Дякую! Я використовую приблизно такий самий метод. І хоу поділитись своєю практикою як використати воду яка залишається. Дуже ефективна для ловушок на міль і азіатську осу. Воду треба залишити на2 або 3 дні,щоб підбродила і не приваблювала бджіл. Потім обрізаю пляшку 10- 15 см від верху, перевертаю горловиною вниз і вставляю в нижню частину.Заливаю 100грам.приблизно. рідини яка залишається після топки сушок.Розвішую на відстані 20-30 м від вуликів. Вже через годину, перші азіатські оси, які минулого року за два дні виїли сім"ю з 10 рам, вже всередині ловушки, Міль залітає вночі. Можливо хтось знає цей метод. Але цієї осені мене виручив. Особливо з азіатською осою, яка дуже дошкуляє в Іспанії. Всім удачі. Слава Україні!
Дякую за доречне вiдео. Певно, у вас в садибi доволi мягка вода. А от для iнших мiсцевостей треба на воду звертати увагу i краще використовувати дощову.
Вітя це усе лишне розтоплюєш весь віск разом а дальше на кожних 4-5 кг даєш 5 літрів кип'ятку заливаєш в 10 літрове відро відра складаєш в 8 рамкові корпуси по 5 відер між відрами єструдований пінопласт і утепляєш і повір що ще краще получається ... Дякую за відео !
Алюміній і кислота недопустиме поєднання.Якщо віск сумнівної якості ,то і вощина буде такої ж сумнівної якості.Парафін ,стеарин,флуваліінат з такого воску не виділиш.Механічні домішки відділяються і без кислоти при відстоюванні в високій посудині малої ширини.
Дуже гарний віск . Дякую вам за ці знання про віск, я починаючи й пасічник і хочу переходити на свою вощину , бо те лайно яке продають в магазинах під назвою вощина , ставили в вулики собі дорожче . Я вам ще раз дякую
Слава Україні!Вельми вдячні за Ваші старання на лаві просвіти в галузі бджільництва.Так хочеться додому,на Галичину,поселитися на краю села,біля лісу і продовжити займатися бджільництвом...,але так сталося,що після ветакадемії опинився на Херсонщині,спочатку в інституті Асканія -Нова,а згодом на березі Азовського моря,в Генічеську,який вже вісім місяців в окупації-морально дуже тяжко...Але ми все витримаємо і переможемо! Слава Ісусу Христу.
Героям слава. Ви теж у непростій ситуації на окупованих територіях. Головне вижити і зберегти любов до України і не втратити віру в нашу спільну перемогу. Всі українські землі будуть звільнені.
Цей метод тільки з сірчаною кіслотою мені мій дід розповідав років 50 тому. І робили так тількі тому що віск приймали по сорту.міняли віск темний давали менше вощини.світлий більше.(тоді вощина не продавалася в загалі). От і дурили прийьомщиків щоб отримати більше вощини. Але якість такого віску гірша. І це описано у книгах по бжильництву 50х-60х років. Якось так.
Лучше использовать нержавеющую посуду. Алюминий реагирует и с кислотой и щелочью. В данном случае какое-то количество растворенного алюминия перейдет в воск. И с медом также алюминий реагирует. Такой алюминий попадая в организм накапливается в мозгу, вызывает болезнь Альцгеймера.
У свій час міняв вощину яку потім при перетопці отримував віск у якого верхня частина у вигляді жиру тому головне щоб вощина була з воску а не з г...., Зараз переходжу на забрусну вощину .Сильна економіка ,сильна держава.Слава Україні, буде як що не буде в державі злодюг,і заробітчан при владі ....
Ну плавлю віск як і мій дід колись плавив у емальових куструлях на водяній бані, віск навіть із старих темних рамок виходить жовтий. Єдине що беру воду з водогону, а дід брав тільки з річки, та як показує практика різниці не має. Та на дні воскових дисків є маленький прослойок примісі яку обережно ножем зрізав і все, так як на відео в кінці. Поки приймальні пункти були задоволені.
У нашому шлунку їжа, яку ми їмо, обробляється соляною кислотою. Окрім того в їжі яку ми їмо теж повно органічних кислот ... Ця інформація саме для тих, хто вважає що кислоти шкідливі. Головне міру знати.
