Закинути донат на FPV: send.monobank.ua/jar/2jSqp4xNVd 💥 Підтримати мене можна тут: Buy me a coffee: www.buymeacoffee.com/rationalist/membership Картка ПБ: 4149 6090 0223 1688 Албул Артем Олександрович Монобанк: 5375 4141 1793 9578 Спонсорувати: ua-cam.com/channels/ioz7pLeEpBNrFfwHb2m-pA.htmljoin Посилання на закритий канал для меценатів каналу: www.buymeacoffee.com/rationalist/n-a-1706478 ua-cam.com/users/postUgkxbJcN_G3bSkvD63Ix5LiWI5-qQSkX6yjo
Інтернетом ходять меми типу "я все чекаю, коли мені в житті пригодиться оце!" і далі картинка якоїсь складної формули або теорема. Прошу створити відео про те, як розумні люди застосовують шкільні знання в різних сферах життя :)
@@annaonoshko може й не думаю. Але коли пишуть щось типу "не їжте сіль, там багато хлору", то я не хвилююсь :) Насправді я трохи про інше. Мені шкільна фізика з хімією та геометрія допомагають в побуті щодня. Я економлю час та гроші.
Підтримую. Я працюю в наукоємній сфері і так чи інакше багато що використосую. А ще було б класно записати відео про предмети яких нема, але які були б дуже корисні. Можна помріяти😂
Я вже прочитала, що звернення на «ти» заради експерименту)) І приєднуюсь до думки, що звертання на «ви» як до аудиторії звучить краще. Плюс, звертання на «ви» є безособовим і вам не потрібно звертатися до глядача в тому чи іншому роді.
@@viktorslyusarenko5144 Цікаво. У мене, скоріше, виникло враження особистої застольної бесіди... Ми з друзями за пивом десь так і розмови і ведемо, єдине що інколи доводиться щось гуглити. Виникає сильне відчуття особистого знайомства
11:20 У нас на роботу влаштувався повний соціопат. До закінчення випробувального терміну він був просто лапочка. І я обома руками був за нього. Але потім все змінилося. Його звільнили через два роки. Але я сам двічі ходив звільнятися (мене вмовили залишитися). Ми роботу провалили, затримки були неймовірні. Проти мене він заводив "інциденти" з "судом". Нашого керівника усунули. Не те що двох разів недостатньо, трьох місяців може бути недостатньо.
Критичне мислення - це лопата, яку треба взяти і копати. В деяких темах потрібно глибше зануритися. Це просто інструмент: шукати, розуміти і аналізувати інформацію. І, звичайно, варто розуміти, що всі помиляються. Всі ми вчимо це у школі (або ні).
Оскільки про критичне мислення зараз лунає чи не з кожної праски, то дзеркалення, що мов думай критично, можна почути досить часто від людей які самі, так виглядає, геть не думають, не те, що критично. Та сама тема з фразою "думай логічно" чи "користуйся логікою" в парі з якоюсь дикою логічною помилкою чи маніпуляцією, а ще "припини дивитись телевізор" чи "слухати пропаганду" від людини, що щойно видала якийсь штамп. Тут пан Албул правий, що поняття критичного мислення в першу чергу треба застосовувати до себе
Не ніхто. Мене це харить та викурвлює просто не описати. З батьком лаюся майже кожен день за його тупість та нелогичність. Він старий, але я не можу прийняти базову відсутність. Він наче 6-річна дитина. Аааааа!!!
Про претензії до влади - це ви прям по самому болючому! 😞 Маю сказати, що наш народ вимагає змін від інших, бо самим дуже хочеться залишатися інфантильними споживачами благ замість щоб перетворитися на дорослих людей, здатних придумати рішення і нести за них відповідальність
зловила себе на цікавому спостереженні від "ти-експерименту")) контекст: в повсякденному спілкуванні та роботі мені часто важливо перейти на ти зі знайомою людиною (звісно, за взаємною згодою). це для мене ознака певного роду близькості. а от тут від кожного "ти" аж кишки перевертались всередині :) особливо коли прозвучало звертання ніби як до чоловіків... схоже, я ще не готова до такого зближення навіть з шанованими блогерами :) дякую, Артеме, за важливу і цінну роботу!
Мене теж різануло "ти" в відео 😅 аж злякалась що я вже зробила. З приводу привітності людини: мій колишній чоловік майже два роки прикидався няшкою, а потім його прорвало 😂
Критичне мислення допомагає не захлинутися перенасиченою інформацією, що звалювається на нас щодня. Аналіз джерел інформації, відмова від споживання всього підряд. А під час гибридних війн та постійної дезінформації критичне мислення це просто життєва необхідність, щоб не з'їхати кукухою та зберегти своє ментальне здоров'я.
