem fog érni. Erre ma elővettem a szinte pont ugyanilyen hausmeister kávéfőzőt, ami ecetes áztatás után sem akart életre kelni....
Szia/sziasztok tudom hogy nem passzol a videó témájához de most láttam a “Tegyük láthatóvá a zenét” című videódat és az lenne a kérdésem hogy esetleg rgb-s led szalaggal meg lehet oldani ugyan ezt csak a hangerő függvényében a színét változtatná? (Tudom hogy tudatlan vagyok de még nem foglalkoztam ilyen vagy ehhez hasonló dolgokkal) Ha valaki tudna adni egy választ vagy egy megoldást akkor azt nagyon szépen megköszönném.
Hasonló karos gépnél nálam az egyik kazáncsavar adta meg magát, szerintem kólásdobozokból gyártják direkt őket, el is pukkant. Szétkaptam, takarítás után kapott acél csavarokat, szerintem most vagy egy évszázadig bírni fogja.
Plusz egy bónusz tipp, a kávéfőzőt érdemes citromsavas vízzel párszor átfőzni oldja a vízkövet, és az egyéb koszt, és ami nagyon fontos, az ecettel ellentétben a gumi tömítéseket nem károsítja, illetve hamarabb kimegy az íze, és egy kis citromos kávé még mindig jobb mint az ecetes.
Üdv! Ha megengeded leírom, hogy én hogyan szoktam csinálni, hátha tudsz belőle ötletet meríteni. Az átlag embernél valamivel többet szoktam szétszedni és összerakni konyhai kisgépeket, laptopokat, PC-ket és egyebeket. A csavarokat általában egy papírlapra teszem ugyanolyan elrendezésben, ahogy a készülékben is megtalálhatóak és a papírra általában ráírom a csavarok helyét (pl.: laptop burkolat alja, alaplap, stb.) így biztosan ugyanoda teszem vissza a csavarokat, ahonnan kivettem. Az elektromos csatlakozókat, kötéseket meg lefényképezem telefonnal, amiről később tisztán látszik, hogy melyik vezeték/csatlakozó hova volt rögzítve/bedugva. Lehet, hogy ez a módszer kicsit szöszölősnek tűnik, de az összerakásnál mindig megtérült a rendszerezés. Remélem tudtam segíteni.
Sajnos hasonló Hausmeister márkában ugyanez a megoldás van itthon, és hozzátartozik a túrához, hogy időszakosan ecetes mosást kapjon öblítéssel. De mindenképp most már tudom hogy kell vész esetén bontani, vagy tisztítani, de még mindig az az érzésem, hogy a jóárasított alkatrészek miatt, ezeket a gépeket is mint a mosógépeket már csak calgonnal meg istentudj mivel nem kellene macerálni, hogy tényleg azt kapd amit szeretnél. Ilyenkor gondolom végig a barátom szavait, hogy a csepegtetős, vagy a french press faék megoldása talán jobb lenne mindenféle ecet és vegyszer nélkül...
@@astrophage89 Mondom én, megvan a fun faktor és az átbaxtuk az összes vevőnket érzés is. Minden csak olyasmi, de nem olyan. Vaj ízű margarin, ami persze szívbarát, meg kávéfőző amit tutujgatni kell ecettel.
@@ZoltanHoppar ahol vizet melegítesz ott lerakódik a vízkő... Ahogy a bojlert is szét kell szedni időközönként, úgy a kávégép is igényli a karbantartást. Nincs ezzel baj. Az már nagyobb baj, ha a kávét döntik a víz helyére.
Igényel némi tapasztalatot a bontás. Átlagember hamarabb vágja gallyra az egészet mielőtt a hibás alkatrészig egyáltalán eljut. Rendszeres takarítgatással amúgy nagyon sokáig bírják ezek a gépek. (ne feledkezzünk meg a könyvekről sem a polcon :) )
Kávés vízzel tölthették fel... Az ilyeneknek kőbalta való. Azért nem kár ha tönkre teszik... A tejhabosítót használati utasítás szerint használat után meg kéne takarítani a műanyagot levéve... Én szétszedés előtt fotózni szoktam mert van h nem azonnal kell összerakni alkatrészre várva és jó tudni mi hogy volt...