осветлять кислотами воск можно если делать с него свечи а если вощину то не можно такяк в кастрюле на газовой печке стерилизацию воска от гнильцовых и других болячек не сделаешь нужны специальные автоклавы...
@@МедКарпат осветлять воск можно только зачем. и не осветленный воск меняют на вощину в пчеломагазине отож я воск осветлять не буду а вам если колхоз оплачивает за трудодни тогда можно..
Нержавійка - нержавійці "рознь" Можна для розплавлення використовувати тільки з харчової немагнітної нержавійки. Досліджуючи цю тему, прийшов до практичного висновку: в алюмінієвій тарі якість воску буде найкращою. Відстоювати віск найкраще в пластмасовій тарі.
Смерть клятим окупантам! Було б можливо і непогано, хоча зараз у дощовій воді може попастися пів таблиці Менделеєва. Тому може якось краще питтєву чисту зі скважини і через фільтри тонкої очистки.
Если воск долго перетапливается в кипящей воде тем больше такая структура без контакта с кипящей водой долгого такой структуры не будет а время остывания здесь не причём
Доброго дня, скажіть будь ласка, чому не можна залишити застигати віск з щавелевою кислотою після кипіння в алюмінієвому тазіку, а треба переливати в іншу ємність з теплою водою? Мені потрібно разово таку акцію зробити і віск без механічних домішок, але дуже темний. Дякую.
При контакті з будь яким металом суміш воску води і щавелевої кислоти продовжує"грати" - реагувати. Це призводить до нерівномірного застигання воску і появі повітряних кульок на його поверхні.
Доброго вечора, 2 рази робив чистку воску з додаванням кожного разу по 4% щавелевої кислоти, але віск темний. Як краще зробити чистку? Використовував каструлю з нержавійки, в ній кипʼятив і в ній же відстоював. Дякую за відповідь і за ваш канал. Слава Україні!!!
@@Эдуард-т9э Якщо в такому випадку ( вода дощова, чиста) віск не став світлий, йому вже нічого не допоможе. І ислота теж. Десятки років перетоплю віск на дощовій воді без кислоти:-віск гарний. В мене на каналі можна побачити.
Звісно не перекриває, бо кислоти віск не очищують, а лише освітлюють. Тобто, парафін нікуди не дівся, а залишився у віску. Ця процедура є змарнованим часом і є дурницєй.
@@СерёгаПчеловод-м6у Нічого не робити. Продати свій недовіск і переходити на пластикову вощину із чистого поліпропілену, який майже при спалюванні, не виділяє у повітря ніякогї гидоти. І така вощина є тільки у нашого україньського виробника. Автор цього обладнення Александр із Кіровоградщини. Уся інша пластикова вощина китайська і в себе містить сторонні домішки окрім поліпропілену. То му вона і деформується у горячій воді. Другий варіант. Давати бджолі голі рамки з натянутим дротом. Цю технологію я обкатав на пром. пасіці на 2000 сімьях. Це кратко. Більш детальніше розповім на своєму ютюб каналі.
Дана технологія перевірена і добре працює у випадку з натуральним воском. Оскільки ніколи не мав справи з відвертим (відкритим) фальсифікатом, то і оцінити можливість використання цієї технології для таких випадків теж не мав. Досліджуйте.....
@@МедКарпат Віск змінює структуру і властивості при нагріву його більбш, ніж 90 градусів. Це є основа воскобійного виробництва, Тому не несіть відсебячину.
@@МедКарпат бачив на теренах ютубу як пасічники використовуючи лимонну кислоту або оцет і добавляють перекись водню. Думаю що він є найбезпечнішою добавкою бо після реакції розпадається на воду і кисень.
Питання доволі філософське. Часто запитують чи ми продаємо вощину? Ні. Тому, що вся вощина, яка виготовляється з воску, отриманого в своєму господарстві - використовується в господарстві. Часина високоякісного воску (з забрусу ) використовується для потреб ТМ Мед Карпат. Багато воску відходить з пакетамию Тому і резервів немає. Знаю одне, що якість вощини на пряму залежить від якості вихідного воску. І переробник тут часто безсилий.....
Судячи з вигляду Вашої сировини на зламі брусків, віск добрий, просто має домішки з коконів і посліду личинок. Кислотою такі домішки не видаляються, а просто відбілюються. Щоб отримати гарний віск для вощини треба до темнішого додати золотого - забрусного воску.
