Я розумію, що ютуб - далеко не найкращий майданчик для прослуховування аудіоматеріалів) Тому ось вам посилання на souncloud: soundcloud.com/kzsibsmdhg9z/vitaliy-shevchuk-kliatyi-podkast А коментувати можете тут)
ваше ставлення до україномовного наукпопу показує ставлення взагалі в Україні до українського контенту. Це дуже неприємне, і це тре долати. Слухаємо російськомовне, своїм не цікавимося, і вважаємо, що своє "пхе" і низької якості. НАприклад, наш проект існує з 2014 року, і він щотижневий. Не всі лекції україномовні, але це місцевий харківський наукпоп. НАтомість я поширюю в нашій групі всі україномовні проекти, і вас, і Данила Судина, і Лакуну, і всіх, хто приходить зі своїми роліками. У відповідь відчуваю зверхність. НАприклад, ви так і не зафрендили мене на ФБ, хоча я послала вам запит ще кілька місяців тому. Отаке неґречне ставлення до колег і породжує у публіки відчуття, що навкруги тільки російське, а свого немає (((((
Xena Sarancha це ви зараз до мене? Точно? З чого ви взяли, що «своїм не цікавлюсь»? Яке «пхе»? Яка зверхність, ви взагалі про що? Мені щодня приходить купа заявок в друзі, я не можу приділяти цьому багато уваги. Якщо у вас було бажання співпрацювати чи ще щось - могли б написати чи інший чином сигналізувати мені. А до чого тут російський контент, я взагалі не збагну. Дуже дивний коментар.
Xena Sarancha ми з вами особисто не знайомі, і я, якщо чесно, навіть не розумію, про який проект йдеться. Але те, що ви почали мене у чомусь звинувачувати - це дуже дивний підхід. З усіма популяризаторами, які виходять на зв‘язок маю нормальні стосунки, але такі закиди зустрічаю вперше.
Я давно стежу за каналом "Цікава наука" і після подкасту був приємно здивований що автор - вчитель в школі. Я на своїх уроках в школі теж часто використовую ці відео, особливо в захваті учні на уроках природознавства в 5 класі, уроки часто починається з питання дітей: "А сьогодні будуть знову такі цікаві відео?" Я вчитель географії і декілька місяців тому теж почав перекладати та озвучувати відео на географічну тематику для використання на своїх уроках, тому якщо це читає вчитель географії - може знайдеш в мене теж щось для своїх уроків)
Синьо-блакитний! Звісно продовжуйте подкасти записувати. Дуже крута розмова вийшла. Викл. хімії і часто використовую відеоматеріали для демонстрації того, що немає в лабі. Дуже бракує укрмовного контенту. Дякую Вам!
крутий підкаст! дякую, що робите науку цікавішою для молоді! Нещодавно читала студентам лекцію про перспективи нашої науки, в нас величезна кількість молодих та амбітних людей!
Дякую за цікавий і змістовний підкаст, було приємно слухати і дізнаватися, що людям не байдуже до майбутнього українських учнів, української освіти та науки. Успіхів у задуманому!
пишу слово : синьо-блакитний ) дуже цікаве інтерв'ю. Я до цього відео і про цікаву науку не знав) тепер в підписках на один україномовниий канал більше) дякую
Синьо-блакитний))).Артем,Ви робите велику справу,не тільки для популяризації науки і розвіювання міфів,але й для популяризації української мови. Продовжуйте свою справу,бо вона важлива для україномовного суспільства.
Дякую за відео! Популяризація науки дуже важлива не тільки для просвіти. Мене трохи дивують вчені, що зверхньо ставляться до популяризаторів. Бо ці люди роблять дуже велику справу, бо наука існує за рахунок платників податків і тих, хто ці гроші розподіляє. Тобто незнання того, чим займаються вченні може зіграти з ними несмішний жарт.
Код - "синьо-блакитний". ;) Було цікаво. Форма подачі як підкаст мені сподобалась (хоч, звісно, цікаво було б і подивитись на вас обох під час розмови) Для мене це ще й дуже зручно: я можу щось робити на кухні і слухати цікаву розмову (як от сьогодні) - поєднання приємного з двома видами корисного. ;) Дякую! Я в захваті від обох вас (із задоволенням дивлюсь обидва канали). Про популяризаторів. Я знаю ще одного цікавого: у ФБ він веде сторінку "Національний науково-природничий музей НАН України" . Звісно, його задача, перш за все - популяризація самого музею. Але там дуже цікаво розповідається про рослини та давніх тварин, а це робить привабливими і ті науки, що з цим пов'яані (я так гадаю).
