Стоп на книжкові покупки! Ставлю книжкові покупки на стоп і не купляю книжки 3 місяці!

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 14 лис 2024
  • Я порахувала, що зараз у мене вдома приблизно 100 непрочитаних книжок, і із них приблзно 50, куплених нещодавно, починаючи з листопада, з чорної пятниці. Тому я вирішила зробити стоп на книжкові покупки на 3 місяці і не купляти нові книжки починаючи з лютого 2024 року!
    Це моє нове відео на новому каналі про книжки! На цьому каналі я буду ділитися своїми оглядами книжок.
    Я Маргарита, англійський філолог, пишу свою книжку і читаю більше 100 книжок на рік.
    Підписуйтесь на мій книжковий інстаграм / zakladkabooks
    і тікток / zakladkabooks
    Ви можете відправити донат авторці каналу на нові книжки ❤️
    Банка моно send.monobank....
    Номер картки 5375 4112 1581 9553

КОМЕНТАРІ • 6

  • @Neurodrive
    @Neurodrive 7 місяців тому +1

    Корисне відео, дякую!
    В мене схожа проблема. Теж купую в декілька разів більше книжок, ніж встигаю прочитати. Інколи це імпульсивні покупки, простимульовані або привабливими акціями, або анонсами передпродажів книжок в улюбленому жанрі чи тематиці. А інколи це просто знімання стресу. Проаналізувавши це, зрозумів, що такими темпами через декілька років треба буде окрему квартиру під бібліотеку мати :D
    Наразі для себе обрав шлях обмеження. Деякі з Ваших порад теж задіяв вже, але поки що якось тяжко триматись морально.
    1. Планування покупок з відстроченим терміном купівлі. Тобто записую, що я хочу, але купую через місяць. Напротязі місяця переглядаю цей список, відслідковую за своїми ємоціями і відчуттями що кожної окремої книги. Часто виходить так, що через деякий час приходить розуміння, що мені ця книга не потрібна.
    2. Обмеження на кількість. Почув про цей спосіб у одного із блогерів. Читати 2 книги, а купувати тільки одну. Наприклад, прочитавши 10 книжок за місяц можна купити тільки 5 наступного місяця. Таким чином це стимулює більше читати і корегує співідношення непрочитанних книжок до прочитанних у кращий бік.
    3. Обмежую бюджет на покупки саме книг. Створив окрему банку під це діло з комфортную для себе місячною суммою, щоб не перезавантажувати свій загальний бюджет.
    4. Обмеження перегляду книжкового контенту (з цим взагалі найважче по моїм спостереженням). Коли виникає бажання переглядати такий контент намагаюся перемикатися на щось інше, зайнятись якоюсь незавершеноє справою, прогулятись, чи просто почитати щось із непрочитанного. Але, як бачите, виходить не дуже, бо я тут майже о третій годині ночі =)
    Буктюб і книжковий контент - це святе усеж таки.

  • @yuriyburov2685
    @yuriyburov2685 7 місяців тому +2

    ох, не треба зарікатись!

  • @irynaporkha
    @irynaporkha 6 місяців тому

    Я вперше зробила експеримент з "не купуй - читай наявне" в 21 році. Вийшло два місяці без покупок, трохи ламало. Масштабно підчитала запаси.
    Максимально вдавалось дійти до лише двох непрочитаних книг на полиці. Але це виявилось вже незручно, мені не хотілось читати саме ті 2 книги. Хотілось мати вибір хоча б з 5.
    Зараз в мене триває місяць без книжкових покупок, це лягає в настрій. Але в мене був день народження, тому є нові книги в подарунках☺️

    • @zakladkabooks
      @zakladkabooks  6 місяців тому +1

      День народження - це чіткод😂😅

    • @zakladkabooks
      @zakladkabooks  6 місяців тому +1

      До речі так, куплені, особливо давненько вже не хочеться читати 🤷

    • @irynaporkha
      @irynaporkha 6 місяців тому

      @@zakladkabooks у мене найбільший почекун - це книга, яка мені погано читається, але я не можу її кинути, бо вона пізнавальна і ще й взята з бібліотеки родичів. І кинуть не можу, і дочитувати не хочеться🫣
      Все інше +/- рухається в плані читання