Це не зовсім мішки. Мова йде про спеціальну синтетичну (технічну ) фільтрувальну тканину особливо високої міцності. Знайшов по базі дані. Здається по цьому контакту можна її замовити. Тел:0674453161 Валерій Вадимович Київ
Все, що тільки було з подібного роду воску вжне передано волонтерам. Паралельно вже більше 100кг некондиційного воску зібрали і передали через спілки пасічників. Зараз продовжуємо цю працю, збираємо віск і надалі.
Освітлювати потрібно тільки темний, брудний віск. Добрий віск з світлих рамок, забрусний освітлювати не потрібно. Для зменшення впливу щавлевої кислоти на віск, потрібно обов'язково процес освітлення проводити на водяній основі (акцентовано у фільмі) тоді кислота буде розчинятись переважно у воді і реагуватиме з нижнім брудним шаром важких (посторонніх) фракцій воску.
Не зовсім. Очистка від механічних домішків - буквально "випалювання" органічних примесей (а з ними певною мірою і збудників багатьох хвороб) , каротинів, посторонніх складових.
Треба значно більше додавати дождьової або річкової води жоб механічні примисі малиб місце для відділення від воску(утеплюючи емність при відстою та кристализації воску при помірному охолодженні).
Все гарно на перший погляд ... Але коли уважно дивитися.. То здається мені з того темного воску у вас світлого не вийшло.... Коли ви ставили тазіки на відстій то темно-зелений був справа 12:33 а коли відкрили то стояв з ліва... Світлий віск якісний вийде з світлої суші... Дякую але відео має високу цінність коли немає монтажу... Слава Богу у вас спокійно..! Слава Ісусу Христу!
Дякую за коментар. Пройшли тест на кмітливість....Хоча відмінностей на цьому етапі більше :)..... Дану роботу проводжу вечорами зараз мало не щодня. Тому і використав застивший віск з попередньої партії для фільму, а початковий етап роботи взяв поточний. "Зекономив" день.... Але, повірте, все у мене по-чесному. Якщо ділюсь певною інформацією, то вона повністю відповідає дійснорсті і може споркійно бути використаною іншими пасічниками.
Практика свідчить про зворотне. Органічні кислоти у вулику присутні завжди. При чистці і освітлені воску потрібно обов'язково використовувати водяну основу під розплавленим воском. У воді і залишається переважна кількість щавлевої кислоти, яку ми використовуємо для цього. Помилково давати кислоту тільки в розплавлений віск....
Для якісної вощини не потрібно її освітлювати це перша Ваша помилка Насипте собі в труси що Ви накидали у віск і відчуєти те що бджоли відчувають у гнізді. Темну вощину бджоли тягнуть ліпше ніж ту яку Ви зробили ядом. Ви херньою маєтися більше шкодити бджолам ніж допомагаєти. Цей віск іде на свічки а не на вощигу! Сеханічгих примісей ви не позбавилися а ще добавили ви його ще більше забруднили. Ваша порада нікому не потрібна! Неробіть ніхто так бо це ЯД!!!
Чим вощина темніша вона еластичніша і бджоли краще її відбудовують. Чи в алюмінію чи в пластмасі чи в дощовій воді або із під крану немає різниці віск він і є віск. А коли умніки починають її висвітлювати це помилка, а я назвавши це словом крах всьому Українському бджільництву. Віс він темний чи світлий він є віск коли ви починаєти хімічити це вже не віск а пародія. І всі хвороби на пасіці то через Вас таких пасічників які здають такий віск і він попадає пасічникам тим які нічого йомку не роблять і дивують чому так пошоно сіє матка яку я купив у прикрасного матковода. А відповідь одна бо один Яша накидав всякої херні у віск і тому розплід " кучеравий" і притензії до матковода а не до Яші. Робіть висновки самі!!!!!
Дякую! Я використовую приблизно такий самий метод. І хоу поділитись своєю практикою як використати воду яка залишається. Дуже ефективна для ловушок на міль і азіатську осу. Воду треба залишити на2 або 3 дні,щоб підбродила і не приваблювала бджіл. Потім обрізаю пляшку 10- 15 см від верху, перевертаю горловиною вниз і вставляю в нижню частину.Заливаю 100грам.приблизно. рідини яка залишається після топки сушок.Розвішую на відстані 20-30 м від вуликів. Вже через годину, перші азіатські оси, які минулого року за два дні виїли сім"ю з 10 рам, вже всередині ловушки, Міль залітає вночі. Можливо хтось знає цей метод. Але цієї осені мене виручив. Особливо з азіатською осою, яка дуже дошкуляє в Іспанії. Всім удачі. Слава Україні!