LyalyaUbiyvovk дякую за перегляд) Подкасти ще будуть, але і інтерв‘ю з відеорядом теж планую) Якщо ви про Олексія Коваленка - то я теж його знаю та в захваті від його роботи)
Синьо-блакитний☺️ Формат однозначно зайшов, чекатиму ще, було дуже цікаво слухати. Сподіватимусь, що наукових каналів ставатиме дедалі більше. Ідея зробити наукову мінірубрику у Щура доволі гарна, чогось такого їм і не вистачає.
Лівий ролик крутиться швидше за правий. А в цілому дуже цікава розмова, гідна тема для популяризації науки. Шкода що підручники, в більшості випадків, пишуть некомпетентні люди.
Нарешті послухав) Дуже крута і цікава вийшла розмова. 40 хвилин на одному диханні. Посміявся про вічного Патона та про соціальні тенденції, пов'язані з зомбоящиком (це як «зелена підсвітка - точно ні»😂). Як для людини, яка збирається пов'язати своє життя з наукою, вся ця псевдонаукова маячня та невмирущий совок у НАНУ, з одного боку, трохи засмучує, а з іншого, мотивує працювати та намагатися щось поміняти в цьому світі невігластва)) Дякую, що невпинно лупаєш ту скелю! Продовжуй в тому ж дусі. І, звичайно, з нетерпінням чекаю наступних випусків! 😉 І так, синьо-блакитний)))
Синьоблакитний) У вас цікава позиція щодо типу мислення. Певно для кожного сприйняття широко розповсюдженої інформації щодо гуманітарного чи технічного типу мислення залежить від власного досвіду. Як на мене умовне розділення на гуманітарне та технічне мислення базується на здатності людини сприймати прикладні або абстрактні речі, прикладний або абстрактній підхід до вирішення задач. Насправді вони можуть бути як гуманітарними так і технічними, але загалом, статистично здебільшого гуманітарні науки в літературі здебільшого сповнені абстрактними поняттями, а технічні науки сповнені більшою мірою прикладними речами. Це розділення доволі таки умовне, бо контраргументом може бути багато речей, як і абстрактні поняття в математиці (числа, множини тощо), так і предметні поняття в біології (організми: їх будова та взаємодія). Тим не менш, якщо взяти технічні науки, то вони мають більш упорядковану структуру, ніж гуманітарні, мають взаємний логічний зв'язок, як наприклад закон збереження енергії, який прослідковується практично у всіх рохділах фізики, коли формули, закони і поняття логічно виходять одне з одного. Я особисто як інженер, та крім технічної маю музичну освіту, знаю декілька мов та цікавлюсь як технічними, так і гуманітарними науками. І я стикнувся з цікавим прикладом, в медичних ВУЗах читають медичну фізику, де зустрічається багато цікавих речей, як реологія, опір матеріалів та гідравліка (технічні науки). Я коли побачив ці розділи, подумав, що це просто зрив шаблону. Якби медики дійсно орієнтувались в технічних науках, розуміли б як працює фізика організму, то певно могли б багато чого досягнути. Та всі мої надії було зруйновано коли я відкрив підручних з цієї дисципліни: наведено по декілька далеких від життя прикладів на межі фізики і біології, теорія викладена сухо і зрозуміла лише людині із повною вищою технічною освітою (студенту першокурснику переварити то за гранню можливого), та ще й до всього цього години урізано на 30% від запланованого, і декілька таких розділів (окремих технічних дисциплін) розповідають такі ж випускники з медичною освітою за 45 хвилин буквально викладаючи матерал без жодних пояснень з тією думкою: "Ну вони ж гуманітарії, нащо воно їм треба?". Після цього я зробив висновок, що розділення на гуманітаріїв та технарів умовне, та це не робить його менш реальним для сучасного суспільства, бо багато уявних правил людського соціуму призводять до доволі таки реальних наслідків. Тема уявних правил як на мене чудово розкрита в книжці "Людина розумна" Ювал Ной Харарі.
