Könnyed Társasjátékok - 7 Remek játék a hobbival ismerkedőknek

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 19 вер 2024

КОМЕНТАРІ • 27

  • @-piszka990
    @-piszka990 6 місяців тому +3

    szuper lista!
    Similo szabálya csodálatosan működik dixit kártyákkal is. (annyit változtattunk hogy 7 kártya van mindig kézben 5helyett, hogy nagyobb választék legyen) ketten is kifejezetten jó élmény így dixit kártyákkal játszani

  • @mikloserdei1645
    @mikloserdei1645 6 місяців тому +4

    Szerepjátékok témakörben tudnám ajánlani a Karak játékot. Könnyen tanulható, gyerek barát és szépen mutatja az alapokat ebben a műfajban.

  • @bernadetthaluska4210
    @bernadetthaluska4210 6 місяців тому +3

    Érdekes, én a Fesztavot nem raktam volna be full kezdő ajánlásba. Amikor én olyan emberekkel játszottam, akiknek addig csak Gazdalkodj okosan és Monopoly típusú játékuk volt, ott még a Kingdomino is egy nagy ugrás volt, a Fesztav, Stone Age stb szabalymagyaratata megijesztette őket, túl hosszúnak és osszetettnek érezték. De persze simán lehet olyan kezdő, aki függetlenül attól h nem ismeri még ezt a világot, nyitott a picit összetettebb játékokra.

  • @Horvath_Botond
    @Horvath_Botond 6 місяців тому +13

    Azért tegyük hozzá, hogy ennek a hobbinak a fellendüléséhez nagyban hozzájárultatok... 😉

    • @mitjatsszunk
      @mitjatsszunk  6 місяців тому +1

      Igyekszünk!✌🏻♥️😘 Köszi!

  • @bertalancsoban4107
    @bertalancsoban4107 5 місяців тому

    Hatalmas UNMATCHED rajongóként személy szerint nem ajánlanám kezdőknek, több ok miatt is:
    - Nagyon fontos megtanulni és fejből tudni az összes, játékban jelel levő karakter kártyáit.
    - Emellett a tudás mellett a játék akkor nyílik meg igazán amikor már sok száz játékmenet után ráéreztek arra, hogy mikor mit kell rakni (Színlelt támadást használ? Mi van ha következő körben Hyde-á változik? Medusa lehet hogy arra vár hogy ne legyen védőkártyám a nyolcasára, misz védjek-e vagy sem?) Regeteg apró de negyon mély részletet rejt magában a játék.
    Édesanyámmal ketten szoktuk játszani, de kb. 200 menet után még mindig találunk benne valami újat. Amíg nincs meg ez az alaptudás, addig sajnos csak egy oda-vissza püfölés, aminek teljesen random végkimenetele van.

  • @MrVairochana
    @MrVairochana 6 місяців тому +3

    Kicsit hadd legyek féltékeny a kezdőkre. :) Nekik még minden új és varázslatos, rengeteg tanulni- és tapasztalnivaló van előttük, rengeteg a segítségük, nem csökkenti a lelkesedést, ha egyik játékról egy másik jut eszükbe..
    Kiváncsi lennék középhaladó/hidden gem ajánlásra... Nem mindenki öl napi több órát bga böngészésre.. :)
    Pl Cascadia helyett Gods love dinosaurs, Jenga helyett Menara, Catlady helyett Rauha, Mind MGMT helyett Az utolsó péntek, Carcasonne mellé Nemeton, Az ismeretlen bolygó helyett In the hall of mountain king, Bloodrage helyett Inis, Dixit helyett Obscurio...

    • @David.patrik.fodor1212
      @David.patrik.fodor1212 6 місяців тому

      Az utolsó péntekkel játszottál már? Ha igen, milyen?

    • @mitjatsszunk
      @mitjatsszunk  6 місяців тому +2

      Óó remek ötlet!!!☺️ Köszi!