Ezt a kávés kazán jelenséget már én is megfigyeltem a szarvasi kávévőzőmön! Márperig én soha nem öntöttem bele kávét... Arra gyanakszom, hogy amikor elkezd kihülni a kazán, visszacsökken benne a nyomás, és ekkor a vissza áramló levegővel bejut egy kis kávé is. Persze csak egy tipp...
@@Illuminel Persze az is lehet. Elég ha csak a kiöntő falán marad egy kis kávé, ha bekerül a rendszerbe, idővel az is felhalmozódik, és szépen lerakódik.
Ezt a vissza áramló levegőt nem értem. Más is írta már. Addig csökken a kazánban a nyomás amíg az egyenlő nem lesz a külső nyomással. Tovább nem tud. Magától képtelenség hogy nyomáskülönbség alakuljon ki a környezet és a tartály között. Legalábbis szerintem.
@@gaborhegedus9160 Mikor a kávé lefőtt, a kazánban lévő nyomás már egyenlő a külső nyomással. Amikor a kazánban lévő forró levegő elkezd lehülni, akkor a térfogata csökken, ebből kifolyólag vákuum alakulna ki, de mivel a kazán kivezető része nyitott, ezért ott vissza áramlik a levegő, így kiegyenlítve a térfogat csökkenésből kialakult nyomás különbséget. A lényeg az, hogy a levegő térfogata változik a hőmérséklet függvényében, emiatt tud kialakulni nyomáskülönbség.
@@HUNrex77 Baszki, nem volt még bennem kávé. Pedig nem voltam szar fizikából.... Délelőtt eszembe jutott újra, és akkor beugrott, hogy itt van a kutya elásva :D De köszi!
Sose értettem az ilyen kv főzőkbe miért 0,5mm-es kapiláris csövön jön ki a nagynyomás, miért nem fél centis?.... Hát persze!, Ha fél centis lenne, akkor sose dugulna el!
Most komolyan a kazánba töltötték a kávé zaccot? Sok marha meg megsem tudja javítani ezt az egyszerű készüléket és kidobja sose értettem az ilyeneket hogy nöttek fel ennyi ésszel
Az a helyzet, hogy egy végfelhasználónak nem kell, hogy javítani tudja a terméket. Karbantartani, helyesen működtetni igen, de a javítás nem elvárható. Másik szempont pedig a javítás ellen, hogy elveszi az ember szabadidejét és kétes sikerű a kimenetele. Például a fenti videón bemutatott szerelés legalább 2 mérnöki munkaórát vett igénybe úgy, hogy már helyben volt hozzá minden szükséges szerszám és pótalkatrész. Ellenben, ha mondjuk egy elektromos aktuátor ment volna tönkre benne, akkor típusa szerint keresni kellene, rendelni valahonnan, ami kis tételben aranyáron lesz, ráadásul kétszer kell nekiállni szórakozni vele, addig nem használható, stb. Sokkal jobb lenne, ha a forgalmazó kötelezően átvenné az elromlott terméket és szakember látná mielőtt kukában végzi.
Azért történt ez vele, mert nem akkor kell gondolkodni mikor már baj van, hanem 2 havonta egy liter 20%-os ecetet le kell vele főzni. Tele öntöd, hagyod 10 percet benne, majd lefőzöd, majd kikapcsolás nélkül megint tele töltöd amíg el nem fogy az ecet. Utána sima vizet kétszer lefőzöl. Nekem hasonló van ami 8 éve hibátlan és tiszta belül. A fekete dzsuva pedig kávé, mert a kávéfőző kiöntőjével töltötték mindig a vizet amit nem mostak el rendesen.
"Egész komoly kis vezérlőelektronikája van." Egész komoly humorod van... Az a panel csak annyit csinál, hogy kb. 25 perc után kikapcsol automatikusan a relé segítségével, amit az IC késleltet, ha valaki elfelejtkezne róla. Annyira nem vezérel semmit, hogy még csak nem is szükséges a működéshez. Ha elromlana a panel és nem tudnád megjavítani (amit kinézek belőled), akkor kidobod, átkötöd, minden ugyanúgy működik. Csak nem kapcsolna ki automatikusan, ennyi.