Не знаю чи існує тип мислення, але я дуже люблю, та старанно вивчаю Історію. Математику я просто не вважаю за потрібне вчити, приділяю більше уваги важливішим, як на мене, речам. Але научпопи мені до вподоби. Навіть був у Харкові на останніх двох наукових пікніках від університету Каразіна
Головне розуміти, що історія - це не про дати. Історія - це про події. І ці події ідуть одна за одною, одна поперед одною, одна під час одної і якось одна на одну впливають.
Синьо-блакитні враження від прослуховування =) нарешті дійшов до подкастів Дуже файний подкаст, круті думки та цікаві філософські балачки про популяризацію. Формат кльовий і зручний для прослуховування, коли займаєшся чимось рутинним, типу аналізу зображень мікроскопії. До речі, можна влаштувати культ "Свідків Сененка" на наступний марш за науку
13:25 -непочатий край 25:15 - беззаперечно, твердо(сліпо) стоять на своєму Молодці , добру справу робите. Прошу вас, вбийте в собі оте "НУ" п.в. ясно-блакитний💙
Синьо-блакитний! Я дослухала! Хоча я вже бачила Ваше інтерв'ю з Сененком. Смішно було слухати після цього, як ви з Шевчуком напівмолитеся-напівстібетеся з божественного фізика Сененка та юрми його фанаток. ))) Окреме дякую за Патона! Оця тема - не лише про власне Патона. У нас у державі чимало посад займають люди, яких із їхніх кабінетів можна винести лише вперед ногами. Звільнити чи пенсія - ніт! До речі, в часи мого школярства отак працювали вчителі... Старі, глухі, злющі, але на пенсію не йшли і не звільняли місця для молодих педагогів. Ми жартували: "Ой, та тій Ганні Вікторівні вже прогули на кладовищі пишуть, а вона знову перший клас набирає..."
Синьо-блакитний! Хотів сказати про подкаст - не вистачає бачити ведучого і гостя, але зрозумів що все одно переважно їх слухаю Почитав коментарі - той момент, коли знаєш слова тіпа саундклауд, спотіфай - і слухає все на ютубі преміумі з вимкненим екраном, навіть не доходячи до ютубмюзік)
@@K.Rationalist Нічого магічного, звичайна імортна 90-хвилинна касета (45 хвилин сторона), 9 рублів коштувала за часів "совка" )) P.S. Синьо-блакитний )
17:51: Мені лекції на Ютубі подобаються більше ніж у живій аудиторії саме тим, що тут, я 1) можу перебити розповідь в будь-яку секунду і задати питання 2) перш, ніж задати питання, можу крутанути й переслухати 3) якщо дослухала до кінця і відповідь знайшлася - сама собі й відповісти 4) не забути, як зазвичай буває, до кінця лекції, що хотіла спитати - я коли лектор в кінці складної теми каже: Чи є запитання? Ніколи не можу пригадати, про що хотіла спитати в середині. Якщо вже хтось щось спитає, то поки іде відповідь - можу й пригадати...
Дуже кльове інтерв'ю! Теж раніше вважала, що українського контенту в науково-популярній сфері один-два, та і все, вакуум (с). Радію, що це не так. Але знайти цей контент набагато важче, аніж російський чи англомовний ((
34:15 можна робити як Vsause (Вісос) Майкл - спочатку розказує дуже спрощено, а потім все складніше і складніше про одне і те ж явище. І тоді людині з будь-яким рівнем знань буде цікаво.
Я розумію, що ютуб - далеко не найкращий майданчик для прослуховування аудіоматеріалів)
Тому ось вам посилання на souncloud: soundcloud.com/kzsibsmdhg9z/vitaliy-shevchuk-kliatyi-podkast
А коментувати можете тут)
Було б круто, якби можна було послухати на Apple Podcasts! :)
Дуже зручно дякую!
