A "Meddig tart a beton a fű alatt?" -kérdésre a legkevesebb melóból úgy tudsz biztos választ kapni, hogy egy hosszú (50-60cm-es) beton/tégla fúráshoz használt fúrószárral befúrsz a talajba függőlegesen lefele. A betonhoz való fúrószárnak nyilván meg se konnyat ha föld és a fúrón érzed h a nedves talajba megy lefele, vagy betont fog éppen.. Így sok sok ásás helyett 3 perc alatt ki tudod tesztelni, hogy itt még van beton, arrébb teszed 1 méterrel, ott már nincs, akkor a kettő között befúrsz, ott se koppan, akkor az utolsó koppanás és az aktuális lyuk közé mész ("logaritmikus keresés") és így pár fúrásból pontosan meglesz hogy hol a beton széle a talajban. (Ahelyett h fel kellett volna ásnod kitudja mennyi placcot.)
Szerintem felesleges betonfalat emelni. A kerítésre se szerelném rá - ki tudja mikor lesz új kerítés vagy borítás cserélve rajta és Te meg ráépítettél. Szabadon álló külső fogyasztásmérő szekrényt rakjál, aminek lehet kell egy kis beton alap vagy valami kész betonelem. Szerintem előbb beszélj azzal a villanyszerelővel / kivitelezővel a helyszínen, aki a villanyórát beköti, hogy a szabadon álló fogyasztásmérő szekrényt hogyan kell telepíteni… és ha lehet én beljebb vinném a kaputól még 1 méterrel.
Zsaluzzál rá a kerítés alapjára. Hálós vasat állítva, rögzítsd a kerítés acél elemeihez. Betonozd be és kész. Kapsz egy sík betonfalat, amire fel lehet fúrni a villanyóra szekrényt. Másik oldalt tartja a hullámpala. Jó megoldás lehet még a szomszédos egyeztetés, amit már valaki mondott. A pala helyett zsalukő fal!
a szögvashoz alul odahegesztesz még egy szögvast, lesz egy stabil síned (u vasad) a betonlapnak, felül meg a felső szögvas alá kettő szögvas közé a betonlap (szintén kapsz egy u vasat), az stabil lesz, "csak" találnod kell egy betonlapot, ami nem pattan el ha ráfúrják a mérőórákat. már ha ezt így elfogadják.
En egy oszlopkozzel hatrebb vinnem a vilanyorat vagy a masikfelere a telekenk ugyanigy a kert sarkahoz, mert itt elol a belepesnel zaarni fog 20-25cm a szekreny minimum
Kupak leszed, bele néz . Másik eközmű térkép ügyfélkapuval elérhető és meg lehet nézni a közművek nyomvonalát. Bár sokszor van hogy távol van a valóságtól :)
Ha zsalukö falat akarsz akkor vágd le azt az alsó szögvasat és építsd rá arra a kerítés alapra az jo erősnek néz ki. Aztán vissza tudod rá fúrni hullám palát. Vagy a szabadonálló doboz, hiaba kerül tobbe a szabadonálló de sok időt sporolsz vele.
mérő szekrényt csak úgy tudom regisztrált villanyszerelő helyezheti el, szennyvíz mesgyétöl minimum 1 méter távolságra kell lennie de gondolom interneten fent van.
nem akarom osztani az észt, de miért nem hívtál már egy regisztrált villanyszerelőt, úgyis ő fogja kialakítani a mérőhelyet és rákötni is?! Elmondta volna neked, hogy mit hogy csinálj, ha már előre akarsz dolgozni.
hát, ebben az országban ez nem olyan biztos, de legyen úgy, lehet hogy rakhatnál mellé egy kukát is amibe dobhatják, bár egy olyan igénytelen embert nem hat meg semmi aki eldobálja a szemetét mindenhol :(
A fiatalok szokták eldobálni ilyen eldugott helyeken a feles üvegeket, a felnőtt alkesz megissza az üzletből kilépve. Nagyon sok tizenéves iszik. Egyszer a dohányboltból kijövet két iskolás gyerek mondta adnak pénzt hozzak ki nekik 1 cigit meg 4 kis vodkát azt mondtam, hogy nem.