Є такий закон фізики, він називається "нормальное розподілення". Це означає, що більшість людей, все ще обізяни і з цим нічого не зробиш, лише відбір допоможе
Дякую, Артеме! Із задоволенням дивлюся Ваші відео, насолоджуюся Вашою роботою. Подобається експеримент з "ти". Мені однаково, яке звернення до мене з екрану) мені більше подобається спілкуватися наживо. Сама інформація, яку я поглинаю з відео важливіша. Коли звертаються до мене, дружньо, то я навіть уважніше слухаю😊
Згадала приклад свого вибіркового критичного мислення. Вже, здавалося б, маю звичку перевіряти джерела, читати дослідження і таке інше, але по рекомендації подруги прочитала книжку Глена Домана про розвиток дитячого мозку, де він розказує, що можна навчити дитину читання та математики ледве не з пелюшок - і все, критичне мислення виключилось, включилась "яжемать" 😂 вже коли накупила цих карток Домана і пару місяців дитину ними мучала, вирішила погуглити про цю методику. І виявилось, що це мутний тіп взагалі і нема підтверджень, що його методики працюють. Отакої 🤷😂
Хм. Я от буквально вчора чи позавчора подивився відео з нарізкою фрагментів виконання різних муз.творів на гітарі (електро та акустиці) зовсім малими дітьми. Також бачив колись про манюню скрипальку. Діти грають геніально. Я то до чого веду... Може, когось і можна навчити. Якщо є вроджені задатки, сприятливі обставини і попався ідеальний вчитель/тренер тощо.
Дякую за відео! І, для статистики - особисто мені формат звертання на "ти" теж не дуже зайшов. Мабуть, через традицію звертання на ви, плюс незнайома людина, плюс є розуміння, що люлина говорить з аудиторією, а не зі мною, тому "ти" сприймається... фальшиво? Це не для того, щоб образити, просто ділюся враженнями, цікавий експеримент)
Дай Боже, щоб допомога від союзників не падала, а навпаки росла. Нам теж потрібно робити все, щоб ми перемогли та щоб допомога не падала, а навпаки росла. Донатьмо на ЗСУ! Дрони коштують відносно не багато, а життя наших героїв та героїнь - безцінне!
Бо треба дивитися порізно, щоб було два перегляди)) А якщо серйозно, то це лише експеримент, бо отримував змішані коментарі щодо звертання на ви. То ж вирішив перевірити)
Звернення на "ти" мене не тригерить зовсім. Навпаки, з'являється враження давнього знайомства, дружньої атмосфери та довірливої розмови. Я б залишила "ти". До речі, вже дуже давно у звертанні до мене волію не чути ім'я по батькові. Для більш близьких - просто ім'я (можна на "ви"), від далеких та не дуже знайомих - ім'я з додаванням "пані". Так звучить краще, як на мене))
некомфортно почуваюсь коли "ти". мені більш приємно бути частиною усіх глядачів, ніж коли увагу звертають конкретно на мене. кожен раз вибивало з контексту і інформації що подається.
хотів сказати те ж саме, а ви вже. це точно, раніше відчувалось, ніби я частина великої авдиторії на цікавій лекції, а звучить "ти" - і таке відчуття ніби сам на сам з лектором. і лектор приємний та цікавий, а відчуття все одно дискомфортне((
@@K.Rationalist дуже прошу повернути звернення на "Ви". Кожного разу відчував щось неприємне від цього звернення, наче в мій особистий простір хтось зайшов не спитавши мене =(
@@K.Rationalist "Ти, козаче, не туди ступаєш. Попереду москаль, хоча, якщо хочеш його знищити через те що він щось неприємне зробив, то ти на правильному напрямку "; "Ти, Олександр Миколайович, трохи розберися з матеріалом та більш творчо створи свій витвір більш ідеально"... Тобто зі мною на "Ти" в поважній формі. Таким чином демонструють у кожному куточку України про те що свій та потрібен. А "Ви-кають", на мою думку нормативи росіян.
Мені звертання на ти теж не зайшло, а саме відео круте. Популяризую усвідомлену комунікацію і цікаво було подивитись як ви аргументуєте необхідність цьому вчитись, бо для мене критичне мислення і свідома комунікація це десь схожі абстрактні звірі, про яких важко говорити, щоб передати всю глибину, не ускладнити, але і не звучати геть банально. З приводу світоглядних моделей, то я коли шукала відповідник attitude, мені найбільш підходящим видалось передавати це як «звичку». Знання, навичка і звичка. І здається «звичка мислити критично» могла б легше сприйнятись і бути більш зрозумілою, ніж «настанова на критичне мислення»
Ваша правда, культура України та етикет українців не дозволяють бути короткими та лаконічними у мисленні/спілкуванні, треба як омога довшим думати а там вже і не далеко до "всесвітнього заколоту"
Дуже дякую за відео! Особливо потрібне критичне мислення перед поширюванням у соціальних мережах різного роду інформації. Краще перед цим сім разів перевірити. А то стільки сміття гуляє інтернетом.
Теж колись задався ціллю зрозуміти як мислити критичніше і як працює мозок. І знаєте що? Не знайшов нічого кращого за звичайний базовий підручник з формальної логіки. Плюс ще злегка читнув Канемана і Талеба(Чорний лебідь).
Навіть не міг припустити, що звернення на «ти» може так тригерити авдиторію. Особисто мені здається, що тут більша частка саме звички чути в публічному просторі на «ви». З іншого боку, відчуття зверхності. Черговий цікавий матеріал для аналізу. Випуск, як завжди, топчик. Хочу ще!