ваше ставлення до україномовного наукпопу показує ставлення взагалі в Україні до українського контенту. Це дуже неприємне, і це тре долати. Слухаємо російськомовне, своїм не цікавимося, і вважаємо, що своє "пхе" і низької якості. НАприклад, наш проект існує з 2014 року, і він щотижневий. Не всі лекції україномовні, але це місцевий харківський наукпоп. НАтомість я поширюю в нашій групі всі україномовні проекти, і вас, і Данила Судина, і Лакуну, і всіх, хто приходить зі своїми роліками. У відповідь відчуваю зверхність. НАприклад, ви так і не зафрендили мене на ФБ, хоча я послала вам запит ще кілька місяців тому. Отаке неґречне ставлення до колег і породжує у публіки відчуття, що навкруги тільки російське, а свого немає (((((
Xena Sarancha це ви зараз до мене? Точно? З чого ви взяли, що «своїм не цікавлюсь»? Яке «пхе»? Яка зверхність, ви взагалі про що? Мені щодня приходить купа заявок в друзі, я не можу приділяти цьому багато уваги. Якщо у вас було бажання співпрацювати чи ще щось - могли б написати чи інший чином сигналізувати мені.
А до чого тут російський контент, я взагалі не збагну. Дуже дивний коментар.
Xena Sarancha ми з вами особисто не знайомі, і я, якщо чесно, навіть не розумію, про який проект йдеться. Але те, що ви почали мене у чомусь звинувачувати - це дуже дивний підхід. З усіма популяризаторами, які виходять на зв‘язок маю нормальні стосунки, але такі закиди зустрічаю вперше.
Дуже добре, що ви "колоборуєтесь", це дуже гарна підтримка україномовного контенту. Така об'єднанність дає надію на майбутнє, дякую.
навіть передати не можу свою радість від того, що є кому об'єднуватися) дякую, що дивитеся)
Дуже добре ,що ви з каналом Цікава Наука дружите та контонтуєте один з одним. Тепер українсько мовний ютуб друже один з одним
Маруся Ру ми теж радіємо)
Я давно стежу за каналом "Цікава наука" і після подкасту був приємно здивований що автор - вчитель в школі. Я на своїх уроках в школі теж часто використовую ці відео, особливо в захваті учні на уроках природознавства в 5 класі, уроки часто починається з питання дітей: "А сьогодні будуть знову такі цікаві відео?"
Я вчитель географії і декілька місяців тому теж почав перекладати та озвучувати відео на географічну тематику для використання на своїх уроках, тому якщо це читає вчитель географії - може знайдеш в мене теж щось для своїх уроків)
синьо-блакитний )))
Цікава наука - крутий проект, не пропускаю жодного відео :)
Nazar Barabash дякуємо))
@@K.Rationalist синьо-блакитний )))))
Синьо-блакитний... через рік після виходу роліка :)
Дякую вам, ви дуже круті!
Ха! Я аж через 2 роки послухав )
Це найбільш синьоблакитний подкаст у світі👍👍👍
Звісно слухаю!!!!!! Промені добра отримав) Дякую за підтримку! Почуваюсь гордо)
ХабблТраббл успіхів тобі)
Крутяк
Супер, чудовий діалог. Натхнення Вам, шановні пане Артеме й пане Віталию!
Синьо-блакитний!
Звісно продовжуйте подкасти записувати. Дуже крута розмова вийшла.
Викл. хімії і часто використовую відеоматеріали для демонстрації того, що немає в лабі. Дуже бракує укрмовного контенту.
Дякую Вам!
Дякую) почули)
Дякую! Синьо-блакитний.
Дякую! Дуже цікаво. Віталій справляє враження дуже приємної і розумної людини.
Бажаю вам обом успіху!
Gala K дякуємо)
Крутий формат. Було б гарно бачити такий подкаст в Google Podcasts.
Volodymyr Fedyk дякую)
ну конкретно цей подкаст я для зручності слухання залив на SoundCloud, але, можливо, зверну увагу і на інші сервіси)
Уляна Супрун дає крутий приклад, що біля кожного факту необхідно залишати посилання на дослідження.
Вважаю, що це норма для будь-кого, хто розповідає про науку)
@@K.Rationalist булоб непогано якби Вакарчук наслідуючи Супрун став популяризатором у фізиці.
Дмитро Николів було б прикольно))
@@K.Rationalist я тільки одну передачу на радіо НВ чув з Вакарчуком про фізику.
ua-cam.com/video/kK2PgTF6LFE/v-deo.html
Синьо-блакитний.Спасибо.
О, дякую. Зараз дивлюся Ваш канал і водночас знайомлюсь з гостями.
крутий підкаст! дякую, що робите науку цікавішою для молоді! Нещодавно читала студентам лекцію про перспективи нашої науки, в нас величезна кількість молодих та амбітних людей!