Két kávéfőző gép beszélget a szervizben:
- Te tudod, hogy miért hoztak be ide?
- Gőzöm sincs.
ennek a típusnak egy jó tulajdonsága van. Keresztbe is befér a kukába!
Respect hogy megküzdöttél vele!
Pontosan! Volt ilyennel dolgom a családban és pont a tekerős "útválasztó" kapcsoló hullott szét. Persze semmit nem lehetett hozzá kapni, ezért a tekerős szelep maradt a kv. főző állásba és egy külön billenőkapcsolóval az oldalába beiktatva még működött talán 1-2 évig.
Szia. Egy eszrevetel. Epito jellegu. En hasonlo dolgokkal foglalkozom. Ez az ecet tema mar sokszor elokerult a kornyezetemben. En fontosnak tartanam kiemelni hogy ez a modszer nem alkalmazhato rezgoszivattyus kavefozokre. Megzabalja a muanyagot a szivattyuban. Jura, Saeco gepeknel kerultem szembe az ecetimado mesterekkel.
Epito jelleggel jegyeztem csak meg.
Koszonom a videot!!
citromsav?
Rengeteg Jura gépet takarítottam, kizárólag csak citromsavas mosást csináltunk. Az ecet több szempontból sem jó kávé gépeknél, azon túl amit leírtál.
@@rb65146514 citrom sav otthoni felhasználásra tökéletes. az ecettől bedagadnak a tömítések és megszorulhat a pumpa.. plusz az ecet nem vízkőoldó hanem vízkő leválasztó hatása miatt eldugulhatnak a tefloncsövek
ezt jo tudni, koszi :)
De ennél a sima kávéfőzőnél az ecet a legjobb. Ezért kell ilyet venni, a szuper kávéfőzők csak parasztvakítás.
Ha már van ilyen, olyan konyhai videó, lehetne kávékészítős is..annyira jól el tudsz magyarázni mindent hogy csak élvezet nézni a videóid.. köszönjük a videókat
Kedves "majdnem anyósom" volt ugyanilyen kv fogyasztó aki lusta volt a lefőtt kávét a gázon vagy micróba megmelegíteni, éppen ezért mindig visszaöntötte a jó öreg szarvasiba és újra lefőzte az idiótája. Ez ment is addig, amíg nem talált meg a szerkezettel. Mikor szétbontottam, hirtelen nem tudtam,hogy ez most kávéfőző, vagy szurok gyártó készülék. Hasonlóan kipucoltam, csili-vili lett, de megmondtam neki az volt az első és az utolsó is !
:DDD mint kb az enyém
Az komoly, érdekes megoldások érdekes emberektől 😀
Köszönöm szépen a hasznos és tanulságos videót.
Király videó volt Walter! Nemrég én is elvégeztem hasonló műtétet a sajátunkkal, nem volt egyszerű eset...
Azzal a csavarhuzoval a szoba masik vegebol is szet lehet szedni. :)
Nagyon jó az Intród!
Ecet helyett aszkorbinsavat (c vitamin por) használok. Nincs kellemetlen utóhatása.
Jó nagyot küzdöttél. Azt nem sejtettem, hogy ennyire "bonyolult" egy ilyen!
király videó lett! Egy ilyen állapotban lévő gépet már ki szoktak dobni, tettél egy kicsi szívességet a környezetnek :)
Az a baj ezekkel az olcsó készülékekkel, hogy miután lefőtt a kávé nem engedi el a nyomást és visszajut a tartályba a zaccos vízből. Súlyosbítja a helyzetet, ha a filterben még hagyjuk is kihűlni a zaccot. A takarításból kimaradt a felső filter leszedése és tisztítása. Az is rendesen el tud dugulni és onnan a kávé maradványt az ecet sem szedi ki.
Ügyes vagy. A szétszedés talán, talán nekem is menne... 🙂
De az összerakása, na ott már bizonyára ismertetném én is az összes bibliai alak jogait..... 😅
Köszönöm a videót.
Nagyon jó! Egy apró okoskodás: az ecet megtámadja a gumitömítéseket, kávéfőzőhöz pont nem ajánlott használni. Citromsav viszont teljesen jó.