Не скажу, що мене це так вже й тригерить, але звертання на "ти" ще тягне за собою використання чоловічого роду. "Ти забув, ти пропустив". Тому краще все-таки говорити "ви". От Вас особисто, мабуть, здивувало б, якби автор використовував жіночий рід. В книжках, зазвичай, чоловічий рід обумовлений звертанням "читачу", а тут взагалі нічим. Хоча мене особисто це не турбує. Просто зараз всі занадто чутливі.
@@emiliav8454погоджуюсь з вами. Звертання на "ти" тягне за собою наголос на певній статі. І половині глядачів може бути дискомфортно чути "ти чув, ти бачив" тощо. На жаль, в українській немає нейтрального способу звернутися до особи незалежно від її статі, тому "ви" все ж краще у випадках, коли не звертаються до людей тільки певної статі.
Під кінець відео вже "ти" не так різало вуха) Але що помітила, то лише деякі формулювання на Ти "ріжуть" вухо) Хоча попередній формат звернень більш приємний, бо всім очевидно, що ми тут не тет-а-тет :)
Дякую за відео. Цікаве і корисне. Думав, що тільки мені дискомфортно від персонального звертання на "ти", але в коментах бачу, що далеко не один такий. Цікаво що буде в наступному відео. А може це все дослід і наступне відео буде на цю тематику?)
Звертання на "ти" одразу звернуло на себе увагу, я аж зачіску перевірила, раптом це мій дружбан Артем у мене на кухні розказує про критичне мислення) Але це може бути некомфортно виключно через незвичність, бо зміни часто викликають несвідомий спротив виключно через те, що мозок просто звик до старого і не хоче перелаштовуватися. Тому треба пробувати ще) Раптом все-таки людям зайде, коли звертання на "ти" стане звичнішим.
Сильно надутий шарик лопається від маленької голки. Яка ж там надута самооцінка, якщо її може вразити звернення на «ти» від блогера у цих ваших інтернетах. Чесно кажучи, навіть не помітив би цього, якби б не коментарі. Дякую за ваші відео
Коли Артем раптом використовує звертанням "ти" стає якось дивно, наче й непогано, але точно стукає по четвертій стіні. Хоча на постійній основі "ви" звучить органічніше
Якраз навчання в професійних закладах і базується на тому щоб навчити людину критично мислити в певній професії. Навчання не може надати всю інформацію, в більшості випадків нас вчать шукати цю інформації, фільтрувати її, потім на основі цієї інформації вирішувати питання (наприклад постанова діагнозу лікарем на основі медичної літератури, знань та ознак хвороби, прийняття рішення про діагноз та методи лікування, вирішує проблему). Якщо вас нічого не вчать в проф навчальних закладах, вас вчать оперувати інформацією, а це найважливіше.
Про важливість читати першоджерела - це одне із найвагоміших скілів що я здобула навчаючись на бакалавра психології (в Ірландії). Працювати в цій сфері буду навряд (бо нема зараз сил далі вчитись і працювати повний день), а от такі навички і взагалі розуміння наукового методу дуже змінили сприйняття і відношення до багатьох речей.
Тільки годину тому читав історію про цю пухлину в контексті необхідності аналогій. Це було в книжці «чому універсальність перемагає спеціалізацію». Але там ще було продовження про другу аналогію з пожаром. Взагалі дуже класна книжка 15:31
Почитав коментарі, висловлю й свою думку. Мене звернення на «ти» скоріше здивувало. Коли звертаються до загалу, то увага розсіюється, бо всі ж слухають. А от звернення на «ти» - мене змусило згуртуватись, ніби викладач звертається, бо помітив що «ти» не слухаєш 😅 Але оскільки я уважний слухач/глядач, мене таке зверненя не збентежило. Хоча, теж цікаво, бо я звернення на «ви» сприймаю саме як множину, а не як прояв поваги до особистості (мова саме про відео). Але в особистих розмовах з незнайомцями сам звертаюсь на «Ви»
дякую за відео! було б цікаво в контексті відео про критичне мислення або про раціоналізацію ви б розповіли про книжку Гаррі Поттер і Методи раціональности. проте, якщо ви знайдете її цікавою, то можна було б й зробити огляд
@@sashbr5935 я не вважаю, що він сумнівний й також не згоден з останнім, ніби то немає сенсу розбирати фанфіки. Фанфік то є твір, якій заснований на якійсь оповіді чи дії якого відбувається в уже кимось вигаданому всесвіті. Але достатньо зупинитися на тому, що це твір. А твори можуть бути як гарними, так й поганими. Ви узагальнюєте, коли кажете, що їх не треба розбирати, проте я б сказав, що не треба розбирати погані фанфіки. Ну, а щодо сумнівності й псевдоінтелектуальності я б хотів послухати докладніше, якщо вам не лінь написати
Було б дуже цікаво послухати від вас про інформаційну асиметрію. В глобальному контексті, здається це важливий чинник, що впливає на критичне мислення.