Дякую за цікавий і змістовний підкаст, було приємно слухати і дізнаватися, що людям не байдуже до майбутнього українських учнів, української освіти та науки.
Успіхів у задуманому!
Юрій Маркуш дякуємо вам)
Формат розмови двох розумних людей живіше, ніж монолог. Формат підкастів - чудово.
Вікторія Ільченко радий чути)
Не бійтеся слова "пОдкаст". Це від англійського iPod (ага, Apple), а не з московитської.
дякую!!
@@xnmi7759 Цікаво.
Але і звучить більш притаманно українській.
Взагалі-то написала, не думаючи, як написати
@@Vic-Ukraine , тут би СевастопІль нарешті виправити...
Воу! Дякую!
Систематично мати епізоди було б ідеально.
Побачимо)
Хабл-трабл то як раз для нас. Моя дитина ходить в Астрошколу при Планетарії і Хабл-трабл класне доповнення, бо ведучий її ж віку це гарний приклад)
Maria Sana так, крута рольова модель)
ХабблТраббл)))) Дякую за гарні слова)
пишу слово : синьо-блакитний ) дуже цікаве інтерв'ю. Я до цього відео і про цікаву науку не знав) тепер в підписках на один україномовниий канал більше) дякую
завдяки Артему і Віталію можу дати відповіді і пояснення на питання маленького сина! хай живе синьо-блакитний!
Дякую Віталій, і від себе і від синів.
Синьо-блакитний. Обожнюю подкасти.
До речі, зараз Клятий подкаст доступний в усіх подкаст-сервісах)
синьо-блакитний,,,,,,,дякую
Синьоблакитний!
Дякую за ваш контент!
За синьо-блакитну рекомендацію цікавого каналу вдячний.
Ви круті!
Синьо-блакитний ;)
Олег Іванчук дякую!)
Радий, що додивился до кінця))
Синьо-блакитний. Дуже цікаво було слухати
Лагідна Українізація) Оце відмінні відсилочки)
Синьо-блакитний))).Артем,Ви робите велику справу,не тільки для популяризації науки і розвіювання міфів,але й для популяризації української мови. Продовжуйте свою справу,бо вона важлива для україномовного суспільства.
Дякую за відео! Популяризація науки дуже важлива не тільки для просвіти. Мене трохи дивують вчені, що зверхньо ставляться до популяризаторів. Бо ці люди роблять дуже велику справу, бо наука існує за рахунок платників податків і тих, хто ці гроші розподіляє. Тобто незнання того, чим займаються вченні може зіграти з ними несмішний жарт.
Синьо-блакитний, до речі, мій улюблений колір))) дякую за подкаст)) прослухала із задоволенням і не вперше)
Синьо-блакитний) підкастам так!
Синьо блакитний) Молодці!
Синьо-блакитний!)
Спасибо, очень интересно!
синьо-блакитний, дякую, дуже приємна розмова!
Синьо-блакитний) дякую! Вас завжди цікаво слухати та дивитись
синьо-блакитний, краще пізно ніж ніколи :)
Оууу, так-так, терміну придатності немає))
Гарний подкаст, дякую!
А синьо-блакитний подібний на колір кніпочки "eject" на магнітофоні ;)
Синьоблакитний) Файно хлопці, удачі вам)
Stefan Lukachuk дякуємо)
Дізналася, що Віталій Шевчук вчитель ще й з Рівного - РЕСПЕКТ!
Хлопці, дякую
Дуже цікавий подкаст. Радий, що вас знайшов
Синьо-блакитний) Дякую за канал!
Завжди радий)
З нетерпінням чекаю на подкаст з Максом Кідруком. Синьо-блакитний!
Oleksandr Shnuryk скоро)
Синьо-блакитний. Дуже приємно було послухати ваше радіо)
Код - "синьо-блакитний". ;) Було цікаво. Форма подачі як підкаст мені сподобалась (хоч, звісно, цікаво було б і подивитись на вас обох під час розмови) Для мене це ще й дуже зручно: я можу щось робити на кухні і слухати цікаву розмову (як от сьогодні) - поєднання приємного з двома видами корисного. ;) Дякую! Я в захваті від обох вас (із задоволенням дивлюсь обидва канали).