Beszélj a szomszéddal és az első kerítés elemet cseréld ki zsalukőre fel falatot az egészet pik pakk megvan és az alap már meg is van hozzá. A föld meg szerintem úgy kerülhetett oda hogy az alap kiásasa után nem hordták el a földet, és panaszkodott a szomszéd nem akarja nézni a kupacot, ezért inkább szét dobták az udvaron
Szia Ez egy tisztító nyílása a szennyvíznek ennek az alján olyan 180-200 cm mélyen van egy ledugózott T idom abban kell belekötni a szennyvizet. A gerinc valahol az utcán húzódik annak idején mikor csinálták minden háznál csináltak egy leállást nagy valószínűséggel egyenesen kifelé vezet a cső de egy közmű térképet lekérni nem ártana
A kerítéshez csatlakozás kapcsán: Ez (sajnos) nem az USA, ahol bizonyos irányelvek betartása mentén (nagyjából) csinálsz amit akarsz.. Itt az a telekhatári kerítés vagy a tietek, vagy a szomszédé.. a helyi építésirendelet határozza meg, hogy a telek jobb vagy bal olalán álló kerítés az ami a Te feladatod, Te költséged, a másik meg az adott oldali szomszédé.. Ha itt a villanyóra-fal melletti kerítés nem a Te dolgod, hanem pont a szomszédé, akkor nem annyira jó ötlet a kerítés vas eleméhez rögzíteni a falat, mert a szomszéd bármikor kitalálhatja, hogy le akarja cserélni a(z amúgy is idejétmúlt és elvileg veszélyes) pala kerítést és akkor kellemetlen ha a Te falad ahhoz van rögzítve. Itt az alapján, hogy a kerítés "belső" fele van feléd, gyanús, hogy ezt a Ti telketek korábbi tulaja építhette, akkor vélhetően ott (ezt helyi építési rendelet határozza meg elvileg) a jobb oldali (utca felől nézve a telket) kerítés a "tied", tehát építhetsz hozzá falat, mert nem a szomszéd dönthet az elbontásáról, cseréjéről hanem Te. VISZONT: ha így van akkor a másik oldali (jelenleg nem létező, madzaggal jelölt helyen "futó" kerítés amit korábban mondtál, hogy majd építenetek kell, nah az akkor nem a Te dolgot / költséged kellene, hogy legyen hanem az onnansó szomszédé.. Másik téma: Mérődoboz.. Véletlenül SE vegyél semmilyent, amíg az e-On, MVM, vagy aki épp ott illetékes nem mondta meg, hogy milyent fogadnak el. Többfélét lehet kapni, elvileg (hangsúlyozom: ELVILEG) mindegyik megfelel a vonatkozó jogszabályi kritériumoknak, DE mégis az van, hogy (NEM MINDENHOL, DE NAGYON SOK HELYEN) az Eon vagy MVM illetékes ellenőre/"döntő embere" 1félét "hajlandó" elfogadni (Pl felénk kizárólag a CsatáriPlast márkájút). Hiába ugyanúgy megfelelő elvileg a másik márkájú is (és esetleg felébe kerül), ha olyant teszel fel, nem fognak "ámen-t" mondani a bekötésedre és nem lesz villany amíg ki nem csengeted a csatári doboz árát (a másik meg nyilván eladhatatlan, hiszen másnak sem lesz jó, így aki tudja, hogy hogy működik ez az nem fogja megvenni még 5 Ft-ért sem). Szarul hangzik, de ez van itt. Több elvileg jó megoldás / termék is létezik, de csak az egyikbe hajlandóak bekötni a villanyt, és ha ez nem tetszik panaszkodhatsz ahová akarsz, de ki akar egy induló építkezésen rögtön az első tégla előtt 0,5 - 1 - 2 - kitudja-hány -évet csúszni azért mert a panszának az elbírálására vár.. mindenki inkább kidobja az ablakon azt a további 50-70-100 ezret a "nekik tetsző" dobozra, káromkodik párat, aztán halajdon a bekötés.... Ez magyarország...