Закинути донат на FPV: send.monobank.ua/jar/2jSqp4xNVd
💥 Підтримати мене можна тут:
Buy me a coffee: www.buymeacoffee.com/rationalist/membership
Картка ПБ: 4149 6090 0223 1688 Албул Артем Олександрович
Монобанк: 5375 4141 1793 9578
Спонсорувати: ua-cam.com/channels/ioz7pLeEpBNrFfwHb2m-pA.htmljoin
Посилання на закритий канал для меценатів каналу:
www.buymeacoffee.com/rationalist/n-a-1706478
ua-cam.com/users/postUgkxbJcN_G3bSkvD63Ix5LiWI5-qQSkX6yjo
а я вже думав на відео 3x4 9-місячної давності на цю тему побачили і наткнулися на згадку про себе)
Інтернетом ходять меми типу "я все чекаю, коли мені в житті пригодиться оце!" і далі картинка якоїсь складної формули або теорема.
Прошу створити відео про те, як розумні люди застосовують шкільні знання в різних сферах життя :)
Ну так то так, ви ж в житті про сіль не думаєте її хімічною формулою😊 сіль та й сіль. Хоча формула солі і не складна
@@annaonoshko може й не думаю. Але коли пишуть щось типу "не їжте сіль, там багато хлору", то я не хвилююсь :)
Насправді я трохи про інше. Мені шкільна фізика з хімією та геометрія допомагають в побуті щодня. Я економлю час та гроші.
Підтримую. Я працюю в наукоємній сфері і так чи інакше багато що використосую. А ще було б класно записати відео про предмети яких нема, але які були б дуже корисні. Можна помріяти😂
@@annaonoshko є люди які реально не розуміють, що все що їх оточує це наука, вона всюди.
Просто не вивчай фізику - і твоє життя буде наповнене дивами і магією 😅
Я вже прочитала, що звернення на «ти» заради експерименту)) І приєднуюсь до думки, що звертання на «ви» як до аудиторії звучить краще. Плюс, звертання на «ви» є безособовим і вам не потрібно звертатися до глядача в тому чи іншому роді.
Цікаво, постійне розмахування руками теж експеримент?.... чось так мене це все роздратувало.
@@Obsidiyaа мені подобається! Це оживлює текст. І це ж не телеведучий
А я відчув себе персонажем "1984". Так, наче Старший Брат дивиться за мною і говорить конкретно до мене :)
Чула пораду, коли людина потребує допомоги, краще не волати Допоможіть до всіх, а звернутися до конкретної людини.
Людина хоче бути героєм, допоможе.
@@viktorslyusarenko5144 Цікаво. У мене, скоріше, виникло враження особистої застольної бесіди... Ми з друзями за пивом десь так і розмови і ведемо, єдине що інколи доводиться щось гуглити. Виникає сильне відчуття особистого знайомства
додаю свій комент з проханням повернути звернення на "ви" :) стосовно теми відео - дякую за викладення!
Підтримую, чомусь одразу згадалась безліч руснявих відео які тикають усім.
11:20 У нас на роботу влаштувався повний соціопат. До закінчення випробувального терміну він був просто лапочка. І я обома руками був за нього. Але потім все змінилося. Його звільнили через два роки. Але я сам двічі ходив звільнятися (мене вмовили залишитися). Ми роботу провалили, затримки були неймовірні. Проти мене він заводив "інциденти" з "судом". Нашого керівника усунули. Не те що двох разів недостатньо, трьох місяців може бути недостатньо.
Критичне мислення - це лопата, яку треба взяти і копати. В деяких темах потрібно глибше зануритися. Це просто інструмент: шукати, розуміти і аналізувати інформацію. І, звичайно, варто розуміти, що всі помиляються. Всі ми вчимо це у школі (або ні).
Не треба скігліти. Треба браті лопату... 😁
Українці будуть воювати лопатами
Так, відкапай в собі конспіролога😂
Добрий день! Хотіла написати, що не дуже приємно чути ти..тема коасна! Канал дуже цікавий! Дякую за роботу!
Найбільш справедливо в світі розподілено критичне мислення. Ніхто не скаржиться на його відсутність)
Бо більшість не знає, що то таке і нащо воно треба)))
😂
Оскільки про критичне мислення зараз лунає чи не з кожної праски, то дзеркалення, що мов думай критично, можна почути досить часто від людей які самі, так виглядає, геть не думають, не те, що критично. Та сама тема з фразою "думай логічно" чи "користуйся логікою" в парі з якоюсь дикою логічною помилкою чи маніпуляцією, а ще "припини дивитись телевізор" чи "слухати пропаганду" від людини, що щойно видала якийсь штамп. Тут пан Албул правий, що поняття критичного мислення в першу чергу треба застосовувати до себе
😂
Не ніхто. Мене це харить та викурвлює просто не описати. З батьком лаюся майже кожен день за його тупість та нелогичність. Він старий, але я не можу прийняти базову відсутність. Він наче 6-річна дитина. Аааааа!!!
