Я теж працюю в зовсім іншій сфері, але за останні 5 років переглянув стільки матеріалів про урбаністику і архітектуру, що мені би мали видати диплом) Дійсно дуже цікава тематика, яка насправді стосується кожного. А пан Юліан ще й своєю харизмою підкорює глядача)
То Львову ще пощастило. Ходять легенди, що в Києві на кожного мешканця Оболонських Липок припадає по 4 блискучих колонни з нержавійки, по 2 даха-конуса, по 40 м2 вікон-квадратиків та навіть стоїть церква з дахом із синього полікарбонату...
Дуже цікаво, ніби подорожуєш машиною часу між десятиліттями. Бажаю Україні миру, перемоги. Щоб від новин війни ми повернулися до теми відродження. Зараз якнайгостріше постане питання доступності просторів. Будувати країну після бомбардувань та розгромів - відповідальний виклик для архітекторів.
Трошки здивувала така робочосолідарна толерантність до жахливого банку на Міцкевича. 😅 Пам'ятаю, його тільки добудували коли я вперше відвідав Львів, так радів що він історичний та не схожий на Київ, але та будова зіпсувала враження. Але в цілому дуже цікаве відео, дякую.
ну насправді, якби добудували іншу частину, виглядало б, можливо, сильно краще. Бо реалізована частина сама по собі не вписується взагалі. Ну і це все ще архітектура свого часу і на фоні інших будівель тих часів не така й погана)
Цікавенний, як завжди, випуск про історію архітектури! Дякую, що показали, поміж численних досить вульгарних форм, і такі вдалі оригінальні роботи свого часу. Отримала велике задоволення від перегляду. Дякую Вам, Юліане
@ - дякую що розкрили думку архітектора на наш Мавзолєй. Хто б міг подумати що він планувався як єдина композиція з сусіднім будинком "художника". Проте явно нажаль не мислив в контексті цілісного середовища, хоч і враховував вижові точки. До речі сьогодні там на пл. Міцкевича будують якийсь інший будинок, ніж проект який демонстрували громаді, оскільки внутрішня "вулиця" навскіз уже залита бетонними перегородками :(
Дякую за черговий випуск. Дуже цікаво було послухати історію становлення сучасної архітектури в Україні. Було весело, коли почула про "колоніальний стиль".
Щось мені архітектура 2000-х, жодна не сподобалась, а ні житлові комплекси, а ні банки. Якесь все такє ДИВНЕ, не в самому кращому сенсі цього слова) І виглядає все дешево, ніби все суцільно із пінопласту зроблено... При тому що тіж самі цегляні хрущівки виглядають як завгодно, але не дешево! Просто, сурово, унило, навіть бідно, але не дешево! Теж саме і з радянським модернізмом, він, хоч і був збудований із подекуди неякісних, дешевих матеріалів, але теж нема враження як від чогось дешевого. А тут є. І кольри.. Сірий і червоний в сторону пурпурного!..😝 😝😬🤢 І взагалі, мені подобається Парфенон, а звичайна хрущівка куди ближча по своїм ритмам і пропорціям до Парфенону, а ніж всі ці дивакуваті ізломи, кути, грані, еркери, арочки, вежечки, тощо...) А саме відео дуже цікаве, і я дивлюся з великим задоволенням!!! За що і дякую, Вам, Юліане!)
Ви абсолютно праві) парфенон з хрущовками має одну спільну рису - ритм. А в тій архітектурі ритм відсутній, от і нагадує салат. Чудово, що ви таке помічаєте
Спасибо, очень интересно! В Киеве формат несколько отличался. Во-первых, гаражи на первом этаже - редкость. Очевидно, что, в большей степени, это связано с высотностью; в многоэтажных комплексах гаражи бесполезны. Первые этажи не жилые, но обычно офисного формата. Крыши тоже отличались. Были, конечно, и башенки, как на оболони, но в высоких зданиях чаще можно встретить застекленные волны. Еще чаще встречаются нелепые металлоконструкции в виде шпиля.