Про популяризаторів. Я знаю ще одного цікавого: у ФБ він веде сторінку "Національний науково-природничий музей НАН України" . Звісно, його задача, перш за все - популяризація самого музею. Але там дуже цікаво розповідається про рослини та давніх тварин, а це робить привабливими і ті науки, що з цим пов'яані (я так гадаю).
LyalyaUbiyvovk дякую за перегляд)
Подкасти ще будуть, але і інтерв‘ю з відеорядом теж планую)
Якщо ви про Олексія Коваленка - то я теж його знаю та в захваті від його роботи)
Підтверджую. Цікаво
Синьо-блакитний☺️
Формат однозначно зайшов, чекатиму ще, було дуже цікаво слухати. Сподіватимусь, що наукових каналів ставатиме дедалі більше. Ідея зробити наукову мінірубрику у Щура доволі гарна, чогось такого їм і не вистачає.
Круто. дякую!
Хлопці, браво! Ви кілька разів зірвали наші аплодисменти! Дуже цікаво, записуйте ще!
Синьоблакитні 😉
Марина Бердюкова радіємо, що вам сподобалось)
спасибо за подкаст Артем, было приятно послушать образованных людей
Так, продовжувати, дуже цікаво!
Синьо-блакитний ;)
Підтримати Клятого раціоналіста:
Patreon: www.patreon.com/rationalist
Картка ПБ: 4149 6090 0223 1688 Албул Артем Олександрович
Монобанк: 5375 4141 1793 9578
Синьоблакитний))) подкастами заходить, бо зручно слухати в дорозі , та будь де)) відосики- то вже для домашнього перегляду))
Лівий ролик крутиться швидше за правий. А в цілому дуже цікава розмова, гідна тема для популяризації науки. Шкода що підручники, в більшості випадків, пишуть некомпетентні люди.
Нарешті послухав)
Дуже крута і цікава вийшла розмова. 40 хвилин на одному диханні. Посміявся про вічного Патона та про соціальні тенденції, пов'язані з зомбоящиком (це як «зелена підсвітка - точно ні»😂).
Як для людини, яка збирається пов'язати своє життя з наукою, вся ця псевдонаукова маячня та невмирущий совок у НАНУ, з одного боку, трохи засмучує, а з іншого, мотивує працювати та намагатися щось поміняти в цьому світі невігластва))
Дякую, що невпинно лупаєш ту скелю! Продовжуй в тому ж дусі. І, звичайно, з нетерпінням чекаю наступних випусків! 😉
І так, синьо-блакитний)))
Illya Samotoy дякуємо дуже!
Радий, що знайшлися моменти, які «зайшли»))
Синьоблакитний)
У вас цікава позиція щодо типу мислення. Певно для кожного сприйняття широко розповсюдженої інформації щодо гуманітарного чи технічного типу мислення залежить від власного досвіду. Як на мене умовне розділення на гуманітарне та технічне мислення базується на здатності людини сприймати прикладні або абстрактні речі, прикладний або абстрактній підхід до вирішення задач. Насправді вони можуть бути як гуманітарними так і технічними, але загалом, статистично здебільшого гуманітарні науки в літературі здебільшого сповнені абстрактними поняттями, а технічні науки сповнені більшою мірою прикладними речами. Це розділення доволі таки умовне, бо контраргументом може бути багато речей, як і абстрактні поняття в математиці (числа, множини тощо), так і предметні поняття в біології (організми: їх будова та взаємодія). Тим не менш, якщо взяти технічні науки, то вони мають більш упорядковану структуру, ніж гуманітарні, мають взаємний логічний зв'язок, як наприклад закон збереження енергії, який прослідковується практично у всіх рохділах фізики, коли формули, закони і поняття логічно виходять одне з одного. Я особисто як інженер, та крім технічної маю музичну освіту, знаю декілька мов та цікавлюсь як технічними, так і гуманітарними науками. І я стикнувся з цікавим прикладом, в медичних ВУЗах читають медичну фізику, де зустрічається багато цікавих речей, як реологія, опір матеріалів та гідравліка (технічні науки). Я коли побачив ці розділи, подумав, що це просто зрив шаблону. Якби медики дійсно орієнтувались в технічних науках, розуміли б як працює фізика організму, то певно могли б багато чого досягнути. Та всі мої надії було зруйновано коли я відкрив підручних з цієї дисципліни: наведено по декілька далеких від життя прикладів на межі фізики і біології, теорія викладена сухо і зрозуміла лише людині із повною вищою технічною освітою (студенту першокурснику переварити то за гранню можливого), та ще й до всього цього години урізано на 30% від запланованого, і декілька таких розділів (окремих технічних дисциплін) розповідають такі ж випускники з медичною освітою за 45 хвилин буквально викладаючи матерал без жодних пояснень з тією думкою: "Ну вони ж гуманітарії, нащо воно їм треба?".