Дякую людина яка ділиться своїми знаннями удачи хвала рукам що пахнуть медом
Креативно. Дякую.
Щиро дякую, за те, що ділитесь своїм досвідом.
Щіро дякую. Разом до перемоги.
Все буде Україна.
Супер. Дивуюся вашій працьовитості. Дякую!
Дякую за Вашу працю і за науку!!!
Героям Слава, перетоплюю два раза без кислоти в дощовий воді,результатом задоволений, головне добре утеплить. У кожного свій досвід. Дякую за відео
Теж вірно. З кожним перетоплюванням воску ми можемо покращувати його якість... (*звичайно, якщо проводитимемо роботу зі знанням справи...)
Я
також перетоплюю в дощовій воді без жодних добавок , але утеплюю так сильно що 15 кг воску остиває три доби, результат як на відео.
Благодарю за отличное информативное видео, посмотрел с большим удовольствием! 👍👍👍 Как будто на лекции у профессора побывал 😁 Всех благ вам🙏
Multumesc mult! Slava Ucraina!!!
Слава Нації !!! 🇺🇦
Щиро дякую , що ділитесь інформацією та своїм досвідом , який набутий роками .
Досить цікаво .
Всім ДОБРА та МИРУ !!! 🙏
Навзаєм.
Дякую за доречне вiдео. Певно, у вас в садибi доволi мягка вода. А от для iнших мiсцевостей треба на воду звертати увагу i краще використовувати дощову.
*THE BEST!*
_Благодарствую!_
Чудово все розповів, дуже докладно, дякую!
Дякую за корисну інформацію.
Вітя це усе лишне розтоплюєш весь віск разом а дальше на кожних 4-5 кг даєш 5 літрів кип'ятку заливаєш в 10 літрове відро відра складаєш в 8 рамкові корпуси по 5 відер між відрами єструдований пінопласт і утепляєш і повір що ще краще получається ... Дякую за відео !
спасбо за обзор .успехов вам во всём .мира скоршего .првет с молдавии .
Так. Мир потрібен всім.
Дякую за інформацію ! Удачі !
Навзаєм.
ДУЖЕ ВАМ ДЯКУЮ ЗА КОРИСНЕ ВІДЕО !!!
Красавчік! Дякую!!!
Алюміній і кислота недопустиме поєднання.Якщо віск сумнівної якості ,то і вощина буде такої ж сумнівної якості.Парафін ,стеарин,флуваліінат з такого воску не виділиш.Механічні домішки відділяються і без кислоти при відстоюванні в високій посудині малої ширини.
Ви пробували відстоювати віск у посудині малого діаметру?
Дякую! Відповіли на багато питань. Нехай щастить!
Дякую за чудову ініормацію
Дякуємо за науку
Дуже гарний віск . Дякую вам за ці знання про віск, я починаючи й пасічник і хочу переходити на свою вощину , бо те лайно яке продають в магазинах під назвою вощина , ставили в вулики собі дорожче . Я вам ще раз дякую
Бажаю успішного розвитку вашому господарству.
Дякую.
Дякую! За полезную информацию! С уважением из Башкортостана! Слава Украине!
Героям слава. У вас на когда, Елена, запланирован референдум на отсоединение от империи зла?....
Цікаве і корисне відео. Пане Вікторе, як на Вашу думку, чи проходить при такому методі очищення одночасно і знезараження воску.
Слава Україні!Вельми вдячні за Ваші старання на лаві просвіти в галузі бджільництва.Так хочеться додому,на Галичину,поселитися на краю села,біля лісу і продовжити займатися бджільництвом...,але так сталося,що після ветакадемії опинився на Херсонщині,спочатку в інституті Асканія -Нова,а згодом на березі Азовського моря,в Генічеську,який вже вісім місяців в окупації-морально дуже тяжко...Але ми все витримаємо і переможемо! Слава Ісусу Христу.
Героям слава. Ви теж у непростій ситуації на окупованих територіях. Головне вижити і зберегти любов до України і не втратити віру в нашу спільну перемогу. Всі українські землі будуть звільнені.