мати доступ до даху будинку це було б першим кроком до використання цих площ, наприклад для засмаги, проведення часу або гарденінгу (стосується дахів відкритим типом) і взагалі можливість прогулятись по даху цілого кварталу виглядає дуже круто. мається на увазі що в межах одного будинку з кварталу є можливість піднятись на дах, а будинки як МКС стиковані і по даху усіх будинків можна пройтись.
Що ж то за проблема 'дотягнути' канал Юліана до 100 000 підписників ?! Агов, давайте масово всі підпишемось, хто сюди 'залітає', людина старається і результат дуже якісний, аналогів у темі поки не зустрічав на просторах UA-cam...
"Цікаві" дашки ще біль менш виглядають на низьких будинках, от коли на 25, як от в Києві, то зовсім вже дивно :) А от цікаво - ми досі в спільних трендах з рускім міром чи вже проекти більше європейські?
Ментально Україні дуже далеко до Європи. В архітектурі це теж відображається. З «руського міру» ми ще не вийшли, і виглядає так, що довго ще не вийдемо. Продовжуємо фігачити мікрорайони з панельними монстрами. З роками тільки кількість поверхів у панельок зростає. В Європі таке гівно не будують з 80-х.
Львов в большей степени в тренде с Европой строит, как я вижу в последнее время. А вот Киев, например, или юго-восточная Украина - чистейший русский мир)
Шановний авторе каналу та підписники! Шукаю поради. Мені 39 років. Маю вищу освіту. Чи можу я вступити у внз на напрям навчання архітектура або будівництво, і яку саме спеціальність обрати для того, щоб займатися проектуванням будівель та приміщень, дизайном інтер'єрів? Чи не запізно в такому віці опанувати нову спеціальність та реалізуватися в новій професії?
1:53 ви будете здивовані але деякі церкви будували в 20-х, 30-х ,40-х та 50-х, я теж раніше раніше думав що нічого не будували а виявляється що будували і не так мало
@@воваомелюх-к8оні, багато людей думає ніби тоді лише зносили але віруючих завжди вистачало, існують церкви збудовані в 1947 в 1956 ну звісно потім вже були сильні гоніння гоніння на церкву тож більше не будували певне
Архітектуру України 2000-х я би назвав: «шо попало» (і збоку бантік). Коли гуляєш по старих вулицях європейських міст - очі насолоджуються естетикою готики, класицизму, ренесансу, бароко, модернізму, навіть конструктивізму. В такому середовищі почуваєш себе цивілізованою людиною, причетною до великої культури з багатою історією. Сучасна архітектура в Європі не викликає таких позитивних емоцій, але й негативних теж. А те, що набудували в українських містах, особливо в останні 30 років, - викликає бажання підірвати це все динамітом. Тотальний несмак.
20:57 мені, як особі, що не знається в архітектурі, цікаво, чому не можна робити гаражі на першому поверсі? Я бачив таке в Google Maps у містах Греції та Кореї.
Галицький стиль на початку відео чітко прослідковується в першому будинку! Цікаво чому " його" закинули і як власну архітектурну концепцію не розвивали дальше?!
Згадали про жахливий укрсоцбанк на пл. Міцкевича який варто розібрати і чомусь не протиставили банк навпроти, збудований трохи раніше, який просто чудово вписався в існуючий контекст площі
а сколько царских сёл в каждом городе наворотили-с уродскими дизайнами..а этих магазов с профнастила и стеклопакетов..в европе стараются сберечь сам дизайн код улиц и даже игровые площадки для детей и маркеты страются выполнять в одном стиле..а у нас всё как попало из дешёвого сайдинга,пенопласта,дешёвых окон и ещё все залепят разноцветной рекламой-и по больше...фууу..буээээ
Майже в кожному відео ви нарікаєте на людей що склять балкони..Я розумію що це псує вигляд будинку, але ця ситуація не нова. Але деякі архітектори і надалі проектують будинки-новобудови з незашкленими балконами, навіть зараз таке будується. При цьому всі добре розуміють що 90% власників квартир захочуть їх потім засклити. Проектуйте відразу те що потрібно, шкліть всі балкони однаково, людям щоб не доводилось за вами доробляти хто як вміє, і буде ок.