Mérő doboz ügyben a lényeg az, hogy van egy regisztrált villanyszerelő aki tudja a szabványt ( MSZ EN 447 : 2019 ) , és tudja azt is hogy melyek a rendszerengedélyes mérőszekrények!
@@AndyOpenStage igen és a több "rendszerengedélyes" szekreny közül felenk kizarólag a csatári az amire végül az eOn szakemberei hajlandóak ratenni a plombát, ha mas markájú a doboz, akkor csereld le és ha majd fentlesz a csataris doboz, akkor kérj egy új időpontot a beköteshez..
@@AndyOpenStage nálunk az uj villanyóra szekreny kialakítását vegző villanyszerelő annyit mondott erre, hogy igen, ő is tudja h felhaborító, de ez van. Lehet széllel szemben vizelni, csak nincs ertelme, (főleg ha olyan erős az a szél mint ebben az országban..)
Ötlet: vegyél két darab betonlap kerítés elemet aminek mérete kb 30-40-50 cm x 2,5 méter, ezeket leásod 50-60-70 cm mélyre összefogatod őket és óvatos fúrással furhatod fel rá a villanyszerelési dobozt.......... ezzel betonoznod sem kell, csak megvenni a két darab kerítés panelt és leásni...
Ha a szomszéd tulajdona az a kerítés nem igazán jó ötlet arra vagy ahhoz rögzíteni a te árammérőszekrényed. A szennyvízcső irányát meg , ha leveszed a kupakot látni fogod merre vezették el, ha önálló telekvolt mikor a csatornázás történt egyértelmű, hogy az utca felé távozik a telekről,
Vidd feljebb a villanyt egy pár méterrel távolabb a szennyvízcsatornától. Ne rögzíts semmit a kerítéshez. Külön villanydoboz. A víz hol fog bejönni? Hagyjál annak is egy gégecsövet a kerítés alatt.
Vedd le a csatorna zárókupakját és nézz bele. Látni fogod merre megy. Azért nem kell kiásni
A "Meddig tart a beton a fű alatt?" -kérdésre a legkevesebb melóból úgy tudsz biztos választ kapni, hogy egy hosszú (50-60cm-es) beton/tégla fúráshoz használt fúrószárral befúrsz a talajba függőlegesen lefele.
A betonhoz való fúrószárnak nyilván meg se konnyat ha föld és a fúrón érzed h a nedves talajba megy lefele, vagy betont fog éppen.. Így sok sok ásás helyett 3 perc alatt ki tudod tesztelni, hogy itt még van beton, arrébb teszed 1 méterrel, ott már nincs, akkor a kettő között befúrsz, ott se koppan, akkor az utolsó koppanás és az aktuális lyuk közé mész ("logaritmikus keresés") és így pár fúrásból pontosan meglesz hogy hol a beton széle a talajban. (Ahelyett h fel kellett volna ásnod kitudja mennyi placcot.)
Szerintem felesleges betonfalat emelni. A kerítésre se szerelném rá - ki tudja mikor lesz új kerítés vagy borítás cserélve rajta és Te meg ráépítettél. Szabadon álló külső fogyasztásmérő szekrényt rakjál, aminek lehet kell egy kis beton alap vagy valami kész betonelem. Szerintem előbb beszélj azzal a villanyszerelővel / kivitelezővel a helyszínen, aki a villanyórát beköti, hogy a szabadon álló fogyasztásmérő szekrényt hogyan kell telepíteni… és ha lehet én beljebb vinném a kaputól még 1 méterrel.
Ja lehet a szabadon álló lenne a legjobb.
Nem lehet beljebb vinni, mert 1 méteren belül kell legyen a telekhatártól.
Kerítés mellett vidd el a szennyvizet egyenesen hátra felé ,onnan is be tudsz rá kötni .
Üdv. A kerten ahogy van felrakva a két zsalu kő én azt folytatnám tovább s kész a fal. A szög vasat bele lehet vágni a zsalukő oldalába.
Zsaluzzál rá a kerítés alapjára. Hálós vasat állítva, rögzítsd a kerítés acél elemeihez. Betonozd be és kész. Kapsz egy sík betonfalat, amire fel lehet fúrni a villanyóra szekrényt. Másik oldalt tartja a hullámpala. Jó megoldás lehet még a szomszédos egyeztetés, amit már valaki mondott. A pala helyett zsalukő fal!