😂😂😂😂😂
Щиро дякую!
Цей метод тільки з сірчаною кіслотою мені мій дід розповідав років 50 тому. І робили так тількі тому що віск приймали по сорту.міняли віск темний давали менше вощини.світлий більше.(тоді вощина не продавалася в загалі). От і дурили прийьомщиків щоб отримати більше вощини. Але якість такого віску гірша. І це описано у книгах по бжильництву 50х-60х років. Якось так.
Не маю жодного відношення до бджільництва, але було дуже цікаво.
Дякую!!!
Героям слава! Дякую за корисну інформацію.
Смерть ворогам України.
@@МедКарпатЧому ти не захищаєш Годинник Яр? Ухилянт
Доброго дня чи вечора. На скільки літрів водно-воскового розчину Ви даєте дві столові ложки щавелевої кислоти?
Близько 5 кг воску і літр води.
@@МедКарпат дякую.
Дякую!
День добрий. А пари щавелевої кислоти при даній процедурі не шкідливі для людини?
Щавелька попадає у воду, яка знаходиться під воском. Тому утворення її парів дуже проблематичне.
@@МедКарпат Дякую.
Благодарю! Привет из Сибири.
Дякую .
дякую за цікаві поради
Дякую
❤❤❤
Лучше использовать нержавеющую посуду. Алюминий реагирует и с кислотой и щелочью. В данном случае какое-то количество растворенного алюминия перейдет в воск. И с медом также алюминий реагирует. Такой алюминий попадая в организм накапливается в мозгу, вызывает болезнь Альцгеймера.
На основі яких досліджень ви зробили такі припущення?
@@МедКарпатмабуть ковтав алюмінієву проволоку на десерт. Роками
Dzien dobry nie zrozumialem co to za bialy proszek co dodajesz slawa Ukrainie
Щавлева кислота
Дякуємо за досвід. Скільки щавельної кислоти треба додати на кілограм воску.
від 3 до 5 г. В залежності від забрудненості воску.
Ви для освітлення використовували щавлову кислоту з якими відсотками , в магазинах є 4 відсотками і є 99 % ? У Вашій практиці яка , який відсоток ?
У свій час міняв вощину яку потім при перетопці отримував віск у якого верхня частина у вигляді жиру тому головне щоб вощина була з воску а не з г...., Зараз переходжу на забрусну вощину .Сильна економіка ,сильна держава.Слава Україні, буде як що не буде в державі злодюг,і заробітчан при владі ....
Слава Україні! Яке співвідношення щавлевої кислоти до воску?
В залежності від забрудненості воску. Переважно на 1 кілограм воску потрібно 3-5 г щавельки.
Ну плавлю віск як і мій дід колись плавив у емальових куструлях на водяній бані, віск навіть із старих темних рамок виходить жовтий. Єдине що беру воду з водогону, а дід брав тільки з річки, та як показує практика різниці не має. Та на дні воскових дисків є маленький прослойок примісі яку обережно ножем зрізав і все, так як на відео в кінці. Поки приймальні пункти були задоволені.
Сірчана кислота, перекис водню, добре освітлює віск.
Сірчана кислота так, перекис водню - не пробував.
У нашому шлунку їжа, яку ми їмо, обробляється соляною кислотою. Окрім того в їжі яку ми їмо теж повно органічних кислот ...
Ця інформація саме для тих, хто вважає що кислоти шкідливі. Головне міру знати.
осветлять кислотами воск можно если делать с него свечи а если вощину то не можно такяк в кастрюле на газовой печке стерилизацию воска от гнильцовых и других болячек не сделаешь нужны специальные автоклавы...
Освітлення і товарний вигляд і стерилізація - це різні речі.....
@@МедКарпат осветлять воск можно только зачем. и не осветленный воск меняют на вощину в пчеломагазине отож я воск осветлять не буду а вам если колхоз оплачивает за трудодни тогда можно..
Вопрос в об'емах. Излишки светлого можно продать по лучшей цене.
Перевірив, результат відмінний.Дякую за ролик
Маю велику радість з вашого допису.
Героям слава
Скажіть, а з нержавійки відра можуть колір воску портити? І ще, яку воду слід використовувати?
Нержавійка - нержавійці "рознь" Можна для розплавлення використовувати тільки з харчової немагнітної нержавійки. Досліджуючи цю тему, прийшов до практичного висновку: в алюмінієвій тарі якість воску буде найкращою. Відстоювати віск найкраще в пластмасовій тарі.