@@CHAPLINSKYVLOG у нас в Місті трав закриті лоджії , всі засклені однаково, і ніхто не склить колгоспно. Тож мабуть таки можна відмовитись від балконів на користь лоджій, якщо цього прагнуть власники квартир
Patreon: patreon.com/chaplinskyvlog
Telegram: t.me/ChaplinskyVlog
Instagram: instagram.com/chaplinsky_vlog/
Facebook: facebook.com/chaplinskyvlog
Не маю ніякого стосунку до архітектури, але до біса цікавий канал
Як не маєте? Ви ж у ній живете)
так це тільки не для професіоналів і цікаво)))
Дякую. Радий, що ви з нами)
Я теж працюю в зовсім іншій сфері, але за останні 5 років переглянув стільки матеріалів про урбаністику і архітектуру, що мені би мали видати диплом) Дійсно дуже цікава тематика, яка насправді стосується кожного. А пан Юліан ще й своєю харизмою підкорює глядача)
Ви перший з публічних архітекторів, що вирішив дослідити цей істоичний період. Дякую!
Дякую, що дивилися!
🤣 "Ну це коли колонн багато....." Просто падаю від сміху
Wow. The next episode of architectural retrospective is here. Thanks a lot for such a high quality content.
Банк на грушевського в той час для Львова 💕 ,та й зараз дуже навіть гарно
В цих блогах, окрім них самих (які звичайно ж чудові), є дуже класний момент - анонс нових блогів
То Львову ще пощастило. Ходять легенди, що в Києві на кожного мешканця Оболонських Липок припадає по 4 блискучих колонни з нержавійки, по 2 даха-конуса, по 40 м2 вікон-квадратиків та навіть стоїть церква з дахом із синього полікарбонату...
Двi церкви до речi, i ще одна на даху 15-го поверху.
На кожного мешканця Києва припадає по зашкленому балкону.
Гарне відео!
Дякую!
Дякую пан Юліан за різний контент, який формує повну картинку в голові. Хоча особисто мені більше подобаються відео про наші міста
Дуже цікаво, ніби подорожуєш машиною часу між десятиліттями. Бажаю Україні миру, перемоги. Щоб від новин війни ми повернулися до теми відродження.
Зараз якнайгостріше постане питання доступності просторів. Будувати країну після бомбардувань та розгромів - відповідальний виклик для архітекторів.
Дуже цікава тема
Дякую)
Трошки здивувала така робочосолідарна толерантність до жахливого банку на Міцкевича. 😅 Пам'ятаю, його тільки добудували коли я вперше відвідав Львів, так радів що він історичний та не схожий на Київ, але та будова зіпсувала враження.
Але в цілому дуже цікаве відео, дякую.
ну насправді, якби добудували іншу частину, виглядало б, можливо, сильно краще. Бо реалізована частина сама по собі не вписується взагалі. Ну і це все ще архітектура свого часу і на фоні інших будівель тих часів не така й погана)
Хіба я хвалив цей банк? При чому тут солідарність? Я просто відмітив його в часі
Цікавенний, як завжди, випуск про історію архітектури! Дякую, що показали, поміж численних досить вульгарних форм, і такі вдалі оригінальні роботи свого часу. Отримала велике задоволення від перегляду. Дякую Вам, Юліане
Дякую і вам!
ооо, одразу після 90х пішли в 00)) чекаю наступну серію, насправді мабуть найцікавіша серія з усіх на каналі для мене особисто)
Дякую за ваш схвальний відгук!