Про претензії до влади - це ви прям по самому болючому! 😞 Маю сказати, що наш народ вимагає змін від інших, бо самим дуже хочеться залишатися інфантильними споживачами благ замість щоб перетворитися на дорослих людей, здатних придумати рішення і нести за них відповідальність
зловила себе на цікавому спостереженні від "ти-експерименту")) контекст: в повсякденному спілкуванні та роботі мені часто важливо перейти на ти зі знайомою людиною (звісно, за взаємною згодою). це для мене ознака певного роду близькості. а от тут від кожного "ти" аж кишки перевертались всередині :) особливо коли прозвучало звертання ніби як до чоловіків... схоже, я ще не готова до такого зближення навіть з шанованими блогерами :) дякую, Артеме, за важливу і цінну роботу!
дякую за чудовий матеріал та роботу
+
Важко трохи слухати через постійне повторення слова «ти» 🥲 сподіваюся, це був не підсвідомий заклик до того, щоб написати коментар 😂
Це експеримент, збираю фідбек для аналізу)
Особливо, коли «ти» - «вона»😅
Або зблизитись з глядачем.
Дякую за вашу працю ❤
Мені заходить звернення на ти, відяуваю діалог, дякую за це
Мене теж різануло "ти" в відео 😅 аж злякалась що я вже зробила.
З приводу привітності людини: мій колишній чоловік майже два роки прикидався няшкою, а потім його прорвало 😂
Дякую, прийнято)
Кількість "Ти", "твої", "тебе" у відео здивувало, це якась новинка, цікаво в цілому, мені ок, майже як поговорили з другом поки їдемо в авто за місто)
Критичне мислення допомагає не захлинутися перенасиченою інформацією, що звалювається на нас щодня. Аналіз джерел інформації, відмова від споживання всього підряд. А під час гибридних війн та постійної дезінформації критичне мислення це просто життєва необхідність, щоб не з'їхати кукухою та зберегти своє ментальне здоров'я.
Є такий закон фізики, він називається "нормальное розподілення". Це означає, що більшість людей, все ще обізяни і з цим нічого не зробиш, лише відбір допоможе
Першоджерела у "лінивих" ЗМІ, нагадають вказування першоджерел у моїх дипломних роботах)
Десь шось бачив, десь шось чув, що було - те і додав
Особливо подобаються статті в ЗМІ по типу "анонімні джерела в ОП ствержують...", " надійне джерело з ГШ повідомляє..."
Список використаної літератури в дипломній - жизово
Дякую, Артеме! Із задоволенням дивлюся Ваші відео, насолоджуюся Вашою роботою. Подобається експеримент з "ти". Мені однаково, яке звернення до мене з екрану) мені більше подобається спілкуватися наживо. Сама інформація, яку я поглинаю з відео важливіша. Коли звертаються до мене, дружньо, то я навіть уважніше слухаю😊
Згадала приклад свого вибіркового критичного мислення. Вже, здавалося б, маю звичку перевіряти джерела, читати дослідження і таке інше, але по рекомендації подруги прочитала книжку Глена Домана про розвиток дитячого мозку, де він розказує, що можна навчити дитину читання та математики ледве не з пелюшок - і все, критичне мислення виключилось, включилась "яжемать" 😂 вже коли накупила цих карток Домана і пару місяців дитину ними мучала, вирішила погуглити про цю методику. І виявилось, що це мутний тіп взагалі і нема підтверджень, що його методики працюють. Отакої 🤷😂
Буває)
Навчити дитину то можна, але треба знати, як то зробити+вміти викладати матеріал, щоб дитина запам'ятала.
Хм. Я от буквально вчора чи позавчора подивився відео з нарізкою фрагментів виконання різних муз.творів на гітарі (електро та акустиці) зовсім малими дітьми. Також бачив колись про манюню скрипальку. Діти грають геніально. Я то до чого веду... Може, когось і можна навчити. Якщо є вроджені задатки, сприятливі обставини і попався ідеальний вчитель/тренер тощо.
Ахах розумію Вас! Також накупила тих карток, па поиім зрозуміла, яка ж це фуфа
@@palooza06 не переймайтесь, знадобляться пізніше.
Дуже цікаве та корисне відео. Дякую! Єдине, що неприємно, коли звертання звучить тільки до чоловічої частини авдиторії.
Було таке, помилку визнаю
Дуже рване пояснення самої суті...
Дякую за відео! І, для статистики - особисто мені формат звертання на "ти" теж не дуже зайшов. Мабуть, через традицію звертання на ви, плюс незнайома людина, плюс є розуміння, що люлина говорить з аудиторією, а не зі мною, тому "ти" сприймається... фальшиво? Це не для того, щоб образити, просто ділюся враженнями, цікавий експеримент)
Дай Боже, щоб допомога від союзників не падала, а навпаки росла. Нам теж потрібно робити все, щоб ми перемогли та щоб допомога не падала, а навпаки росла.
Донатьмо на ЗСУ! Дрони коштують відносно не багато, а життя наших героїв та героїнь - безцінне!
Артеме, а коли ми перейшли на "ти"?