    • @MrVairochana
      @MrVairochana 6 місяців тому

      @@David.patrik.fodor1212 A szabályzat hibás, nem csak a deltavision fordítás, hanem a gyári is, nem egy felesleges kérdést vetett fel, amig a bga forumon válaszokat nem kaptunk.
      Nagyon hangulatos, tényleg szerelmeslevél a Péntek 13 filmekhez.
      Viszont szűk és tapasztalatot vagy elméleti tesztet kíván a jó játékélmény, a gyilkosnak nagyon meg kell gondolnia, merre oson és melyik képességét mikor használja, mert 4 fejezeten át kínlódik, ha nem figyel oda.
      A bábuk lehetnének szebbek, az apróbb tokenek karton helyett műanyag (olyan is van), talán kár, hogy ha ketten játszotok is, egyikőtök akkor is az összes áldozat karaktert fogja irányítani.
      Illetve fejezetről fejezetre változnak a célok és szabályok, meg lehet keveredni, mikor kinek "egészségtelen" a találkozás, de ilyen a forgatókönyv, ha az áldozatok összefognak és lesz egy 'final girl'.
      Viszont az áldozatoknak van egyedi képességük, aki kiesett is visszatér egy új személyt alakítva.
      Lehet hozzá a film zenéit vagy nox arcanát betenni, egy élmény figyelni az izgulást és számolást, merre járhatsz, te meg egyszer csak szólsz az egyik táborozónak, hogy most öltelek meg. 😁
      A kiegészítőt nem próbáltam még. Szerencsére nincs benne dobókocka, minden a tervezésen múlik (miután a gyilkos szórja szét a faházak kulcsait, lehet időt nyerni a mozgáshoz és amibe betörsz az elején, az nem menedék többé, és ha átsétálsz a tó medrén, utolérheted, aki a partján szalad..)
      De ha elrontod, úgy összezárnak, esélyed sincs bárkit elkapni...
      Szerintem érdemes klubban kipróbálni vagy kölcsönözni vásárlás előtt.

    • @MrVairochana
      @MrVairochana 6 місяців тому

      @@David.patrik.fodor1212 Tematikus, annak minden előnyével és hátrányával.
      A szabályzat hibás, nem csak a deltavision fordítás (a titkos alagút használatával a gyilkos nem egy másik faházba jut, hanem annak teraszára).
      A bábuk lehetnének kevésbé retro kinézetűek. Akárhány játékos játszik, valaki akkor is irányítja az összes áldozatot. Fejezetenként változik a cél és néhány szabály, nem mindegy, a találkozásba belehal a táborozó vagy ellök magától...
      A gyilkosnak nincs könnyű dolga, nagyon okosan kell terveznie a mozgást, (a faház kulcsok szétszórását) a képességek használatát, különben esélye sincs, vagyis Jason Voorhees helyett inkább az anyja legyen a minta.. 🙂
      Néhány -részben hibás- alkalom alapján az újrajátszhatóság kérdéses..
      Mindenképp javasolt klubban kipróbálni vagy kölcsönözni vásárlás előtt -és a témazenét berakni. 🙂

    • @MrVairochana
      @MrVairochana 6 місяців тому

      3 válaszom tűnt már el..
      Tematikus, annak minden előnyével és hátrányával.
      A gyilkosnak inkább Pamela, mint Jason Voorhees legyen a követendő példa, mert könnyű elrontani -itt sétálva nem éred utol a szaladó tinit..
      A 4 külön is játszható fejezetnek a célja, részben a szabályai változnak: nem mindegy mikor ki él túl egy találkozást...
      A szabályzat hibás: a titkos alagutat használva nem egy másik faházba, hanem annak teraszára jutsz. Szerintem a paraván belső oldalán a mini térkép felesleges, és nem a résen át kukkolva fogod követni a mozgásokat...
      Akár ketten, akár hatan játszátok, valaki irányítja a teljes létszámot.
      Nagyon hangulatos -témazenével főleg-, élmény figyelni az áldozatok számolását, merre járhatsz, ahogy összedolgoznak, hová rakjanak csapdát, ki merre menjen...
      Nagyon kell tervezni -a gyilkos rejti el a faházak kulcsait-, beosztani a képességeket és azokból valamilyen láncreakciót építeni. A képességeidet pedig csak a fejezetvégi pontozás alapján van esélyed újrafelhasználhatóvá tenni.
      A kiegészítőt nem próbáltam.

  • @SzilardVigh
    @SzilardVigh 6 місяців тому +2

    A videó után gyorsan megnéztem a Similo szabályát és 4 napja csak azt játszuk a gyerekekkel Guess in 10 az Állatos és a Városos kártyákkal. (4 és 6 éves)
    Köszi!

    • @mitjatsszunk
      @mitjatsszunk  6 місяців тому

      Ez fantasztikus, jó játékot nektek!🥳

  • @mesi9135
    @mesi9135 6 місяців тому +1

    Belendültetek ebben az évben a tartalom gyártásban. Legalábbis én nagyon ezt érzem. Szuper videó.