@ - дякую що розкрили думку архітектора на наш Мавзолєй. Хто б міг подумати що він планувався як єдина композиція з сусіднім будинком "художника". Проте явно нажаль не мислив в контексті цілісного середовища, хоч і враховував вижові точки.
До речі сьогодні там на пл. Міцкевича будують якийсь інший будинок, ніж проект який демонстрували громаді, оскільки внутрішня "вулиця" навскіз уже залита бетонними перегородками :(
Класний історичний екскурс))) лойк не дивлячись))) колоніальний стиль це бімба))))
Дякую за черговий випуск. Дуже цікаво було послухати історію становлення сучасної архітектури в Україні. Було весело, коли почула про "колоніальний стиль".
Дякую, що приділили час!
Дуже пізнавальна серія відео, дякую!
Дякую і вам. Бачили кожне?
@@CHAPLINSKYVLOG так!
Дуже цікавий контент, багато що пояснює і структурує
Дякую за відгук)
Колоніальний стиль. 👍
Дуже цікаво! дякую!
випуск як завжди вогень, дякую за працю!
Дякую, що дивилися!
Вподобайка в підтримку каналу!!! Дякую!!! Браво 👏👏👏
Дякую і вам!
Дуже цікаво! Дякуєм Вам. Продовжуйте
Дякую за підримку!
Щось мені архітектура 2000-х, жодна не сподобалась, а ні житлові комплекси, а ні банки. Якесь все такє ДИВНЕ, не в самому кращому сенсі цього слова) І виглядає все дешево, ніби все суцільно із пінопласту зроблено... При тому що тіж самі цегляні хрущівки виглядають як завгодно, але не дешево! Просто, сурово, унило, навіть бідно, але не дешево! Теж саме і з радянським модернізмом, він, хоч і був збудований із подекуди неякісних, дешевих матеріалів, але теж нема враження як від чогось дешевого. А тут є. І кольри.. Сірий і червоний в сторону пурпурного!..😝 😝😬🤢 І взагалі, мені подобається Парфенон, а звичайна хрущівка куди ближча по своїм ритмам і пропорціям до Парфенону, а ніж всі ці дивакуваті ізломи, кути, грані, еркери, арочки, вежечки, тощо...)
А саме відео дуже цікаве, і я дивлюся з великим задоволенням!!! За що і дякую, Вам, Юліане!)
Ви абсолютно праві) парфенон з хрущовками має одну спільну рису - ритм. А в тій архітектурі ритм відсутній, от і нагадує салат. Чудово, що ви таке помічаєте
Спасибо, формат топ! Еще бы интересно было послушать про региональные особенности в архитектуре наших городов.
Дякую за коментар та пропозицію)
Підтримую пропозицію, хоча розумію, що то потребує додаткових досліджень)
@@ОлександрРундель так, і чималих)
Спасибо, очень интересно!
В Киеве формат несколько отличался. Во-первых, гаражи на первом этаже - редкость. Очевидно, что, в большей степени, это связано с высотностью; в многоэтажных комплексах гаражи бесполезны. Первые этажи не жилые, но обычно офисного формата.
Крыши тоже отличались. Были, конечно, и башенки, как на оболони, но в высоких зданиях чаще можно встретить застекленные волны. Еще чаще встречаются нелепые металлоконструкции в виде шпиля.
мати доступ до даху будинку це було б першим кроком до використання цих площ, наприклад для засмаги, проведення часу або гарденінгу (стосується дахів відкритим типом)
і взагалі можливість прогулятись по даху цілого кварталу виглядає дуже круто. мається на увазі що в межах одного будинку з кварталу є можливість піднятись на дах, а будинки як МКС стиковані і по даху усіх будинків можна пройтись.
Думаю далі буде тільки цікавіше. Буду з нетерпінням чекати про сучасну архітектуру.