Ми завжди дивимось відео з дружиною, і було дивне відчуття, наче ви звертаєтесь до когось одного з нас 🙃
Бо треба дивитися порізно, щоб було два перегляди))
А якщо серйозно, то це лише експеримент, бо отримував змішані коментарі щодо звертання на ви. То ж вирішив перевірити)
😄
Звернення на "ти" мене не тригерить зовсім. Навпаки, з'являється враження давнього знайомства, дружньої атмосфери та довірливої розмови. Я б залишила "ти". До речі, вже дуже давно у звертанні до мене волію не чути ім'я по батькові. Для більш близьких - просто ім'я (можна на "ви"), від далеких та не дуже знайомих - ім'я з додаванням "пані". Так звучить краще, як на мене))
Дякую вам!
Дякую нашим захисникам та захисницям💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪
Бавовни в кожну мордорську оселю🙂🙂🙂
Слава Україні🇺🇦🇺🇦🇺🇦
некомфортно почуваюсь коли "ти". мені більш приємно бути частиною усіх глядачів, ніж коли увагу звертають конкретно на мене. кожен раз вибивало з контексту і інформації що подається.
Дякую, це експеримент, от якраз збираю фідбек, щоб мати матеріал для аналізу)
О точно, "часточкою усіх глядачів". У мене так само відчуття.
@@K.Rationalist Не зайшло: не той контент, не та авдиторія. І автор не той)))
хотів сказати те ж саме, а ви вже. це точно, раніше відчувалось, ніби я частина великої авдиторії на цікавій лекції, а звучить "ти" - і таке відчуття ніби сам на сам з лектором. і лектор приємний та цікавий, а відчуття все одно дискомфортне((
Теж хочеться, щоб зверталися НЕ персонально до мене. Як наче тільки я дивлюся. Приємно бути ніби в колективі))))
Мені подобається такий формат. До людей повинно доходити.
Те, що головний ворог на Банковій - ще не дійшло
Артеме, дякую за нове відео! Звернення на "ти" дуже незвичне та на мою думку вам не личить. (Зі зверненням на "ви" було дуже гармонійно).
Дякую, це експеримент, от якраз збираю фідбек, щоб мати матеріал для аналізу)
@@K.RationalistТоді запиши, будь ласка, і протилежну думку: мені добре сприймається звертання на «ти», дякую.
@@mikelife2808 Це моя думка.
@@K.Rationalist дуже прошу повернути звернення на "Ви". Кожного разу відчував щось неприємне від цього звернення, наче в мій особистий простір хтось зайшов не спитавши мене =(
@@K.Rationalist "Ти, козаче, не туди ступаєш. Попереду москаль, хоча, якщо хочеш його знищити через те що він щось неприємне зробив, то ти на правильному напрямку "; "Ти, Олександр Миколайович, трохи розберися з матеріалом та більш творчо створи свій витвір більш ідеально"... Тобто зі мною на "Ти" в поважній формі. Таким чином демонструють у кожному куточку України про те що свій та потрібен. А "Ви-кають", на мою думку нормативи росіян.
скинула трохи на дрони)
ми всі дуже сумуємо за каналом Цікава наука 😭
Хай скоріше вертається пан Віталій, живий і здоровий ❤
Мені взагалі по цимбалах, як звертатися: чи то на "ти", чи то на "ви"🗿👌🏻
Жодного. Жодного разу не вийшло в мене розрахувати швидкість пиття чаю, щоб вистачило на все печиво -(
Можна спробувати розділяти печивко з оточуючими, якщо таке лишається, а чай швидше випивається)
Дякую за нове відео! Звернення на «ти» навіть не помітила , наче завжди так було 😅
"Медицина історії астрофізики" - звучить як назва складного і більшою мірою непотрібного предмету десь на 4 курсі університету)
Може "історія медичної астрофізики"?
Дякую за відео! Донат полетів!
Дякую за Вашу працю.
Слава Героям України!
💙💛❤️🖤
Дякую за вашу працю та цікавий контент
Дякую за випуск. Мені подобається ТИ. Відчуваю що ми друзі
Хоча ви не друзі😆
До початку відео прочитала коментарі щодо звертання «ти» і воно теж стало мене тригерити 😂але можливо це я підпала під вплив спільноти 🙈
Мені звертання на ти теж не зайшло, а саме відео круте. Популяризую усвідомлену комунікацію і цікаво було подивитись як ви аргументуєте необхідність цьому вчитись, бо для мене критичне мислення і свідома комунікація це десь схожі абстрактні звірі, про яких важко говорити, щоб передати всю глибину, не ускладнити, але і не звучати геть банально.
З приводу світоглядних моделей, то я коли шукала відповідник attitude, мені найбільш підходящим видалось передавати це як «звичку». Знання, навичка і звичка. І здається «звичка мислити критично» могла б легше сприйнятись і бути більш зрозумілою, ніж «настанова на критичне мислення»
Дякую, врахую)
враховуючи перелік світоглядних моделей, слово звичка підходить не для всього, як на мене)
Ваша правда, культура України та етикет українців не дозволяють бути короткими та лаконічними у мисленні/спілкуванні, треба як омога довшим думати а там вже і не далеко до "всесвітнього заколоту"
Дуже ріже вухо звертання на ти. До тієї міри, що відвертає увагу від теми випуску
Дуже класне відео! Я рада, що маю змогу дивитися про цікаву інформацію українською!!🎉
Як завжди все цікаво та корисно 👍
Хай квітне Український ютуб 🇺🇦
Дякую! Хочеться популяризувати цю тему, особливо в часи інформаційних війн
Надзвичайна робота, дякую за неоціненний внесок ❤ Слава Україні - смерть московскій хворобі.