  • @Necreon021
    @Necreon021 6 місяців тому +4

    Húúú de kényelmetlen a szemnek / agynak ez a lassan zoom-olunk Zolira dolog, plz ne.

  • @csillapozsgai8842
    @csillapozsgai8842 6 місяців тому +1

    Kuruzsló &Tsa mi is imádjuk. A kisebbik lányom 4 évesen lazán tudja játszani. Igaz a szabályjátékokhoz szocializálódott. :)

  • @dynamiteduo2613
    @dynamiteduo2613 6 місяців тому

    06:30 Praktikusan szemlélve ez mennyiben más, mint a Hedbanz?

    • @mitjatsszunk
      @mitjatsszunk  6 місяців тому +1

      Kooperatív, tematikus, képkártyákkal dolgozik, kizárásos következtetéssel dolgozik… hirtelen ezekben rögtön más. :D

    • @dynamiteduo2613
      @dynamiteduo2613 6 місяців тому +1

      @@mitjatsszunk Dehát a Hedbanz sem kompetitív játék, abban is vannak tematikus kiadások (melyik karakter vagyok a Harry Potterből, például), és az is képkártyákkal dolgozik, csak a homlokra kell feltűzni.

    • @mitjatsszunk
      @mitjatsszunk  6 місяців тому +1

      @dynamiteduo2613 Ahaa, na azt nem tudtam, én csak a sima Hedbanzt ismerem. Mm, úgy tudom ott azt próbálom kitalálni én ki lehetek, itt ugye közösen találjuk ki a kör vezetőjének titkos kártyáját, aki nem beszélhet egyáltalán, csak a kezébe tett kártyákkal ad nekünk jeleket és mi a gondolkodására próbálunk ráhangolódni, hogy mi alapján jelezhet nekünk. Ilyen szempontból inkább a Mysteriumra hasonlít.

    • @dynamiteduo2613
      @dynamiteduo2613 6 місяців тому

      @@mitjatsszunk Erről a kártyalapokkal kommunikálásról nekem is a Mysterium villant be. Alapvetően viszont azt látom hogy ez egy Hedbanz némi csavarintással. Sokadik eset, amikor az az érzésem, hogy modern játékként akarnak eladni valamit, ami több évtizede a piacon lévő klasszikus. Mint a Csak egy is, amit már a rendszerváltás idején annó játszottunk lexikonnal és ugyanezekkel a szabályokkal, papírlapon, ceruzával. Egyáltalán nem találom rá indokoltnak a modern, formabontó társasjáték dicséretet. Nem arról van szó, hogy egy játék máshonnan ismerős elemeket használ fel, mert persze nehéz újat kitalálni ma már, és inspirálódnak a címek egymásból, így némely megoldást, főleg ha az ember sokat játszik, kapcsol a szemlélő ide, vagy oda. De itt (is) konkrétan azt látom, bár lehet, rosszmájú vagyok, hogy mintha a lesajnált, "közízlést kiszolgáló" klasszikus cím (hiszen ki az, aki egy MB logó kapcsán nem szisszen fel) más csomagolásban már a "modern játék" minősítést kapja.

    • @dynamiteduo2613
      @dynamiteduo2613 6 місяців тому +1

      @mitjatsszunk Erről a kártyalapokkal kommunikálásról nekem is a Mysterium villant be. Alapvetően viszont azt látom hogy ez egy Hedbanz némi csavarintással. Sokadik eset, amikor az az érzésem, hogy modern játékként akarnak eladni valamit, ami több évtizede a piacon lévő klasszikus. Mint a Csak egy is, amit már a rendszerváltás idején annó játszottunk lexikonnal és ugyanezekkel a szabályokkal, papírlapon, ceruzával. Egyáltalán nem találom rá indokoltnak a modern, formabontó társasjáték dicséretet. Nem arról van szó, hogy egy játék máshonnan ismerős elemeket használ fel, mert persze nehéz újat kitalálni ma már, és főleg ha az ember sokat játszik, kapcsolja ide és oda a látottakat. De itt (is) konkrétan az az érzésem, bár lehet, rosszmájú vagyok, hogy mintha a lesajnált, "közízlést kiszolgáló" klasszikus cím (hiszen ki ne szisszenne fel egy MB logó kapcsán) más csomagolásban már a "modern játék" minősítést kapná.