Tetszik ez az ötlet, köszi!
Azt írjátok meg ami jó! Én sajnos nem tudok tanácsot adni, pedig szeretnék!❤
Köszönjük szépen!❤
Mindenképp hívj segítséget!
a szögvashoz alul odahegesztesz még egy szögvast, lesz egy stabil síned (u vasad) a betonlapnak, felül meg a felső szögvas alá kettő szögvas közé a betonlap (szintén kapsz egy u vasat), az stabil lesz, "csak" találnod kell egy betonlapot, ami nem pattan el ha ráfúrják a mérőórákat. már ha ezt így elfogadják.
Kapd le a csőről a kupakot és nézz bele ;-)
En egy oszlopkozzel hatrebb vinnem a vilanyorat vagy a masikfelere a telekenk ugyanigy a kert sarkahoz, mert itt elol a belepesnel zaarni fog 20-25cm a szekreny minimum
A szél ennyi földet nem hord rá, azt valaki ráhordta, mert lehet veteményezni akart például.
A a kerítés a szomszédodé. Ha akarja, el is bonthatja. Mi lesz a mérőddel, ha így csinálja? Na ezért ne tedd rá!
Kupak leszed, bele néz . Másik eközmű térkép ügyfélkapuval elérhető és meg lehet nézni a közművek nyomvonalát. Bár sokszor van hogy távol van a valóságtól :)
Sztem tedd a másik felére, a víz miatt úgy is kell ott ásni, amúgy sincs itt jó helyen bármi jön be munkagép billencs stb. egyből útba van...
Ha zsalukö falat akarsz akkor vágd le azt az alsó szögvasat és építsd rá arra a kerítés alapra az jo erősnek néz ki. Aztán vissza tudod rá fúrni hullám palát. Vagy a szabadonálló doboz, hiaba kerül tobbe a szabadonálló de sok időt sporolsz vele.
Vizművektől kérd ki a rajzot. Azon még van hogy megy a cső.
sőt közműtérképen te is megtudod nézni nagyjából stimmel
mérő szekrényt csak úgy tudom regisztrált villanyszerelő helyezheti el, szennyvíz mesgyétöl minimum 1 méter távolságra kell lennie de gondolom interneten fent van.
Az fogja elhelyezni, én csak előkészítem a helyet
40-50 cm-t láttam
Nálunk mindenütt a főútról jön be a szennyvíz,tehát minden esetben az utcáról jön.
Az szennyvíz nálunk kifelé megy …!
Igen, a bejövö vezetéken 😂
az lesz a legjobb ha a munkagép eltakarítja a földet úgy átlátható lesz az egész mert így csak a sötétben tapogatózás megy 😊
Szia!
Az Ecuadori dologgal mi van? Abba maradt?
Egyelőre szünet van, aztán meglátjuk
Beszélj a szomszéddal cserèld le az első kerités elemet zsalukővel.
Vagy ytonggal falazd fel.
Csak fix falra szerelik fel a mérő dobozt .
Ez lenne a legjobb ötlet
Szerintem is az lenne a legjobb megoldás. @@ledomjan
Van ilyen fa hatású műanyag hajópadló. Keritesre felcsavar, mehet ra a doboz 😀. Se nem fem, se nem fa 👽.
A keritésére ne rakj semmit. Hozd beljebb az egészet és csinálj egy önnáló zsalukő falat arra rögzithetnek neked bármit.
A betont át lehet vágni, nem kel az egészet feltörni. Vizeseknek van nagy gépük.
Rakjál ki egy táblát, hogy kamerával megfigyelt terület. Biztos nem fognak szemetelni.
De merre vagy már mond el a várost, nagy az a Budapest 😃
Egy Budapesthez közeli településen van 😉
Én Kosd-ra gyanakszom 😀
Fúrj be vasalàst a kerités alapba és mehet oda ahova tetted a két követ.
Szorgos Székely vagy te!
nem akarom osztani az észt, de miért nem hívtál már egy regisztrált villanyszerelőt, úgyis ő fogja kialakítani a mérőhelyet és rákötni is?! Elmondta volna neked, hogy mit hogy csinálj, ha már előre akarsz dolgozni.