@@yangyin3207 Teljesen jogos a kerdes, de sajnos nem vagyok vegyesz, es nem is talaltam meg az elemi okot. De az info igaz, eszerint a tablazat szerint a citromsav kb minden gumit es muanyagot megkimel, hatha valaki bekommenteli, hogy az ecet miert nem. mykin.com/rubber-chemical-resistance-chart-2
@@szakeetm A citromsavnak háromszor akkora a molekulája, mint az ecetsavé. Elképzelhető, hogy így nehezebben jut el a gumi - makromolekuláit összetartó - belső kötéseihez. De ez persze csak spekuláció.
Kedves Walter! Tetszett a videó és meghozta a kedvem, hogy a kb. 5 éve félre tett Orion márkájú kávéfőzőnket szétszedjem - rosszabb már úgysem lehet - és kipucoljam (a vízkőtelenítés nem segített akkor, így azóta csak a helyet foglalta, mert kidobni meg nem volt szívem). Feleségem annyira boldog volt, hogy sikerült, azonnal főzni kellett egyet finom kávét. Happy Wife, happy Life. :-)
Köszönöm, ez a videó jó lett ! Nekem is ilyen kávéfőzőm van. A belseje ilyen, talán elektronika nélküli. Hausmeister névre hallgat. ennyire még nem kellett szétszednem, de lehet eljön annak is az ideje egyszer.
Köszönöm a videót, épp most van itt nálam javításra egy hasonló, így már könnyebb lesz! Ha esetleg egy kapszulás gépről is lenne egy ilyen videód az ismét sokat segítene! :-D
Az ugyan ez: szétszed, pucol, összerak. ;-)
szia!
rendszerint ecettel takarítom a kávéfőző gépem, és nekem a vizes oldat is beválik. legutóbb egy a tízhez arányban oldottam ecetet vízben, de emlékszem a korábbi takarításaim alkalmával nem is számoltam, hanem csak úgy felöntöttem valamennyi ecettel a vizet, és az is bevált. szerencsére nem kellett egy éjszakán keresztül úgy tartanom a kávéfőzőgépet, mivel annak van öntisztító berendezése. egy-két óra alatt a vízben oldott ecet remekül fel tud oldani minden vízkövet, még az erősen elhanyagolt készülékeknél is.
ÚH. Kár hogy nem szoltál előbb... Kefét tudtam volna adni könnyítés képpen... Most már mindegy... :) SZÉP MUNKA EGYÉBKÉNT!
Index képet láttam többször is, magamban biztos valami reklám, ahogy láttam neved, már tapadtam is rá. :D
Nem volt kávé bele töltve, hanem az történt ha nagyon megtömik vissza dolgozik a zacc a tartályba.
4:34 Milyen szakszerűen fogalmaztál :D
Azért a kazán megnevezés elég fura. Nem mondom, hogy bojlernek hívja, de nálam a kazán az 10kW-ról indul.
@@kristof476 Kávésoktól is hallani :)
@Bodor János érthető, te megalomán vagy, még a nálam-ot is két l-lel írod. 😛
@@kristof476 Hazai kávégépes szerelők hülyesége a "kazán". De a magyar nyelvben vannak más példák is ilyen "nagyzolós" fogalmazásra. Valamiért ez egy ilyen fura szokás. Külföldön boiler, thermoblock, ilyesmi.
Egy kis okoskodás🙂.
Ha meg ütöd a csavart egy kalapáccsal vagy dornival vagy netán üthető csavarhúzóval általában szokott segíteni..!
Hogy nem találták fel mèg, az elektromos pálinka főzőt 🤔
Háát, nem hoztad meg a kedvem a kávéfőző javításhoz!
Nézni viszont jó volt :-)
Mért nem kóstoltad meg? Lehet, h nem KV hanem barna sör 🤣🤣🤣 Viccet félre téve, Nagyon Pro vagy!!! Mindig várom a videóid, mert sokat lehet belőle tanulni!
07:40 Nem is lett volna muszáj feljelölni, ha jól látom nem lehet rosszul összerakni. :) Van ott egy pöcök.