@@МедКарпатнайкраще буде в эмалированной, потому что алюминий - активный металл, а эмальована- керамика.Учи химию!
👍👍👍👍👍
Не маючи щавелевої кислоти, я додав щіпочку лимонної. Результат чудовий. При обміні в магазині були приємно вражені якістю. Дякую за урок.
Можна попробувати. Дякую за ідею. Вартість, щоправда, буде значно більшою.
Скажіть, чому на відео після застигання перетопленого воску, головка посередині тріснула?
швидко охолонула
Я бы ещё добавил, что нужно использовать дождевую мягкую воду. Героям Слава.
Смерть клятим окупантам! Було б можливо і непогано, хоча зараз у дощовій воді може попастися пів таблиці Менделеєва. Тому може якось краще питтєву чисту зі скважини і через фільтри тонкої очистки.
Слава Україні🇺🇦🇺🇦🇺🇦
расскажите пожалуйста а как вариант можно ли использовать муравьиную кислоту вместо щявлевой кислоты
Заранее спасибо
Не впевнений. Публікації про такі дослідження я не знаходив. Тому будьте обережні...
Прочитай про очистку воска в заводских условиях и не будет вопросов.Окей?
Пергидроль добре очищає і висвітлює .та обеззаражує віск .
Десь обов'язково проекспериментую, щоб порывняти. Дякую за тему...
Доброго дня, а лимонну к-ту можна використовувати?
Різні кислоти можуть давати результат. Але щавелька доступна по ціні і достатньо ефективна.....
@@МедКарпат Дякую, мирного неба над головою!
Героям слава!
Коли ви вже зрозумієте не слава Україні а слава Господу тоді і мир буде
ua-cam.com/video/n6pJ8HqUIc4/v-deo.html
Если воск долго перетапливается в кипящей воде тем больше такая структура без контакта с кипящей водой долгого такой структуры не будет а время остывания здесь не причём
Доброго дня, скажіть будь ласка, чому не можна залишити застигати віск з щавелевою кислотою після кипіння в алюмінієвому тазіку, а треба переливати в іншу ємність з теплою водою?
Мені потрібно разово таку акцію зробити і віск без механічних домішок, але дуже темний.
Дякую.
При контакті з будь яким металом суміш воску води і щавелевої кислоти продовжує"грати" - реагувати. Це призводить до нерівномірного застигання воску і появі повітряних кульок на його поверхні.
Доброго вечора, 2 рази робив чистку воску з додаванням кожного разу по 4% щавелевої кислоти, але віск темний. Як краще зробити чистку? Використовував каструлю з нержавійки, в ній кипʼятив і в ній же відстоював.
Дякую за відповідь і за ваш канал.
Слава Україні!!!
@@Эдуард-т9э Якщо в такому випадку ( вода дощова, чиста) віск не став світлий, йому вже нічого не допоможе. І ислота теж. Десятки років перетоплю віск на дощовій воді без кислоти:-віск гарний. В мене на каналі можна побачити.
Різниця між брудним воском та очищеним перекриє витрати на оплату праці і газу?
Остаточну калькуляцію "проведуть" наші бджоли......
@@МедКарпат , вибачте , але ваша відповідь є пафосною, а інформативність низька.
Звісно не перекриває, бо кислоти віск не очищують, а лише освітлюють. Тобто, парафін нікуди не дівся, а залишився у віску. Ця процедура є змарнованим часом і є дурницєй.
А що ж робити , як з віску видалити парафін ?
@@СерёгаПчеловод-м6у Нічого не робити. Продати свій недовіск і переходити на пластикову вощину із чистого поліпропілену, який майже при спалюванні, не виділяє у повітря ніякогї гидоти. І така вощина є тільки у нашого україньського виробника. Автор цього обладнення Александр із Кіровоградщини. Уся інша пластикова вощина китайська і в себе містить сторонні домішки окрім поліпропілену. То му вона і деформується у горячій воді.
Другий варіант. Давати бджолі голі рамки з натянутим дротом. Цю технологію я обкатав на пром. пасіці на 2000 сімьях. Це кратко. Більш детальніше розповім на своєму ютюб каналі.