Hívtam és elmondta, azt csinálom amit mondott.
Akkor miért futod ezeket a " felesleges" köröket? Csináld amit mondott.
@@sandornagy8548 azt csinálom bakker, hát hányszor irjam le???
egyébként a kerítés szögvasára rögzített betonelemre szerelt árammérőszekrényt is a vas tartja.
Ide mindenképp egy kis 1.5tonnás gép kell... Úgyis ki kell ásni a csatornát hogy rá csatlakozz.
Szerinted aki szemetel azt fogja érdelekni a te táblád?
Igen, főleg ha teszek kamerát is 😁
Alkeszoknak a kamera sem lesz visszatartó erő :(
hát, ebben az országban ez nem olyan biztos, de legyen úgy, lehet hogy rakhatnál mellé egy kukát is amibe dobhatják, bár egy olyan igénytelen embert nem hat meg semmi aki eldobálja a szemetét mindenhol :(
A fiatalok szokták eldobálni ilyen eldugott helyeken a feles üvegeket, a felnőtt alkesz megissza az üzletből kilépve. Nagyon sok tizenéves iszik. Egyszer a dohányboltból kijövet két iskolás gyerek mondta adnak pénzt hozzak ki nekik 1 cigit meg 4 kis vodkát azt mondtam, hogy nem.
@@stevensteven5109 Én a biztonság kedvéért azért megveszem nekik mindig. 😀
Egy méterrel bentebb nem lehet tenni az órát?
Sajnos nem, mert a határvonaltól max 1 méterre lehet
Én úgy értettem, hogy a kaputól feljebb a csatornán túl.
Beszélj a szomszéddal és az első kerítés elemet cseréld ki zsalukőre fel falatot az egészet pik pakk megvan és az alap már meg is van hozzá. A föld meg szerintem úgy kerülhetett oda hogy az alap kiásasa után nem hordták el a földet, és panaszkodott a szomszéd nem akarja nézni a kupacot, ezért inkább szét dobták az udvaron
Szia
Ez egy tisztító nyílása a szennyvíznek ennek az alján olyan 180-200 cm mélyen van egy ledugózott T idom abban kell belekötni a szennyvizet. A gerinc valahol az utcán húzódik annak idején mikor csinálták minden háznál csináltak egy leállást nagy valószínűséggel egyenesen kifelé vezet a cső de egy közmű térképet lekérni nem ártana
A kerítéshez csatlakozás kapcsán:
Ez (sajnos) nem az USA, ahol bizonyos irányelvek betartása mentén (nagyjából) csinálsz amit akarsz..
Itt az a telekhatári kerítés vagy a tietek, vagy a szomszédé.. a helyi építésirendelet határozza meg, hogy a telek jobb vagy bal olalán álló kerítés az ami a Te feladatod, Te költséged, a másik meg az adott oldali szomszédé..
Ha itt a villanyóra-fal melletti kerítés nem a Te dolgod, hanem pont a szomszédé, akkor nem annyira jó ötlet a kerítés vas eleméhez rögzíteni a falat, mert a szomszéd bármikor kitalálhatja, hogy le akarja cserélni a(z amúgy is idejétmúlt és elvileg veszélyes) pala kerítést és akkor kellemetlen ha a Te falad ahhoz van rögzítve.
Itt az alapján, hogy a kerítés "belső" fele van feléd, gyanús, hogy ezt a Ti telketek korábbi tulaja építhette, akkor vélhetően ott (ezt helyi építési rendelet határozza meg elvileg) a jobb oldali (utca felől nézve a telket) kerítés a "tied", tehát építhetsz hozzá falat, mert nem a szomszéd dönthet az elbontásáról, cseréjéről hanem Te.
VISZONT:
ha így van akkor a másik oldali (jelenleg nem létező, madzaggal jelölt helyen "futó" kerítés amit korábban mondtál, hogy majd építenetek kell, nah az akkor nem a Te dolgot / költséged kellene, hogy legyen hanem az onnansó szomszédé..
Másik téma:
Mérődoboz..