Ó, vannak emberek, akik nem riadnak vissza egy olyan kis pöcök láttán.
@@kristof476 Ebben tökéletesen igazad van! :)
@@kristof476 Igaz, nekem is könnyű okoskodni utólag.
Kár,hogy ez a video az után készűlt, miután kidobtuk a kávéfőzőt😂
Semmit nem vesztettél vele ! 😄
Benzinmotoros láncfűrészt nem vállalsz? :P
Két napja néztem meg ezt a videót, és hálálkodtam, hogy ilyen szívás szerencsére engem egy darabig nem fog érni. Erre ma elővettem a szinte pont ugyanilyen hausmeister kávéfőzőt, ami ecetes áztatás után sem akart életre kelni....
Pedig, hogy vártam a habban az emblémát, így elég nagy csalódás volt a videó ....
Szia/sziasztok tudom hogy nem passzol a videó témájához de most láttam a “Tegyük láthatóvá a zenét” című videódat és az lenne a kérdésem hogy esetleg rgb-s led szalaggal meg lehet oldani ugyan ezt csak a hangerő függvényében a színét változtatná? (Tudom hogy tudatlan vagyok de még nem foglalkoztam ilyen vagy ehhez hasonló dolgokkal) Ha valaki tudna adni egy választ vagy egy megoldást akkor azt nagyon szépen megköszönném.
szerintem nem is raktad össze... csak lejátszottad a szétszerelést visszafelé! 😂
"Ezért most szétszedem és megnézem, mi is lehet a bibi..."
Elmondom:
Selecline! ;)
Hasonló karos gépnél nálam az egyik kazáncsavar adta meg magát, szerintem kólásdobozokból gyártják direkt őket, el is pukkant. Szétkaptam, takarítás után kapott acél csavarokat, szerintem most vagy egy évszázadig bírni fogja.
Cool. Ezek a hazi fixek jok.
Na jó, akkor én is nekiállok a garázsban álló, ugyanígy kapott főzőnek. :-)
Köszi!
De ki tölti vissza a kávét?
Mármint gondolom meg akarta melegíteni de ne már...
Nekem tetszett. Simán megcsinálnám
,,Simán megcsinálnám" xdd
Plusz egy bónusz tipp, a kávéfőzőt érdemes citromsavas vízzel párszor átfőzni oldja a vízkövet, és az egyéb koszt, és ami nagyon fontos, az ecettel ellentétben a gumi tömítéseket nem károsítja, illetve hamarabb kimegy az íze, és egy kis citromos kávé még mindig jobb mint az ecetes.
Ecettel nem vizkotelenitunk aluminium kazant !!!
Nekem ugyanez van, somogyi home néven.... ecet! adjad neki! nem kell megvárni amíg totál beáll, havonta egyszer egy ecetes lefőzés és minden OK!
@@silverlions Az tök jó,de legközelebb használj inkább citromsavat,az nem bántja az alut.😉
@@Kiccccsavo Köszönöm a jótanácsot, megfogadom!
@@silverlions Nincs mit,és nem mellékesen nem büdös,és nem kell annyiszor kiöblíteni mint az ecetet.
Van valami tipped arra hogy ne felejtse el az ember mit honnan csavart ki, és milyen sorrendben? Te vissza nézed a videódat, vagy csak jó memória? :D
Üdv! Ha megengeded leírom, hogy én hogyan szoktam csinálni, hátha tudsz belőle ötletet meríteni.
Az átlag embernél valamivel többet szoktam szétszedni és összerakni konyhai kisgépeket, laptopokat, PC-ket és egyebeket. A csavarokat általában egy papírlapra teszem ugyanolyan elrendezésben, ahogy a készülékben is megtalálhatóak és a papírra általában ráírom a csavarok helyét (pl.: laptop burkolat alja, alaplap, stb.) így biztosan ugyanoda teszem vissza a csavarokat, ahonnan kivettem. Az elektromos csatlakozókat, kötéseket meg lefényképezem telefonnal, amiről később tisztán látszik, hogy melyik vezeték/csatlakozó hova volt rögzítve/bedugva. Lehet, hogy ez a módszer kicsit szöszölősnek tűnik, de az összerakásnál mindig megtérült a rendszerezés. Remélem tudtam segíteni.