Дякую корисна інформація А якщо віск забруднений нафтопродуктами ? Не секрет що сьогодні в Україні чистого воску практично немає
Дана технологія перевірена і добре працює у випадку з натуральним воском. Оскільки ніколи не мав справи з відвертим (відкритим) фальсифікатом, то і оцінити можливість використання цієї технології для таких випадків теж не мав. Досліджуйте.....
Сколько кислоти надо добовлять на 10 килогра воска?
В залежності від степені забрудненості воску. В середньому 2-4 столові ложки щавельки.
У мене такий віск вийшов після сухої воскотопки, там температура була до 160 градусів. Тепер на технічні цілі використовую.
При 160 грд. віск міняє структуру і властивості. Допустимий нагрів воску до 127грд.
@@МедКарпат Віск змінює структуру і властивості при нагріву його більбш, ніж 90 градусів. Це є основа воскобійного виробництва, Тому не несіть відсебячину.
🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Що знав те і дізнався) але як казав наш східний ворог- повторєніє мать ученіє. Перекись водню додаєте? Дякую, удачі!
Тема цікава. Потрібно вивчити і , можливо, спробувати. У вас є певний досвід роботи в цьому напрямкові?
@@МедКарпат бачив на теренах ютубу як пасічники використовуючи лимонну кислоту або оцет і добавляють перекись водню. Думаю що він є найбезпечнішою добавкою бо після реакції розпадається на воду і кисень.
Де можно в закарпатти купить добру вощину
Питання доволі філософське. Часто запитують чи ми продаємо вощину? Ні. Тому, що вся вощина, яка виготовляється з воску, отриманого в своєму господарстві - використовується в господарстві. Часина високоякісного воску (з забрусу ) використовується для потреб ТМ Мед Карпат. Багато воску відходить з пакетамию Тому і резервів немає. Знаю одне, що якість вощини на пряму залежить від якості вихідного воску. І переробник тут часто безсилий.....
Судячи з вигляду Вашої сировини на зламі брусків, віск добрий, просто має домішки з коконів і посліду личинок. Кислотою такі домішки не видаляються, а просто відбілюються. Щоб отримати гарний віск для вощини треба до темнішого додати золотого - забрусного воску.
Дякую за коментар. При виготовленні партії власної вощини я це роблю в загальній партії воску.
Корисно . дякую
Що за мішки ви використовуєте для витопки воску? Я не можу знайти інформацію.
Це не зовсім мішки. Мова йде про спеціальну синтетичну (технічну ) фільтрувальну тканину особливо високої міцності. Знайшов по базі дані. Здається по цьому контакту можна її замовити. Тел:0674453161 Валерій Вадимович Київ
Підкажіть, будь ласка, чи нема у вас старого, брудного чи якогось некондиційного воску? Робимо окопні свічки для наших захисників
Все, що тільки було з подібного роду воску вжне передано волонтерам. Паралельно вже більше 100кг некондиційного воску зібрали і передали через спілки пасічників. Зараз продовжуємо цю працю, збираємо віск і надалі.
Яку кислоту використовуєте
Щавелеву.
куди дівати воду після перетопки?
якщо з цього воску робити собі вощину, чи не буде наявність кислоти у воску негативно впливати на росплід?
Освітлювати потрібно тільки темний, брудний віск. Добрий віск з світлих рамок, забрусний освітлювати не потрібно. Для зменшення впливу щавлевої кислоти на віск, потрібно обов'язково процес освітлення проводити на водяній основі (акцентовано у фільмі) тоді кислота буде розчинятись переважно у воді і реагуватиме з нижнім брудним шаром важких (посторонніх) фракцій воску.
Дуже багато пустих слів ,потібно сказати,що в розплавлений віск потрібно добавити ... і віск буде ,як жовток .
Ви приймаєте віск?
Ні. У фільмі наведено чи не перший мій випадок використання партії не свого воску. Але натурального.
Невмируща України ні Слава ні Воля!
Щавлева кислота?
Саме так, але дозовано.
Освітлення щавлевою кислотою має суто естетичну мету?
Не зовсім. Очистка від механічних домішків - буквально "випалювання" органічних примесей (а з ними певною мірою і збудників багатьох хвороб) , каротинів, посторонніх складових.
Героям СЛАВА . Дякую за ціну пораду, завжди віск виходив темно коричновий.
Подумайте як гарячий віск пропустити через центрифугу, він буде ідеальний.