Véletlenül SE vegyél semmilyent, amíg az e-On, MVM, vagy aki épp ott illetékes nem mondta meg, hogy milyent fogadnak el. Többfélét lehet kapni, elvileg (hangsúlyozom: ELVILEG) mindegyik megfelel a vonatkozó jogszabályi kritériumoknak, DE mégis az van, hogy (NEM MINDENHOL, DE NAGYON SOK HELYEN) az Eon vagy MVM illetékes ellenőre/"döntő embere" 1félét "hajlandó" elfogadni (Pl felénk kizárólag a CsatáriPlast márkájút).
Hiába ugyanúgy megfelelő elvileg a másik márkájú is (és esetleg felébe kerül), ha olyant teszel fel, nem fognak "ámen-t" mondani a bekötésedre és nem lesz villany amíg ki nem csengeted a csatári doboz árát (a másik meg nyilván eladhatatlan, hiszen másnak sem lesz jó, így aki tudja, hogy hogy működik ez az nem fogja megvenni még 5 Ft-ért sem).
Szarul hangzik, de ez van itt.
Több elvileg jó megoldás / termék is létezik, de csak az egyikbe hajlandóak bekötni a villanyt, és ha ez nem tetszik panaszkodhatsz ahová akarsz, de ki akar egy induló építkezésen rögtön az első tégla előtt 0,5 - 1 - 2 - kitudja-hány -évet csúszni azért mert a panszának az elbírálására vár.. mindenki inkább kidobja az ablakon azt a további 50-70-100 ezret a "nekik tetsző" dobozra, káromkodik párat, aztán halajdon a bekötés....
Ez magyarország...
Mérő doboz ügyben a lényeg az, hogy van egy regisztrált villanyszerelő aki tudja a szabványt ( MSZ EN 447 : 2019 ) , és tudja azt is hogy melyek a rendszerengedélyes mérőszekrények!
@@AndyOpenStage igen és a több "rendszerengedélyes" szekreny közül felenk kizarólag a csatári az amire végül az eOn szakemberei hajlandóak ratenni a plombát, ha mas markájú a doboz, akkor csereld le és ha majd fentlesz a csataris doboz, akkor kérj egy új időpontot a beköteshez..
@@AndyOpenStage nálunk az uj villanyóra szekreny kialakítását vegző villanyszerelő annyit mondott erre, hogy igen, ő is tudja h felhaborító, de ez van.
Lehet széllel szemben vizelni, csak nincs ertelme, (főleg ha olyan erős az a szél mint ebben az országban..)
Ötlet: vegyél két darab betonlap kerítés elemet aminek mérete kb 30-40-50 cm x 2,5 méter, ezeket leásod 50-60-70 cm mélyre összefogatod őket és óvatos fúrással furhatod fel rá a villanyszerelési dobozt.......... ezzel betonoznod sem kell, csak megvenni a két darab kerítés panelt és leásni...
Köszi, ez nagyon jó ötlet!
Òvatosan kell kifutni, az ütvefùrò funkciòt àt kell àllìtani csak fùràsra mintha csempét furnàl. Majd eldöntöd melyik megoldàs lesz, szép napot.
Ha a szomszéd tulajdona az a kerítés nem igazán jó ötlet arra vagy ahhoz rögzíteni a te árammérőszekrényed. A szennyvízcső irányát meg , ha leveszed a kupakot látni fogod merre vezették el, ha önálló telekvolt mikor a csatornázás történt egyértelmű, hogy az utca felé távozik a telekről,
Nem volt önálló telek, egy nagyobb telekről lett leválasztva.
Egyébként, ha az a telek csatlakozási pontja a csatorna hálózathoz akkor szerintem, 400, s aknának kelleme lenni fedővel, nálam akna van.
Vidd feljebb a villanyt egy pár méterrel távolabb a szennyvízcsatornától. Ne rögzíts semmit a kerítéshez. Külön villanydoboz. A víz hol fog bejönni? Hagyjál annak is egy gégecsövet a kerítés alatt.
Nem lehet, mert 1 méteren belül kell legyen a villanyóra a telekhatártól.
A víz a másik saroknál jön be, úgyhogy az nem zavar.