Після цього я зробив висновок, що розділення на гуманітаріїв та технарів умовне, та це не робить його менш реальним для сучасного суспільства, бо багато уявних правил людського соціуму призводять до доволі таки реальних наслідків. Тема уявних правил як на мене чудово розкрита в книжці "Людина розумна" Ювал Ной Харарі.
Синьо-блакитний!
Було дуже цікаво!
Oleg Vovkodav дякуємо!)
мала академія наук- просто таки чудова організація. також програма футурум для дітей. справді важливо щоб подібні ідеї просуваються!
Синьо-блакитний :)
Дякую за ефір. Хочу ще!
Andriy Iun далі буде)
Синьо-блакитний 😉😄
Ви круті!)
Синьо-блакитний🌚
Треба більше клятих подкастів
Нехай з запізненням на рік, але "синьо-блакитний". Було приємно послухати на ніч.
Синьо-блакитний. Все круть. Хочу мерч
kuklean дякую)
Усьому свій час😉
Не знаю чи існує тип мислення, але я дуже люблю, та старанно вивчаю Історію. Математику я просто не вважаю за потрібне вчити, приділяю більше уваги важливішим, як на мене, речам. Але научпопи мені до вподоби. Навіть був у Харкові на останніх двох наукових пікніках від університету Каразіна
Головне розуміти, що історія - це не про дати. Історія - це про події. І ці події ідуть одна за одною, одна поперед одною, одна під час одної і якось одна на одну впливають.
@@Vyacheslav_ історія про помилки людей, які не вдалося приховати (не плутати з російською історією - це просто брехня)
Синьо-блакитний! Дякую, дізнався про ХабблТраббл)
Serhii Pavlechko він крутий)
синьо-блакитний 😀
Дякую 👍
viaclav L будь ласка))
Синьо-блакитні враження від прослуховування =) нарешті дійшов до подкастів
Дуже файний подкаст, круті думки та цікаві філософські балачки про популяризацію. Формат кльовий і зручний для прослуховування, коли займаєшся чимось рутинним, типу аналізу зображень мікроскопії.
До речі, можна влаштувати культ "Свідків Сененка" на наступний марш за науку
Оуу, ти слухаєш😊
Дякую))
Культ - це ідея..)
"помахом руки, чи чогось іншого" я вже уявляю ці теорії!
Сподобався формат. Давайте ще!
Синьоблакитний!!! Єєєєє! Молодці, хлопці. Дякую за цікаву бесіду. Мені сподобалося. От якби ще вас бачити... було би взагалі ідеально.
Студія Без меЖ не все відразу)
@@K.Rationalist, ну, будемо чекати 500$ на Патреоні.
Студія Без меЖ справа далеко не завжди у коштах, а проблемах з місцем та часом)
@@K.Rationalist а-а-а-а-а...
Вподобайка)
13:25 -непочатий край
25:15 - беззаперечно, твердо(сліпо) стоять на своєму
Молодці , добру справу робите. Прошу вас, вбийте в собі оте "НУ"
п.в. ясно-блакитний💙
синьо-блакитний! маю надію, що це слово пишеться через дефіс
синьо-блакитний. Дякую
Oleg Varzar будь ласка)
Синьо-блакитний ;)
Дякую за класні відео обом каналам! :)
Будь ласка)
Синьо-блакитний! Я дослухала!
Хоча я вже бачила Ваше інтерв'ю з Сененком. Смішно було слухати після цього, як ви з Шевчуком напівмолитеся-напівстібетеся з божественного фізика Сененка та юрми його фанаток. )))
Окреме дякую за Патона! Оця тема - не лише про власне Патона. У нас у державі чимало посад займають люди, яких із їхніх кабінетів можна винести лише вперед ногами. Звільнити чи пенсія - ніт!