Є і така технологія. Одна з найбільш продуктивних та вдалих. Потрібна спеціальна центрифуга та парогенератор.
@@МедКарпаттаку центрифугу роблять брати Хамази із м.Черкаси.
Buna treaba faci, frumos, mult spor!Nu prea intelg doar deduc.
:)))
Підкажіть, будь ласка, а щавлева кислота після такого освітлення залишається в воску? Чи він в нього не може потрапити?
Супер, спасибо!
Треба значно більше додавати дождьової або річкової води жоб механічні примисі малиб місце для відділення від воску(утеплюючи емність при відстою та кристализації воску при помірному охолодженні).
Все гарно на перший погляд ...
Але коли уважно дивитися..
То здається мені з того темного воску у вас світлого не вийшло....
Коли ви ставили тазіки на відстій то темно-зелений був справа 12:33 а коли відкрили то стояв з ліва...
Світлий віск якісний вийде з світлої суші...
Дякую але відео має високу цінність коли немає монтажу...
Слава Богу у вас спокійно..!
Слава Ісусу Христу!
Дякую за коментар. Пройшли тест на кмітливість....Хоча відмінностей на цьому етапі більше :)..... Дану роботу проводжу вечорами зараз мало не щодня. Тому і використав застивший віск з попередньої партії для фільму, а початковий етап роботи взяв поточний. "Зекономив" день.... Але, повірте, все у мене по-чесному. Якщо ділюсь певною інформацією, то вона повністю відповідає дійснорсті і може споркійно бути використаною іншими пасічниками.
@@МедКарпат
Дякую!
Щасти вам!
в чому плюс освітлення воску, що це дає окрім приємного кольору?
Очистка від механічних домішків, частково від збудників захворювань.
Нержавійка чим погана??
З практики краще відстоювати віск в пластиковій посуді.
Героям слава!!!))корисно та якісно)))
ua-cam.com/video/n6pJ8HqUIc4/v-deo.html
Такий віск не підходить для виготовлення вощини, оскільки бджоли відчувають запах хімії (кислоти). Зверніть на це увагу.
Практика свідчить про зворотне. Органічні кислоти у вулику присутні завжди. При чистці і освітлені воску потрібно обов'язково використовувати водяну основу під розплавленим воском. У воді і залишається переважна кількість щавлевої кислоти, яку ми використовуємо для цього. Помилково давати кислоту тільки в розплавлений віск....
Героям Слава!
И матерям - Героиням.
Дякую героям слава
ua-cam.com/video/n6pJ8HqUIc4/v-deo.html
це чарадійство.
У свій час, коли в мене все добре вийшло з воском, я теж так подумав.....
Для якісної вощини не потрібно її освітлювати це перша Ваша помилка
Насипте собі в труси що Ви накидали у віск і відчуєти те що бджоли відчувають у гнізді.
Темну вощину бджоли тягнуть ліпше ніж ту яку Ви зробили ядом.
Ви херньою маєтися більше шкодити бджолам ніж допомагаєти.
Цей віск іде на свічки а не на вощигу!
Сеханічгих примісей ви не позбавилися а ще добавили ви його ще більше забруднили.
Ваша порада нікому не потрібна!
Неробіть ніхто так бо це ЯД!!!
Чим вощина темніша вона еластичніша і бджоли краще її відбудовують.
Чи в алюмінію чи в пластмасі чи в дощовій воді або із під крану немає різниці віск він і є віск. А коли умніки починають її висвітлювати це помилка, а я назвавши це словом крах всьому Українському бджільництву.
Віс він темний чи світлий він є віск коли ви починаєти хімічити це вже не віск а пародія. І всі хвороби на пасіці то через Вас таких пасічників які здають такий віск і він попадає пасічникам тим які нічого йомку не роблять і дивують чому так пошоно сіє матка яку я купив у прикрасного матковода.
А відповідь одна бо один Яша накидав всякої херні у віск і тому розплід " кучеравий" і притензії до матковода а не до Яші.
Робіть висновки самі!!!!!
Забруднення треба видаляти, а не освітляьи хімією. Тепер коли купляєте вощіну, то там оця хімія, а віску максимум 20%
У Вас не можна придбати вощину власного виробництва
На жаль ні. Вся йде для потреб власної пасіки. Я з працюю і на пакети...
Все буде Украіна!
Да не дай Бог !
и