@@norberto.89 köszi szépen, ez hasznos volt, a jövőben én is így próbálom majd
Az ecet mellesleg a mosógép vízkőoldására is bőven elég. és évi 2 flakon ecet némileg olcsóbb mint a Cal..n
Az ütvecsavaroozó csodákra képes :)
Sajnos hasonló Hausmeister márkában ugyanez a megoldás van itthon, és hozzátartozik a túrához, hogy időszakosan ecetes mosást kapjon öblítéssel. De mindenképp most már tudom hogy kell vész esetén bontani, vagy tisztítani, de még mindig az az érzésem, hogy a jóárasított alkatrészek miatt, ezeket a gépeket is mint a mosógépeket már csak calgonnal meg istentudj mivel nem kellene macerálni, hogy tényleg azt kapd amit szeretnél. Ilyenkor gondolom végig a barátom szavait, hogy a csepegtetős, vagy a french press faék megoldása talán jobb lenne mindenféle ecet és vegyszer nélkül...
A calgonban is citromsav van nagyrészt. Pont mint a vanishben, 90% szódabikarbóna aranyáron :)
@@astrophage89 Mondom én, megvan a fun faktor és az átbaxtuk az összes vevőnket érzés is. Minden csak olyasmi, de nem olyan. Vaj ízű margarin, ami persze szívbarát, meg kávéfőző amit tutujgatni kell ecettel.
Amikor már szinte centi vastagon áll a vízkő a kazán belsejében, ott már a 20%-os ecet nagyon kevés.
@@ZoltanHoppar ahol vizet melegítesz ott lerakódik a vízkő... Ahogy a bojlert is szét kell szedni időközönként, úgy a kávégép is igényli a karbantartást. Nincs ezzel baj. Az már nagyobb baj, ha a kávét döntik a víz helyére.
Igényel némi tapasztalatot a bontás. Átlagember hamarabb vágja gallyra az egészet mielőtt a hibás alkatrészig egyáltalán eljut. Rendszeres takarítgatással amúgy nagyon sokáig bírják ezek a gépek. (ne feledkezzünk meg a könyvekről sem a polcon :) )
A beragadt csavarnál segíthet ha felmelegíted az alumíniumot egy hőlégfúvóval.
Nem egészen, mert akkor kitágul, és még nehezebb lesz.
@@domi1617hun Igen kitágul az aluban a furat.ezért könnyebb kiszedni. És ha véletlenül ragasztva van akkor az is elengedi.
Vagy egy jó minőségű vízpumpa fogó... Nagyobb nyomatékot lehet vele kifejteni, mint a kombinált fogóval.
Kávés vízzel tölthették fel... Az ilyeneknek kőbalta való. Azért nem kár ha tönkre teszik...
A tejhabosítót használati utasítás szerint használat után meg kéne takarítani a műanyagot levéve...
Én szétszedés előtt fotózni szoktam mert van h nem azonnal kell összerakni alkatrészre várva és jó tudni mi hogy volt...
azért nem láttuk, hogy megitta volna a KV-t :D
A felső szürőt is leszedhetted volna...
Ezt a kávés kazán jelenséget már én is megfigyeltem a szarvasi kávévőzőmön! Márperig én soha nem öntöttem bele kávét... Arra gyanakszom, hogy amikor elkezd kihülni a kazán, visszacsökken benne a nyomás, és ekkor a vissza áramló levegővel bejut egy kis kávé is. Persze csak egy tipp...
Vagy nem mosták el a kiöntőt csak zúdították bele az új vizet.
@@Illuminel Persze az is lehet. Elég ha csak a kiöntő falán marad egy kis kávé, ha bekerül a rendszerbe, idővel az is felhalmozódik, és szépen lerakódik.
Ezt a vissza áramló levegőt nem értem. Más is írta már. Addig csökken a kazánban a nyomás amíg az egyenlő nem lesz a külső nyomással. Tovább nem tud. Magától képtelenség hogy nyomáskülönbség alakuljon ki a környezet és a tartály között. Legalábbis szerintem.