+1000 донат
Дякуємо за вашу роботу
Дуже дякую за відео! Особливо потрібне критичне мислення перед поширюванням у соціальних мережах різного роду інформації. Краще перед цим сім разів перевірити. А то стільки сміття гуляє інтернетом.
Круте відео. В принципі як завжди. Один мінус.. хочеться частіше)
Теж колись задався ціллю зрозуміти як мислити критичніше і як працює мозок. І знаєте що? Не знайшов нічого кращого за звичайний базовий підручник з формальної логіки. Плюс ще злегка читнув Канемана і Талеба(Чорний лебідь).
Навіть не міг припустити, що звернення на «ти» може так тригерити авдиторію. Особисто мені здається, що тут більша частка саме звички чути в публічному просторі на «ви». З іншого боку, відчуття зверхності. Черговий цікавий матеріал для аналізу. Випуск, як завжди, топчик. Хочу ще!
Не скажу, що мене це так вже й тригерить, але звертання на "ти" ще тягне за собою використання чоловічого роду. "Ти забув, ти пропустив". Тому краще все-таки говорити "ви". От Вас особисто, мабуть, здивувало б, якби автор використовував жіночий рід. В книжках, зазвичай, чоловічий рід обумовлений звертанням "читачу", а тут взагалі нічим. Хоча мене особисто це не турбує. Просто зараз всі занадто чутливі.
@@mikelife2808 Він ніде не каже "глядач". Тому це не настільки очевилно, як здається чоловікам. Але повторю іще раз: особисто мені все одно.
@@emiliav8454погоджуюсь з вами. Звертання на "ти" тягне за собою наголос на певній статі. І половині глядачів може бути дискомфортно чути "ти чув, ти бачив" тощо. На жаль, в українській немає нейтрального способу звернутися до особи незалежно від її статі, тому "ви" все ж краще у випадках, коли не звертаються до людей тільки певної статі.
@@mikelife2808 як раз таки глядачкою. Українська мова має відповідник-фемінітив для слова глядач.
@@emiliav8454 я не чую під ти звернення до чоловічого роду. ти - дівчина, ти - хлопець. Як і звернення ви. в ньому немає роду
Дякую за Український вміст.
Дуже дякую за відео! Сил та натхнення!
16:48 оу, не тільки я використовую "вкурвлює". 😂❤❤. Спасибі за корисну інформацію❤❤
Під кінець відео вже "ти" не так різало вуха) Але що помітила, то лише деякі формулювання на Ти "ріжуть" вухо) Хоча попередній формат звернень більш приємний, бо всім очевидно, що ми тут не тет-а-тет :)
Дякую за зворотний звʼязок, прийнято)
Дякую за відео. Цікаве і корисне.
Думав, що тільки мені дискомфортно від персонального звертання на "ти", але в коментах бачу, що далеко не один такий. Цікаво що буде в наступному відео. А може це все дослід і наступне відео буде на цю тематику?)
Це таки експеримент, але окреме відео про це не планую)
Дякую вам за таку цікаву подачу та популяризацію цієї теми. Було дуже цікаво!
Звертання на "ти" одразу звернуло на себе увагу, я аж зачіску перевірила, раптом це мій дружбан Артем у мене на кухні розказує про критичне мислення) Але це може бути некомфортно виключно через незвичність, бо зміни часто викликають несвідомий спротив виключно через те, що мозок просто звик до старого і не хоче перелаштовуватися. Тому треба пробувати ще) Раптом все-таки людям зайде, коли звертання на "ти" стане звичнішим.
Боюсь дивитись, адже моє критичне мислення аж зашкалює)
Заставляє задуматись, тільки не зрозуміло над чим. Вибачте, дуже сміюсь з цієї фрази з потіку. Не змогла втриматись.
Фраза чудово підходить))
Дякую за відео, особливо за штуку з пропущеним другим засновком! Це дуже корисна річ. Хотіла б дізнатися більше про те, як продуктивно дискутувати.
Дякую за роботу. На підтримку хлопцям зробив. Подобається ваш формат!
Розрахувати швидкість пиття чаю, щоб його вистачило на все печиво. Ми точно звернули кудись не туди))
Дякую! Ця тема дуже важлива завжди, але зараз - як найбільш!❤
Дякую автору за працю!
Дякую за відео ❤ люблю вас і ваші відео ❤
ДУЖЕ ДЯКУЮ ЗА ВІДЕО! нехай квітне український ютюб
Дуже дякую за відео! В самому кінці почув головну (для себе) тезу, один із дієвих засобів маніпуляції.
Сильно надутий шарик лопається від маленької голки.
Яка ж там надута самооцінка, якщо її може вразити звернення на «ти» від блогера у цих ваших інтернетах.
Чесно кажучи, навіть не помітив би цього, якби б не коментарі.