Дякую за підтримку!
Те що ще не так давно було круто зараз часто виглядає дико і смішно, хоча часом і сплакнути хочеться від тої недалекоглядності...
"подобалося замовнику" - це біч України
Давай, ще 👍🏼
коментар в підтримку розвитку цього каналу!)
дякую!
Що ж то за проблема 'дотягнути' канал Юліана до 100 000 підписників ?!
Агов, давайте масово всі підпишемось, хто сюди 'залітає', людина старається і результат дуже якісний, аналогів у темі поки не зустрічав на просторах UA-cam...
Улюблена рубрика !!!
Дякую вам!
Цікаво) дуже дякую за цікавий влог!! Цікаво побачити про наступний переломний момент від 2006 і далі)
Дякую, буде!
Дуже цікаво!
Ви топ;)
Лайк за Якубовського!
Дякую 🔥
"Цікаві" дашки ще біль менш виглядають на низьких будинках, от коли на 25, як от в Києві, то зовсім вже дивно :) А от цікаво - ми досі в спільних трендах з рускім міром чи вже проекти більше європейські?
Ментально Україні дуже далеко до Європи. В архітектурі це теж відображається. З «руського міру» ми ще не вийшли, і виглядає так, що довго ще не вийдемо. Продовжуємо фігачити мікрорайони з панельними монстрами. З роками тільки кількість поверхів у панельок зростає. В Європі таке гівно не будують з 80-х.
Львов в большей степени в тренде с Европой строит, как я вижу в последнее время. А вот Киев, например, или юго-восточная Украина - чистейший русский мир)
Зніміть про 2010-ті 🙏
Дуже класний контент 👍, приїжджайте в їв Франківськ
На каналі є декілька влогів про це місто. Ось один з них: ua-cam.com/video/0jSxY1sZfr0/v-deo.html
Шановний авторе каналу та підписники! Шукаю поради. Мені 39 років. Маю вищу освіту. Чи можу я вступити у внз на напрям навчання архітектура або будівництво, і яку саме спеціальність обрати для того, щоб займатися проектуванням будівель та приміщень, дизайном інтер'єрів? Чи не запізно в такому віці опанувати нову спеціальність та реалізуватися в новій професії?
в першому комплексі у квартирі був одній, то там колон було більше ніж в самого будинку)) Ще й квартира кругова виходила)))
дякую.
Навзаєм.
дуже класна рубрика, але рівень архітектури з 90х і до тепер (з певними виключенням) - дуже сумно
Цікаво! Дякую!!🏡
Вентфасад, керамограніт, полікарбонат - це все рівноцінно поганющі речі, чи не так?
Зоресяйно!
1:53 ви будете здивовані але деякі церкви будували в 20-х, 30-х ,40-х та 50-х, я теж раніше раніше думав що нічого не будували а виявляється що будували і не так мало
Хто вчив історію того цим не здивуєш ))
@@romanlets4893 ну все ж багато людей цього не знає
церкви в 1950-их серйозно?)) це жарт такий?
@@воваомелюх-к8оні, багато людей думає ніби тоді лише зносили але віруючих завжди вистачало, існують церкви збудовані в 1947 в 1956 ну звісно потім вже були сильні гоніння гоніння на церкву тож більше не будували певне
@@воваомелюх-к8о були також церкви збудовані в 70-х 80-х
А можна в опис відео додавати музику?
Архітектуру України 2000-х я би назвав: «шо попало» (і збоку бантік). Коли гуляєш по старих вулицях європейських міст - очі насолоджуються естетикою готики, класицизму, ренесансу, бароко, модернізму, навіть конструктивізму. В такому середовищі почуваєш себе цивілізованою людиною, причетною до великої культури з багатою історією. Сучасна архітектура в Європі не викликає таких позитивних емоцій, але й негативних теж. А те, що набудували в українських містах, особливо в останні 30 років, - викликає бажання підірвати це все динамітом. Тотальний несмак.