До речі, в часи мого школярства отак працювали вчителі... Старі, глухі, злющі, але на пенсію не йшли і не звільняли місця для молодих педагогів. Ми жартували: "Ой, та тій Ганні Вікторівні вже прогули на кладовищі пишуть, а вона знову перший клас набирає..."
Синьо-блакитний!
Хотів сказати про подкаст - не вистачає бачити ведучого і гостя, але зрозумів що все одно переважно їх слухаю
Почитав коментарі - той момент, коли знаєш слова тіпа саундклауд, спотіфай - і слухає все на ютубі преміумі з вимкненим екраном, навіть не доходячи до ютубмюзік)
great discussion!
Підкасти класна тема!
синьо-блакитний
Дякую вам обом за крутий контент!
І залиште, бдлск, лінки на всіх, кого ви згадали.
З.І. Синьо-блакитний )
а-а-аа-а-а-а-а--а-а-а, синьо-блакитний. ))))
Синьо-блакитний :)
Дуже хороший формат, продовжуйте!
Дем'ян Калиш дякую))
Супер чуваки!
😊😊
Синьо-блакитний наукпоп :)
Сергей Тонкошкур радію))
Niebiesko-błękitny!
Подкасти годнота!
Давай ще.
Синьо-блакитний? Чи як правильно?)
синьо-блакитний. :))))
дякую за цікавий подкаст!
Ostrovska Oksana 👍👍
Будь ласка))
Офігеть! Викладач фізики а я сперечався. P/S: касета за 45 хвилин мала б закінчитися :)
Adam Ibragimov це магічна касета😅
@@K.Rationalist Нічого магічного, звичайна імортна 90-хвилинна касета (45 хвилин сторона), 9 рублів коштувала за часів "совка" ))
P.S. Синьо-блакитний )
Синьо-блакитний. Дослухав всі випуски Асиметрії. Тож взявся і за це)
Ви круті, спасибі за цікавий "подкаст"
P.S. синьо-блакитний
17:51: Мені лекції на Ютубі подобаються більше ніж у живій аудиторії саме тим, що тут, я
1) можу перебити розповідь в будь-яку секунду і задати питання
2) перш, ніж задати питання, можу крутанути й переслухати
3) якщо дослухала до кінця і відповідь знайшлася - сама собі й відповісти
4) не забути, як зазвичай буває, до кінця лекції, що хотіла спитати - я коли лектор в кінці складної теми каже: Чи є запитання? Ніколи не можу пригадати, про що хотіла спитати в середині.
Якщо вже хтось щось спитає, то поки іде відповідь - можу й пригадати...
Вікторія Ільченко так, свої переваги є)
Sergii Guliienko так чинять далеко не всі лектори)
@@K.Rationalist практика, в багатьох випадках показує, що даремно
Sergii Guliienko дехто дорожить структурою лекції, і я частково розумію їх)
@@K.Rationalist тоді варто було б заздалегідь передбачати після закінчення структурних частин лекції виділяти трохи часу на питання.
Син-блкт. Дуже цікаво.
Синьо-блакитний! :)
Синьоблакитний :)
Дуже кльове інтерв'ю! Теж раніше вважала, що українського контенту в науково-популярній сфері один-два, та і все, вакуум (с). Радію, що це не так. Але знайти цей контент набагато важче, аніж російський чи англомовний ((
Все попереду)
синьо-блакитний 👍
34:15 можна робити як Vsause (Вісос) Майкл - спочатку розказує дуже спрощено, а потім все складніше і складніше про одне і те ж явище. І тоді людині з будь-яким рівнем знань буде цікаво.
Формат продовжувати
синьоблакитний :)
Dmitriy Kotkov 😊😊
Це всі помітили, окрім мене. )
@@cikavanauka Чесно кажу. мої діти віком (8,6 років) залюбки дивляться ваш канал.
@@dmitriykotkov8220 Супер. Важливо, що добровільно, та ще й залюбки. Передавайте вітання.
Було дуже цікаво дізнатися, хто автор Цікавої науки.
Жалко, що співавторку не покликали
Вікторія Ільченко співавторка - це, напевно, невеличке перебільшення. Дружина Віталія просто була першим диктором на каналі)
@@K.Rationalist ето лічноє ;)
Дякую! Було цікаво. Синьо-блакитний. Серйозно?))