Дякую за ваші відео
Як завжди топ.Дякую за чудовий україномовний контент.
Дякую за цікавий матеріал. І особливий респект за музику на фоні.
Несподівано тригерить кількість ти, тебе, тобі ... Якось раніше такого не було.
А так за вийнятком цього, все як завжди круто, дякую.
Коли Артем раптом використовує звертанням "ти" стає якось дивно, наче й непогано, але точно стукає по четвертій стіні.
Хоча на постійній основі "ви" звучить органічніше
Я не помітила навіть нічого особливого у звертанні на «ти». Навпаки це якось зближує оповідача і слухача.
дякую, почув для себе нове словосполучення - критичне мислення. пішов питати у чатажпт що воно таке і як навчитися
22:00 я наприклад досі вчуся працювати з Прозорро. При чому і як представник учасника, і як небайдужий громадянин (це частіше)
Дуже змістовний випуск. Дякую.
Дякую за відео! Зробив донат не вмикаючи критичне мислення 😂
Пробачаю)) і дякую!
Робіть ще один😊
Дякую за випуск)
Дякую за виходить дпужнє нагадування, оце "ти" різко зближує і на дивно саме в цій темі це було важливо, дякую ❤️
Якраз навчання в професійних закладах і базується на тому щоб навчити людину критично мислити в певній професії. Навчання не може надати всю інформацію, в більшості випадків нас вчать шукати цю інформації, фільтрувати її, потім на основі цієї інформації вирішувати питання (наприклад постанова діагнозу лікарем на основі медичної літератури, знань та ознак хвороби, прийняття рішення про діагноз та методи лікування, вирішує проблему). Якщо вас нічого не вчать в проф навчальних закладах, вас вчать оперувати інформацією, а це найважливіше.
Який же крутий випуск 💟
Про важливість читати першоджерела - це одне із найвагоміших скілів що я здобула навчаючись на бакалавра психології (в Ірландії). Працювати в цій сфері буду навряд (бо нема зараз сил далі вчитись і працювати повний день), а от такі навички і взагалі розуміння наукового методу дуже змінили сприйняття і відношення до багатьох речей.
Тільки годину тому читав історію про цю пухлину в контексті необхідності аналогій. Це було в книжці «чому універсальність перемагає спеціалізацію». Але там ще було продовження про другу аналогію з пожаром. Взагалі дуже класна книжка 15:31
Але в книжці тема аналогій була розкрита значно ширше.
Мені навпаки більше подобається на «ти», я ніби стаю ближчим з людиною)
Так я дізнався про нове для себе слово - ентимема. Дякую за освітній контент 😊
Дякую за нове відео, розлогий коментар на підтримку каналу. Хай квітне український ютуб.
Слава ЗСУ! Низький уклін нашим Воїнам Світла.
Незвичне звертання на «ти», якось дуже фрівольно🙃 та незвично🙂
Але контент, як завжди, на висоті!
Дякую за цікавий контент!
Вау, я залип на цілий відос:)
Дуже цікаво, дякую!
Почитав коментарі, висловлю й свою думку. Мене звернення на «ти» скоріше здивувало.
Коли звертаються до загалу, то увага розсіюється, бо всі ж слухають. А от звернення на «ти» - мене змусило згуртуватись, ніби викладач звертається, бо помітив що «ти» не слухаєш 😅 Але оскільки я уважний слухач/глядач, мене таке зверненя не збентежило.
Хоча, теж цікаво, бо я звернення на «ви» сприймаю саме як множину, а не як прояв поваги до особистості (мова саме про відео). Але в особистих розмовах з незнайомцями сам звертаюсь на «Ви»
Суперовий випуск!
Озвучення інструментів мислення із подальшою систематизацією інформації робить в голові космос. Дякс)
Дуже треба відео про метеозалежність, не бачу достовірних джерел, інтуітивно розумію що це міф
Дякую, дуже допомогло ❤
Файний випуск , вподобав 👍
Дякую за якісний контент)
дякую за відео!
було б цікаво в контексті відео про критичне мислення або про раціоналізацію ви б розповіли про книжку Гаррі Поттер і Методи раціональности. проте, якщо ви знайдете її цікавою, то можна було б й зробити огляд
НМД, Це дуже сумнівний фанфік на франшизу Поттеріани з надмірною кількістю псевдоінтелектуальності.
Не певна що розбирати фанфіки має сенс.)
@@sashbr5935 я не вважаю, що він сумнівний й також не згоден з останнім, ніби то немає сенсу розбирати фанфіки. Фанфік то є твір, якій заснований на якійсь оповіді чи дії якого відбувається в уже кимось вигаданому всесвіті. Але достатньо зупинитися на тому, що це твір. А твори можуть бути як гарними, так й поганими. Ви узагальнюєте, коли кажете, що їх не треба розбирати, проте я б сказав, що не треба розбирати погані фанфіки.
Ну, а щодо сумнівності й псевдоінтелектуальності я б хотів послухати докладніше, якщо вам не лінь написати
Було б дуже цікаво послухати від вас про інформаційну асиметрію. В глобальному контексті, здається це важливий чинник, що впливає на критичне мислення.