@@gaborhegedus9160 Mikor a kávé lefőtt, a kazánban lévő nyomás már egyenlő a külső nyomással.
Amikor a kazánban lévő forró levegő elkezd lehülni, akkor a térfogata csökken, ebből kifolyólag vákuum alakulna ki, de mivel a kazán kivezető része nyitott, ezért ott vissza áramlik a levegő, így kiegyenlítve a térfogat csökkenésből kialakult nyomás különbséget.
A lényeg az, hogy a levegő térfogata változik a hőmérséklet függvényében, emiatt tud kialakulni nyomáskülönbség.
@@HUNrex77 Baszki, nem volt még bennem kávé. Pedig nem voltam szar fizikából.... Délelőtt eszembe jutott újra, és akkor beugrott, hogy itt van a kutya elásva :D De köszi!
Sose értettem az ilyen kv főzőkbe miért 0,5mm-es kapiláris csövön jön ki a nagynyomás, miért nem fél centis?.... Hát persze!, Ha fél centis lenne, akkor sose dugulna el!
Most komolyan a kazánba töltötték a kávé zaccot?
Sok marha meg megsem tudja javítani ezt az egyszerű készüléket és kidobja sose értettem az ilyeneket hogy nöttek fel ennyi ésszel
Az a helyzet, hogy egy végfelhasználónak nem kell, hogy javítani tudja a terméket. Karbantartani, helyesen működtetni igen, de a javítás nem elvárható.
Másik szempont pedig a javítás ellen, hogy elveszi az ember szabadidejét és kétes sikerű a kimenetele. Például a fenti videón bemutatott szerelés legalább 2 mérnöki munkaórát vett igénybe úgy, hogy már helyben volt hozzá minden szükséges szerszám és pótalkatrész. Ellenben, ha mondjuk egy elektromos aktuátor ment volna tönkre benne, akkor típusa szerint keresni kellene, rendelni valahonnan, ami kis tételben aranyáron lesz, ráadásul kétszer kell nekiállni szórakozni vele, addig nem használható, stb.
Sokkal jobb lenne, ha a forgalmazó kötelezően átvenné az elromlott terméket és szakember látná mielőtt kukában végzi.
az hogy a víztartályba vízkőoldót öntök miért nem jó,?,,ugyanugy átmegy a kazánon ,,,és kimossa,,,
Azért történt ez vele, mert nem akkor kell gondolkodni mikor már baj van, hanem 2 havonta egy liter 20%-os ecetet le kell vele főzni. Tele öntöd, hagyod 10 percet benne, majd lefőzöd, majd kikapcsolás nélkül megint tele töltöd amíg el nem fogy az ecet. Utána sima vizet kétszer lefőzöl. Nekem hasonló van ami 8 éve hibátlan és tiszta belül. A fekete dzsuva pedig kávé, mert a kávéfőző kiöntőjével töltötték mindig a vizet amit nem mostak el rendesen.
Szerintem túlmelegítetted a tejet.
aki ilyen kávéfőzőt vesz az meg is érdemli :D
Nalam a kotyogos a best :DD
#csak a kotyogós.
Négy ágú csillag nem nagyon van. Az kereszt.
Én ezt szétszedés nélkül ,ecet betöltéssel és átmosással orvosoltam!
és a javítási díj annyi mint 1 új kávéfőzőgép :-))
"Egész komoly kis vezérlőelektronikája van." Egész komoly humorod van...
Az a panel csak annyit csinál, hogy kb. 25 perc után kikapcsol automatikusan a relé segítségével, amit az IC késleltet, ha valaki elfelejtkezne róla. Annyira nem vezérel semmit, hogy még csak nem is szükséges a működéshez.
Ha elromlana a panel és nem tudnád megjavítani (amit kinézek belőled), akkor kidobod, átkötöd, minden ugyanúgy működik. Csak nem kapcsolna ki automatikusan, ennyi.
Maradok inkább a jó öreg kotyogósnál! Már ha kávéznék.
bravo!
még csak kedd van, de szerintem a hét kommentje a tiéd. egyél egy kis lekszet! 😆
Majdnem szinte,talán szétröhögném magam, de álmos vagyok... bocs.