Все ж таки цікаво, коли почали з'являтися гігантські коробки без жодного натяку на архітектуру, наче модернізм 70х помножили на 3-4 )
щістя, здоровля, багато років і щісття, здоровля
20:57 мені, як особі, що не знається в архітектурі, цікаво, чому не можна робити гаражі на першому поверсі? Я бачив таке в Google Maps у містах Греції та Кореї.
Греція і Корея - це найкращі приклади для України?)))
@@new-lviv так воно так, але ж де їх дівати? Хочеться скамійок, дерев, гарних дитячих майданчиків. Але ж куди пхати автівки??
Галицький стиль на початку відео чітко прослідковується в першому будинку! Цікаво чому " його" закинули і як власну архітектурну концепцію не розвивали дальше?!
Згадали про жахливий укрсоцбанк на пл. Міцкевича який варто розібрати і чомусь не протиставили банк навпроти, збудований трохи раніше, який просто чудово вписався в існуючий контекст площі
Перегляньте жк Скеля в Яремче
Навіть не знала, шо будівля "Укрсоцбанку" насправді незавершена, цікаво, чи добудують, було б не зле)
Аж не віриться, що 2000ні - це вже історія.
Так тоді навіть краще будували, для людей
Величезне упущення, ні разу не вставити пісню "Львів 2000х років" групи Kurva Matj в це відео 😂
Що, вже!?!?!? Я ще від 90-х не відійшов!!!
а сколько царских сёл в каждом городе наворотили-с уродскими дизайнами..а этих магазов с профнастила и стеклопакетов..в европе стараются сберечь сам дизайн код улиц и даже игровые площадки для детей и маркеты страются выполнять в одном стиле..а у нас всё как попало из дешёвого сайдинга,пенопласта,дешёвых окон и ещё все залепят разноцветной рекламой-и по больше...фууу..буээээ
+
Колоніальний стиль просто вбив
стиль в архітектурі 2000-х можна назвати неоколоніальний
серЕдина
Обидва нові банки жахливі
"Ми з батьком робили якесь г***" На Мицкевича банк в 1000 раз лучше, чем у вас работы, ребята.
жахливо виглядає та архітектура
Пане, а чому ви виступаєте проти гаражів на перших поверхах? Ніколи не натрапляв на пояснення.
Ок, відповім розгорнуто в одному з відосів
@@CHAPLINSKYVLOG чекаємо!
Мабуть тому що це втрата цінного місця, паркінг цілком може бути під землею, а перший поверх зручніший під магазини, офіси і тп.
бо на перших поверхах має бути комерція
@@sokolovsky704 у дворі житлового будинку?
Майже в кожному відео ви нарікаєте на людей що склять балкони..Я розумію що це псує вигляд будинку, але ця ситуація не нова. Але деякі архітектори і надалі проектують будинки-новобудови з незашкленими балконами, навіть зараз таке будується. При цьому всі добре розуміють що 90% власників квартир захочуть їх потім засклити.
Проектуйте відразу те що потрібно, шкліть всі балкони однаково, людям щоб не доводилось за вами доробляти хто як вміє, і буде ок.
відкриті балкони - вимога норм, неможна таке проектувати))))
@@CHAPLINSKYVLOG у нас в Місті трав закриті лоджії , всі засклені однаково, і ніхто не склить колгоспно. Тож мабуть таки можна відмовитись від балконів на користь лоджій, якщо цього прагнуть власники квартир
@@adventuretime3175 Это хуторяне такое прагнут. Особенно убивают люди с площадью квартир на 70+ метров, которые стеклят балконы
@@maestro_jaah а мене вбивають люди які за 30 років не спромоглись освоїти державну мову
Це коли девелопер маже з пожежниками на початку. Всерівно це незаконно. Який сенс в заскленому балконі?))) краще кімнати більші зробити